The 00s thread

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
2020 ε? Μου φαίνεται καλή η απόσταση τα 10 χρόνια από τότε που τελείωσαν τα zeros.
Μάλλον,θα ναι το αγαπημένο μου από την σειρά μουσικών thread που έχουμε φτιάξει γιατί εκείνη την δεκαετία την έζησα σαν παιδί/έφηβος οπότε τα τραγούδια παίζονταν διαρκώς σε mad και mtv και σε κινητά πολύ λιγότερο έξυπνα απ'ότι είναι σήμερα.H στροφή στον 21ο αιώνα έχει στο προσκήνιο πολύ ποπ και φουλ χιπ χοπ/rnb ενώ στα πιο rock πράγματα τα ρεύματα/μόδες κινούνται γύρω από ότι απέμεινε από grunge και britpop των 90s μέχρι rap rock,indie,pop punk, emo και δεν ξέρω αν ξεχνάω κάτι..

Στο μυαλό μου την έχω σαν μια δεκαετία μετάβασης.Από το χύμα των 90s στα computerised 10s.Η μουσική βιομηχανία αλλάζει σιγά σιγά όπως και η ακρόαση και η διανομή της μουσικής με τις πρώτες file-sharing πλατφόρμες να κάνουν το downloading διαθέσιμο και κάπου στα μέσα δημιουργείται το youtube και το spotify που θα χρειαστούν κάποια χρόνια για να γίνουν popularised.

Ποστάρουμε λοιπόν κρατώντας στο πίσω μέρος του μυαλού μας πως η νοσταλγία είναι μια ψεύτρα που λέει πως η μουσική είναι καλύτερη τώρα απ'ότι φαινόταν να είναι τότε.Σημείωση στον εαυτό μου αυτό για όταν βάλω το Smack That του Akon και παρασυρθώ και γράψω κανά ''Σμακ δατ ολ ον δε φλορ,σμακ δατ.Μαλάκα,δε γράφονται τέτοια ραπ κομμάτια σήμερα''
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ήθελα καιρό να φτιάξω τέτοιο thread, τέλεια!!!:dance3:

Ώρα να ξαναγίνω 11:

1. Shakira - Don't Bother

2. Jennifer Lopez - Que Hiciste

3. Avril Lavigne - Girlfriend

4. Tokio Hotel - Schrei (απίστευτο αίσθημα badassίλας ενώ παράλληλα χάζευα τις κολλημένες αφίσες απ' την Σουπερ Κατερίνα στον τοίχο μου... #thecringeisreal)

5. Linkin Park - Lying From You (αγαπημένο τραγούδι LP <3)

6. Green Day - American Idiot
 

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Mom's spaghetti

I'll never fall in line

Caught in the undertow

How did we get here?

You still have all of me
bonus:rollin
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Baby,Join me in..
We'll Carry on
Let the Good times roll
On the Boulevard of..
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.






eeeedit
ξεχασα τον υμνο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
If I wrote you a symphony
Don't be mad,don't get mean
History in the makin'
Just Pump it
 

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Were you born to resist or be abused?
I'm gonna fight em all
But how can we win when fools can be kings?
No one knows

This is fun as fuck :happy:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
** παραλίγο να το ξεχάσω




** ένα ένα τα θυμάμαι

 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top