Palermo #47 - Harry Potter

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (09/08)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 6)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
γιατι να σκοτωσουν μαφιοζο και μαφιοζο κ ολας που μετα τη δολοφονια του θα στραφουν ολοι σε ντιμιτζιμ που πιστευουμε οτι ειναι επισης μαφιοζος και ο mvp ως τωρα
γιατι να θελουν να βγαλουν 2 μελη τους τοσο ευκολα?
μονο αν πιστευαν οτι θα αθωωναμε ντιμι μετα απο αυτο και παλι ακραιο
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Όχι, δεν είναι όλα τόσο απλά και απόλυτα. Όπως και η Μελάνια ήταν και καλά ΔΑ και η Marjoriee και καλά μαφιόζος, έτσι είναι και o Libertus μαφιόζος; Μην εμμένετε μόνο σε μια θεωρία.Υπάρχει και άλλο σενάριο να τα ήξερε όλα αυτά ο Libertus(ειδικά το ότι θα σκοτωθεί ο Ηλίας). Να είναι μάγισσα.

Επειδή όπως λες κι εσύ δεν ξέρεις τι γίνεται σε αυτό το παιχνίδι, σταμάτα να επιμένεις ότι έχεις πάντα δίκιο. Το θεωρώ ακραίο σενάριο να σκότωσαν συνμαφιόζο τους. Ας έχουμε ανοιχτά τα μάτια μας.


Και γιατί να ακυρώσει την ψήφο του dimijim στην Έμιλυ, στην ψηφοφορία που έδρασε ο ΔΑ; Δεν βγάζει νόημα.
 

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μπορεί απλά να συμπαθούν πολύ τον ΑΜ και να θέλουν να τον αφήσουν να κερδίσει αφού εκείνοι δεν μπορούν πια.

Μπορεί επίσης να είναι όντως ο ντιμι ο ΑΜ και να θέλουν να τελειώσει το παιχνίδι το βράδυ που θα τον διώξουμε με ψηφοφορία.

Μπορεί και τα δύο παραπάνω.


Για να γίνει αυτό ο Χάρης πρέπει να σκοτωσε τον εαυτο του, άρα ήταν ο τελευταιος μαφιοζος; Πέρα απο το τεχνικό που δεν ξέρω αν γίνεται ένας μαφιοζος να σκοτώσει τον εαυτό του, ποιοι ήταν οι άλλοι δύο;
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Μπορεί απλά να συμπαθούν πολύ τον ΑΜ και να θέλουν να τον αφήσουν να κερδίσει αφού εκείνοι δεν μπορούν πια.

Μπορεί επίσης να είναι όντως ο ντιμι ο ΑΜ και να θέλουν να τελειώσει το παιχνίδι το βράδυ που θα τον διώξουμε με ψηφοφορία.

Μπορεί και τα δύο παραπάνω.


Μα πώς θα τελειώσει το παιχνίδι το βράδυ; Για να σκότωσε κάποιος τον Libertus πάει να πει ότι υπάρχει μαφιόζος άλλος που τον σκότωσε. Άρα και τον ΑΜ να βγάλουμε μετά μένει αυτός.

Ερώτηση προς ΣΕ: Μαφιόζος γίνεται να αυτοκτονήσει;
 

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Dimijim και tsarachaf, περιμένουμε τις απόψεις σας για τη σημερινή δολοφονία.
 

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Μπορεί απλά να συμπαθούν πολύ τον ΑΜ και να θέλουν να τον αφήσουν να κερδίσει αφού εκείνοι δεν μπορούν πια.

Μπορεί επίσης να είναι όντως ο ντιμι ο ΑΜ και να θέλουν να τελειώσει το παιχνίδι το βράδυ που θα τον διώξουμε με ψηφοφορία.

Μπορεί και τα δύο παραπάνω.


Μπορεί ο μοναδικός μαφιόζος να σκοτώσει τον εαυτό του??(αγαπητή ΣΕ αν μπορείς να απαντήσεις)

Ναι ο Libertus είναι μαφιόζος,οκ το είχαμε όλοι καταλάβει και με το μαιντάνου και το ότι ήξερε ποιος θα πεθάνει χθες. Πιστεύω πως έκανε το τελευταίο ποστ του υπό τη γνώση πως θα πεθάνει,βέβαια δεν έχω καταλάβει γιατι δεν έκαναν ποτέ κάρφωμα (αμφιβάλλω πλέον αν θα γίνει και ποτέ αλλά σε αυτό το παλέρμο όλα πρέπει να τα περιμένεις)

Μη ξεχνιόμαστε πως οι μαφιόζοι δε θα ήθελαν να σπαταλήσουν το kill τους σε άτομο που ήταν σίγουρο πως θα φύγει αύριο 100% ,αλλά πολύ αψυχολόγητη η φετινή μαφία

Ίδωμεν,λιγόερο από 1 βδομάδα έμεινε όλα θα λυθούν
 

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Αν ο Χάρης είναι η Μάγισσα, πότε έκανε heal και πότε σκότωσε;

Αν δεν έκανε heal την πρώτη μέρα που δεν είχαμε δολοφονία αυτό σημαίνει ότι έσωσε και σκότωσε την ίδια μέρα και γι'αυτο είχαμε ένα θύμα. Σε αυτό μου κολλάει μόνο ο Ηλίας σαν πιθανό θύμα. Αν έχει γίνει όλο αυτό όμως τότε τι έγινε με την διπλή δολοφονία Iliaso/Melanias. Το μόνο που ταιριάζει εδώ το ΑΜ/μαφιόζος και εξηγεί και το γτ ο Iliaso είπε ότι μπορεί να πεθάνει.
 

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Αν ο Χάρης είναι η Μάγισσα, πότε έκανε heal και πότε σκότωσε;

Αν δεν έκανε heal την πρώτη μέρα που δεν είχαμε δολοφονία αυτό σημαίνει ότι έσωσε και σκότωσε την ίδια μέρα και γι'αυτο είχαμε ένα θύμα. Σε αυτό μου κολλάει μόνο ο Ηλίας σαν πιθανό θύμα. Αν έχει γίνει όλο αυτό όμως τότε τι έγινε με την διπλή δολοφονία Iliaso/Melanias. Το μόνο που ταιριάζει εδώ το ΑΜ/μαφιόζος και εξηγεί και το γτ ο Iliaso είπε ότι μπορεί να πεθάνει.


Μπορεί να έσωσε το θύμα την πρώτη μέρα και μετά να σκότωσε τη Μελανία που θεωρούνταν ύποπτη. Ο Iliaso μπορεί να ήξερε πως θα πεθάνει όπως και εγώ το αισθανόμουν πριν πεθάνω, γι αυτό τότε ψήφισα από νωρίς Εμιλούκο. Τώρα δεν ξέρω, περίεργα πράγματα συμβαίνουν. Δεν το θεωρώ όμως τόσο πιθανό σενάριο να σκότωσαν μαφιόζο τους σε ένα τόσο κρίσιμο σημείο του παιχνιδιού.
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ερώτηση προς ΣΕ: Μαφιόζος γίνεται να αυτοκτονήσει;
Ναι.
Μπορεί ο μοναδικός μαφιόζος να σκοτώσει τον εαυτό του??(αγαπητή ΣΕ αν μπορείς να απαντήσεις)
Η ΣΕ #47 λέει ναι. Πρόκειται ωστόσο για γκρίζα περιοχή, δηλαδή επιδέχεται ερμηνείας ΣΕ, οπότε θα ήταν καλό να συζητηθεί μετά το τέλος του παιχνιδιού.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Μπορεί να έχουμε βγάλει τον ΑΜ, να σκότωσε σήμερα ο ντίμι τον Χάρη, το βράδυ να βγάλουμε ντίμι και να τελειώσει. Θα δείξει.

Για φανταστείτε να ήταν η Μελανία ΑΜ και να τη σκότωσε η μάγισσα! Αυτό κι αν θα ήταν χάρη για τους μαφιόζους!
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Ας πετάξουμε στον κάδο των αχρήστων όλες τις θεωρίες που κάναμε και ας πάρουμε το παιχνίδι εξαρχής, γιατί απ' ό,τι φαίνεται μαντάρα τα κάναμε. Παρατήρησα λίγο κάποια γραπτά του Libertus. Όταν είπα ότι θα πεθάνει είτε Johnny είτε Karadakov στη δολοφονία που πέθανε τελικά ο Johnny, ο Libertus με ρώτησε αν πάω να το παίξω μάγισσα. Κατόπιν ήξερε ότι θα πεθάνει ο Ηλίας και ήξερε ότι θα πεθάνει ο ίδιος σήμερα γιατί στο τελευταίο ποστ του λέει πως αυτό θα είναι το τελευταίο ποστ για σήμερα. Άρα ας δεχτούμε προς το παρόν ότι υπάρχουν αρκετές πιθανότητες να ήταν η μάγισσα. Ο dimijim τότε βγαίνει μαφιόζος που ήθελε να σώσει τον Ούλτρα και να βγάλουμε έναν αθώο και ο Karadakov βγαίνει μαζί με dimijim που ήθελαν να βγάλουμε Libertus. Αυτό όμως περιπλέκει τα πράγματα διότι εγώ όλο αυτό το διάστημα αθώωνα tsarachaf λόγω της συνομιλίας του με τον Libertus, θεωρώντας τον Libertus ένοχο και αθώωνα σινεφίλ επίσης με παρόμοια λογική, ότι έχει πει ένα σωρό πράγματα και παρατηρήσεις που δεν είχαν κάνει άλλοι. Ο λόγος που ψήφισα εκνευρισμένος τη Χιμέλα τότε που έφερε τον Ιντιάνα είναι γιατί θεωρούσα σχεδόν 99% τον Ιντιάνα πληροφοριοδότη και νόμιζα ότι έδωσε στο πιάτο της μαφίας να μας κάνουν μακελειό. Γι' αυτό και έλεγα να φέρουμε πίσω iliaso που είχε δύο κάρτες. Ασφαλώς δεν ξεχνούσα τις δυο κάρτες του Ιντιάνα αλλά δεν τον ανέφερα γιατί τον είχα σαν πληροφοριοδότη. Σε ένα ποστ μου και θεωρώντας τον Λιμπέρτους φανερό, έγραψα ότι οι μαφιόζοι την πάτησαν στο ότι νόμιζαν πως ο πληροφοριοδότης του Λιμπέρτους ήταν ατομο που δεν ψηφισε Φινεα αλλα δεν ειδαν οτι ο Φινευς ειπε πως ο Λιμπερτους μπορει να ειναι απλος πολιτης και οτι ο πληροφοριοδοτης μπορει να ηταν στα ατομα που ψηφισαν Φινεα. Θεωρουσα λοιπον τον Ιντιανα πληροφοριοδοτη του Λιμπερτους, όπου μολις πηγαμε εγω και η Χιμελα στον Φινέα άλλαξε την ψηφο του απο την Εμιλυ στον Physiognomist γιατί δεν ήθελε να παει στο ατομο που ψηφισε ο Λιμπερτους. Έπειτα αφου εφαγε 6 ψηφους ο Λιμπερτους, ο Ιντιανα εριξε εβδομη για να καλυφθει ως πληροφοριοδοτης. Τωρα βεβαια λεει και ο ιδιος ο Ιντιανα οτι ο Λιμπερτους ηταν αθωος και εγω τον πιστευω μαλλον αλλα αυτο με κανει πλεον να μπορω να εμπιστευτω μονο Ιντιανα (επειδη τον σκοτωσαν) και Χιμελα για την τυμβωρυχια στον Φινεα. Δεν μπορω να εμπιστευτω σε αυτη τη φαση κανεναν αλλο. Ετσι οπως πηγε το παιχνιδι ο dimijim βγαινει original μαφία, κάτι που τον κανει αυτοματως πολύ καλο παικτη μαφιας γιατι πραγματικά αν ειναι original μαφία, με ξεγελασε. Έπαιζε απο προοπτική πολιτη ολο το διαστημα και δεν περιμενα να μπορει να το κανει καποιος απ' αυτο. Δεν με συμφερει αυτο που θα πω αλλα κι εγω παιζω παντα με το ιδιο στυλ, είτε καλος ειτε κακος. Αλλα ελαχιστοι μπορουν να κανουν κατι τετοιο χωρις αποκλίσεις και πραγματικα αν ο dimijim είναι ορίτζιναλ μαφία θα εκπλαγώ. Βγαίνει όμως να είναι. Εγώ θα ψηφίσω ντίμιτζιμ και μολις βγει θα παω στον Καραντακο. Ειστε ελεύθεροι να ψηφίσετε ό,τι θέλετε αλλα δεν θα κινηθώ με το υπερ πλοτ τουιστ να ειναι μαφιοζος ενας εκ των τσαραχαφ και σινεφιλ ή και οι δυο μαζι γιατι μετα κινδυνευω να παθω νευρικο κλονισμο. Αν εχετε στοιχεια εναντιον τους πειτε μου. Ας δούμε λιγο τα τελευταια λογια του Libertus:


Καλημέρα! Ψηφίζω κι εγώ dimijim. Λυπάμαι Δημήτρη αλλά η στιγμή που σου είχα υποσχεθεί μόλις έφτασε. Σου γύρισε μπουμερανγκ το σχέδιο ΔΑ; Πιστεύω ότι μετά την αποχώρηση του dimijim, είναι πιθανό να αναλάβει ο ΑΜ.
Θεωρεί τον dimijim μαφία αλλά φαίνεται να τον θεωρεί τον τελευταίο μαφιόζο. Ποιοι ήταν οι άλλοι τρεις; Φινεας, Ούλτρα και ποιος άλλος; Μελανία; Φυσιο; Έμιλυ;

Ο μόνος μετά τον dimijim που συγκεντρώνει πιθανότητες να είναι μαφία είναι ο tsarachaf.
Γιατί όμως; Από τι;

Εγώ δεν ανήκω στη μαφία και κάποια στιγμή θα το καταλάβετε. Εάν πάρετε το παιχνίδι από την αρχή, θα διαπιστώσετε ότι είναι απλά αδύνατον να είμαι μία ομάδα με τους dimijim και ultraviolence. Επειδή είναι η τελευταία μου δημοσίευση για σήμερα, θα κάνω μια λίστα με τους εναπομείναντες και τις πιθανότητες που συγκεντρώνουν να είναι ΑΜ. Δεν θα έχετε πάνω από 2-3 γύρους να τον βγάλετε.
Ήξερε ότι θα πεθάνει σήμερα. Αυτό το ξέρει η μάγισσα ή οι μαφιόζοι.


CiNeFiL: την έχω κατηγορήσει ως μαφιόζο, αλλά έχει δείξει καλά δείγματα γραφής τελευταία. Έχει αναφερθεί στον ultraviolence από την αρχή του παιχνιδιού σε αρκετές δημοσιεύσεις, κάτι που νόμιζα ότι κάνει για ξεκάρφωμα. Συγκεντρώνει πολλές πιθανότητες να είναι ΑΜ.
Αρα θεωρει τον Ουλτρα μαφιοζο και η Σινεφίλ τον έδινε όντως πολύ σίγουρη πως είναι μαφιόζος. Να είναι πληροφοριοδότης η Σινεφίλ; Πολυ ανοικτα το επαιξε. Να ειναι ντετεκτιβ; Οχι γιατι εδινε μεν τον Ούλτρα αλλά στα υπόλοιπα δεν έδειχνε να ξερει πραγματα και αθωοτητες. Να είναι ΑΜ; Δεν έχω ιδέα. Μπορεί να της ήρθε και το όνειρο την Κυριακή και να ρώτησε για Ούλτρα.


ComfοrtablySmug: με την ακύρωση της ΑΠ και την 4η ψήφο στον Φινέα σίγουρα έχει βοηθήσει τους πολίτες, αλλά δεν έχει σκιστεί κιόλας. Συγκεντρώνει πολλές πιθανότητες να είναι ΑΜ.
Με φανερό ποιον; Λιμπερτους ψήφιζε και δεν ηταν φανερός. Μαρτζορί ψήφισε και δεν ήταν φανερή.

dimijim: όπως έχω ξαναπεί, είναι είτε μαφία είτε άχρηστος πολίτης.
Λέει ότι μπορεί να είναι και πολίτης.

Himela: αθώα. Έχουμε αρκετά κοινό τρόπο σκέψης από την αρχή του παιχνιδιού και την εμπιστεύομαι. Απέσυρε την εμπιστοσύνη της προς το πρόσωπό μου λόγω του σχεδίου του dimijim και θα το μετανιώσει. Δεν νομίζω ότι είναι ΑΜ.
Ε αν μας βγει και η Χιμέλα ΑΜ ή μαφία, να αποσυρθώ, να πάω να κλειστώ σε μοναστήρι. Δεν κάνω για παλέρμο. Τα 'φαγα τα ψωμιά μου.

Indiana Jones: Αθώος.
Συμφωνούμε. Πάλι καλά που έχουμε τον Ιντιάνα γιατί μετά θα νιώθαμε μόνοι.

Ikarionas: ξέρω ότι αρκετοί τον θεωρείτε ΑΜ, αλλά πιστεύω ότι ο ΑΜ είναι κάποιος που παίζει πιο συντηρητικά, για να έχει και πιθανότητες να κερδίσει. Δεδομένων των λαθών που έχει κάνει, δεν μου κάνει ότι έχει γνώση ρόλου. Συγκεντρώνει λίγες πιθανότητες να είναι ΑΜ.
Δοξα σοι!

JKaradakov: αθώος για original μαφία, πραγματικά μην δίνετε σημασία στον Ικαρίωνα, έφαγε πάλι το κόλλημά του. Μέχρι να κάνω αυτή τη δημοσίευση σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω εάν θα μπορούσε να είναι ΑΜ. Κάποιος να ανατρέξει στις δημοσιεύσεις του;
Εμένα πάλι γιατί μου βγαίνει μια χαρά μαφία ο Karadakov;

tsarachaf: από τους παίκτες που απομένουν χωρίς τον dimijim είναι ο μόνος που έχει πιθανότητες να είναι μαφία. Δεν ξέρω εάν πρέπει πρώτα να τον βγάλετε, πριν αναζητήσετε ΑΜ. Λόγω του ότι δεν βοήθησε ως πολίτης συγκεντρώνει λίγες πιθανότητες να είναι ΑΜ.
Ιδέα δεν έχω πλέον
 
Τελευταία επεξεργασία:

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ας πετάξουμε στον κάδο των αχρήστων όλες τις θεωρίες που κάναμε και ας πάρουμε το παιχνίδι εξαρχής, γιατί απ' ό,τι φαίνεται μαντάρα τα κάναμε. Παρατήρησα λίγο κάποια γραπτά του Libertus. Όταν είπα ότι θα πεθάνει είτε Johnny είτε Karadakov στη δολοφονία που πέθανε τελικά ο Johnny, ο Libertus με ρώτησε αν πάω να το παίξω μάγισσα. Κατόπιν ήξερε ότι θα πεθάνει ο Ηλίας και ήξερε ότι θα πεθάνει ο ίδιος σήμερα γιατί στο τελευταίο ποστ του λέει πως αυτό θα είναι το τελευταίο ποστ για σήμερα. Άρα ας δεχτούμε προς το παρόν ότι υπάρχουν αρκετές πιθανότητες να ήταν η μάγισσα. Ο dimijim τότε βγαίνει μαφιόζος που ήθελε να σώσει τον Ούλτρα και να βγάλουμε έναν αθώο και ο Karadakov βγαίνει μαζί με dimijim που ήθελαν να βγάλουμε Libertus. Αυτό όμως περιπλέκει τα πράγματα διότι εγώ όλο αυτό το διάστημα αθώωνα tsarachaf λόγω της συνομιλίας του με τον Libertus, θεωρώντας τον Libertus ένοχο και αθώωνα σινεφίλ επίσης με παρόμοια λογική, ότι έχει πει ένα σωρό πράγματα και παρατηρήσεις που δεν είχαν κάνει άλλοι. Ο λόγος που ψήφισα εκνευρισμένος τη Χιμέλα τότε που έφερε τον Ιντιάνα είναι γιατί θεωρούσα σχεδόν 99% τον Ιντιάνα πληροφοριοδότη και νόμιζα ότι έδωσε στο πιάτο της μαφίας να μας κάνουν μακελειό. Γι' αυτό και έλεγα να φέρουμε πίσω iliaso που είχε δύο κάρτες. Ασφαλώς δεν ξεχνούσα τις δυο κάρτες του Ιντιάνα αλλά δεν τον ανέφερα γιατί τον είχα σαν πληροφοριοδότη. Σε ένα ποστ μου και θεωρώντας τον Λιμπέρτους φανερό, έγραψα ότι οι μαφιόζοι την πάτησαν στο ότι νόμιζαν πως ο πληροφοριοδότης του Λιμπέρτους ήταν ατομο που δεν ψηφισε Φινεα αλλα δεν ειδαν οτι ο Φινευς ειπε πως ο Λιμπερτους μπορει να ειναι απλος πολιτης και οτι ο πληροφοριοδοτης μπορει να ηταν στα ατομα που ψηφισαν Φινεα. Θεωρουσα λοιπον τον Ιντιανα πληροφοριοδοτη του Λιμπερτους, όπου μολις πηγαμε εγω και η Χιμελα στον Φινέα άλλαξε την ψηφο του απο την Εμιλυ στον Physiognomist γιατί δεν ήθελε να παει στο ατομο που ψηφισε ο Λιμπερτους. Έπειτα αφου εφαγε 6 ψηφους ο Λιμπερτους, ο Ιντιανα εριξε εβδομη για να καλυφθει ως πληροφοριοδοτης. Τωρα βεβαια λεει και ο ιδιος ο Ιντιανα οτι ο Λιμπερτους ηταν αθωος και εγω τον πιστευω μαλλον αλλα αυτο με κανει πλεον να μπορω να εμπιστευτω μονο Ιντιανα (επειδη τον σκοτωσαν) και Χιμελα για την τυμβωρυχια στον Φινεα. Δεν μπορω να εμπιστευτω σε αυτη τη φαση κανεναν αλλο. Ετσι οπως πηγε το παιχνιδι ο dimijim βγαινει original μαφία, κάτι που τον κανει αυτοματως πολύ καλο παικτη μαφιας γιατι πραγματικά αν ειναι original μαφία, με ξεγελασε. Έπαιζε απο προοπτική πολιτη ολο το διαστημα και δεν περιμενα να μπορει να το κανει καποιος απ' αυτο. Δεν με συμφερει αυτο που θα πω αλλα κι εγω παιζω παντα με το ιδιο στυλ, είτε καλος ειτε κακος. Αλλα ελαχιστοι μπορουν να κανουν κατι τετοιο χωρις αποκλίσεις και πραγματικα αν ο dimijim είναι ορίτζιναλ μαφία θα εκπλαγώ. Βγαίνει όμως να είναι. Εγώ θα ψηφίσω ντίμιτζιμ και μολις βγει θα παω στον Καραντακο. Ειστε ελεύθεροι να ψηφίσετε ό,τι θέλετε αλλα δεν θα κινηθώ με το υπερ πλοτ τουιστ να ειναι μαφιοζος ενας εκ των τσαραχαφ και σινεφιλ ή και οι δυο μαζι γιατι μετα κινδυνευω να παθω νευρικο κλονισμο. Αν εχετε στοιχεια εναντιον τους πειτε μου. Ας δούμε λιγο τα τελευταια λογια του Libertus:

Αν ο libertus ήταν πολίτης και δε μάγισσα γιατί τον σκότωσαν,αφού θα τον βγάζαμε εμείς σήμερα ή την τετάρτη.Δεν φοβήθηκαν ότι αφού έφυγε ο (πολίτης?) libertus μπορεί να στραφούμε αύριο σε κάποιον που είναι όντως μαφία?
Το ότι γνώριζε τα θύματα μόνο ως κακό το έχουμε λάβει μέχρι τώρα
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Αν ο libertus ήταν πολίτης και δε μάγισσα γιατί τον σκότωσαν,αφού θα τον βγάζαμε εμείς σήμερα ή την τετάρτη.Δεν φοβήθηκαν ότι αφού έφυγε ο (πολίτης?) libertus μπορεί να στραφούμε αύριο σε κάποιον που είναι όντως μαφία?
Το ότι γνώριζε τα θύματα μόνο ως κακό το έχουμε λάβει μέχρι τώρα


Με προβληματίζει το ότι με ρώτησε πώς ήξερα ότι θα πεθάνει ο Τζόνι κι αν το παίζω μάγισσα. Μετά το βραδάκι που ήταν να πεθάνει ο Ιλιάσο είπα ότι η Μελανία κι εγώ ήμασταν αθώοι και ο Libertus εξεπλάγην. Θα μπορούσε άνετα να τη σκότωσε αυτός.

Να η αντίδρασή του 3 η ώρα το βράδυ: 455

Αν ήταν μαφιόζος τότε πώς ήξερε ότι θα πέθαινε κι η Μελανία; Άρα ήταν η μάγισσα. Πάει κι αυτό. Πέσαμε έξω σε πολλά. Το ερώτημα είναι τι γίνεται τώρα.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
to be honest πιστευα πως ετσι μπηκε στις υποψιες ο ηλιας
πιστευα οτι ο ηλιας ειναι πληροφοριοδοτης
οποτε μολις ειδε ψηφο λιμπερτους και κινημα απο αυτον προς τον φινεα βιαστηκε να βγαλει συμπερασματα και να θεωρησει τον φινεα αθωο εξου και οι 2 ψηφοι στον Τζονι
οποτε ολοι τον θεωρησαν υποπτο μεχρι να δουμε την ταυτοτητα του φινεα

τελικα απ οτι φαινεται επεσα εξω και δεν υπηρχε η καλοστημμενη παγιδα για τον ηλια απο τον λιμπερτους

θα μπροουσε να ειναι μαγισσα αν και πιστευα οτι ηταν αλλη η μαγισσα

εδινα πολλες πιθανοτητες ο Λιμπ να ειναι ΑΜ απο την αποψη οτι καρφωνε τον ντιμι (αν ειναι φανερος β ο ντιμι)
το μονο που δεν μου κολλαγε ηταν η συμπαρασταση της εμιλυ σ αυτο, γι αυτο και σκεφτομουν μηπως τελικα ηταν μαφιοζος
αλλα δεν νομιζω τελικα ουτε ΑΜ να ειναι, εκτος και αν υπαρχει η πορνη στο παιχνιδι ακομα
που επισης υπαρχει πλοτ χολ γιατι ημουν σιγουρη οτι ειναι ειτε ουλτρα ειτε εμιλυ

οι πιθανοτητες για αυτοκτονια μου φαινονται λιγες και μου φαινεται πολυ ακραιο σεναριο να εχουμε μια μαφια που θυσιαζει ετσι τον ενα μετα τον αλλο
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
είπα ότι η Μελανία κι εγώ ήμασταν αθώοι και ο Libertus εξεπλάγην. Θα μπορούσε άνετα να τη σκότωσε αυτός.

Να η αντίδρασή του 3 η ώρα το βράδυ: 455

Αν ήταν μαφιόζος τότε πώς ήξερε ότι θα πέθαινε κι η Μελανία; Άρα ήταν η μάγισσα. Πάει κι αυτό. Πέσαμε έξω σε πολλά. Το ερώτημα είναι τι γίνεται τώρα.
Εξεπλάγη γιατί μας είχες πρήξει ότι η Μελανια ήταν ΔΑ.
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Εξεπλάγη γιατί μας είχες πρήξει ότι η Μελανια ήταν ΔΑ.


Όχι εξεπλάγην επειδή την είχε σκοτώσει εκείνο το βράδυ και φοβήθηκε ότι έκανε βλακεία. Τώρα το τι στον π@@σο ρόλο είχε η Μελανία δεν έχω ιδέα. Ο απλός πολίτης; Δεν φαινόταν να έχει πληροφορίες. Αλλά και ο ακίκος έτσι φαινόταν και ήταν αλεξίσφαιρο. Πρέπει να ξαναανατρέξω σε όλα τα κείμενα απ' την αρχή ειδικά σε σινεφίλ και να ξαναδώ του τσάρα με άλλη προοπτική και όχι υπό το πρισμα Λιμπερτους αλλά ειλικρινά νιώθω πολύ κουρασμένος. Διάβασα και ξαναδιάβασα πόσες φορές μέχρι στιγμής. Δεν έχω δύναμη να το ξαναπιάσω απ' την αρχή. Ίσως σιγά σιγά.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Τώρα δεν μπορούμε να κανουμε κάτι άλλο. Ας φαμε το βράδυ τον ντιμι και βλέπουμε.

Δεν ήταν μάγισσα ο λίμπ. Αφήστε τα κουφά σενάρια. Ο ντιμι σκότωσε τον λίμπ και σήμερα σκοτώνουμε ντιμι και ψάχνουμε ΑΜ ή ο λίμπ αυτοκτόνησε, ο ντιμι είναι ΑΜ, τον τρώμε και λήγει. Αφήστε να τελειώσει η ψηφοφορία και βλέπουμε.
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Τώρα δεν μπορούμε να κανουμε κάτι άλλο. Ας φαμε το βράδυ τον ντιμι και βλέπουμε.

Δεν ήταν μάγισσα ο λίμπ. Αφήστε τα κουφά σενάρια. Ο ντιμι σκότωσε τον λίμπ και σήμερα σκοτώνουμε ντιμι και ψάχνουμε ΑΜ ή ο λίμπ αυτοκτόνησε, ο ντιμι είναι ΑΜ, τον τρώμε και λήγει. Αφήστε να τελειώσει η ψηφοφορία και βλέπουμε.


Για να ξερει θανατους ειναι ειτε μαγισσα ειτε μαφιοζος. Κι εγω μαφιοζο τον εκανα συνεχως. Αλλα πώς εξηγείται το ότι ειναι να πεθάνει ο Ιλιάσο μου αναφέρει τη Μελανία ως κακιά, εκπλήσσεται όταν του λέω ότι κι εγώ κι αυτή είμαστε αθώοι και το επόμενο πρωι η Μελανια βγαινει νεκρη. Τυχαίο; Ναι συμφωνώ ότι πρέπει να βγει ο dimijim σήμερα.

Η πιο σημαντική κάρτα για τους αθώους φαίνεται πλέον πως είναι η ηχώ από το υπερπέραν. Οπότε σε κάποια φάση ίσως να χρειαστεί να τη ρίξουμε. Κατά προτίμηση αύριο γιατί σήμερα δεν έχουμε πρόβλημα να βγάλουμε τον dimijim. Αύριο όμως θα χρειαστούμε τα φαντάσματα να μας διαφωτίσουν μπας και καταλάβουμε κάνα ρόλο ή κάποια πληροφορία τουλάχιστον απ' τους αθώους μας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Γιατί μπλέκεις τη μάγισσα με τον λίμπ; Μας είχες πρήξει όλη τη μέρα ότι η Μελανια είναι κακια και ξαφνικά λες δεν είναι. Κι εγώ ξαφνιάστηκα. Δεν έχει σχέση αυτό με το ότι ο λίμπ είναι μάγισσα.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top