Τι σας αρέσει να μαζεύετε;

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Crow_of_Darkness:
Κατα καιρούς, έχω σκεφτεί σοβαρά να ασχοληθώ με τη συναρμολόγηση και συλλογή πλαστικών μοντέλων. (Αεροπλανάκια, Τάνκς, κ.α.) Δυστυχώς όμως αυτά τα πράγματα κοστίζουν ακριβά και πάντα με αποθάρρυνε αυτός ο παράγοντας. :( Αλήθεια κανείς εδώ κάνει τέτοιου είδους συλλογή?

Επειδή μου είχε κολλήσει το καλοκαίρι να ξεκινήσω, μπήκα σε ένα μαγαζί και ρώτησα. Αν εξαιρέσεις τα τεράστια, τα μικρα 1/24 μου φαίνετε (λίγο πιο μεγάλο απο παλάμη) πρέπει να στοιχίζουν γύρω στα 15-25 ευρώ. Ένα μοντέλο όμως μπορεί να σου φάει και 1-2 μήνες (βάψτο, συναρμολόγηση κτλ) Οπότε αν υπολογίσεις ότι θες άλλα 10 ευρώ για κοπίδια, χρώματα κτλ (Τα περισσότερα θα τα κρατήσεις φυσικά και για άλλα μοντέλα) δεν νομίζω ότι είναι υπερβολικό το κόστος.
Θέλει υπομονή αλλα αν ψάξεις στο ιντερνετ για δουλιές που έχουν κάνει θα πάθεις πλάκα με την λεπτομέρια και τις τεχνικές που χρησιμοποιούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εισιτηρια απο συναυλιες, και αρωματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Α ναι ξεχασα. Συλλεγω και ντοκυμαντερ. Μαρεσουν αρκετα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Επειδή μου είχε κολλήσει το καλοκαίρι να ξεκινήσω, μπήκα σε ένα μαγαζί και ρώτησα. Αν εξαιρέσεις τα τεράστια, τα μικρα 1/24 μου φαίνετε (λίγο πιο μεγάλο απο παλάμη) πρέπει να στοιχίζουν γύρω στα 15-25 ευρώ. Ένα μοντέλο όμως μπορεί να σου φάει και 1-2 μήνες (βάψτο, συναρμολόγηση κτλ) Οπότε αν υπολογίσεις ότι θες άλλα 10 ευρώ για κοπίδια, χρώματα κτλ (Τα περισσότερα θα τα κρατήσεις φυσικά και για άλλα μοντέλα) δεν νομίζω ότι είναι υπερβολικό το κόστος.
Θέλει υπομονή αλλα αν ψάξεις στο ιντερνετ για δουλιές που έχουν κάνει θα πάθεις πλάκα με την λεπτομέρια και τις τεχνικές που χρησιμοποιούν.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. :) Όταν λέω κοστίζουν ακριβά, δεν εννοώ μόνο την αγορά των μοντέλων, αλλά και αγορά χρωμάτων, πινέλων, αερογράφου (για πιο εύκολη και ουσιαστική δουλειά), βιβλίων με τεχνικές και αυτοκόλλητων. Φυσικά όλα αυτά δεν είναι για μια μόνο χρήση - το αντίθετο φυσικά. Παρόλα αυτά για να ξεκινήσεις χρειάζεσαι ένα σεβαστό ποσό. :( Έχω δει στο Ίντερνετ κατα καιρούς διάφορες δουλειές - πραγματικά έργα τέχνης. Τέλοσπάντων, αν καταφέρω να βάλω κάποια χρήματα στην άκρη θα το τολμήσω γιατί μου αρέσει πολύ. Ένας πρώτος ξάδερφός μου, επιλοχίας της αεροπορίας στρατού, έχει μανία με αυτά και από εκεί έχω κολλήσει το μικρόβιο και θέλω να φτιάξω τον δικό μου ''στρατό''. :D Έχει χαλάσει πόσα λεφτά για το χόμπι του και έχει μια πολύ μεγάλη συλλογή, κυρίως από αεροπλανάκια, αλλά και λίγα Τάνκς. Πραγματικά δε μπορείς να ξεκολλήσεις από το να τα κοιτάς. Να αναφέρω χαρακτηριστικά ότι τελευταία έφτιαξε ένα C-130. Δε θυμάμαι κλίμακα αλλά ήταν πολύ μεγάλο, άλλο να σου λέω και άλλο να το βλέπεις. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ξέχασα.... έχω και γύρω στα 15 καπέλα τζόκευ... μετράνε σαν συλλογή? :P

edit
οκ διαβάζοντας τα δικά σας, ανακαλύπτω ότι έχω πολλές συλλογές...
έχω συλλογή από αρώματα, στριγκάκια (ΛΟΛ), καθώς και αυτοκινητάκια (τα ξέχασα και αυτά και ας τα έχω σε βιτρίνα στο σαλόνι λολ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
edit
οκ διαβάζοντας τα δικά σας, ανακαλύπτω ότι έχω πολλές συλλογές..... στριγκάκια (ΛΟΛ)

Στριγκάκια, ΚΕ?????!!!!! :hehe: Αυτή κι αν είναι πρωτότυπη συλλογή!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Έχω μια τεράστια συλλογή με οτιδήποτε σχετικό με τον Άρχοντα των Δαχτυλιδιών και τον Tolkien ειδικότερα, βιβλία - ελληνικά και αγγλικά- CD, DVD (extended και μη

καλο μου isiliel μονο να'ξερες τι δουλεμα εχω φαει που εχω παρει τα βιβλια και σε αγγλικα και σε ελληνικα, καθως επισης και τα dvd σε extended και μη... επιτέλους, ενας συνάδελφος!!! :clapup:
το χομπιτ και το σιλμαριλιον τα εχεις διαβασει?

και για να μην ειμαι εντελως εκτος:
εγω μαζευω εισιτηρια διπλά (δλδ απο οπουδηποτε εχω παει μαζι με το ετερον ημισυ :inlove: ) καθώς επισης και οτιδηποτε εχει να κανει με τη σχεση μας..αναμνηστικα καθε ειδους..ακομα και τα χαρτια απο τα δωρακια κραταω... :redface:
παλια μαζευα και μινιατουρες αρωματων αλλα τωρα το εχω κοψει το χομπι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Yup. yup! Τα έχω διαβάσει. Η γνωριμία μου με τον Tolkien ξεκίνησε με το Σιλμαρίλιον :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τους άντρες από τα πόδια μου! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
λωλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Neraida:
Τους άντρες από τα πόδια μου! :devil:

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
σου άρεσε ε?! :)
εμένα να δεις πόσο μου αρέσει...!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εμένα δε μ' άρεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
εμένα δε μ' άρεσε.

έλα, τσόπα, τσόπα! :console:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
εμένα δε μ' άρεσε.

είναι γιατί δεν έχεις βρεθεί στα πόδια μου!
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
CD και σκόνη στο δωμάτιο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lost_in_space:
CD και σκόνη στο δωμάτιο :)


:P :P :P :P :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
τωρα αυτο με τα πόδια, είναι και ανάλογα πως θα βρεθείς εκεί... πανω, κατω, ανάμεσα, θα εχει μετωπική με πατούσα, κουντουπιε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σήμερα μου ήρθε η ιδέα να αρχίσω να μαζεύω πλακέ στρογγυλές μπαταρίες. :hmm: :P Μα δεν είναι πολύ όμορφες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Σήμερα μου ήρθε η ιδέα να αρχίσω να μαζεύω πλακέ στρογγυλές μπαταρίες. :hmm: :P Μα δεν είναι πολύ όμορφες;


Ναί...μοιάζουν με zovirax των 500 mgr...αλλά στο πιό ασημί τους...

Εμένα μου αρέσει να μαζεύω κονσερβοκούτια απο μανιτάρια champignons...έχω διατροφικό φετίχ με τους μανίταρους..(τρέλλα)..ακόμα και με ο,τι τα εμπεριέχει.. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top