Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ενδιαφέρουσες αντιδράσεις :)
Ειδικά το "πολύ έμεινες"
Tzoum το θέμα είναι γιατί είσαι κλίκα εσύ με αυτούς. Εντάξει άντε βγάλτε με, να αποκαλυφθεί και η ταυτότητα μου να γελάω μαζί με τους υπόλοιπους αθώους

Για μένα έχεις φανεί από το 2ο γυρο ως κακός ρόλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,092 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 13/7
  1. aegloswen --> Guest 278211
  2. Cupid --> Tzoum
  3. DumeNuke --> Tzoum
  4. Eileen
  5. Emilouko --> Cupid
  6. i_lie_us --> Τάσος97
  7. JKaradakov --> Emilouko
  8. Libertus
  9. mintin97
  10. Nefeli Graf
  11. Guest 278211
  12. Tzoum --> Cupid
  13. ultraviolence
  14. vassilis498
  15. Τάσος97
Ψήφοι
2 Cupid

2 Tzoum
1 Emilouko
1 Guest 278211
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
PieMaker - Ψηφοφορία 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Libertus #1
i_lie_us #1
JKaradakov #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
κατι σαν τελευταια λογια γιατι πολυ πιθανο να πεθανω
AEGLO καρα αθωα
JK καρα αθωος
TZOUM καρα αθωος
EMILOUKO αθωα
EILLEEN αθωα
ΗΛΙΑΣ σχεδον αθωος

CUPID ενοχος η αθωος που προσπαθει να χασει το παιχνιδι
LIBERTUS ενοχος
DUMENUKE πορνηη αθωος πολιτης που δεν εχει στοιχεια
ΤΑΣΟΣ97 ενοχος για την καρτα στον ικαριωνα
PIE ενοχος
TSARA ενοχος
ΝΕΦΕΛΗ μηδαμινη συμμετοχη
Guest 278211 μηδαμινη συμμετοχη
σε μια απο τις δυο μενει να εχουν κακο ρολο πιστευω.

βασιλης λογικα αθωος ξενερωμενος πολιτης
ουλτρα και μιντιν δεν εχω ιδεα.

οι αθωοι σας παρακαλω μη σφαχτειτε μεταξυ σας ψηφιζετε μαζι εναν ολοι μαζι καθε φορα. ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΓΚΡΟΥΠ ΑΘΩΩΝ οταν αρχιζουν να σας σκοτωνουν τα βραδια. καθε βραδυ θα πεθαινει ενας απο το γκρουπ μας θα το δειτε... ηδη απο χθες ξεκινησαν με τον jk που τον ειχα στο γκρουπ πριν καν παιξει την καρτα ακυρωσης δολοφονοιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
καλήμερα παιδιά!

Έχω κάτσει εδώ και τόση ώρα και μελετάω τα ποστς της Emilouko. Έχει κατηγορήσει αρκετά τον Cupid, ο οποίος είναι αρκετά στο επίκεντρο, οπότε είναι αμφίβολο τι συμβαίνει μεταξύ τους. [...]
δε νομίζω ότι ο ιορδάνης έριξε την κάρτα έτσι απλά. Ναι μεν είχε κάποιες μικρές υποψίες αλλά επειδή όλοι γνωρίζουμε πως είναι αθώος μάλλον την επαιξε για να δει ποιος θα την ακύρωνε..
Αλλαγή ψήφου στην Emilouko.
Καλημέρα. :D
Επίσης προσθήκη του Χάρη στην τετράδα που ανέφερα και πλέον γίνεται 5αδα.
και προφανώς για αυτό εδώ άλλαξε την ψήφο του

[...]
Ξανά σήμερα Tzoum για την ψηφοφορία and plz w8 a lil' longer.
μας δουλευεις ρε φιλε τωρα ή παίζεις σοβαρά; υπάρχουν πολύ πιο ύποπτα άτομα (ανάμεσα τους κι εγώ) και πας και ψηφίζεις τζουμ;
[...](το ότι μπορεί να είχε Όνειρο και να ρώτησε τη ΣΕ πχ σου διαφεύγει? )
Έρχεται μετά και ο Libertus και ακυρώνει την προφυλάκιση αμέσως. Ε όχι μην μου λές ότι όλα είναι νορμάλ εδώ. :)
[...]
η κινηση του χαρη είναι ακρως περίεργη και εξήγησα γτ μάλλον εκανε την κινηση αυτη ο ιορδανης
[...]
Ας πω την ψήφο μου γιατί ποιος ζει ποιος πεθαίνει. Ψηφίζω Tzoum
Επιμένει να δημιουργεί κλίκες και να κατηγοριοποιεί παίκτες αλλά με αδυναμία να με πείσει προσωπικά
We will see
σε λιγο θα αρχίσουμε να ψηφίζουμε και ιορδάνη εδώ μέσα...
Kαι εσύ και ο Dumenuke μετά από όσα έχετε δεί μόνo ο Tzoum σας φαίνεται πιο ένοχος έτσι; :)
Συνεισφορά 0 στο παιχνίδι και ο Cupid και ο Dumenuke.
και ας μη μιλήσω για συνεισφορά ΠΟΣΗ λογική θέλει πλέον για να ψηφίσεις; δεν ξερεις τι θες να ψηφισεις ψήφισε εμένα

Σας έχω πει εδώ και καιρό ότι θέλω να κάνω ποστ περί μιντιν. Ξεκινάμε λοιπόν...

Καταρχάς οι ψήφοι του μιντιν έχουν κινηθεί ετσι προς το παρον: Giamou, PieMaker, Σπυράκος, Claire, Cupid, Cupid (παρακαλώ εαν κάνω λάθος να με διορθωσει κανεις γιατι ειναι ακομα νωρις)
οι mvps ήταν οι εξης: kleop, Μάιρα (αλλαγη ψηφων με CR), Claire, PieMaker, tsarachaf

Θα αφησω στην ακρη την ψηφο του πρώτου γύρου (γιατί όσο να ναι είναι στην τύχη αλλά θα σχολίσω το γεγονος οτι ο γιαμου είναι στα μάτια αρκετών εδώ μέσα αθώος). Δεύτερη μέρα ψηφίζει PieMaker ενώ υπάρχει ήδη ένα κύμα προς CR με αρκετά βάσιμες υποψίες. Η ψήφος του έρχεται στις 19:51 κι αποφασίζει να ψηφίσει ένα "ακυρο" ατομο ενώ υπάρχουν άλλα με αρκετές ήδη ψήφους. Όμως στην ψηφοφορια της 6/7 ακολουθει το κύμα προς Σπυράκο και τον ψηφίζει χωρίς κάποια ουσιαστική αιτιολογία. Το ιδιο συμβαινει και την 7/7 όπου ψηφίζει Claire. Την επόμενη μέρα ψηφίζει Cupid αλλά τελικά ο cupid σώζεται και βγαίνει ο PieMaker και μετά ψηφίζει ξανά Cupid (αλλα mvp είναι ο τσαρα).

Από τα παραπανω βγαίνει το φανερό συμπέρασμα πως πρώτον ο mintin δεν είναι ο δικηγόρος. Παρ' όλα αυτά η τακτική που ακολουθεί στις ψηφοφορίες θυμίζει σε εμένα μαφιόζο. Γιατί; ενώ στην αρχή ψηφίζει κάποια "άκυρα" άτομα στην πορεία ακολουθεί κύματα ώστε να καλυφθεί. Το μέντιουμ όμως που αν θεωρήσουμε πως βρίσκεται ακόμη μέσα γνωρίζει την ταυτότητα των ατόμων που έφυγαν κυρίως από ψηφοφορίες (συνήθως το μεντιουμ δε θα ρωτήσει για δολοφονίες, το λέω γιατί έχω κάνει μεντιουμ :P ) και θα μπορούσε να δώσει κάποιες συμβουλές ως προς τα πού θα μπορούσαμε να κινηθούμε (αλλά αυτό είναι άλλο θέμα). Στο θέμα του μιντιν, κρατά ένα αρκετά χαμηλό προφιλ χωρίς να είναι υπερβολικά ενεργός ή να ενοχοποιεί έντονα κάποια άτομα (εκτός από αυτό του το ποστ https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4273276&postcount=406 ). Έχει περάσει κάπως στην αφάνεια και παραμένει μέσα στο παιχνίδι, κάτι που θεωρώ αρκετά ύποπτο. Δε διαφωνώ πως εγώ ή άλλα άτομα σας φαίνονται περισσότερο υποπτα αλλα εγώ μιλάω από τη δική μου οπτική γωνία. Δε θα προβώ στο να ψηφίσω μιντιν ακόμα καθώς θα ήθελα να απαντήσει σε αυτά που γράφω.

Δεν έκανα παραθέσεις τα μηνυματα του καθως είναι λίγα (28 ) και μπορείτε να τα βρείτε όλα και να τα διαβάσετε (εαν δεν ξερετε πώς ρωτήστε να σας πω)

πάω να συνεχίσω την εργασιούλα μου περί CBD και θα έρθω αργότερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Θα ψηφίσω από τώρα γιατί πρέπει να τρέξω για δουλειές και θέλω να προλάβω πριν την δολοφονία.
Χάθηκα λίγο αλλά νομίζω έπιασα το νοήμα.
Έριξες δόλωμα στον Libertus και νόμιζε ότι του έριξες σήμα πως είστε στο ίδιο στρατόπεδο;
Ουσιαστικά ναι, αυτό έκανα. Ήταν μία μπλόφα. Πώς σου φάνηκαν τα συμπεράσματα; :redface:
Έχω καταλήξει σε 3 ενοικιαστήρια και σήμερα θα κλείσω ένα από αυτά. Θέλω να δω και 2 φίλους σαλονικιούς πριν φύγω, οπότε η αιτιολόγηση για τη χθεσινή και σημερίνη ψήφο μου στον Tzoum θα έρθει κάποια στιγμή αργά το βράδυ, αφού επιστρέψω στα πάτρια εδάφη και ρίξω κάνα δίωρο ύπνο, γιατί κοντεύω να πεθάνω από την αϋπνία (δεν παλεύεται αυτή η κωλοζέστη).

Ξανά σήμερα Tzoum για την ψηφοφορία and plz w8 a lil' longer.
DumeNuke, πραγματικά έχεις εξαφανιστεί και εσύ μετά το θεματάκι με τον Ικαρίωνα. Εγώ θα περιμένω γιατί καταλαβαίνω πως κάποια πράγματα χρειάζονται χρόνο. Δεν έχουμε όμως πολλά περιθώρια. Περιμένουμε εσένα και τον Τάσο.
Off
: TIP για την αναζήτηση σπιτιών. Αν μπορείς, μην κλείνεις ραντεβού για να δεις σπίτια μετά τις 6 γιατί το απογευματινό φως "κρύβει" πραγματάκια, ειδικά αν το σπίτι δεν είναι διαμπερές. Επίσης, κάτσε φτιάξε μία πρόχειρη λίστα με αυτά που θεωρείς απαραίτητα να έχει το σπίτι που ψάχνεις και τσέκαρέ τα εκείνη την ώρα. Βοηθάει στο να θυμάσαι μετά καλύτερα τα χαρακτηριστικά του κάθε σπιτιού. Αν δεν με διαβάσεις εγκαίρως, κάνε το όσο πιο νωρίς μπορείς και τα θυμάσαι καλύτερα! Ακόμη, σε όλες τις πολυκατοικίες αναρτούν τα κοινόχρηστα - ρίχνε απαραίτητα και εκεί μία ματιά για να έχεις μία πιο καθαρή εικόνα των τιμών που χρεώνονται γιατί πολλές φορές οι μεσίτες τείνουν να υποτιμούν το κόστος. Αν η πολυκατοικία είναι παλιά να ρωτήσεις αν έχει παρουσιαστεί ποτέ πρόβλημα με έντομα και αν έχουν ψεκάσει σε κοινόχρηστους χώρους. Σε ψηλό όροφο να προσέξεις οι τέντες να είναι καλής κατασκευής. Αυτά και ελπίζω να σε έχω προλάβει! Καλό ψάξιμο! :redface: :flowers:
Λοιπόν, συνεχίζοντας την τακτική "ψηφίζεις τώρα γιατί μέχρι τις 13:00 ποιος ζει ποιος πεθαίνεις", ψήφος για την ώρα --> Τάσος97.
Η προφυλάκιση στον ikariona δεν μου άρεσε καταρχάς επειδή έδινα/δίνω αρκετές πιθανότητες να είναι αθώος.
Κατ' επέκταση δεν μου άρεσε το σκεπτικό "είναι πιθανός ΔΑ, άρα κάνω προφυλάκιση", σε περίπτωση που δεν είχε κάποια γνώση γι' αυτό.

Ενδέχεται να αλλάξει η ψήφος (αν πχ. απ'έξω-απ'έξω μας εξηγήσει ο ΓΚΟΥΧΟΥ Ιορδάνης ότι έχει πολύ βάσιμες ΓΚΟΥΧΟΥ υποψίες για το emilouko), αν ζω και προλάβω να διαβάσω το τι θα παιχτεί το απογευματάκι.
Χμ, σε ξέχασα εσένα. Θα ήθελα να διαβάσω παραπάνω πράγματα από εσένα, τα γράφεις τόσο ωραία! :redface:
Οκ, υποψιάζεσαι τον Τάσο και τον ψηφίζεις κιόλας. Πώς σου φαίνονται ας πούμε, τα παρακάτω για την Έμιλι;

Για την Emilouko: Συμφωνώ με τον Ιορδάνη ότι οι κινήσεις της είναι ύποπτες και το σκέφτομαι από προχθές. Όχι όμως επειδή μου θυμίζει το προηγούμενο Παλέρμο, αλλά επειδή πολύ απλά, δεν έχει παρουσιάσει κάτι δικό της. Μία θεωρία που να είναι στηριγμένη σε επιχειρήματα και να βοηθάει κάπως. Έχει κατηγορήσει τον Cupid ο οποίος είναι χαμηλών τόνων παίκτης, θα έλεγα και ψήφισε χθες τον Ακριβό. Αυτό δε μου λέει τίποτα, προσωπικά, γιατί είναι σίγουρο ότι πίσω από τις ψήφους του Ακριβού κρύβονται μαφιόζοι.

Αυτό που με προβλημάτισε παραπάνω, προέκυψε από μία ... αντίστροφη συλλογιστική διαδικασία με αφορμή τα θύματα. Εκτός από την aegloswen, της οποίας η δολοφονία θεωρώ ότι έγινε για την στοχοποίηση του Ικαρίωνα και για το ρόλο της, όλα τα θύματα είχαν κοινά: χαμηλών τόνων παίκτες, γενικώς αποδεκτοί (όσο είναι δυνατό) ως αθώοι, που είχαν τραβήξει ελάχιστα τα βλέμματα και δεν είχαν πει μέχρι το σημείο δολοφονίας τους κάτι ουσιαστικό, δεν είχαν κάνει κάποια ουσιαστική κατηγορία. Είχαν επίσης, λίγες δημοσιεύσεις. Iris, Deutsch, Tzoum. Σε εμένα ταιριάζει.
Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι και η Emilouko ταιριάζει σε αυτό το προφίλ αλλά δεν έφυγε ποτέ από δολοφονία. Εκεί άρχισα να ψιλιάζομαι για την Emilouko. Ψάχνοντας τις δημοσιεύσεις της, εγώ σε αντίθεση με τον Χάρη, βρήκα κάποια πράγματα που με προβλημάτισαν: Αρχικά "κρύφτηκε" πίσω από τον Ikariona, τώρα "κρύβεται" πίσω από τον Tzoum.
Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση και δεν είναι η μόνη που το έχει κάνει.

Θα εμπιστευτώ τον Ιορδάνη γιατί συμφωνώ για την Emilouko. Θα φέρω την ισοψηφία, ψηφίζοντάς την.

Αυτά από εμένα για τώρα. Θα προσπαθήσω να σας παρακολουθώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
καλήμερα παιδιά!


δε νομίζω ότι ο ιορδάνης έριξε την κάρτα έτσι απλά. Ναι μεν είχε κάποιες μικρές υποψίες αλλά επειδή όλοι γνωρίζουμε πως είναι αθώος μάλλον την επαιξε για να δει ποιος θα την ακύρωνε..

και προφανώς για αυτό εδώ άλλαξε την ψήφο του


μας δουλευεις ρε φιλε τωρα ή παίζεις σοβαρά; υπάρχουν πολύ πιο ύποπτα άτομα (ανάμεσα τους κι εγώ) και πας και ψηφίζεις τζουμ;

η κινηση του χαρη είναι ακρως περίεργη και εξήγησα γτ μάλλον εκανε την κινηση αυτη ο ιορδανης

σε λιγο θα αρχίσουμε να ψηφίζουμε και ιορδάνη εδώ μέσα...

και ας μη μιλήσω για συνεισφορά ΠΟΣΗ λογική θέλει πλέον για να ψηφίσεις; δεν ξερεις τι θες να ψηφισεις ψήφισε εμένα

Σας έχω πει εδώ και καιρό ότι θέλω να κάνω ποστ περί μιντιν. Ξεκινάμε λοιπόν...

Καταρχάς οι ψήφοι του μιντιν έχουν κινηθεί ετσι προς το παρον: Giamou, PieMaker, Σπυράκος, Claire, Cupid, Cupid (παρακαλώ εαν κάνω λάθος να με διορθωσει κανεις γιατι ειναι ακομα νωρις)
οι mvps ήταν οι εξης: kleop, Μάιρα (αλλαγη ψηφων με CR), Claire, PieMaker, tsarachaf

Θα αφησω στην ακρη την ψηφο του πρώτου γύρου (γιατί όσο να ναι είναι στην τύχη αλλά θα σχολίσω το γεγονος οτι ο γιαμου είναι στα μάτια αρκετών εδώ μέσα αθώος). Δεύτερη μέρα ψηφίζει PieMaker ενώ υπάρχει ήδη ένα κύμα προς CR με αρκετά βάσιμες υποψίες. Η ψήφος του έρχεται στις 19:51 κι αποφασίζει να ψηφίσει ένα "ακυρο" ατομο ενώ υπάρχουν άλλα με αρκετές ήδη ψήφους. Όμως στην ψηφοφορια της 6/7 ακολουθει το κύμα προς Σπυράκο και τον ψηφίζει χωρίς κάποια ουσιαστική αιτιολογία. Το ιδιο συμβαινει και την 7/7 όπου ψηφίζει Claire. Την επόμενη μέρα ψηφίζει Cupid αλλά τελικά ο cupid σώζεται και βγαίνει ο PieMaker και μετά ψηφίζει ξανά Cupid (αλλα mvp είναι ο τσαρα).

Από τα παραπανω βγαίνει το φανερό συμπέρασμα πως πρώτον ο mintin δεν είναι ο δικηγόρος. Παρ' όλα αυτά η τακτική που ακολουθεί στις ψηφοφορίες θυμίζει σε εμένα μαφιόζο. Γιατί; ενώ στην αρχή ψηφίζει κάποια "άκυρα" άτομα στην πορεία ακολουθεί κύματα ώστε να καλυφθεί. Το μέντιουμ όμως που αν θεωρήσουμε πως βρίσκεται ακόμη μέσα γνωρίζει την ταυτότητα των ατόμων που έφυγαν κυρίως από ψηφοφορίες (συνήθως το μεντιουμ δε θα ρωτήσει για δολοφονίες, το λέω γιατί έχω κάνει μεντιουμ :P ) και θα μπορούσε να δώσει κάποιες συμβουλές ως προς τα πού θα μπορούσαμε να κινηθούμε (αλλά αυτό είναι άλλο θέμα). Στο θέμα του μιντιν, κρατά ένα αρκετά χαμηλό προφιλ χωρίς να είναι υπερβολικά ενεργός ή να ενοχοποιεί έντονα κάποια άτομα (εκτός από αυτό του το ποστ https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4273276&postcount=406 ). Έχει περάσει κάπως στην αφάνεια και παραμένει μέσα στο παιχνίδι, κάτι που θεωρώ αρκετά ύποπτο. Δε διαφωνώ πως εγώ ή άλλα άτομα σας φαίνονται περισσότερο υποπτα αλλα εγώ μιλάω από τη δική μου οπτική γωνία. Δε θα προβώ στο να ψηφίσω μιντιν ακόμα καθώς θα ήθελα να απαντήσει σε αυτά που γράφω.

Δεν έκανα παραθέσεις τα μηνυματα του καθως είναι λίγα (28 ) και μπορείτε να τα βρείτε όλα και να τα διαβάσετε (εαν δεν ξερετε πώς ρωτήστε να σας πω)

αν ηθελε να δει ποιος θα την εσωζε θα την εριχνε σε libertus την ψηφο του.
καλα και συ τι ασχολεισαι μαζι τους? απλα θα φαω παλι κραξιμο αν αρχισω να μιλαω εδω μεσα.. και εγω εχω φριξει ρε φιλε τι να πω.
παντως ο jk δεν εχει παιξει καρτα για την εμιλουκο ειμαι σχεδον σιγουρος για αυτο. απλα εχει γινει αυτο για το οποιο κατηγορησε και τη νspy, δεν προσεχει τι ψηφιζει και τι λεει ο καθε ενας. θα τον παρακαλουσα να γινει πιο προσεχτικος γιατι τωρα πλεον που ολοι ξερουν οτι ειναι αθωος θα τον εμπιστευονται πιο ευκολα και μπορει να αποβει μοιραιο.

εσυ πρεπει να κανεις πολλα ακομα για να αθωωθεις στα ματια μας, μετα απο αυτη την αθλια ΑΠ στον ικαριωνα, οχι μονο να λες ειμαι ο πιο υποπτος εδω μεσα για να σε εμπιστευτουν οτι νιωθεις τυψεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,092 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 13/7
  1. aegloswen --> Guest 278211
  2. Cupid --> Tzoum
  3. DumeNuke --> Tzoum
  4. Eileen --> Emilouko
  5. Emilouko --> Cupid
  6. i_lie_us --> Τάσος97
  7. JKaradakov --> Emilouko
  8. Libertus
  9. mintin97
  10. Nefeli Graf
  11. Guest 278211
  12. Tzoum --> Cupid
  13. ultraviolence
  14. vassilis498
  15. Τάσος97
Ψήφοι
2 Cupid

2 E
milouko
2 Tzoum
1 Guest 278211
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
PieMaker - Ψηφοφορία 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Libertus #1
i_lie_us #1
JKaradakov #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Θα εμπιστευτώ τον Ιορδάνη γιατί συμφωνώ για την Emilouko. Θα φέρω την ισοψηφία, ψηφίζοντάς την.

Αυτά από εμένα για τώρα. Θα προσπαθήσω να σας παρακολουθώ. :)

Η ΑΠΛΑ δεν θελει να σας δειξει ακριβως το γιατι τον ψηφιζει γιατι εχει ρολο που μπορει να ξερει τον ρολο του cupid. παμε πρωτα cupid και αν δεν ειναι πας μετα εμιλυ μη το χαλασετε τωρα παιδια σας παρακαλω εχω κανει τοσο κοπο :(
μπορει να κρυφτηκε πισω απο τον ικαριωνα ο οποιος δεν ασχολιοταν καν μαζι της αλλα εγω στην αθωωνω εχει διαφορα. πιστευω οτι ειναι ρολος που ηξερε το φυλλο του pie και για αυτο αλλαξε την ψηφο της τελευταια στιγμη στον pie αντι για cupid εκειν την ψηφοφορια, και τωρα συνεχιζει να επιμενει cupid γιατι και αυτη οπως και εγω βλεπουμε οτι ο τυπος εχει μηδαμινη συνεισφορα και ψηφιζει εμενα. ΕΜΕΝΑ
δηλαδη δεν ειναι πιο υποπτος αυτος απο εμιλυ ξερω γω? σκεψου το... ασε που πιστευω θα πεθανει σημερα αν δεν πεθανω εγω

να δω τι θα ψηφισουν αυτοι που με βρηκαν τωρα που θα πεθανω :) :) :) :) :) :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Θα ψηφίσω από τώρα γιατί πρέπει να τρέξω για δουλειές και θέλω να προλάβω πριν την δολοφονία.

Ουσιαστικά ναι, αυτό έκανα. Ήταν μία μπλόφα. Πώς σου φάνηκαν τα συμπεράσματα; :redface:

DumeNuke, πραγματικά έχεις εξαφανιστεί και εσύ μετά το θεματάκι με τον Ικαρίωνα. Εγώ θα περιμένω γιατί καταλαβαίνω πως κάποια πράγματα χρειάζονται χρόνο. Δεν έχουμε όμως πολλά περιθώρια. Περιμένουμε εσένα και τον Τάσο.
Off
: TIP για την αναζήτηση σπιτιών. Αν μπορείς, μην κλείνεις ραντεβού για να δεις σπίτια μετά τις 6 γιατί το απογευματινό φως "κρύβει" πραγματάκια, ειδικά αν το σπίτι δεν είναι διαμπερές. Επίσης, κάτσε φτιάξε μία πρόχειρη λίστα με αυτά που θεωρείς απαραίτητα να έχει το σπίτι που ψάχνεις και τσέκαρέ τα εκείνη την ώρα. Βοηθάει στο να θυμάσαι μετά καλύτερα τα χαρακτηριστικά του κάθε σπιτιού. Αν δεν με διαβάσεις εγκαίρως, κάνε το όσο πιο νωρίς μπορείς και τα θυμάσαι καλύτερα! Ακόμη, σε όλες τις πολυκατοικίες αναρτούν τα κοινόχρηστα - ρίχνε απαραίτητα και εκεί μία ματιά για να έχεις μία πιο καθαρή εικόνα των τιμών που χρεώνονται γιατί πολλές φορές οι μεσίτες τείνουν να υποτιμούν το κόστος. Αν η πολυκατοικία είναι παλιά να ρωτήσεις αν έχει παρουσιαστεί ποτέ πρόβλημα με έντομα και αν έχουν ψεκάσει σε κοινόχρηστους χώρους. Σε ψηλό όροφο να προσέξεις οι τέντες να είναι καλής κατασκευής. Αυτά και ελπίζω να σε έχω προλάβει! Καλό ψάξιμο! :redface: :flowers:

Χμ, σε ξέχασα εσένα. Θα ήθελα να διαβάσω παραπάνω πράγματα από εσένα, τα γράφεις τόσο ωραία! :redface:
Οκ, υποψιάζεσαι τον Τάσο και τον ψηφίζεις κιόλας. Πώς σου φαίνονται ας πούμε, τα παρακάτω για την Έμιλι;

Για την Emilouko: Συμφωνώ με τον Ιορδάνη ότι οι κινήσεις της είναι ύποπτες και το σκέφτομαι από προχθές. Όχι όμως επειδή μου θυμίζει το προηγούμενο Παλέρμο, αλλά επειδή πολύ απλά, δεν έχει παρουσιάσει κάτι δικό της. Μία θεωρία που να είναι στηριγμένη σε επιχειρήματα και να βοηθάει κάπως. Έχει κατηγορήσει τον Cupid ο οποίος είναι χαμηλών τόνων παίκτης, θα έλεγα και ψήφισε χθες τον Ακριβό. Αυτό δε μου λέει τίποτα, προσωπικά, γιατί είναι σίγουρο ότι πίσω από τις ψήφους του Ακριβού κρύβονται μαφιόζοι.

Αυτό που με προβλημάτισε παραπάνω, προέκυψε από μία ... αντίστροφη συλλογιστική διαδικασία με αφορμή τα θύματα. Εκτός από την aegloswen, της οποίας η δολοφονία θεωρώ ότι έγινε για την στοχοποίηση του Ικαρίωνα και για το ρόλο της, όλα τα θύματα είχαν κοινά: χαμηλών τόνων παίκτες, γενικώς αποδεκτοί (όσο είναι δυνατό) ως αθώοι, που είχαν τραβήξει ελάχιστα τα βλέμματα και δεν είχαν πει μέχρι το σημείο δολοφονίας τους κάτι ουσιαστικό, δεν είχαν κάνει κάποια ουσιαστική κατηγορία. Είχαν επίσης, λίγες δημοσιεύσεις. Iris, Deutsch, Tzoum. Σε εμένα ταιριάζει.
Αυτό που με προβλημάτισε είναι ότι και η Emilouko ταιριάζει σε αυτό το προφίλ αλλά δεν έφυγε ποτέ από δολοφονία. Εκεί άρχισα να ψιλιάζομαι για την Emilouko. Ψάχνοντας τις δημοσιεύσεις της, εγώ σε αντίθεση με τον Χάρη, βρήκα κάποια πράγματα που με προβλημάτισαν: Αρχικά "κρύφτηκε" πίσω από τον Ikariona, τώρα "κρύβεται" πίσω από τον Tzoum.
Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση και δεν είναι η μόνη που το έχει κάνει.

Θα εμπιστευτώ τον Ιορδάνη γιατί συμφωνώ για την Emilouko. Θα φέρω την ισοψηφία, ψηφίζοντάς την.

Αυτά από εμένα για τώρα. Θα προσπαθήσω να σας παρακολουθώ. :)
Μάλιστα.
Για σένα δηλαδή σ' αυτή τη φάση είμαι περισσότερο ύποπτη εδώ μέσα;
Δεν ξέρω αν ταίριαζα στο προφίλ των πιθανών θυμάτων. Δεν μπορείς να ξέρεις ποια τακτική ακολουθεί η μαφία. Στην πορεία μπορεί να την άλλαξε. Στενεύουν τα όρια και σκοτώνουν Καραντάκο.Εφόσον δεν έχω αθωωθεί αλλά ούτε και κατηγορηθεί δεν τους συμφέρει να με σκοτώσουν. Είμαι πιθανός mvp για επόμενες ψηφοφορίες.
Όσον αφορά τις θεωρίες ναι δεν έχω στήσει ολόκληρο σενάριο. Υποψίες για διάφορους παίκτες έχω. Το ίδιο και πολλοί άλλοι εδώ μέσα.
Αν γι' αυτούς τους λόγους καταλήγεις σε μένα η ψήφος σου είναι κακή. Δεν έχεις να μου προσάψεις κάτι άλλο και αν αυτά θεωρούνται λόγοι για να ψηφίσεις κάποιον μπορείς να ψηφίσεις άλλους τόσους :).
Νομίζω ότι μάλλον σε συμφέρει αυτή τη στιγμή να φύγουν τα φώτα από άλλους όπως cupid, spy, τάσος ακόμη και libertus που ολόκληρο σενάριο έκανες για το ότι έχει κακό ρόλο.
Έκανες ολόκληρη θεωρία και γυρνάς και ψηφίζεις εμένα. Μάλλον θα μπορούσε να είσαι πόρνη. :P
Η ΑΠΛΑ δεν θελει να σας δειξει ακριβως το γιατι τον ψηφιζει γιατι εχει ρολο που μπορει να ξερει τον ρολο του cupid. παμε πρωτα cupid και αν δεν ειναι πας μετα εμιλυ μη το χαλασετε τωρα παιδια σας παρακαλω εχω κανει τοσο κοπο :(
μπορει να κρυφτηκε πισω απο τον ικαριωνα ο οποιος δεν ασχολιοταν καν μαζι της αλλα εγω στην αθωωνω εχει διαφορα. πιστευω οτι ειναι ρολος που ηξερε το φυλλο του pie και για αυτο αλλαξε την ψηφο της τελευταια στιγμη στον pie αντι για cupid εκειν την ψηφοφορια, και τωρα συνεχιζει να επιμενει cupid γιατι και αυτη οπως και εγω βλεπουμε οτι ο τυπος εχει μηδαμινη συνεισφορα και ψηφιζει εμενα. ΕΜΕΝΑ
δηλαδη δεν ειναι πιο υποπτος αυτος απο εμιλυ ξερω γω? σκεψου το... ασε που πιστευω θα πεθανει σημερα αν δεν πεθανω εγω

Μην τρελένεσαι. It's okay.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,092 μηνύματα.
(Σκηνές από τα παρασκήνια:
Ο dimijim τραβούσε τη Himela από τα πόδια για να σηκωθεί από το κρεβάτι. “Σήκω Χριστιανή μου να γράψεις το κείμενο της δολοφονίας! Πήγε Τετάρτη και όλο το Σαββατοκύριακο πλατσούριζες στην μπανιέρα! Δευτέρα - Τρίτη πάλι εγώ ανακοίνωσα τη δολοφονία, εσύ τίποτα δεν έχεις κάνει!” “Παράτα μας, δε γράφω τίποτα. Αφού κανείς δεν τα διαβάζει τα κείμενα. Όλοι καίγονται να μάθουν ποιος ψόφησε σ' αυτήν την κωλοπόλη, που μαύρη η ώρα κι η στιγμή που μετακόμισα σ' αυτή, και δεν τους ενδιαφέρει η ζωή μου! Μπορείς να μου πεις γιατί δεν έχει ενδιαφέρον η ζωή μου; Τι για τη μπουγάδα μου τους έγραψα, τι για τα χάμπουργκερ που χλαπακιάσαμε, τι για την Τόλμη και Γοητεία, τίποτα δεν τους κίνησε το ενδιαφέρον, ούτε ένα like! Δε τη θέλω τη ζωή μου, θα πηδηχτώ από το παράθυρο!”. Ο dimijim απελπισμένος κάθισε στο πισί να γράψει το κείμενο της δολοφονίας. Έγραφε κι έσβηνε για 4 ώρες. Το word είχε πάρει φωτιά. Το delete επίσης. Κουτσά στραβά κάτι έγραψε. Το παράτησε ανοιχτό κι έπεσε για ύπνο. Η Himela γεμάτη περιέργεια πήγε στα κλεφτά να δει τι είχε γράψει τόσες ώρες. Φρίκαρε.)
Η Himela πήγε πλατεία.
Έψαξε.
Αίμα.
Πτώμα.
Κεφάλι γιοκ.
Από ρούχα αναγνώριση.
Ο Tzoum.
Το κείμενο της δολοφονίας αποτελεί προϊόν δημιουργίας της ΣΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,092 μηνύματα.
Tzoum μεταφέρεσαι στη χώρα των φαντασμάτων χωρίς δικαίωμα για τελευταία λόγια. Όσοι ψηφίσατε τον Tzoum μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας αλλά αν δεν το κάνετε δε θα πάρετε απουσία.

Ψηφοφορία για Τετάρτη 13/7
  1. aegloswen --> Guest 278211
  2. Cupid --> Tzoum
  3. DumeNuke --> Tzoum
  4. Eileen --> Emilouko
  5. Emilouko --> Cupid
  6. i_lie_us --> Τάσος97
  7. JKaradakov --> Emilouko
  8. Libertus
  9. mintin97
  10. Nefeli Graf
  11. Guest 278211
  12. Tzoum --> Cupid
  13. ultraviolence
  14. vassilis498
  15. Τάσος97
Ψήφοι
2 Cupid

2 Emilouko
1 Guest 278211
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
PieMaker - Ψηφοφορία 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7
Tzoum - Δολοφονία 13/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Libertus #1
i_lie_us #1
JKaradakov #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Cupid , Dume να δω τι θα ψηφίσετε τώρα.
Βολευτήκατε.
Cupid τώρα μπορείς να με ψηφίσεις ελεύθερα :)

Για μένα για να πεθάνει ο tzoum μάλλον κατηγορούσε σωστά άτομα. Confirmed πολίτης είναι πλεόν.
Όσοι έχετε νεκροφάνεια σκεφτείτε τι θα βοηθήσει περισσότερο το game.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Aλλάζω την ψήφο μου σε CUPID.
Kαι θα μείνει εκεί , αν δεν δώ κάτι άλλο που να μου πετάξει τα μάτια έξω. :P

Καθ'όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού είναι ψιλοτρόλ, εκτός από το γεγονός ότι πάντα έμπαινε και έδινε τα πιο άκυρα σενάρια χωρίς ΠΟΤΕ να βοηθάει ουσιαστικά τους πολίτες (π.χ. aegloswen ΔΑ) , έρχεται και ψηφίζει και Tzoum σαν κύριος λίγο πριν δολοφονηθεί.
Ούτε τους τύπους δηλαδή ρε γαμώτο. :hehe:

Επιπλέον τον έδινε επί δυο ψηφοφορίες η ντεντέκτιβ μας ενώ κινδύνευε να φύγει.

Τέλος, με την ψήφο αυτή δίνω και honor στον Tzoum και όλη την προσπαθειά που έκανε στο παιχνίδι. :hug:

Oι επόμενοι κατά την αποψή μου : Σπάικ Ακ, Ειλίν, Τάσος, λίμπερτους, Ντουμκατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,092 μηνύματα.
Όσοι ψηφίσατε τον Tzoum μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας αλλά αν δεν το κάνετε δε θα πάρετε απουσία.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 13/7
  1. aegloswen --> Cupid
  2. Cupid --> Tzoum
  3. DumeNuke --> Tzoum
  4. Eileen --> Emilouko
  5. Emilouko --> Cupid
  6. i_lie_us --> Τάσος97
  7. JKaradakov --> Emilouko
  8. Libertus
  9. mintin97
  10. Nefeli Graf
  11. Guest 278211
  12. Tzoum --> Cupid
  13. ultraviolence
  14. vassilis498
  15. Τάσος97
Ψήφοι
3 Cupid

2 Emilouko
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
PieMaker - Ψηφοφορία 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7
Tzoum - Δολοφονία 13/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Libertus #1
i_lie_us #1
JKaradakov #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,804 μηνύματα.
Καλημέρα κόσμε του Παλέρμο,πάρτε τραγούδι

Μηδενική συνεισφορά;;; ....
Ναι Νίκο , το 'χεις λύσει όλο μόνος σου. Πετάχτε με έξω καλύτερα να μείνετε οι προ να τους βρείτε.
Σε σύγκριση μ 'όλους εδώ μέσα πιστεύεις ότι δεν έχω συνεισφέρει ; Σοβαρά;
Δεν ξέρεις αν και πόσο έχω συνεισφέρει .
Πραγματικά Ιορδάνη αν δεν είχε γίνει η αποτυχία δολοφονίας χθες θα σ' είχα σίγουρα για πόρνη με αυτή την κίνηση σου.
Είναι worldwide known πλέον,ο Τζουμ έλυσε τον γρίφο που λέγεται Παλέρμο :D

Έρχεται μετά και ο Libertus και ακυρώνει την προφυλάκιση αμέσως. Ε όχι μην μου λές ότι όλα είναι νορμάλ εδώ. :)
Αν τη θεωρούσε αθώα και αφού είχε τη κάρτα,να μην την έριχνε;Εσύ κιόλας είπες ότι βρισκόμαστε σε κρίσιμο σημείο του παιχνιδιού,όσοι περισσοτεροι πολίτες,τόσο το καλύτερο.
Δεν κατηγορώ τον Ιορδάνη,και'γω είχα παρατηρήσει σε ένα ποστ ότι παίζει με τον ίδιο τρόπο,αλλά δεν παίζουμε λαιβ για να κόψουμε αντιδράσεις κτλ,μπορεί απλά έτσι να'ναι ο τρόπος που παίζει.
Επίσης εδώ να πούμε ότι δε ξέρουμε αν ζει ο γιατρός,έτσι ο Ιορδανης είπε να παίξει και αυτή τη κάρτα,καλύτερα να την έριχνε παρά να την κρατούσε,σόρρυ κιόλας.

για να σε πεισω για την αθωωτητα της εμιλυς. παμε να βγαλουμε cupid να του ριξουμε τυμβωρυχια και να πειστεις? :)
Υποθετικά μιλάμε,τον ψηφίζουμε και βγαίνει εκτός.Παίζουμε κι τυμβωρυχία και μας βγαίνει πολίτης.Τι θα'χεις να πεις μετά;
Αρχική Δημοσίευση από Tzoum:
θα μας φανε οι ραντομ ψηφοι! (βλεπε dumenuke και ultra)

:/:

ννναι 0 δικαιολόγηση και τυχαία ψήφος=επιμονή;
Αχ βρε Claire, συντρίμμια άφησες
Άφησε όντως; :hmm:

δεν του αξιζει να ζησει μετα απο αυτο :)
Ήρεμα τίγρη,σαν απειλή φάνηκε

Kαι εσύ και ο Dumenuke μετά από όσα έχετε δεί μόνo ο Tzoum σας φαίνεται πιο ένοχος έτσι; :)

Συνεισφορά 0 στο παιχνίδι και ο Cupid και ο Dumenuke.
Mαφιόζος δεν είναι για κανένα λόγο.Ούτε ΔΑ μπορεί να είναι.Είτε πολίτης είναι είτε η πορνη.

ουλτρα δεν εχω ιδεα.
Είμαι ο άνθρωπος μυστήριο,awesome! 8)

(Σκηνές από τα παρασκήνια:
Ο dimijim τραβούσε τη Himela από τα πόδια για να σηκωθεί από το κρεβάτι. “Σήκω Χριστιανή μου να γράψεις το κείμενο της δολοφονίας! Πήγε Τετάρτη και όλο το Σαββατοκύριακο πλατσούριζες στην μπανιέρα! Δευτέρα - Τρίτη πάλι εγώ ανακοίνωσα τη δολοφονία, εσύ τίποτα δεν έχεις κάνει!” “Παράτα μας, δε γράφω τίποτα. Αφού κανείς δεν τα διαβάζει τα κείμενα. Όλοι καίγονται να μάθουν ποιος ψόφησε σ' αυτήν την κωλοπόλη, που μαύρη η ώρα κι η στιγμή που μετακόμισα σ' αυτή, και δεν τους ενδιαφέρει η ζωή μου! Μπορείς να μου πεις γιατί δεν έχει ενδιαφέρον η ζωή μου; Τι για τη μπουγάδα μου τους έγραψα, τι για τα χάμπουργκερ που χλαπακιάσαμε, τι για την Τόλμη και Γοητεία, τίποτα δεν τους κίνησε το ενδιαφέρον, ούτε ένα like! Δε τη θέλω τη ζωή μου, θα πηδηχτώ από το παράθυρο!”. Ο dimijim απελπισμένος κάθισε στο πισί να γράψει το κείμενο της δολοφονίας. Έγραφε κι έσβηνε για 4 ώρες. Το word είχε πάρει φωτιά. Το delete επίσης. Κουτσά στραβά κάτι έγραψε. Το παράτησε ανοιχτό κι έπεσε για ύπνο. Η Himela γεμάτη περιέργεια πήγε στα κλεφτά να δει τι είχε γράψει τόσες ώρες. Φρίκαρε.)
Η Himela πήγε πλατεία.
Έψαξε.
Αίμα.
Πτώμα.
Κεφάλι γιοκ.
Από ρούχα αναγνώριση.
Ο Tzoum.
Το κείμενο της δολοφονίας αποτελεί προϊόν δημιουργίας της ΣΕ.
Νομίζετε ότι κανείς δε διαβάζει τα κειμενα δολοφονίας :P
Kεφάλι γιοκ,τόσο πολύ τον συμπάθησε η Μαφία :P
Ψήφος αργότερα αφού δω τι έχουν να πουν και οι υπόλοιποι.Το μενού για σήμερα έχει κύμα προς Cupid και Εmilouko απ'ότι φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλησπέρα, καλησπέρα.
Ας αρχίσουμε αρχικά με αυτό:
Παλέρμο, Καλησπέρα,

Ξέρω ότι δεν σας έχω συνηθίσει σε τέτοια ποστ τέτοια ώρα ωστόσο αυτήν την στιγμή ο σκοπός αγιάζει τα μέσα.
Αρχικά θα σας παρουσιάσω την 4αδα, όχι 6αδα, γτ δεν μπορώ να προσδιορίσω το 5ο-6ο άτομο με τα οποία πιστεύω ότι απαρτίζουν την μαφία.
  1. tsarachaf
  2. Guest 278211
  3. Emilouko
  4. Nefeli Graf

Πάμε έναν - έναν.
tsarachaf: Το έχω πει αρκετές φορές, θεωρώ ότι ο Pie είναι ο ΑΜ, γι'αυτό και το μεντιουμ μας οδύρεται να μην γυρίσει πίσω και ο Ακριβός ο Φανερός Μαφιόζος Β.

Guest 278211: Παίζει αρκετά ήσυχα και προσεχτικά, δεν ψηφίζει με τα κύματα και ακόμα και σήμερα ψήφισε άκυρο άτομο. Επίσης έχει ακόμα 3 κάρτες στο χέρι της. Αν δεν είναι καρτες που παίζονται κρυφά, τότε τις κρατάει για κάποιο σκοπό και φοβάμαι ότι σε τόσο αργό στάδιο του παιχνιδιού μόνο για καλό δεν είναι αυτό.

Emilouko: Παίζει με τον ίδιο ακριβώς τρόπο όπως το προηγούμενο Παλέρμο που ήταν στην μαφία. Ψηφίζει αρκετά random και μόνο μια ψήφος της συμπίπτει με αυτή του Ακριβού και αυτή είναι στην ψηφοφορία αποχώρησης της Claire. Τους τελευταίους δύο γύρους ξαφνικά αποφάσισε να ψηφίσει τον Ακριβό έτσι ώστε για άλλη μια φορά να κρυφτεί μέσα στις ψήφους και να μην την πάρει χαμπάρι κανείς. Όσοι παίχτες έχει ψηφίσει βρίσκονται με τον έναν ή τον άλλο τρόπο εκτός. Επίσης έχει 3/3 κάρτες της.

Nefeli Graf: To ίδιο ακριβώς παιχνίδι με την Έμιλυ. Στο μόνο που βάζω ερωτηματικό είναι στο ότι ψήφισε την Γερμανίδα και μάλιστα την ημέρα που επανέφερε την Aegloswen. Θα έκανε κάτι τόσο "χαζό" ένας μαφιόζος; Ωστόσο δεν σχολιάστηκε απο κανέναν. Αυτό είναι που με βάζει σε περισσότερες σκέψεις. Επίσης εκτός απο τον mintin όλοι οι παίχτες που έχει ψηφίσει βρίσκονται εκτός. Επίσης 3/3 κάρτες.

Ερωτηματικά:
- DumeNuke: Πολύ περίεργο παίξιμο. Μπήκε φουριόζος, απο τότε που βγήκε ο Ικαρίωνας δεν έχει ασχοληθεί με κανέναν άλλον, προφανώς και τον πιστεύω για την έλλειψη χρόνου, ωστόσο ήταν σαν θέλει να δημιουργήσει ένα κυμματάκι προς εμένα και Ικαρίωνα, το ανέφεραν αρκετές φορές κάποιοι απο τους παραπάνω αλλα βλέποντας ότι αποτυγχάνει το άφησαν. Για εμένα το μεγαλύτερο ερωτηματικό. 3/3 κάρτες.

- Libertus: Παίζει παρα πολύ διαφορετικά απο το πρηγούμενο παλέρμο όπου ήταν μαφία. Εκεί ήταν δυναμικός εδώ είναι αρκετά παθητικός και meh... Απλά το παιξιμό του είναι περίεργο. 3/3 κάρτες.

- vassilis498: Πόσο yolo? Ωστόσο 3/3 κάρτες.

- Τάσος97: Όχι tzoum ακόμα δεν είμαι πεπεισμένος για την ενοχή του.

Και τώρα στην ουσία αυτού ποστ και του γτ γίνεται τέτοια ώρα.
Παίζω την Άμμεση Προφυλάκιση στην Emilouko, μιας και πιστεύω ότι είναι η πιο αφανής από τους 4 που έχω για μαφία και κανείς δεν την υποψιάζεται, για την νεφέλη κάποιοι έχετε τις υποψίες σας.

Τυπική ψήφος στην Guest 278211, είναι η επόμενη που πρέπει να βγεί.

Τόση ώρα μιλάω με επιχειρήματα ήρθε η ώρα να ρίξω και λίγο το συναίσθημα, είμαι ο μόνος ξεκάθαρα αποδεδειγμένος πολίτης, ακόμα και για τον Tzoum και για την Έλενα μπορεί κάποιος να έχει τις τραβηγμένες αμφιβολίες του, ωστόσο θα πω κάτι που λένε τόσοι και τόσοι εδώ και μέρες, εμπιστευτείτε με. :P

ΥΓ. Tzoum μήπως είμαι μαφιόζος λόγο του ότι παίζω τέτοια ώρα την προφυλάκιση + το ότι δίνω άλλη μια μερα στον Τάσο;

Εάν πεθάνω αύριο γτ δεν υπάρχει γιατρός/μάγισσα ας μου ρίξει πολίτης Τυμβωρυχία, εάν δεν πεθάνω και πετύχει η ΑΠ ας την ρίξει στην Έμιλυ.

Καληνυχτα Παλέρμο, θα σας διαβάσω τώρα το απόγευματάκι.
Λοιπόν μετά την χθεσινή μου δολοφονία ήξερα ότι τα κουκιά μου είναι μετρημένα οπότε για να μην μείνω για άλλο ένα παιχνίδι με την ΑΠ στο χέρι έπρεπε να την παίξω. Οπότε έκατσα να βγάλω 6αδα. Αυτή που έβγαλα είναι.
1.tsarachaf
2.Guest 278211
3.Emilouko
4.Nefeli Graf
5.Libertus
6.vassilis498

Για τους δύο τελευταίους δεν μπορούσα να είμαι σίγουρος, και για αυτό και δεν τους έγραψα στην 6αδα εχθές το βράδυ, τον Χάρη θα τον σχολιάσω και πάλι παρακάτω.

Νομίζω ότι η Emilouko δεν μπορεί να ακυρώσει γιατί είναι φάντασμα. Εσένα σου φαίνεται ύποπτη;
Ιορδάνη, γιατί παίρνεις πάνω σου τον γύρο, είσαι τόσο βέβαιος;
Το γτ το έκανα το έγραψα απο πάνω, είμαι όσο βέβαιος μπορώ να είμαι. :)

Έχω κάτσει εδώ και τόση ώρα και μελετάω τα ποστς της Emilouko. Έχει κατηγορήσει αρκετά τον Cupid, ο οποίος είναι αρκετά στο επίκεντρο, οπότε είναι αμφίβολο τι συμβαίνει μεταξύ τους. Μεταξύ άλλων έχει ψηφίσει Piemaker και Tsarachaf και γενικώς δεν βγάζω κάποια άκρη. Επιπροσθέτως, Ιορδάνη, το επιχείρημα ότι της ρίχνεις προφυλάκιση, επειδή είναι ήσυχη, είναι πολύ λίγο για να ακυρώσεις μια ψηφοφορία στο σημείο που βρισκόμαστε. Ο μόνος λόγος για τον οποίο θα δικαιολούσα την κίνησή σου είναι να έχεις κάρτα, αλλά πιστεύω ότι θα την έπαιζες για κάποιον πιο ενεργό παίκτη. Γι' αυτό ακυρώνω την ΑΠ του Ιορδάνη προς την Emilouko.
Χάρη θέλω να σου δώσω συγχαρητήρια για το χαμαιλεόντιο παιξιμό σου, γτ πραγματικά το παιχνίδι σου με το προηγούμενο καμία σχέση. Για εμένα παίζουν 3 σενάρια.
1. Είσαι ΔΑ, οπότε bravo, γτ κατάφερες να δημιουργήσεις τόση μεγάλη σύγχηση με την κινησή σου στον δεύτερο γύρο και πήρες τα βλέμματα απο πάνω σου γτ κανείς δεν θα θεωρούσε ότι μια τέτοια κίνηση θα την έκανε κάποιος έμπειρος παίχτης. Πιθανότητες να είσαι = 50%

2. Είσαι στην Μαφία. Και εσύ δεύτερη φορά στην μαφία ρε μπαγάσα; Πιθανότητες = 45%

3. Είσαι πολίτης. Εάν ισχύει αυτό, πρώτον μπράβο που ξενυχτούσες με την Ακύρωση και δεύτερον δυστηχώς έκανες ένα μεγάλο λάθος για εμένα και θα το κατάλάβεις πιθανόν στο τέλος. Πιθανότητες = 5%

Και πάλι Μπράβο.

Έχω κάτσει εδώ και τόση ώρα και μελετάω τα ποστς της Emilouko. Έχει κατηγορήσει αρκετά τον Cupid, ο οποίος είναι αρκετά στο επίκεντρο, οπότε είναι αμφίβολο τι συμβαίνει μεταξύ τους. Μεταξύ άλλων έχει ψηφίσει Piemaker και Tsarachaf και γενικώς δεν βγάζω κάποια άκρη. Επιπροσθέτως, Ιορδάνη, το επιχείρημα ότι της ρίχνεις προφυλάκιση, επειδή είναι ήσυχη, είναι πολύ λίγο για να ακυρώσεις μια ψηφοφορία στο σημείο που βρισκόμαστε. Ο μόνος λόγος για τον οποίο θα δικαιολούσα την κίνησή σου είναι να έχεις κάρτα, αλλά πιστεύω ότι θα την έπαιζες για κάποιον πιο ενεργό παίκτη. Γι' αυτό ακυρώνω την ΑΠ του Ιορδάνη προς την Emilouko.

Δεν είναι μόνο οι ενεργοί παίκτες που πρέπει να μας ανησυχούν. Οι ήσυχοι είναι πιο επικίνδυνοι.

Πραγματικά Ιορδάνη αν δεν είχε γίνει η αποτυχία δολοφονίας χθες θα σ' είχα σίγουρα για πόρνη με αυτή την κίνηση σου.
Στα υπόλοιπα που λες στο ποστ ελπίζω να σε "καλύπτω" στις πιο πάνω παραθέσεις, αν όχι εδώ είμαστε.
Θα σχολιάσω μόνο αυτό: Την έπαιξα σε κάποιον όχι τόσο φαινομενικά ένοχο παίχτη μετά την δολοφονία μου αφού όλοι ξέρουν ότι είμαι αθώος και για να μην με πετάξουν για αυτό. Ακόμη ήθελα να παρατηρήσω αν θα παιχτεί Ακύρωση απο κάποιον ενώ είμαι ξεκάθαρα αθώος και κατηγορώ κάποιον ο οποίος δεν είναι ξεκάθαρα ένοχος (εσένα), αλλά για εμένα απόλυτα ένοχος. Αν την έπαιζα πριν την δολοφονία μου θα την έπαιζα σε κάποιον πιο φαινομενικά ένοχο.

Με αυτή μου την δημοσίευση θα προσπαθήσω να εξηγήσω την περίεργη συμπεριφορά μου χθες.
Λόγω απουσίας detective, το ξέρετε ότι λίγο - πολύ βαδίζουμε στα τυφλά.
Έπρεπε λοιπόν, κάποιοι από εμάς να γίνουμε Ηρακλής Πουαρώ μπας και βγάλουμε κανένα λαβράκι γιατί συγγνώμη, αλλά να κατηγορούμε
επιφανειακά κάποια άτομα εμένα μου φαίνεται υπερφίαλο.

Πάμε λοιπόν.
Με παραξένεψε εδώ και πολλούς γύρους ο τρόπος παιχνιδιού του Χάρη (Libertus). Υπήρχαν ψήφοι περίεργοι που δεν σχολίαζε, άτομα τα οποία σαν να ... απέφευγε εσκεμμένα. Ειδικά τον Ακριβό, πέρα από την αρχή του παιχνιδιού, την πρώτη μέρα τον απέφευγε. Εμένα η όλη στάση του μου έδωσε την εντύπωση κρυφτού.
Οπότε έκανα αυτό που είπε ο PieMaker και πονηρεύτηκα, που και μαφιόζος να είναι, παραμένει καλή συμβουλή.

Η μόνη αλληλεπίδραση που είχα εγώ με τον Libertus ήταν τις πρώτες μέρες που πήγε να σχηματίσει τριγωνάκι "tsarachaf-aegloswen-Eileen"
το οποίο στα μάτια μου ήταν τόσο γελοίο που δεν μπήκα στον κόπο να απαντήσω καν (συγγνώμη για αυτό). Τι έλεγε; Ότι ουσιαστικά μπορεί να
έχω κακό ρόλο. No shit!

Αντί λοιπόν να ακολουθήσει τις υποψίες του, να δει τι συμβαίνει με έμενα και τον Ακριβό, ο Libertus αντίθετα, βάλθηκε μετά της απουσίας του, να ασχοληθεί με την περιβόητη υπόθεση ΔΑ.
Είχα πει εξ' αρχής ότι αυτό το κυνηγητό για εμένα δεν είχε νόημα. Σε εκείνο το σημείο όλες οι δολοφονίες ήταν επιτυχημένες, ήμασταν μείον δυο αποδεδειγμένων αθώων από ψηφοφορίες με την μία να είναι ντεντέκτιβ. Δεν είχαμε βγάλει λοιπόν κάποιον μαφιόζο εκ προθέσεως (Drama & Μάιρα δεν ξέρουμε τι μπορεί να είναι). Δεν ήταν η ώρα να ασχοληθούμε με τον ΔΑ.
Ξαναλέω. ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΔΑ. Για εμένα αυτό ήταν φανερό.
Ακόμη και αν τον βρίσκαμε, υπήρχε η τεράστια πιθανότητα ο ΔΑ να τα έχει κάνει μαντάρα και να μην έχει καταλάβει τους μαφιόζους.
Επομένως, δεν ήταν απλά ρίσκο, ήταν καθαρά αποπροσανατολιστική αυτή η κίνηση.
Εγώ αγνοήθηκα πλήρως και συνεχίστηκε η ιστορία με τον ΔΑ.
Παράξενο post
part 1
part 2
Με ψηφίζει
Του απαντάω χαζομάρα
Eileen - aegloswen
Ξεκινάμε από το παράξενο ποστ:
Ποιος παίκτης δουλεύει κάτι που θεωρεί σημαντικό, φοβάται το ενδεχόμενο μήπως πεθάνει και δεν λέει ούτε ένα όνομα για την υπόθεση που επεξεργάζεται; Ένα στοιχείο, κάτι έστω μικρό, ώστε σε περίπτωση που πεθάνει να έχουν οι πολίτες ένα στοιχείο να επεξεργαστούν;
Στο πρώτο post αθωώνει τον ultraviolence. Στο δεύτερο κατηγορεί τον Ικαρίωνα - απόδειξη όμως στο δεύτερο ποστ για το γεγονός ότι ο Ικαρίωνας είναι ΔΑ, δεν υπάρχει.
Είχε λοιπόν φύγει ο Ικαρίωνας, και ο Χάρης ακόμη έψαχνε - έστω και χιουμοριστικά - ΔΑ (Eileen - aegloswen). Εκεί άρχισαν να χτυπάνε καμπανάκια, αν θέλετε. Εδώ λέγαμε να βγάλουμε μαφιόζους και ο Χάρης ακόμη ΔΑ έψαχνε;
Αποφάσισα λοιπόν, να τον πλησιάσω, κάπως ανορθόδοξα, να φτιάξω κάτι σαν "σινιάλο¨.

Είδα πως πριν μέρες, είχε κάνει αυτό το σχόλιο:

Οπότε αποφάσισα με πάτημα τους κανόνες να ... ξανα-επικοινωνήσουμε.
Έτσι δημιουργήθηκε η ιδέα για το περιβόητο ... λαθάκι. Ήταν ρίσκο από μέρους μου, ήταν κάτι που με έκανε ύποπτη και το ξέρω, αλλά δε θα μπορούσα να προσεγγίσω και με διαφορετικό τρόπο τον Χάρη - στο μυαλό μου τουλάχιστον.
Η ευκαιρία παρουσιάστηκε από τον ultraviolence
του οποίου τα σενάρια ήταν πολύ σωστά, οπότε βρίσκω ευκαιρία και έρχομαι γράφω την μαλακία μου:


Εκεί μου τα χάλασε λίγο ο Ηλίας ο οποίος καλά έκανε και απάντησε, αλλά φοβήθηκα ότι δε θα απαντήσει ο Χάρης.

Αλλά ο Χάρης ήρθε και αντί να θεωρήσει ύποπτο το γεγονός ότι ενώ πριν από δυο μέρες έπαιρνα κεφάλια τώρα έκανα εγώ λάθος
απλά απαντάει:


Και αυτό ήταν. Καμία υποψία, κανένα ουσιαστικό σχόλιο για το πρόσωπό μου. Με έχει ψηφίσει, του έχω απαντήσει μία χιουμοριστική χαζομάρα και κάνω την πάπια και αντί να με πιέσει για να δει τι συμβαίνει και γιατί παίζω έτσι ο Χάρης απλά ψηφίζει tsarachaf στη συνέχεια και εμένα δε με αναφέρει καν σε τίποτα σοβαρό. Εγώ τις κινήσεις του απέναντί μου τις έλαβα σαν αναγνωριστικές αναφορές. Το ξέρω ότι σας φαίνεται ανορθόδοξο ή παρανοϊκό και στο τελευταίο συμφωνώ, αλλά αν νομίζετε ότι τα σινιάλα μεταξύ ΔΑ και μαφιόζου είναι κάτι πιο ουσιαστικό κάνετε λάθος. Έχω παίξει και τους δυο ρόλους και από τέτοιες αφανείς, χιουμοριστικές δηλώσεις αλληλοαναγνωρίζονται.

Οπότε τα πιθανά σενάρια είναι:
  • Είναι μαφιόζος και με έχει περάσει για πόρνη, οπότε μου κάνει νόημα για να μη κοιμηθώ μαζί του
  • Είναι ΔΑ που με έχει περάσει για μαφιόζο
  • Είναι μαφιόζος και με ξέρει για ΔΑ οπότε μου κάνει νόημα.

Το τρίτο δεν ισχύει γιατί: α) ξέρω τον ρόλο μου και β) αν ήμουν ΔΑ και ήταν ο Χάρης μαφιόζος θα τον κρατούσα με νύχια και με δόντια,
δε θα τον έδινα έτσι. Οι Παλέρμο #42 ξέρουν.
Προσοχή: είπα ότι αν είναι ΔΑ με θεωρεί μαφιόζο. Αυτό σε καμία περίπτωση δε σημαίνει ότι είμαι. Εγώ ξέρω ότι αυτό το ενδεχόμενο δεν ισχύει, απλά προφανώς και έπρεπε να το παραθέσω.
Οπότε, σαν κατακλείδα, για εμένα ο Libertus έχει σίγουρα και αποδεδειγμένα πλέον κακό ρόλο.
Ο λόγος για τον οποίο δε μπορούσα να απαντήσω χθες ήταν γιατί αυτό το πράγμα προσπαθούσα να εξετάσω.
Αν πήγαινα και έγραφα δημόσια ότι ο Χάρης είναι ύποπτος για αυτό το λόγο, προφανώς και δε θα απαντούσε ποτέ στο ... λαθάκι μου!


Ξέρω ότι έχω ακόμη μία εξήγηση να δώσω για την νεκροφάνεια, δε το έχω ξεχάσει. Χρειάζομαι απλά, λίγο χρόνο ακόμη.
Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο

Για την δολοφονία λογικό, απο την στιγμή που θεωρούν ότι ο γιατρός είναι ακόμη μέσα και ότι λογικά θα με προστάτευε απόψε πήγαν σε άλλο θύμα.

Λοιπόν πολίτες, κρατήστε την 6αδα μου:
1.tsarachaf
2.Guest 278211
3.Emilouko
4.Nefeli Graf
5.Libertus
6.vassilis498

Όσοι έχετε κάρτες, ενεργοποιηθείτε και παίξτε της, τα όρια στενεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Λοιπόν....ο Tzoum αναστήθηκε και τον ξαναπεθάνανε τα μαφιοζάκια. Μάαααλιστα. Τώρα πιστεύω ότι όσοι τον κατηγορούσατε και τον ψηφίσατε σε αυτό το γύρο (Cupid, DumeNuke) θα αναθεωρήσετε.
Η καλή μας η μακαρίτισσα ντετέκτιβ επέμενε στον Cupid, ο οποίος ξαναψήφισε έναν αποδεδειγμένα αθώο, τον Tzoum.
Αγαπητέ Cupid, χωρίς να σου έχω καμιά κακία, ψηφίζω εσένα.

Υ.Σ.: Από αύριο θα λείπω μέχρι τις 20 του μήνα κατασηκήνωση, οπότε θα μου είναι λίγο δύσκολο να παρακολουθώ τις εξελίξεις και να γράφω. Όχι ότι μέχρι τώρα έχω τρελαθεί στα ποστ, αλλά καταλαβαίνετε. Θα προσπαθήσω να συμμετέχω αλλά μπορεί να φύγω και με απουσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Καλή πάσα Καραντακόβ. :P

Ενεργοποιώ την κάρτα μου: Ηχώ από το Υπερπέραν. :)

1: Eπειδή μπορεί να πεθάνω οποιαδήποτε στιγμή από εδώ και πέρα και να μην προλάβω να την χρησιμοιποιήσω ξανά.
2: Είναι σημαντική ψηφοφορία και θεωρώ απαραίτητο να ψηφίσουν oι περισσότεροι πολίτες και δολοφονημένοι, για να τελειώνουμε μια ώρα αρχύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • iperperan.jpg
    iperperan.jpg
    10.6 KB · Εμφανίσεις: 124

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με αυτή μου την δημοσίευση θα προσπαθήσω να εξηγήσω την περίεργη συμπεριφορά μου χθες.
Λόγω απουσίας detective, το ξέρετε ότι λίγο - πολύ βαδίζουμε στα τυφλά.
Έπρεπε λοιπόν, κάποιοι από εμάς να γίνουμε Ηρακλής Πουαρώ μπας και βγάλουμε κανένα λαβράκι γιατί συγγνώμη, αλλά να κατηγορούμε
επιφανειακά κάποια άτομα εμένα μου φαίνεται υπερφίαλο.

Πάμε λοιπόν.
Με παραξένεψε εδώ και πολλούς γύρους ο τρόπος παιχνιδιού του Χάρη (Libertus). Υπήρχαν ψήφοι περίεργοι που δεν σχολίαζε, άτομα τα οποία σαν να ... απέφευγε εσκεμμένα. Ειδικά τον Ακριβό, πέρα από την αρχή του παιχνιδιού, την πρώτη μέρα τον απέφευγε. Εμένα η όλη στάση του μου έδωσε την εντύπωση κρυφτού.
Οπότε έκανα αυτό που είπε ο PieMaker και πονηρεύτηκα, που και μαφιόζος να είναι, παραμένει καλή συμβουλή.

Η μόνη αλληλεπίδραση που είχα εγώ με τον Libertus ήταν τις πρώτες μέρες που πήγε να σχηματίσει τριγωνάκι "tsarachaf-aegloswen-Eileen"
το οποίο στα μάτια μου ήταν τόσο γελοίο που δεν μπήκα στον κόπο να απαντήσω καν (συγγνώμη για αυτό). Τι έλεγε; Ότι ουσιαστικά μπορεί να
έχω κακό ρόλο. No shit!

Αντί λοιπόν να ακολουθήσει τις υποψίες του, να δει τι συμβαίνει με έμενα και τον Ακριβό, ο Libertus αντίθετα, βάλθηκε μετά της απουσίας του, να ασχοληθεί με την περιβόητη υπόθεση ΔΑ.
Είχα πει εξ' αρχής ότι αυτό το κυνηγητό για εμένα δεν είχε νόημα. Σε εκείνο το σημείο όλες οι δολοφονίες ήταν επιτυχημένες, ήμασταν μείον δυο αποδεδειγμένων αθώων από ψηφοφορίες με την μία να είναι ντεντέκτιβ. Δεν είχαμε βγάλει λοιπόν κάποιον μαφιόζο εκ προθέσεως (Drama & Μάιρα δεν ξέρουμε τι μπορεί να είναι). Δεν ήταν η ώρα να ασχοληθούμε με τον ΔΑ.
Ξαναλέω. ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΔΑ. Για εμένα αυτό ήταν φανερό.
Ακόμη και αν τον βρίσκαμε, υπήρχε η τεράστια πιθανότητα ο ΔΑ να τα έχει κάνει μαντάρα και να μην έχει καταλάβει τους μαφιόζους.
Επομένως, δεν ήταν απλά ρίσκο, ήταν καθαρά αποπροσανατολιστική αυτή η κίνηση.
Εγώ αγνοήθηκα πλήρως και συνεχίστηκε η ιστορία με τον ΔΑ.
Παράξενο post
part 1
part 2
Με ψηφίζει
Του απαντάω χαζομάρα
Eileen - aegloswen
Ξεκινάμε από το παράξενο ποστ:
Ποιος παίκτης δουλεύει κάτι που θεωρεί σημαντικό, φοβάται το ενδεχόμενο μήπως πεθάνει και δεν λέει ούτε ένα όνομα για την υπόθεση που επεξεργάζεται; Ένα στοιχείο, κάτι έστω μικρό, ώστε σε περίπτωση που πεθάνει να έχουν οι πολίτες ένα στοιχείο να επεξεργαστούν;
Στο πρώτο post αθωώνει τον ultraviolence. Στο δεύτερο κατηγορεί τον Ικαρίωνα - απόδειξη όμως στο δεύτερο ποστ για το γεγονός ότι ο Ικαρίωνας είναι ΔΑ, δεν υπάρχει.
Είχε λοιπόν φύγει ο Ικαρίωνας, και ο Χάρης ακόμη έψαχνε - έστω και χιουμοριστικά - ΔΑ (Eileen - aegloswen). Εκεί άρχισαν να χτυπάνε καμπανάκια, αν θέλετε. Εδώ λέγαμε να βγάλουμε μαφιόζους και ο Χάρης ακόμη ΔΑ έψαχνε;
Αποφάσισα λοιπόν, να τον πλησιάσω, κάπως ανορθόδοξα, να φτιάξω κάτι σαν "σινιάλο¨.

Είδα πως πριν μέρες, είχε κάνει αυτό το σχόλιο:

Οπότε αποφάσισα με πάτημα τους κανόνες να ... ξανα-επικοινωνήσουμε.
Έτσι δημιουργήθηκε η ιδέα για το περιβόητο ... λαθάκι. Ήταν ρίσκο από μέρους μου, ήταν κάτι που με έκανε ύποπτη και το ξέρω, αλλά δε θα μπορούσα να προσεγγίσω και με διαφορετικό τρόπο τον Χάρη - στο μυαλό μου τουλάχιστον.
Η ευκαιρία παρουσιάστηκε από τον ultraviolence
του οποίου τα σενάρια ήταν πολύ σωστά, οπότε βρίσκω ευκαιρία και έρχομαι γράφω την μαλακία μου:


Εκεί μου τα χάλασε λίγο ο Ηλίας ο οποίος καλά έκανε και απάντησε, αλλά φοβήθηκα ότι δε θα απαντήσει ο Χάρης.

Αλλά ο Χάρης ήρθε και αντί να θεωρήσει ύποπτο το γεγονός ότι ενώ πριν από δυο μέρες έπαιρνα κεφάλια τώρα έκανα εγώ λάθος
απλά απαντάει:


Και αυτό ήταν. Καμία υποψία, κανένα ουσιαστικό σχόλιο για το πρόσωπό μου. Με έχει ψηφίσει, του έχω απαντήσει μία χιουμοριστική χαζομάρα και κάνω την πάπια και αντί να με πιέσει για να δει τι συμβαίνει και γιατί παίζω έτσι ο Χάρης απλά ψηφίζει tsarachaf στη συνέχεια και εμένα δε με αναφέρει καν σε τίποτα σοβαρό. Εγώ τις κινήσεις του απέναντί μου τις έλαβα σαν αναγνωριστικές αναφορές. Το ξέρω ότι σας φαίνεται ανορθόδοξο ή παρανοϊκό και στο τελευταίο συμφωνώ, αλλά αν νομίζετε ότι τα σινιάλα μεταξύ ΔΑ και μαφιόζου είναι κάτι πιο ουσιαστικό κάνετε λάθος. Έχω παίξει και τους δυο ρόλους και από τέτοιες αφανείς, χιουμοριστικές δηλώσεις αλληλοαναγνωρίζονται.

Οπότε τα πιθανά σενάρια είναι:
  • Είναι μαφιόζος και με έχει περάσει για πόρνη, οπότε μου κάνει νόημα για να μη κοιμηθώ μαζί του
  • Είναι ΔΑ που με έχει περάσει για μαφιόζο
  • Είναι μαφιόζος και με ξέρει για ΔΑ οπότε μου κάνει νόημα.

Το τρίτο δεν ισχύει γιατί: α) ξέρω τον ρόλο μου και β) αν ήμουν ΔΑ και ήταν ο Χάρης μαφιόζος θα τον κρατούσα με νύχια και με δόντια,
δε θα τον έδινα έτσι. Οι Παλέρμο #42 ξέρουν.
Προσοχή: είπα ότι αν είναι ΔΑ με θεωρεί μαφιόζο. Αυτό σε καμία περίπτωση δε σημαίνει ότι είμαι. Εγώ ξέρω ότι αυτό το ενδεχόμενο δεν ισχύει, απλά προφανώς και έπρεπε να το παραθέσω.
Οπότε, σαν κατακλείδα, για εμένα ο Libertus έχει σίγουρα και αποδεδειγμένα πλέον κακό ρόλο.
Ο λόγος για τον οποίο δε μπορούσα να απαντήσω χθες ήταν γιατί αυτό το πράγμα προσπαθούσα να εξετάσω.
Αν πήγαινα και έγραφα δημόσια ότι ο Χάρης είναι ύποπτος για αυτό το λόγο, προφανώς και δε θα απαντούσε ποτέ στο ... λαθάκι μου!


Ξέρω ότι έχω ακόμη μία εξήγηση να δώσω για την νεκροφάνεια, δε το έχω ξεχάσει. Χρειάζομαι απλά, λίγο χρόνο ακόμη.

Eileen... Αυτό ήταν πραγματικά φοβερό. Σου βγάζω το καπέλο.

Φαίνεται από το παραπάνω "τεστ" της Ζωής ότι ο Libertus δεν έχει καλό ρόλο. Ο Libertus θεωρούταν από πολλούς, και συμπεριλαμβάνομαι κι εγώ σε αυτούς, ότι έχει καλό ρόλο.

Δεδομένου τώρα ότι ο Libertus έχει κάποιον κακό ρόλο, έριξε ακύρωση προφυλάκισης στην Emilouko. Αυτό μπορεί να γίνει επειδή:

  • O Libertus έχει καλό ρόλο και πιστεύει/γνωρίζει ότι η Emilouko έχει καλό ρόλο.
  • Ο Libertus έχει κακό ρόλο και πιστεύει/γνωρίζει ότι η Emilouko έχει κακό ρόλο.
Ψάχνοντας τα μηνύματα του Libertus, δε βρήκα κάποιο στο οποίο να υπάρχει το οποιοδήποτε "σήμα" από ή προς Emilouko.

Επίσης, χθες ο Libertus κάνει το εξής σχόλιο:

Jkaradakov, ένας επιβεβαιωμένος αθώος ανάμεσα μας. :thumbup:

Και ερχόμαστε σε αυτό που θέλω να καταλήξω. Θεωρώ ότι είναι πολύ πιθανό ο Libertus να ρίχνει την ακύρωση προφυλάκισης ΕΠΕΙΔΗ η προφυλάκιση παίχτηκε από τον Ιορδάνη (JK), ο οποίος έχει ήδη αθωωθεί!

Όλα αυτά τα στοιχεία, οδηγούν με σχετική βεβαιότητα στο ότι ο Libertus δεν έχει καλό ρόλο. Επειδή υπάρχουν αμφιβολίες για την Emilouko, θα πρότεινα να κινηθούμε σε σίγουρα νερά.

Ψηφίζω Libertus.

Τώρα, όσον αφορά το δίπολο Emilouko-Cupid, επειδή η πρώτη θεωρούταν αθώα για αρκετούς γύρους και επειδή ο δεύτερος ξεκίνησε να κατηγορείται για τους ίδιους περίπου λόγους με εμένα (με εξαίρεση την ψήφο της Claire προς αυτόν), δυσκολεύομαι να πάρω θέση υπέρ του ενός ή του άλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top