Punk

Απαισιόδοξος

Νεοφερμένος

Ο Απαισιόδοξος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzatziki lover

Νεοφερμένος

Η tzatziki lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 71 μηνύματα.














PUNK'S NOT DEAD :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Εεπ, πανκ!




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nQQb

Νεοφερμένος

Ο nQQb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
ΕΛΑΑΑΑΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.





αν και μεταλλας το χαρντκορ πανκ μου αρεσει τρελα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ε τι γίνεται πίσω;
Πετάνε πέτρες ε;
Φύγε απ’ τη μέση θα σε χτυπήσουνε
Τρελάθηκες ρε;

;; καίγεται στο δρόμο
ο ήλιος με ζεσταίνει και ζεσταίνεται
Σίδερα λιώνουνε, φλόγες γυαλίζουνε
;;λοστός που μαίνεται
Στο δρόμο κάποιος ψιθυρίζει μια φωνή
και μια ζωή που κλαίγεται

Η πόλη καίγεται
Η πόλη καίγεται
Η πόλη καίγεται

Τρέξαμε αμέσως μπροστά για να αγγίξουμε αυτή την στιγμή
Κάναμε χρόνια να φτιάξουμε φως εδώ
Τρέξαμε αμέσως μπροστά για να αγγίξουμε αυτή την στιγμή
Κάναμε χρόνια να φτιάξουμε φως εδώ

;; καίγεται στο δρόμο
ο ήλιος με ζεσταίνει και ζεσταίνεται
Στιγμή που έρχεται και φεύγει
τη στιγμή που η φωτιά τη γεύεται
Στο δρόμο κάποιος που ουρλιάζει μια φωνή
και μια ζωή που φλέγεται

Η πόλη καίγεται
Η πόλη καίγεται
Η πόλη καίγεται

Τρέξαμε αμέσως μπροστά για να αγγίξουμε αυτή την στιγμή
Κάναμε χρόνια να φτιάξουμε φως εδώ
Τρέξαμε αμέσως μπροστά για να αγγίξουμε αυτή την γιορτή
Κάναμε χρόνια να φτιάξουμε φως εδώ


Η πόλη καίγεται
Η πόλη καίγεται
Η πόλη καίγεται …

Η πόλη

https://www.youtube.com/watch?v=cSzIcQrU1Yw

Αυτό το κομμάτι μου δείνει μια ελπίδα αλλαγής....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzatziki lover

Νεοφερμένος

Η tzatziki lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 71 μηνύματα.


Είσαι μία οπτασία όταν λιποθυμάς
Τώρα κάτσε να τις φας
Τώρα κάτσε, φάτες μπάτσε
Τώρα κάτσε, φα' τις φάπες μπάτσε :P




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
"...γιατί γουστάρω όπως γούσταρα παλιά"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChaosGeneration

Νεοφερμένος

Ο ChaosGeneration αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειαα..

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.


:shifty:
"Αφιερωμένο στα μυαλά τα τακτοποιημένα..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.




"Μη μ' ακουμπάς θα κολλήσεις καμιά αρρώστια,
κράτα το γιο σου μακρυά.
Φοράω σκουλαρίκια, έχω πράσινα μαλλιά,
άρα έχω κόμπλεξ και προβλήματα πολλά.
Αυτή είν' η λογική σας μα εγώ στ' αρχίδια μου σας γράφω..."
















 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica.seven

Νεοφερμένος

Η domenica.seven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

photon

Νεοφερμένος

Ο photon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.








 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Οσοι ασχολουνται με το Punk σιγουρα το εχουν δει. Απο εγκυκλοπαιδικη αποψη αξιζει να το δουν και λοιποι φαν της μουσικης γενικοτερα.
Ενα ελληνικο "ντοκυμαντερ"(αν μπορει να ειπωθει ετσι) για το ελληνικο(και κυριως ελληνοφωνο) punk ειναι το: "Μεχρι να γινεις βασιλιας των ηλιθιων".
Ειναι ανεβασμενο ολοκληρο στο youtube. Αν και σε καποια σημεια κουραζει, λεει πολυ ωραια πραματα. Εγω εκει που εστιασα περισσοτερα ειναι στο σημειο που γινεται αναφορα στην "επιβιωση" μεσω της μουσικης, αλλα και στην κοινωνικοπολιτικη αναδρομη του πανκ.
Δειτε το, μετραει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Από το χώμα που πατάτε ακούω στο βάθος θαμμένα
να στενάζουν με λυγμούς χιλιάδες όνειρα χαμένα...




Όσο παίζει μουσική
τέρμα να 'ναι το ράδιο
σ' ένα αμάξι κάμπριο
κλεμμένο και με χαλασμένη οροφή
κι άμα αρχίσει να βρέχει μου πιάνεις το χέρι
χτυπάει ξυπνητήρι είναι οχτώ το πρωί...




Μία πάνω μία κάτω
μία στα ουράνια και μία στον πάτο
μια ερωτευμένοι, τρελοί κι ευτυχισμένοι
και την επόμενη στιγμή γινόμαστε δυο ξένοι

Κι είναι εκείνη ακριβώς η στιγμή
που είμαστε μοναχοί κι ανατριχιάζω...




Καμιά σημαία δεν πρόκειται να μου ζεστάνει την ψυχή
στάχτη όλα στον άνεμο
σε μια στολή κανένας φόβος να με κλείσει δεν μπορεί
σκιάχτρα ταγμένα στο θάνατο




Άλλη μια μέρα που φοβάμαι τόσο να ξυπνήσω
τα μάτια μου να ανοίξω και ξανά να αντικρύσω
τους τοίχους γύρω να μου αρνούνται να σε συναντήσω
άλλη μια μέρα που οι πόρτες είναι κλειδωμένες
και οι αισθήσεις μου σε εντολές προσαρμοσμένες
άλλη μια μέρα από τις μέρες τις χαμένες
στον τοίχο χαραγμένες
αντίστροφα το χρόνο να μετρώ
μέχρι να σε δω...




4000 νύχτες
μαύρες κόκκινες αλήτρες
όλες κάτι να θυμίζουν
όλες πόλεμο μυρίζουν...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Για να σπάσω την ελληνική μονοτονία του θέματος:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

photon

Νεοφερμένος

Ο photon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
πισω στη μονοτονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top