Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Καλημέρα.
Εμένα μου φάνηκαν πολύ συντονισμένες οι προσπάθειες για να σωθεί ο Ικαρίωνας κατά την διάρκεια της χθεσινής ψηφοφορίας.
Μπαίνει μέσα ο Βασίλης κυριολεκτικά τα τελευταία 5 λεπτα από εκεί που είχε κάνει 2 τρολ - ποστ όλο κι όλο μέσα στο παιχνίδι για να ρίξει μια από τις πιο σημαντικές ψήφους και να φύγει η Κλέρ.
Και από εκεί και μετά ξεκινά και γράφει σοβαρά ας πούμε και αναλύει.
Όπως και ο I_lie_us.

Ο Ικαρίωνας επιπλέον, παίζει ακόμα και την ακύρωση της δικιάς μου ψήφου, ενώ ήταν ήδη προφανές ότι θα έμενε μέσα.
Δεν θέλει να φύγει ο άνθρωπος με κανέναν θεό, πως να το κάνουμε ρε παιδί μου. :whistle:
Αυτό δεν σχολιάστηκε από πολλούς, ή και αν σχολιάστηκε,δεν δώθηκε και τρελή σημασία έπειτα!
Για μένα ήταν καθαρά απελπισμένη προσπάθεια για να μείνει μέσα ο Ικαρίωνας. Και σε αυτό μένω για την ώρα.


Σε αυτόν τον γύρο θα ψηφίσω Ιkariona και ας με θεωρείτε κολλημένη.
Γιατί όπως και να έχει από κάπου πρέπει να αρχίσω.

Πλέον ξεκίνησαν να γράφουν παραπάνω και ο Καραντακόβ και ο DumeNuke και μερικοί ακόμα νεοαφιχθέντες. :P
Οπότε θα προσπαθήσω να κάνω κάποια στιγμή ένα πιο αναλυτικό πόστ.
Θα ήθελα να δώ κανένα πόστ και από Libertus πάντως.

Το μόνο που φοβάμαι είναι πως όσοι δεν συμμετέχουν καθόλου είναι όλοι πολίτες που ξενέρωσαν και για άλλη μια φορά θα μένουμε λίγοι σε σχέση με την οργανωμένη μαφία.

Επιπλέον, Ακριβέ. Πολλές αναλύσεις επί αναλύσεων, χωρίς ιδιαίτερο νόημα βλέπω. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Καλημέρα.
Εμένα μου φάνηκαν πολύ συντονισμένες οι προσπάθειες για να σωθεί ο Ικαρίωνας κατά την διάρκεια της χθεσινής ψηφοφορίας.
Μπαίνει μέσα ο Βασίλης κυριολεκτικά τα τελευταία 5 λεπτα από εκεί που είχε κάνει 2 τρολ - ποστ όλο κι όλο μέσα στο παιχνίδι για να ρίξει από τις πιο σημαντικές ψήφους και να φύγει η Κλέρ. Και από εκεί και μετά ξεκινά και γράφει σοβαρά ας πούμε και αναλύει.
Όπως και ο I_lie_us.
Ο Ικαρίωνας παίζει ακόμα και την ακύρωση της δικιάς μου ψήφου, ενώ ήταν ήδη προφανές ότι θα έμενε μέσα.
Δεν θέλει να φύγει ο άνθρωπος με κανέναν θεό, πως να το κάνουμε ρε παιδί μου. :whistle:
Αυτό δεν σχολιάστηκε από πολλούς, ή και αν σχολιάστηκε,δεν δώθηκε και τρελή σημασία έπειτα!
Για μένα ήταν καθαρά απελπισμένη προσπάθεια για να μείνει μέσα ο Ικαρίωνας. Και σε αυτό μένω για την ώρα.


Σε αυτόν τον γύρο θα ψηφίσω Ιkariona και ας με θεωρείτε κολλημένη.
Γιατί όπως και να έχει από κάπου πρέπει να αρχίσω.

Πλέον ξεκίνησαν να γράφουν παραπάνω και ο Καραντακόβ και ο DumeNuke και μερικοί ακόμα νεοαφιχθέντες. :P
Οπότε θα προσπαθήσω να κάνω κάποια στιγμή ένα πιο αναλυτικό πόστ.
Θα ήθελα να δώ κανένα πόστ και από Libertus πάντως.

Το μόνο που φοβάμαι είναι πως όσοι δεν συμμετέχουν καθόλου είναι όλοι πολίτες που ξενέρωσαν και για άλλη μια φορά μένουμε λίγοι σε σχέση με την οργανωμένη μαφία.

Επιπλέον, Ακριβέ. Πολλές αναλύσεις επί αναλύσεων, χωρίς ιδιαίτερο νόημα βλέπω. :/:
Τωρα θα πεις οτι παραλογιζομαι παρ'ολο που ψηφισα περσυ ικαριωνα αλλα οσο περνανε οι μερες και τα post φαινεται που ο ικαριωνας δεν ειναι δολοφονος (λογικα) οποτε υπαρχει τροφη για σκεψη σε post για ψηφο(αν και δεν εχω καταληξει ακομα) οποτε γιατι παλι να κολλαμε σε ικαριωνα και κλαιρ; Μεχρι τωρα παλι αυτοι ψηφιστηκαν.. Νομιζω πως οι μαφιοζοι πετυχαινουν το σκοπο τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,091 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 6/7
  1. aegloswen --> Ikarionas
  2. Claire Rentfield
  3. Cupid
  4. Deutsch... Lover
  5. Drama Prinzessin
  6. DumeNuke
  7. Eileen
  8. Emilouko
  9. Giamou
  10. Ikarionas
  11. i_lie_us
  12. iris17
  13. JKaradakov
  14. Libertus
  15. mintin97
  16. Nefeli Graf
  17. PieMaker
  18. Guest 278211
  19. tsarachaf
  20. ultraviolence
  21. vassilis498 --> Claire Rentfield
  22. Σπυρακος (^^)
  23. Τάσος97

Ψήφοι
1 Claire Rentfield
1 Ikarionas

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Tzoum - Δολοφονία 5/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Τωρα θα πεις οτι παραλογιζομαι παρ'ολο που ψηφισα περσυ ικαριωνα αλλα οσο περνανε οι μερες και τα post φαινεται που ο ικαριωνας δεν ειναι δολοφονος (λογικα) οποτε υπαρχει τροφη για σκεψη σε post για ψηφο(αν και δεν εχω καταληξει ακομα) οποτε γιατι παλι να κολλαμε σε ικαριωνα και κλαιρ; Μεχρι τωρα παλι αυτοι ψηφιστηκαν.. Νομιζω πως οι μαφιοζοι πετυχαινουν το σκοπο τους.
εσυ έπαιξες επιπλέον ψήφο στον Ικαρίωνα χθες πάντως. Μέσα σε ένα βράδυ αποφάνθηκες ότι είναι αθώος? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τις καλημέρες μου. Δεν έχω και πολλά να πω, ευτυχώς δεν είπατε πολλά σήμερα να κάνω πάλι τρεις ώρες να γράψω ένα ποστ.


Τώρα καταλαβαίνω τη λογική σου, ναι. Δε νομίζω σε αυτήν την περίπτωση να το κάναμε τόσο τελευταία στιγμή όμως. Θα μπορούσαμε σε πρότερο χρόνο, κάποια στιγμή που είτε ο Ικαρίωνας ήταν μπροστά είτε υπήρχε ισοψηφία σε κάποιον άλλον να πασάρουμε ψήφους στον/στους αμέσως επόμενους ή σε αυτούς που ισοψηφούσαν σε αυτόν.

Πρώτον αυτό που λες είναι το καλύτερο επιχείρημα για να κάνετε αυτό που λέω.
Δεύτερον δεν είχατε και πολλές επιλογές αν είστε στην μαφία, γιατί είχαν σφίξει τα γάλατα και δεν είχαν ψηφίσει πάρα πολλά άτομα.


Εν μέρει είναι λάθος η σκέψη μου, γιατί κρίνω εξ' ίδιων τα αλλότρια και προσπαθώ να σκεφτώ πως θα δρούσα ως μαφιόζος.
Αρχικά ναι, εννοώ την πόρνη ως ρόλο συνασπισμένο με μαφιόζους τον οποίο όμως δεν γνωρίζουν, αφού ο ΔΑ ξέρουν ποιος είναι.
Πιστεύω λέω, ότι οι μαφιόζοι θα θέλουν η προσοχή μας να πάει είτε σε άτομα που δεν έχουν πολυασχολήθει με το παιχνίδι, σχετικά χαμηλών τόνων-λίγα posts-κατηγορίες προς λίγα μέλη και πιθανώς χαλαρές αιτιολογήσεις για να μην μπορούμε να κρίνουμε τόσο εύκολα ποιος θα τους ήθελε νεκρούς είτε σε άτομα που είναι δραστήρια και έχουν κατηγορήσει άτομα που είναι πολίτες, ώστε η προσοχή μας να στραφεί σε πολίτες και να αρχίζουμε να φαγωνόμαστε μεταξύ μας.

Αυτό ναι βγάζει νοήμα και δεν έχεις άδικο, αλλά αυτό περιλαμβάνει πάρα πολλά άτομα, άρα δεν ξέρω πόσο ασφαλή μπορεί να είναι τα συμπεράσματα...

Βασικα παλι το αναφερω το εχω ξανακανει να παιξω και πιο δυνατη καρτα νωριτερα το ξερω βλακεια μου αλλα επισης ναι εχει να κανει και με τις καρτες μου γενικοτερα χωρις να θελω να αναφερω κατι επειδη δεν επιτρεπεται..Γενικα το θεμα με τις καρτες το παιρνω λιγο επιπολαια. Επισης για να το ξαναπω ισως ακουγεται δικαιολογια,οταν δημιουργειται ισοψηφια γινονται καποιες απελπισμενες τελευταιες ψηφοι..

Βέβαια την τελευταία φορά που σε θυμάμαι να το κάνεις αυτό είχες κακό ρολάκι. Μάλλον σε παρασέρνουν αυτοί οι ρόλοι...


Γενικά θα συνεχίσω να πορεύομαι με ό,τι είπα χθες το βράδυ και θα περιμένω να μιλήσουν και οι υπόλοιποι για να δούμε τι θα γίνει. Όπως επίσης και την δολοφονία, μήπως και μπορεί να βγει κάποιο συμπέρασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Οι σκέψεις μου:

  • Πρώτο ενδεχόμενο:
Ο ΔΑ έσωσε μαφιόζο(Claire). Σε αυτή την περίπτωση, εξέθεσε ένα μέλος της μαφίας ανεπανόρθωτα.
Στην ουσία την πρότεινε για αποχώρηση. Δεν το θεωρώ πιθανό να έκανε κάτι τέτοιο τόσο ξεκάρφωτα. Βέβαια, πρέπει να εξετάσουμε αν υπάρχει κάποιος
που με αφέλεια πρωτάρη την υποστήριξε.
ΛΙΣΤΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΩΝ ΤΗΣ CLAIRE(ψηφοφόρων Ικαρίωνα):
aegloswen, Drama, Σπυράκος
aegloswen: Δεν κάνει την αφελή υποστήριξη που περίμενα. Γράφει και τεκμηριώνει. Την αποκλείω από πιθανό ΔΑ για αυτό το σενάριο.
Drama: Δεν μου άρεσε η αιτιολόγηση της ψήφου στον Ikarionas. Αν του δίνεις πιθανότητες για πολίτη, γιατί τον ψηφίζεις; Ύποπτο.
Σπυράκος: Επιχειρηματολογεί ικανοποιητικά. Στο ίδιο τσουβάλι με την aegloswen για τώρα.
ΥΠΟΠΤΟΣ ΤΟΥ ΣΕΝΑΡΙΟΥ: Drama Prinzessin
(Το σενάριο προύποθέτει ο ΔΑ να ξέρει ποιος είναι μαφιόζος, που είτε το μάντεψε είτε έπαιξε χρησμό της πυθίας)


  • Δεύτερο ενδεχόμενο:
Ο ΔΑ με την πράξη του ήθελε να αποπροσανατολίσει. Δεν έσωσε μαφιόζο αλλά πολίτη. Παρόλα αυτά, διατηρώντας το δίπολο Claire-Ikarionas,
κράτησε τους πραγματικούς μαφιόζους εκτός της διαμάχης για τουλάχιστον 1 γύρο ακόμα.
Αποκλείεται να είναι ΔΑ κάποιος που ψήφισε Claire, σε αυτό με κάλυψε ο JKaradakov. Οπότε μάλλον είναι κάποιος που ψήφισε Ikarionas(το αντίπαλο δέος σε αυτήν την ψηφοφορία).
Η αλλαγή έγινε μεταξύ Μάιρας και Claire για ξεκάρφωμα, γιατί αν στη θέση της Μάιρας ήταν ο Ikarionas οι ψηφοφόροι του θα ήταν εκτεθειμένοι.
Επομένως καταλήγουμε στην προηγούμενη λίστα.
Πιο ύποπτος μου φαίνεται ο Σπυράκος, καθώς έριξε και διπλή ψήφο. Βέβαια αυτό τον έκανε να ξεχωρίζει, και ίσως να μην ήταν τόσο αφελής να το κάνει ως μαφιόζος, αλλά εμένα με βάζει σε μεγάλες υποψίες.
ΥΠΟΠΤΟΣ ΤΟΥ ΣΕΝΑΡΙΟΥ: Σπυράκος
(Το σενάριο επίσης προύποθέτει ο ΔΑ να ξέρει ποιος είναι μαφιόζος, που είτε το μάντεψε είτε έπαιξε χρησμό της πυθίας)

Προσωρινό συμπέρασμα: Η ψήφος μου θα κινηθεί μάλλον ανάμεσα σε Drama και Σπυράκο.
Η δολοφονία και η εξέλιξη του παιχνιδιού μάλλον θα με βοηθήσουν να διαλέξω.
Ίσως και να αλλάξω γνώμη και να ψηφίσω κάποιον τρίτο, το παιχνίδι θα δείξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Καλό μεσημέρι παιδάκια.:)
Παίζω την κάρτα μου εξαίρεση ψηφοφορίας και τα λέμε αργότερα γιατί έχω δουλίτσες σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Τις καλημέρες μου. Δεν έχω και πολλά να πω, ευτυχώς δεν είπατε πολλά σήμερα να κάνω πάλι τρεις ώρες να γράψω ένα ποστ.



Πρώτον αυτό που λες είναι το καλύτερο επιχείρημα για να κάνετε αυτό που λέω.
Δεύτερον δεν είχατε και πολλές επιλογές αν είστε στην μαφία, γιατί είχαν σφίξει τα γάλατα και δεν είχαν ψηφίσει πάρα πολλά άτομα.




Αυτό ναι βγάζει νοήμα και δεν έχεις άδικο, αλλά αυτό περιλαμβάνει πάρα πολλά άτομα, άρα δεν ξέρω πόσο ασφαλή μπορεί να είναι τα συμπεράσματα...



Βέβαια την τελευταία φορά που σε θυμάμαι να το κάνεις αυτό είχες κακό ρολάκι. Μάλλον σε παρασέρνουν αυτοί οι ρόλοι...


Γενικά θα συνεχίσω να πορεύομαι με ό,τι είπα χθες το βράδυ και θα περιμένω να μιλήσουν και οι υπόλοιποι για να δούμε τι θα γίνει. Όπως επίσης και την δολοφονία, μήπως και μπορεί να βγει κάποιο συμπέρασμα.
Νομιζω που στο προηγουμενο Παλερμο δεν ειχα κακο ρολο..παντως γενικα παιζω καρτες απο βλακεια μου νωρις,καλα δε το ξαναλεω γιατι στο τελος θα στοχοποιηθω (αν και εχω ηδη) και δεν υπαρχει λογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,091 μηνύματα.
Δεν μπορείτε να ψηφίσετε την Claire Rentfield για αυτή την ψηφοφορία. Vassilis498 μπορείς να αλλάξεις ψήφο, αλλιώς όμως δε θα πάρεις απουσία.

Ψηφοφορία για Τετάρτη 6/7

  1. aegloswen --> Ikarionas
  2. Claire Rentfield
  3. Cupid
  4. Deutsch... Lover
  5. Drama Prinzessin
  6. DumeNuke
  7. Eileen
  8. Emilouko
  9. Giamou
  10. Ikarionas
  11. i_lie_us
  12. iris17
  13. JKaradakov
  14. Libertus
  15. mintin97
  16. Nefeli Graf
  17. PieMaker
  18. Guest 278211
  19. tsarachaf
  20. ultraviolence
  21. vassilis498 --> Claire Rentfield
  22. Σπυρακος (^^)
  23. Τάσος97

Ψήφοι
1 Ikarionas

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Tzoum - Δολοφονία 5/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,091 μηνύματα.
Η Himela έκλαιγε όλη μέρα. Ο dimijim δεν μπορούσε να τη συνεφέρει όσα γλυκά λόγια παρηγοριάς κι αν της έλεγε. Η θέα του πτώματος του Tzoum είχε στοιχειώσει τη σκέψη της. Κοιμήθηκε στην αγκαλιά του dimijim και το πρωί ξύπνησε με μαύρη την ψυχή (και το μάτι, είχε ξεχάσει να ξεβαφτεί κι η μάσκαρα είχε τρέξει παντού). Άκρα ησυχία επικρατούσε και μόνο μια γάτα νιαούριζε κάπου μακριά. Η Himela έριξε πάνω της μια διακριτική βιζόν (τι; στο Παλέρμο έχει κρύο!) και βγήκε. Έξω επικρατούσε μια ομίχλη που δεν έβλεπες μπροστά σου στα 2 μέτρα. Περπάτησε σκυθρωπή μέχρι την πλατεία. Ο άνεμος φυσούσε μανιασμένα και τα μαλλιά της έμπαιναν στα μάτια της. Πρώτα ένιωσε ένα ρίγος να την τυλίγει και κατάλαβε. Η νύχτα δεν είχε περάσει αναίμακτα. Πανικόβλητη έβγαλε το φακό κι άρχισε να ψάχνει με μανία. Ο αέρας τσίριζε στα αυτιά της. Και ξαφνικά την είδε.
Τα μάτια της, μάτια νεκρά, την κοιτούσαν με αγωνία.
Στο στομάχι της υπήρχε μια πελώρια τρύπα, σημάδι πως οι μαφιόζοι της είχαν πάρει τα όργανα για να τα χρησιμοποιήσουν στα διεστραμμένα πειράματά τους.
H Himela δεν άντεξε κι άρχισε να τρέχει προς το σπίτι.
Έπρεπε να ειδοποιήσει τον dimijim,
να του πει οτι το σημερινό θύμα δεν ήταν άλλο από...
την aegloswen.
Το κείμενο της δολοφονίας αποτελεί προϊόν δημιουργίας της ΣΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,091 μηνύματα.
aegloswen μεταφέρεσαι στη χώρα των φαντασμάτων χωρίς δικαίωμα για τελευταία λόγια!

Δεν μπορείτε να ψηφίσετε την Claire Rentfield για αυτή την ψηφοφορία. Vassilis498 μπορείς να αλλάξεις ψήφο, αλλιώς όμως δε θα πάρεις απουσία.

Ψηφοφορία για Τετάρτη 6/7

  1. aegloswen --> Ikarionas
  2. Claire Rentfield
  3. Cupid
  4. Deutsch... Lover
  5. Drama Prinzessin
  6. DumeNuke
  7. Eileen
  8. Emilouko
  9. Giamou
  10. Ikarionas
  11. i_lie_us
  12. iris17
  13. JKaradakov
  14. Libertus
  15. mintin97
  16. Nefeli Graf
  17. PieMaker
  18. Guest 278211
  19. tsarachaf
  20. ultraviolence
  21. vassilis498 --> Claire Rentfield
  22. Σπυρακος (^^)
  23. Τάσος97
Ψήφοι
1 Ikarionas

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Tzoum - Δολοφονία 5/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
aegloswen - Δολοφονία 6/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Σκοτωνεται παιχτης που ψηφισε Ικαριωνα ..Μαλιστα,εγω δε θα πεσω στην παγιδα να παω προς τον Ικαριωνα σημερα οσο και αν θελουν τα μαφιοζακια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ο Ικαρίωνας επιπλέον, παίζει ακόμα και την ακύρωση της δικιάς μου ψήφου, ενώ ήταν ήδη προφανές ότι θα έμενε μέσα.
Δεν θέλει να φύγει ο άνθρωπος με κανέναν θεό, πως να το κάνουμε ρε παιδί μου. :whistle:
Αυτό δεν σχολιάστηκε από πολλούς, ή και αν σχολιάστηκε,δεν δώθηκε και τρελή σημασία έπειτα!
Για μένα ήταν καθαρά απελπισμένη προσπάθεια για να μείνει μέσα ο Ικαρίωνας. Και σε αυτό μένω για την ώρα.

Ναι ήταν περίεργη η ακύρωση ψήφου, αλλά πρώτον με προβληματίζει πολύ και αυτό που έγινε με τον ΔΑ και η Claire, οπότε δεν μπορώ ακόμη να είμαι σίγουρος για τον ικαρίωνα, δεν τον ξεγράφω απλώς μάλλον έχει λιγότερες πιθανότητες.
Επίσης είναι ξεκάθαρο ότι δεν έχει κατανοήσει τους κανόνες, οπότε εν μέρει δικαιολογεί την κάρτα. Όχι απόλυτα, αλλά την δικαιολογεί κάπως.

Επιπλέον, Ακριβέ. Πολλές αναλύσεις επί αναλύσεων, χωρίς ιδιαίτερο νόημα βλέπω. :/:

Και τι θέλεις να κάνω ρε Έλενα, εγώ δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για κάτι μετά από τόσα που έγιναν, αν εσύ έχεις καταλήξει κάπου, δικαίωμά σου. Εγώ για την ώρα δεν μπορώ να κάνω το ίδιο.

Οι σκέψεις μου:

  • Πρώτο ενδεχόμενο:
Ο ΔΑ έσωσε μαφιόζο(Claire). Σε αυτή την περίπτωση, εξέθεσε ένα μέλος της μαφίας ανεπανόρθωτα.
Στην ουσία την πρότεινε για αποχώρηση. Δεν το θεωρώ πιθανό να έκανε κάτι τέτοιο τόσο ξεκάρφωτα. Βέβαια, πρέπει να εξετάσουμε αν υπάρχει κάποιος
που με αφέλεια πρωτάρη την υποστήριξε.
ΛΙΣΤΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΩΝ ΤΗΣ CLAIRE(ψηφοφόρων Ικαρίωνα):
aegloswen, Drama, Σπυράκος
aegloswen: Δεν κάνει την αφελή υποστήριξη που περίμενα. Γράφει και τεκμηριώνει. Την αποκλείω από πιθανό ΔΑ για αυτό το σενάριο.
Drama: Δεν μου άρεσε η αιτιολόγηση της ψήφου στον Ikarionas. Αν του δίνεις πιθανότητες για πολίτη, γιατί τον ψηφίζεις; Ύποπτο.
Σπυράκος: Επιχειρηματολογεί ικανοποιητικά. Στο ίδιο τσουβάλι με την aegloswen για τώρα.
ΥΠΟΠΤΟΣ ΤΟΥ ΣΕΝΑΡΙΟΥ: Drama Prinzessin
(Το σενάριο προύποθέτει ο ΔΑ να ξέρει ποιος είναι μαφιόζος, που είτε το μάντεψε είτε έπαιξε χρησμό της πυθίας)


  • Δεύτερο ενδεχόμενο:
Ο ΔΑ με την πράξη του ήθελε να αποπροσανατολίσει. Δεν έσωσε μαφιόζο αλλά πολίτη. Παρόλα αυτά, διατηρώντας το δίπολο Claire-Ikarionas,
κράτησε τους πραγματικούς μαφιόζους εκτός της διαμάχης για τουλάχιστον 1 γύρο ακόμα.
Αποκλείεται να είναι ΔΑ κάποιος που ψήφισε Claire, σε αυτό με κάλυψε ο JKaradakov. Οπότε μάλλον είναι κάποιος που ψήφισε Ikarionas(το αντίπαλο δέος σε αυτήν την ψηφοφορία).
Η αλλαγή έγινε μεταξύ Μάιρας και Claire για ξεκάρφωμα, γιατί αν στη θέση της Μάιρας ήταν ο Ikarionas οι ψηφοφόροι του θα ήταν εκτεθειμένοι.
Επομένως καταλήγουμε στην προηγούμενη λίστα.
Πιο ύποπτος μου φαίνεται ο Σπυράκος, καθώς έριξε και διπλή ψήφο. Βέβαια αυτό τον έκανε να ξεχωρίζει, και ίσως να μην ήταν τόσο αφελής να το κάνει ως μαφιόζος, αλλά εμένα με βάζει σε μεγάλες υποψίες.
ΥΠΟΠΤΟΣ ΤΟΥ ΣΕΝΑΡΙΟΥ: Σπυράκος
(Το σενάριο επίσης προύποθέτει ο ΔΑ να ξέρει ποιος είναι μαφιόζος, που είτε το μάντεψε είτε έπαιξε χρησμό της πυθίας)

Προσωρινό συμπέρασμα: Η ψήφος μου θα κινηθεί μάλλον ανάμεσα σε Drama και Σπυράκο.
Η δολοφονία και η εξέλιξη του παιχνιδιού μάλλον θα με βοηθήσουν να διαλέξω.
Ίσως και να αλλάξω γνώμη και να ψηφίσω κάποιον τρίτο, το παιχνίδι θα δείξει.

Το έζησα κι αυτό, ανάλυση από τον μιντιν. Μόνο που δεν μας είπες κάτι καινούριο, ή κάτι που δεν έχει αναλυθεί περισσότερο...

Καλό μεσημέρι παιδάκια.:)
Παίζω την κάρτα μου εξαίρεση ψηφοφορίας και τα λέμε αργότερα γιατί έχω δουλίτσες σήμερα.

Μάλιστα, εσύ χθες δεν ήθελες να σε βγάλουμε να ησυχάσεις;;; Τώρα σε έπιασε πρεμούρα να σωθείς;; Και μάλιστα λίγο πριν την διορία της κάρτας....



Η Έλενα το θύμα;; Ενδιαφέρον. Μάλλον κάποιος το έχει βάλει σκοπό της ζωής του να ενοχοποιήσει τον ικαρίωνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Σοκ! Από τη μία η aegloswen ήταν η μόνη που ψήφισε Ikariona μέχρι τώρα, από την άλλη θα ήταν πολύ προφανές/βιαστικό/αψυχολόγητο να είναι ο ίδιος δολοφόνος και να ξεφορτωθεί την aegloswen κινώντας έτσι τις υποψίες μας. Δύσκολα τα πράγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
1. Καλό ρόλο έχω μην με φοβάσαι. Η αλήθεια είναι ότι προβληματίζομαι με τις δικές σου ψήφους και με το ότι δεν αναφέρεις αρκετά ύποπτα άτομα ή περιστατικά καθόλου. Μου έχει περάσει και μένα απ' το μυαλό ότι μπορεί να είσαι πόρνη και προσπαθείς να μπερδέψεις αλλά σαφώς δεν είσαι στους άμεσα υπόπτους μου. Γνωρίζοντας την αθωότητά μου και παρατηρώντας ότι και σε σένα πήγαν να πέσουν την πρώτη μέρα, όπως και σε μένα, στηριζόμενοι σε χαζά επιχειρήματα, σε έχω μάλλον για αθώο. Αν είσαι όμως πραγματικά αθώος, θα έπρεπε να καταλάβεις ότι είμαι αθώος από την αναφορά σε δύο συγκεκριμένα ονόματα που υπάρχουν στο post μου και στη θέση που τα βάζω. Εκτός κι αν δεν παρακολούθησες σήμερα τα post που έγιναν και συγκεκριμένα τα post που έκανα εγώ. Εκτός κι αν ξέρεις πως είμαι αθώος αλλά δεν σε συμφέρει να το πεις είτε για να με προστατέψεις είτε γιατί θα έχεις συμφέρον να μείνουν υποψίες πάνω μου, μπας και καταφέρεις να με βγάλεις σε κάποια στιγμή που θα χρειαστεί να γίνει αυτό. Δεκτές οι επισημάνσεις σου στους άλλους για το ότι ακόμη και ως μαφιόζος μιλάω πολύ, έτσι είναι. Προσπαθώ να παίζω όσο πιο όμοια μπορώ τόσο ως κακός όσο και ως καλός. Αλλά μου κάνει εντύπωση η αρκετά συχνή επισήμανση αυτού στο τελευταίο διάστημα.

1. Η πρωτη ψηφος μου ηταν προφανως τυχαια και για τη δευτερη αιτιολογησα το σκεπτικο μου. Αν παρατηρησες, σε πολλα ποστ εχω γραψει πως δε πιστευω να εισαι με τους δολοφονους, προς το παρον, αλλα αν εισαι αποκλειεται να εισαι ΔΑ ή Αρχιμαφιοζος. Επισημαινω συνεχως το οτι μιλας πολυ και οτι αυτο δε σε αθωωνει, γιατι βλεπω πως ολο και περισσοτεροι λαμβανουν ως δεδομενο το οτι μιλας πολυ, αρα εισαι αθωος, πραγμα στο οποιο (πιστευω συμμφωνεις και εσυ) δε θα πρεπει να στηριζεται καποιος για να αθωωσει καποιον αλλο. Επομενως, το να σε αθωωνουν για αυτο το λογο και οχι για αλλους, πιο κομβικης σημασιας, ειναι αβασιμο. Επισης, νομιζουν πως αν εισαι με τους δολοφονους, οι συμπαικτες σου θα σε "μαζευαν". Αυτο και αν δεν ισχυει και φαινεται και απο το τροπο που γραφεις, Εφοσον πιστευεις τοσο πολυ το σκεπτικο σου ειναι δυνατον να υποχωρησεις τοσο ευκολα στις υποδειξεις των συμπαικτων σου?

Geiasou: Δε βγάζω νόημα γενικά, λίγο μου δίνεται η αίσθηση πως κάτι ξέρει, αλλά γενικά δεν διάβασα κάτι που δεν ήξερα.

Πες μου που δε βγαζεις νοημα, να σου εξηγησω.

Γενικα με προβληματιζει που κανεις δε σχολιασε το κειμενο μου για τους ΔΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ναι ήταν περίεργη η ακύρωση ψήφου, αλλά πρώτον με προβληματίζει πολύ και αυτό που έγινε με τον ΔΑ και η Claire, οπότε δεν μπορώ ακόμη να είμαι σίγουρος για τον ικαρίωνα, δεν τον ξεγράφω απλώς μάλλον έχει λιγότερες πιθανότητες.
Επίσης είναι ξεκάθαρο ότι δεν έχει κατανοήσει τους κανόνες, οπότε εν μέρει δικαιολογεί την κάρτα. Όχι απόλυτα, αλλά την δικαιολογεί κάπως.



Και τι θέλεις να κάνω ρε Έλενα, εγώ δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για κάτι μετά από τόσα που έγιναν, αν εσύ έχεις καταλήξει κάπου, δικαίωμά σου. Εγώ για την ώρα δεν μπορώ να κάνω το ίδιο.



Το έζησα κι αυτό, ανάλυση από τον μιντιν. Μόνο που δεν μας είπες κάτι καινούριο, ή κάτι που δεν έχει αναλυθεί περισσότερο...



Μάλιστα, εσύ χθες δεν ήθελες να σε βγάλουμε να ησυχάσεις;;; Τώρα σε έπιασε πρεμούρα να σωθείς;; Και μάλιστα λίγο πριν την διορία της κάρτας....



Η Έλενα το θύμα;; Ενδιαφέρον. Μάλλον κάποιος το έχει βάλει σκοπό της ζωής του να ενοχοποιήσει τον ικαρίωνα...
Και καθολου εξυπνο...φαινεται ξεκαθαρα μετα την ψηφο της οτι εφυγε για να ενοχοποιηθει ο Ικαριωνας.

Σοκ! Από τη μία η aegloswen ήταν η μόνη που ψήφισε Ikariona μέχρι τώρα, από την άλλη θα ήταν πολύ προφανές/βιαστικό/αψυχολόγητο να είναι ο ίδιος δολοφόνος και να ξεφορτωθεί την aegloswen κινώντας έτσι τις υποψίες μας. Δύσκολα τα πράγματα
Να πω βεβαια εγω παλι τη μαλακια μου οτι για να θεωρουμε ολοι οτι αποκλειεται τοσο απροκαλυπτα ο Ικαριωνας να την εφαγε με τους αλλους επειδη τον ψηφισε..μηπως εγινε αυτο για να πουμε ολοι οτι δε θα ταν τοσο βλακας και να απενοχοποιηθει πληρως;

Sorry για το spam αν μπορειτε merge..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=z9id2vtKyu4

aegloswen μεταφέρεσαι στη χώρα των φαντασμάτων χωρίς δικαίωμα για τελευταία λόγια!
Μάλιστα. Θύμα των δολοφόνων η aegloswen. Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα ρίξει αρκετή προσοχή στις δημοσιεύσεις της μέχρι πρότεινως:

ΕΛΑ ΡΕ ΒΑΣΙΛΗ.
Ξαφνικά μετά από δυο πόστ απολύτως αδιάφορα έρχεσαι 5 λεπτα πριν την λήξη και ψηφίζεις Κλέρ για να μην φύγει ο Ικαρίωνας?
ΤΙ ΛΕΣ ΤΏΡΑ DUDE!

Καταρχάς να πώ το εξής. Ικαρίωνα σε παρακαλώ.. Kάτσε να κάνεις μια σωστή σύνθεση παραγράφων ρε αγόρι μου!
Δηλαδη γράφεις που γράφεις αρλούμπες, αποπροσανατολίζεις όλο το παιχνίδι, ψηφίζεις την κλεοπ -που για μένα η κοπέλα ήταν ξεκάθαρα πολίτης,έτσι - δημιουργείς και ένα μικρό κυματάκι, τουλάχιστον προσπάθησε να γράφεις λίγο φυσιολογικά.


Eσύ από τον τρόπο που παίζεις δείχνεις συνεχώς πως είσαι σε μεγάλη άμυνα.
Εσύ είσαι το άτομο που αποπροσανατολίζει τους πάντες, που ρίχνεις και πότε πότε καμιά απειλή έτσι,γιατί γουστάρεις ρε παιδί μου. :whistle:

Το τρίπτυχο Tzoum - Giamou - Ikarionas είναι εδώ, ενωμένο και δυνατό! :P


Χαλάρωσε λίγο. Το ότι έχεις σπαμάρει όλο το thread εκτοξεύοντας ανύπαρκτες θεωρίες για να διώχνεις σε κάθε γύρο πολίτες δεν σημαίνει ότι είσαι ουσιαστικά ενεργός πάντως. :P

λαβράκι,τι λές τώρα;; :hehe:

Σιγά και δολοφονηθείς το επόμενο μεσημέρι αγάπη μου! Εδώ θα είσαι κι εσύ και το ατελείωτο σπαμ σου. :hehe:
Η kleop είμαι σίγουρη πως ήταν πολίτης επίσης.


Πάνε να δείς αν ερχόμαστε λέω εγώ. :whistle:



All in all και επειδή θα λείπω αύριο, η ψήφος μου για αυτόν τον γύρο πηγαίνει στον Ιkariona, οι λόγοι είναι στους σχολιασμούς μου παραπάνω.

Σε αυτόν τον γύρο θα ψηφίσω Ιkariona και ας με θεωρείτε κολλημένη.

Ξεκίνησε από χθες να χώνεται σε Ikariona και το συνέχισε σήμερα. Σαν κάτι να ήξερε.

Ωστόσο, η κίνηση της Claire να παίξει εξαίρεση από τη σημερινή ψηφοφορία κινεί υποψίες και δίνει πάτημα στον Ikarionas. Οπότε, για την ώρα, δεν ρίχνω ακόμα την ψήφο μου, περιμένοντας απάντηση σου Ikarionas στα 2 μου μηνύματα. Αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα έχεις τη στήριξή μου σήμερα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Οι σκέψεις μου:
ΥΠΟΠΤΟΣ ΤΟΥ ΣΕΝΑΡΙΟΥ: Drama Prinzessin

Αποκλείεται να είναι ΔΑ κάποιος που ψήφισε Claire, σε αυτό με κάλυψε ο JKaradakov. Οπότε μάλλον είναι κάποιος που ψήφισε Ikarionas(το αντίπαλο δέος σε αυτήν την ψηφοφορία).

1.Συμφωνο για το οτι ειναι υποπτη η Drama απο τον πρωτο γυρο και λογω του επιθετικου και απολυτου της στυλ και λογω των ψηφων της.

2.Γιατι ειναι μαλλον καποιος που ψηφισε Ιkariona? Εγω πιστευω ΔΑ ειναι καποιος που ψηφισε Μαιρα.Τη θεωρουσε αθωα, τη ψηφισε, δε βγηκε, οποτε αλλαξε μαζι της τις ψηφους. Επισης, ο ΔΑ εχει αμφιβολιες για τη καρτα του Ιkariona.Δηλαδη ειναι απο τα ατομα που δε κατηγορουν ουτε υπερασπιζονται ikariona, αλλα περιμενουν να βγαλουν συμπερασματα και δε παιρνει το ρισκο να βγαλει αυτον και βγαζει το θεωρητικα πιο safe ατομα, τη Μαιρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Σκοτωνεται παιχτης που ψηφισε Ικαριωνα ..Μαλιστα,εγω δε θα πεσω στην παγιδα να παω προς τον Ικαριωνα σημερα οσο και αν θελουν τα μαφιοζακια..

Σοκ! Από τη μία η aegloswen ήταν η μόνη που ψήφισε Ikariona μέχρι τώρα, από την άλλη θα ήταν πολύ προφανές/βιαστικό/αψυχολόγητο να είναι ο ίδιος δολοφόνος και να ξεφορτωθεί την aegloswen κινώντας έτσι τις υποψίες μας. Δύσκολα τα πράγματα

Και καθολου εξυπνο...φαινεται ξεκαθαρα μετα την ψηφο της οτι εφυγε για να ενοχοποιηθει ο Ικαριωνας.

Και να που αρχίσουν, άτομα που ανέφεραν σαν ύποπτο τον ικαρίωνα να κάνουν στροφή τώρα...
Ξέρω κι εγώ το έκανα, αλλά αυτό μου φαίνεται πολύ απροκάλυπτο..

Να πω βεβαια εγω παλι τη μαλακια μου οτι για να θεωρουμε ολοι οτι αποκλειεται τοσο απροκαλυπτα ο Ικαριωνας να την εφαγε με τους αλλους επειδη τον ψηφισε..μηπως εγινε αυτο για να πουμε ολοι οτι δε θα ταν τοσο βλακας και να απενοχοποιηθει πληρως;

Αλλά κρατάς και μια πισινή έτσι;; Μάλιστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Πολυ καλο kill των δολοφονων κατα τη γνωμη μου για 2ο σερι βραδυ. Σκοτωνουν ενα ατομο που , κατα τη γνωμη μου, θα μπορουσε να αθωωθει, γιατι εμμενει σε ενα ατομο, πραγμα που θεωρω πως δε θα εκανε ενασ δολοφονος. Το γεγονος οτι πεθανε δε σημαινει ουτε οτι ο Ikarionas ειναι αθωος, ουτε ενοχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top