The 'or' game

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Επίτηδες.



Να παίρνεις ή να δέχεσαι δώρα;
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Να παίρνω στους άλλους. Τρελαίνομαι και να βλέπω τα χαμόγελα αυτών που αγαπώ και μου αρέσει και η διαδικασία επιλογης δώρου


σάπισμα στον καναπέ με νετφλιξ και a/c ή δραστηριότητα έξω ;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,172 μηνύματα.
Δεν είμαι πολύ της ταινίας ή πόσο μάλλον του νετφλιξ άρα καμία δραστηριότητα έξω.

Σκανδιναβία ή Βαλκάνια;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,172 μηνύματα.
Ελευθερία ( ακόμα και με θάνατο αν χρειαστεί)

Πισίνα ή θάλασσα;
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,736 μηνύματα.
θάλασσα!


ξαπλώστρα και φρέντο στο μπιτς μπαρ ή φραπέ και σε απόμερη παραλία;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.
Ξαπλώστρα και φρέντο σε απόμερο μπιτς μπαρ , αλλιώς φραπέ

Κάμπινγκ ή δωμάτιο τρώγλη ;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάμπινγκ γιατί πάντα είχα δολοφονικες τάσεις και ήμουν αλητάμπουρας.


Να τα παίρνεις στην κοιλιά ή στον κωλο;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.
Τα κιλά, κώλος

Πρωινό σε πεντάστερο ή ύπνος ;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι wtf δίλημμα είναι αυτό; Πρωινό υποθέτω.


Διακοπές με σχέση ή φίλους;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Σχέση


Να φας λίγο πριν κοιμηθείς και να πέσεις βαρυστομαχιασμενος ή να κοιμηθείς πεινασμένος και να φας καλό πρωινό την επόμενη μέρα;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πρωινό σε πεντάστερο ή ύπνος ;

Αυτή η ερώτηση ήταν μαχαίρι στην καρδιά γιατί μου θύμισε όλες εκείνες τις φορές σε καλό ξενοδοχείο που με ρωτούσαν στις 8 το πρωί οι δικοί μου αν θέλω να πάω για πρωινό μαζί τους ή να συνεχίσω τον ύπνο μου και να φάω ό,τι έχει απομείνει κατά τις 11 και ειλικρινά ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΗΘΕΛΑΔΝΔΝΣΚΣΩΣΒΧΚΑΚΓΕΘ
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Ξεκάθαρα πισίνα...
Ηλιοθεραπεία με φίλους, άραγμα με βιβλία, κανα παρτάκι μιας που για να είχα πισίνα θα είχα τεράστιο κήπο... και βέβαια τώρα με τα 40++ της θερμοκρασίας θα έβρισκα την υγειά μου απλώς ανοίγοντας την μπαλκονόπορτα :cray:



Να αξιοποιείς περισσότερο τα χρήματα σου σε συγκεκριμένα πράγματα και δραστηριότητες που επιδίδεσαι πιο σπανια (πχ να αγοράσεις κινητό, να πας ταξίδια) με αποτέλεσμα να κόβεις από τα πιο καθημερινά ή να τα κάνεις «όλα» περιορίζοντας όμως παντού το κόστος, άρα και τις επιλογές και ενδεχομένως και την ποιότητα ;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.
Nα τα κάνω όλα .

Διαμέρισμα στο κέντρο ή βίλα στη μέση του πουθενά ;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Διαμέρισμα στο κεντρο χωρίς δεύτερη σκέψη


Θα προτιμούσες να έχεις φαγούρα στα γεννητικά όργανα για 5 μέρες ή να βγάλεις ένα τεράστιο σπυρί ανάμεσα στα φρύδια;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Fuck, βαλτή είσαι; Επειδή έβγαλα τεράστιο σπυρί ανάμεσα στα φρύδια θα προτιμήσω την φαγούρα. Έτσι κι αλλιώς τα ξύνω.


Θα προτιμούσες να σε παρατήσουν χωρίς καμία εξήγηση ή να παρατήσεις χωρίς καμία εξήγηση;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Για να είμαι ειλικρινής το δεύτερο (και το ρωτάς; :hehe: )



(στη σχέση)Διάρκεια ή ένταση;
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Κατ' εμού, για ένα τέτοιο ερώτημα, μια μονολεκτική απάντηση, δεν είναι αρκετή για να την δηλώσει την προτίμηση του καθενός, είτε αποδειχθεί σωστή είτε όχι. Επομένως, χρειάζεται να εξετάσουμε τους δύο όρους ως προς την έννοιά τους, ώστε να αναλογούν στην συγκεκριμένη κατάσταση, που είναι φυσικά η σχέση (ειδύλλιο).
Αρχικά πρέπει να επισημάνουμε την έννοια και τους σκοπούς μιας (ερωτικής) σχέσης.
Έννοια μιας (ερωτικής) σχέσης: Είναι η σεξουαλική επαφή, ο ρομαντικός δεσμός ή μια προσκόλληση με χαρακτηριστικά εμμονής ανάμεσα σε δύο ανθρώπους.
Σκοποί σύναψης μιας (ερωτικής) σχέσης:
  1. Δημιουργούμε μια ερωτική σχέση για να μπορούμε να έχουμε σεξουαλική ζωή.
  2. Γιατί δεν αντέχουμε τη μοναξιά.
  3. Γιατί θέλουμε να έχουμε κάποιον να νοιάζεται για μας.
  4. Για να έχουμε παρέα ώστε να έχουμε όρεξη για να βγαίνουμε έξω, να πηγαίνουμε εκδρομές, να κοινωνικοποιούμαστε.
  5. Για να μοιραζόμαστε τα έξοδα με κάποιον που συγκατοικούμε.
  6. Για να μας φροντίζει μια γυναίκα, να μας πλένει, να μας μαγειρεύει κ.ο.κ.
  7. Επειδή ερωτευόμαστε.
Διάρκεια μιας (ερωτικής) σχέσης: η έκταση του συνεχούς χρονικού διαστήματος της σχεσης.
Ένταση μιας (ερωτικής) σχέσης: θα λέγαμε ότι υπάρχουν δύο είδη εντάσεων, α) διαπληκτισμός μεταξύ των δεσμευμένων ατόμων μετά από διαφωνία, για τον οποιονδήποτε πιθανό λόγο και β) μόνιμος ενθουσιασμός που προκαλείται από γοητεία, ο οποίος δημιουργεί την ανάγκη για εποικοδόμηση μιας ακμάζουσας και υγιής σχέσης.
Τώρα, υπάρχουν σχέσεις με διάρκεια, που χαρακτηρίζονται από εντάσεις (α' έννοιας του όρου), οι οποίες άλλοτε οδηγούν στη οριστική λήξη τους (συχνότερος τύπος) και άλλοτε μετά από λήξη, διαφοροποιείται το είδος της έντασης (β' έννοιας του όρου), αυτό που λέμε «τα ξαναβρήκαν» (λιγότερο συχνός τύπος), οπότε η διάρκειά είχε τερματιστεί και ξεκινάει από την αρχή, χωρίς να είναι δεδομένο αν θα διατηρηθεί.
Υπάρχουν όμως και σχέσεις που χαρακτηρίζονται μόνο από εντάσεις (β' έννοιας), οι οποίες είτε στο μέλλον διαφοροποιούνται στο άλλο είδος έντασης (α' έννοιας) και οδηγούνται σε μια από τις δύο προηγούμενες περιπτώσεις (συχνότερος τύπος) είτε διατηρούν την ένταση και την διάρκεια ακέραια, οι οποίες είναι οι λεγόμενες «αγνές και ονειρεμένες σχέσεις», που παρουσιάζουν οι ταινίες (σπάνιος τύπος).
Συμπερασματικά, σχέσεις είτε με διάρκεια είτε με ένταση σπάνια υπόσχονται το επιθυμητό, αλλά αυτές με την κατάλληλη ένταση (προτίμηση) έχουν και τις μεγαλύτερες πιθανότητες να διαρκέσουν.

Είσαι άνθρωπος που θα έδινε δεύτερη ευκαιρία σε μια σχέση ή όχι;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Είμαι ο άνθρωπος που επιμένει και υπομένει μέχρι αηδίας, οπότε για να φτάσω σε σημείο χωρισμού σημαίνει ότι δεν υπάρχει επιστροφή για μένα.



Θα προτιμούσες κάποιον που ενδιαφέρεται για σένα πολύ αλλά δε στο δείχνει ποτέ ή το αντίστροφο;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top