Παλέρμο #35 - Xtreme Xmas Edition!

Ποιος θέλετε να φύγει από το παιχνίδι;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ψηφοφορία για 23/12/2011


  1. Catalyst--> fantasmenos
  2. cr 7
  3. dimijim--> fantasmenos
  4. Drama Prinzessin--> fantasmenos
  5. fantasmenos
  6. foreverfreak--> fantasmenos
  7. ggeorge1976
  8. JaneWin--> fantasmenos
  9. love_angel--> fantasmenos
  10. Mayroulis
  11. MissKit
  12. Phoebe
  13. tsarachaf
  14. _elena_
  15. Σπυρακος (^^)--> fantasmenos
  16. Τάσος97
  17. Χαρουλίτα--> fantasmenos
8 fantasmenos

Αποχώρηση 19/12--> fantasmenos
Αποχώρηση 20/12 --> maria775m
Δολοφονία 21/12: (μαφιόζοι)--> blue butterfly (μάγισσα)--> love_angel
Αποχώρηση 21/12: Himela
Δολοφονία 22/12: tsarachaf
Αποχώρηση 22/12: Πατρεύς

Φαντάσματα

fantasmenos - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια
love_angel - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια
tsarachaf - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια
Πατρεύς

Οριστικές αποχωρήσεις
soter (απουσίες) --> Συγκάτοικος
blue_butterfly (ποινή για αποκάλυψη ρόλου) --> Μάγισσα
Himela (κάρτα Τυμβωρυχία) --> Φανερός Μαφιόζος
Elena Kr (οικειοθελής αποχώρηση) --> Δικηγόρος
maria775m (κάρτα Τυμβωρυχία) --> Κρυφός Μαφιόζος

Απουσίες
Drama Prinzessin--> 1
Elena Kr--> 1, 2 (αποχώρησε)
foreverfreak--> 1
soter--> 1, 2 (αποχώρησε)
Τάσος97--> 1
Χαρουλιτα--> 1, 2
fantasmenos--> 1
Mayroulis--> 1
tsarachaf--> 1
love_angel--> 1
_elena_--> 1


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Βλέπω ότι θέλετε να με βγάλετε. Θα ξαναγυρίσουμε και η γη θα τρέμει, ψηφίστε με όλοι...

MOAR votes
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ο λογος που ψηφιζεις Ελενα;

Ψήφισα Έλενα, γιατί δεν μου καθόντουσαν καλά αυτά που έλεγε και θεώρησα άδικη την επίθεση στο πρόσωπο μου! Όταν κατηγορείς κάποιον χωρίς ουσιαστικό λόγο, μόνο ύποπτο μου φαίνεται!

Υ.Γ. Ο Χριστός κι η Μάνα του ρε Πέτρο! Τόσο μεγάλη επιθυμία έχεις για να παραμείνεις στο παιχνίδι; :confused: Θα παραμείνω στον Πατρεύς και καλά θα κάνετε να τον ψηφίσετε! Είναι ολοφάνερο ότι οι ομάδα των δολοφόνων δεν θέλει να χάσει κι άλλο ένα μέλος της!

Γιατί σου κάνει εντύπωση που ήθελε να σώσει τον εαυτό του; Εσύ το ίδιο δεν θα έκανες; :worry:

Θέλω να μάθω τι ήταν ο Πατρευς! :P

Επειδή και εγώ θέλω να μάθω τι ήταν ο Πατρεύς και επειδή οι αναστάσεις από τον Άδη ποτέ δεν μου άρεσαν...



Για να δούμε λοιπόν, τι ήταν ο Πατρεύς οεο;

ενδιαφέρον :/: ο fantasmenos κάνει άλλη μια κίνηση που μπορεί να αποδειχτεί μοιραία για αυτόν.ΟΙ ΥΠΟΨΙΕΣ ΜΟΥ:1.Ο fantasmenos έχει σίγουρα σημαντικό ρόλο γιατί αν είχε δίκιο ότι είναι πολίτης δεν θα την έβαζε2.τέλος μιά πρόταση που θα μου γίνει πολύ συχνή.Μήπως το έκανε για να μας ρίξει στάχτη στα μάτια???????(ψηφίζω το βράδυ)

Δηλαδή, αν ήσουν εσύ στην θέση του φαντασμένου, τι θα έκανες; Θα άφηνες τους άλλους να σε βγάλουν και να χάσεις; :worry:


Θα ψηφίσω fantasmeno!!! Από την αρχή ήθελα να τον βγάλω και τώρα είναι η κατάλληλη ευκαιρία! Ελπίζω να μην το ξαναζωντανέψει κανείς!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
λοιπόν, είχα σκοπό να ψηφίσω άλλον, αλλά είδα την άμεση προφυλάκιση και τώρα και ο φάντα είναι στους υπόπτους μου:hmm:. θα ψηφίσω το βράδυ, ΑΝ ΖΩ:'(. θέλω να δω αν γίνει τίποτα:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Άντε ΣΕ! Περιμένουμε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Επειδή και εγώ θέλω να μάθω τι ήταν ο Πατρεύς και επειδή οι αναστάσεις από τον Άδη ποτέ δεν μου άρεσαν...



Για να δούμε λοιπόν, τι ήταν ο Πατρεύς οεο;

Τώρα, τώρα! Για να δούμε:

Ο Πατρεύς, λοιπόν, ήταν


Αρχιμαφιόζος


Πέτρο αποχωρείς οριστικά από το παιχνίδι κι έχεις δικαίωμα για τελευταία λόγια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ψηφοφορία για 23/12/2011


  1. Catalyst--> fantasmenos
  2. cr 7
  3. dimijim--> fantasmenos
  4. Drama Prinzessin--> fantasmenos
  5. fantasmenos
  6. foreverfreak--> fantasmenos
  7. ggeorge1976
  8. JaneWin--> fantasmenos
  9. love_angel--> fantasmenos
  10. Mayroulis
  11. MissKit
  12. Phoebe--> fantasmenos
  13. tsarachaf
  14. _elena_
  15. Σπυρακος (^^)--> fantasmenos
  16. Τάσος97
  17. Χαρουλίτα--> fantasmenos
9 fantasmenos

Αποχώρηση 19/12--> fantasmenos
Αποχώρηση 20/12 --> maria775m
Δολοφονία 21/12: (μαφιόζοι)--> blue butterfly (μάγισσα)--> love_angel
Αποχώρηση 21/12: Himela
Δολοφονία 22/12: tsarachaf
Αποχώρηση 22/12: Πατρεύς

Φαντάσματα

fantasmenos - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια
love_angel - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια
tsarachaf - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια

Οριστικές αποχωρήσεις
soter (απουσίες) --> Συγκάτοικος
blue_butterfly (ποινή για αποκάλυψη ρόλου) --> Μάγισσα
Himela (κάρτα Τυμβωρυχία) --> Φανερός Μαφιόζος
Elena Kr (οικειοθελής αποχώρηση) --> Δικηγόρος
maria775m (κάρτα Τυμβωρυχία) --> Κρυφός Μαφιόζος
Πατρεύς (κάρτα Τυμβωρυχία) --> Αρχιμαφιόζος

Απουσίες
Drama Prinzessin--> 1
Elena Kr--> 1, 2 (αποχώρησε)
foreverfreak--> 1
soter--> 1, 2 (αποχώρησε)
Τάσος97--> 1
Χαρουλιτα--> 1, 2
fantasmenos--> 1
Mayroulis--> 1
tsarachaf--> 1
love_angel--> 1
_elena_--> 1


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Αυτα ειναι!!!!!!!!!!!!!!!! Παει και ο αρχηγος της συμμοριας;):)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
λοιπόν εντάξει ψηφίζω από τώρα....για τους λόγους που προανέφερα ψηφίζω fantasmeno

λοιπόν εντάξει ψηφίζω από τώρα....για τους λόγους που προανέφερα ψηφίζω fantasmeno

και ενεργοποιώ images.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Γιατί 6 ψήφους; Δεν δήλωσα πουθενά ότι κατεβαίνω σε εκλογές για κυβερνήτης του ε-στέκι για να με ψηφίσετε έτσι μαζικά. Τέλος πάντων, Το κύμα εναντίον μου δημιουργήθηκε από τους γνωστούς-αγνώστους, καλή τύχη να έχετε.

Ενεργοποιώ την κάρτα μου



Τασούλη θα τα πούμε στη κόλαση...
Χαχαχαχαχ καρφωσου λιγο ακομη!!
Από που και ως που ο Τασούλης ένοχος? Ζοριστήκαμε και χάσαμε τα λόγια μας.

Τασούλη καμ του δώθε.



Η ψηφοφορία θα γίνει κανονικά για κακή σου τύχη. Αλλά υγεία και όλα καλά! ^^
Λοβ θενξ. Τρέμε τωρα φανταα
:lol:

Άλλος δολοφόνος να ενεργοποιήσει την κάρτα ''Άμεση Προφυλάκιση'' υπάρχει;; Για ελάτε τώρα που γυρίζει...:P
Γυρισα.. ρε τους ξερω ολους τους πριν καν μαθετε εσεις τι ειναι.


Τσαρατσαφ καμ μπακ! :P
:whistle: Τεσπα δεν το σχολιαζω.. ας ελπιζω πως θα ερθει
ενδιαφέρον :/: ο fantasmenos κάνει άλλη μια κίνηση που μπορεί να αποδειχτεί μοιραία για αυτόν.ΟΙ ΥΠΟΨΙΕΣ ΜΟΥ:1.Ο fantasmenos έχει σίγουρα σημαντικό ρόλο γιατί αν είχε δίκιο ότι είναι πολίτης δεν θα την έβαζε2.τέλος μιά πρόταση που θα μου γίνει πολύ συχνή.Μήπως το έκανε για να μας ρίξει στάχτη στα μάτια???????(ψηφίζω το βράδυ)
Σταχτη στα ματια σας ριχνει! Ο φαντα ειναι δολοφονος! Βγαλτε τον απ τη μεση σημερα.. και θα με θυμηθειτε.. Ισως και να ειμαι το θυμα σημερα αλλα δε θα συμφεριε το φαντα και τοσο
Βλέπω ότι θέλετε να με βγάλετε. Θα ξαναγυρίσουμε και η γη θα τρέμει, ψηφίστε με όλοι...

MOAR votes
Φυσικα και θα σε βγαλουμε
Τώρα, τώρα! Για να δούμε:

Ο Πατρεύς, λοιπόν, ήταν


Αρχιμαφιόζος


Πέτρο αποχωρείς οριστικά από το παιχνίδι κι έχεις δικαίωμα για τελευταία λόγια!
Το ξερα απο χθες.
Αυτα ειναι!!!!!!!!!!!!!!!! Παει και ο αρχηγος της συμμοριας;):)...


Μπραβο κρ7. Ψηφίζω με τη σειρά μου fantasmenos διοτι μας κοροϊδεύει πολύ απλά. Ριξτε του και μια τυμβωρυχια να παει και να μην ξαναγυρισει.


Μια ερωτηση ο τζιμις εχει παιξει ξανα παλερμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Και αν μπει να ψηφισει ο Τσαφ Τσουφ, εμενα να με χεσεις:P...


Tώρα, αγαπητέ φρικ με αδικείς... :P Μία μέρα δεν μπόρεσα να μπω για να ψηφίσω και την αμέσως επόμενη δολοφονήθηκα, κι αμέσως κακό λόγο... Υπόσχομαι από δω και πέρα να σας ζαλίσω όσο περισσότερο γίνεται... :P

Τώρα, τώρα! Για να δούμε:

Ο Πατρεύς, λοιπόν, ήταν


Αρχιμαφιόζος

Μετά και από αυτό μπορώ να φτάσω σε ένα συμπέρασμα... Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα...

Έχουν μείνει 3 δολοφόνοι στο παιχνίδι, όπου είδαν 3 συναδέλφους τους να αποχωρούν σε συνεχόμενες ψηφοφορίες...

Κι έχουμε τα εξής:
α) Οι δολοφόνοι είναι παντελώς άμπαλοι και έχουν εκτεθεί ανεπανόρθωτα, από τους δικούς τους κακούς χειρισμούς... Οπότε τα πράγματα, είναι κάπως πιο απλά...

β) Οι δολοφόνοι είναι εκπληκτικά καλοί και ξεφορτώνονται όσους τους έχουν εκθέσει... Κάτι που είναι εξαιρετικά επικίνδυνο και ευφυές, οπότε στους εναπομείναντες δολοφόνους, παίζει να υπάρχουν και πολύ καλοί παίκτες...

Αυτό που δεν μου αρέσει καθόλου στο παιχνίδι(έχω από χθες το βράδυ που διαβάζω ό,τι είχα χάσει), είναι η τόση εμπιστοσύνη και οι τόσοι "σίγουρα αθώοι"... Παλέρμο παίζουμε ρε παιδιά, πού την βρήκατε τόσοι σιγουριά;;; Το πιθανότερο για μένα είναι ότι ο ένας μαφιόζος-αν όχι και δύο- κρύβονται μέσα σ' αυτούς τους υπεράνω πάσης υποψίας παίκτες...:hmm:

Η πρώτη ονομαστική υποψία που θα βάλω στο τραπέζι είναι ο Μαυρούλης... Ο οποίος παίζει-ως συνήθως- με τον γνωστό του χαζό τρόπο, αλλά δεν εμφανίζεται και τόσο στο προσκήνιο, σαν να είναι δασκαλεμένος από τους υπόλοιπους δολοφόνους...

Επίσης, κάτι περίεργο παίζει με τις MissKit και _elena_... Σ' αυτό το ζευγάρι παίζει όντως να έχουμε έναν ή και δύο μαφιόζους... Ναι, υποπτεύομαι αυτούς που δεν φαίνονται πολύ, γιατί είναι παράλογο να παίζουν όλοι οι δολοφόνοι τόσο φανερά... Υπερβολικό και επικίνδυνο ρίσκο...

Επίσης, αν δεν είναι ιδιοφυΐες, που μετά από κάθε ποστ τους, χαϊδεύουν άσπρες γάτες στο κρυσφύγετό τους, οι φρικ και Κάταλυστ, έχουν ενδιαφέροντες ρόλους και πληροφορίες(ναι, δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι από τον πρώτο γύρο πήρατε χαμπάρι Χιμέλα και μαρία έκαστος :redface:)

Μυστήρια ως προς τον ρόλο που βαράνε στο παιχνίδι για μένα, είναι ο Τάσος, η Φοίβη, η λαβ(την οποία και ευχαριστώ πολύ, που με επανέφερε και δεν το περίμενα από αυτήν :P), αλλά και ο dimijim που σίγουρα κάτι κρύβει...

Ένας άλλος που μπορεί να πλακώθηκε με την Χιμέλα για ξεκάρφωμα και του δόθηκε άφεση είναι ο georgeg1976...

Και τέλος, ο φαντασμένος... Παρ' όλο που ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος με αυτόν τον άνθρωπο, τείνω να πιστέψω ότι-αυτή την φορά τουλάχιστον- δεν είναι φονιάς κι ότι έπεσε θύμα της διαρκούς υποψίας(όχι και αδικαιολόγητης όμως) του λαού του Παλέρμο στο πρόσωπό του και των απέλπιδων προσπαθειών της Μαρίας να σωθεί... Όπως και να χει, πιθανότατα έχει ξενερώσει και με τον ρόλο του, γιατί δεν τον βλέπω να προσπαθεί να σωθεί... Και δεν νομίζω και να αλλάξει κάτι δηλαδή μέχρι το τέλος...

Για την ώρα, θα ψηφίσω τον Μαυρούλη, για τους λόγους που είπα πιο πάνω...

υγ1. Φρικ και Τάσο, αγόρια μου, ευχαριστηθήκατε;; Και ψήφο και ποστ ο τσαφ τσουφ!! :P

υγ2. Όσοι δεν αναφέρεστε στο ποστ μου, μην ανησυχείτε, θα ακολουθήσουν κι άλλα αργότερα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Μυστήρια ως προς τον ρόλο που βαράνε στο παιχνίδι για μένα, είναι ο Τάσος, η Φοίβη, η λαβ(την οποία και ευχαριστώ πολύ, που με επανέφερε και δεν το περίμενα από αυτήν :P), αλλά και ο dimijim που σίγουρα κάτι κρύβει...

υγ1. Φρικ και Τάσο, αγόρια μου, ευχαριστηθήκατε;; Και ψήφο και ποστ ο τσαφ τσουφ!! :P
Ναι έχω περίεργο ρόλο και θα το δείτε σε το πολύ 3 μέρες διότι και σήμερα δολοφόνος θα φύγει.

Χαχαχαχαχαχ.. Πάλι καλά αλλά ελπίζω να βοηθήσεις. Θα ήθελα να είχα το Ονειρο για να δω το ρόλο του/της λοβ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ελα ρε Τσαρατσαφ τρελααααααααααα, συγκινηθηκα τωρα!!! Αγαπαμε Ακριβο:P...

Εγω πλεον δε μπαινω σε ιδιαιτερες σκεψεις, καθως τα πραγματα ειναι αρκετα ξεκαθαρα, αναφορικα με τους δολοφονους:
Δολοφονοι:
Μαρια
Χιμελα
Πατρευς
Φαντασμενος
ΝτιμιΤζιμ
Μαυρουλης

Διεφθαρμενος αστυνομικος:
_elena_ (και δινω και λιιιιιιγες πιθανοτητες στη MissKit)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Μετά και από αυτό μπορώ να φτάσω σε ένα συμπέρασμα... Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα...

Έχουν μείνει 3 δολοφόνοι στο παιχνίδι, όπου είδαν 3 συναδέλφους τους να αποχωρούν σε συνεχόμενες ψηφοφορίες...

Κι έχουμε τα εξής:
α) Οι δολοφόνοι είναι παντελώς άμπαλοι και έχουν εκτεθεί ανεπανόρθωτα, από τους δικούς τους κακούς χειρισμούς... Οπότε τα πράγματα, είναι κάπως πιο απλά...

β) Οι δολοφόνοι είναι εκπληκτικά καλοί και ξεφορτώνονται όσους τους έχουν εκθέσει... Κάτι που είναι εξαιρετικά επικίνδυνο και ευφυές, οπότε στους εναπομείναντες δολοφόνους, παίζει να υπάρχουν και πολύ καλοί παίκτες...

Αυτό που δεν μου αρέσει καθόλου στο παιχνίδι(έχω από χθες το βράδυ που διαβάζω ό,τι είχα χάσει), είναι η τόση εμπιστοσύνη και οι τόσοι "σίγουρα αθώοι"... Παλέρμο παίζουμε ρε παιδιά, πού την βρήκατε τόσοι σιγουριά;;; Το πιθανότερο για μένα είναι ότι ο ένας μαφιόζος-αν όχι και δύο- κρύβονται μέσα σ' αυτούς τους υπεράνω πάσης υποψίας παίκτες...:hmm:

Η πρώτη ονομαστική υποψία που θα βάλω στο τραπέζι είναι ο Μαυρούλης... Ο οποίος παίζει-ως συνήθως- με τον γνωστό του χαζό τρόπο, αλλά δεν εμφανίζεται και τόσο στο προσκήνιο, σαν να είναι δασκαλεμένος από τους υπόλοιπους δολοφόνους...

Επίσης, κάτι περίεργο παίζει με τις MissKit και _elena_... Σ' αυτό το ζευγάρι παίζει όντως να έχουμε έναν ή και δύο μαφιόζους... Ναι, υποπτεύομαι αυτούς που δεν φαίνονται πολύ, γιατί είναι παράλογο να παίζουν όλοι οι δολοφόνοι τόσο φανερά... Υπερβολικό και επικίνδυνο ρίσκο...

Επίσης, αν δεν είναι ιδιοφυΐες, που μετά από κάθε ποστ τους, χαϊδεύουν άσπρες γάτες στο κρυσφύγετό τους, οι φρικ και Κάταλυστ, έχουν ενδιαφέροντες ρόλους και πληροφορίες(ναι, δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι από τον πρώτο γύρο πήρατε χαμπάρι Χιμέλα και μαρία έκαστος :redface:)

Μυστήρια ως προς τον ρόλο που βαράνε στο παιχνίδι για μένα, είναι ο Τάσος, η Φοίβη, η λαβ(την οποία και ευχαριστώ πολύ, που με επανέφερε και δεν το περίμενα από αυτήν :P), αλλά και ο dimijim που σίγουρα κάτι κρύβει...

Ένας άλλος που μπορεί να πλακώθηκε με την Χιμέλα για ξεκάρφωμα και του δόθηκε άφεση είναι ο georgeg1976...

Και τέλος, ο φαντασμένος... Παρ' όλο που ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος με αυτόν τον άνθρωπο, τείνω να πιστέψω ότι-αυτή την φορά τουλάχιστον- δεν είναι φονιάς κι ότι έπεσε θύμα της διαρκούς υποψίας(όχι και αδικαιολόγητης όμως) του λαού του Παλέρμο στο πρόσωπό του και των απέλπιδων προσπαθειών της Μαρίας να σωθεί... Όπως και να χει, πιθανότατα έχει ξενερώσει και με τον ρόλο του, γιατί δεν τον βλέπω να προσπαθεί να σωθεί... Και δεν νομίζω και να αλλάξει κάτι δηλαδή μέχρι το τέλος...

Για την ώρα, θα ψηφίσω τον Μαυρούλη, για τους λόγους που είπα πιο πάνω...

υγ1. Φρικ και Τάσο, αγόρια μου, ευχαριστηθήκατε;; Και ψήφο και ποστ ο τσαφ τσουφ!! :P

υγ2. Όσοι δεν αναφέρεστε στο ποστ μου, μην ανησυχείτε, θα ακολουθήσουν κι άλλα αργότερα...:P


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Εκτός από το σημείο που με υποπτεύεσαι! :P

Κόβω το κεφάλι μου, οτι υπάρχει κάποιος κακός που κανείς δεν τον έχει υποπτευθεί, έχει περάσει απαρατήρητος και τώρα χαζοχαίρεται!
Πρέπει, μετά την σημερινή ψηφοφορία, να είμαστε, οι πολίτες, υπερβολικά προσεκτικοί και να διαβάζουμε πίσω από τις λέξεις, για να βρούμε τον Αλέξη! :P

Από την άλλη, μακάρι οι δολοφόνοι να είναι τόσο απρόσεχτοι και άπειροι, ετσί ώστε να έχουν βγει ήδη στο προσκήνιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ναι έχω περίεργο ρόλο και θα το δείτε σε το πολύ 3 μέρες διότι και σήμερα δολοφόνος θα φύγει.

Χαχαχαχαχαχ.. Πάλι καλά αλλά ελπίζω να βοηθήσεις. Θα ήθελα να είχα το Ονειρο για να δω το ρόλο του/της λοβ.

Βασικά, το ωραίο με αυτή την έκδοση είναι ότι σχεδόν όλοι έχουν ρόλο... Δεν είμαι τόσο σίγουρος για την σημερινή αποχώρηση... :/:

Ελα ρε Τσαρατσαφ τρελααααααααααα, συγκινηθηκα τωρα!!! Αγαπαμε Ακριβο:P...

Εγω πλεον δε μπαινω σε ιδιαιτερες σκεψεις, καθως τα πραγματα ειναι αρκετα ξεκαθαρα, αναφορικα με τους δολοφονους:
Δολοφονοι:
Μαρια
Χιμελα
Πατρευς
Φαντασμενος
ΝτιμιΤζιμ
Μαυρουλης

Διεφθαρμενος αστυνομικος:
_elena_ (και δινω και λιιιιιιγες πιθανοτητες στη MissKit)

Ρε συ, αυτό είναι που με φοβίζει, ότι κάποια πράγματα είναι υπερβολικά ξεκάθαρα, για να είναι αληθινά... Μα πόση αμπαλιά πια;;;

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Εκτός από το σημείο που με υποπτεύεσαι! :P

Κόβω το κεφάλι μου, οτι υπάρχει κάποιος κακός που κανείς δεν τον έχει υποπτευθεί, έχει περάσει απαρατήρητος και τώρα χαζοχαίρεται!
Πρέπει, μετά την σημερινή ψηφοφορία, να είμαστε, οι πολίτες, υπερβολικά προσεκτικοί και να διαβάζουμε πίσω από τις λέξεις, για να βρούμε τον Αλέξη! :P

Από την άλλη, μακάρι οι δολοφόνοι να είναι τόσο απρόσεχτοι και άπειροι, ετσί ώστε να έχουν βγει ήδη στο προσκήνιο!

Αν συμφωνούσες και στο σημείο που σε υποπτεύομαι(που δεν είναι ακριβώς υποψία, αλλά απορία) θα ξαφνιαζόμουν...

Ένιγουέι, ένα άλλο που θα ήθελα να προσθέσω, καλό θα ήταν αν έχει μένει καμιά Τυμβωρυχία σε καλά χέρια (πρέπει αυτή την στιγμή να υπάρχουν άλλες δύο στο παιχνίδι) καλό θα ήταν να παιχτεί στον φαντασμένο, αν βγει σημέρα, γιατί θα ξεκαθαρίσουν πολλά πράγματα τότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Βασικά, το ωραίο με αυτή την έκδοση είναι ότι σχεδόν όλοι έχουν ρόλο... Δεν είμαι τόσο σίγουρος για την σημερινή αποχώρηση... :/:



Ρε συ, αυτό είναι που με φοβίζει, ότι κάποια πράγματα είναι υπερβολικά ξεκάθαρα, για να είναι αληθινά... Μα πόση αμπαλιά πια;;;



Αν συμφωνούσες και στο σημείο που σε υποπτεύομαι(που δεν είναι ακριβώς υποψία, αλλά απορία) θα ξαφνιαζόμουν...

Ένιγουέι, ένα άλλο που θα ήθελα να προσθέσω, καλό θα ήταν αν έχει μένει καμιά Τυμβωρυχία σε καλά χέρια (πρέπει αυτή την στιγμή να υπάρχουν άλλες δύο στο παιχνίδι) καλό θα ήταν να παιχτεί στον φαντασμένο, αν βγει σημέρα, γιατί θα ξεκαθαρίσουν πολλά πράγματα τότε...

Ο φαντα ειναι ΣΙΓΟΥΡΑΚΙ δολοφόνος. Την τυμβωρυχία να την παίξετε ετσι ώστε να μην ξαναγυρίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ρε συ, αυτό είναι που με φοβίζει, ότι κάποια πράγματα είναι υπερβολικά ξεκάθαρα, για να είναι αληθινά... Μα πόση αμπαλιά πια;;;

Μεχρι χθες αυτο το γεγονος με φοβιζε κι εμενα, αλλα πλεον ειμαι σιγουρος οτι οι δολοφονοι εχουν εκτεθει ανεπανωρθωτα:)!! Δεχτηκαν τα πυρα μας απο παντου και αναγκαστικα λυγισαν... Σε μια προσπαθεια τους να σωσουν τα κεφαλια τους, μας εδειξαν την πραγματικη τους ταυτοτητα!! Ακομα και τωρα που καθομαστε και το σχολιαζουμε, νομιζω πως το κουραζουμε και τιποτα παραπανω:P...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μακάρι να είναι τόσο απλό, αλλά δεν μπορώ να εφησυχαστώ ακόμη... Ίσως αν έχουμε αποκαλύψεις το βράδυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μια ερωτηση ο τζιμις εχει παιξει ξανα παλερμο;

Ούτε το κανονικό ούτε το ονλινε
Γι αυτό στην αρχή ψαχνόμουνα
Τώρα δεν ξέρω, κάπως ξεκαθαρίζουν τα πράγματα
Ας δούμε τι έχει το πιάτο σήμερα
Ελπίζω τίποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top