Palermo #47 - Harry Potter

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (09/08)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 6)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ιάκωβε χαίρομαι που γύρισες, μην αγχώνεσαι αν θα τα πας καλά κλπ. Όλοι έχουμε κάνει τεράστιες βλακείες. :)

Εγώ θα προσέθετα στις ερωτήσεις του Ιάκωβου και την εξής προς τον Libertus που έχει μείνει αναπάντητη:

Οπότε θεωρείς τον dimijim μαφιόζο;

Δε σας κάνει εντύπωση οτι ο Λιμπ δεν απάντησε σε αυτή την ερώτηση;

Δε σας κάνει εντύπωση το ξέσπασμα του dimijim μόλις τον είπε κάποιος μαφιόζο; Όλοι έχουμε πει όλους μαφιόζους, δεν είναι και για να ξεσπάς έτσι. Σιγά. Απόδειξέ μας οτι δεν είσαι μαφιόζος και είσαι κομπλέ.

Εγώ τυμβωρυχια δεν βλέπω να σκάει και δεν μου αρέσει. :worry:

Επίσης, η πορνη δεν μπορεί να κοιμάται κάθε μέρα με το ίδιο άτομο.
Περιμένουν να δουν αν θα μείνουμε τσακωμένοι εγώ κι ο Ικαρίονας. Τυμβωρυχία σε ποιον περιμένεις να παίξουν;

Αν έπαιζαν τυμβωρυχία στον ιλιασο και έβλεπαν οτι εγώ έχω νεκροφάνεια και με πρόλαβαν, μπορεί να μού έκαναν ΑΠ αμέσως ώστε να μην προλάβω να την παίξω.

Όπως κι αν έχει παιδιά εγώ θεώρησα οτι ο Ιντιάνα θα βοηθήσει παραπάνω το παιχνίδι. Αυτή τη σκέψη έκανα και αυτό έπραξα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Περιμένουν να δουν αν θα μείνουμε τσακωμένοι εγώ κι ο Ικαρίονας. Τυμβωρυχία σε ποιον περιμένεις να παίξουν;

Αν έπαιζαν τυμβωρυχία στον ιλιασο και έβλεπαν οτι εγώ έχω νεκροφάνεια και με πρόλαβαν, μπορεί να μού έκαναν ΑΠ αμέσως ώστε να μην προλάβω να την παίξω.

Όπως κι αν έχει παιδιά εγώ θεώρησα οτι ο Ιντιάνα θα βοηθήσει παραπάνω το παιχνίδι. Αυτή τη σκέψη έκανα και αυτό έπραξα.

Πρώτον, όπως είπα, δική σου ή κάρτα ό,τι θέλεις κάνεις. Απλώς σχολιάζω τις πιθανότητες.

Δεύτερον εγώ θα ήθελα να δω μια τυμβωρυχια σε αμφιλεγόμενο άτομο, όσο αργεί ανησυχώ ότι την έχει καταπιεί η Μαφία.

Δε νομίζω ότι θα ρίσκαραν να αποκαλυφθούν εντελώς για να γίνει αυτό με την τυμβωρυχία και την ΑΠ.
 

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Μέχρι να απαντηθούν οι ερωτήσεις, ψηφίζω για την ώρα Libertus

Τον θεωρώ πιο ύποπτο από όσους έχουν ψηφιστεί και θα ήθελα να επιδιώξω μια ισοψηφία.
 

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Γεια σας. Χαίρομαι που επέστρεψα και ελπίζω να μην απογοητεύσω τους πολίτες.

Τις τελευταίες μέρες που διάβαζα το παιχνίδι, έπεσε το μάτι μου πάνω σε 3 πράγματα. Το πρώτο είναι η περίεργη συμπεριφορά του Ικαρίωνα που έγινε ακόμα πιο περίεργη τώρα.Το δεύτερο είναι η συνεχής αντιπαράθεση μεταξύ Libertus και dimijim. Και το τρίτο είναι η εμμονή του ultraviolence να ψηφίζει Ηλία. Θεωρώ πως πρέπει να εστιάσουμε σε αυτά τα 3.

Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω:
α) Ικαρίωνα, γιατί άλλαξες τη συμπεριφορά σου;
β) Dimijim γιατί έχεις βάλει στον μάτι τον Libertus ήδη από την αρχή;
γ) Ούλτρα, γιατί ψηφίζεις συνέχεια Ηλία;

Ένα τελευταίο που θέλω να σχολιάσω,αφού ανέτρεξα στα ποστ του Φινέα, είναι τα θετικά σχόλια που έκανε για τον tsarachaf. Το κρατάμε αυτό, όχι ότι δείχνει κάτι. Απλά μια τροφή για σκέψη.

Kαλώς ήρθες. Ένας πολίτης παραπάνω πάντα είναι χρήσιμος.

Τι εννοείς άλλαξα τη συμπεριφορά μου; Επειδή ψηφίζω Χιμέλα; Είχα κάτι κατά νου. Δεν βαριέσαι. Αλλαγή ψήφου στον

ULTRAVIOLENCE
 

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εγώ τυμβωρυχια δεν βλέπω να σκάει και δεν μου αρέσει. :worry:

Επίσης, η πορνη δεν μπορεί να κοιμάται κάθε μέρα με το ίδιο άτομο.


Το ότι δεν έχει παιχτει η ΑΠ σε ultra libertus δεν μας προβληματίζει?Για να μην έχει παιχτει μέχρι τώρα λογικά ανήκει σε κακα χέρια
Θέλω να πιστεύω ότι η ακυρωση ανήκει σε πολιτη οποτε υπομονει πολιτακο, 1 μερα είναι θα περάσει
 

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Χαίρεται!

Να εκφράσω τα έντονα παράπονά μου προς τη ΣΕ του παιχνιδιού που δε μου δίνει καρτούλες που να παίζονται σ αυτές τις ωραίες στιγμές του παιχνιδιού και μένω εγώ τώρα με 3 κρυφές και δε μπορώ να αποδείξω την αθωότητά μου.

Ἀνάστασιν Χριστοῦ θεασάμενοι, προσκυνήσωμεν ἅγιον, Κύριον, Ἰησοῦν τὸν μόνον ἀναμάρτητον.
Κάτσε κι εσύ, μην τα θες κι όλα δικά σου. Για τη Σύλβια μιλάμε. Αφού δεν έφερε τη Μελανία πίσω πες κι ένα ευχαριστώ!

β) Dimijim γιατί έχεις βάλει στον μάτι τον Libertus ήδη από την αρχή;
Η πρώτη μου ψήφος ήταν εντελώς τυχαία. Είχε καιρό να παίξει ο Χάρης κι ήθελα να έχω εγώ την τιμητική. Μετά όμως τον είδα να το παίζει πολύ χαλαρός, πολύ troll κι αυτό δεν είναι παιχνίδι του Χάρη. Κάτι περίεργο συνέβαινε μαζί του. Επίσης από το πρώτο του post πήγε να το παίξει γιατρός. Γιατί να το κάνει αυτό; Κι αυτό περίεργο δεν είναι; Οπότε στην αρχή ήθελα να του βάλω λίγη παραπάνω πίεση για να δω τι θα προκύψει απ αυτήν και τι μας κρύβει. Μετά την πρώτη μέρα αν δεις σταμάτησα να ασχολούμαι μαζί του γιατί έκανε τη συμμετοχή του ολίγον πιο ...σοβαρή, μέχρι την ψηφοφορία της Τετάρτης που κάτι με βρώμισε. Κι απ όσο φάνηκε, όπου βρωμάει κάτι κάποιος έχει κλάσει.

Εγώ τυμβωρυχια δεν βλέπω να σκάει και δεν μου αρέσει. :worry:
Μπορεί να την κρατάνε για τον σημερινό mvp. Από τα υπάρχοντα φαντάσματα εσύ σε ποιο θα ήθελες να πέσει και γιατί;

Δε σας κάνει εντύπωση το ξέσπασμα του dimijim μόλις τον είπε κάποιος μαφιόζο; Όλοι έχουμε πει όλους μαφιόζους, δεν είναι και για να ξεσπάς έτσι. Σιγά. Απόδειξέ μας οτι δεν είσαι μαφιόζος και είσαι κομπλέ.
Αχ Σύλβια μου, μ έχεις κατηγορήσει ήδη γιατί ποστάρω σε ώρες μαφιόζων (αυτό δε μου το απάντησες, τελικά τι ώρες ποστάρει ένας αθώος?), μ έχεις κατηγορήσει επειδή με λένε dimijim κι είμαι ακόμη ζωντανός, μ έχεις κατηγορήσει επειδή δεν είμαι πρόβατο. Ε τι θες να σου πω;

Έστω ότι dimijim=Μαφία και ΣΕ=αξιόπιστη
Τότε η Μαφία θα είχε ήδη κερδίσει
Η ΣΕ δεν έχει ανακοινώσει νίκη της Μαφίας
Άρα ΑΤΟΠΟ, άρα dimijim <> Μαφία.

Στο απέδειξα; :stupid:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Μπορούμε να χαρούμε που δεν πήραν οι μαφιόζοι τη νεκροφάνεια; Άντε ρε παιδιά.

Ας αποφασίσουμε ποιον θέλουμε να ψηφίσουμε για αύριο, δεν είμαστε σίγουροι αν θα παιχτεί ΑΠ. Έχουν μοιραστεί οι ψήφοι σε ουλτρα και λίμπ. Θέλετε όλοι να πάμε στον λίμπ; Θεωρείτε ότι είναι καλύτερο να φύγει ο μαφιόζος με κίνδυνο να έχει ο ουλτρα τη νεκροφάνεια και να τον φέρει πίσω;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 05/08:

1.CiNeFiL
2. ComfortablySmug --> ultraviolence
3. dimijim --> Libertus
4. Himela --> ultraviolence
5. Indiana Jones --> Libertus
6. i_lie_us --> ultraviolence
7. Ikarionas --> ultraviolence
8. Jkaradakov
9. Libertus --> ultraviolence
10. tsarachaf
11. ultraviolence --> i_lie_us

Ψήφοι:
5 ultraviolence
2 Libertus
1 i_lie_us

Η χώρα των φαντασμάτων
Physiognomist - Ψηφοφορία 31/07
Iliaso - Δολοφονία 01/08
~Melania~ - Δολοφονία 01/08
Emilouko - Ψηφοφορία 01/08
Johnny15 - Δολοφονία 02/8
Marjoree26 - Ψηφοφορία 02/08

Οριστικές αποχωρήσεις
akikos - Ψηφοφορία 29/07 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
Φινεύς - Ψηφοφορία 30/07 - Αρχιμαφιόζος

Απουσίες:
i_lie_us #1
ultraviolence #1

Λοιπές ενέργειες παικτών:
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από akikos
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Johnny15
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον ψήφος από i_lie_us
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από i_lie_us
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Physiognomist
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Άμεσης Προφυλάκισης από ComfortablySmug
Eνεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Emilouko
Eνεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από ~Melania~
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση Ιδιότητας ΔΑ: Αντιστροφή ψήφου
Ενεργοποίηση Κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από ultraviolence
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Marjoree26
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Marjoree26
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Τώρα ο ντιμι πάει να δείξει ότι τον κατηγορώ επειδή είναι ο ντιμι κι είναι πάντα μαφία. Έχει έτοιμη τη δικαιολογία, αυτό θα πει όταν κάποιος τον κατηγορήσει. Εγώ είπα τη θεωρία μου που πιστεύω ότι είναι σωστή. Αν λίμπ είναι μαφιόζος και ουλτρα πόρνη, μας μένει ένας μαφιόζος ακόμα. Εγώ έχω αθωώσει όλους τους υπόλοιπους εκτός του ντιμι - το ίδιο κι ο ικαριονας αν θυμάμαι καλά. Έχουμε πει ότι υπάρχει ένας κρυφός που δεν υποψιαζόμαστε. Στο ποστ που έκανα το πρωί παρουσιάζω το σχέδιο που πιστεύω ότι έχουν. Μιλάω με λογική. Ο καθένας το βλέπει και κρίνει.

Καληνύχτα!
 

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Το ότι δεν έχει παιχτει η ΑΠ σε ultra libertus δεν μας προβληματίζει?Για να μην έχει παιχτει μέχρι τώρα λογικά ανήκει σε κακα χέρια
Θέλω να πιστεύω ότι η ακυρωση ανήκει σε πολιτη οποτε υπομονει πολιτακο, 1 μερα είναι θα περάσει

Όχι, δεν με ανησυχεί να σου πω την αλήθεια. Γιατί όποιος έχει λίγο μυαλό δεν θα πάει να παίξει ΑΠ τώρα, αλλά στις 01:59 μαφιόζος ή πολίτης. Έχει περισσότερες πιθανότητες να περάσει τότε και να πιάσει κάποιον στον ύπνο.

Μπορεί να την κρατάνε για τον σημερινό mvp. Από τα υπάρχοντα φαντάσματα εσύ σε ποιο θα ήθελες να πέσει και γιατί;

Θα ήθελα να την δω σε Έμιλυ ή Μαριωρη, γιατί είναι άτομα που μπορεί να οδηγήσουν σε make or break θεωριών και να ξεκαθαρίσουν λίγο τα πράγματα για το ποιος είναι πραγματικά τι.

Έστω ότι dimijim=Μαφία και ΣΕ=αξιόπιστη
Τότε η Μαφία θα είχε ήδη κερδίσει
Η ΣΕ δεν έχει ανακοινώσει νίκη της Μαφίας
Άρα ΑΤΟΠΟ, άρα dimijim <> Μαφία.

Στο απέδειξα; :stupid:

Σορρυ, αλλά τώρα μας λες ότι δεν είσαι μαφία, γιατί τότε θα είχες ήδη κερδίσει; Εκτός απ'ότι δεν βγαίνει, να έχουμε και τον νου μας λίγο.
Καταλαβαίνω τον πιθανό εκνευρισμό σου, γιατί κατηγορείσαι γιατί είσαι εσύ και δια της ατόπου, αλλά νταξει δεν είναι αυτός τρόπος να μιλάς.
 

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Θα ήθελα να την δω σε Έμιλυ ή Μαριωρη, γιατί είναι άτομα που μπορεί να οδηγήσουν σε make or break θεωριών και να ξεκαθαρίσουν λίγο τα πράγματα για το ποιος είναι πραγματικά τι.
Για την Έμιλυ δεν έχεις πεισθεί ότι είναι ΔΑ;

Σορρυ, αλλά τώρα μας λες ότι δεν είσαι μαφία, γιατί τότε θα είχες ήδη κερδίσει; Εκτός απ'ότι δεν βγαίνει, να έχουμε και τον νου μας λίγο.
Καταλαβαίνω τον πιθανό εκνευρισμό σου, γιατί κατηγορείσαι γιατί είσαι εσύ και δια της ατόπου, αλλά νταξει δεν είναι αυτός τρόπος να μιλάς.
Εσύ btw τι γνώμη έχεις για τα σενάρια του ΣΚ; Πιστεύεις ότι μπορεί εγώ, Χάρης κι Ούλτρα να είμαστε όλοι μαζί Μαφία; Πρακτικά τι γνώμη έχεις για αυτό κι αυτό το post;
Κι όταν είπες το μεσημέρι για κάποιον πολύ καλά κρυμμένο Μαφιόζο, εννοείς εκτός της τριάδας;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Από ότι φαίνεται δεν έχει κανείς όρεξη για Παλέρμο πια.

Μη δίνετε πληροφορίες στους κακούς αφου ούτε εκείνοι απαντούν στις ερωτήσεις μας. Θέλουν να δουν τη σημερινή δολοφονία και τυχόν κάρφωμα που έχουν κάνει πρώτα.

Ελπίζω οποίος πήρε το όνειρο να το αξιοποιησε σωστά.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν θα προλάβω να μπω πριν τη δολοφονια σόου ρίχνω ψήφο ultraviolence
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καλημέρα στο Παλέρμο από την Gate4 που είναι ένα τσακ από το νευρικό κλονισμό. :hehe: <3

Ψηφοφορία για Δευτέρα 05/08:

1. CiNeFiL --> ultraviolence
2. ComfortablySmug --> ultraviolence
3. dimijim --> Libertus
4. Himela --> ultraviolence
5. Indiana Jones --> Libertus
6. i_lie_us --> ultraviolence
7. Ikarionas --> ultraviolence
8. Jkaradakov
9. Libertus --> ultraviolence
10. tsarachaf
11. ultraviolence --> i_lie_us

Ψήφοι:
6 ultraviolence
2 Libertus
1 i_lie_us

Η χώρα των φαντασμάτων
Physiognomist - Ψηφοφορία 31/07
Iliaso - Δολοφονία 01/08
~Melania~ - Δολοφονία 01/08
Emilouko - Ψηφοφορία 01/08
Johnny15 - Δολοφονία 02/8
Marjoree26 - Ψηφοφορία 02/08

Οριστικές αποχωρήσεις
akikos - Ψηφοφορία 29/07 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
Φινεύς - Ψηφοφορία 30/07 - Αρχιμαφιόζος

Απουσίες:
i_lie_us #1
ultraviolence #1

Λοιπές ενέργειες παικτών:
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από akikos
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Johnny15
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον ψήφος από i_lie_us
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από i_lie_us
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Physiognomist
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Άμεσης Προφυλάκισης από ComfortablySmug
Eνεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Emilouko
Eνεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από ~Melania~
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση Ιδιότητας ΔΑ: Αντιστροφή ψήφου
Ενεργοποίηση Κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από ultraviolence
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Marjoree26
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Marjoree26
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Εμένα πάντως αυτό που μου ενοχοποιεί περισσότερο τον dimijim είναι η τυμβωρυχία που έχει και δεν τη ρίχνει. Όταν έφτιαξε τα σενάρια για μένα λέγοντας και ξαναλέγοντας ότι αν μάθουμε την κάρτα του Ικαρίονα θα καταλάβουμε πολλά γιατί είναι κομβική, δεν θεωρώ ότι το έγραψε αυτό απλώς ως παρατήρηση αλλά για να πάρει έγκριση να μου ρίξει τυμβωρυχία όταν βγω και να λέει μετά ότι συμφώνησαν μαζί του και αθώοι σ' αυτό. Δεδομένου ότι δυο τυμβωρυχίες ήταν στα χέρια αθώων, οι πιθανότητες ήταν να είναι κακός. Αλλά τώρα που χρειαζόταν τυμβωρυχία πάλι δεν έριξε και την κρατούσε. Το για ποιον την κρατάει θα το δούμε σύντομα αλλά εμένα περισσότερο μου τον ενοχοποιεί το ότι δεν έριξε τη δική του παρά μου τον αθωώνει. Και νομίζω ότι σήμερα θα είναι καλύτερο να φύγει ο Ultraviolence.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ικαρίονα χαίρομαι που επέστρεψες.

Εντωμεταξύ το άλλο το είδες;

Κοροϊδεύει εμένα που δεν έφερα με νεκροφάνεια τη Μελανία:

Κάτσε κι εσύ, μην τα θες κι όλα δικά σου. Για τη Σύλβια μιλάμε. Αφού δεν έφερε τη Μελανία πίσω πες κι ένα ευχαριστώ!
Για να δούμε τί έχει πει ο ίδιος για τη Μελανία:

5. Τι ρόλο έχει λοιπόν η Μελανία;
Η Μελανία σίγουρα δεν είναι Μαφιόζα. Στο σημείο που βρισκόμασταν η Μαφία είχε χάσει ήδη ένα μέλος της, αποκλείεται να ρίσκαρε να ανεβάσει τη Μελανία στην ψηφοφορία μόνο και μόνο για να παίξει ο ΔΑ. Όπως είδατε, η ψηφοφορία αρχικά δεν πήγαινε προς τη Μελανία. Η ΔΑ Έμιλυ κι ο Μαφιόζος Χάρης δώσανε τις +2 ψήφους και την έφεραν οριακά με τον Φύσιο. Η Μελανία ήταν απλά το θύμα της Μαφίας σ εκείνη την ψηφοφορία, είχε ήδη ψήφους, οι κατηγορίες του Ικαρίων μπορούσαν να φέρουν κι άλλα άτομα να την ψηφίσουν, ήταν για τη Μαφία ο ιδανικός στόχος για να ανέβει mvp και να δράσει η ΔΑ.
Θα μπορούσε βέβαια η Μελανία να είναι η Πόρνη, αλλά δεν το θεωρώ τόσο πιθανό.

7. Κι αν τελικά η Μελανία δεν είναι ούτε Πόρνη, τότε ποια είναι η πόρνη;
Ο Ούλτρα!
Έτσι, για να βλέπουμε τις αντιφάσεις. Μπορεί να μην είμαι εδώ σήμερα ή αύριο οπότε σας δίνω ammunition για να δείτε τί καπνό φουμάρει.

Επιπλέον, εδώ και μέρες κατηγορούσα με τη σειρά: Κομφυ, Ηλία, Τσαρα
Η συμπεριφορά ενός αθώου που κατηγορείται από έναν άλλο σίγουρο αθώο είναι να προσπαθεί να τον πείσει με ήρεμο τρόπο σε τί έχει λάθος. Αυτό έκαναν όλοι οι παραπάνω, γι' αυτό τους έχω αθωώσει.

Δείτε ο dimijim τί έκανε.

Και παρόλο που συμφωνώ κι εγώ ότι ο Ούλτρα μπορεί να είναι όντως και Μαφιόζος και θέλω να τον διώξω κι αυτόν, πάλι κατηγορούμε. Γιατί; Γιατί έχω τη δική μου κριτική σκέψη; Γιατί έχω τη δική μου άποψη και θέλω να τη στηρίξω; Έλεος πλέον! Αν δεν ακολουθώ τον Ικαρίων που έχει λύσει το παιχνίδι 10 διαφορετικές φορές ή αν δεν ακολουθώ τη Σύλβια που έρχεται πάλι να μας πει ότι το έλυσε, και πόσο σίγουρη είναι, και πόσο γαμάτη είναι (και την τελευταία φορά που τα έλεγε αυτά ο ΔΑ ήταν ο Φύσιο, όχι η Έμιλυ που λέει τώρα η Σύλβια) είμαι Μαφιόζος; Για να αθωωθεί λοιπόν κάποιος εδώ πρέπει να πετάξει την κριτική του σκέψη και την άποψη στα σκουπίδια και να ακολουθήσει πιστά τους δύο τσομπάνους; Έλεος!

Μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
Και το είχα προβλέψει οτι θα μού κάνει επίθεση.

Δεν έχω τίποτα άλλο να πω ούτε σε dimijim που θα μού κάνει επίθεση
 

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλημέρα!

Ελπίζω όλοι να είχατε ένα ξεκούραστο ΣΚ!

Στα του παιχνιδιού τώρα. Απ'οτι βλέπω μέσα στο ΣΚ διαμορφώθηκαν τρεις θεωρίες:
1. Ότι ο Ultra είναι μαφία, η Έμυλι ΔΑ, κάτι που για την Έμυλι το είχα αναφέρει απο την Παρασκευή και εγώ ότι μετά απο πέρασμα των ποστ της δεν μου φαινόταν για μαφία αλλά για βοηθητικός, που στηρίζεται απο Libertus και Ikarionas.
2. Ότι ο Libertus είναι μαφία, η Έμυλι ΔΑ που στηρίζεται απο τον dimijim και τον Ikarionas
3. Ότι Libertus, UltraViolence και dimijim είναι στην μαφία που στηρίζεται απο την Χιμέλα.

Η προσωπική μου άποψη, είναι ότι το πιο πιθανό σενάριο είναι το νούμερο 2. Η όλη θεωρία για το σήμα του Χάρη βγάζει νόημα και είναι ένα αρκετά έξυπνο σήμα εφόσον δεν θα μπορούσαν να το καταλάβουν όλοι οι παίκτες.

Σχετικά με τον Ultra και εκεί που κολλάω στο 1-3 είναι η απουσία του. Δεν θεωρώ ότι μέλος της μαφία απλά δεν θα ψήφιζε μια μέρα και μάλιστα πήρε απουσία την ημέρα όπου έγινε το όλο σκηνικο με τον ΔΑ και θεωρητικά όλη μαφία θα έπρεπε να βοηθήσει ώστε η αλλαγή ψήφων να πετύχει.

Επομένως για εμένα είναι πιο σημαντικό να ξεκαθαρίσουμε πόσους μαφιόζους ακόμη ψάχνουμε και όχι τόσο τον ρόλο της Έμυλι απο την στιγμή που υπάρχουν αρκετά βάσιμες θεωρίες για το αν είναι ΔΑ ή όχι.

Επομένως καλή μου ΣΕ, τυμβωρυχία σε Marjoree26.
Ψήφος μετά την αποκάλυψη και αφού δούμε που βρισκόμαστε.​
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Μια διόρθωση, εγώ πλέον θεωρώ dimijim και Λιμπ μαφιόζους, με ούλτρα πόρνη.

Ας δούμε λοιπόν το γλυκό μας Μαρτζάκι τι ήταν.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά, ήρθε η ώρα για το δικό μου κύκνειο άσμα μου φαίνεται.
Εντάξει. Μπορείς να μου εξηγήσεις με ποια λογική κι ενώ το παιχνίδι έχει περάσει από χίλια κύματα εξακολουθείς να ψηφίζεις τον Ηλία για κάτι που έκανε 5 μέρες πριν και για το οποίο όλοι τον έχουν αθωώσει;
Και λοιπόν; Τι πάει να πει όλοι τον έχουν αθωώσει; Palermo 42, μαφιόζα η Emilouko. Όλοι αθώα την είχαν.
Προσπαθώ να δείξω κάτι ψηφίζοντας τον, τόσους γύρους το λέω. Όπως επίσης χθες η ψήφος του ikarionas ήταν σήμα στον γιατρό να σε προστατέψει γιατί η κάρτα που της έχει μείνει δεν είναι ΑΔ, το'χει πει εμμέσως κιόλας. Ελπίζω ο γιατρός να το πήρε πρέφα και να την βαράει κάθε βράδυ πλέον.
Ελπίζω να αλλάξετε επιτέλους γνώμη και να πάμε σε Ηλία, αν θέλετε οι πολίτες να κερδίσουμε αλλά δεν το βλέπω..

Τουλάχιστον έχω την συνείδηση μου καθαρή, ότι προσπάθησα να βοηθήσω με ό,τι έχει πέσει στην αντίληψη μου, κι ας έχετε παρωπίδες.


Κάπου εδώ να πω ότι το επιχείρημα ότι έχω νεκροφάνεια είναι αστείο. ΔΕΝ ΕΧΩ. Αν ήταν η νεκροφάνεια της μαφίας θα την είχα ρίξει γύρους πριν πλασάροντας την για αυτή των πολιτών , ή χθες με το που μοιράστηκαν οι κάρτες περιμένοντας να πάει 21:00 για να ποστάρω. Τι πιο λογικό; Δεν το'χω κάνει άρα δεν έχω.

Αρχική δημοσίευση από: Ikarionas
Και ο Ούλτρα έχει μια που είναι επίσης είτε νεκροφάνεια είτε ακύρωση προφυλάκισης.
Κάτι τέτοιες υποθέσεις μπορούν να με στείλουν. Όχι αγάπες, ούτε απ'αυτην έχω. Αυτά τα απόλυτα σενάρια, μας έχουν φτάσει μέχρι εδώ.

Αρχική δημοσίευση από: Indiana Jones
γ) Ούλτρα, γιατί ψηφίζεις συνέχεια Ηλία;

Καλωσόρισες κι πάλι στο game. Έχω εξηγήσει εδώ γιατί πρέπει να φάμε τον Ηλία. Διάβασε το πολλές φορές κι θα καταλάβεις.

Ήταν ευκαιρία να φάμε τον Ηλία όσο ήμουν εγώ μέσα κι είχαμε μια ψήφο υπερ, αλλά whatever. Θα ψηφίσω τον Libertus, κι ας είναι αθώος. Το'χα πει άλλωστε, θα ψηφίσω αθώο μόνο όταν πρόκειται να σώσω τον εαυτό μου.

Τυμβωρυχία!! Για να δούμε!
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Οπότε για τον ούλτρα σε όλο το παιχνίδι υπάρχει μόνο ένας μαφιόζος: ο Ηλίας. :P
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top