Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Είπα δολοφόνοι ή και ΔΑ. Και δεν αποκλείω το ΔΑ γιατί μπορεί άνετα να έσωσε την Έρις για να την κάνει να φανεί ακόμα πιο ύποπτη άρα και πάλι καταλήγουμε σε εσάς που ήσαστε ενάντια της Έριδος.

Πού είπες δολοφόνοι ή ΔΑ; Δεν κατάλαβα. Μας κατηγορείς χωρίς να θες να επεξηγήσεις πολλά μου φαίνεται...

Αυτός που άλλαξε τις ψήφους ήταν ο ΔΑ που θεωρούσε οτι η Έρις ήταν δολοφόνος και πήγε να τη σώσει. Εμείς προσπαθούσαμε να ψηφίσουμε με αποχώρηση την Έριδα. Αν ήμασταν δολοφόνοι, για ποιο λόγο να θέλουμε να βγάλουμε το συνδολοφόνο μας; Πώς μας συγχέεις με τον ΔΑ;

Τι μου λες; Το είχε παραδεχτεί; Και από πότε δεν μπορείς να καταλάβεις πότε κάποιος μιλάει σοβαρά και πότε όχι; Πότε κάποιος είναι νευριασμένος από το παιχνίδι και πότε όχι; Εγώ πώς και κατάλαβα από την αρχή ότι το έγραψε από τα νεύρα της και εξαιτίας όλων αυτών που είχαν γίνει τα τελευταία λεπτά;
Σε πείραξε τόσο έντονα; Μάλιστα... Ό,τι πεις Himela. Παρατήρησε ότι κανένας άλλος δεν αντέδρασε σαν και σένα...;)

Φυσικά και το πίστεψα εφόσον τη μία είπε οτι είναι ο ΔΑ και μετά παραιτήθηκε, οπότε μου φάνηκε πολύ λογικό να αποκαλύπτει το ρόλο της έτσι χύμα τη στιγμή που ήθελε να φύγει. Εξάλλου το "είναι η Έρις δολοφόνος" απάντηση: "Ναι :redface:" δε μου φαίνεται για νεύρα. Αντέδρασα άσχημα γιατί θεώρησα οτι χαλούσε το παιχνίδι, θες πίστεψέ το, θες όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
:hmm:

Μου φαίνεται πολύ πιθανό πλέον ένας ή δύο από αυτά τα άτομα να είναι δολοφόνοι. Ίσως απλά ποτέ δεν περίμεναν να παραιτηθεί η Έρις και να πόνταραν εκεί. Γι'αυτό και ο πανικός στο ποστ της Χιμέλας.

Μπορεί να ναι και τρεις... Ναι, πλέον νομίζω ότι ειδικά η Χιμέλα, έχει εκτεθεί ανεπανορθωτα...

Τι εννοείς; Τους δολοφόνους που δεν ξέρουν οι πληροφοριοδότες κτλ; Πού ξέρεις ίσως ήδη να τους έχουμε βρει μέσα σε αυτούς που είπα. Αλλά εσύ πώς ξέρεις ότι είναι δύσκολο να τους βρούμε; Ε;:whistle:

Όχι, εννοώ αυτούς που δεν παίζουν ανοιχτά, γι' αυτό είπα κρυμμένους και όχι κρυφούς. ;) Το γιατί πιστεύω ότι είναι προφανές.

Ο ΔΑ σώζει την Έριδα. Ο ΔΑ κερδίζει όταν κερδίζουν οι μαφιόζοι. Οπότε ο ΔΑ θεωρεί (δεν ξέρει με σιγουριά) οτι η Έρις ήταν μαφιόζος και τη σώζει. Οι παραπάνω που είπες ψηφίσαμε την Έριδα. Γιατί μας συγχέεις με τον ΔΑ;;;; Εμείς τον δimijim προσπαθήσαμε να σώσουμε, όχι την Έριδα. Πάτε να μας μπλέξετε ε;

Ας πω εγώ μια άλλη θεωρία. Ο ΔΑ δεν πιστεύει ότι είναι δολοφόνος η Έρις και η carpe έχει ήδη μπλέξει πολύ τα πράγματα για τους μαφιόζους και χθες με τον φρικ και σήμερα με τις κάρτες και ανταλλάσει τις ψήφους τους, διώχνοντας έναν πονοκέφαλο για την ομάδα των μαφιόζων και παρατείνοντας μάλιστα την κάλυψή τους, καθώς και την επόμενη μέρα θα κάνατε την ίδια φασαρία για να διώξετε την Έριδα.
Καλό μου ακούγεται και φωτογραφίζει και έμπειρο παίκτη για τον ρόλο του ΔΑ...:hmm:

Έμεινα κάγκελο γιατί η Έρις είχε παραδεχτεί οτι είναι ο ΔΑ και θεώρησα οτι με το να το παραδεχτεί αυτό "κάρφωνε" τους μαφιόζους που την υποστήριξαν. Μάλιστα σκέφτηκα οτι το να είναι ΔΑ και να παραιτηθεί μας συμφέρει (εμάς που την ψηφίσαμε) γιατί θα αθωωνόμασταν, αλλά όπως κι αν είχε θα χάλαγε το παιχνίδι, κι αυτό με πείραξε.

Ήταν απίστευτα φανερό μετά από λίγο ότι η Έρις απάντησε ειρωνικά και μέσα σε 2-3 λεπτά το είπε κιόλας ότι ειρωνευόταν.
Άρα έχουμε δύο εκδοχές:
α) Δεν διαβάζεις όλα τα ποστ και κατά συνέπεια δεν μπορούμε να εμπιστευόμαστε τα συμπεράσματά σου.
ή
β) Δεν περίμενες να παραιτηθεί, ήξερες πόσο θα σας εκθέσει αυτό και πανικοβλήθηκες και σου ξέφυγε το εν λόγω ποστ.

Διαλέγεις και παίρνεις.

Edit: Γράφετε και πολύ και δεν προλαβαίνω :redface:

Τσαφ, εσενα δε σου φαινεται λιγο περιεργο;

Ποιο;; Ότι η Έρις ήταν πολίτης; Από χθες το βράδυ το λεω... Ή ότι καρφώθηκαν τόσο για να την σώσουν;

Εχω τελεσει ΔΑ και ο ΔΑ γνωριζει ολους τους δολοφονους κι αν οχι γνωριζει 1. Ο ΔΑ δεν προσπάθησε να σωσει την Ερις αλλά την Ελενα μηδενιζοντας τις ψηφους της και αλλαζοντας τες με εκεινες της καρπε. Καλα πού ζείτε;;;;;;;;;;;;;;

Κανόνες(θα σταματήσω να κλείνω την καρτέλα τους πια)

Διεφθαρμένος Αστυνομικός
Είναι πολίτης (έτσι αναγνωρίζεται από τον ντετέκτιβ και το μέντιουμ και μέσω του χρησμού της Πυθίας), αλλά κερδίζει όταν κερδίζουν οι μαφιόζοι. Αυτοί ξέρουν ποιος είναι, αυτός όμως δε γνωρίζει την ταυτότητα τους. Στόχος του είναι να στρέψει τις υποψίες μακριά από τους δολοφόνους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Πού είπες δολοφόνοι ή ΔΑ; Δεν κατάλαβα. Μας κατηγορείς χωρίς να θες να επεξηγήσεις πολλά μου φαίνεται...
Τα ποστ τα διαβάζεις ή μπα; Δύο ενδεχόμενα υπάρχουν. Είτε δεν τα διαβάζεις και προσπαθείς μονάχα να καλυφτείς είτε τα διαβάζεις και επειδή δε σε βολεύουν κάνεις πως δεν τα βλέπεις.
Δεν ξέρω αν είναι δολοφόνοι ή ΔΑ κάποιος από αυτούς αλλά για μένα σίγουρα ο dimijim, η Elena Kr, ο foreverfreak και η Himela είναι κακοί.


Αυτός που άλλαξε τις ψήφους ήταν ο ΔΑ που θεωρούσε οτι η Έρις ήταν δολοφόνος και πήγε να τη σώσει. Εμείς προσπαθούσαμε να ψηφίσουμε με αποχώρηση την Έριδα. Αν ήμασταν δολοφόνοι, για ποιο λόγο να θέλουμε να βγάλουμε το συνδολοφόνο μας; Πώς μας συγχέεις με τον ΔΑ;
Πάλι έχω την ίδια απορία, τα ποστ τα διαβάζεις; Είπα με πολύ απλά λογάκια ότι ο ΔΑ μπορεί να είχε καταλάβει ότι η Έρις δεν είναι δολοφόνος και να την έσωσε για να την κάνει σίγουρη ένοχη στα μάτια των πολιτών και έτσι να έφευγε έτσι και αλλιώς στην επόμενη ψηφοφορία και να έσωζε μαζί και εσάς που ήσαστε εναντίον της. Πόσο πιο απλά να το πω;

Φυσικά και το πίστεψα εφόσον τη μία είπε οτι είναι ο ΔΑ και μετά παραιτήθηκε, οπότε μου φάνηκε πολύ λογικό να αποκαλύπτει το ρόλο της έτσι χύμα τη στιγμή που ήθελε να φύγει. Εξάλλου το "είναι η Έρις δολοφόνος" απάντηση: "Ναι :redface:" δε μου φαίνεται για νεύρα. Αντέδρασα άσχημα γιατί θεώρησα οτι χαλούσε το παιχνίδι, θες πίστεψέ το, θες όχι.
Αφού και πριν ακριβώς από αυτό το ποστ είχε ειρωνευτεί σχετικά με το ΔΑ. Είχε πει ότι τώρα είδαμε ότι δεν είναι ΔΑ και περιμένει να δει τι θα πούμε. Με δουλεύεις μες στα μάτια μου Σύλβια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Λοιπόν δε θα με τρελάνετε εσείς σήμερα...

1)
Εχω τελεσει ΔΑ και ο ΔΑ γνωριζει ολους τους δολοφονους κι αν οχι γνωριζει 1.

Κανόνες:

[FONT=&quot]Διεφθαρμένος Αστυνομικός[/FONT][FONT=&quot]
Είναι πολίτης (έτσι αναγνωρίζεται από τον ντετέκτιβ και το μέντιουμ και μέσω του χρησμού της Πυθίας), αλλά κερδίζει όταν κερδίζουν οι μαφιόζοι. Αυτοί ξέρουν ποιος είναι, αυτός όμως δε γνωρίζει την ταυτότητα τους. Στόχος του είναι να στρέψει τις υποψίες μακριά από τους δολοφόνους.

[/FONT]

2)
Ο ΔΑ δεν προσπάθησε να σωσει την Ερις αλλά την Ελενα μηδενιζοντας τις ψηφους της και αλλαζοντας τες με εκεινες της καρπε. Καλα πού ζείτε;;;;;;;;;;;;;;

Γκούχου γκούχου:

Ζαλίστηκα! Έρις με carpe_nochtem είπε ο ΔΑ. Carpe, εσύ λες τα τελευταία σου λόγια. Συγγνώμη αμωτ. :(

Μπορεί να ναι και τρεις... Ναι, πλέον νομίζω ότι ειδικά η Χιμέλα, έχει εκτεθεί ανεπανορθωτα...

Πριν με "εκθέσεις" ανεπανόρθωτα, απάντησε σε αυτά που ρωτάω και την blue κι άσε τα μεγάλα λόγια.

Ήταν απίστευτα φανερό μετά από λίγο ότι η Έρις απάντησε ειρωνικά και μέσα σε 2-3 λεπτά το είπε κιόλας ότι ειρωνευόταν.
Άρα έχουμε δύο εκδοχές:
α) Δεν διαβάζεις όλα τα ποστ και κατά συνέπεια δεν μπορούμε να εμπιστευόμαστε τα συμπεράσματά σου.
ή
β) Δεν περίμενες να παραιτηθεί, ήξερες πόσο θα σας εκθέσει αυτό και πανικοβλήθηκες και σου ξέφυγε το εν λόγω ποστ.

Διαλέγεις και παίρνεις.

Πρώτον σόρρυ αλλά εγώ το πίστεψα όταν παραδέχτηκε οτι είναι ο ΔΑ, κρεμάστε με δηλαδή.
Δεύτερον, ΔΕΝ μας εκθέτει οτι παραιτήθηκε γιατί ως εκείνη τη στιγμή ΠΙΣΤΕΥΑ οτι ήταν ΔΑ, οπότε αθωωνόμασταν. Με πείραξε γιατί χάλαγε το παιχνίδι. Δες τι ώρα παραιτήθηκε, τι ώρα έγραψα το ποστ αυτό και τι ώρα η MissKit έγραψε οτι η Έρις ήταν πολίτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
John, welcome back. :) Το ζήτημα του jj! εκκρεμεί γιατί περιμένω τη γνώμη της άλλης μισής ΣΕ. :redface:

Λίστα για Τετάρτη 27/06
  1. aegloswen
  2. Alchemist
  3. blue_butterfly
  4. Catalyst
  5. Demlogic
  6. dimijim
  7. ElenaKr
  8. Eileen
  9. foreverfreak
  10. Himela
  11. jj!
  12. Johnnaousa
  13. love_angel
  14. MAYROULIS
  15. ~Melania~
  16. Noisette
  17. Πατρεύς
  18. SparklingGrey
  19. Guest 278211
  20. Τάσος97
  21. tsarachaf

Ψήφοι

Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
Eileen: #1
love_angel: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
τοτε με συγχωρειτε δικο μου το λαθος. νομιζα οτι αλλαξε της Καρπε με της Ελενας γιατι φτασαμε σε ενα σημειο να μιλαμε για ισοψηφια ερις και καρπε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Έκανα ένα coffee break και επανήλθα, ωστόσο έχουν γίνει διάφορα που θέλω να σχολιάσω.
Πάντως στην παράταση, αν ψήφιζα κάποιον, αυτός μάλλον θα ήταν ο Γιάννης γιατί το μόνο με το οποίο ασχολούνταν ήταν να κάνει ποστ διαμαρτυρίας. Είτε έχουμε έναν πολίτη που ο ρόλος του είναι πολύ σημαντικός, θόλωσε το μυαλό του και ενοχοποίησε μόνο όσους τον κατηγορούσαν, είτε ένα δολοφόνο που τρομοκρατήθηκε και τα έκανε θάλασσα. Τείνω προς το δεύτερο σενάριο. Βλέπω όμως ότι είναι επτάψυχος, πάλι παραμένει στο παιχνίδι.:P
Βαθιά ανάσα και πάω να διαβάσω τα σημερινά ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Πάλι έχω την ίδια απορία, τα ποστ τα διαβάζεις; Είπα με πολύ απλά λογάκια ότι ο ΔΑ μπορεί να είχε καταλάβει ότι η Έρις δεν είναι δολοφόνος και να την έσωσε για να την κάνει σίγουρη ένοχη στα μάτια των πολιτών και έτσι να έφευγε έτσι και αλλιώς στην επόμενη ψηφοφορία και να έσωζε μαζί και εσάς που ήσαστε εναντίον της. Πόσο πιο απλά να το πω;

Α ωραία, τώρα κατάλαβα τι λες. Ναι, αυτό έχει νόημα που λες. Είναι μια πολύ καλή εκδοχή. Το αν συνέβη όντως αυτό, θα φανεί στην πορεία του παιχνιδιού.

Αφού και πριν ακριβώς από αυτό το ποστ είχε ειρωνευτεί σχετικά με το ΔΑ. Είχε πει ότι τώρα είδαμε ότι δεν είναι ΔΑ και περιμένει να δει τι θα πούμε. Με δουλεύεις μες στα μάτια μου Σύλβια;

Κι όμως, εγώ ακόμα είχα την εντύπωση οτι ήταν ο ΔΑ και απλά ήταν τόσο εκνευρισμένη που αποκάλυψε το ρόλο της και μετά πήγε να τα καλύψει. Δεν μπορώ να αποδείξω βέβαια οτι ήμουν σίγουρη οτι ήταν ο ΔΑ, θα πρέπει να αρκεστείς στο λόγο μου. Πραγματικά πάντως εκείνη τη στιγμή θεώρησα οτι ήταν ο ΔΑ και μας χαλούσε το παιχνίδι. Ούτε αυτό μπορώ να αποδείξω τώρα, θα φανεί κι αυτό (αν είμαι ειλικρινής ή όχι) στην πορεία του παιχνιδιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ την Ριρίκα που κατάλαβε το προφανές μετά την αποχώρηση της Μαρίας. Η Χιμέλα προσπαθεί να καλύψει όλα αυτα πουτ την έχουν κάνει την 1η υποψήφια για δολοφόνο, αλλά δεν νομίζω να τ ακαταφέρει γιατί είναι εμφανής ο πανικός της για την αποκάλυψη αρκετών από τους συμμάχους της. Η επίθεση στην Μαρία φάνηκε μεγάλο λάθος και η συμπεριφορά τους στο τελευταίο 5λεπτο της ψηφοφορίας. Εμμένω στην άποψη μου στα τελευταία λόγια πριν βγώ! Περιμένω επίσης με ανυπομονησία την επόμενη δολοφονία τους τώρα που είναι σε πανικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Α ωραία, τώρα κατάλαβα τι λες. Ναι, αυτό έχει νόημα που λες. Είναι μια πολύ καλή εκδοχή. Το αν συνέβη όντως αυτό, θα φανεί στην πορεία του παιχνιδιού.



Κι όμως, εγώ ακόμα είχα την εντύπωση οτι ήταν ο ΔΑ και απλά ήταν τόσο εκνευρισμένη που αποκάλυψε το ρόλο της και μετά πήγε να τα καλύψει. Δεν μπορώ να αποδείξω βέβαια οτι ήμουν σίγουρη οτι ήταν ο ΔΑ, θα πρέπει να αρκεστείς στο λόγο μου. Πραγματικά πάντως εκείνη τη στιγμή θεώρησα οτι ήταν ο ΔΑ και μας χαλούσε το παιχνίδι. Ούτε αυτό μπορώ να αποδείξω τώρα, θα φανεί κι αυτό (αν είμαι ειλικρινής ή όχι) στην πορεία του παιχνιδιού.
Τους άλλους μπορείς να τους πείσεις εμένα όμως όχι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ την Ριρίκα που κατάλαβε το προφανές μετά την αποχώρηση της Μαρίας. Η Χιμέλα προσπαθεί να καλύψει όλα αυτα πουτ την έχουν κάνει την 1η υποψήφια για δολοφόνο, αλλά δεν νομίζω να τ ακαταφέρει γιατί είναι εμφανής ο πανικός της για την αποκάλυψη αρκετών από τους συμμάχους της. Η επίθεση στην Μαρία φάνηκε μεγάλο λάθος και η συμπεριφορά τους στο τελευταίο 5λεπτο της ψηφοφορίας. Εμμένω στην άποψη μου στα τελευταία λόγια πριν βγώ! Περιμένω επίσης με ανυπομονησία την επόμενη δολοφονία τους τώρα που είναι σε πανικό

Γιάννη, αν είσαι πολίτης βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα πρώτον και δεύτερον έχεις κάνει τραγικά λάθη σήμερα και δε μετανιώνω που σε στρίμωξα.

Αυτά από μένα, μηδένα προ του τέλους μακάριζε.:whistle:

Καλό βράδυ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Γιάννη, αν είσαι πολίτης βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα πρώτον και δεύτερον έχεις κάνει τραγικά λάθη σήμερα και δε μετανιώνω που σε στρίμωξα.

Αυτά από μένα, μηδένα προ του τέλους μακάριζε.:whistle:

Καλό βράδυ.:)
Ε σορυ Χιμέλα αλλά τα τραγικά λάθη είναι δικά σου..πρέπει μια φορά να το παραδεχτείς:)
Καλό βράδυ και εύχομαι να μην με έχεις στο νου σου το βράδυ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πριν με "εκθέσεις" ανεπανόρθωτα, απάντησε σε αυτά που ρωτάω και την blue κι άσε τα μεγάλα λόγια.

Σοβαρά, σε κάποια φάση πρέπει να αρχίσεις να διαβάζεις τα ποστ... Στο ποστ μου που έκανες μάλιστα παράθεση, εξηγώ και τι πιστεύω για την δράση του ΔΑ και γιατί πιστεύω ότι είσαι ένοχη...

Πρώτον σόρρυ αλλά εγώ το πίστεψα όταν παραδέχτηκε οτι είναι ο ΔΑ, κρεμάστε με δηλαδή.
Δεύτερον, ΔΕΝ μας εκθέτει οτι παραιτήθηκε γιατί ως εκείνη τη στιγμή ΠΙΣΤΕΥΑ οτι ήταν ΔΑ, οπότε αθωωνόμασταν. Με πείραξε γιατί χάλαγε το παιχνίδι. Δες τι ώρα παραιτήθηκε, τι ώρα έγραψα το ποστ αυτό και τι ώρα η MissKit έγραψε οτι η Έρις ήταν πολίτης.

Δεν έχει σημασία το πότε είπε η Άννα ότι είναι πολίτης η Έρις. Σημασία έχει το πότε η ίδια η Έρις είπε ότι ειρωνευόταν όταν είπε πως είναι ο ΔΑ και αναλύσαμε το αν αποκάλυψε τον ρόλο της...

Και ας κάνω εγώ σήμερα την αρχή... Himela από μένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Κι εγώ περιμένω τη μεσημεριανή δολοφονία. Προσωπικά, πιστεύω ότι ο Libertus δε δολοφονήθηκε, επειδή βρισκόταν κοντά στην αποκάλυψη των δολοφόνων. Ας θυμηθούμε: οι δύο βασικοί του ύποπτοι ήταν ο Γιάννης και ο Catalyst. Επομένως, μετά τη δολοφονία του περίμεναν τα βλέμματα να πέσουν σε αυτούς τους δύο ή στον εκ των δύο (τελικά έπεσαν στο Γιάννη). Για την ψηφοφορία δε μπορώ να σχολιάσω και δε νομίζω να βρω χρόνο αύριο, για να διαβάσω 30 σελίδες. Άλλωστε, μέχρι το μεσημέρι θα έχετε γράψει άλλες τόσες. :worry:
Προς το παρόν, η χρήση της κάρτας από τη Ριρίκα την παρουσιάζει στα μάτια μου ως αθώο, αφού έτσι βλέπω και το Γιάννη.
Η Έλενα Κρ είναι ένα πρόσωπο που μου κινεί τις υποψίες για δύο λόγους:
1. Είπε ότι είναι η πρώτη φορά που αποφάσισε να παίξει κάπως σοβαρά. Γιατί; Μήπως της είπαν έτσι οι συνεργοί της, έτσι ώστε να μην έχουν έναν ανενεργό δολοφόνο;
2. Ο ΔΑ μηδένισε τις ψήφους της. Ο ΔΑ νικά, όταν νικούν οι μαφιόζοι.

ElenaKr από μένα και βλέπουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
ο πατρευς εχει πει εδω κι καμποσες ωρες οτι θα δει τα ποστς......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στην αρχή ο dimijim και ο SparklingGrey είχαν μια παράξενη διαμάχη, τώρα όμως φαίνεται πως οι απόψεις τους ταυτίζονται. Παράξενο. Σαν να είχαν συνεννοηθεί... Ψηφίζουν και τα ίδια άτομα στις ψηφοφορίες.

Κι εγώ περιμένω τη μεσημεριανή δολοφονία. Προσωπικά, πιστεύω ότι ο Libertus δε δολοφονήθηκε, επειδή βρισκόταν κοντά στην αποκάλυψη των δολοφόνων. Ας θυμηθούμε: οι δύο βασικοί του ύποπτοι ήταν ο Γιάννης και ο Catalyst. Επομένως, μετά τη δολοφονία του περίμεναν τα βλέμματα να πέσουν σε αυτούς τους δύο ή στον εκ των δύο (τελικά έπεσαν στο Γιάννη). Για την ψηφοφορία δε μπορώ να σχολιάσω και δε νομίζω να βρω χρόνο αύριο, για να διαβάσω 30 σελίδες. Άλλωστε, μέχρι το μεσημέρι θα έχετε γράψει άλλες τόσες. :worry:
Προς το παρόν, η χρήση της κάρτας από τη Ριρίκα την παρουσιάζει στα μάτια μου ως αθώο, αφού έτσι βλέπω και το Γιάννη.
Η Έλενα Κρ είναι ένα πρόσωπο που μου κινεί τις υποψίες για δύο λόγους:
1. Είπε ότι είναι η πρώτη φορά που αποφάσισε να παίξει κάπως σοβαρά. Γιατί; Μήπως της είπαν έτσι οι συνεργοί της, έτσι ώστε να μην έχουν έναν ανενεργό δολοφόνο;
2. Ο ΔΑ μηδένισε τις ψήφους της. Ο ΔΑ νικά, όταν νικούν οι μαφιόζοι.

ElenaKr από μένα και βλέπουμε...

Μάλιστα. Παραπάνω είπαμε (για το 2) πως ο ΔΑ τελικά μηδένισε τις ψήφους της Έριδας. Επομένως ίσως να γνωρίζεις κάτι και να προσπαθείς να αποπροσανατολίσεις! Ψηφίζω SparklingGrey
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Ψηφίζω foreverfreak για τους λόγους που θα ψήφιζα ή αυτόν ή τα άλλα τρία άτομα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Στην αρχή ο dimijim και ο SparklingGrey είχαν μια παράξενη διαμάχη, τώρα όμως φαίνεται πως οι απόψεις τους ταυτίζονται. Παράξενο. Σαν να είχαν συνεννοηθεί... Ψηφίζουν και τα ίδια άτομα στις ψηφοφορίες.

Μάλιστα. Παραπάνω είπαμε (για το 2) πως ο ΔΑ τελικά μηδένισε τις ψήφους της Έριδας. Επομένως ίσως να γνωρίζεις κάτι και να προσπαθείς να αποπροσανατολίσεις! Ψηφίζω SparklingGrey
1. Το ότι ψήφισα την Έριν όπως και ο Δημήτρης σε κάνει να πιστεύεις ότι συνενοούμαστε; (που δε συνεπάγεται απαραίτητα ότι είμαστε δολοφόνοι - μπορεί να είμαστε συγκάτοικοι) Να σου θυμίσω ότι την ψήφισαν άλλα τρία άτομα; Είναι κι αυτοί ύποπτοι;
2. Πωω. Αναθεώρηση της ψήφου μου, υποθέτω, αλλά αύριο. Μέσα στον χαμό που γινόταν εκείνη τη στιγμή δεν είδα τα edits της MissKit.

Με ποιον τρόπο, δηλαδή, προσπαθώ να σας αποπροσανατολίσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
John,Welcome back(δεν θα σε ξεφορτωθούμε εύκολα φαίνεται εσένα:P)
jj!,παρέβεις τον παρακάτω κανόνα:
Η επικοινωνία με τη ΣΕ είναι κρυφή. Απαγορεύεται η κοινοποίηση των στοιχείων που παρέχει σε παίκτες μέσω ρόλων ή ειδικών καρτών.
Εως εκ τούτου,σαν Σ.Ε.,ενεργοποιούμε(που θα έλεγε και ο Ζώρζ) την ακόλουθη δυνατότητα
Οποιαδήποτε ενέργεια αντίθετη στους κανονισμούς λαμβάνει ανάλογη αντιμετώπιση. Η ΣΕ έχει πλήρη δικαιοδοσία να τιμωρήσει τους παραβάτες με διαγραφή ποστ χωρίς αιτιολογία, άμεση προφυλάκιση ή και αποβολή από το παιχνίδι, ανάλογα με τη σοβαρότητα της ενέργειάς τους.

Μετά απο σύσκεψη με την έτερη συνάδελφο της Σ.Ε. σε στέλνουμε στην χώρα των φαντασμάτων!!!

Τελευταία λόγια δεν δικαιούσαι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Λίστα για Τετάρτη 27/06
  1. aegloswen
  2. Alchemist
  3. blue_butterfly->foreverfreak
  4. Catalyst
  5. Demlogic
  6. dimijim
  7. ElenaKr
  8. Eileen
  9. foreverfreak
  10. Himela
  11. Johnnaousa
  12. love_angel
  13. MAYROULIS
  14. ~Melania~
  15. Noisette
  16. Πατρεύς
  17. SparklingGrey->ElenaKr
  18. Guest 278211->SparklingGrey
  19. Τάσος97
  20. tsarachaf->Himela

Ψήφοι

1 foreverfreak
1 ElenaKr
1 Himela
1 SparklingGrey



Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
Eileen: #1
love_angel: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top