Palermo #44 - Lord of the Rings

Ψηφοφορία Τρίτη 3/8 - Ποιός θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
1. Δηλαδή τι θα έπρεπε να κάνει παραπάνω κατά την γνώμη σου; Είπε αρκετές φορές πως ψήφισε τυχαία, πως αλλιώς να υπερασπιστεί τον εαυτό της;

Να ψηφίσει Himela για να κάνει το 3-3 και όχι 3-2-2;
Να παίξει κάρτα, αν έχει;
Αυτό που ρωτάω είναι, γιατί ψήφο στον Σπυράκο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Δεν με προβληματίζει για τις κινήσεις του, αλλά για τις αιτιολογήσεις του. Οκ, να φέρει την τετραπλή ισοψηφία. Αλλά μετά να λέει με σιγουριά ότι κάποιος παίκτης ΔΕΝ είναι με τους πολίτες απλά γιατί έσωσε το τομάρι του;

Τι να πω, θα δείξει..
Οι ισοψηφίες συμφέρουν τους πολίτες, γιατί από εκεί μπορούν να βγουν χρήσιμα συμπεράσματα. Και όχι, το να ισοψηφείς με άλλα 3 άτομα και να κάνεις αυτή την κίνηση μόνο αθώο δεν είναι. Βάλε το μυαλό σου να δουλέψει και σκέψου πριν πεις μια κουβέντα.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,045 μηνύματα.
Μάλιστα... Πάει η spy μπαμπέσικα. Το οτι η methexys δεν έσωσε τον εαυτό της σημαίνει οτι ξέρει την αθωότητά της και δε θέλει να πέσει τόσο χαμηλά ώστε να σώσει τον εαυτό της θυσιάζοντας κι άλλο πολίτη. Ας μας πει αν είναι έτσι. Το ίδιο ένιωσα κι εγώ.

Libertus σού ζητάω ανακωχή γιατί κατάλαβα τι πήγες να κάνεις και συμφωνώ μαζί σου.

Μου κάνει εντύπωση που ο dimijim ψήφισε τυχαία χτες το απόγευμα πρώτος πρώτος, βγαίνει και υποστηρίζει την spy και μετά, ενώ είχε όλο το χρόνο μπροστά του πάει και την ψηφίζει ακριβώς στη λήξη της προθεσμίας.:whistle:

Οι βραδυνοί ξέρετε τι πρέπει να κάνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Ο dimijim είναι ΔΑ ή πόρνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ο dimijim είναι ΔΑ ή πόρνη.
Γτ συγκεκριμένα ένα απο αυτά τα δύο και όχι και μαφία; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Έλειπα φροντιστήριο και ενώ περίμενα όταν γυρίσω να εχει φύγει η methexys έφυγε η spy.
Πιστεύω και εγώ πως ίσως η methexys για να μην προσπαθήσει να σώσει τον εαυτό της ή είναι αθώα ή απλά δεν την ένοιαξε πολύ.

τι ακριβως φοβασαι;

Δεν ήθελα να ακολουθήσω κανένα ρεύμα απλά Τάσο.

* Η αλλαγή ψήφου του Δημήτρη γιατί αραγες;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Γτ συγκεκριμένα ένα απο αυτά τα δύο και όχι και μαφία; :hmm:
Γιατί οι βοηθοί παίζουν πιο ανοιχτά. Ο μαφιόζος δεν εκτίθεται έτσι, εκτός κι αν υπάρχει πραγματικός κίνδυνος. Στην ισοψηφία που έκανα δεν υπήρχε άμεσος κίνδυνος να φύγει ο Δημήτρης , ούτως ώστε να υπάρχει ανάγκη να καρφωθεί. Εάν ήταν μαφιόζος, θα περίμενε να πάμε σε δημοσκόπηση με τους άλλους τρεις. Εκτιμώ μάλιστα ότι δεν τον ενδιαφέρει καν που καρφώθηκε, ίσα ίσα πιθανόν να είναι και ο στόχος του να τον βγάλουμε αύριο για να καρδίσει γύρους η μαφία (συνολικό κέρδος: 2 γύροι).


Γι' αυτό και θα πρότεινα στον ντετέκτιβ ή όποιον έχει κάρτα όνειρο να μην μπει στον κόπο να ρωτήσει για τον Δημήτρη, γιατί θα φανεί πολίτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Αυτη η ησυχια τελικα γυρισε σε μεγαλη αν-ησυχια.:P
Μάλιστα.

Για όσους τους νοιάζει δεν ήθελα να συμμετέχω στην αποχώρηση της spy και προσπάθησα να αλλάξω ψήφο αλλά ήμουν εκτός του χρονικού ορίου.

Τώρα θα ήθελα να ακούσω δύο πράγματα:
1. Methexys, γιατί δεν προαπάθησες να σώσεις τον εαυτό σου; Ακόμα και αν ξενέρωσες πες το μας, κακό δεν είναι και θα μας γλυτώσεις απο το να ψαχνόμαστε, άντε καλά, ίσως απο το να ψάχνομαι.
2. dimijim, γιατί Guest 278211;
3. libertus, γιατί dimijim;

Edit: Προς την αγαπητή ΣΕ, ίσως το σχόλιο του Ακριβού έπρεπε να γίνει μαζί με την λίστα σου Ζωή, αυτό ίσως να έπαιξε μεγάλο ρόλο στην εξέλιξη.

Επίσης τα διεγραμένα επιτρέπεται να τα σχολιάσουμε or not?
Η methexys ισως ειχε παρει αποφαση οτι θα εφευγε,για αυτο δεν εκανε και κατι.Οι αλλαγες ψηφου την εσωσαν πραγματικα.Η σταση του dimijim και μενα με προβληματισε,θα μας πει ο ιδιος γιατι το εκανε αυτο.Οσο για τον Libertus τον πιστευω εν μερει σε αυτο που λεει ηθελε να το κανει 2-2-2,για να μην φυγει η methexys και να δειξει ποιος θα σωσει ποιον.

Οι ισοψηφίες συμφέρουν τους πολίτες, γιατί από εκεί μπορούν να βγουν χρήσιμα συμπεράσματα. Και όχι, το να ισοψηφείς με άλλα 3 άτομα και να κάνεις αυτή την κίνηση μόνο αθώο δεν είναι. Βάλε το μυαλό σου να δουλέψει και σκέψου πριν πεις μια κουβέντα.-
Αυτο ακριβως,ηταν μια εξυπνη κινηση.

Περιμενω και αλλα σχολια απο τους παικτες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Λοιπόν, κάποια πράγματα από τη σημερινή ημέρα, δε θα κάνω παραθέσεις αλλά θα τα γράψω με τη χρονολογική σειρά που έγιναν.

Θεωρώ ότι η methexys είναι αθώα. Οι λόγοι γι αυτό είναι:
  1. Πιστεύω ότι το post της κι η λανθασμένη αιτιολόγηση της τυχαίας της ψήφου οφείλονται στην απειρία της.
  2. Την ψήφισε ο Χάρης, τον οποίο θεωρώ ένοχο.
  3. Την ψήφισε η birile, την οποία θεωρώ πιθανή ένοχη.

Ας αναλύσω:

Γιατί θεωρώ τον Χάρη ένοχο;
Κατηγόρησε τη methexys ότι κάνει μια δασκαλεμένη κίνηση μαφιόζου. Μετά την κίνηση της methexys οι περισσότεροι αρχικά υποψιάστηκαν ότι είναι ένοχη. Ήταν τόσο κακή η κίνησή της (την αποδίδω στην απειρία όπως έγραψα παραπάνω) που ήταν αδύνατο να είναι δασκαλεμένη. Ωστόσο, ήταν η πρώτη κίνηση που πήγε να αρχίσει το παιχνίδι και να ξεκολλήσει από το "ψηφίζω τυχαία". Άρα ο Χάρης κατηγόρησε τον πρώτο παίχτη που πήγε να ταρακουνήσει λίγο το παιχνίδι. Γιατί αυτό; Ποιους συμφέρει να είναι όλα ήσυχα κι ήρεμα;
Ο Χάρης επίσης κατηγόρησε τη Σύλβια. Το βασικό του επιχείρημα εναντίον της ήταν ότι άλλαξε το gameplay της κι ότι προσπαθεί να τα έχει καλά με όλους. Είναι αυτά τα σοβαρά σου επιχειρήματα Χάρη; Το ότι κάποιος παίζει διαφορετικά απ ότι την προηγούμενη φορά τον καθιστά ένοχο; Και την κατηγορείς γιατί "θέλει να τα έχει καλά με όλους"; Γιατί τη Σύλβια; Ήταν πολλοί αυτοί που δεν κατηγόρησαν άλλα άτομα, πολλοί που προσπάθησαν να μείνουν στην αφάνεια για να τα έχουν καλά με όλους. Γιατί από αυτούς να επιλέξεις τη Σύλβια; Άρα το δεύτερο επιχείρημά σου είναι άστοχο και στηρίζεις την κατηγορία σου μόνο στο ότι άλλαξε gameplay. Συγνώμη, αλλά με τέτοια επιχειρήματα δε θα ασχοληθώ γιατί τα θεωρώ άκυρα.

Γιατί θεωρώ τη birile ένοχη;
Γιατί έδωσε αυτή τη μαγική 3η ψήφο στη methexys που της έδωσε προβάδισμα να φύγει. Μέχρι τότε είχαμε ισοψηφίες στους 2 ψήφους, ωστόσο αυτή είναι που θα δώσει το extra και θα βγάλει μια αθώα μπροστά. Επίσης, η αιτιολόγηση των κινήσεων της ήταν πολύ ρηχή. Δεν της άρεσε ο τρόπος που έπαιξε και πήγε να μας αποπροσανατολίσει. Πώς αποδεικνύονται αυτά και πού στηρίζονται; Γράφεις ποστ των 2 σειρών αλλά είσαι αυτή που σ εκείνο το σημείο βγάζεις μπροστά μια αθώα. Μόνο σ εμένα φαίνεται περίεργο αυτό;

Άρα, έχουμε μέχρι ένα σημείο τη methexys με 3 ψήφους, χρονολογικά, του Σπυράκου, του Χάρη και της birile. Σίγουρα πιστεύω ότι ανάμεσα σε έναν από τους τρεις αυτούς κρύβεται Μαφιόζος καθώς η Μαφία θα ήθελε σε εκείνο το σημείο ένας αθώος να πάρει προβάδισμα έτσι ώστε στο τέλος να μην κινδυνέψει μέλος της (όσοι είμαστε σε 1-2 ψήφους μπορεί να κινδυνέψουν όλοι οι παίχτες). Πιστεύω ότι ο Σπυράκος είναι κατά πάσα πιθανότητα αθώος, γιατί ήταν αυτός που έδωσε την πρώτη ψήφο κι αυτή ήταν τυχαία. Άρα μεταξύ του Χάρη και της birile υπάρχει τουλάχιστον ένας Μαφιόζος. Το πιο πιθανό είναι να υπάρχει ένας μόνο Μαφιόζος κι ο δεύτερος να είναι αθώος, μέχρι όμως να ξεκαθαρίσει ποιος είναι ο αθώος εγώ θα τους έχω και τους δύο στη λίστα.

Ένας ακόμη παίχτης που θέλω να αναφερθώ είναι ο Τάσος. Ο Τάσος αρχικά έθιξε λίγο τη methexys στη συνέχεια όμως, απ όσο κατάλαβα, τη θεώρησε αθώα και κατηγόρησε, εμμέσως, την 3αδα που την ψήφισε, δηλαδή το Σπύρο, το Χάρη και τη birile. Επιπλέον, όπως σχολίασα και στο δεύτερό μου post, ο Τάσος έχει διάθεση κι ενθουσιασμό για το παιχνίδι, άρα είτε του αρέσει ο ρόλος του, είτε όπως είπα ευχαριστιέται που μπορεί να παίξει με άνεση χρόνου μετά απ τόσο καιρό. Τείνω όμως να πιστέψω ότι έχει δυνατό ρόλο, πιθανόν αθώο, λόγω της αθώωσης της methexys και της προσπάθειας να βρει λύση, αφήνω όμως κάποιες πιθανότητες να είναι κακός που μας πετάει στάχτη στα μάτια. Άλλωστε, είναι πολύ νωρίς για να είμαστε απολύτως σίγουροι για την ενοχή ενός μόνο ατόμου.

Και πάμε λοιπόν στο τέλος της ψηφοφορίας, έχουμε τη methexys με 3 ψήφους κι απ 2 έχουν οι Himela, Guest 278211 και Σπυράκος. Τότε έρχεται ο Χάρης, στο 5λεπτο της παράτασης κι αλλάζει την ψήφο του από methexys σε εμένα κι έτσι έχουμε συνολικά από 2 ψήφους η methexys, η Himela, η Guest 278211, ο Σπυράκος κι εγώ. Συμφωνώ ότι οι ισοψηφίες προσφέρουν χρήσιμα δεδομένα στους πολίτες, όπως πχ το Δήμαρχο, αλλά έπρεπε να αλλάξω ψήφο για να σώσω τον εαυτό μου. Θεωρώ δικαίωμα κι υποχρέωση του κάθε παίχτη που συμμετέχει να κάνει οτιδήποτε περνάει από το χέρι του για να προστατεύσει την παρουσία του στο παιχνίδι. Κι εκνευρίζομαι πολύ όταν κάνω ΣΕ και βλέπω παίχτες να παραδίδονται σε ψηφοφορίες αμαχητί. Είναι από τα μεγαλύτερα δικαιώματα κι υποχρεώσεις στο παιχνίδι και ποτέ δε θα κατηγορήσω κίνηση παίχτη για να σώσει τον εαυτό του και θεωρώ μάλιστα ανήθικο να κατηγορείται κάποιος επειδή πήγε να σώσει τον εαυτό του.

Γιατί λοιπόν κινδύνευα;
Αφού θεωρητικά ήμουν σε μια ισοψηφία μεταξύ 3 ατόμων. Κινδύνευα για δύο απλούς λόγους: Πρώτον, δεν ήμουν σίγουρος άμα θα γίνει μια αλλαγή της εντελώς τελευταίας στιγμής εναντίον μου. Δεύτερον, δε γνωρίζω την ταυτότητα του Δημάρχου. Άρα, ειδικά από τη στιγμή που δεν ξέρω ποιος είναι ο Δήμαρχος, θεωρώ ότι εν δυνάμει έχω 3 ψήφους και πρέπει να κάνω οτιδήποτε περνάει από το χέρι μου για να σωθώ. Τι μπορώ να κάνω; Να παίξω κάρτα ή να αλλάξω την ψήφο μου. Εγώ επέλεξα το δεύτερο. Κι άρα έπρεπε να επιλέξω ένα από τα άτομα με τα οποία ισοψηφούσα και να το ψηφίσω. Ποίο όμως να επιλέξω; Πάμε στις πιθανές επιλογές:
  1. methexys, που τη θεωρώ σίγουρα αθώα με βάσει όσα είπα παραπάνω
  2. Himela, που θεωρώ ότι μάλλον είναι αθώα επειδή την κατηγορεί ο Χάρης
  3. Σπυράκος, που τον θεωρώ αθώο με βάσει όσα είπα παραπάνω
  4. Guest 278211, για την οποία δεν είχα κανένα δεδομένο πλην της διάθεσή της για το παιχνίδι
Αισθάνθηκα κι αισθάνομαι ότι είχα να επιλέξω μεταξύ 4 αθώων. Επειδή όμως έπρεπε να σώσω τον εαυτό μου, αναγκαστικά θα έβγαζα κάποιον άλλον έξω, ακόμη κι αν τον θεωρώ αθώο. Η επιλογή ήταν η Guest 278211 καθώς γι αυτήν είχα τα λιγότερα δεδομένα, είτε υπέρ της αθωότητας του ή υπέρ της ενοχής της. Γνωρίζω ότι πιθανόν συνέβαλα στην αποχώρηση ενός αθώου, αλλά δεν είχα άλλη επιλογή για να σώσω τον εαυτό μου.

Και μετά από όλα αυτά έρχεται ο Χάρης και κατηγορεί εμένα. Λέει ότι όταν ήμουν σε ισοψηφία στις 2 ψήφους δεν αποχωρούσα (απέδειξα γιατί εν δυνάμει αποχωρούσα) κι ότι με την αλλαγή ψήφου μου συμμετείχα στην αποχώρηση ενός αθώου (εξήγησα γιατί έπρεπε να το κάνω αυτό). Εγώ θεωρώ ότι η κίνηση του Χάρη ήταν μελετημένη να γίνει έτσι. Άλλαξε την ψήφο του στην παράταση σε εμένα, γνωρίζοντας ότι είμαι αρκετά έμπειρος παίχτης και γνωρίζοντας την άποψή μου ότι κάθε παίχτης πρέπει να κάνει οτιδήποτε περνάει από το χέρι του για να σωθεί άρα ήταν σίγουρος ότι εγώ θα αντιδράσω στην ισοψηφία και θα στραφώ να βγάλω κάποιον από τους υπόλοιπους που ισοψηφούσα. Και εάν είναι και μέλος της Μαφίας, γνώριζε πως όλοι οι υπόλοιποι είναι αθώοι κι έτσι το Μέντιουμ σήμερα το βράδυ θα δει ότι με δική μου ψήφο αποχώρησε ένας σίγουρος αθώος κι έτσι θα ενοχοποιηθώ εγώ και θα αθωωθεί αυτός που τώρα με κατηγορεί. Πολύ μελετημένη κι έμπειρη κίνηση, αντάξια του επιπέδου του Χάρη.

Αυτά ήθελα να σας πω εγώ.
Δώστε προσοχή σε όσα έγραψα και μελετήστε όλα όσα έγιναν στον πρώτο γύρο.
Δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να κάνω λάθος κι ο Χάρης να είναι αθώος (κακό παίξιμο πολίτη) ή ΔΑ/πόρνη, για τους λόγους όμως που έγραψα παραπάνω ο Χάρης προς το παρόν για εμένα είναι Μαφιόζος.
Αν αποδειχθεί σίγουρα αθώος τότε κατά 99% η birile είναι η Μαφιόζα.
Πιστεύω ότι υπάρχει ενδεχόμενο να είναι κι οι δύο μέλη της Μαφίας, πιο πιθανό όμως να είναι μόνο ένας εκ των δύο.
Ψήφος θα έρθει αύριο πριν τη δολοφονία.

Τα φιλιά μου! :-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Γιατί οι βοηθοί παίζουν πιο ανοιχτά. Ο μαφιόζος δεν εκτίθεται έτσι, εκτός κι αν υπάρχει πραγματικός κίνδυνος. Στην ισοψηφία που έκανα δεν υπήρχε άμεσος κίνδυνος να φύγει ο Δημήτρης , ούτως ώστε να υπάρχει ανάγκη να καρφωθεί. Εάν ήταν μαφιόζος, θα περίμενε να πάμε σε δημοσκόπηση με τους άλλους τρεις. Εκτιμώ μάλιστα ότι δεν τον ενδιαφέρει καν που καρφώθηκε, ίσα ίσα πιθανόν να είναι και ο στόχος του να τον βγάλουμε αύριο για να καρδίσει γύρους η μαφία (συνολικό κέρδος: 2 γύροι).


Γι' αυτό και θα πρότεινα στον ντετέκτιβ ή όποιον έχει κάρτα όνειρο να μην μπει στον κόπο να ρωτήσει για τον Δημήτρη, γιατί θα φανεί πολίτης.
:hmm:
Άδικο δεν έχεις, αλλα αν παίζει μόνος του, γιατί χάθηκε;

Yeah, yeah, yeah...
Όλα καλά αυτά που λες αλλά γιατί αν η bilire είναι μαφιόζα να ψηφίσει την methexys;
Δεν θα της είπαν οι υπόλοιποι τι να μην κάνει; Θα καρφωνόταν έτσι ένας μαφιόζος;

Νομίζω πως απλά έχουμε παίξιμο ανάλογο της iris στο προηγούμενο παιχνίδι με την ψήφο της στον Σπυράκο.

Ωστόσο κάποιος θα μπορούσε να πει ότι εσύ και η methexys είσαστε μαζί στην μαφία, με την τετραπλή ισσοψηφία ή μαφία είχε πιθανότητα 50% να χάσει μέλος της και αφού βρήκες ευκαιρία να σώσετε μέλος σας απο αποχώρηση την πρώτη μέρα την εκμεταλεύτηκες. Το γιατί δεν κάνατε πιο οργανωμένη προσπάθεια να την σώσεται πριν απο αυτό είναι για να μην καρφωθήτε. Καταλαβαίνω ότι είναι αρκετά τραβηγμένο σενάριο αλλα είπα να το πω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Όλα καλά αυτά που λες αλλά γιατί αν η bilire είναι μαφιόζα να ψηφίσει την methexys;
Δεν θα της είπαν οι υπόλοιποι τι να μην κάνει; Θα καρφωνόταν έτσι ένας μαφιόζος;
Γιατί όπως εξήγησα έπρεπε κάποιος παίχτης να ξεφύγει στις 3 ψήφους, γιατί όσο μέναμε όλοι στους 0-1-2, μπορούσε με αλλαγές στις τελευταίες στιγμές να αποχωρήσει μαφιόζος.
Τώρα, όπως είπα, θεωρώ πιθανότερο να υπάρχει μόνο ένας Μαφιόζος στο ζεύγος Χάρη/birile. Αν υπάρχουν δύο τότε αυτό θα έγινε για όταν θα αποδειχθεί Μαφιόζος ο ένας, να αθωωθεί ο άλλος. Αν υποθέσουμε ότι ο Χάρης είναι Μαφιόζος, που θεωρώ ότι έχει περισσότερες πιθανότητες, τότε η birile είναι αθώα πρωτάρα που δεν ξέρει πώς παίζουμε και τι πρέπει να κάνει και τι όχι. Αλλά όπως είπα πάλι στο post μου, μέχρι να αποδειχθεί η ενοχή ενός εκ των δύο, θα τους θεωρώ και τους δύο ενόχους για να βλέπω τις αντιδράσεις.

Ωστόσο κάποιος θα μπορούσε να πει ότι εσύ και η methexys είσαστε μαζί στην μαφία, με την τετραπλή ισσοψηφία ή μαφία είχε πιθανότητα 50% να χάσει μέλος της και αφού βρήκες ευκαιρία να σώσετε μέλος σας απο αποχώρηση την πρώτη μέρα την εκμεταλεύτηκες. Το γιατί δεν κάνατε πιο οργανωμένη προσπάθεια να την σώσεται πριν απο αυτό είναι για να μην καρφωθήτε. Καταλαβαίνω ότι είναι αρκετά τραβηγμένο σενάριο αλλα είπα να το πω. :P
Ναι, αν ήταν η methexys στη Μαφία, και ειδικά αν ήταν και μαζί μου, δε θα άλλαζε απλά αυτή την ψήφο της σε Himela ή Guest 278211 για να σωθεί. Για δες, μια απλή αλλαγή της ψήφου της methexys θα ήταν αρκετή για να σώσει τον εαυτό της. Γιατί να πάω λοιπόν κι εγώ και να κάνω όλο αυτό το σκηνικό και να εκτεθώ τόσο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ναι, αν ήταν η methexys στη Μαφία, και ειδικά αν ήταν και μαζί μου, δε θα άλλαζε απλά αυτή την ψήφο της σε Himela ή Guest 278211 για να σωθεί. Για δες, μια απλή αλλαγή της ψήφου της methexys θα ήταν αρκετή για να σώσει τον εαυτό της. Γιατί να πάω λοιπόν κι εγώ και να κάνω όλο αυτό το σκηνικό και να εκτεθώ τόσο;
Και γι'αυτό θέλω να μάθω γτ ψήφισε αυτό που ψήφισε η methexys.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Χμμ,μια ερώτηση έχω να κάνω στη methexys.Γιατί δεν έσωσες τον εαυτό σου; Δεν μπήκες καν στη διαδικασία να αλλάξεις ψήφο.Το ξέρεις ότι αν δεν άλλαζαν οι άλλοι ψήφους,θα είχες φύγει έτσι;


Οι ισοψηφίες συμφέρουν τους πολίτες, γιατί από εκεί μπορούν να βγουν χρήσιμα συμπεράσματα. Και όχι, το να ισοψηφείς με άλλα 3 άτομα και να κάνεις αυτή την κίνηση μόνο αθώο δεν είναι. Βάλε το μυαλό σου να δουλέψει και σκέψου πριν πεις μια κουβέντα.-
Ναι, εγώ κατηγόρησα την methexys, εγώ την έσωσα κιόλας. Μπράβο, είσαι τσακάλι. :P
Η ψήφος του Δημήτρη δεν σε προβληματίζει ας πούμε καθόλου, έτσι;
Ο οποιοσδήποτε αν ερχόταν σε ισοψηφία με τόσα άτομα θα άλλαζε τη ψήφο του φοβούμενος τον δήμαρχο.Εσύ δε θα το έκανες δηλαδή; :hmm:

Μάλιστα... Πάει η spy μπαμπέσικα. Το οτι η methexys δεν έσωσε τον εαυτό της σημαίνει οτι ξέρει την αθωότητά της και δε θέλει να πέσει τόσο χαμηλά ώστε να σώσει τον εαυτό της θυσιάζοντας κι άλλο πολίτη. Ας μας πει αν είναι έτσι. Το ίδιο ένιωσα κι εγώ.
Βρε συ Σύλβια,δηλαδή πέφτεις τόσο χαμηλά άμα προσπαθήσεις να επιβιώσεις στο παιχνίδι; Παλέρμο παίζουμε,όχι το μικρό σπίτι στο λιβάδι. Δε θέλω να σε κρίνω και έχεις καθε δικαίωμα να το θεωρείς ανορθόδοξο,απλά μου χτύπησε στο μάτι η έκφραση που χρησιμοποίησες :/:

Τέλος πάντων,δε ξέρω.Θα διαβάσω άλλη μια φορά τα μηνύματα από την αρχή να δω αν μου έχουν διαφύγει πράγματα.Πάντως το πιθανότερο είναι να μη βγάλαμε μαφιόζο.Όπως και να'χει,θα μας το πει αύριο το μέντιουμ με το τροπο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Wild_Boy:
Βασικά περιμένω εξηγήσεις κυρίως απο Libertus.
Ας πούμε ότι προσπάθησε να σώσει την methexys και να φέρει την ψηφοφορία σε ισοψηφία, αλλά ψηφίζοντας dimjim, τον "ανάγκασε" να υπερασπιστεί τον εαυτό του.. Μπορούσε να είχε ψηφίσει τόσους άλλους..
Δεν είναι αναγκαίο να σώσει τον εαυτό του.

Και γι'αυτό θέλω να μάθω γτ ψήφισε αυτό που ψήφισε η methexys.
Προσωπικά πιστεύω πως το έκανε για να ανάψει λίγο τα αίματα και όπως φαίνεται τα κατάφερε περίφημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Dimijim, αποφάσισα να υπερασπιστω την γνώμη μου και δεν ήθελα να αλλαξω ψήφο μέχρι τέλους. Αν αυτό φαίνεται ύποπτο τότε τι να πω..... από κάπου έπρεπε να ξεκινήσω τον πρώτο γυρο και αν δε ψήφιζα τη methexys, θα ψήφιζα αναγκαστικά κάποιον αλλον που θα κινδυνευε να φύγει.

Γιατί οι βοηθοί παίζουν πιο ανοιχτά. Ο μαφιόζος δεν εκτίθεται έτσι, εκτός κι αν υπάρχει πραγματικός κίνδυνος. Στην ισοψηφία που έκανα δεν υπήρχε άμεσος κίνδυνος να φύγει ο Δημήτρης , ούτως ώστε να υπάρχει ανάγκη να καρφωθεί. Εάν ήταν μαφιόζος, θα περίμενε να πάμε σε δημοσκόπηση με τους άλλους τρεις. Εκτιμώ μάλιστα ότι δεν τον ενδιαφέρει καν που καρφώθηκε, ίσα ίσα πιθανόν να είναι και ο στόχος του να τον βγάλουμε αύριο για να καρδίσει γύρους η μαφία (συνολικό κέρδος: 2 γύροι)

Γι' αυτό και θα πρότεινα στον ντετέκτιβ ή όποιον έχει κάρτα όνειρο να μην μπει στον κόπο να ρωτήσει για τον Δημήτρη, γιατί θα φανεί πολίτης.
Λοιπόν libertus, νομίζω η λογική σου έχει ένα point και συμφωνώ μαζί σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Μερικά σχόλια κι από μένα τώρα που διάβασα όλα όσα έχουν γραφτεί.
Το πρώτο που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι η στάση του Libertus από την αρχή σχεδόν. Πρώτα την έπεσε στην methexys, μετά στην Himela. Ψηφίζει την methexys και τελικά αλλάζει σε dimijim.
Δεν ξέρω, κάτι δεν μου πάει καλά, μπορεί η Himela να ψήφισε εμένα γιατί πήγα διακοπές κι εκείνη δεν έχει πάει, όπως είπε και στην συνέχεια της φάνηκα ύποπτη, αλλά πρώτος γύρος είναι και κάποιες ασυνέπειες είναι αναμενόμενες. Αλλά ο Libertus βγάζει συμπεράσματα για τα οποία δεν μπορεί να έχει στοιχεία ακόμα.:hmm:
Νομίζω είναι κάτι παραπάνω από φανερό ότι ο dimijim δεν είναι συνασπισμένος με τους πολίτες. Ωστόσο, δεν ξέρω αν έχει και νόημα να τον βγάλουμε, γιατί αυτή η τόσο απροκάλυπτη κίνηση με κάνει να πιστεύω ότι είναι ΔΑ ή πόρνη.
Μήπως θα μπορούσες να μας πεις πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα; Τα γραφόμενα του dimijim τα διάβασα κι εγώ και ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα...
Σε άλλο ποστ σου επαναλαμβάνεις, με μεγάλη σιγουριά κιόλας, πως είναι ή ΔΑ ή πόρνη. Και όλα αυτά πριν ακόμα μπορέσεις να έχεις κάποιες απαντήσεις με την προυπόθεση πως έχεις ρόλο που μπορεί να ρωτάει κάτι τέτοιο.:hmm:

Για την αποψινή αποχώρηση είναι δύσκολο να έχω ακόμα εικόνα. Δεν έγραψε και ποστ με τα τελευταία της λόγια που ίσως κάτι θα μπορούσαμε να δούμε. Αν όχι κάτι άλλο, έστω την απογοήτευσή της που έφυγε από το πρώτο βράδυ.:confused:
Πιστεύω πως είναι νωρίς για να έχουμε ακόμα έστω και υποψίες για τον οποιονδήποτε, οπότε θα δούμε και αύριο μετά την πρώτη δολοφονία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Μήπως θα μπορούσες να μας πεις πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα; Τα γραφόμενα του dimijim τα διάβασα κι εγώ και ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα...
Σε άλλο ποστ σου επαναλαμβάνεις, με μεγάλη σιγουριά κιόλας, πως είναι ή ΔΑ ή πόρνη. Και όλα αυτά πριν ακόμα μπορέσεις να έχεις κάποιες απαντήσεις με την προυπόθεση πως έχεις ρόλο που μπορεί να ρωτάει κάτι τέτοιο.:hmm:
Έχεις δίκιο, ίσως ήταν και παρορμητική η στάση μου εκείνη τη στιγμή. Πράγματι, δεν θα μπορούσα να ξέρω με σιγουριά τον ρόλο του. Απλά η συμπεριφορά του στο τέλος της ψηφοφορίας με έκανε να διαμορφώσω αυτή την (ισχυρή) άποψη. Επιπροσθέτως, αν ο dimjim είναι πολίτης, τότε κατηγορώντας με, πραγματικά δεν βοηθάει καθόλου τον εαυτό του. Συγγνώμη αν προκάλεσα στρεβλή εικόνα με τη σιγουριά που φάνηκε να έχω. Προφανώς ο καθείς μπορεί να πιστεύει κάτι διαφορετικό και τελικά εγώ να βγω λάθος.
Ο οποιοσδήποτε αν ερχόταν σε ισοψηφία με τόσα άτομα θα άλλαζε τη ψήφο του φοβούμενος τον δήμαρχο.Εσύ δε θα το έκανες δηλαδή; :hmm:
Όχι, γιατί μόνο έτσι ένας πολίτης θα βοηθούσε την ομάδα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Απαιτώ εξηγήσεις από τη ΣΕ. Μου είπατε χαλαρό παιχνίδι και συμφώνησα. Και βγαίνει ο καθένας και γράφει σεντόνια επί σεντονίων. Εγώ ψήφισα dimi γιατί ψήφισε πρώτος, γιατί δεν είχα καλύτερη δικαιολογία....
Και τώρα πρέπει να καθίσω να διαβάσω τα σεντόνια του, για το αν είναι αθώος ή όχι? Και να βγάλω άκρη? Καλά κρασιά.
Πάντως, να πω την αλήθεια, τέτοια ωραία σεντόνια, τόσο νωρίς στο παιχνίδι, έγραφε ο Libertus που ήταν ΔΑ. Και, η αλήθεια είναι, ήταν γαμάτη τακτική... Μήπως όντως ο Δημήτρης ακολουθεί μια τακτική κλεμμένη από το βιβλίο αλλουνού και ο Χάρης έχει που τον κατηγορεί ως Πόρνη ή ΔΑ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Επέμενες στην ψήφο σου σ' εμένα γιατί φαίνομαι ένοχη επειδή δεν αιτιολόγησα την δική μου ψήφο...
Αυτό είναι λογική του παραλόγου, πρώτος γύρος είναι και δεν υπάρχει καν λόγος να δικαιολογήσω την ψήφο μου μια και ψήφισα τυχαία.


' Αλλο κουφό αυτό, ενώ δεν σου φαίνεται ένοχη δεν αλλάζεις την ψήφο σου την στιγμή που βλέπεις πως γίνεται ντέρμπι.:confused:


1. Δηλαδή τι θα έπρεπε να κάνει παραπάνω κατά την γνώμη σου; Είπε αρκετές φορές πως ψήφισε τυχαία, πως αλλιώς να υπερασπιστεί τον εαυτό της;
2. Θέλω κι εγώ να μάθω.
3. Το αυτό.
Γιατι μπορει απλα να μην εχει βρει αλλον που να θεωρει ενοχο ακομα; Το εχω κάνει κι εγώ αυτό; Καλύτερα στον πρώτο γύρο να αφήσεις την ψήφο κάπου παρά να αλλάζεις και να στοχοποιείσαι για ψίλου πήδημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντάξει, αυτό ήταν πολύ άδικο και πολύ γρήγορο. Σε ένα παιχνίδι μπορούσα να παίξω σοβαρά και να βοηθήσω, και με πετάτε έξω από τον πρώτο γύρο. Πολλά μπράβο στη μαφία, έκανε καλή δουλειά. Επίσης, αυτό που ξαφνικά και οι 3 ψηφοφόροι μου δεν ήθελαν τελικά να φύγω από το παιχνίδι, με εκνευρίζει περισσότερο. Φεύγω με κακό τρόπο. Ελπίζω να επιστρέψω πάλι στο παιχνίδι.

Με αλφαβητική σειρά, σχολιάζω έναν-έναν τους παίκτες.

bilire: Με καλύπτει ο Δημήτρης. Παίρνει στο λαιμό της μια παίκτρια, δίνοντάς της την 3η αυτή ψήφο, με ελλιπέστατη δικαιολόγηση. Επίσης, όταν κάποιος τη στριμώχνει με ερωτήσεις, τα μαζεύει λίγο, ενώ αρχικά έχει ένα πιο επιθετικό ύφος. Δείτε τα μηνύματά της και επιβεβαιώστε αυτό που λέω. Ύποπτη.

Claire Rentfield: Δεν έχω αρκετές πληροφορίες.

Deutsch… Lover: Το ίδιο.

dimjim: Άδικα με έδιωξες από το παιχνίδι. :( Έχεις σωστή λογική αλλά έκανες λάθος που ψήφισες εμένα. Νομίζω πως αναγκάστηκες να βγάλεις κάποιον, και εντελώς λανθασμένα επέλεξες εμένα.

DumeNuke: Μια ψήφος κι έφυγε. Δεν ξέρω.

Himela: Εδώ είναι περίεργα τα πράγματα. Αμέσως (!) μετά τη δεύτερη ψήφο, Libe, Σπυράκος και bilire πάτησαν σε αυτό που έλεγε ο Τάσος και έσπευσαν να ψηφίσουν methexys. Θα μπορούσε να είναι μια κίνηση για να σωθεί η Himela; Ίσως.

JKaradakov: Αθώος μάλλον. Έχουν λογική τα ποστ του και ζητάει εξηγήσεις για τις κινήσεις των υπολοίπων.

kleop: Άκυρη ψήφος σε κρίσιμο μέρος του παιχνιδιού. Ύποπτη. Κυρίως επειδή δεν είπε ούτε κουβέντα, κανένα ουσιαστικό σχολιασμό σε όσα γίνονταν.

Libertus: Δε νομίζω ότι θα έπαιζε πολίτης έτσι. Με έχει μπερδέψει πολύ η συμπεριφορά σου στο παιχνίδι. Ουσιαστικά, εξαιτίας σου έφυγα, άρα για εμένα είσαι από τους πιο ύποπτους. Ένας από τη μαφία, θα έκανε τέτοια κίνηση ΜΟΝΟ εάν ήταν σίγουρος ότι στην ισοψηφία δεν υπάρχει ούτε ένας δικός του (ή ότι οι δικοί του ΔΕΝ κινδυνεύουν: 2 ψήφοι γνωστών ρόλων). Δεν κατάλαβα την 3η ψήφο στο Δημήτρη. Πιστεύω ότι ο Libertus τον ψήφισε επειδή γνώριζε ότι ο dimijim θα έκανε προσπάθεια να σωθεί. Όπως κι αν το πάρουμε, έγινε μια ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΚΟΠΗ ισοψηφία. Αλήθεια, τι συμπέρασμα έβγαλες από όλα αυτά; Πιο μεγάλο μπέρδεμα παρά ξεκαθάρισμα. Προσπαθώ να βρω λόγο για να παίξει πολίτης έτσι και δε βρίσκω. Και πάλι, εάν ήμουν στο παιχνίδι, δε θα σε ψήφιζα ακόμα, γιατί άλλοι παίκτες έχουν κάνει περισσότερο ενοχοποιητικές κινήσεις χωρίς καμιά δικαιολόγηση και θα ήθελα τη στάση σου απέναντι σε αυτούς.

methexys: Ακατανόητη στάση. Εάν ήθελε να σώσει τον εαυτό της, έπρεπε να ψηφίσει Χιμέλα, που είχε ήδη 2 ψήφους. Αντί αυτού, έδωσε μια (;) σχετικά άκυρη ψήφο στο Σπυράκο. Αν είσαι πολίτης, φρόντισε να παίξεις πολύ καλά, διαφορετικά έφυγα πραγματικά τζάμπα. Δεν αποκλείεται να μιλάμε για στάση τακτικής.

Nefeli Graf: Δεν έχω άποψη.

Totaled: Ούτε εδώ.

ultraviolence: Επειδή από τους 3 που με ψήφισαν νομίζω ότι υπάρχει ένας μαφιόζος, ο πιο πιθανός κατά την άποψή μου είναι αυτός.

Wild_Boy: Έχει σωστές σκέψεις, για την ώρα δε μοιάζει ένοχος.

Μάιρα: Χωρίς αρκετές πληροφορίες.

Σπυράκος (^^): Ψηφίζει πρώτα methexys επιθετικά και μετά τα παίρνει πίσω. Πολύ κοντινός τρόπος με αυτόν της bilire, όμως επειδή είναι ο πρώτος που την ψηφίζει, είναι λιγότερο ύποπτος, χωρίς βέβαια να αθωώνεται.

Τάσος97: Προσπαθεί να βάλει το παιχνίδι σε κίνηση, θεωρώ ότι είναι αθώος.

Τάσος97 & JKaradakov είναι κατά τη γνώμη μου σχεδόν σίγουρα αθώοι.
Αντίθετα εξαιρετικά ύποπτοι είναι οι kleop, ultraviolence, bilire, Libertus, Himela (με αυτήν τη σειρά). Πολίτες, να τους προσέξετε και να τους στριμώξετε.

Φέρτε με πίσω να παίξω!!! :(

Καληνύχτα και καλή συνέχεια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top