Παλέρμο #36 - The Movie Project Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
οκ ας μην μας πιάνει απελπισία (ακόμα). η maria.... πραγματι δεν βοήθησε ιδιαίτερα και εγώ μάλλον βιάστηκα να ενεργοποιήσω την κάρτα μου αλλά έχουμε 6 άτομα που ψηφίσαμε πολίτη και το πιθανότερο είναι πως ανάμεσά μας θα υπάρχει και ένας δολοφόνος τουλάχιστον αφού κακά τα ψέμματα η maria.... ήταν εύκολος στόχος γι αυτούς.
σε αυτούς που την ψήφισαν himela και maria775m δεν νομίζω να είναι ggeorge1976 ψήφισε δολοφόνο στον πρώτο γύρο άρα έχει και αυτός ελαφρυντικά. για εμένα θα αφήσω εσάς να το κρίνετε. μένουν CiNeFiL και Eillen.η μεν CiNeFiL ψήφισε ναουσα και μαρια δηλαδη δύο πολίτες. η δε Eillen έχει ψηφίσει ως τώρα πάλι νάουσα, εμένα και μαρία. 2 σίγουροι πολίτες και αν ξέρατε και τον δικό μου ρόλο θα βλέπατε ότι είναι 3. άρα εγώ καταλήγω σε cinefil και eillen ως πιθανές δολοφόνους.

Χμμμ... σότερ πολύ σωστές σκέψεις! Είπες όσα σκεφτόμουν ακριβώς! Αν, λοιπόν η σινεφίλ είναι όντως δολοφόνος όπως ωρύονται τα κορίτσια, τότε μάλλον πρέπει να κοιτάμε και προς την μεριά της Eileen. Ας βγουν πρώτα με το καλό, η σινεφίλ και ο μπλουστας και στην πορεία, πολίτες, να έχουμε (ή έχετε αν εγώ αποδημήσω εις Κύριον) στο νου μας και την Ζωή!:yes:

Οπότε αν η μπλου είναι αντίπαλος μαφιόζος, ο φρικ ήταν μαφιόζος, οπότε 2 σίγουρα μαφιόζοι έξω.

Μα βρε Χιμέλα, δεν είχαμε πει ότι αυτό δεν γίνεται; Κάτσε να τσεκάρω λίγο τους κανόνες και ξανάρχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
H Μαρία ήταν πολίτης;;;; Μάλιστα!! Τι να πω;
Από τον τρόπο που έπαιζε έδειχνε τελείως διαφορετικά πράγματα!!

Βέβαια το γεγονός ότι ο Soter έπαιξε την τυμβωρυχία - από την στιγμή που την υποπτευόταν για δολοφόνο- για να σιγουρευτεί για το τι ήταν... τον έχει αθωώσει στα μάτια μου!!
Δείχνει ότι η κόντρα τους και το στρίμωγμα που της έκανε δεν ήταν στημένο (πίστευα ότι και οι δύο έχουν κακό ρόλο και ότι όλο αυτό ήταν για ξεκάρφωμα :redface: )
Αυτά... θα δείξει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Αντίπαλος Μαφιόζος (συνασπίζεται με τους πολίτες)
Είναι μαφιόζος (έτσι τον αναγνωρίζει ο ντετέκτιβ και το μέντιουμ και έτσι λέει ο συντονιστής αν ερωτηθεί από κάποιον παίκτη για την ιδιότητά του, μέσω του χρησμού της Πυθίας) αλλά συνεργάζεται με τους αθώους πολίτες με σκοπό να εξοντώσει τους μαφιόζους. Δεν συνεργάζεται με τους άλλους μαφιόζους ούτε δολοφονεί κάποιον τις νύχτες. Εάν δολοφονηθεί από τους κανονικούς μαφιόζους, σκοτώνεται και ο μαφιόζος που τον δολοφόνησε. Επιπλέον, γνωρίζει και την ταυτότητα του Φανερού Μαφιόζου Β. Οι κινήσεις του πρέπει να είναι προσεκτικές όμως για να μη γίνει αντιληπτός στους μαφιόζους. Αν όλοι οι μαφιόζοι βγουν από το παιχνίδι/γίνουν φαντάσματα, ο αντίπαλος μαφιόζος γίνεται ο κακός, παίρνει τη θέση τους και κάνει εκείνος τις δολοφονίες ενώ κερδίζει εάν μείνει αυτός και ακόμη ένας παίχτης. Σε περίπτωση που επανέλθει κάποιος μαφιόζος στο παιχνίδι ενώ όλοι οι μαφιόζοι ήταν φαντάσματα/εκτός παιχνιδιού (ακόμη και αν είναι αρχιμαφιόζος αυτός που επανέρχεται) επανέρχεται με το ρόλο του απλού πολίτη και σκοπός του είναι να εξοντώσει τον αντίπαλο μαφιόζο που του πήρε τη θέση.
Χμμμ... τελικά Χιμέλα αυτό που λες στέκει πολύ! Αν η μπλου είναι αντίπαλος μαφιόζος, τότε ο φρικ ήταν ο δολοφόνος που πήγε να την σκοτώσει και την πάτησε. Επίσης, η μπλου γνωρίζει την ταυτότητα του φανερού μαφιόζου Β, δηλαδή της σινεφίλ που τόσο ωρύεται τόσο καιρό να βγάλουμε!

Αααα... δεν την είχα σκεφτεί αυτή την εκδοχή. Έτσι βγαίνει το πράγμα... Μακάρι να είναι αυτό γιατί τότε είμαστε σε καλό δρόμο. Επίσης, η τυμβωρυχία που έκανε ο σότερ στην Μαρία, όντως και στα δικά μου μάτια τον αθωωνει αρκετά. Αν ήταν δολοφόνος, γιατί να κάνει κάτι τέτοιο και να μας δείξει ότι βγάλαμε πολίτη; Λογικά, θα ήθελε να νομίζουμε ότι έχουμε βγάλει δολοφόνο για να κρυφτεί κι εκείνος πίσω από αυτό. Βλέπω το τοπίο να ξεκαθαρίζει σιγά σιγά...

Σπυράκος, μπλούστας, σινεφίλ, φορέβερ και Τάσος ή Eileen... νιώθω πως είμαστε πολύ κοντά!

Θα ψηφίσω Cinefil για σήμερα, γιατι πιστεύω ότι μαζί με τις άλλες ψήφους των κοριτσιών και των υπολοίπων που την ψήφισαν σήμερα θα την βγάλουμε την μαφιόζα! Πολίτες, το νου σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
2 σίγουροι πολίτες και αν ξέρατε και τον δικό μου ρόλο θα βλέπατε ότι είναι 3. άρα εγώ καταλήγω σε cinefil και eillen ως πιθανές δολοφόνους.

Ναι οκ!! Μην ορκίζεσαι κιόλας!! Ααα και καλύτερα να μην πετάς τέτοιες εξυπνάδες γιατί και ο Γιάννης κάπως έτσι την πάτησε! ;)
Για τη Νεφέλη και εγώ το σκέφτομαι... για την Ζωή δεν ξέρω ακόμη!!
Γενικά μέχρι πριν λίγο, έτσι όπως είχαν διαμορφωθεί τα πράγματα θεωρούσα δολοφόνους :
  1. Σπύρος (εντάξει αυτός είναι γνωστός)
  2. Νεφέλη
  3. Πέτρος
  4. Φορέβερ
  5. soter/maria

πφφφ πρέπει από την αρχή να τα ψάξω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Η maria... μάγισσα. Ήταν το τελευταίο που περίμενα να ακούσω - όπως για παράδειγμα το ο Καραγκιόζης rock star! :confused:
Ο τρόπος παιχνιδιού της ήταν πολύ κακός. Δεν μας βοηθούσε να την εμπιστευτούμε, αλλά εμένα προσωπικά μου έδειχνε με κάθε ενέργειά της το προφίλ ενός ταραγμένου μαφιόζου που προσπαθούν να τον δασκαλέψουν - και δεν ήμουν μάλιστα και από αυτούς που την κατηγόρησαν στην αρχή...
Θέλω να δω ξανά κάποιες προηγούμενες δημοσιεύσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Αν θελετε να ψηφισετε, μην κανετε edit σε προηγουμενο σας ποστ εαν εχει μπει κι αλλο απ κατω
Θα χασουμε καμια ψηφο ετσι και μετα θα ψαχνομαστε στ τελος...


Ψηφοφορία για Τρίτη 03/01/2012

  1. blue_butterfly
  2. bluestas95
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin
  5. Eileen
  6. ggeorge1976
  7. Himela
  8. maria775m
  9. Myrtle - CiNeFiL
  10. Πατρεύς
  11. Πουλάκι
  12. soter
Ψήφοι
1 CiNeFiL

Απουσίες

  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
  • Πουλάκι #1
Η χώρα των Φαντασμάτων

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Αν θελετε να ψηφισετε, μην κανετε edit σε προηγουμενο σας ποστ εαν εχει μπει κι αλλο απ κατω
Θα χασουμε καμια ψηφο ετσι και μετα θα ψαχνομαστε στ τελος...

Την είχα ήδη γράψει την ψήφο μου, απλά την τόνισα περισσότερο για να φαίνεται καλύτερα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Για μαντέψτε πού πάει η ασυλία του αυτοκράτορα του Παλέρμο!
Φυσικά και δεν θα μπορούσε να μην πάει στη Himela.
Έρωτας μεγάλος... :redface:
Μακριά από τη Σύλβια και σήμερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Λοιπόν... πάμε να ψάξουμε μερικούς παίκτες!!

Ξεκινάμε...

CiNeFiL : Μέχρι στιγμής δεν έχει κατηγορήσει ουσιαστικά κάποιον παίκτη (εκτός δλδ από τη Σύλβια και το Γιάννη στην αρχή!! :P Ααα και τον Πέτρο ) ενώ το μόνο που κάνει είναι να αμύνεται... Δεν βοηθάει και πολύ στο παιχνίδι καθώς δεν ψάχνει και δεν φαίνεται να την ενδιαφέρει και πολύ να ανακαλύψουμε τους δολοφόνους!! Γιατί άραγες; Ακόμη και όταν πάει να κατηγορήσει κάποιον (πράγμα σπάνιο βέβαια αλλά έχει συμβεί κανα δύο φορές!!) στην ουσία αναπαραγάγει λόγια άλλων... αυτά που λέει δλδ δεν φαίνεται να είναι δικά της συμπεράσματα!!

Βέβαια υπάρχει και ένα σημείο όπου "κοντράρεται" με τον Πέτρο ο ένας ρίχνει τις κατηγορίες στον άλλον κτλ...αλλά αυτό θα μπορούσε να είναι στημένο!! Είναι τραβηγμένο από τα μαλλιά βέβαια... αλλά δεν ξέρω!! Από ένστικτο και μόνο νομίζω ότι ένας εκ των δύο είναι δολοφόνος και όχι και οι δύο... δεν μπορεί όλη αυτή η κόντρα να είναι στημένη, δείχνει να βγαίνουν αβίαστα τα λόγια τους!! Εκτός και αν είναι τόσο καλοί ηθοποιοί πια!! Τι να πω; :P
Τον έχει ψηφίσει μάλιστα (2 φορές αν δεν κάνω λάθος... )αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι καθώς ο Πέτρος αν θυμάμαι καλά, δεν κινδύνεψε ποτέ να φύγει...συνεπώς δεν έχει νοημα!!

Μετά είναι εκείνο το μνμ του Σπύρου το μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση... εκεί που καλοπιάνει τον Πέτρο προσπαθώντας να τον καθοδηγήσει έμμεσα σχετικά με την άποψή του για τη Νεφέλη!! Ελπίζω να μην είναι τελείως άκυρη η σκέψη μου (αλλά αν στέκει όλο αυτό... είναι ο μοναδικός λόγος που με κάνει να σκεφτώ μήπως τελικά ο Πέτρος είναι αθώος...
Ενδέχεται βέβαια να είναι στημένο όλο αυτό ανάμεσα στον Πέτρο και τον Σπύρο αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα!! Θέλει και άλλο ψάξιμο!!

αλλα πιο υποπτοι πια μου φαινονται αυτοι που δεν μιλανε...τους εχουμε ξεχασει τελειως λες και δεν εχουν ρολο.
Αυτό το "τους έχουμε ξεχάσει τελείως λες και δεν έχουν ρόλο" μου κάνει κάπως!! Σαν να προσπαθεί να τραβήξει τα βλέμματα από πάνω της και να τα στρέψει σε άλλους...

Και το πιο βασικό απ' όλα... το στρίμωγμα και η σιγουριά της blou που όπως έχει αποδειχτεί είναι πολίτης!!

_________________________________________
Πφφφ ήθελα να γράψω και για άλλους αλλά τα μάτια μου κλείνουν... :P

Η συνέχεια αύριο (θέλω να "ψάξω" την myrtle, την Ζωή -επειδή κάποιοι έδειξαν να τις υποπτεύονται- και τον Γιώργο που με έχει μπερδέψει αρκετά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Μάλιστα...
Η Μαρία είχε έναν από τους καλύτερους ρόλους στο παιχνίδι και τον απαξίωσε.Δυστυχώς , με τις κινήσεις της δεν έδειξε ότι έχει ένα αθώο προφίλ και τη βάλαμε στο στόχαστρο.Τελικά η maria.... αποδείχτηκε ότι απλώς δεν ήξερε να παίξει.:/:
Και η πλάκα είναι ότι είχα αρχίσει να σκέφτομαι ότι μπορεί να μην είναι δολοφόνος σ' αυτό το γύρο.Ε , με τόσο έντονη υποστήριξη που μου έδωσε λογικό είναι. :P
Αν πεθάνω όμως, καλά μου παιδάκια, να ξέρετε ποιους κατηγόρησα...
Αγαπητή Myrtle , δε σε βγάζουν εύκολα οι συνδολοφόνοι σου , μην αγωνιάς ! :P
Συμπέρασμα:

Υπερασπίζεται: Σπυράκος, blue butterfly, Johnnaousa, Cinefil, Himela, soter

Υποπτεύεται: Himela, maria..., Πατρεύς, CiNeFiL, soter, love angel, Janewin, foreverfreak, Drama Prinzessin

Ψηφίζει: maria..., love angel
Ωραία , τώρα έχω και αρχείο με τους υπόπτους μου ακριβώς μπροστά μου. :P


Λοιπόν , έχω συγκεντρώσει τις σκέψεις μου παρακάτω :
Όσον αφορά τον soter , τον θεωρούσα ύποπτο, αλλά τώρα αρχίζω να αλλάζω γνώμη.Κι αυτό διότι με το ενδεχόμενο να είναι δολοφόνος για ποιο λόγο να ενεργοποιούσε την τυμβωρυχία για τη Μαρία σ' ένα τόσο σημαντικό σημείο του παιχνιδιού;Από την άλλη , θα μπορούσε να το κάνει για να μπλοφάρει και κατά συνέπεια να μη μπορούμε να τον καταστήσουμε ένοχο , αλλά εφόσον δεν κινδυνέυει άμεσα να αποχωρήσει σε ψηφοφορία, δε νομίζω να χαλούσε τις κάρτες του έτσι άσκοπα.Επομένως , soter αθώος για την ώρα.

Με τον Πατρέα δεν ασχολήθηκα τον προηγούμενο γύρο απ' ότι βλέπω.Συνεχίζει να είναι ήσυχος , μπαίνει διακριτικά , ψηφίζει και δεν κινεί τόσο τις υποψίες μολονότι το όνομά του έχει αναφερθεί σε μεγάλο βαθμό.Βρίσκεται σε αντιπαράθεση με τη CiNeFiL απ' τον πρώτο γύρο.Τότε είχα αναφέρει πως πιθανόν να μην πάει κάτι καλά τουλάχιστον με έναν απ' τους δύο και ελπίζω πως θα επιβεβαιωθώ.Κατά καιρούς το όνομα της δεσποινίδας cinefil κυριαρχούσε στην ψηφοφορία , αλλά πάντα κάτι γινόταν και γλύτωνε.Μία θα ήταν η κάρτα , μία θα ήταν κάποιος άλλος που ξαφνικά έγινε πιο ύποπτος.Μπορεί και να τυχαίνει , αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα το ονόμαζα και τύχη.Επιπροσθέτως , την έχουν κατηγορήσει άτομα που σχεδόν αποδεδειγμένα είναι με το πλευρό των πολιτών , οπότε καθίσταται δύσκολο να πέφτει θύμα κυρίως δολοφόνων στις ψηφοφορίες.Αν προσέξετε επίσης , έχει συμβάλλει στο να φύγει ο πληροφοριοδότης και τώρα η Μαρία.Απ' το δίδυμο Πατρεύς-CiNeFil λοιπόν θα ψηφίσω CiNeFiL και ελπίζω πως αυτή τη φορά δεν κάνω λάθος ! (ψηφίζω κι από τώρα μη βρει αφορμή η Myrtle να με κατηγορήσει για την ώρα που μπαίνω και ψηφίζω :loltooth: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 03/01/2012
  1. blue_butterfly
  2. bluestas95 - CiNeFiL
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin
  5. Eileen
  6. ggeorge1976
  7. Himela
  8. maria775m
  9. Myrtle - CiNeFiL
  10. Πατρεύς
  11. Πουλάκι
  12. soter
Ψήφοι
2 CiNeFiL

Απουσίες
  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
  • Πουλάκι #1
Η χώρα των Φαντασμάτων
Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)
Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Μάλιστα, μάλιστα δεν διώξαμε τη Νεφέλη, συγχαρητήρια, τι άλλο να μας πω-.- Ειλικρινα νταξει εχω απογοητευτεί τελείως, κάθομαι και φωνάζω άδικα τόσες μέρες για να γίνει αυτό? Για να γλιτώσει πάλι η Νεφέλη? Εγώ εξηγούμαι έτσι και δε βγει και σήμερα σηκώνομαι και φεύγω. Μια φορά στα πιο σίγουρα μπορούμε να κινηθούμε για να κερδίσουμε? Είπα να μπω να μιλήσω σήμερα λόγω νεύρων αλλά από όσο βλέπω δε μου πέρασαν, βγαίνω για να μη βρισω. Ψηφίζω CiNeFiL έτσι για να εξηγούμαστε, τους λόγους τους εχω πει ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ.
Καλημέρα σας, παω για ύπνο γιατί μόλις επέστρεψα με το πλοίο.
Μις μου τσίμπα ένα φιλάκι:-* Για τον Δημήτρη(?) δεν εχω τίποτα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μις μου τσίμπα ένα φιλάκι:-* Για τον Δημήτρη(?) δεν εχω τίποτα.:P

Καλά...
Αν σου πω τώρα τίποτε για τα μωράκια θα είμαι κακός; :P


Ψηφοφορία για Τρίτη 03/01/2012

  1. blue_butterfly - CiNeFiL
  2. bluestas95 - CiNeFiL
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin
  5. Eileen
  6. ggeorge1976
  7. Himela
  8. maria775m
  9. Myrtle - CiNeFiL
  10. Πατρεύς
  11. Πουλάκι
  12. soter
Ψήφοι
3 CiNeFiL

Απουσίες

  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
  • Πουλάκι #1
Η χώρα των Φαντασμάτων

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Αγαπητή Myrtle , δε σε βγάζουν εύκολα οι συνδολοφόνοι σου , μην αγωνιάς ! :P

Ναι, καλά... Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε! :P

Ωραία , τώρα έχω και αρχείο με τους υπόπτους μου ακριβώς μπροστά μου. :P

:hehe: Το υποκριτικό σου ταλέντο έχει αρχίσει σιγά σιγά να σε εγκαταλείπει... :P

Απ' το δίδυμο Πατρεύς-CiNeFil λοιπόν θα ψηφίσω CiNeFiL και ελπίζω πως αυτή τη φορά δεν κάνω λάθος ! (ψηφίζω κι από τώρα μη βρει αφορμή η Myrtle να με κατηγορήσει για την ώρα που μπαίνω και ψηφίζω :loltooth: )

Τώρα, αυτό ή είναι στάχτη στα μάτια και απλά δίνεις μία ψήφο την οποία θα αλλάξεις κάποια στιγμή μέσα στην μέρα σε καίριο σημείο, ή αποφασίσατε τα δολοφόνια να θυσιάσετε την σινεφίλ και στην πορεία κάποιος να την επαναφέρει με την νεκροφάνεια που έχετε (αν ο Τάσος δεν ήταν δολοφόνος, σίγουρα σας έχει μείνει μία τέτοια κάρτα), ή (που δεν το νομίζω) η σινεφίλ είναι πολίτης.

Το να είσαι εσύ πολίτης δεν το συζητώ καν, γιατί είμαι σίγουρη ότι ΔΕΝ ισχύει. Περιμένουμε, οπότε να δούμε αντιδράσεις σήμερα και να βγάλουμε άκρη. Ελπίζω να έχετε καταλάβει πόσο κοντά σας έχουμε φτάσει και να έχετε αρχίσει να τρέμετε από τον φόβο σας! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Ιιιιιιι, σα δεν ντρέπεσαι, άσε τα μωράκια μου ήσυχα γιατί έχουν αρχίσει και κλωτσάνε και ο μπαμπάκας τους δεν είναι εδώ.:( Πάρε και εσυ μια μεγάλη, ζεστή καλημέρα για να μη γκρινιάζεις^^
-----------------------
Κάποιος είχε πει χθες ότι θα προτιμούσε να μάθει το ρόλο του Κωνσταντίνου παρά της Μαρίας so η κάρτα αυτή της Τυμβωρυχιας πάει στον forever freak.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ιιιιιιι, σα δεν ντρέπεσαι, άσε τα μωράκια μου ήσυχα γιατί έχουν αρχίσει και κλωτσάνε και ο μπαμπάκας τους δεν είναι εδώ.:( Πάρε και εσυ μια μεγάλη, ζεστή καλημέρα για να μη γκρινιάζεις^^
-----------------------
Κάποιος είχε πει χθες ότι θα προτιμούσε να μάθει το ρόλο του Κωνσταντίνου παρά της Μαρίας so η κάρτα αυτή της Τυμβωρυχιας πάει στον forever freak.

Ελπίζω η Καλημέρα να πήγαινε σ' εμένα (ευχαριστώ και ανταποδίδω) και τώρα ανυπομονώ να μάθω τι ρόλο βαρούσε τελος πάντων ο φρικ! Αγαπημένη ΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ! Για ελάτε από δω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Χαχαχα Μαρία στο Δημήτρη πήγαινε γιατί δεν είχα δει το ποστ αλλά πάρε και εσυ μια^^ Άντε και εγώ περιμένω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
H μισή ΣΕ κοιμάται και η άλλη μισή ΣΕ διαβάζει Βιολογία.
Παρόλ' αυτά μπορώ να σας πω πως ο foreverfreak ήταν
ο Κρυφός Μαφιόζος Δ
Θα επανέλθω στις 13.00 για να σας ανακοινώσω τι έγινε χθες και να διορθώσω τη λίστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Τέλεια! Άρα οι υποψίες μας δεν είναι αβάσιμες και μάλλον έτσι έχει συμβεί το πράγμα! Η μπλου είναι η αντίπαλη μαφιόζα, ο φρικ την σκότωσε και τον πήρε μαζί της και η δολοφόνα που ξέρει η μπλου είναι η σινεφίλ. Ο άλλος δολοφόνος είναι ο μπλουστας και μας μένει μόνο ένας ακόμα, ο οποίος είναι μάλλον η Ζωίτσα ή ο Πατρεύς (χλωμό).

Παιδιά, τους ξέρουμε όλους. Το νου σας λοιπόν, τώρα για να τους βγάζουμε σιγά σιγά. Όχι άλλη ψηφοφορία τσάμπα... πληζ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Παιδιά η σινεφιλ απόψε ναι? Σας παρακαλώ πολύ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top