Palermo #42 - The Wire Edition

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 29/7
  1. blue_butterfly --> Sommerfeld
  2. Drama Prinzessin
  3. Eileen
  4. Emilouko
  5. JKaradakov --> Σπυρακος (^^)
  6. johnietraf
  7. Libertus
  8. Nefeli Graf
  9. PieMaker --> Sommerfeld
  10. Sommerfeld --> Drama Prinzessin
  11. thomas l.
  12. tsarachaf --> Libertus
  13. ultraviolence
  14. Σπυρακος (^^) --> PieMaker

Ψήφοι
2 Sommerfeld
1 Drama Prinzessin
1 Libertus
1 PieMaker
1 Σπυρακος (^^)

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
kleop - Ψηφοφορία 28/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - Μέντιουμ

Απουσίες
johnietraf #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,814 μηνύματα.
Ηρθε η ωρα της ψηφου. Ψηφίζω τον Libertus γιατί:

Δουλευόμαστε τώρα;


Αποχωρώ γιατί θα τρελαθώ. :P


Παιδιά νιώθω ότι προσπαθώ να εξηγήσω το αυτονόητο!


Προσπαθει να παρουσιασει οτι βλέπει τα πράγματα με τη λογική και όπως ειναι. Γιατι τέτοια καψα για τη Μελανια; Σχεδον σε καθε post του αναφερει το ονομα της, στη προσπαθεια να πεισει οτι ειναι αθώα. Δε λέω,μπορεί να ειναι αλλα αμα θες να αποδειξεις την αθωοτητα καποιου δε το διατυμπανιζεις έτσι,γινεσαι ευκολα στοχος ειτε απο τη μια ειτε απο την αλλη πλευρα(μαφιοζοι-πολιτες) .Εν ολιγοις, πιστευω πως προσπαθει να θολωσει τα πραγματα παρα να τα ξεδιαλυνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εντάξει παιδιά θα προσπαθήσω να ασχοληθώ λίγο παραπάνω και να αποκτήσω μία πιο σφαιρική άποψη,πραγματικά δε προσπαθώ ούτε να θολώσω τα νερά ούτε να κανω κάποια μπλόφα,είχα σχηματίσει μία άποψη και ζητώ συγνώμη εαν δεν είμαι χρήσιμος γιατί δε τα διαβάζω όλα! Αν μπορούσα να μη ψηφίσω σήμερα θα το έκανα απλά το κρατάω για άλλη μέρα γιατί όπως προείπα έχω και εγώ τη θεωρία μου,ίσως επιμένω σε λάθος απόψεις..Οψόμεθα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 29/7
  1. blue_butterfly --> Sommerfeld
  2. Drama Prinzessin
  3. Eileen
  4. Emilouko
  5. JKaradakov --> Σπυρακος (^^)
  6. johnietraf
  7. Libertus
  8. Nefeli Graf
  9. PieMaker --> Sommerfeld
  10. Sommerfeld --> Drama Prinzessin
  11. thomas l.
  12. tsarachaf --> Libertus
  13. ultraviolence --> Libertus
  14. Σπυρακος (^^) --> PieMaker

Ψήφοι
2 Libertus
2 Sommerfeld

1 Drama Prinzessin
1 PieMaker
1 Σπυρακος (^^)

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
kleop - Ψηφοφορία 28/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - Μέντιουμ

Απουσίες
johnietraf #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Άρα επέλεξε να προσπαθήσει να πετάξει έξω το μέντιουμ, απλώς επειδή ένας δολοφόνος ψήφισε τον Ηλία. Θα ρωτήσω το εξής, μην έχοντας στο νου μου τον ρόλο του Τάσου από δω και πέρα, γιατί ούτε και η Μελανία το ήξερε.
Πάμε λοιπόν και ρωτάω εσένα να μου πεις. Σε πόσα παιχνίδια θυμάσαι εσύ να κινδυνεύει δολοφόνος από τον πρώτο γύρο και αυτός να είναι έμπειρος παίκτης(εξαιρείται ο fantasmenos, αυτός ήταν άλλο φρούτο); Επίσης, γιατί ένας δολοφόνος να μην προτιμά να βγάλει τον έμπειρο παίκτη, που ξέρει ότι είναι με τους πολίτες;;
Έχει πολλά κενά η λογική σου...
O Johnnaousa όταν ημουν εγώ πληροφοριοδότης και μάλιστα είχα κάνει παρόμοιο λάθος με την Μελανία. Αλλά τι θες να κάνουμε τώρα ακριβώς, να παίξουμε την κολοκυθιά; :P
Γιατί θα καρφωθεί; Γιατί πολύ απλά για να κατηγορήσεις έναν έμπειρο παίκτη πρέπει να έχεις επιχείρημα; Γιατί δεν είχε κανέναν λόγο να διώξει με το έτσι θέλω έναν έμπειρο παίκτη αν ήταν μαφιόζα; Γιατί οι μαφιόζοι μπορούν να κατηγορούν με ευκολία πιο άπειρους παίκτες; Νομίζω υπάρχουν πολλοί λόγοι...

Δεν θα ξαναπώ τον προβληματισμό μου επί της αρχής του σεναρίου σου. (Γιατί να μην ψηφίσει τον Τάσο ο δολοφόνος δηλαδή.) Αποδέχομαι, ότι πας και ψηφίζεις τον άλλον(διαφωνώ και σε αυτό, το γιατί το είπα πάνω). Μετά γιατί δεν συνδέεις, έστω και με μια όχι πολύ ευσταθή κατηγορία, να αρχίσει να ακούγεται το όνομά του; Γιατί δεν τον αναφέρεις καν και μιλάς μόνο για Πάι και Τάσο;; Και όταν τρως το κάρφωμα καταλήγεις να μπερδεύεις παραπάνω. Ένας πληροφοριοδότης, προσπαθεί να κάνει το όνομα που ξέρει να ακούγεται συχνά. Η Μελανία δεν το έκανε. Εκτός αν μπορείς να μου πεις ένα όνομα που να μας έδωσε η Μελανία. Ένα έστω!!
Οκ, τον συμφέρει να καρφώσει, αλλά γιατί να υποψιαστείς και να προσπαθήσεις να καρφώσεις κάποιον που δεν σε ανέφερε καν; Είναι και τεράστιο το ρίσκο και παράλογο. Γιατί μπορεί απλά να ήταν συγκάτοικος, όπως η ίδια πήγαινε να υπονοήσει. Ξεκάθαρα θεωρώ ότι προσπαθείς να παραπλανήσεις.
Η
Η Μελανία ανέφερε αρκετά άτομα που ψήφισαν τον Ηλία και κάποια από αυτά πιο έντονα. Ο λόγος για τον οποίο παραπλανηθήκαμε και ασχοληθήκαμε με τον Πάι και τον Τάσο περισσότερο, επειδή και αυτή ασχολήθηκε αρκετά με αυτούς, είναι ο εξής: η Μελανία κατάλαβε αμέσως μετά την ψηφοφορία ότι παίζει αρκετά φανερά τον ρόλο της. Συνεπώς, προσπάθησε να βρει άτομα που της φάινονταν ύποπτα με βάση το πώς συνδέονται με τον μαφιόζο που γνώριζε... επίσης λες ότι είναι τεράστιο ρίσκο να καρφώσεις αυτόν που θεωρείς πληροφοριοδότη αν δεν σε έχει αναφέρει ιδιαίτερα. Εξίσου τεράστιο ρίσκο θα πω εγώ ότι είναι η Μελανία να ήταν μαφιόζα και να πήγε να καρφώσει...και μάλιστα ποιον; Δηλαδή, υποστηρίζεις μια θεωρία χωρίς το πιο βασικό σημείο της...


Ναι, δύσκολα να είναι και ΔΑ ο Ηλίας, μέχρι εδώ συμφωνούμε.

Στην ουσία, αν η Μελανία ήταν μαφιόζα το να υπερασπίσει τον Ηλία, βοηθάει στα εξής:
1. Ξεφορτώνονται έναν έμπειρο παίκτη, χωρίς ιδιαίτερο κόπο. Ξέρεις βοηθάει πολύ αυτό συνήθως.
2. Υπερασπιζόμενη έναν αθώο(για τον οποίο θα ρωτήσει το μέντιουμ btw), σε βγάζει λάδι, τουλάχιστον για μερικές μέρες.
3. Μπορείς να υπονοήσεις κάτι, ώστε να παραπλανήσεις και να κερδίσεις την εμπιστοσύνη των πολιτών.

Σου φτάνουν αυτά η θέλεις κι άλλα;
Από πότε οι δολοφόνοι ρισκάρουν να εκτεθούν για να σώσουν έναν αθώο από έναν...αθώο; Ειλικρινά δεν πιστεύεις ότι είναι λίγο τραβηγμένο αυτό που λες;
Για να κερδίσεις την εμπιστοσύνη των πολιτών, υποστηρίζεις έναν πολίτη αλλά χρησιμοποιείς και επιχειρήματα, και η Μελανία δεν είναι και χθεσινή στο Παλέρμο... δεν το παίζεις συγκάτοικος ή ότι έχεις κάρτα, γιατί μπορεί ένας πολίτης με ρόλο να μάθει για εσένα.


Για την κάρτα πρώτα. Γιατί η Μελανία δεν είχε αναφέρει κανέναν, το έπαιξε συγκάτοικος και απλά έκαιγε τον Τάσο. Simple as that. Δεν καις μια κάρτα για κάποιον που δεν σου έκανε και κάτι κακό, το αντίθετο μάλιστα. Και να ρισκάρεις το ένα όνειρο(το πιο πιθανό είναι να έχεις ένα) σαν μαφία για κάποιον που δεν σε έχει αγγίξει καν;; Δεν είναι τουλάχιστον υπερβολικά τραβηγμένο;;

Μα ακριβώς επειδή δεν μπορεί να αποδειχτεί σε συμφέρει να την υποστηρίξεις, ώστε να δημιουργήσεις εύκολα θύματα και να μην κινδυνέψουν οι υπόλοιποι της μαφίας, ει δυνατόν... Και ναι, σε θεωρώ μαφιόζο...


Λοιπόν. Εγώ λέω να ψηφίσω, γιατί θα έχω κάποιες δουλειές και δεν ξέρω πόσο θα μπορώ να συμμετέχω. Η δική μου ψήφος θα πέσει στον Libertus, χωρίς να είμαι απολύτως βέβαιος για την ενοχή του, αλλά δεν μου αρέσει καθόλου η στάση του αυτή την στιγμή στο παιχνίδι και η εμμονή του να πείσει με οποιονδήποτε τρόπο ότι η Μελανία ήταν πληροφοριοδότης, γιατί με αυτό τον τρόπο νιώθω πως πάει να μας οδηγήσει σε αδιέξοδες υποθέσεις.
Η Μελανία αρχικά έχει αναφέρει αρκετά ονόματα: Jkaradakov, Emilouko, Nefeli Graf και άλλους. Γιατί αγνοείς τις αναφορές της; Και γιατί να μην παιχτεί κάρτα στην Μελανία από τη στιγμή που δηλώνει τόσο σίγουρη; Κάθε πληροφοριοδότης για να καλυφτεί πλάθει διάφορα σενάρια, ότι είναι συγκάτοικος, ότι έχει κάρτα κτλ, επειδή ακριβώς φοβάται ότι θα τον καταλάβουν.


Πάντως, το γυρνάς εύκολα σε εμένα... οι υποθέσεις μου μόνο σε αδιέξοδο δεν οδηγούν, Τσαρα, αντιθέτως έχω πει σαφέστατα προς τα που πρέπει να στραφούμε, αλλά μάλλον αυτό δεν εξυπηρετεί κάποιους. Το πείσμα μου σε συγκεκριμένα σενάρια το είχα πάντα στο Παλέρμο. Εσύ όμως λειτουργείς αρκετά μονόπλευρα και δεν παίζεις έτσι συνήθως για πολίτης...

Προσπαθει να παρουσιασει οτι βλέπει τα πράγματα με τη λογική και όπως ειναι. Γιατι τέτοια καψα για τη Μελανια; Σχεδον σε καθε post του αναφερει το ονομα της, στη προσπαθεια να πεισει οτι ειναι αθώα. Δε λέω,μπορεί να ειναι αλλα αμα θες να αποδειξεις την αθωοτητα καποιου δε το διατυμπανιζεις έτσι,γινεσαι ευκολα στοχος ειτε απο τη μια ειτε απο την αλλη πλευρα(μαφιοζοι-πολιτες) .Εν ολιγοις, πιστευω πως προσπαθει να θολωσει τα πραγματα παρα να τα ξεδιαλυνει!
Ωραίο επιχείρημα βρε. Βασικά προσπαθώ να αναδείξω την αλήθεια, η οποία και είμαι σίγουρος ότι θα αναδειχθεί στο τέλος και θα είναι δική μου. Από εκεί και πέρα...χαιρετίσματα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Παρακολουθώ τα post, ωστόσο δεν έχω να παραθέσω κάποια επιπλέον σκέψη από αυτές που ήδη διαβάζω.
Ψηφίζω τον johnietraf. Μπείτε και λίγο κάποιοι. Δεν είναι, γιατί τον θεωρώ απαραίτητα λόγω συμπεριφοράς μέλος της μαφίας, όσο για το ότι είχα σκοπό να ψηφίσω τον Libertus, αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρη για τον ρόλο του, όπως χθες και με τον Τάσο και τον PieMaker.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 29/7
  1. blue_butterfly --> Sommerfeld
  2. Drama Prinzessin
  3. Eileen
  4. Emilouko
  5. JKaradakov --> Σπυρακος (^^)
  6. johnietraf
  7. Libertus
  8. Nefeli Graf --> johnietraf
  9. PieMaker --> Sommerfeld
  10. Sommerfeld --> Drama Prinzessin
  11. thomas l.
  12. tsarachaf --> Libertus
  13. ultraviolence --> Libertus
  14. Σπυρακος (^^) --> PieMaker

Ψήφοι
2 Libertus
2 Sommerfeld
1 Drama Prinzessin
1 johnietraf
1 PieMaker
1 Σπυρακος (^^)

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
kleop - Ψηφοφορία 28/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - Μέντιουμ

Απουσίες
johnietraf #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
7 λεπτά πριν την λήξη της ψηφοφορίας και έχουν να ψηφίσουν ακόμα 6 άτομα;

Τι γίνεται ρε παιδιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Σε παρόμοια φάση με τη Νεφέλη είμαι.
Ήμουν ανάμεσα σε : Σπυράκο, ΤζόνιΤραφ, Λιμπέρτους και Sommerfeld.
Οι πρώτοι 2 έχουν ελάχιστη παρουσία στο παιχνίδι , μπαινουν πετάνε κάτι που δε βοηθάει πουθενά και βγαίνουν. Ο Σπυράκος προφασίστηκε ότι είναι λόγω άγνοιας αλλά κρατώ τις προφυλάξεις μου.
Για τον Λιμπέρτους με προβληματίζει και μένα πάρα πολύ το ότι υποστηρίζει τόσο τη Μελ. Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοιο πάθος.
Για τον Sommerfeld για μένα 2 σενάρια ισχύουν είτε λόγω της απειρίας του θέλει να μιλάει αρκετά για να δείχνει ότι κάπως συνεισφέρει και να μην μπει στ γκρουπ των 4-5 που δεν λένε τίποτα ουσιαστικο είτε είναι μαφιόζος και προσπαθεί με κάθε τρόπο να θολώσει τα νερά χωρίς να το καταφέρνει. :hmm:
Εν τέλει ψηφίζω και γω johnietraf γιατί θεωρώ πολύ ύποπτο το ότι δεν έχει πάρει καθόλου θέση μέσα στο παιχνίδι. Στέκεται ουδέτερος και δεν ψηφίζει κιόλας πράγμα που μου δημιουργεί την αίσθηση ότι θέλει να μείνει μακριά απο κατηγορίες και συζητήσεις.Νομίζω ένας κακός ρόλος κάτι τέτοιο θα προσπαθούσε κ αν όχι δεν προσφέρει και κάτι στο παιχνίδι.Οπότε προτίθεμαι να ψηφίσω αυτόν παρά να δώσω την ψήφο μου σε κάποιον ο οποίος προσπαθεί πραγματικά να βοηθήσει και να δώσει μια κατευθυντήρια γραμμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Sorry ειμαι βολτα και ξεχάστηκα! Ψηφίζω Liberus τα αναλυτικα επιχειρήματα μετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 29/7
  1. blue_butterfly --> Sommerfeld
  2. Drama Prinzessin
  3. Eileen --> Libertus
  4. Emilouko --> johnietraf
  5. JKaradakov --> Σπυρακος (^^)
  6. johnietraf
  7. Libertus
  8. Nefeli Graf --> johnietraf
  9. PieMaker --> Sommerfeld
  10. Sommerfeld --> Drama Prinzessin
  11. thomas l.
  12. tsarachaf --> Libertus
  13. ultraviolence --> Libertus
  14. Σπυρακος (^^) --> PieMaker

Ψήφοι
3 Libertus
2 johnietraf
2 Sommerfeld
1 Drama Prinzessin
1 PieMaker
1 Σπυρακος (^^)

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
kleop - Ψηφοφορία 28/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - Μέντιουμ

Απουσίες
johnietraf #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Αλλάζω ψήφο σε johnietraf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Στη σημερινή ψηφοφορία υπήρξε ισοψηφία μεταξύ των johnietraf και Libertus. Όμως, η johnietraf σημείωσε 2η συνεχή απουσία σήμερα από τη διαδικασία. Για το λόγο αυτό ΔΕΝ γίνεται δημοσκόπηση μεταξύ των 2, ο johnietraf αποχωρεί οριστικά από το παιχνίδι με αποκαλύψη του ρόλου του και δικαίωμα για τελευταία λόγια.

  • Ένας παίκτης που αποχωρεί από απουσίες δεν έχει δικαίωμα για τελευταία λόγια, εκτός αν ήταν ο παίκτης που επικράτησε σε εκείνη την ψηφοφορία.
  • Σε περίπτωση που ένας παίκτης συμπληρώσει δύο συνεχόμενες απουσίες ή τρεις απουσίες στο σύνολο σε μία ψηφοφορία και ισοψηφίσει με άλλον παίκτη σε εκείνη την ψηφοφορία, τότε αυτός αποχωρεί από το παιχνίδι, με δικαίωμα τελευταίων λόγων. Δεν δίνεται παράταση και δεν διεξάγεται επιπλέον ψηφοφορία.

Ψηφοφορία για Τετάρτη 29/7
  1. blue_butterfly --> Sommerfeld
  2. Drama Prinzessin
  3. Eileen --> Libertus
  4. Emilouko --> johnietraf
  5. JKaradakov --> johnietraf
  6. johnietraf
  7. Libertus
  8. Nefeli Graf --> johnietraf
  9. PieMaker --> Sommerfeld
  10. Sommerfeld --> Drama Prinzessin
  11. thomas l.
  12. tsarachaf --> Libertus
  13. ultraviolence --> Libertus
  14. Σπυρακος (^^) --> PieMaker

Ψήφοι
3 johnietraf
3 Libertus
2 Sommerfeld
1 Drama Prinzessin
1 PieMaker

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
kleop - Ψηφοφορία 28/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - Μέντιουμ

Απουσίες
johnietraf #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 30/7
  1. blue_butterfly
  2. Drama Prinzessin
  3. Eileen
  4. Emilouko
  5. JKaradakov
  6. Libertus
  7. Nefeli Graf
  8. PieMaker
  9. Sommerfeld
  10. thomas l.
  11. tsarachaf
  12. ultraviolence
  13. Σπυρακος (^^)

Ψήφοι
---


Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
kleop - Ψηφοφορία 28/7


Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - Μέντιουμ
johnietraf - Απουσίες 29/7 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο


Απουσίες
Drama Prinzessin #1
johnietraf #1, #2
Libertus #1
thomas l. #1


Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Έχω λίγο δουλειά τώρα οπότε δεν μπορώ να γράψω αναλυτικά και να απαντήσω στον Χάρη... Οπότε έχω να πω μόνο ότι αυτό που έκανε ο τραφ ήταν τεράστια ηλιθιότητα και πρέπει να σταματήσει κάποτε αυτό το πράγμα... Χθες δεν ψήφισε για να μην τον κράξουμε και δεν ψήφιζει και σήμερα;;

Η ανευθυνότητα δεν έχει όρια...

Karadakov, αλήθεια γιατί τέτοια κάψα να μείνει ο Χάρης;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Επειδή το βλέπω να πέφτεται πάνω μου γι'αυτό που έγινε, ας εξηγηθώ:

1. Αφού με τον Χάρη συμφωνούμε σχετικά με το τι έγινε με την Μελανία δεν θεωρώ πως είναι μέλος της μαφίας. Αν όντως η Μελανία ήταν στην μαφία δεν υπάρχει λόγος για άλλο ένα μέλος της μαφίας να υποστηρίζει ότι είναι αθώα. Είτε θα στηρίξει ότι είναι στην μαφία είτε δεν θα πάρει τόσο σαφή στάση γι'αυτό. Απο εχθές μόνο εγώ και ο Χάρης πιστεύουμε ότι η Μελανία είναι αθώα.

2. Προτίμησα να ψηφίσω τον Γιάννη απο τον Sommer, γιατί προτιμούσα να πάω σε ισοψηφία την ψηφοφορία με ένα μέλος που δεν είναι ενεργό παρά με ένα μέλος που προσπαθεί να εκφράσει γνώμη και για το οποίο δεν έχω σχηματίσει καθαρή γνώμη ακόμη.

3. Δεν ήξερα τίποτα γι'αυτό τον όρο. Πίστευα ότι θα έχουμε δράση της ιδιότητας του Δημάρχου και με τόσες λίγες ψήφους θα μπορούσαμε να δούμε ποιος είναι ή θα πηγαίναμε σε δημοσκόπηση.

Karadakov, αλήθεια γιατί τέτοια κάψα να μείνει ο Χάρης;;
Πιστεύω σε κάλυψα or not?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Karadakov, αλήθεια γιατί τέτοια κάψα να μείνει ο Χάρης;;
Δεν ψήφισα. Εάν ήθελα να μείνω μέσα, θα το έκανα και μόνος μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Και ξαφνικά:

Παρακολουθώ τα post, ωστόσο δεν έχω να παραθέσω κάποια επιπλέον σκέψη από αυτές που ήδη διαβάζω.
Ψηφίζω τον johnietraf. Μπείτε και λίγο κάποιοι. Δεν είναι, γιατί τον θεωρώ απαραίτητα λόγω συμπεριφοράς μέλος της μαφίας, όσο για το ότι είχα σκοπό να ψηφίσω τον Libertus, αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρη για τον ρόλο του, όπως χθες και με τον Τάσο και τον PieMaker.

ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ

Σε παρόμοια φάση με τη Νεφέλη είμαι.
Ήμουν ανάμεσα σε : Σπυράκο, ΤζόνιΤραφ, Λιμπέρτους και Sommerfeld.
Οι πρώτοι 2 έχουν ελάχιστη παρουσία στο παιχνίδι , μπαινουν πετάνε κάτι που δε βοηθάει πουθενά και βγαίνουν. Ο Σπυράκος προφασίστηκε ότι είναι λόγω άγνοιας αλλά κρατώ τις προφυλάξεις μου.
Για τον Λιμπέρτους με προβληματίζει και μένα πάρα πολύ το ότι υποστηρίζει τόσο τη Μελ. Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοιο πάθος.
Για τον Sommerfeld για μένα 2 σενάρια ισχύουν είτε λόγω της απειρίας του θέλει να μιλάει αρκετά για να δείχνει ότι κάπως συνεισφέρει και να μην μπει στ γκρουπ των 4-5 που δεν λένε τίποτα ουσιαστικο είτε είναι μαφιόζος και προσπαθεί με κάθε τρόπο να θολώσει τα νερά χωρίς να το καταφέρνει. :hmm:
Εν τέλει ψηφίζω και γω johnietraf γιατί θεωρώ πολύ ύποπτο το ότι δεν έχει πάρει καθόλου θέση μέσα στο παιχνίδι. Στέκεται ουδέτερος και δεν ψηφίζει κιόλας πράγμα που μου δημιουργεί την αίσθηση ότι θέλει να μείνει μακριά απο κατηγορίες και συζητήσεις.Νομίζω ένας κακός ρόλος κάτι τέτοιο θα προσπαθούσε κ αν όχι δεν προσφέρει και κάτι στο παιχνίδι.Οπότε προτίθεμαι να ψηφίσω αυτόν παρά να δώσω την ψήφο μου σε κάποιον ο οποίος προσπαθεί πραγματικά να βοηθήσει και να δώσει μια κατευθυντήρια γραμμή.
Και ξαφνικά πάλι,τουλάχιστον με αιτιολόγηση

Αλλάζω ψήφο σε johnietraf
Το κερασάκι στη τούρτα!!

Συν οτι ηταν ΑΛΕΞΙΣΦΑΙΡΟ ΓΙΛΕΚΟ.Το καλό το παλικάρι λοιπόν,ξέρει κι άλλο μονοπάτι.Έχω και τη θεωρία ότι πήγατε και να σώσετε Libertus αλλά επειδή δε κάνει τόσο μπαμ όσο του ότι μέσα σε λίγη ώρα 2 ψήφισαν τον johnie και μετά τελευταία στιγμή έφαγε τη ψήφο του προφανώς και για να μη γκρινιάζετε ότι δεν εκφέρω άποψη,έχω άγνοια,ή δε προσφέρω,είμαι κακούλης και καλά κάποιος από σας θα φάει ψήφο!! Και επειδή κάποια πράγματα τα κρατάω, ορίστε,ψηφίζω JKaradakov για προφανείς λόγους.Ωραία συνεννόηση παιδιά!! ;) Και του χρόνου!

Επειδή το βλέπω να πέφτεται πάνω μου γι'αυτό που έγινε, ας εξηγηθώ:

1. Αφού με τον Χάρη συμφωνούμε σχετικά με το τι έγινε με την Μελανία δεν θεωρώ πως είναι μέλος της μαφίας. Αν όντως η Μελανία ήταν στην μαφία δεν υπάρχει λόγος για άλλο ένα μέλος της μαφίας να υποστηρίζει ότι είναι αθώα. Είτε θα στηρίξει ότι είναι στην μαφία είτε δεν θα πάρει τόσο σαφή στάση γι'αυτό. Απο εχθές μόνο εγώ και ο Χάρης πιστεύουμε ότι η Μελανία είναι αθώα.

2. Προτίμησα να ψηφίσω τον Γιάννη απο τον Sommer, γιατί προτιμούσα να πάω σε ισοψηφία την ψηφοφορία με ένα μέλος που δεν είναι ενεργό παρά με ένα μέλος που προσπαθεί να εκφράσει γνώμη και για το οποίο δεν έχω σχηματίσει καθαρή γνώμη ακόμη.

3. Δεν ήξερα τίποτα γι'αυτό τον όρο. Πίστευα ότι θα έχουμε δράση της ιδιότητας του Δημάρχου και με τόσες λίγες ψήφους θα μπορούσαμε να δούμε ποιος είναι ή θα πηγαίναμε σε δημοσκόπηση.

Πιστεύω σε κάλυψα or not?

Και εγώ ;) Συγνώμη για το spam,merge παρακαλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εγώ εξήγησα, γιατί ψήφισα τον Γιάννη και γτ δεν θεωρώ τον Χάρη ένοχο.

Εσύ γιατί πιστεύεις ότι ο Χάρης είναι ένοχος δεν έχω δει να μας έχεις πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εγώ εξήγησα, γιατί ψήφισα τον Γιάννη και γτ δεν θεωρώ τον Χάρη ένοχο.

Εσύ γιατί πιστεύεις ότι ο Χάρης είναι ένοχος δεν έχω δει να μας έχεις πει.

Συγνώμη,χάρης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top