Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Καλημέρα !!
Γεια σου! Πάμε τώρα,

Δε θα σχολιάσω αν ξέρω ή όχι κάτι για την eileen γιατί αυτό είναι ενάντια στο πνεύμα των κανόνων
Ένας από τους κύριους λόγους που επέλεξα την spy είναι ότι και οι αρκετοί (έρις εγώ tsara emilouko) τη θεωρούν ύποπτη αλλά δεν ήμουν σίγουρος ότι θα μπορούσε να δημιουργηθεί κύμα εναντίον της (αντίθετα στο johny θα ήταν σχετικά εύκολο)
ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ
Δε μου κάθεται τίποτα από όλα αυτά καλά!
Φυσικά και μπορείς να πεις αν ξέρεις ή όχι. Αυτό που δε μπορείς να πεις είναι ΓΙΑΤΙ ξέρεις. Δηλ, "είμαι το μέντιουμ και γι' αυτό ξέρω ότι αυτός είναι αθώος". Έτσι δε χτυπιόταν τόσες μέρες η Μελανια; Που ακόμη δε ξέρω αν μπλοφάρει, αλλά άλλο αυτό.

Στο θέμας μας, ναι, δε μ' αρέσει καθόλου το μήνυμα, οι κινήσεις σου, τίποτα! Εμένα δε με πείθουν οι λόγοι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Καλημέρα παλερμο.

Αυτη τη στιγμή ταξιδεύω οπότε δε μπορώ να γράψω πολλά πραγματάκια, ωστόσο έχω διαβάσει τα δικά σας. Τυπική ψηφος στην EILEEN
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλημέρα κόσμε, έχω πιο ελεύθερο πρόγραμμα σήμερα, οπότε είπα να μπω να γραψω 2-3 σειρές.

Το ότι δεν παίχτηκε ακύρωση μας λέει τα πράγματα που έχει αναφέρει ο Ακριβός.
Βέβαια ο συνδιασμός των τελευταίων λογιών της μαζί με το γενικότερο game play της με οδηγεί στο ότι μάλλον είμαστε -1 μαφιόζο και συνολικά -3.

Δεν ξέρω αν θέλω να βιαστώ να βγάλω τέτοιο συμπέρασμα, παρόλο που την κατηγορούσα εδώ και μέρες, γιατί μου φαίνεται κάπως παράξενο από κει που φαινόταν πως πήγαιναν για endgame να τους πήραμε φαλάγγι ξαφνικά.

Ή την είχε η ίδια; Εκτός και αν αυτή η περίπτωση συμπεριλαμβάνεται στο (2). :hmm:
Στα άλλα δύο συμφωνώ.

Ναι, περίλαμβάνεται στο δύο, γι' αυτό είπα και ότι δεν ήταν σε θέση να την παίξει η μαφία. Μάλλον έπρεπε να το αναφέρω ξεχωριστά.

ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ
Δε μου κάθεται τίποτα από όλα αυτά καλά!
Φυσικά και μπορείς να πεις αν ξέρεις ή όχι. Αυτό που δε μπορείς να πεις είναι ΓΙΑΤΙ ξέρεις. Δηλ, "είμαι το μέντιουμ και γι' αυτό ξέρω ότι αυτός είναι αθώος". Έτσι δε χτυπιόταν τόσες μέρες η Μελανια; Που ακόμη δε ξέρω αν μπλοφάρει, αλλά άλλο αυτό.

Στο θέμας μας, ναι, δε μ' αρέσει καθόλου το μήνυμα, οι κινήσεις σου, τίποτα! Εμένα δε με πείθουν οι λόγοι σου.

Αν πει ότι ξέρει μπορεί να σημαίνει 3 πράγματα. Είναι μαφία και ξέρει, έχει ρόλο και ξέρει, ή έπαιξε κάρτα. Δεν μπορείς να ισχυριστείς κανένα από αυτά δημοσίως ούτε να υπονοήσεις ότι είσαι ή έχεις κάτι από αυτά. Οπότε έχει δίκιο που σου λέει ότι δεν μπορεί να σου πει.
Το να μην σου αρέσει το δέχομαι, γιατί κι εμένα μου κάθεται πάρα πολύ περίεργα όλο αυτό με την ΑΠ από το πουθενά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Καλημέρα ,καλημέρα!
Θεωρώ ότι η επιλογή του κομφορταμπλι στη σπάη ήταν καλή γιατί όπως είπε και ο ίδιος δεν θα δημιουργούταν κύμα εναντίον της ενώ άλλοι βλ. eileen k johhny είναι πολύ πιθανό να αποχωρήσουν στις επόμενες 2 ψηφοφορίες.
Η εξήγηση του προς το παρόν με καλύπτει και θέλω να πιστεύω πως η σπάη ήταν μαφία.

Εντάξει, αυτό που γίνεται είναι απαράδεκτο. Ούτε ένα επεισόδιο got δεν μπορώ να δω, μπαίνω να κοιτάξω τίποτα εξελίξεις και ξάφνου βρίσκομαι εκτός παιχνιδιού.

Λοιπόν έχω πει κάποια πράγματα, δεν είναι και πολλά, λίγοι ωστόσο έχουν δώσει σημασία. Καλώ όποιον έχει ακύρωση να την παίξει. Στην προσπάθεια μου να προστατέψω άτομα που κατάλαβα το ρόλο τους, επειδή θεώρησα καλύτερο να κινηθούν εναντίον μου και όχι εναντίον τους σε κάποια δολοφονία, ξαφνικά βρίσκομαι με ΑΠ κυνηγημένη χωρίς να μπορώ να κάνω και πολλά, χωρίς να υπάρχει κανένας να με σώσει, όπως είναι φυσικό. Είχα σκοπό να προσφέρω κάποια πράγματα στο παιχνίδι τώρα που μπορούσα, αλλά πλέον οι συνθήκες δεν μου το επιτρέπουν δυστυχώς. Οι πολίτες έχουν μεγάλη απώλεια, που θα την καταλάβετε στη συνέχεια.

Ίσως επειδή ήμουν από εκείνους που αθώωσαν τη methexys εξ αρχής, αλλά τι να κάνω που είχα παίξει μόλις στο προηγούμενο παιχνίδι ΑΜ και καταλάβαινα πώς σκεφτόταν. Αυτά από εμένα, προσέξτε πολύ και καλή τύχη. Δεν μπορώ να γράψω κάτι παραπάνω καθώς δεν είμαι από υπολογιστή και ήδη η παρέα μου με κοιτάζει με δολοφονικό βλέμμα.
Δεν είπες τίποτα.Δεν έδωσες τίποτα.
Αν είσαι τόσο καλός ρόλος και βοηθητικός στο παιχνίδι μετά από μια βδομάδα θα είχες στοιχεία ή έστω υπόπτους να μας δώσεις.
Για μένα με τέτοια τελευταία λόγια απλά ενισχύεις την ενοχή σου.

Καλημέρα... Σαν πολλή ησυχία δεν έπεσε εδώ; Τι φάση; Η ηρεμία πριν την καταιγίδα;;

@Έρις, σοβαρά με είχες στους υπόπτους τόσο καιρό; Μετά από κείνη την φορά που με ψήφισες, νόμιζα ότι είχες αλλάξει γνώμη. Χαμπάρι δεν είχα :P

Λοιπόν. Μίνι ανάλυση περί της ΑΠ και ότι πέρασε.

Σενάρια:
Παραδοχή 1: H Guest 278211 ήταν μαφία.
1. Η μαφία είχε ακύρωση ΑΠ. Σε αυτή την περίπτωση η μαφία δεν ρίσκαρε να παίξει την ακύρωση, γιατί ήξεραν πως όποιος την παίξει κινδυνεύει να μπει στο στόχαστρο. Πράγμα που σημαίνει ότι σε αυτή την περίπτωση ότι ο μαφιόζος που κρατάει την ακύρωση είναι κάποιος που δεν είμαστε σίγουροι ή έχουμε αμφιβολίες.
2. Η μαφία δεν είχε ΑΠ ή δεν ήταν σε θέση να την παίξει. Αυτό δεν μας δίνει σχεδόν καθόλου πληροφορίες, πέρα απ' ότι η μαφία ή δεν έκει ακύρωση ΑΠ ή έφυγε ο παίκτης που την είχε.

Σε αυτά τα δύο σενάρια ο Comfortably είναι ή αθώος ή βοηθητικός ρόλος της μαφίας που τα έκανε σαλάτα.

Παραδοχή 2: Η Guest 278211 δεν ήταν μαφία.
Εδώ την πατήσαμε άσχημα όσοι είχαμε θεωρούσαμε την spy μαφία και μας πιάσανε πιθανώς στον ύπνο και χαιρόμαστε που έφυγε πολίτης. Αυτό μπορεί να ήταν η καλομελετημένη κίνηση της μαφίας, για να αθωώσει ίσως και τον comfortably που τα κατάφερε να μπει σε πολλές λίστες τις τελευταίες μέρες ή απλώς να ξεφορτωθεί ένα άτομο χωρίς να γίνει πάλι πανικός και με μικρές πιθανότητες να παιχτεί ακύρωση. Ή απλώς ο Comfortably είναι αθώος και απλώς κατάλαβε λάθος, όπως και κάμποσοι άλλοι.

Παραδοχή 3: Η Guest 278211 ήταν βοηθητικός ρόλος της μαφίας.
Αυτό δεν το θεωρώ πολύ πιθανό, γιατί πιστεύω ότι θα έπαιζε αλλιώς και δεν θα ήταν τόσο κρυμμένη όσο ήταν ως τώρα. Αλλά υπάρχει σαν πιθανότητα οπότε μπαίνει κι εδώ. Για τον Comfortably ισχύουν τα ίδια με τα πρώτα δύο σενάρια.

Σχόλιο: Δεν ξέρω αν ο Comfortably έχει κάποιες πληροφορίες που δεν έχουμε εμείς. Ειλικρινά το εύχομαι. Όνειρο θα μπορούσε να έχει διότι έχει παίξει δύο κάρτες φανερά από τις 3 που έχει πάρει. Δεν μου αρέσει να βασίζομαι στην ελπίδα να έχει κάνει κάποιος κάτι που δεν μπορούμε να μάθουμε, απλώς το αναφέρω ότι δεν αποκλείεται. Τώρα το τι συμβαίνει θα το δούμε στην πορεία. Δεν θα βιαστώ, ούτε να τον κατηγορήσω, ούτε να τον αθωώσω προς το παρόν, γιατί με τις συνεχείς ανατροπές τις τελευταίες μέρες δεν ξέρω τι να υποθέσω.

Συμφωνώ ότι αυτές είναι οι πιθανές εκδοχές.Δεν ξέρω κατά πόσο έχει παίξει κάρτα.Μακάρι αλλά έκανε ολόκληρο ποστ στην ΑΠ που εξηγούσε το σκεπτικό του και έλεγε ότι σκεφτόταν να την παίξει και αλλού.Ελπίζω κάτι να τον σιγούρεψε αλλά μου φαίνεται πως όχι.


Επίσης προς Ιορδάνη *ξέχασα να κάνω παράθεση* όταν λες -3 άτομα ποια εννοεις; σπαι,ντόιτ και; Να υποθέσω Σπυράκο που τον κατηγορούσες;

Τυπική ψήφος Melania γιατί είναι τυπική. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Kαι για να γίνω πιο συγκεκριμένη, υπάρχουν άνθρωποι που, όταν κάτι δεν είναι αλήθεια, τους είναι τρομερά εύκολο να το υποστηρίξουν και άνθρωποι (όπως εγώ πχ) που τους είναι τρομερά δύσκολο. Ο Comfortably (και ίσως η Claire), από τον τρόπο που γράφει, για εμένα, είναι στη δεύτερη κατηγορία. Η Μελανία (ίσως και ο Τσαφ) είναι στην πρώτη κατηγορία.

Έτσι, όταν οι άνθρωποι της πρώτης κατηγορίας δίνουν λόγους που φαίνονται προχειροφτιαγμένοι, για εμένα σημαίνει ότι κάτι κρύβουν.

Κι εγώ θεωρούσα την spy ένοχη, όπως είπα, επομένως εύχομαι να ήταν πραγματικά εντάξει η κίνηση του Comf και να μην πιάστηκε από το ότι την κατηγορούσαν κάποια άτομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Kαλημέρα παιδιά. :)

Ψηφοφορία για Τρίτη 1/8
  1. Claire Rentfield
  2. ComfortablySmug --> Eileen
  3. Eileen --> methexys
  4. Emilouko --> ~Melania~
  5. Himela --> Eileen
  6. Ikarionas
  7. JKaradakov --> Eileen
  8. Johnny15 --> Έρις
  9. ~Melania~
  10. methexys
  11. PolGR1509 --> Eileen
  12. Guest 278211
  13. tsarachaf --> Eileen
  14. Wild_Boy
  15. Ερις -->Johnny15
  16. Τάσος97

Ψήφοι
5 Eileen
1 Johnny 15
1 methexys
1 Έρις
1 ~Melania~

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7
Nefeli Graf - Ψηφοφορία 27/7
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 28/7
Soukouu - Δολοφονία 31/7
Deutsch... Lover - Δολοφονία 31/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία
Dimitris S [Αλεξίσφαιρο Γιλέκο] - Άμεση Προφυλάκιση & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Soukouu
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από ComfortablySmug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Για να προλάβω τη δολοφονία επειδή νομίζω ότι μπορεί να φύγω σήμερα, αν θέλετε να βγάλετε έξω μαφιόζους ψηφίστε Ειλιν, Wild-boy που δεν πείθει κανέναν με αυτά που λέει, λογικά και την Claire. O Comfortably δεν νομίζω πλεον ότι είναι μέλος της μαφίας μετά από αυτή την κίνηση του, δεν μπορεί, όλες οι ΑΠ στη μαφια έπεσαν; Και στο κάτω κάτω η Σπυριδουλα αν ήθελε μπορεί να είχε βοηθήσει εδώ και τόσο καιρό στο παιχνίδι αλλά δεν μας ειπε και πολλά. Ίσως η μαφία κρατάει την ακύρωση προφυλάκισης για να παιχτεί την κατάλληλη στιγμή, όταν θα χρειάζονται το αριθμητικό πλεονέκτημα. Τέλος πάντων, και ναι, αν θέλετε να βγάλετε μαφιόζους μην πατε ούτε στον Johnny που λογικά έχει βοηθητικό κακό ρόλο, ούτε στη Μελάνια που λογικά είναι πολίτης και έχω πει πολλές φορές γιατί, γιατί βλέπω ότι πολλοί προσπαθείτε να τους κατηγορήσετε αλλά αν μας ενδιαφέρουν τα νούμερα, τότε δεν πρέπει να φύγουν αυτοί. Αν θέλετε να βρούμε τον ΔΑ, κάτι που θα μας βοηθούσε σίγουρα, ας το προσπαθήσουμε, αν και θα είναι μεγάλο ρίσκο. Αυτά και περισσότερα αν είμαι ακόμα μαζί σας αργοτερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Α και τυπική ψήφος στην Eileen :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.

Στο επόμενο να κάνεις ΣΕ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο!! Τυπική ψήφος σε Eileen για να προλάβω την δολοφονία, τα φιλιά μου στην Εμιλυ που με ψήφισε :hug: :P θα κάνω κάποιες ώρες να μπω, θα επανέλθω το απόγευμα με σχολιασμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μια παρατήρηση. Στη λίστα δεν εμφανίζεται τι έγινε στην ψηφοφορία της 26/7.

Αναμένω να δω τι έγινε τη νύχτα. Ελπίζω ο ιατρός να δούλεψε πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μπήκε λοιπόν κι ο Αύγουστος και βρήκε το Δημήτρη να κοιμάται γυμνός μέχρι κι αργά το πρωί μετά το χθεσινό του ξεφάντωμα στο party γενεθλίων. Όταν ξύπνησε βρήκε απ πάνω του τον Αντώνη, μ ένα μεγάλο και βαρύ τηγάνι στα χέρια κι αμέσως τρόμαξε.
- Καλά ρε μαλάκα, τι πας να κάνεις;
- Είδα ένα κουνούπι αγαπούλη κι ήρθα να το σκοτώσω προτού τσιμπήσει τον όμορφο πωπούλι σου.

Ο Δημήτρης όμως δεν πείσθηκε από την απάντηση αυτή. Εδώ και μέρες ο Αντώνης φερόταν περίεργα και τα χθεσινά τυροπιτάκια που ζέστανε ο ίδιος παραλίγο να στείλουν μονίμως το Δημήτρη στη φαντασματοχώρα. Γι αυτό κι ο Δημήτρης αποφάσισε να ντυθεί και να φύγει γρήγορα από το σπίτι. Δε μπορούσε να ρισκάρει να είναι αυτός το σημερινό πτώμα. Έτσι ξεκίνησε για την πόλη, έχοντας ως στόχο να βρει πίσω το χαμένο του ταλέντο. Σήμερα θα έβρισκε τουλάχιστον ένα νεκρό πτώμα.
Πρώτα πήγε στην κεντρική πλατεία της πόλης. Γνωστό σημείο ανεύρεσης πτωμάτων. Η Μαφία τα αφήνει πάνω στο συντριβάνι τα ξημερώματα κι ελπίζει και σε κανέναν ακόμη θάνατο Πολίτη από καρδιακή ανακοπή όταν τα δει. Στην κεντρική πλατεία όμως σήμερα υπήρχαν μόνο οι γνωστοί θαμώνες των καφετεριών. Κανένα πτώμα.
Στη συνέχεια στράφηκε σε κάτι κακόφημα σοκάκια. Εκεί πολλές φορές έχουν βρεθεί πτώματα. Οι ανυποψίαστοι Πολίτες θέλουν να κόψουν δρόμο μέσω αυτών κατά την επιστροφή τους στο σπίτι, ο Μαφιόζος περιμένει στο σκοτάδι, επιτίθεται και σκοτώνει τον αθώο. Στα σοκάκια αυτά ο Δημήτρης βρήκε ίχνη εγκλήματος, κάτι σύριγγες και κάποια χρησιμοποιημένα προφυλακτικά. Ο νους του πήγε αμέσως στον Αντώνη αλλά η χαρά του δεν κράτησε πολύ. Συνειδητοποίησε πως κι εδώ δεν υπάρχει πτώμα.
Ο επόμενος σταθμός ήταν η παραλία της πόλης. Εδώ κι αν δεν έχουν βρεθεί πτώματα... Πτώματα παρατημένα στα βράχια, πτώματα ξεβρασμένα από το νερό. Το βράδυ, ακόμη και τα πιο τολμηρά ζευγάρια φοβούνται να κοιμηθούν δίπλα στο κύμα, κάτω από το φως του φεγγαριού. Μόνο ο Δημήτρης με τον DumeNuke το έκαναν αυτό πριν 2 χρόνια. Ο φόβος ότι θα έρθει ο Μαφιόζος για να παρατήσει ένα πτώμα είναι μεγάλος και κανένας δε θα ήθελε να ρισκάρει τη ζωή του για να γίνει μάρτυρας σ αυτό. Ο Δημήτρης τώρα έψαξε εξονυχιστικά όλη την παραλία, τα βράχια και την αμμουδιά, αλλά και πάλι, δε βρήκε κανένα πτώμα.
Και τότε το ηθικό του άρχισε να καταρρέει. Τι έγινε πάλι; Γιατί δε μπορεί να βρει κανένα πτώμα; Τι έχει πάθει φέτος;
Κι ενώ τα σκέφτεται αυτά, το κινητό του χτυπάει.
Είναι ο γραμματέας της φαντασματοχώρας που άφησε πίσω της η Σύλβια.
"Καλημέρα Δημήτρη. Σε βλέπω που παιδεύεσαι κι επειδή σε λυπάμαι πήρα τηλέφωνο για να σου πω τη λύση.
Δε μπορώ να σε βλέπω άλλο να βασανίζεσαι, να γυρνάς σ όλη την πόλη για να βρεις ένα πτώμα.
Δε χρειάζεται να κουραστείς άλλο, μην πας πουθενά αλλού,
είναι άδικος κόπος. Κανένα πτώμα δεν ήρθε χθες στη φαντασματοχώρα."
Το κείμενο της δολοφονίας είναι προϊόν δημιουργίας της ΣΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Η μαφία φέτος έχει ξεσκιστει στις αστοχίες χαχα. Υπέροχο. Αλήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εντάξει, σας αγαπάω εκεί στη μαφία :hehe: Προχθές ήμασταν απελπισμένοι, τελικά ίσως όντως έχουμε πιθανότητες να κερδίσουμε το παιχνίδι :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Tέλειο κείμενο ξανά, κάποιος έχει συγγραφικό ταλέντο! Τέλεια και τα νέα! Να πούμε μπράβο στο γιατρό; Μάλλον! Που μόλις είδα ότι ο γιατρός είναι ο Dr. Strange έτσι; Καταπληκτικό!
Επίσης, Winter Soldier o Dume?? E όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Επίσης προς Ιορδάνη *ξέχασα να κάνω παράθεση* όταν λες -3 άτομα ποια εννοεις; σπαι,ντόιτ και; Να υποθέσω Σπυράκο που τον κατηγορούσες;

1. Σπυράκος
2. Deutsch
3. Guest 278211 - σε αυτήν ελπίζω τουλάχιστον να είχε δίκιο ο Comfortably.

Μπήκε λοιπόν κι ο Αύγουστος και βρήκε το Δημήτρη να κοιμάται γυμνός μέχρι κι αργά το πρωί μετά το χθεσινό του ξεφάντωμα στο party γενεθλίων. Όταν ξύπνησε βρήκε απ πάνω του τον Αντώνη, μ ένα μεγάλο και βαρύ τηγάνι στα χέρια κι αμέσως τρόμαξε.
- Καλά ρε μαλάκα, τι πας να κάνεις;
- Είδα ένα κουνούπι αγαπούλη κι ήρθα να το σκοτώσω προτού τσιμπήσει τον όμορφο πωπούλι σου.

Ο Δημήτρης όμως δεν πείσθηκε από την απάντηση αυτή. Εδώ και μέρες ο Αντώνης φερόταν περίεργα και τα χθεσινά τυροπιτάκια που ζέστανε ο ίδιος παραλίγο να στείλουν μονίμως το Δημήτρη στη φαντασματοχώρα. Γι αυτό κι ο Δημήτρης αποφάσισε να ντυθεί και να φύγει γρήγορα από το σπίτι. Δε μπορούσε να ρισκάρει να είναι αυτός το σημερινό πτώμα. Έτσι ξεκίνησε για την πόλη, έχοντας ως στόχο να βρει πίσω το χαμένο του ταλέντο. Σήμερα θα έβρισκε τουλάχιστον ένα νεκρό πτώμα.
Πρώτα πήγε στην κεντρική πλατεία της πόλης. Γνωστό σημείο ανεύρεσης πτωμάτων. Η Μαφία τα αφήνει πάνω στο συντριβάνι τα ξημερώματα κι ελπίζει και σε κανέναν ακόμη θάνατο Πολίτη από καρδιακή ανακοπή όταν τα δει. Στην κεντρική πλατεία όμως σήμερα υπήρχαν μόνο οι γνωστοί θαμώνες των καφετεριών. Κανένα πτώμα.
Στη συνέχεια στράφηκε σε κάτι κακόφημα σοκάκια. Εκεί πολλές φορές έχουν βρεθεί πτώματα. Οι ανυποψίαστοι Πολίτες θέλουν να κόψουν δρόμο μέσω αυτών κατά την επιστροφή τους στο σπίτι, ο Μαφιόζος περιμένει στο σκοτάδι, επιτίθεται και σκοτώνει τον αθώο. Στα σοκάκια αυτά ο Δημήτρης βρήκε ίχνη εγκλήματος, κάτι σύριγγες και κάποια χρησιμοποιημένα προφυλακτικά. Ο νους του πήγε αμέσως στον Αντώνη αλλά η χαρά του δεν κράτησε πολύ. Συνειδητοποίησε πως κι εδώ δεν υπάρχει πτώμα.
Ο επόμενος σταθμός ήταν η παραλία της πόλης. Εδώ κι αν δεν έχουν βρεθεί πτώματα... Πτώματα παρατημένα στα βράχια, πτώματα ξεβρασμένα από το νερό. Το βράδυ, ακόμη και τα πιο τολμηρά ζευγάρια φοβούνται να κοιμηθούν δίπλα στο κύμα, κάτω από το φως του φεγγαριού. Μόνο ο Δημήτρης με τον DumeNuke το έκαναν αυτό πριν 2 χρόνια. Ο φόβος ότι θα έρθει ο Μαφιόζος για να παρατήσει ένα πτώμα είναι μεγάλος και κανένας δε θα ήθελε να ρισκάρει τη ζωή του για να γίνει μάρτυρας σ αυτό. Ο Δημήτρης τώρα έψαξε εξονυχιστικά όλη την παραλία, τα βράχια και την αμμουδιά, αλλά και πάλι, δε βρήκε κανένα πτώμα.
Και τότε το ηθικό του άρχισε να καταρρέει. Τι έγινε πάλι; Γιατί δε μπορεί να βρει κανένα πτώμα; Τι έχει πάθει φέτος;
Κι ενώ τα σκέφτεται αυτά, το κινητό του χτυπάει.
Είναι ο γραμματέας της φαντασματοχώρας που άφησε πίσω της η Σύλβια.
"Καλημέρα Δημήτρη. Σε βλέπω που παιδεύεσαι κι επειδή σε λυπάμαι πήρα τηλέφωνο για να σου πω τη λύση.
Δε μπορώ να σε βλέπω άλλο να βασανίζεσαι, να γυρνάς σ όλη την πόλη για να βρεις ένα πτώμα.
Δε χρειάζεται να κουραστείς άλλο, μην πας πουθενά αλλού,
είναι άδικος κόπος. Κανένα πτώμα δεν ήρθε χθες στη φαντασματοχώρα."
Το κείμενο της δολοφονίας είναι προϊόν δημιουργίας της ΣΕ.

Τα γνωστά σενάρια εκτός αλεξίσφαιρου πλέον. Νιώθω ότι η μαφία έχει κάνει πολλά λάθη αυτές τις μέρες. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Λοιπόν επειδή όπως καταλαβαίνω θα είμαι ο επόμενος στόχος. Καλύτερα να παίξω από τώρα το χαρτί μου για να σκεφτούμε όλα τα πιθανά σενάρια.

Τυμβωρυχία στον SouKouu.



Για να δούμε. Λέτε να έχω πέσει τόσο έξω; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top