Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
ΣΚ ήμουν Ποσείδι και μόλις γύρισα ξεκίνησα να κοιτάω ενοικιαστήρια, καθώς από τον Αύγουστο μένω άστεγος αν δεν βρω κάπου να μείνω... sry για την παρατεταμένη απουσία μου, ίσως χρειαστεί να απουσιάσω και αύριο. :redface:

Η ψήφος μου στην Claire ήταν random. Από τα λίγα post που πρόλαβα να διαβάσω μέχρι τώρα, βλέπω ότι χθες το βράδυ η μαφία αποφάσισε να σκοτώσει τον tzoum. Ο μόνος που κατηγόρησε τον tzoum στον πρώτο γύρο ήταν ο ultra, οπότε, δεδομένου ότι δεν έχω χρόνο να συλλέξω περισσότερα στοιχεία στα επόμενα... 10 λεπτά :P...

Ψηφίζω ultraviolence για να αποχωρήσει σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Xμμ μόλις πήρες ψήφο Claire, κατευθείαν να με ψηφίσεις ενώ πιο πριν έλεγες ότι είμαι μάλλον αθώος και ότι δεν θες να ασχοληθείς μαζί μου. Τώρα ξαφνικά σου φαίνομαι ύποπτος. Ας το κάνουμε ντέρμπυ λοιπόν να έχει ενδιαφέρον. Άλλωστε είσαι από τα άτομα που θέλω να φύγουν. Υπόψιν, όμως, ότι ένας από τους λόγους της ψήφου μου σε σένα, πέρα απ' το να σωθώ, είναι το ότι εκνευρίζομαι απίστευτα απ' τα άτομα που σε ένα παιχνίδι σαν το παλέρμο κατηγορούν όσους ''λένε πολλά''. Το παιχνίδι απαιτεί να λέμε πολλά πράγματα. Απ' το να κάθεται κανείς άπραγος και να λέει ασυναρτησίες ή να κάθεται σιωπηλός, περισσότερο βοηθάει αυτός που κάπως το ψάχνει. Αν δεν σου αρέσουν τα άτομα που λένε πολλά, σταμάτα να παίζεις αυτό το παιχνίδι και παίξε μπιρίμπα.

Ψήφος στην Claire λοιπόν. Aν και θα προτιμούσα να έβγαινε ο Σπυράκος σ' αυτό τον γύρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Λοιπόν, για να μην με πάρει η ώρα και πάρω απουσία:
Αγαπητέ PieMaker, αν δεν είχες αλλάξει τόσο απότομα τις υποψίες σου, θα σε θεωρούσα αθώο λόγο του ότι υποστήριξες τον Ikarionas.
Αλλά αυτή η αλλαγή μου φαίνεται ότι είναι από κάποιο "κέντρο" αποφασισμένη, και μάλιστα άτσαλα αποφασισμένη.
Θεωρώ ότι εκεί στη μαφία θέλετε να κρατήσετε ισορροπίες στη διαμάχη ώστε να διατηρηθεί και για τον επόμενο γύρο, οι μισοί τον στηρίζετε και οι άλλοι μισοί τον θάβετε, άρα κρατιέται κάποια ισοροπία στις ψήφους.
Προφανώς ψηφίζω PieMaker
για αυτό το γύρο.
Εννοείται πως παρόλο που με θεωρεί ύποπτο, στηρίζω τον Ikarionas μέχρι νεωτέρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 5/7
  1. aegloswen --> Ikarionas
  2. Claire Rentfield --> Ikarionas
  3. Cupid --> Libertus
  4. Deutsch... Lover --> Claire Rentfield
  5. Drama Prinzessin --> Ikarionas
  6. DumeNuke --> ultraviolence
  7. Eileen --> Mάιρα
  8. Emilouko --> Mάιρα
  9. Giamou --> i_lie_us
  10. Ikarionas --> Claire Rentfield
  11. i_lie_us
  12. iris17 --> Σπυρακος (^^)
  13. JKaradakov --> Cupid
  14. Libertus --> Claire Rentfield
  15. mintin97 --> PieMaker
  16. Nefeli Graf --> Drama Prinzessin
  17. PieMaker --> tsarachaf
  18. Guest 278211 --> Giamou
  19. tsarachaf --> Claire Rentfield
  20. ultraviolence --> Mάιρα
  21. vassilis498 --> Claire Rentfield
  22. Mάιρα --> i_lie_us
  23. Σπυρακος (^^) --> Ikarionas
  24. Τάσος97

Ψήφοι
5 Claire Rentfield
4 Ikarionas
3 Mάιρα
2 i_lie_us
1 Cupid
1 Drama Prinzessin
1 Giamou
1 Libertus
1 PieMaker
1 tsarachaf
1 ultraviolence
1 Σπυρακος (^^)

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Tzoum - Δολοφονία 5/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,804 μηνύματα.
ΣΚ ήμουν Ποσείδι και μόλις γύρισα ξεκίνησα να κοιτάω ενοικιαστήρια, καθώς από τον Αύγουστο μένω άστεγος αν δεν βρω κάπου να μείνω... sry για την παρατεταμένη απουσία μου, ίσως χρειαστεί να απουσιάσω και αύριο. :redface:

Η ψήφος μου στην Claire ήταν random. Από τα λίγα post που πρόλαβα να διαβάσω μέχρι τώρα, βλέπω ότι χθες το βράδυ η μαφία αποφάσισε να σκοτώσει τον tzoum. Ο μόνος που κατηγόρησε τον tzoum στον πρώτο γύρο ήταν ο ultra, οπότε, δεδομένου ότι δεν έχω χρόνο να συλλέξω περισσότερα στοιχεία στα επόμενα... 10 λεπτά :P...

Ψηφίζω ultraviolence για να αποχωρήσει σήμερα.
Υποθέτουμε ότι είμαι στη μαφία.Είμαι τόσο βλάκας να ψηφίσω μόνο εγώ τον Tzoum και στο ίδιο βράδυ να τον δολοφονήσω; Βγάζεις νόημα εσύ απ'αυτό; Έτσι μόνο στόχος θα γινόμουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
ΕΛΑ ΡΕ ΒΑΣΙΛΗ.
Ξαφνικά μετά από δυο πόστ απολύτως αδιάφορα έρχεσαι 5 λεπτα πριν την λήξη και ψηφίζεις Κλέρ για να μην φύγει ο Ικαρίωνας?
ΤΙ ΛΕΣ ΤΏΡΑ DUDE!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Είμαι έξω κάρτα επιπλέον ψήφου στον Ικαριωνα.Θα εξηγηθώ μετά που θα γυρίσω σπίτι και θα διαβάσω όλα τα post.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Ενώ θα μπορούσα, δεν θέλω να προκαλέσω ισοψηφία καθώς θεωρώ περισσότερο αθώο τον ikariona από την Claire, κυρίως λόγω της αιτιολόγησης στη χθεσινή της ψήφο.
Γι' αυτό το λόγο η ψήφος μου γι αυτό το γύρο πηγαίνει στην Claire Rentfield και λόγω της χθεσινής επιλογής της (κάτι με το οποίο προσωπικά δεν συμφωνώ ούτε στην τύχη) και λόγω του ότι η μέχρι τώρα εικόνα της δεν μου αρέσει τόσο (εννοώ τη σχετικά μικρή συμμετοχή).

Ίσως δούμε πιθανές αλλαγές ψήφων αν είναι όντως ένοχη κιόλας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ΕΛΑ ΡΕ ΒΑΣΙΛΗ.
Ξαφνικά μετά από δυο πόστ απολύτως αδιάφορα έρχεσαι 5 λεπτα πριν την λήξη και ψηφίζεις Κλέρ για να μην φύγει ο Ικαρίωνας?
ΤΙ ΛΕΣ ΤΏΡΑ DUDE!

θα υπάρξει αναλυτικότερο σεντόνι το βράδυ που θα έχω πλήρες προφίλ για όλους.

αυτη τη στιγμή αυτο που βλέπω είναι πως; πρόκειται να φύγει ένας αθώος. αλλά μ' αρέσει η αντίδραση σου περιμένω κι από άλλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 5/7
  1. aegloswen --> Ikarionas
  2. Claire Rentfield --> Ikarionas
  3. Cupid --> Libertus
  4. Deutsch... Lover --> Claire Rentfield
  5. Drama Prinzessin --> Ikarionas
  6. DumeNuke --> ultraviolence
  7. Eileen --> Mάιρα
  8. Emilouko --> Mάιρα
  9. Giamou --> i_lie_us
  10. Ikarionas --> Claire Rentfield
  11. i_lie_us --> Claire Rentfield
  12. iris17 --> Σπυρακος (^^)
  13. JKaradakov --> Cupid
  14. Libertus --> Claire Rentfield
  15. mintin97 --> PieMaker
  16. Nefeli Graf --> Drama Prinzessin
  17. PieMaker --> tsarachaf
  18. Guest 278211 --> Giamou
  19. tsarachaf --> Claire Rentfield
  20. ultraviolence --> Mάιρα
  21. vassilis498 --> Claire Rentfield
  22. Mάιρα --> i_lie_us
  23. Σπυρακος (^^) --> Ikarionas x2
  24. Τάσος97

Ψήφοι
6 Claire Rentfield
5 Ikarionas
3 Mάιρα
2 i_lie_us
1 Cupid
1 Drama Prinzessin
1 Giamou
1 Libertus
1 PieMaker
1 tsarachaf
1 ultraviolence
1 Σπυρακος (^^)

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Tzoum - Δολοφονία 5/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
παιζω την καρτα ακυρωση ψηφου, ακυρωνω την ψηφο της aegloswen σε μένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Έχουμε λήξη της ψηφοφορίας με την Claire Rentfield να είναι η mvp της σημερινής ψηφοφορίας.
Ωστόσο, η ΣΕ έλαβε μήνυμα από τον Διεφθαρμένο Αστυνομικό που επιθυμεί την αλλαγή των ψήφων μεταξύ της Claire Rentfield και της Mάιρα. Οπότε, η original mvp της σημερινής ψηφοφορίας είναι η Mάιρα.
Mάιρα, μεταφέρεσαι στη χώρα των φαντασμάτων έχοντας δικαίωμα για τελευταία λόγια.

Η τελική λίστα της ημέρας:
Ψηφοφορία για Τρίτη 5/7
  1. aegloswen --> Ikarionas (ακυρώθηκε)
  2. Claire Rentfield --> Ikarionas
  3. Cupid --> Libertus
  4. Deutsch... Lover --> Claire Rentfield
  5. Drama Prinzessin --> Ikarionas
  6. DumeNuke --> ultraviolence
  7. Eileen --> Mάιρα
  8. Emilouko --> Mάιρα
  9. Giamou --> i_lie_us
  10. Ikarionas --> Claire Rentfield
  11. i_lie_us --> Claire Rentfield
  12. iris17 --> Σπυρακος (^^)
  13. JKaradakov --> Cupid
  14. Libertus --> Claire Rentfield
  15. mintin97 --> PieMaker
  16. Nefeli Graf --> Drama Prinzessin
  17. PieMaker --> tsarachaf
  18. Guest 278211 --> Giamou
  19. tsarachaf --> Claire Rentfield
  20. ultraviolence --> Mάιρα
  21. vassilis498 --> Claire Rentfield
  22. Mάιρα --> i_lie_us
  23. Σπυρακος (^^) --> Ikarionas x2
  24. Τάσος97

Ψήφοι
6 Mάιρα
4 Ikarionas
3 Claire Rentfield
2 i_lie_us
1 Cupid
1 Drama Prinzessin
1 Giamou
1 Libertus
1 PieMaker
1 tsarachaf
1 ultraviolence
1 Σπυρακος (^^)

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Tzoum - Δολοφονία 5/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 6/7
  1. aegloswen
  2. Claire Rentfield
  3. Cupid
  4. Deutsch... Lover
  5. Drama Prinzessin
  6. DumeNuke
  7. Eileen
  8. Emilouko
  9. Giamou
  10. Ikarionas
  11. i_lie_us
  12. iris17
  13. JKaradakov
  14. Libertus
  15. mintin97
  16. Nefeli Graf
  17. PieMaker
  18. Guest 278211
  19. tsarachaf
  20. ultraviolence
  21. vassilis498
  22. Σπυρακος (^^)
  23. Τάσος97

Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Tzoum - Δολοφονία 5/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
για μένα Βασίλης, I_lie_us, καραντακόβ και όλοι όσοι έσπευσαν να υποστήριξουν ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ στιγμή από εκεί που κοιμόντουσαν ελαφρώς τον Ικαρίωνα και πήγαν να διώξουν την Κλέρ,είναι ένοχοι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο.

για την κίνηση του ΔΑ, νομίζω πως θεώρησε ότι και η Κλέρ ηταν δολοφόνος και άλλαξε της ψήφους με την Μάιρα.

παιζω την καρτα ακυρωση ψηφου, ακυρωνω την ψηφο της aegloswen σε μένα
τα παίζω όλα για όλα,άναψε την φωτιά μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Είμαι έξω κάρτα επιπλέον ψήφου στον Ικαριωνα.Θα εξηγηθώ μετά που θα γυρίσω σπίτι και θα διαβάσω όλα τα post.
Ο Σπύρος, θέλει να βγάλει από την μέση τον ikariona. Γιατί άραγε; Επειδή τον είχε στο στόχαστρο και ειδικά όταν είχε κάνει το σενάριο για την δική μου αθωότητα και τα 2 ζευγάρια;
παιζω την καρτα ακυρωση ψηφου, ακυρωνω την ψηφο της aegloswen σε μένα
Προφανώς ο Ικαρίωνας εκμεταλλεύεται την κάρτα του. Για να το κάνει αυτό, έχει σίγουρα σημαντικό λόγο για να μείνει.
Έχουμε λήξη της ψηφοφορίας με την Claire Rentfield να είναι η mvp της σημερινής ψηφοφορίας.
Ωστόσο, η ΣΕ έλαβε μήνυμα από τον Διεφθαρμένο Αστυνομικό που επιθυμεί την αλλαγή των ψήφων μεταξύ της Claire Rentfield και της Mάιρα. Οπότε, η original mvp της σημερινής ψηφοφορίας είναι η Mάιρα.
Mάιρα, μεταφέρεσαι στη χώρα των φαντασμάτων έχοντας δικαίωμα για τελευταία λόγια.

Να το. Σώζουν την Κλερί. Το είχα φανταστεί... Δεν έγραψε τίποτα σχεδόν όλη τη μέρα. Στο ποστ που την ψήφισα, ανέφερα πως πιθανώς ξέρει ή σκέφτηκε πως θα την έσωζαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Υποθέτουμε ότι είμαι στη μαφία.Είμαι τόσο βλάκας να ψηφίσω μόνο εγώ τον Tzoum και στο ίδιο βράδυ να τον δολοφονήσω; Βγάζεις νόημα εσύ απ'αυτό; Έτσι μόνο στόχος θα γινόμουν.

Εγώ θα το έκανα. Ενοχοποιώντας τον εαυτό σου και "αποδεικνύοντας" την αθωότητά σου, ουσιαστικά παίρνεις μια free out of jail card, αφού έχεις ήδη κατηγορηθεί μία φορά άδικα. Δεν είναι απαραίτητο να ισχύει έτσι, αλλά μην το παρουσιάζεις ως αδύνατο ή ηλίθιο σενάριο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Καταρχάς :confused: και well done ΔΑ. Ας περιμένουμε κάποια τελευταία λόγια Μάιρας (έχω ένα feeling ότι δεν θα μας βοηθήσουν παρόλα αυτά, καθώς αφού βγήκε ίσως πλέον να μιλάμε για ρόλο ξενερωμένου πολίτη σκεπτόμενοι τη γενική της δράση?)


Κατα τ' άλλα..
παιζω την καρτα ακυρωση ψηφου, ακυρωνω την ψηφο της aegloswen σε μένα
Γιατί βρε μάτια μου; Αφού δεν έβγαινες ούτως ή άλλως και την έριξες στο 20:06. Αν μπορείς αιτιολόγησε λίγο το σκεπτικό σου αν και διαισθάνομαι τι θα πεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Πάω να βρω την κλεοπ λοιπόν. Άραγε τι να έκανε τον Διεφθαρμένο Αστυνομικό να κάνει μια τέτοια κίνηση; Ισως το ότι από την αρχή του παχνιδιού έγραφα ίσα μια πρόταση και δεν συμμετείχα τόσο; Ηταν μια βιαστική κίνηση αυτή θέλοντας να σώσεις την Claire, που αυτή πιθανόν να είναι πιο ένοχη απ ότι είμαι εγώ. Θα σας στοιχειώσω.. το υπόσχομαι.
Να το. Σώζουν την Κλερί. Το είχα φανταστεί... Δεν έγραψε τίποτα σχεδόν όλη τη μέρα. Στο ποστ που την ψήφισα, ανέφερα πως πιθανώς ξέρει ή σκέφτηκε πως θα την έσωζαν...

Ορίστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Λοιπόν, έχουμε αλλαγή ψήφων απο τον ΔΑ.

Το ότι το έκανε τόσο νωρίς με παραπέμπει να πιστέψω ότι είναι ένας άπειρος παίχτης ή είναι κάποιος που χτύπησε διάνα με κάρτα.

Για εμένα ΔΑ δεν μπορεί να είναι κάποιος που ψήφισε την Claire, γιατί δεν έχει νόημα να την ψηφίσει αν θέλει να την σώσει εκτός και αν σκέφτεται τόσο 2 βήματα μπροστά ώστε να την ψηφίσει, να αλλάξει ψήφους και να τον αθωόσουμε, οπότε:
- Deutsch... Lover
- Ikarionas
- i_lie_us
- Libertus
- tsarachaf
- vassilis498
Δεν τους θεωρώ ΔΑ.

Τώρα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί γτ λογικά η μαφία με κάποιον τρόπο θα προσπαθήσει να δώσει να καταλάβει στον ΔΑ αν έκανε καλά την δουλειά του ή έκανε βλακεία.

για μένα Βασίλης, I_lie_us, καραντακόβ και όλοι όσοι έσπευσαν να υποστήριξουν ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ στιγμή από εκεί που κοιμόντουσαν ελαφρώς τον Ικαρίωνα και πήγαν να διώξουν την Κλέρ,είναι ένοχοι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο.

για την κίνηση του ΔΑ, νομίζω πως θεώρησε ότι και η Κλέρ ηταν δολοφόνος και άλλαξε της ψήφους με την Μάιρα.

Πότε μωρε υποστήριξα εγώ τον Ικαρίωνα, είπα ότι πιστεύω ότι κάποιος της μαφίας δεν θα μιλούσε έτσι. Με παρουσιάζεις λες και είμαι ο υπέρμετρος δικηγόρος του και σίγουρα ότι είπα για τον Ικαρίωνα δεν το είπα 5 λεπτά πριν. Αν ήθελα να τον σώσω δεν θα ψήφιζα άκυρο άτομο αλλά την Claire.

Γτ μου φαίνεται ότι τα έχεις κάνει λίγο μαντάρα στο μυαλό σου ενώ μου έχεις αφήσει την εντύπωση μια έμπειρης και καλής πάιχτριας; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Λοιπόν να ευχαριστήσω όσους με στήριξαν στο τέλος, δεν υπόσχομαι ότι θα ανταποδώσω και σαφώς δεν αθωώνω κανέναν, πλην των ατόμων που ανέφερα στο post μου. Ωστόσο προσωπικά παρατήρησα 2 πολύ σημαντικά πραγματάκια.

1) Στην προηγούμενη ψηφοφορία, η Claire είχε δώσει τρίτη ψήφο στην kleop και υπήρχε το σενάριο να προσπαθούσε να σώσει έναν μαφιόζο. Ανάμεσα στην ισοψηφία, ήμουν εγώ, ο Giamou και ο Σπυράκος. Είχα πει πως θεωρούσα τον Σπυράκο τον πιο ύποπτο κι απ' τους τρεις και όταν του είχα πει το συγκεκριμένο σενάριο είχε αντιδράσει. Κοιτάξτε όμως τι έγινε τώρα, τελευταία στιγμή μου έδωσε διπλή ψήφο για να σώσει την Claire. Και το πιο υπέροχο ποιο είναι; Ότι ο λόγος για τον οποίο είπε αρχικά ότι με ψήφισε είναι επειδή τον μπερδεύω και δεν τον ενδιέφερε ακόμη κι αν ήμουν αθώος. Είπε πως με θεωρούσε αθώο αλλά επειδή τον μπέρδευα ήθελε να με βγάλει. Είναι δυνατόν όμως κάποιος που θεωρεί κάποιον άλλο αθώο, να δώσει επιπλέον ψήφο σ' αυτόν, εφόσον θα μπορούσε να την κρατήσει για κάποιον περισσότερο ένοχο; Δηλαδή με θεωρεί αθώο που τον μπερδεύει και πάει να ρίξει πάνω μου την επιπλέον ψήφο;
2) Και σαν να μην έφτανε αυτό, η αγαπητή Claire που είχε ψηφίσει εντελώς τυχαία με το δάχτυλο την kleop στον πρώτο γύρο, ενώ αρχικά λέει πως της φαίνομαι αθώος, με ψηφίζει λέγοντας πως της φαίνομαι ύποπτος και ενώ ο Σπυράκος την βοηθήσε με την επιπλέον ψήφο, όπως κι εκείνη μάλλον είχε βοηθήσει τον Σπυράκο στην πρώτη ψηφοφορία, έρχεται και την βοηθάει ο διεφθαρμένος αστυνόμος, ασφαλώς γιατί δεν είναι ηλίθιος, έβγαζε μάτι ότι είναι μαφιόζος. Πολύ προσπάθεια να σώσουν την Claire τα παιδιά. Εγώ προσωπικά πείστηκα για την ενοχή τόσο της Claire, όσο και του Σπυράκου. Πρέπει να ψηφιστούν και να φύγουν στους αμέσως επόμενους γύρους, πρέπει να φύγουν άμεσα απ' το παιχνίδι. Τώρα για την ταυτότητα του διεφθαρμένου μπάτσου....χμ...έχω μια υποψία αλλά δεν θα την πω για ευνόητους λόγους.

Καταρχάς :confused: και well done ΔΑ. Ας περιμένουμε κάποια τελευταία λόγια Μάιρας (έχω ένα feeling ότι δεν θα μας βοηθήσουν παρόλα αυτά, καθώς αφού βγήκε ίσως πλέον να μιλάμε για ρόλο ξενερωμένου πολίτη σκεπτόμενοι τη γενική της δράση?)


Κατα τ' άλλα..

Γιατί βρε μάτια μου; Αφού δεν έβγαινες ούτως ή άλλως και την έριξες στο 20:06. Αν μπορείς αιτιολόγησε λίγο το σκεπτικό σου αν και διαισθάνομαι τι θα πεις.

Η αλήθεια είναι ότι φοβήθηκα μην με ψήφισε κάνας δήμαρχος και είχα διπλή ψήφο. Ήθελα να δω πολύ τι θα γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top