Palermo #47 - Harry Potter

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (09/08)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 6)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Καλημέρα και καλή εβδομάδα Παλέρμο.

Δεν ξέρω πως να δεχτώ τα επικρατή σενάρια του ΣΚ, ότι δηλαδή έχουμε 3 μαφιόζους μέσα και είναι η τριάδα που λέγεται.
Μιλάμε ουσιαστικά για μία μαφία που αλληλοκατηγορούταν εξαρχής σε ένα κυνήγι πληροφοριοδότη-ΑΜ-ντετέκτιβ και (σχεδόν) θυσίασε έναν κρυφό της.
Το να έχουμε 3 μαφιόζους είναι κάτι στο οποίο δίνω πιθανότητες. Κι αν όντως ισχύει πολύ φοβάμαι ότι έχουμε ήδη χάσει.
Το να είναι συγκεκριμένα η δυάδα (Λιμπ/Ντιμιτζίμ) που εξαρχής δεν μου φαίνονταν (ή μου φαίνονταν περίεργοι αλλά με βάση τη λανθασμένη θεωρία μου περί ακικου ΔΑ) επίσης δεν είναι κάτι που πέριμενα. Το Λιμπ συγκεκριμένα είχα αρχίσει να τον έχω για αθώο απ' όταν απέταξε τον άκικο που έκρυβε μέσα του. Αλλά ποιος είμαι εγώ στην τελική θα μου πεις;

Οι χθεσινοσημερίνες κάρτες δεν μου λένε κάτι καινούριο. Τη Χιμέλα την είχα ήδη αθώα και για τον Ιορδάνη ήμουν ήδη ουδέτερος. Καταλαβαίνω το σκεπτικό αλλά προσωπικά θα μου φαινόταν αλλού πιο χρήσιμη η τύμβω.
Θα χαρώ τουλάχιστον που η νεκροφάνεια πήγε στους πολίτες. Θα ποντάρω όμως ότι η ΑΠ πήγε στη μαφία και την κρατάει για πιο κομβικό σημείο (πιθανώς μετά από ένα αποτυχημένο ή ημι-επιτυχημένο κάρφωμα).

Η δική μου σημερινή ψήφος δεν θ'αλλάξει εκτός αν έχουμε κάποια συνταρακτική εξέλιξη. Γνωρίζοντας την αθωότητα μου συνεχίζω να μην καταλάβαινω τι μου προσάπτεται εκτός από μία λάθος (κατά πολλούς) χρήση τύμβω.

Δεν ξέρω αν θα μας βοηθήσει μία κοντινή ψηφοφορία για να είμαι ειλικρινής. Αν οι mvp είναι και οι δύο μαφία θα περίμενα να το κανονίσουν μεταξύ τους ώστε να φύγει αυτός με τις πιο άχρηστες κάρτες. Ή μπορεί να γίνει καμιά στραβή και να φύγει αθώος από σπόντα.
Αν βγουν συμπεράσματα βέβαια από κάτι τέτοιο, ας είναι. Απλά φοβάμαι ότι πλέον πρέπει να είμαστε πολύ προσεχτικοί με τα νούμερα.
Προσωπικά έφοσον απ' ότι φαίνεται έχω αθωωθεί ( ; ) από την κοινή γνώμη, περιμένω να πεθάνω αύριο-μεθάυριο. Αν τελικά είναι να γίνει και κάρφωμα, ενδεχομένως μία μερά νωρίτερα. Σήμερα θα μείνει εκεί που 'ναι η ψήφος μου, γι' αυρίο το σκεφτόμαστε αν χρειαστεί.

Κι επειδή το έχουμε δει το έργο, να θυμίσω ότι αν κάποιος θέλει να παίξει ηχώ δεν θα το κάνει ενώ υπάρχει προφυλάκιση κι έχει ακυρώθει ο γύρος. Θα το κάνει γύρω στις 18:00 για να κουβαληθούν σε 2 ψηφοφορίες τα φαντάσματα.


Τα ξαναλέμε ( ; ) Παλέρμο.
 

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο.

Βλέπω ότι ο Libertus δεν έχει απαντήσει ακόμα στις ερωτήσεις. Γι'αυτό κρατώ εκεί την ψήφο μου προς το παρόν. Αν ζω μετά, ίσως την αλλάξω.

Τώρα για τη Marjoriee. Το περίμενα να είναι πολίτης που απλά ξενέρωσε. Αν ήταν μαφία δεν θα έλειπε τόσο πολύ και θα διάβαζε καλύτερα το παιχνίδι. Γνώμη μου είναι ότι την τυμβωρυχία έπρεπε να τη ρίξουμε στην Emilouko γιατί ήταν από την αρχή ύποπτη αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον καταλάβαμε πως προχωράει το παιχνίδι και τι πρέπει να κάνουμε στη συνέχεια.
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο.

Βλέπω ότι ο Libertus δεν έχει απαντήσει ακόμα στις ερωτήσεις. Γι'αυτό κρατώ εκεί την ψήφο μου προς το παρόν. Αν ζω μετά, ίσως την αλλάξω.

Τώρα για τη Marjoriee. Το περίμενα να είναι πολίτης που απλά ξενέρωσε. Αν ήταν μαφία δεν θα έλειπε τόσο πολύ και θα διάβαζε καλύτερα το παιχνίδι. Γνώμη μου είναι ότι την τυμβωρυχία έπρεπε να τη ρίξουμε στην Emilouko γιατί ήταν από την αρχή ύποπτη αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον καταλάβαμε πως προχωράει το παιχνίδι και τι πρέπει να κάνουμε στη συνέχεια.


Θεωρώ ότι θα πρέπει να αλλάξεις κι εσύ σε Ultraviolence. Ο Libertus είναι φανερός σίγουρος. Αθώωνε και τη Μαρτζορί σίγουρα. Δεν γινόταν να ήξερε την αθωότητά της. Αλλά και ο Ultra βγαίνει μαφιόζος με αυτά που έχει πει και με αυτά που δεν έχει πει. Δεν έχει κάνει κανένα ποστ για να βοηθήσει πολίτες. Κατηγορεί διαρκώς Ηλία.


Οι μαφιόζοι που θεωρώ ότι υπάρχουν στο παιχνίδι είναι οι εξής (τους βάζω σε σειρά σιγουριάς με τον πρώτο πιο σίγουρο απ' τους άλλους): Libertus, Ultraviolence, Dimijim.

Επίσης οι 100% αθώοι που έχω με βάση το παιχνίδι: i lie us, Himela, tsarachaf, Cinefil, Indiana.
Μην πάτε ποτέ ο ένας στον άλλο. Στα γραπτά του καθενός είναι οι λόγοι που τον αθωώνουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
τελικα προλαβα να μπω
σοου
πιστευω σημερα ουλτρα πρεπει να βγει πρωτος με βαση τις πιθανοτητες των καρτων
πλας μας φωναζει μες τη μουρη μας καθημερινα οτι ειναι ενοχος
το παραμυθι με τον ηλια παραπαει νομιζω ειναι ολοφανερο πλεον σε τι καλοστημμενη παγιδα επεσε ο ηλιας για να τον ενοχοποιησουμε αλλα για κακη τους τυχη δεν πετυχε
τωρα με βαση το οτι η μαργιωρη τελικα ηταν πολιτης, δημαρχος και εκανε τετοιο παιχνιδι με κανει να τα περιμενω ολα
επισης η μια θεωρια που ειχα για τον ΑΜ καταριφθηκε
ενυγουει
με τα νεα δεδομενα πιστευω οτι
δα : φυσιο
αρχιμαφιοζος: φινεας
φανερος α : λιμπερτους
φανερος β: ντιμιτζιμ εξου και η κοντρα απο την αρχη με τον λιμπερτους? για να μπερδεψουν ΑΜ και πληροφοριοδοτη?
κρυφος : εμιλυ
πορνη: λιμπερτους

ή
δα: φυσιο
αρχιμαφιοζος; φινεας
φανερος α : λιμπ
φανερος β: εμιλυ / ουλτρα
κρυφος: ντιμι
πορνη: εμιλυ/ ουλτρα


ο ντιμιτζιμ για μενα μετα τις κατηγοριες στη χιμελα -που αν αρχισουμε να αμφισβητουμε τωρα και τη δικη της αθωοτητα χασαμε τη μπαλα παιζει ο καθενας αυτοκτονικα μονος του- απλα εχει χασει το παιχνιδι και προσπαθει να κανει τις τελευταιες απελπισμενες κινησεις μπας και στρεψει τα βλεμματα απο τις κατηγοριες αλλου

επισης φοβαμαι μηπως την ΑΠ την εχει η μαφια γιατι δεν βρισκω αλλο λογο να μην εχει παιχτει ως τωρα
το μονο καλο ειναι οτι η μαφια ειναι πολυ ευκολο πλεον να καρφωθει οποτε ισως δισταζουν να παιξουν καρτες
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
τελικα προλαβα να μπω
σοου
πιστευω σημερα ουλτρα πρεπει να βγει πρωτος με βαση τις πιθανοτητες των καρτων
πλας μας φωναζει μες τη μουρη μας καθημερινα οτι ειναι ενοχος
το παραμυθι με τον ηλια παραπαει νομιζω ειναι ολοφανερο πλεον σε τι καλοστημμενη παγιδα επεσε ο ηλιας για να τον ενοχοποιησουμε αλλα για κακη τους τυχη δεν πετυχε
τωρα με βαση το οτι η μαργιωρη τελικα ηταν πολιτης, δημαρχος και εκανε τετοιο παιχνιδι με κανει να τα περιμενω ολα
επισης η μια θεωρια που ειχα για τον ΑΜ καταριφθηκε
ενυγουει
με τα νεα δεδομενα πιστευω οτι
δα : φυσιο
αρχιμαφιοζος: φινεας
φανερος α : λιμπερτους
φανερος β: ντιμιτζιμ εξου και η κοντρα απο την αρχη με τον λιμπερτους? για να μπερδεψουν ΑΜ και πληροφοριοδοτη?
κρυφος : εμιλυ
πορνη: λιμπερτους

ή
δα: φυσιο
αρχιμαφιοζος; φινεας
φανερος α : λιμπ
φανερος β: εμιλυ / ουλτρα
κρυφος: ντιμι
πορνη: εμιλυ/ ουλτρα


ο ντιμιτζιμ για μενα μετα τις κατηγοριες στη χιμελα -που αν αρχισουμε να αμφισβητουμε τωρα και τη δικη της αθωοτητα χασαμε τη μπαλα παιζει ο καθενας αυτοκτονικα μονος του- απλα εχει χασει το παιχνιδι και προσπαθει να κανει τις τελευταιες απελπισμενες κινησεις μπας και στρεψει τα βλεμματα απο τις κατηγοριες αλλου

επισης φοβαμαι μηπως την ΑΠ την εχει η μαφια γιατι δεν βρισκω αλλο λογο να μην εχει παιχτει ως τωρα
το μονο καλο ειναι οτι η μαφια ειναι πολυ ευκολο πλεον να καρφωθει οποτε ισως δισταζουν να παιξουν καρτες


Η πόρνη δεν είναι ούτε η Έμιλυ ούτε ο Ούλτρα. Είναι ανάμεσα σε Μελανία και Physio.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Δε σας κάνει εντύπωση οτι ο Λιμπ δεν απάντησε σε αυτή την ερώτηση;

Δε σας κάνει εντύπωση το ξέσπασμα του dimijim μόλις τον είπε κάποιος μαφιόζο; Όλοι έχουμε πει όλους μαφιόζους, δεν είναι και για να ξεσπάς έτσι. Σιγά. Απόδειξέ μας οτι δεν είσαι μαφιόζος και είσαι κομπλέ.
Με συγχωρείτε, ο Libertus αξιοποίησε την Κυριακή του στις χαρές της πόλης και απείχε από τις έρευνες. O dimijim σαφώς συνεργάζεται με τη μαφία, ειδάλλως είναι ο πιο άχρηστος πολίτης της πόλης.

https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4481359&postcount=778https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4481359&postcount=778
Τι έχεις να πεις τώρα, Ικαρίωνα; Σου αρέσει να παίρνεις στον λαιμό σου πολίτες ακόμη;
Καλημέρα Παλέρμο.

Βλέπω ότι ο Libertus δεν έχει απαντήσει ακόμα στις ερωτήσεις. Γι'αυτό κρατώ εκεί την ψήφο μου προς το παρόν. Αν ζω μετά, ίσως την αλλάξω.
Σε ποια ερώτηση να απαντήσω;
Προσωπικά έφοσον απ' ότι φαίνεται έχω αθωωθεί ( ; ) από την κοινή γνώμη, περιμένω να πεθάνω αύριο-μεθάυριο. Αν τελικά είναι να γίνει και κάρφωμα, ενδεχομένως μία μερά νωρίτερα.
Αφού λες ότι έχεις αθωωθεί, γιατί πιστεύεις ότι θα πεθάνεις αύριο-μεθαύριο και όχι σήμερα;
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4481359&postcount=778https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4481359&postcount=778
Τι έχεις να πεις τώρα, Ικαρίωνα; Σου αρέσει να παίρνεις στον λαιμό σου πολίτες ακόμη;

Τέτοιους πολίτες ναι. Δεν βοήθησε καθόλου στο παιχνίδι και δεν φιλοτιμήθηκε να καθίσει να γράψει ένα κείμενο της προκοπής. Δεν λυπάμαι καθόλου που την έβγαλα.
 

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Με συγχωρείτε, ο Libertus αξιοποίησε την Κυριακή του στις χαρές της πόλης και απείχε από τις έρευνες. O dimijim σαφώς συνεργάζεται με τη μαφία, ειδάλλως είναι ο πιο άχρηστος πολίτης της πόλης.

Σε ποια ερώτηση να απαντήσω;


Γιατί θεωρείς τον dimijim μαφιόζο;
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Η πόρνη δεν είναι ούτε η Έμιλυ ούτε ο Ούλτρα. Είναι ανάμεσα σε Μελανία και Physio.


για τη μελανια να ειμαι ειλικρινης ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι ειμαστε τοσο βεβαιοι οτι ειχε κακο ρολο
δεν το αποκλειω, απλα οι υπολοιποι μου φαινονταν πολυ πιο υποπτοι απο εκεινη
προσθηκη : για τη μαρτζ και που τη βγαλαμε δεν εγινε κατι
δεν θα τη σκοτωνε κανεις γιατι την υποψιαζομασταν και τους συμφερε αυτο
οποτε θα μας μπερδευαν κ αλλο αν την κρατουσαμε
no remorse
 

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εγώ θέλω να ρωτήσω δύο πράγματα:
1. Την Cinefil τι την αθώώνει; Έχει ψηφίσει κυρίως με τα "κύματα" physiognomist, emily, marjoree και οι θεωρίες της είναι παραλαγές των δικών σας θεωριών. Ικαρίωνα αν είναι να μου πεις για τις παρατηρήσεις τις πρώτες μερες για τα εμοτ και τους στιχους μια χαρά θα μπορουσε κάποιος να τα κάνει αν ήξερε ότι δεν θα βγάλουν πουθενά.
2. Ο Comfy γτ αθωώνεται; Αν είναι μαφία και απλά βρήκε την ευκαιρία να αθωωθεί παίζοντας την ακύρωση ΑΠ σε μια ΑΠ που παίχτηκε λάθος απο έναν πολίτη; Ψήφισε Μελανία απο Φυσιογνώμονα, ίσως να ήταν και αυτό μια προσπάθεια να ανέβει η Μελανία για να παιχτεί η ιδιότητα του ΔΑ.
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Libertus τελευταία λόγια έχεις;

Εγώ θέλω να ρωτήσω δύο πράγματα:
1. Την Cinefil τι την αθώώνει; Έχει ψηφίσει κυρίως με τα "κύματα" physiognomist, emily, marjoree και οι θεωρίες της είναι παραλαγές των δικών σας θεωριών. Ικαρίωνα αν είναι να μου πεις για τις παρατηρήσεις τις πρώτες μερες για τα εμοτ και τους στιχους μια χαρά θα μπορουσε κάποιος να τα κάνει αν ήξερε ότι δεν θα βγάλουν πουθενά.
2. Ο Comfy γτ αθωώνεται; Αν είναι μαφία και απλά βρήκε την ευκαιρία να αθωωθεί παίζοντας την ακύρωση ΑΠ σε μια ΑΠ που παίχτηκε λάθος απο έναν πολίτη; Ψήφισε Μελανία απο Φυσιογνώμονα, ίσως να ήταν και αυτό μια προσπάθεια να ανέβει η Μελανία για να παιχτεί η ιδιότητα του ΔΑ.


1.Η Σινεφίλ έχει κάνει πάρα πολλές παρατηρήσεις πολύ χρήσιμες που δεν τις είχε αναφέρει άλλος. Μόνο αθώους βοήθησε.
2. Δεν αθώωσα Comfortably.
 

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το μάθημα της μαντικής δεν τους ήταν ποτέ ευχάριστο. Η καθηγήτρια Trelawney με την ιδιορρυθμία της και το αποπνικτικό περιβάλλον της αίθουσας της δεν το έκανε ποτέ εύκολο. "Αυτό που απλά καπνίζουμε βοτάνια και νομίζουμε ότι ξέρουμε το μέλλον, με ξεπερνά!" γκρίνιαζε η Eileen ενώ ο DumeNuke προσπαθούσε να υπερασπιστεί το αγαπημένο του μάθημα...Οι τρεις τους ξεκίνησαν να ανεβαίνουν τις σκάλες για να βρουν λίγη ησυχία στο εντευκτήριο του Gryffindor. Ξαφνικά οι σκάλες άρχισαν να μετακινούνται και τους έβγαλαν σε έναν σκοτεινό όροφο, που δεν φαινόταν να έχει χρησιμοποιηθεί πρόσφατα... "Είμαστε στον 3ο;" ρώτησε η Eileen προσπαθώντας να προφτάσει τους φίλους της.. "Ναι. Μην αγχώνεσαι όμως, το χουμε" απάντησε με σιγουριά ο DumeNuke. Μέσα στο σκοτάδι, μακριά τους διέκριναν μία πράσινη λάμψη..

<<Βλέπετε τίποτα;>> Ρώτησε η Eileen.
Η Gate4 άρχισε να ουρλιάζει...
Γιατί είδε μια κατσαρίδα.
Συνέχισαν και οι τρεις να τρέχουν προς τη λάμψη που είδαν..
<<Μα δεν είναι δυνατόν>> είπε ξέπνοος ο DumeNuke.
Κάποιος κείτονταν νεκρός μέσα σε μία λίμνη αίματος...
Ήταν ο i_lie_us.




*Το παρόν αποτελεί προϊόν μυθοπλασίας της ΣΕ.
 

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Αφού λες ότι έχεις αθωωθεί, γιατί πιστεύεις ότι θα πεθάνεις αύριο-μεθαύριο και όχι σήμερα;

Το μάθημα της μαντικής δεν τους ήταν ποτέ ευχάριστο. Η καθηγήτρια Trelawney με την ιδιορρυθμία της και το αποπνικτικό περιβάλλον της αίθουσας της δεν το έκανε ποτέ εύκολο. "Αυτό που απλά καπνίζουμε βοτάνια και νομίζουμε ότι ξέρουμε το μέλλον, με ξεπερνά!" γκρίνιαζε η Eileen ενώ ο DumeNuke προσπαθούσε να υπερασπιστεί το αγαπημένο του μάθημα...Οι τρεις τους ξεκίνησαν να ανεβαίνουν τις σκάλες για να βρουν λίγη ησυχία στο εντευκτήριο του Gryffindor. Ξαφνικά οι σκάλες άρχισαν να μετακινούνται και τους έβγαλαν σε έναν σκοτεινό όροφο, που δεν φαινόταν να έχει χρησιμοποιηθεί πρόσφατα... "Είμαστε στον 3ο;" ρώτησε η Eileen προσπαθώντας να προφτάσει τους φίλους της.. "Ναι. Μην αγχώνεσαι όμως, το χουμε" απάντησε με σιγουριά ο DumeNuke. Μέσα στο σκοτάδι, μακριά τους διέκριναν μία πράσινη λάμψη..

<<Βλέπετε τίποτα;>> Ρώτησε η Eileen.
Η Gate4 άρχισε να ουρλιάζει...
Γιατί είδε μια κατσαρίδα.
Συνέχισαν και οι τρεις να τρέχουν προς τη λάμψη που είδαν..
<<Μα δεν είναι δυνατόν>> είπε ξέπνοος ο DumeNuke.
Κάποιος κείτονταν νεκρός μέσα σε μία λίμνη αίματος...
Ήταν ο i_lie_us.





*Το παρόν αποτελεί προϊόν μυθοπλασίας της ΣΕ.
Τυχαίο;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
περιμένω να πεθάνω αύριο-μεθάυριο. Αν τελικά είναι να γίνει και κάρφωμα, ενδεχομένως μία μερά νωρίτερα.
Μάλλον πρόκειται για κάρφωμα. Για να δούμε. Αν είναι έτσι, το θύμα σώθηκε;
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Μάλλον πρόκειται για κάρφωμα. Για να δούμε. Αν είναι έτσι, το θύμα σώθηκε;


Ποιο κάρφωμα; Να ειναι μαφιοζος ο Ηλίας και να απέτυχε; Οχι. Ο Λιμπερτους απλως τον σκοτωσε και γι' αυτο τον ρωτησε γιατι να μην πεθανει σημερα. Ξυπνηστε λιγο.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
i_lie_us αποχωρείς στη χώρα των φαντασμάτων χωρίς δικαίωμα για τελευταία λόγια.

Ψηφοφορία για Δευτέρα 05/08:

1. CiNeFiL --> ultraviolence
2. ComfortablySmug --> ultraviolence
3. dimijim --> Libertus
4. Himela --> ultraviolence
5. Indiana Jones --> Libertus
6. i_lie_us --> ultraviolence
7. Ikarionas --> ultraviolence
8. Jkaradakov --> Libertus
9. Libertus --> ultraviolence
10. tsarachaf --> Libertus
11. ultraviolence --> Libertus

Ψήφοι:
6 ultraviolence
5 Libertus


Η χώρα των φαντασμάτων
Physiognomist - Ψηφοφορία 31/07
Iliaso - Δολοφονία 01/08
~Melania~ - Δολοφονία 01/08
Emilouko - Ψηφοφορία 01/08
Johnny15 - Δολοφονία 02/8
i_lie_us - Δολοφονία 5/8

Οριστικές αποχωρήσεις
akikos - Ψηφοφορία 29/07 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
Φινεύς - Ψηφοφορία 30/07 - Αρχιμαφιόζος
Marjoree26 - Ψηφοφορία 02/08 - Δήμαρχος

Απουσίες:
i_lie_us #1
ultraviolence #1

Λοιπές ενέργειες παικτών:
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από akikos
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Johnny15
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον ψήφος από i_lie_us
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από i_lie_us
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Physiognomist
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Άμεσης Προφυλάκισης από ComfortablySmug
Eνεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Emilouko
Eνεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από ~Melania~
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση Ιδιότητας ΔΑ: Αντιστροφή ψήφου
Ενεργοποίηση Κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από ultraviolence
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Marjoree26
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Marjoree26
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
 

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Συγνώμη αλλά αυτή η δολοφονία δεν βγάζει νόημα αν είναι μαφιόζος ο Ultraviolence, γιατί αναιρεί τα όσα έλεγε και τον κάνει ακόμα πιο ένοχο, γιατί εγώ απο τα ποστ του Ultra καταλάβαινα ότι είτε λόγω ιδιότητας είτε λόγω κάρτας ψηφίζει συνέχεια Ηλία.

Άρα Ultra τι λες για την δολοφονία;
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
μισο ρε αν ο ηλιας ηταν πληροφοριοδοτης
και τον καρφωσε ο μαφιοζος
ο ηλιας δεν θα πεθαινε?
απλα αν κανουν καρφωμα εχουν δικαιωμα να σκοτωσουν κ ολας την ιδια μερα? ή γινεται μονο το καρφωμα?
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top