Rap

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Αναρωτιεμαι αν ασχολειται κανεις εδω στο στεκι με χιπ χοπ
κατα προτιμηση σοβαρα πραματα ξενο και ελληνικο...

για να δουμε ... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
y0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Θα το κρατήσουμε αληθινό και στα στενά του στεκιού? Sounds great.. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Θα το κρατήσουμε αληθινό και στα στενά του στεκιού? Sounds great.. :clapup:

δύσκολο.
είστε μόνο εσύ και ο βαγγέλης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Νομίζω ότι τελικά θα το αφήσουμε να πεθάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Νομίζω ότι τελικά θα το αφήσουμε να πεθάνει.

εγώ πάλι είμαι σίγουρος :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
κι εγώ πάντως είμαι μέσα... αν και δεν ειμαι φανατικός του είδους αναγνωρίζω οτι κάποιες φορές "μετράει" και μάλιστα πολύ!!!

ps. Ini Kamoze - Here Comes The Hotstepper
na na na naaaa nana aaaaa
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
παιδες...
οσοι σας ενδιαφερει λιγο
τσεκαρετε γαλλικο χιπ χοπ
ειναι φοβαρα ποιοτικο...
πολλοι θεωρουνε την καλυτερη σκηνη αυτη του γαλλικου χιπ χοπ παγκοσμιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
παιδες...
οσοι σας ενδιαφερει λιγο
τσεκαρετε γαλλικο χιπ χοπ
ειναι φοβαρα ποιοτικο...
πολλοι θεωρουνε την καλυτερη σκηνη αυτη του γαλλικου χιπ χοπ παγκοσμιος...
Αν και είμαι ο πιο άσχετος από χιπ-χοπ και τέτοια, ομολογώ πως ισχύει. Το επιβεβαιώνει η αδερφή μου που ακούει χιπ-χοπ και τέτοια. :)




Απλώς δεν ξέρει Γαλλικά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Δεν έχω να προσθέσω κάτι, τα είπατε όλα, ο μόνος σκοπός του post αυτού είναι να χειροκροτήσει το ακόλουθο quote για καθαρά προσωπικούς λόγους:
Τα χιπ-χοπ,ραπ,και ροκ ελληνικα συγκροτηματα εχουν πολυ πιο ωριμο (και πολυεπιπεδο) στιχο. Ακομα και οταν μιλησουν για αγαπη.

:clapup:

Ευχαριστώ για την προσοχή σας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Τα χιπ-χοπ,ραπ,και ροκ ελληνικα συγκροτηματα εχουν πολυ πιο ωριμο (και πολυεπιπεδο) στιχο. Ακομα και οταν μιλησουν για αγαπη.

Υπαρχουν τετοια ελληνικα συγκροτηματα? :confused::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Υπαρχουν τετοια ελληνικα συγκροτηματα? :confused::hmm:

Ναι βρε! Τουλαχιστον πριν 5 χρονια που ασχολουμουν με το ειδος υπηρχαν καποια πολυ καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ναι βρε! Τουλαχιστον πριν 5 χρονια που ασχολουμουν με το ειδος υπηρχαν καποια πολυ καλα!

Πες μου κανενα πλιζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Πες μου κανενα πλιζ.

Χμ, Active Member ας πουμε, που ειναι Low Bap βεβαια αλλα και αυτο εντασσεται γενικοτερα στο hip hop. Μαζι τους ειναι και πολλοι αλλοι τραγουδιστες (π.χ. Sadahzinia) που κανουν και δουλειες ομαδικες αλλα και προσωπικες. Επισης FF.C., και οι Ροδες ειναι ψιλο-hip hop αν και ασχολουνται και με αλλα ειδη. Θυμαμαι ακουγα και Razastarr και μου αρεσαν παρα πολυ, αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν υπαρχουν ακομα:confused:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Χμ, Active Member ας πουμε, που ειναι Low Bap βεβαια αλλα και αυτο εντασσεται γενικοτερα στο hip hop. Μαζι τους ειναι και πολλοι αλλοι τραγουδιστες (π.χ. Sadahzinia) που κανουν και δουλειες ομαδικες αλλα και προσωπικες. Επισης FF.C., και οι Ροδες ειναι ψιλο-hip hop αν και ασχολουνται και με αλλα ειδη. Θυμαμαι ακουγα και Razastarr και μου αρεσαν παρα πολυ, αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν υπαρχουν ακομα:confused:.

Οι ροδες δεν νομιζω οτι ανηκουν σε καποια απο αυτες τις "κατηγοριες" αν και απο αυτους ειχαμε μικρο δειγμα δουλειας και ξαφνικα χαθηκαν.
Οι active member -αν δεν κανω λαθος- πλεον δεν υπαρχουν σαν συγκροτημα ή κατι εχω χασει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Οι ροδες δεν νομιζω οτι ανηκουν σε καποια απο αυτες τις "κατηγοριες" αν και απο αυτους ειχαμε μικρο δειγμα δουλειας και ξαφνικα χαθηκαν.
Οι active member -αν δεν κανω λαθος- πλεον δεν υπαρχουν σαν συγκροτημα ή κατι εχω χασει.

Οι Active Member υπαρχουν, απλα εχει φυγει ο Νικητας (και παιζει να εχει μπει η Sadahzinia) και εχει φτιαξει τις Ροδες. Ειπα και πριν οτι οι Ροδες δεν ειναι καθαρα hip hop, αλλα εχουν αρκετα τετοια στοιχεια!

Επισης, οι Ροδες ετοιμαζουν δευτερο cd νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Οι Active Member υπαρχουν, απλα εχει φυγει ο Νικητας (και παιζει να εχει μπει η Sadahzinia) και εχει φτιαξει τις Ροδες. Ειπα και πριν οτι οι Ροδες δεν ειναι καθαρα hip hop, αλλα εχουν αρκετα τετοια στοιχεια!

..και ο δημιουργος των active member (Foxmoor). Σωστα. :D
Δισκογραφικα εχω να ακουσω κατι 2-3 χρονια νομιζω -ισως δεν παρακολουθω πολυ- γι'αυτο δεν ημουν σιγουρη αν "υπαρχουν".
Θενξ παντως. :)



:sorry::offtopic:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
..και ο δημιουργος των active member (Foxmoor). Σωστα. :D
Δισκογραφικα εχω να ακουσω κατι 2-3 χρονια νομιζω -ισως δεν παρακολουθω πολυ- γι'αυτο δεν ημουν σιγουρη αν "υπαρχουν".
Θενξ παντως. :)

Εδω λεει οτι το τελευταιο τους cd ηταν το 2006.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πες μου κανενα πλιζ.

Βορεια Αστερια, Αλυτοι Γριφοι, Σκωτινη πλευρα, Ελευθερος υποκοσμος, Κοινονικη Φυγη

Βεβαια δεν ειναι τπτ τεραστια συγκροτιματα... Τα Βορεια Αστερια νομιζω ειναι αρκετα γνωστοι, αλλα ο Ελευθερος υποκοσμος πχ ειναι κατι παιδια στην Ροδο που εχουν βγαλει ενα δισκακι και το χαριζουν χερι με χερι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Βορεια Αστερια, Αλυτοι Γριφοι, Σκωτινη πλευρα, Ελευθερος υποκοσμος, Κοινονικη Φυγη

Βεβαια δεν ειναι τπτ τεραστια συγκροτιματα... Τα Βορεια Αστερια νομιζω ειναι αρκετα γνωστοι, αλλα ο Ελευθερος υποκοσμος πχ ειναι κατι παιδια στην Ροδο που εχουν βγαλει ενα δισκακι και το χαριζουν χερι με χερι

Σορυ, αλλα αυτα δεν τα εχω καν ακουστα οποτε δεν μπορω να κρινω, αν ανηκουν σε αυτες τις κατηγοριες ή οχι.

Εδω λεει οτι το τελευταιο τους cd ηταν το 2006.:D

Θενξ και παλι. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top