Παλέρμο #36 - The Movie Project Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 02/01/2012


  1. blue_butterfly - CiNeFiL
  2. bluestas95 - Myrtle
  3. CiNeFiL - maria....
  4. Drama Prinzessin - CiNeFiL (x2)
  5. Eileen - maria....
  6. ggeorge1976 - maria....
  7. Himela - maria....
  8. love_angel - CiNeFiL
  9. maria.... - CiNeFiL
  10. maria775m - maria....
  11. Myrtle - bluestas95
  12. Πατρεύς - CiNeFiL
  13. Πουλάκι
  14. soter - maria....
Ψήφοι
6 CiNeFiL
6 maria....
1 Πατρεύς
1 bluestas95
1 Myrtle

Απουσίες

  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
Η χώρα των Φαντασμάτων

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Μακάρι να το κάνει κάποιος και να έρθει να μας πει τα αποτελέσματα. Ειλικρινά, το εύχομαι! Αλλά αφού το κάνει για μένα πρώτα και δει ότι λέω αλήθεια, ας το κάνει μετά και για σένα μπας και αρχίσουν να πέφτουν σιγά σιγά οι μάσκες! Ειλικρινά, θέλω να δω τι θα πεις στο τέλος που θα αποκαλυφθούν όλοι οι ρόλοι! Προς το παρόν είναι για όλους (ή μάλλον σχεδόν όλους) κρυφοί οι ρόλοι, οπότε σε παίρνει να τα λες όλα αυτά! Σου εύχομαι να βγεις και να κάνει κάποιος τυμβωρυχία, για να απολαύσουμε μετά τα τελευταία σου λόγια... Ανυπομονώ για αυτή τη στιγμή!
Σου είπα σε προηγούμενο ποστ πως δεν έχω πρόβλημα σ' αυτό περί αποκάλυψης ρόλων και το ίδιο ελπίζω κι εγώ , οπότε πάμε παρακάτω.
Ε ναι, αν το κύμα δεν σε βόλευε γιατί μεσα σε αυτό υπήρχαν συνδολοφόνοι σου, τι άλλο θα έκανες; Θα έψαχνες να βρεις έναν πολίτη να στοχοποιήσεις... λογικό!
Το μόνο κύμα που υπήρξε ήταν μαρια-σότερ που αν θυμάσαι ήταν στους υπόπτους μου.
Κι όπως λες παρακάτω θεωρείς αθώα τη Μαρία , οπότε... ;)
Εγώ εξήγησα γιατί ψήφισα λοβ κι αν δε θες να καταλάβεις , μην καταλάβεις.Τουλάχιστον εγώ δε συνέβαλα επικουρικά στο να φύγει ο πληροφοριοδότης. :whistle:
Για το μόνο που είμαι σίγουρη είναι για το ότι ο μπλου είναι μαφιόζος, γι' αυτό και άρχισα να απομακρύνω τις υποψίες μου από αυτούς που έχει ψηφίσει. Αυτό σημαίνει ότι την μαρία σιγά σιγά έχω αρχίσει να την αθωώνω μέσα μου, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είμαι κια σίγουρη για αυτήν!
Χαχαχα.
Όταν είπα ότι για τον Σπυράκο ότι δεν είμαι σίγουρος αν είναι αθώος με έβγαλες ένοχο!
Τώρα που η Μαρία υποστηρίζει τον δολοφόνο Χάρη δε σου κάνει αίσθηση , ε ; :P
Έλα ρε συ Χιμέλα... Φιλοσοφία θέλει; Είχα ένστικτο! Στην αρχή! Μέχρι που με κάποιο τρόπο μου έγινε βεβαιότητα! Το εξτρίμ παίζουμε παιδιά! Σκεφτείτε!
Σου τέλειωσαν τα επιχειρήματα και προσπαθείς δήθεν να επικαλεστείς τις δυνατότητες που σου δίνει το παιχνίδι ;Μπλοφάρεις.Κατάλαβε πως τα επιχειρήματά σου δεν έχουν λογικούς συνειρμούς και μην το παλεύεις άλλο.Μπορείτε να βρείτε πιο ευάλωτους πολίτες να κατηγορήσετε! :)
Βλέπω ότι έχεις αρχίσει να αγχώνεσαι και να λες ό, τι λέω εγώ... Χαίρομαι! Ελπίζω να καταλάβουν κι οι πολίτες τι είσαι και να σε διώξουμε από δω πέρα! Αν γίνει αυτό τότε σου υπόσχομαι ότι με το που θα λάβω μια τυμβωρυχία θα είσαι το θύμα μου και θα δείξω σε όλους πόσο ψεύτης είσαι! Με αγάπη! :P
Εγώ πάλι εσένα βρίσκω ιδιαίτερα αναστατωμένη , αλλά τέλος πάντων.
Σ' ευχαριστώ για τις δηλώσεις λατρείας. :P
μην τρελαίνεσαι μωρε ;) για την ώρα εγώ τουλάχιστον δεν σε θεωρώ βασικό ύποπτο. αλλά και εσύ πως εξηγείς την κίνηση της maria.... να σε υποστηρίξει τόσο ανοιχτά?
Ας έχω κι εγώ τουλάχιστον έναν υποστηρικτή. :rolleyes:
Αν ήμασταν συνδολοφόνοι λες να με υποστήριζε τόσο φανερά ;Στην τελική , μέχρι και τον προηγούμενο γύρο την κατηγορούσα συνέχεια.
Για να είναι τόσο σίγουρη και βέβαιη η Myrtle για τον bluestas κάτι παραπάνω θα ξέρει. :hmm:
Κάτι μου λέει ότι πρέπει να την εμπιστευτώ.
Κι εγώ σίγουρος είμαι για τη Myrtle , αλλά σ' εμένα έχετε πέσει. :knife:
Ποιος είναι ο δεύτερος που σε θεωρεί ύποπτο;:hmm:


Αν η maria.... κι ο bluestas είναι συνδολοφόνοι, τότε το θεωρώ τρελό fail να μπει να τον υποστηρίξει έτσι απότομα μόλις κάποιος τον κατηγορεί. Αλλά δε θα είναι και το πρώτο fail της maria.... σε αυτό το παιχνίδι...
Η maria775.

Και όχι , αυτή η περίπτωση δεν ισχύει.Αιτιολόγηση πάνω στο quote του soter.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
:lock:
ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΤΕΛΟΣ
Παρακαλω ενας mod να το κλειδωσει και να το ανοιξει σε 5'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Αλλάζω σε σινεφίλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 02/01/2012

  1. blue_butterfly - CiNeFiL
  2. bluestas95 - Myrtle
  3. CiNeFiL - maria....
  4. Drama Prinzessin - CiNeFiL (x2) (Ακυρώθηκαν)
  5. Eileen - maria....
  6. ggeorge1976 - maria....
  7. Himela - maria....
  8. love_angel - CiNeFiL
  9. maria.... - CiNeFiL
  10. maria775m - maria....
  11. Myrtle - CiNeFiL
  12. Πατρεύς - CiNeFiL
  13. Πουλάκι
  14. soter - maria....
Ψήφοι
6 maria....
5 CiNeFiL
1 Myrtle

Απουσίες

  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
Η χώρα των Φαντασμάτων


Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφιζετε εως 20:13
Να μην ξανακλειδωθει μεχρι τοτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορια ΤΕΛΟΣ
Αποχωρεί η maria.... συμφωνα με τη λιστα σε αυτο το ποστ
Μαρια ακουμε τα τελευταια σου λογια
Σε λιγο θα σας δωσω τη λιστα γι αυριο

*Αν δειτε καποιο λαθος ενημερωστε με αν και ειμαι 99% σιγουρος πως εγιναν ολα σωστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 03/01/2012

  1. blue_butterfly
  2. bluestas95
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin
  5. Eileen
  6. ggeorge1976
  7. Himela
  8. maria775m
  9. Myrtle
  10. Πατρεύς
  11. Πουλάκι
  12. soter
Απουσίες

  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
  • Πουλάκι #1
Η χώρα των Φαντασμάτων

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Λοιπόν, ας πω και εγώ τώρα τα τελευταία μου λόγια !
Εύχομαι σε όλους τους πολίτες να ανακαλύψετε τους δολοφόνους και ακόμα να ξέρετε οτι βγάλατε ένα πρόσωπο το οποίο έπαιζε σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του παιχνιδιού και αυτό θα το καταλάβετε μόλις αποκαλυφθεί η ιδιότητά μου.;)
Καλή συνέχεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Παρακαλούνται όσοι δρουν τη νύχτα να στείλουν τα πμ τους μέχρι τις 3:00 το αργότερο. :) Η νύχτα ξαναπέφτει στο Παλέρμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
επειδή θα σκάσω αν δεν μάθω ενεργοποιώ την κάρτα τυμβωρυχία για να μάθουμε τον ρόλο της maria....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
- Έστω...
- Θες τόσο πολύ να μάθεις, ε;
- Λοιπόν θα μου πεις; Τι στο καλό έκανε η maria.... σ' αυτήν την πόλη;
- Άκουσα πως ήταν μάγισσα. Έβλεπε, λέει, οράματα για τους φόνους. Ήξερε ποιος θα πέθαινε την επόμενη ημέρα.
- .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Σαν καλή ερευνήτρια που είμαι μάζεψα τα ποστ του bluestas ώστε να δούμε ποιους έχει κατηγορήσει και ποιους έχει υποστηρίξει ώσπου να τον κατηγορήσει η Myrtle:

O Σπυράκος ψιλοσπαμάρει και η Himela ρίχνει ανυπόστατες κατηγορίες , ακόμα και από τους χαιρετισμούς των παικτών , συνηθισμένα πράγματα. :P
Δεν αποκλείω πάντως τη Himela από δολοφόνο , πιθανόν να κινείται όπως στο προηγούμενο παιχνίδι επίτηδες για να μας φανεί αδύνατο να είναι ξανά δολοφόνος , αλλά είναι νωρίς για να την κατηγορήσω.
Όπα , Μαράκι τί γίνεται , σε υποπτεύεται κόσμος ; :hehe: :hehe:
Ξέρω ότι δε παρεξηγηθείς άμα σου δώσω την ψήφο μου , αλλά το σκέφτομαι ακόμα.Από ένστικτο κι μόνο κάτι μου λέει ότι εμείς δε βαράμε τον ίδιο ρόλο. :P

Υπερασπίζεται: Σπυράκος
Υποπτεύεται: Himela, maria...


Για τον Σπύρο είπα πως σπαμάρει ως συνήθως και αυτό τον κάνει πολίτη , αλλά θα μπορούσε να χρησιμοποιεί αυτή την τακτική επίτηδες για να μας ξεγελάσει.Πάντως , μέχρι στιγμής δεν έχω σοβαρά στοιχεία για να τον κατηγορήσω , όπως και για την πεταλούδα και το Γιάννη.(Πρώτο γύρος είναι ακόμα ε! :P )
Η αλήθεια είναι πως μέχρι στιγμής η CiNeFiL δείχνει να είναι απ' τα σιγανά ποταμάκια , άρα αμφιταλαντεύομαι για το αν είναι αθώα ή όχι.Όμως , και σε προηγούμενο Παλέρμο έτσι έπαιζε και τελικά ήταν πολίτης , οπότε θα δείξει η πορεία.
Εσύ πάλι Μαρία μπαίνεις , ακολουθείς το κύμα και βγαίνεις.
Δεν απάντησες ούτε στις δικές μου υποψίες για σένα , ούτε στης άλλης Μαρίας ούτε στης Himelas.
Πώς κι έτσι ; ;)

Υπερασπίζεται: Σπυράκος, blue butterfly, Johnnaousa, Cinefil
Υποπτεύεται: maria...


Κοίτα , στα προηγούμενα παιχνίδια που έπαιξε ο Σπύρος ήμουν θεατής , οπότε δε μπορώ να συγκρίνω με σιγουριά.
Κατά την άποψη μου δεν είναι απ' τους κύριους υπόπτους προς το παρόν , αλλά θα τον έχω υπόψη μου !
Προς το παρόν ψηφίζω maria.... για τους λόγους που προανέφερα.Άμα δω κάτι πιο ύποπτο , δεν το έχω σε τίποτα να αλλάξω την ψήφο μου. :)

Υπερασπίζεται: Σπυράκος
Υποπτεύεται: maria...
Ψηφίζει: maria...


Η αλήθεια είναι πως ο Πατρεύς υποπτεύεται τη CiNeFiL επειδή είναι ήσυχη , αλλά και ο ίδιος δε μπορώ να πω πως πάει πίσω.Απ' την άλλη μου έκανε εντύπωση που ενεργοποίησε και την κάρτα "επιπλέον ψήφος" για να σώσει τη Himela , αλλά αυτό αφενός μπορεί να είναι καλό γιατί είναι σίγουρος για την αθωότητά της , και αφετέρου κακό γιατί μπορεί να θέλει να σώσει τη συνδολοφόνο του Himela.Πιθανόν να κρύβεται ένας δολοφόνος ανάμεσα σε Πατρεύς-CiNeFiL.Θα σας έχω υπόψη μου. :hmm:

Υποπτεύεται: Πατρεύς, CiNeFiL

Καταρχάς , με βάση την επιμονή του Σπυράκου να κατηγορεί τη Himela θεωρώ πως καθίσταται λογικό ότι η Himela είναι αθώα.Όχι ότι την είχα κατηγορήσει , απλώς τώρα δείχνει πιο αθώα στα μάτια μου απ' ότι πριν.Ο johnnaousa απ' την άλλη ως πληροφοριοδότης ψήφισε τη Himela.Αυτό όμως δε σημαίνει κάτι , γιατί πιθανόν να μην ήθελε να ψηφίσει το μαφιόζο που ήξερε απ' τον πρώτο γύρο για να μην καρφωθεί.Αυτά ως γενικές παρατηρήσεις.Παρακάτω απαντώ σε κάποιες αξιοσημείωτες δημοσιεύσεις.
Η αλήθεια είναι πως έχω μπερδευτεί με τη Νεφέλη.Κι αυτό γιατί όπως λέτε αρχικά ο Σπυράκος έδειχνε να τη συμπαθεί , αλλά στη συνέχεια ξεκίνησε να την κατηγορεί.Παράδειγμα το ποστ που δημοσίευσε πιο πάνω η Νεφέλη.Δεν την θεωρώ απαραίτητα αθώα , αλλά προβληματίζομαι για την ενοχή της.
Ναι , ok.Κάτι τέτοια δε μας έλεγες και στο #33 που αποδείχτηκες δολοφόνος ; :D
Είσαι σιγανό ποταμάκι κι εσύ κι καταφέρνεις να καλύπτεσαι εύκολα , ειδικά όταν έχεις κακό ρόλο.Θα σε έχω ύπόψη μου και σένα.
Όσον αφορά τη Σύλβια , όπως είπα , τη θεωρώ αθώα με βάση τα όσα έχουν γίνει.
Όσον αφορά τη Μαρία όμως , επίτρεψέ μου να διαφωνήσω.Θεωρείς απίθανο ο Σπυράκος να κατηγόρησε κάποιον συνδολοφόνο του ;Κατηγόρησε πολλούς.Δε θα κατηγορούσε όμως και κάποιο συνδολοφόνο , έτσι για να μη φανεί η ομάδα του;Στην τελική , ο Σπύρος Himela ψήφισε και όχι maria.... , άρα δεν είναι ένα ενδεχόμενο να ήταν με τη Μαρία συνδολοφόνοι ;Εξάλλου , και η Μαρία ψήφισε τη Himela και μετά τον νάουσα , που πιθανότατα αποδεικνύονται και οι 2 πολίτες.Εγώ πάντως συνεχίζω να θεωρώ ύποπτη τη Μαρία , αλλά δεν ξέρω ακόμα αν θα ψηφίσω αυτή.Μάλλον θα περιμένω μέχρι αύριο.
Προς το παρόν οι πιο ύποπτοι είναι : soter , maria.... , CiNeFiL , , love_angel (ψήφισε τη Himela και δεν έχει ξαναεμφανιστεί).Ίσως και η janewin που δε μιλάει.Αμφιταλαντεύομαι για το ποιον θα ψηφίσω αύριο.Αν δω κάποιον πιο ύποπτο θα πράξω αναλόγως.

Υπερασπίζεται: Himela,
Υποπτεύεται: maria..., Cinefil, soter, love angel, Janewin


Δεν αντικρούεις όμως τα επιχειρήματα αυτών που σε ψηφίζουν.Για να μην έρθεις σε διαμάχη;Για να μην κάνεις έντονη την παρουσία σου;Δεν ξέρω.Πάντως σ' αυτό το Παλέρμο πολύ φοβάμαι ότι είναι σαν και εκείνο που είχες... τον κακό ρόλο. :/:

Υποπτεύεται: soter

Λοιπόν , απ' τις δολοφονίες φάνηκαν κάποια πράγματα.Καταρχάς , η μπλε πεταλούδα είναι αθώα.Για τον φρικ παίζει.Δεν ξέρω με σιγουριά τί ήταν.
Νομίζω πως κατάλαβα τί εννοείς.Μ' αυτό το σκεπτικό όμως μπορεί η Νεφέλη να είναι αθώα και οι Πατρεύς-foreverfreak δολοφόνοι , εφόσον τους είχε καλοπιάσει και τους δύο.Σωστά ; :hmm:
Θαρρώ πως με την αποκάλυψη ενός δολοφόνου και με την αποτυχία της δολοφονίας σε συνδυασμό με την φανέρωση της αθωότητας σου και της πεταλούδας οι δολοφόνοι έχουν στριμωστεί αρκετά.Είναι πολύ πιθανό δηλαδή να μην παίζουν πολύ ενεργά γιατί φοβούνται πως θα αποκαλυφτούν.Ούτε εγώ είμαι σίγουρος για τον soter , αλλά γενικά φοβάμαι περισσότερο αυτούς που μιλάνε λίγο απ' αυτούς που δε μιλάνε καθόλου κι σ' αυτό το παιχνίδι έχουμε αρκετούς απ' αυτούς.
Απ' τη μία φαίνεται να έχεις δίκιο , απ' την άλλη όμως κι εσύ Χιμέλα δεν ψήφισες στον 1ο γύρο;
Έχεις ψηφίσει μέχρι στιγμής 2 άτομα που κατά πάσα πιθανότητα είναι αθώα.Δε σε κατηγορώ αυτή τη στιγμή , αλλά κρατάω το ενδεχόμενο να είσαι δολοφόνος και να το έκανες για να μας απομακρύνεις απ' το να πιστέψουμε ότι είσαι δολοφόνος και καρφώθηκες.
Τους υπόπτους μου τους είπα χτες το βράδυ , ίσως θα προσέθετα και τον Πατρεύς , αλλά δεν είμαι σίγουρος.Θα ψηφίσω σε λίγο , ελπίζοντας ότι θα έχουν μιλήσει κι άλλοι.

Υπερασπίζεται: blue butterfly, Cinefil, soter
Υποπτεύεται: foreverfreak, Πατρεύς, Drama Prinzessin


Απ' ότι βλέπω έχουμε διαξιφισμούς μεταξύ maria.... και soter που ανάθεμα και αν βγάζεις άκρη.Πιο πολύ ασχολούνται με το ποιος επιχειρηματολογεί η μπαίνει περισσότερο μου φαίνεται.Συνεχίζω να θεωρώ και τους δύο εξίσου ύποπτους και πραγματικά είμαι σε μεγάλο δίλημμα για το ποιον να ψηφίσω.Η maria.... λογικά θα ψηφίσει soter και είναι πολύ πιθανό στο τέλος να έρθουν σε ισοψηφία.Δεν έχω ξεκαθαρίσει ποιος απ' τους δύο μου φαίνεται πιο ένοχος.Μέχρι χθες το βράδυ η Μαρία , τώρα όμως μάλλον ο soter.
Γι' αυτό και προς το παρόν δε θα πάρω κανένα απ' τους δύο στο λαιμό μου και θα δώσω την ψήφο μου στη love_angel, καθώς όπως είπα χτες το βράδυ είναι μία απ' τις υπόπτους μου.Εύκολα στον πρώτο γύρο μπήκε στο κύμα κατά της Himelas , ενώ παράλληλα δε μας έχει πει κάτι ιδιαίτερα αξιοσημείωτο.To μόνο που είπε στη συνέχεια είναι πως της φάνηκε περίεργο το ότι ο Πατρεύς έδωσε διπλή ψήφο στη μαρία....Αυτό πιθανόν να καταδεικνύει μια συνεργασία μεταξύ λοβ και Μαρίας , αλλά δε μπορώ να είμαι απόλυτα σίγουρος ως προς αυτό.

Υποπτεύεται: maria...., soter, love angel

Συμπέρασμα:

Υπερασπίζεται: Σπυράκος, blue butterfly, Johnnaousa, Cinefil, Himela, soter

Υποπτεύεται: Himela, maria..., Πατρεύς, CiNeFiL, soter, love angel, Janewin, foreverfreak, Drama Prinzessin

Ψηφίζει: maria..., love angel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
- Έστω...
- Θες τόσο πολύ να μάθεις, ε;
- Λοιπόν θα μου πεις; Τι στο καλό έκανε η maria.... σ' αυτήν την πόλη;
- Άκουσα πως ήταν μάγισσα. Έβλεπε, λέει, οράματα για τους φόνους. Ήξερε ποιος θα πέθαινε την επόμενη ημέρα.
- .....

Όχι ρε Μαρία!!!!!! Έλεος δηλαδή!!!!!!! Να είσαι πολίτης και να παίζεις έτσι;;;;; :mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Πω δεν ξέρω τι να σκεφτώ τώρα. Κοίτα πόσοι πέσαμε πάνω σου ρε Μαρία!!!! Μα ήταν αυτός τρόπος παιχνιδιού;

Έχω πάθει σοκ. Είχα πει οτι αν είσαι πολίτης δε θέλω να ξαναπαίξω μαζί σου.

Ξεκινάμε να βρούμε ποιος την υποστήριξε και ποιος την κατηγόρησε.... Μέσα στους δεύτερους είμαι κι εγώ βέβαια αλλά με τέτοιο παίξιμο....

Η τυμβωρυχία ίσως θα έπρεπε βέβαια να πάει στον forever για να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα της διπλής δολοφονίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Μάααααλιστα! Πολίτης, λοιπόν, η Μαρία! Νικάει, βέβαια με τους δολοφόνους, οπότε δεν ήταν και πολύ κακό που την βγάλαμε. Μαφιόζα πάντως δεν ήταν, όπως τόσο επέμεναν κάποιοι! Αλλά ούτως ή άλλως... το μη χείρον, βέλτιστον. Καλύτερα η μάγισσα, παρά κάποιος άλλος πολίτης.

Συμπέρασμα:

Υπερασπίζεται: Σπυράκος, blue butterfly, Johnnaousa, Cinefil, Himela, soter

Υποπτεύεται: Himela, maria..., Πατρεύς, CiNeFiL, soter, love angel, Janewin, foreverfreak, Drama Prinzessin

Ψηφίζει: maria..., love angel
Λοιπόοοον... από αυτούς που υπερασπίζεται, ο Τζόν, η μπλου και η Χιμέλα (κατά 90%) είναι αθώοι. Άρα, ανάμεσα στους σότερ και σινεφίλ, πιστεύω ότι πρέπει να κρύβεται κάποιος δολοφόνος. Βέβαια, ο μπλουστας εκτός των άλλων είναι και καλός παίκτης, οπότε λογικά δεν θα μπορούσε να υπερασπιστεί κάποιον ξεκάθαρα. Οι δύο που ψήφισε μέχρι τώρα πάντως ήταν πολίτες...

Εύχομαι στην επόμενη ψηφοφορία (αν είμαι εγώ εδω να την δω) να βγει ή ο μπλουστας ή η σινεφίλ για να είμαστε σίγουροι ότι διώξαμε δολοφόνο. Έχουμε και λέμε: Σπυράκος, μπλουστας, σινεφίλ και ίσως φορέβερ, Τάσος ή σότερ.

Αυτοί είναι για μένα οι ύποπτοι... Εκτός κι αν κάποιος από αυτούς μπορεί και κρύβεται ακόμα στην ανωνυμία του και δεν τον έχουμε ξετρυπώσει. Αν πεθάνω όμως, καλά μου παιδάκια, να ξέρετε ποιους κατηγόρησα...

εντιτ:
Από ένστικτο κι μόνο κάτι μου λέει ότι εμείς δε βαράμε τον ίδιο ρόλο.

Εδώ πάντως ο μπλουστας αναφερόμενος στην Μαρία, είναι προφητικός! χεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Μάααααλιστα! Πολίτης, λοιπόν, η Μαρία! Νικάει, βέβαια με τους δολοφόνους, οπότε δεν ήταν και πολύ κακό που την βγάλαμε. Μαφιόζα πάντως δεν ήταν, όπως τόσο επέμεναν κάποιοι! Αλλά ούτως ή άλλως... το μη χείρον, βέλτιστον. Καλύτερα η μάγισσα, παρά κάποιος άλλος πολίτης.

Η πόρνη νικάει με τους μαφιόζους, η μάγισσα νικάει με τους πολίτες. ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕΣ Ε????:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Η πόρνη νικάει με τους μαφιόζους, η μάγισσα νικάει με τους πολίτες. ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕΣ Ε????:whistle:

:hehe:

Την τρέλα μου, πάντα τις μπερδεύω! Εννοείται το ήξερα, αλλά είχα κλείσει το tab-σκονάκι με τους κανόνες που έχω πάντα δίπλα και δεν το τσέκαρα... Αν αυτό είναι σημάδι της ενοχής μου... πυροβόλα αλύπητα...! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
Όχι ρε Μαρία!!!!!! Έλεος δηλαδή!!!!!!! Να είσαι πολίτης και να παίζεις έτσι;;;;; :mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Πω δεν ξέρω τι να σκεφτώ τώρα. Κοίτα πόσοι πέσαμε πάνω σου ρε Μαρία!!!! Μα ήταν αυτός τρόπος παιχνιδιού;

Έχω πάθει σοκ. Είχα πει οτι αν είσαι πολίτης δε θέλω να ξαναπαίξω μαζί σου.

Ξεκινάμε να βρούμε ποιος την υποστήριξε και ποιος την κατηγόρησε.... Μέσα στους δεύτερους είμαι κι εγώ βέβαια αλλά με τέτοιο παίξιμο....

Η τυμβωρυχία ίσως θα έπρεπε βέβαια να πάει στον forever για να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα της διπλής δολοφονίας...
οκ ας μην μας πιάνει απελπισία (ακόμα). η maria.... πραγματι δεν βοήθησε ιδιαίτερα και εγώ μάλλον βιάστηκα να ενεργοποιήσω την κάρτα μου αλλά έχουμε 6 άτομα που ψηφίσαμε πολίτη και το πιθανότερο είναι πως ανάμεσά μας θα υπάρχει και ένας δολοφόνος τουλάχιστον αφού κακά τα ψέμματα η maria.... ήταν εύκολος στόχος γι αυτούς.
σε αυτούς που την ψήφισαν himela και maria775m δεν νομίζω να είναι ggeorge1976 ψήφισε δολοφόνο στον πρώτο γύρο άρα έχει και αυτός ελαφρυντικά. για εμένα θα αφήσω εσάς να το κρίνετε. μένουν CiNeFiL και Eillen.η μεν CiNeFiL ψήφισε ναουσα και μαρια δηλαδη δύο πολίτες. η δε Eillen έχει ψηφίσει ως τώρα πάλι νάουσα, εμένα και μαρία. 2 σίγουροι πολίτες και αν ξέρατε και τον δικό μου ρόλο θα βλέπατε ότι είναι 3. άρα εγώ καταλήγω σε cinefil και eillen ως πιθανές δολοφόνους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Βλέπω οτι κάποιοι είδατε τις εξελίξεις αλλά δε σχολιάζει κανείς. Δε σας φαίνεται περίεργο λοιπόν που η σίγουρη δολοφόνος που είχαμε ήταν η μάγισσα;:mad:

Αφού λοιπόν η maria.... ήταν η μάγισσα, σημαίνει είτε οτι εκείνη σκότωσε την blue ή τον foreverfreak, είτε οτι η blue είναι ο αντίπαλος μαφιόζος. Θεωρώ τελείως άτοπο η Μαρία να σκότωσε κάποιον από τους δύο αφού δεν τους είχε υποψιαστεί στα ποστ της (εκτός αν δε μας το είχε πει). Θεωρώ επίσης fail να μη σώσει σήμερα τη Phoebe. Αν τα πράγματα έχουν αυτήν την εκδοχή, λυπάμαι Μαρία αλλά το παίξιμό σου ήταν τέρμα λάθος.

Οπότε αν η μπλου είναι αντίπαλος μαφιόζος, ο φρικ ήταν μαφιόζος, οπότε 2 σίγουρα μαφιόζοι έξω.

Δεν ξέρω, πείτε κι εσείς τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 03/01/2012
  1. blue_butterfly
  2. bluestas95
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin
  5. Eileen
  6. ggeorge1976
  7. Himela
  8. maria775m
  9. Myrtle
  10. Πατρεύς
  11. Πουλάκι
  12. soter
Ψήφοι

Απουσίες
  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
  • Πουλάκι #1
Η χώρα των Φαντασμάτων
Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)
Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top