Παλέρμο #35 - Xtreme Xmas Edition!

Ποιος θέλετε να φύγει από το παιχνίδι;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τελικα τι γίνεται;
Φεύγει η χιμέλα ή η ντράμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,411 μηνύματα.
Επειδή πρέπει να σωθώ και μόνο γι' αυτό, θα χρησιμοποιήσωτην κάρτα



για αυτόν που θεωρώ αυτή τη στιγμή οτι είναι ο Νο 1 ύποπτος για δολοφόνος. Για τη Drama Prinzessin.

Η κάρτα αυτή ΔΕΝ ισχύει όπως σωστά επισημαίνουν τα παιδιά, διότι είχε περάσει ο χρόνος ενεργοποίησής της.
Σας δίνουμε 10 λεπτά, μέχρι τις 20.20 για να αλλάξετε την ψήφο σας χωρίς αιτιολόγηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Απορια: Η νεκροφανεια και η Αμεση προφυλακιση μενουν στις κατοχους τους??

Παιδια, πολλοι απο εσας εχετε σημαντικους ρολους, αλλα οπως φαινεται δε βοηθατε καθολου στην εξελιξη του παιχνιδιου!! Ενεργοποιηθειτε λιγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Προς ΣΕ:
1ον Εχω αλλάξει την ψήφο μου απ τον cr στην χαρουλιτα το μεσημερι
Προφανως σας ξέφυγε
Διορθώστε το σας παρακαλώ

2ον Απ πότε έχει περάσει ο χρόνος ενεργοποίησης;
Αφού λέει πως παίζεται απ τις 7μμ εως τις 8μμ
Αλλά το διάγραμμα λέει άλλα
Τι ισχύει;
Αν ειναι αυτο π λέει ο φρικ, τότε γτ οι κανόνες λένε άλλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Δεν το είχα προσέξει αυτό...
Αλλά και πάλι οι κανόνες λένε ότι παίζεται απ τις 7μμ έως τις 8μμ
Γιατι ν ισχυει αυτο π λες εσυ κ όχι οι κανόνες;
Είμαι πραγματικά χαμένος τώρα
Αν υπάρχει λάθος στους κανόνες κι όντως το παιχνίδι παίζεται όπως λέτε τότε διορθώστε τους κανόνες για να μην ξαναγίνουν κ άλλα λάθη!
Εγώ αν είχα την κάρτα πάντως 7 με 8 θα την έπαιζα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,411 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Προς ΣΕ:
1ον Εχω αλλάξει την ψήφο μου απ τον cr στην χαρουλιτα το μεσημερι
Προφανως σας ξέφυγε
Διορθώστε το σας παρακαλώ
Thanks!:)

2ον Απ πότε έχει περάσει ο χρόνος ενεργοποίησης;
Αφού λέει πως παίζεται απ τις 7μμ εως τις 8μμ
Αλλά το διάγραμμα λέει άλλα
Τι ισχύει;
Αν ειναι αυτο π λέει ο φρικ, τότε γτ οι κανόνες λένε άλλα;
Οι κανόνες λένε ότι η συγκεκριμένη κάρτα ενεργοποιείται ΠΡΙΝ το τέλος της ψηφοφορίας, δηλαδή κανονικά πριν το διάστημα 7-8μ.μ Για αυτό δεν ισχύει

Δημήτρη, οι κανόνες είναι αυτοί και δεν έχουν κάποιο λάθος. :) - πέρα από το συντακτικό! :P :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,411 μηνύματα.
Ψηφοφορία για 21/12/2011

  1. blue_butterfly
  2. Catalyst--> 1 Πατρεύς
  3. cr 7 -->fantasmenos
  4. dimijim--> Χαρουλίτα
  5. Drama Prinzessin--> Himela
  6. Elena Kr
  7. fantasmenos--> Χαρουλίτα
  8. foreverfreak --> Himela
  9. ggeorge1976--> Himela
  10. Himela --> Drama Prinzessin
  11. JaneWin --> Drama Prinzessin
  12. love_angel--> fantasmenos
  13. Mayroulis
  14. MissKit--> Χαρουλίτα
  15. Phoebe --> Catalyst
  16. tsarachaf
  17. _elena_ --> Misskit
  18. Πατρεύς--> Χαρουλίτα
  19. Σπυρακος (^^)-->Himela
  20. Τάσος97--> Himela
  21. Χαρουλιτα
4 Χαρουλίτα
5 Himela
2 Drama Prinzessin
2 fantasmenos
1 Πατρεύς
1 Misskit
1 Catalyst


Αποχώρηση 19/12--> fantasmenos
Αποχώρηση 20/12 --> maria775m


Φαντάσματα

fantasmenos - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια
maria775m
blue_butterfly
love_angel


Απουσίες
Drama Prinzessin--> 1
Elena Kr--> 1
foreverfreak--> 1
soter--> 1, 2 (αποχώρησε)
Τάσος97--> 1
Χαρουλιτα--> 1
fantasmenos--> 1


  • Ενεργοποίηση Κάρτας Επιπλέον Ψήφος από τον Catalyst (19/12).
  • Ενεργοποίηση Κάρτας Νεκροφάνεια από την Maria775m (ο fantasmenos επιστρέφει στο παιχνίδι) (20/12).
  • Ενεργοποίηση Κάρτας Όνειρο από την blue_butterfly (20/12).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
οκ παιδιά, δικό μου λάθος
Φταίει ότι είμαι ζαλισμένος απ τη Χημεία...
Συγνώμη για την όποια αναστάτωση
Περιμένω να δω αν θα φύγει η χιμέλα και μετά θα πάω να ξεκουραστώ, αναμένοντας με πολύ ενδιαφέρον τα τελευταία της λόγια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,411 μηνύματα.
Το αποτέλεσμα της σημερινής ψηφορορίας είναι η αποχώρηση της Himela, με 5 ψήφους.

Himela, ακούμε τα τελευταία σου λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Λοιπον, επειδη θα πρεπει να παω για εναν καφε σε λιγο και δε βλεπω τη Himela να απανταει στο αμεσο μελλον, θα ηθελα να κανω μερικες παρατηρησεις:
Καταρχας πιστευω πως σημερα βγαλαμε ενας μαφιοζο γιατι: Παιχτηκαν δυο καρτες αμεσης προφυλακισης σε μια μερα, κατι που θα ηταν ιδιαιτερα βολικο για την ομαδα των μαφιοζων, καθως δε θα χρειαζοταν να καρφωθουν με τις ψηφους τους!! Η μια μαλιστα παιχτηκε στις 8 παρα, για να μην προλαβει να αντιδρασει καποιος αλλος παιχτης που εχει στα χερια του μια απο τις καρτες ακυρωσης προφυλακισης... Γιατι λοιπον η Himela δεν εστειλε το παιχνιδι σε ισοψηφια, ωστε να παρει παραταση?? Γιατι φοβηθηκε μηπως καρφωθουν οσοι την υποστηριξουν... Βεβαια υπαρχει και το αλλο ενδεχομενο, αλλα ειναι λιιιιιγο τραβηγμενο:
Τα κοριτσια δεν ανταλλαξαν ψηφους, γιατι ηταν και οι δυο μαφιοζοι και ηθελαν να δουν μηπως ανατραπει το σκηνικο:P!! Τελος, ακομα και αν η Himela δεν ηταν δολοφονος, δυστυχως σ'αυτη την εκδοχη του παλερμο βαδιζουμε στα τυφλα, σιγουρα ηταν ενας πολιτης που δεν προσφερε ουσιαστικη βοηθεια...
Μετα την υποστηριξη του στη Himela, και αν παρουμε στο μυαλο μας το ενδεχομενο πως ηταν οντως μαφιοζος, το επομενο προσωπο που ειναι στους top suspects μου για μαφιοζος ειναι φυσικα ο Dimijim!! Εχω εξηγησει σε προηγουμενα post γιατι τον υποψιαζομαι και σημερα μου εδωσε παραπανω αφορμες.

Υποπτους επισης θεωρω τους:
fantasmenos
Χαρουλίτα
Θεωρω πως ενας απο τους δυο πρεπει να ειναι δολοφονος και οι μαφιοζοι να ειχαν την ατυχια να βρεθουν αντιμετωποι μεταξυ τους. Βεβαια αυτο το τελευταιο ειναι μια εικασια, οποτε μη δινετε και πολυ βαση.

Τελος, μια εκ των _elena_, MissKit, δεν ειναι ακομα σιγουρος ποια, πρεπει να εχει το ρολο του διεφθαρμενου αστυνομικου.

Υ.Γ: Παιδια, το εγραψα και πριν, το ξαναγραφω και τωρα: Οσοι εχετε ρολους που μπορουν πραγματικα να βοηθησουν τους πολιτες ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙΤΕ. Αν βασιζομαστε στις εικασιες του καθενος, δε θα ειμαστε για παντα τυχεροι.

Καληνυχτα και τα ξαναλεμε συντομα:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,164 μηνύματα.
Ό,τι είχα να πω το είπα σε προηγούμενα ποστ μου. Αν θεωρείς εμένα άχρηστο πολίτη φρικ, δεν ξέρω ποιον θεωρείς χρήσιμο. Μάλλον αυτοί που δε μιλάνε και δεν τραβάνε την προσοχή μας είναι πιο χρήσιμοι για το παιχνίδι. Δυστυχώς για άλλη μια φορά βλέπω να φεύγω επειδή μιλάω και δίνω επιχειρήματα κι εξηγώ αυτά που σκέφτομαι. Μάλλον ήμουν πολύ επικίνδυνη για κάποιους...

Καλή συνέχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Himela:
12. O Mayroylis έρχεται, τρολάρει και φεύγει. Προφανώς ο κακός ρόλος που ήθελε να έχει δεν του ήρθε κι απλά κάνει την πλάκα του. Σοβαρέψου όμως λίγο μικρούλη και μίλα κι εσύ λίγο πιο πολύ!! Κάθε ιδέα μπορεί να μας βοηθήσει.
ρε συγγνώμη αλλά δεν έχω πολύ χρόνο. από αύριο θα μπαίνω όλη την ώρα
(πήρα απουσία ε; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Μάλιστα..έφυγε η Himela.
Αλλά έχω μείνει με κάποιες απορίες βασικά.

Τελικά δεν μου αρέσει καθόλου που ξαφνικά ορισμένα άτομα πάνε να σώσουν τη himela. Να στε καλά παιδάκια εμπλουτίζετε τη λίστα των υπόπτων μου!

fantasmenos, maria775m, himela, πατρευς.

Αλλάζω τη ψήφο μου σε himela.

εδιτ: Τώρα το είδα!!! Εμένα βγάλατε? Ποιο νούμερο είναι η μάγισσα? Πείτε μου να τον κάνω μπαν! :P
Η ψήφος μου προφανώς δεν μετράει που την άλλαξα αλλα στους ύποπτους θα προσθέσω και την misskit.

Τι να πω. Μου τη σπάσατε. -.-'
Μας εξηγείς λίγο Βίκυ για ποιον λόγο θεωρείς τους παραπάνω ύποπτους; :hmm:

5. Η Drama είναι αυτή που ψήφισα χτες γιατί οι κινήσεις της είναι ύποπτες. Μετά που την ψήφισα, με ψήφισε. Μετά από αυτό, άρχισα να μαζεύω ψήφους... Τυχαίο; Δε νομίζω; Εκείνη βέβαια τηρεί σιγή ιχθύος. Συγνώμη αλλά το οτι δηλώνεις οτι θα λείπεις 5 μέρες από το παιχνίδι εμένα μου φαίνεται πολύ βολικό. Είναι η πρώτη ένοχη για μένα.
Εν τέλει και με αυτό το σεντόνι, θα ψηφίσω τη Drama Prinzessin και πάλι γιατί τη θεωρώ ακόμα πολύ ύποπτη. Αν τελικά φύγω με την ψηφοφορία, λάβετε υπόψη τα λόγια μου.
Οι δικές μου κινήσεις ύποπτες; :confused: Τι άλλο θα ακούσω;; Ας χρησιμοποιήσει κάποιος την κάρτα του, για να επιβεβαιωθείτε σε ποια ομάδα ανήκω!
Δεν καταλαβαίνω, γιατί κατηγορείς μόνο εμένα για τις απουσίες μου! Έχεις περάσει κι εσύ από τα μαθητικά χρόνια και τουλάχιστον μπορείς να με καταλάβεις. :/: Μπαίνω όσο μου το επιτρέπει ο χρόνος και υποσχέθηκα ότι θα μπαίνω περισσότερο από την Παρασκευή και μετά..τι άλλο να πω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Κλεοπάτρα, δε νομίζω ότι μπορούν να σου απαντήσουν αυτή τη στιγμή, είναι κι οι δυο τους σε μια περίεργη φάση.

Έχε υπομονή.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ναι το ξέρω..πάρτες ως ρητορικές ερωτήσεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,565 μηνύματα.
Είχα μάθημα ο άνθρωπος και γυρίζω και βλέπω το κεφαλάκι μου να παίζεται και να με κατηγορούν για αποπροσανατολισμό των παικτών, επειδή άκουσον άκουσον τόλμησα να κάνω μια διεφθαρμένη σκέψη περί πιθανής στρατηγικής που χρησιμοποιεί μια ομάδα παικτών!!! Κουνήστε το κεφαλάκι σας λέω εγώ, όλοι το ίδιο δεν κάνουμε; :eek:

Ελένη, τείνω να πιστέψω ότι ο φρικ έχει δίκιο σχετικά με το ποιος είναι ο ρόλος σου. Τέτοια εμμονή μαζί μου δεν την καταλαβαίνω πραγματικά. Τα "μοναδικά" μου ποστς οφείλονται στο γεγονός ότι έχω ακόμη μαθήματα στο πανεπιστήμιο και δεν έχω τόσο πολύ χρόνο. Από εκεί και πέρα κινούμαι στο χάος, γιατί δεν ξέρω πού μου πάνε τα τέσσερα και ψάχνω να βρω μια άκρη. Επίσης...

H άμεση αντίδραση της Phoebe στη Ριρίκα επίσης ήταν "ωωω δεν παίζει σύμφωνα με τους κανόνες!"
Μάλλον ήθελε να την διαβάλει ή να βγάλει άκυρα όσα είπε πριν,μαζί με την Misskit,αλλά τελικά δεν της βγήκε.

Θα κατηγορηθούμε επειδή θέλουμε σωστή εφαρμογή των κανόνων σε ένα παιχνίδι που έχει υπερτονιστεί αυτή η αναγκαιότητα; :eek: Ξεκάθαρα αναφέρεται στους κανόνες. Παραλογίζεσαι κι εκτίθεσαι ανεπανόρθωτα. Αν ήξερα ότι πήγαιναν να δολοφονήσουν τη Ριρίκα, θα την κατηγορούσα λίγο πριν τη δολοφονία της για μαφιόζο; Δεν είμαστε καλά. :P

Κέρδισες την ψήφο μου με το σπαθί σου. Ωραίο παιχνίδι, αλλά δεν έπιασε. Τα παίζεις όλα για όλα, όταν παίζεις κατ' αυτόν τον τρόπο.

_elena_ από εμένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Οκ, ήρθε η ώρα να ψηφίσω κι εγώ. ^^
O Σπυράκος(^^) παίρνει την ψήφο μου για τον λόγο που είπα και χτες. Ακόμα να καταλήξει κάπου και αυτό δείχνει ότι προσπαθεί να περάσει απαρατήρητος, να θεωρηθεί αθώος φωνάζοντας το και πιστεύω ότι έχει κάποιον κακό ρόλο.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,407 μηνύματα.
Μου αρέσει να κρατάω τα στατιστικά του παιχνιδιού γιατί πίσω από τις τελικές ψήφους κρύβεται η ουσία.
Ξεκινώ από ένα αξίωμα, ότι η Μαρία ήταν δολοφόνος. Ξέρω ότι μπορεί να οδηγηθώ σε λάθος συμπεράσματα αν αυτό δεν ισχύει. Όμως. το x-treme όσο προχωράει θα γίνεται όλο και πιο περίπλοκο, οπότε θα βασιστώ σε αυτό που θεωρώ πιο πιθανό μέχρι τώρα και θα συνεχίσω να ψάχνω με βάση αυτήν την υπόθεση.

Οπότε, έχουμε και λέμε:
1) Στην χθεσινή ψηφοφορία, ήταν πάρα πολύ λίγοι αυτοί που δεν ψήφισαν τη Μαρία.
Συγκεκριμένα ήταν οι: dimijim, Himela, JaneWin, _elena_, Πατρεύς, Σπυράκος.
Είμαι πεπεισμένος ότι τουλάχιστον ένας από αυτούς είναι δολοφόνος και μάλλον θα ψήφισε όταν η ψηφοφορία ήταν σε αρχική φάση και δεν είχαν ξεκαθαρίσει ακόμα τα πράγματα. Από την άλλη, κάποιος/οι δολοφόνοι, θα ψήφισαν Μαρία προς το τέλος της ψηφοφορίας για να ρίξουν στάχτη στα μάτια (έχει γίνει σλογκαν πια αυτή η φράση!:P) και ενώ η κατάσταση ήταν αναντίστρεπτη πια. Είναι αδύνατον αυτή τη στιγμή να βρούμε ποιός/οί δολοφόνοι κρύβονται ανάμεσα σε 12 άτομα, οπότε κρατάω μόνο τα παραπάνω ονόματα που δεν ψήφισαν Μαρία.
2) Ο Σπύρος κι εγώ αρχίσαμε να ψηφίζουμε χθες βράδυ τους ανενεργούς και μόλις η Χαρουλίτα πήρε 2 ψήφους, άρχισαν να την ψηφίζουν κι άλλοι, γεγονός που δεν το θεωρώ καθόλου τυχαίο. Σε αυτό το ποστ αναφέρω τα ονόματα: fantasmenos, MissKit, Πατρέας, Σπύρος.
Τον Σπύρο τον εξαιρώ αφενός γιατί ήταν ο πρώτος που ψήφισε την Χαρουλίτα και αφετέρου γιατί αποδείχθηκε αθώος κατά ένα μεγάλο ποσοστό σήμερα.
Φυσικά δεν είναι όλοι οι boldαρισμένοι δολοφόνοι, αλλά ψάχνω κοινά ονόματα.
Το μόνο κοινό όνομα στις 2 παραπάνω λίστες είναι αυτό του Πατρέα.

Μελετώντας και τα ποστ του, παρατηρώ ότι ψήφισε χθες το πρωί. Βέβαια, οι ψήφοι ήταν 7-2 τότε, δεν ήταν δηλαδή και πολύ αρχικό στάδιο της ψηφοφορίας, αλλά ίσως προσπάθησε να αλλάξει το σκηνικό. Επίσης, ήταν ο τρίτος που ψήφισε τη Χαρουλίτα σήμερα, άρα είναι πολύ πιθανό να προσπάθησε να δημιουργήσει κλίμα εναντίον της!
Συνδυάζοντας, τέλος, ότι στην παράταση του πρώτου γύρου ψήφισε τον fantasmeno, καταλήγω ότι είναι πολύ πιθανό να είναι ένας από τους δολοφόνους. Ψηφίζω Πατρέα.
Δε θα συμφωνήσω με τις τόσες ψήφους της Himela και θα πάω κόντρα στο κλίμα που έχει επικρατήσει. Δεν μου έχει δώσει αφορμές να την υποπτευθώ ιδιαίτερα, αν και δεν με πείθει γενικά ο τρόπος παιχνιδιού της. Σίγουρα την έχω στα υπόψη, αλλά δε θα βάλω το λιθαράκι μου σε αυτό το αποτέλεσμα.
Ο Μαυρούλης δεν έχει φανεί καθόλου και ο tsarachaf πραγματικά δεν έχω ιδέα τι ρόλο βαράει.
Κριμα και εισαι καλος πολιτης!!!Γιατι Πατρεα; Τον εχεις για δολοφονο;

Επειδή πρέπει να σωθώ και μόνο γι' αυτό, θα χρησιμοποιήσωτην κάρτα



για αυτόν που θεωρώ αυτή τη στιγμή οτι είναι ο Νο 1 ύποπτος για δολοφόνος. Για τη Drama Prinzessin.
Τοσο πολυ ησουν απελπισμενη λοιπον!!Μετα απο αυτο ειμαι σιγουρος 100% οτι η DRAMA ειναι αθωα!!!!!!!

Ό,τι είχα να πω το είπα σε προηγούμενα ποστ μου. Αν θεωρείς εμένα άχρηστο πολίτη φρικ, δεν ξέρω ποιον θεωρείς χρήσιμο. Μάλλον αυτοί που δε μιλάνε και δεν τραβάνε την προσοχή μας είναι πιο χρήσιμοι για το παιχνίδι. Δυστυχώς για άλλη μια φορά βλέπω να φεύγω επειδή μιλάω και δίνω επιχειρήματα κι εξηγώ αυτά που σκέφτομαι. Μάλλον ήμουν πολύ επικίνδυνη για κάποιους...

Καλή συνέχεια!
Εισαι επικινδυνη..για τους πολιτες!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Κριμα και εισαι καλος πολιτης!!!Γιατι Πατρεα; Τον εχεις για δολοφονο;
Εξήγησα αναλυτικά γιατί τον ψήφισα. Αν διαφωνείς με το σκεπτικό μου, μπορείς να μη λάβεις καθόλου υπόψη σου το ποστ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top