Survivor #2 - Η Ένωση

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Τελευταία του ελπίδα ήταν να προκαλέσει ισοπαλία πείθοντας τον foreverfreak να ψηφίσουν μαζί την Myrtle. Παρά την κλάψα του, ο foreverfreak δεν τσίμπησε και ψήφισε τον Στράτο.

Αυτό πότε έγινε κι εγώ δεν το πήρα χαμπάρι;;;;

Εύγε φρικ! Κράτησες την ένωση των φλεγόμενων σκιών μέχρι το τέλος! Παίρνω πίσω αυτά που είπα, ότι υποτιμάς την αντίπαλό σου! :P (για πλάκα τα έλεγα ούτως ή άλλως, οπότε δεν μου κοστίζει και τίποτα!:P)

βασικα εισαι χαζος!:P
εισαι ο πιο παθιασμενος παικτης και αυτο σε κανει και τον καλυτερο! δε χρειαζεται να δικαιολογεισαι που δεν εισαι στον τελικο! το παιχνιδι απο το προηγουμενο κιολας (γιαυτο και δεν ηθελα να παιξω εξαρχης σαυτο) εχει το εξης μειονεκτημα. καλως ή κακως ακομα και οταν γινεται η ενωση οι παικτες της καθε ομαδας συνεχιζουν να κοιτανε τους συμπαιχτες πριν την ενωση και αντι να το βλεπουν ανταγωνιστικα με ολους να το βλεπουν κυριως με τους παιχτες που εχουν μεινει απο την αλλη ομαδα. ο μονος τροπος για να μεινεις στο παιχνιδι αν η δικη σου ομαδα μπηκε με λιγοτερους παικτες στην ενωση ειναι να κερδιζεις την ασυλια καθε φορα. -.-'

Πράγματι Βικ! Έτσι είναι! Και κατά τη γνώμη μου αυτή είναι και η δυσκολία του παιχνιδιού! Ότι, δηλαδή, στην αρχή αγωνίζεσαι σε συνεργασία με την ομάδα σου κι εκεί που σε διακατέχει το ομαδικό πνεύμα, ξαφνικά πρέπει να δεις τους συμπαίκτες σου ανταγωνιστικά και να τους ψηφίσεις για να βγεις από πάνω!

Οπότε είναι λογικό, όταν γίνεται η ένωση των δύο ομάδων να διατηρείς το φιλικό πνεύμα για τα μέλη της (πρώην) ομάδας σου καθώς και τον ανταγωνισμό για τα μέλη της αντίπαλης ομάδας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Αυτό πότε έγινε κι εγώ δεν το πήρα χαμπάρι;;;;

Γκουχου, γκουχου:whistle:

Υπάρχουν πολλά που δεν ξέρεις. Αν ενδιαφέρεσαι να τα μάθεις, επικοινώνησε μαζί μου:P


(
Χρέωση υπηρεσίας: 4,99ευρώ / πμ:bounce:)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Γκουχου, γκουχου:whistle:

Υπάρχουν πολλά που δεν ξέρεις. Αν ενδιαφέρεσαι να τα μάθεις, επικοινώνησε μαζί μου:P


(
Χρέωση υπηρεσίας: 4,99ευρώ / πμ:bounce:)




Εγώ τζάμπα,ή να στα βάλω σε PayPal τα χρεωστούμενα?:P


Σωστή η λαβ παρεμπιπτόντως και πρέπει να βγει κάποιος κανόνας γι'αυτό.:/:

ΠΑΡ ΠΑΡ ΠΑΡ ΠΑΡ:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Τι κανόνας βρε παιδιά να βγει; Απαγορεύεται να ψηφίσεις άτομο της άλλης φυλής; Το ίδιο άδικο μου φαίνεται. Εγώ αν έπαιζα, θα φρόντιζα από την αρχή να πάρω καλούς παίκτες ή τουλάχιστον άτομα που θα ενδιαφερθούν και όχι γνωστούς-φίλους. Όσο περισσότεροι παίζουν, τόσο περισσότερες πιθανότητες έχεις να κερδίσεις και άλλες τόσες να πας στην ένωση με περισσότερα άτομα από την ομάδα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Εγώ τζάμπα,ή να στα βάλω σε PayPal τα χρεωστούμενα?:P

Μα τι πληροφορίες να μάθεις εσύ? Αφού ήσουν πρωταγωνιστής του παρασκηνίου!:sly:

Μιλάμε για χοντρή πλεκτάνη!:1eye:

------------------------
Τεσπα, αμα θέλεις, δώσε κι εσύ ένα συμβολικό ποσό (0,99ευρώ:bounce:), αλλά η πληρωμή θέλω να γίνει face-2-face:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Φρικ, εκτός από το να βάζεις θετικές, μπορείς να μας πεις λίγο τις ώρες σου για αύριο; :whistle: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Μα τι πληροφορίες να μάθεις εσύ? Αφού ήσουν πρωταγωνιστής του παρασκηνίου!:sly:

Μιλάμε για χοντρή πλεκτάνη!:1eye:

------------------------
Τεσπα, αμα θέλεις, δώσε κι εσύ ένα συμβολικό ποσό (0,99ευρώ:bounce:), αλλά η πληρωμή θέλω να γίνει face-2-face:P

Μιλάω για τα ήδη σταλμενα πμς:confused::confused:;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Μιλάω για τα ήδη σταλμενα πμς:confused::confused:;):P

0,99 Χ 19 πόσο κάνει?:ermm:

Ε, μ' αυτά να αγοράσεις πατατάκια, ποπ κορν, σάντουιτς, καφέ, χαρομάντηλα(:cry_x:) και με τα ρέστα πάρε τσίχλες και κάτσε να δεις τον τελικό, που προβλέπω θα είναι μεγάλος και συναρπαστικός!:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
0,99 Χ 19 πόσο κάνει?:ermm:

Ε, μ' αυτά να αγοράσεις πατατάκια, ποπ κορν, σάντουιτς, καφέ, χαρομάντηλα(:cry_x:) και με τα ρέστα πάρε τσίχλες και κάτσε να δεις τον τελικό, που προβλέπω θα είναι μεγάλος και συναρπαστικός!:D:clapup:

19 έστειλα???????????????????????μπουπς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
19 έστειλα???????????????????????μπουπς..

omfg ναι!:P

ακόμα δεν ξεχνώ αυτό το πράγμα με τα υποπαράθυρα των υποπαραθύρων στα quotes των μηνυμάτων...:hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Σωστή η λαβ παρεμπιπτόντως και πρέπει να βγει κάποιος κανόνας γι'αυτό.:/:
Ίσα-ίσα Στράτο ... THAT's the game.

Πριν την ένωση αυτό που θες με την φυλή σου είναι να κερδίζετε όσα περισσότερα challenges μπορείτε ακριβώς για να έχετε την αριθμητική υπεροχή μετά την ένωση.

Από 'κει και πέρα βέβαια αν είσαι "δυνατός" παίχτης και φοβάσαι ότι θα είσαι στόχος... θα πρέπει να φροντίζεις να έχεις καλές συμμαχίες/φιλίες ή να κερδίζεις τις ασυλίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Βάιε και Στράτο, δεν καταλαβαίνω τι λέτε! Η πλεκτάνη εναντίον μου ήταν και στον Βάιο; Γιατί νόμιζα ότι μόνο στον φρικ ήταν... :worry:


Βάιε... αγαπητέ συνδολοφόνε του Παλέρμο #31 και αγαπητέ συμπαίκτη στις Φλεγόμενες Σκιές, πρέπει να μου πεις τι κακό παιχνίδι παιζόταν πίσω από την πλάτη μου από τον αντίπαλο Φονικό Ντουλάπο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Βάιε και Στράτο, δεν καταλαβαίνω τι λέτε! Η πλεκτάνη εναντίον μου ήταν και στον Βάιο; Γιατί νόμιζα ότι μόνο στον φρικ ήταν... :worry:


Βάιε... αγαπητέ συνδολοφόνε του Παλέρμο #31 και αγαπητέ συμπαίκτη στις Φλεγόμενες Σκιές, πρέπει να μου πεις τι κακό παιχνίδι παιζόταν πίσω από την πλάτη μου από τον αντίπαλο Φονικό Ντουλάπο! :P

Ψηφοφορία: όλοι οι παίχτες είναι υποχρεωμένοι να ψηφίσουν έναν παίχτη για αποχώρηση, με αιτιολόγηση. Η ψήφος είναι κρυφή (δηλαδή αποστέλλεται με προσωπικό μήνυμα στην ΣΕ) και τελική, δηλαδή δεν αλλάζει. Συνεπώς εάν οι παίχτες επιθυμούν να σχηματίσουν κλίκες, θα πρέπει να το κάνουν πριν την ψηφοφορία. Στο τέλος του συμβουλίου, αυτός που έχει τις περισσότερες ψήφους αποχωρεί από το παιχνίδι και ορίζει νέο αρχηγό, όπως περιγράφεται στην ενότητα "Φυλές".
Κανόνας #0 του Survivor: είστε ελεύθεροι να παίξετε όπως θέλετε, να κάνετε φιλίες, κλίκες, συμμαχίες με αντιπάλους παίχτες. Στο τέλος όμως, μόνο ένας θα επιζήσει.
Aυτούς τους δύο κανόνες εννοώ, που ο Ντουλάπος τίμησε δεόντως:P


1.Απλά ξεγελάστηκα (όχι μόνο εγώ) από τα σχέδιά του Ντουλάπου.:vava:
2.Όταν το κατάλαβα, ουσιαστικά αποχώρησα μόνος μου από το παιχνίδι (αν ήμασταν στο παλέρμο θα χρησιμοποιούσα την λέξη ''θυσιάστηκα'', αλλά πού τέτοια τύχη;:P)
3.Μετά την αποχώρησή μου, τις παρασκηνιακές και ύπουλες κινήσεις που παίχτηκαν δεν τις ξέρω, οπότε καλύτερα να ρωτήσεις άλλον.:whistle:


p.s.: πληρώνεις με μετρητά;:angelnot: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
1.Απλά ξεγελάστηκα (όχι μόνο εγώ) από τα σχέδιά του Ντουλάπου.:vava:
2.Όταν το κατάλαβα, ουσιαστικά αποχώρησα μόνος μου από το παιχνίδι (αν ήμασταν στο παλέρμο θα χρησιμοποιούσα την λέξη ''θυσιάστηκα'', αλλά πού τέτοια τύχη;:P)
3.Μετά την αποχώρησή μου, τις παρασκηνιακές και ύπουλες κινήσεις που παίχτηκαν δεν τις ξέρω, οπότε καλύτερα να ρωτήσεις άλλον.:whistle:


p.s.: πληρώνεις με μετρητά;:angelnot: :P

1. Τα οποία σχέδια ήταν;;;;
2. Όταν κατάλαβες τι; Και με ποιον τρόπο αποχώρησες μόνος σου από το παιχνίδι;
3. Πάλι δεν σε πιάνω! Πόσο στον κόσμο μου παίζει να ήμουν; (βασικά, ούτε καν τους κανόνες αυτούς που παρέθεσες είχα προσέξει! Νόμιζα πως όλοι παίζαμε με τον σταυρό στο χέρι! :worry:)

ps: Δεν κρατάω ποτέ μετρητά επάνω μου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
1. Τα οποία σχέδια ήταν;;;;
2. Όταν κατάλαβες τι; Και με ποιον τρόπο αποχώρησες μόνος σου από το παιχνίδι;

:blink:
...Σου στέλνω πμ;)


3. Πάλι δεν σε πιάνω! Πόσο στον κόσμο μου παίζει να ήμουν; (βασικά, ούτε καν τους κανόνες αυτούς που παρέθεσες είχα προσέξει! Νόμιζα πως όλοι παίζαμε με τον σταυρό στο χέρι! :worry:)

ps: Δεν κρατάω ποτέ μετρητά επάνω μου! :P

κανόνας survivor:
Με το σταυρό στο χέρι δεν πας μπροστά.:whistle:


p.s: μου φαίνεται θα ξεκαθαρίσουμε στο παλέρμο τους λογαριασμούς μας:knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
:blink:
...Σου στέλνω πμ;)
Ε πες το δημόσια να γελάσουμε κι εμείς. :popcorn:
Εμείς ειδικά έχουμε χάσει όλα τα παρασκήνια. Πείτε μας πόσο σας έπρηξε ο Στράτος. :P

p.s: μου φαίνεται θα ξεκαθαρίσουμε στο παλέρμο τους λογαριασμούς μας:knife:
Καλά κάντε όνειρα.
Μη δω κανέναν να ζητάει Παλέρμο αμέσως μετά γιατί θα τον πάρει ο διάολος. :mastigio



:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Ε πες το δημόσια να γελάσουμε κι εμείς. :popcorn:
Εμείς ειδικά έχουμε χάσει όλα τα παρασκήνια. Πείτε μας πόσο σας έπρηξε ο Στράτος. :P

19πμ. Σκέφτομαι να τα κάνω άλμπουμ, να 'χω να τα θυμάμαι.:|
Φταίω κι εγώ.:/:

Καλά κάντε όνειρα.
Μη δω κανέναν να ζητάει Παλέρμο αμέσως μετά γιατί θα τον πάρει ο διάολος. :mastigio

Η lulu τι λέει γι' αυτό;:P
Βλέπω μεθαύριο ν' ανοίγει θέμα συμμετοχών:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Η lulu τι λέει γι' αυτό;:P
Βλέπω μεθαύριο ν' ανοίγει θέμα συμμετοχών:whistle:
Θα κλείσει όπως άνοιξε. -.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
19πμ. Σκέφτομαι να τα κάνω άλμπουμ, να 'χω να τα θυμάμαι.:|
Φταίω κι εγώ.:/:



Η lulu τι λέει γι' αυτό;:P
Βλέπω μεθαύριο ν' ανοίγει θέμα συμμετοχών:whistle:
Ποιος σου ειπε οτι θα ανοιξω θεμα συμμετοχων;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ένστικτο μικρή Λουλού, μην παρεξηγείσαι. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top