Palermo #41 - Gotta catch 'em all!

Ψηφοφορία 29/7
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Και πες μας μήτσε τι ήταν η τόταλεντ να δούμε επιτέλους...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,241 μηνύματα.
Και πες μας μήτσε τι ήταν η τόταλεντ να δούμε επιτέλους...
Εγώ δεν υπάρχω; :pfff:

Άντε, ας δούμε τι ήταν και η Totaled. :popcorn:

Ψηφοφορία για Παρασκευή 2/8

  1. aegloswen
  2. Akis_Megara
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin
  5. espeonfan
  6. Himela
  7. JKaradakov
  8. Johnnaousa
  9. Nefeli Graf
  10. Guest 278211
  11. ~Melania~
  12. Πατρεύς
  13. Τάσος97

Ψήφοι

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7
blue_butterfly - Ποινή 31/7


Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Γ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία
tsarachaf (Αρχιμαφιόζος) - Τυμβωρυχία
Wild_Boy (???) - Οικειοθελής αποχώρηση
Totaled (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
tsarachaf #1
Totaled #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Δημήτρη ξεκολλα και λέγε :P

ΝΑΙ! Πάει και η totaled!!! Αντε να βρουμε τον ΑΜ τώρα :hehe:

Είναι λες και αρχίζουμε το παιχνίδι απ την αρχή.. Νάουσας τι λέει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Άρα αναλαμβάνει από σήμερα ο ΑΜ. :hmm:

Edit:
Και για να μην έχει τελειώσει το παιχνίδι, δεν ήταν και ο Wild.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Και ήρθε και η ώρα μου τελικά να αποχαιρετήσω την πόλη σας οριστικά. Διασκέδασα πολύ την ημέρα σήμερα οφείλω να ομολογήσω, είχα να διασκεδάσω έτσι από τότε με την άμεση προφυλάκιση στον Θωμά! :D

Καλή συνέχεια να έχεις εναπομείναντα/ασα φίλτατε/άτη συνάδελφε (πλέον)! Ελπίζω να καταφέρεις να φας κανέναν γιατί η δική μας μαφία με τον έναν ή τον άλλο τρόπο αφανίστηκε σε χρόνο dt! Κακή τύχη πολίτες! Força mafiaaaaaa!

ΥΓ: Ξέχασα ένα απαραίτητο αξεσουάρ -> :popcorn:
ΥΓ2: Έμαθα μια συγκλονιστική πληροφορία που θα ήθελα να μοιραστώ.
Καθώς συνομιλούσα με τον dimijim σχολιάζοντας πόσο άδοξα αποχωρώ, του πρoσέφερα μέρος της φρουτοσαλάτας που κατανάλωνα και μου αποκάλυψε ότι δεν τρώει ΚΑΘΟΛΟΥ φρούτα. :eek:

...:hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν το πιστεύω :eek: Μαφιόζα η Τόταλ; :P ΑΜ σου ερχόμαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Αυτό πρώτη φορά γίνεται στην ιστορία του Παλέρμο! :confused:
Θα επανέλθω αργότερα με την ψήφο μου. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,015 μηνύματα.
Ξέρω οτι αναλαμβάνει ο ΑΜ αλλά θέλω να δηλωσω οτι έχω ξενερωσει παρα πολύ με το πώς πήγε αυτό το παιχνιδι, Εστω κι ετεροχρονισμένα.
Τώρα το ποιος είναι ο ΑΜ, σκέφτομαι πως είναι κάποιος που σκίστηκε να φύγουν οι τελευταίοι δολοφόνοι. Σε αυτό θα μας βοηθούσε η μάγισσα που ήξερε και το σημερινο θύμα. Δίνω μεγάλη πιθανότητα να είναι η Μελανια η ο Πέτρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Μα γιατί Συλβία να ήθελε να φύγουν οι τελευταίοι δολοφόνοι; :hmm: Έτσι δεν βοηθάει την ομάδα του να νικήσει.

Όσο για τον Πέτρο, δεν νομίζω να είναι μάγισσα. Από την αρχή δεν μου άρεσε ο τρόπος του σε αυτό το παιχνίδι και γι'αυτό τον ψήφισα και τις 2 φορές και το σκέφτομαι και για σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,015 μηνύματα.
ΥΓ2: Έμαθα μια συγκλονιστική πληροφορία που θα ήθελα να μοιραστώ.
Καθώς συνομιλούσα με τον dimijim σχολιάζοντας πόσο άδοξα αποχωρώ, του πρoσέφερα μέρος της φρουτοσαλάτας που κατανάλωνα και μου αποκάλυψε ότι δεν τρώει ΚΑΘΟΛΟΥ φρούτα. :eek:

Να σου πω, μακριά από το Δημήτρη ΜΟΥ γιατί πολλά σου τα έχω μαζεμένα. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Μα γιατί Συλβία να ήθελε να φύγουν οι τελευταίοι δολοφόνοι; :hmm: Έτσι δεν βοηθάει την ομάδα του να νικήσει.

Όσο για τον Πέτρο, δεν νομίζω να είναι μάγισσα. Από την αρχή δεν μου άρεσε ο τρόπος του σε αυτό το παιχνίδι και γι'αυτό τον ψήφισα και τις 2 φορές και το σκέφτομαι και για σήμερα.
Ο ΑΜ δεν είναι με τους μαφιοζους κάνει σόλο καριέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,015 μηνύματα.
Μα γιατί Συλβία να ήθελε να φύγουν οι τελευταίοι δολοφόνοι; :hmm: Έτσι δεν βοηθάει την ομάδα του να νικήσει.

Όσο για τον Πέτρο, δεν νομίζω να είναι μάγισσα. Από την αρχή δεν μου άρεσε ο τρόπος του σε αυτό το παιχνίδι και γι'αυτό τον ψήφισα και τις 2 φορές και το σκέφτομαι και για σήμερα.

Ο ΑΜ παίζει μόνος του όταν φύγουν όλοι οι μαφιόζοι. Συνήθως αυτό είναι σχεδόν ακατόρθωτο να γίνει αλλά σε αυτή την περίπτωση που οι 2 δολοφόνοι έφυγαν τόσο εύκολα κι οι άλλοι 3 έφυγαν το ίδιο εύκολα, κοίταξε να εκμεταλλευτεί το γεγονός.

Αντίπαλος Μαφιόζος
*Λανθάνουσα ιδιότητα: Σε περίπτωση που όλοι οι μαφιόζοι τεθούν εκτός παιχνιδιού με οποιοδήποτε τρόπο, ο αντίπαλος μαφιόζος αναλαμβάνει εκείνος τις δολοφονίες, ενώ κερδίζει εάν μείνει αυτός και ακόμη ένας παίχτης. Εάν επιστρέψει μέλος της μαφίας στο παιχνίδι μετά την ενεργοποίηση της ιδιότητας αυτής, έχει ρόλο απλού πολίτη.

Δεν είπα οτι ο Πέτρος είναι μάγισσα. Είπα οτι μπορεί να είναι ο ΑΜ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Τόσοι ψήφισαν της τελευταίες μέρες τους δύο μας δολοφόνους. Οπότε λίγο tricky να τους βρούμε έτσι.

Τώρα για τους υποψηφίους σου. Πιο πιθανώς μου φαίνεται ο Πέτρος. Ψηφίζει τελευταία στιγμή τους δολοφόνους μας, και δεν βοηθάει πουθενά τους πολίτες. Προς τα εκεί κλείνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Συγγνώμη κορίτσια. Άλλα διαβάζω κι άλλα καταλαβαίνω, είμαι αρκετά ζαλισμένη αυτή τη στιγμή. :redface:

Αύριο πάλι έχω φουλ πρόγραμμα, οπότε ψηφίζω Πατρεύς από τώρα για τους γνωστούς λόγους που λέω κάθε μέρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,241 μηνύματα.
Ποιος είναι ο ΑΜ οεο; :popcorn:

Ψηφοφορία για Παρασκευή 2/8

  1. aegloswen
  2. Akis_Megara
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin --> Πατρεύς
  5. espeonfan
  6. Himela
  7. JKaradakov
  8. Johnnaousa
  9. Nefeli Graf
  10. Guest 278211
  11. ~Melania~
  12. Πατρεύς
  13. Τάσος97

Ψήφοι
1 Πατρεύς

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7
blue_butterfly - Ποινή 31/7


Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία
tsarachaf (Αρχιμαφιόζος) - Τυμβωρυχία
Wild_Boy (???) - Οικειοθελής αποχώρηση
Totaled (Κρυφός Μαφιόζος Ε) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
tsarachaf #1
Totaled #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ποιος είναι ο ΑΜ οεο;

Εσυ θα μας πεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
βασικά αν ο ΑΜ ήθελε να βγάλει τους μαφιοζους ως τώρα πιστεύω ότι θα βοηθούσε άρα δεν υποπτευομαι το Πετρο τόσο. Θα δω αύριο ποιον να ψηφίσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,015 μηνύματα.
Θα ψηφίσω τη Μελανία. Θεωρώ οτι προσπάθησε να φανεί σαν πολίτης αλλά επιμένω οτι η λογική Μελανία δεν ήταν πολλές φορές εδώ σε αυτό το παιχνίδι. Κάτι δε μου πάει καλά γενικότερα με εκείνη. Να δούμε και τη σημερινή δολοφονία και βλέπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλημέρα! :yawn:

Ψηφοφορία για Παρασκευή 2/8
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin --> Πατρεύς
  5. espeonfan
  6. Himela --> ~Melania~
  7. JKaradakov
  8. Johnnaousa
  9. Nefeli Graf
  10. Guest 278211
  11. ~Melania~
  12. Πατρεύς
  13. Τάσος97

Ψήφοι
1 Πατρεύς
1 ~Melania~

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7
blue_butterfly - Ποινή 31/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Γ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία
tsarachaf (Αρχιμαφιόζος) - Τυμβωρυχία
Wild_Boy (???) - Οικειοθελής αποχώρηση
Totaled (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
tsarachaf #1
Totaled #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ~Melania~
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top