The 'or' game

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,883 μηνύματα.
Θλίψη, as a temporary phase that comes and goes, thus easier to cope with (ενώ άγχος έχεις στα καλά του καθουμένου, οπότε δύσκολα απαλλάσσεσαι από αυτό).

Σας «εξαπολύουν» υβριστικά λόγια, ανταποδίδετε αναλόγως ή απαντάτε με κόσμιο τρόπο;

Το ίδιο.

Χίος η Σύρος για διακοπές?
 

An_uknown_world

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η An_uknown_world αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Σύρος

Να ζήσεις ως δισεκατομμυριούχος για αλλά 10 χρόνια και μετά να πεθάνεις από φυσικά αίτια ή να ζήσεις για αλλά 100 χρόνια χωρίς να γεράσεις αλλά οποία δουλειά και να κάνεις να ΜΗ πληρώνεσαι πάνω από 250€ το μήνα.
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Τη δεύτερη περίπτωση. Χίλιες φορές να τα 100στίσω μη γερνόντας κιόλας (κοσμικά αδύνατο ξέρω), αγωνιζόμενος όλη μου τη ζωή με τα λίγα («Δεν χρειάζονται πολλά, μονάχα λίγα και καλά»), παρά να βαρεθώ το υπόλοιπο σύντομο διάστημα της ζωής μου με τα πολλά που θα 'χω («τα λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία• εξάλλου κάποια στιγμή τελειώνουν»). Παρεμπιπτόντως, εάν είχα τόσα χρήματα, το 99,99995% από αυτά θα δωρίζονταν straight away στους φτωχούς as a philanthropic action.

Χαχα, the following is a “would you rather question”. Προτιμάτε να κατουριέστε κάθε φορά που σηκώνεστε ή να χέζεστε κάθε φορά που κάθεστε; :lol:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Θα έλεγα τη δεύτερη περίπτωση -με την προϋπόθεση κάθε φορά που κάθομαι στη χέστρα (όχι οπουδήποτε :P )


Παιχνίδια εγκεφαλικά ή δράσης;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
(Εγκε)φαλικά


Θα προτιμούσες να διηγηθείς μια συναρπαστική ιστορία που δεν έχεις ζήσει, ή να ζήσεις μια συναρπαστική ιστορία που σε θα διηγηθείς ποτέ;
 

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
Το δεύτερο φυσικά.

Θα προτιμούσες να είσαι αόρατος ή να πετάς οπουδήποτε;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Αόρατος (κατά βούλησιν, φυσικά).
Γιατί ωραίο το πέταγμα, αλλά γίνεσαι εύκολος στόχος στους κυνηγούς.


Ένα ωραίο γεύμα ή μια ωραία συζήτηση;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Το ωραίο γεύμα το φτιάχνω και μόνη μου ανά πάσα στιγμή ενώ η ωραία συζήτηση είναι πιο σπάνια, οπότε θα πω αυτό.



Μαθαίνεις ότι τρως κέρατο (με αδιάσειστα στοιχεία, όχι απλώς φήμες): Κάνεις θεαματική είσοδο σπίτι του/της και σπας τα γυάλινα στο πάτωμα αλά Πέγκυ Καρρά ή το παίζεις σιωπηλή Πυθία με πασιβ αγκρεσιβ στυλάκι και πετάς όλη μέρα σπόντες για το πόσο άσχημη είναι η απιστία;
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,736 μηνύματα.
τίποτα από τα δύο. στεναχωριέμαι, παρανοώ, φεύγω μακριά, περιμένω μια εξήγηση για όλα αυτά.


ίδια ερώτησις
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όπως η Χιμέλα αφήνω την λογική να πρυτανεύσει και συζητάω ήρεμ... nah fuck it. Φουλ Πέγκυ Καρρά. Ώρα για ξύλο.



Όταν τρως τοστ βάζεις το τυρί από πάνω ή το ζαμπόν?
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Τυρί αποκάτω και τυρί αποπάνω. Το ζαμπόν ανάμεσα (οικονομία στο τυρί θα κάνουμε τώρα; :P )


Ένας φίλος/φίλη αντιμετωπίζει κάποιο συναισθηματικό πρόβλημα και ζητάει τη βοηθειά σου. Είσαι από εκείνους που βοηθούν με το να ακούσουν και να συμμεριστούν ή είσαι καλύτερος στο να προτείνεις λύσεις;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
(μεταξύ δυο κακών, αν είναι να επιλέξω) χοληστερίνη.


Τσάι πράσινο ή μαύρο;
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Μαύρο τσάι, συγκεκριμένα το earl grey που το υπερλατρεύω


Έχεις άσχημη διάθεση: απομονώνεσαι ή επιδιώκεις να είσαι συνέχεια με πολύ κόσμο ;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Αποσύρομαι (να μηρυκάσω τον πόνο μου, να γλείψω τις πληγές μου).


Αν ήσουν ηθοποιός σε παράσταση, θα προτιμούσες έναν ρόλο κωμικό ή δραματικό;
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Δραματικός (μιας και που 'μαι άνθρωπος με δραματική προσωπικότητα).

Θα προτιμούσατε να βρείτε έναν αρουραίο στην κουζίνα σας ή μια κατσαρίδα στο κρεβάτι σας;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Μια κατσαρίδα στο κρεβάτι μου.


Καιρός με αέρα ή με βροχή;
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Καιρός με βροχή.

Θα προτιμούσατε να μπορείτε να πάρετε πίσω ό,τι πείτε ή να ακούσετε οποιαδήποτε συζήτηση που αφορά εσάς;
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,736 μηνύματα.
βασικά να πάρω πίσω κάποια πράγματα που έχω πει. δεν γνωρίζω αν στο μέλλον θα συνεχίσω το ίδιο βιολί. :(



να πάω να κάνω μια βουτιά (έχει λίγο κρύο, αέρα και κύμα) ή να κάνω άλλο ένα καφέ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top