Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Γεια,
πού είναι τα βραβεία μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Γεια,
πού είναι τα βραβεία μου;

Τα έχουμε στείλει με κούριερ.:girl_angel:

Ρε μπαγάσα, κι έλεγα πώς έγινες τόσο έξυπνος εσύ; Ο Ικαρίονας σού έλεγε τί να πεις ε;:pleasantry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ντρέπομαι να δω το βραβείο μου :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
3+
Τα έχουμε στείλει με κούριερ.:girl_angel:

Ρε μπαγάσα, κι έλεγα πώς έγινες τόσο έξυπνος εσύ; Ο Ικαρίονας σού έλεγε τί να πεις ε;:pleasantry:
Χιμέλα, κανόνισε, γιατί θα επιστρέψω δριμύτερος στα πολιτικά θρεντ και θα δεις μετά πως θα χάσω απευθείας την εξυπνάδα όταν θα σχολιάζω τα ποστ σου.:paladin:

Όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα, ο Ικαρίονας έκανε την περισσότερη δουλειά προς στο τέλος και έγραφα πολλά πράγματα που μου έλεγε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Ένα μικρόοοοο σχολιάκι. Παίζει να έλαβα το ίδιο λεξικό με τη Σόφη, παρακαλείται η ΣΕ να τσεκάρει τι μου έχει στείλει για να μη με βγάλετε τρελή σε αυτή την πόλη :shifty:.

Σταυρούλα εεεε Ρένια ήθελα να πω :P κι εμένα μου φάνηκε παράξενο το λεξικό αλλά δεν είπα τίποτα γιατί δεν ήμουνα σίγουρη :redface: και είπα μην πω καμία βλκ πάλι.
Εγώ μία γατούλα θυμάμαι και έναν Μαυρούδη με τα σπαμ του αλλά και το λεξικό του τζιτζίκου μία χαρά μου άρεσε
(Μην μου το πάρετεεεεε πλζζζ! !! )
Άρα η alma με ενσάρκωσε στην πραγματικότητα :P

Σημείωση: Ένα λεξικό δεν έχει μέσα τους κανόνες τονισμού. Αυτοί αποτελούν μέρος της γραμματικής και πράγματι εκείνη την περίοδο που έπαιζα ήμουν πάντα με την άσπρη γραμματική των αρχαίων στο χέρι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Άρα η alma με ενσάρκωσε στην πραγματικότητα :P

Σημείωση: Ένα λεξικό δεν έχει μέσα τους κανόνες τονισμού. Αυτοί αποτελούν μέρος της γραμματικής και πράγματι εκείνη την περίοδο που έπαιζα ήμουν πάντα με την άσπρη γραμματική των αρχαίων στο χέρι :redface:


:oops: Θα μου δώσετε το λεξικό όμως, να το κρατήσω, να μην με αφήσετε παραπονεμένη και εμένα;


Είχε γίνει φύλο και φτερό γ λυκείου, :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Τα έχουμε στείλει με κούριερ.:girl_angel:

Ρε μπαγάσα, κι έλεγα πώς έγινες τόσο έξυπνος εσύ; Ο Ικαρίονας σού έλεγε τί να πεις ε;:pleasantry:


Χαχαχ μια χαρά ήταν ο Μάκης. Καλά περάσαμε σαν συγκάτοικοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Ik, the truth is ότι σε περίμενα με πιο άγρια χαρακτηριστικά αιμοσταγούς δολοφόνου, άσχετα που δεν ήσουν ποτέ δολοφόνος (είδες τι σου κάνει το avatar;:hehe:). Τελικά, όμως, μόνο σατανικό γέλιο έχεις :hehe: Κατα τα άλλα μια χαρά παιδί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Ik, the truth is ότι σε περίμενα με πιο άγρια χαρακτηριστικά αιμοσταγούς δολοφόνου, άσχετα που δεν ήσουν ποτέ δολοφόνος (είδες τι σου κάνει το avatar;:hehe:). Τελικά, όμως, μόνο σατανικό γέλιο έχεις :hehe: Κατα τα άλλα μια χαρά παιδί!


Χαχ αυτός που είδες ήταν ο Αστέρης. Είμαστε πάντα τρεις. Ο Ικαρίονας, ο Αστέρης και ένας ρινόκερος. Στο βίντεο είδατε απλώς τον Αστέρη. Αυτός είναι η light εκδοχή της αυτού σατανικότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Γεια,
πού είναι τα βραβεία μου;

Μάκη κανόνισε να σου στείλω έγω πέντε βραβεία :ropalo:

Σημείωση: Ένα λεξικό δεν έχει μέσα τους κανόνες τονισμού. Αυτοί αποτελούν μέρος της γραμματικής και πράγματι εκείνη την περίοδο που έπαιζα ήμουν πάντα με την άσπρη γραμματική των αρχαίων στο χέρι :redface:


:mastigio
Εκτός απ' ότι έπιασα τον τζιτζίκο(πάλι) να κάνει λάθος, καθώς για παράδειγμα το Λεξικό του Μπαμπινιώτη περιέχει κανόνες τονισμού, έχω να δηλώσω ότι θα επιμέναμε ακόμη και να ήταν λάθος η απόφαση για το λεξικό, καθώς τότε θα ταίριαζε ακόμη περισσότερο με το λάθος σου στο τότε παιχνίδι :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Χιμέλα μην νευριάζεις που δεν έπαιξα την κάρτα μου τη Δευτέρα! Δεν καταλαβαίνω γιατί θέλατε τόσο πίσω τον Ικαρίωνα. Θεωρούσα ότι αν σκότωναν τον Χοακίν την Τρίτη ότι θα άξιζε να επαναφέρω αυτόν, ενώ τελικώς αφού δεν τον σκότωσαν επανέφερα τον Σουκου. Δεν έβρισκα δηλαδή λόγο να την παίξω τη Δευτέρα. Το μόνο ρίσκο ήταν ότι μπορούσα να δολοφονηθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Μεγαλειότατε, μην θυμώνετε και κάνετε ρυτίδες. Ήθελα τον Ικαριονα γιατί έχει ηγετικές ικανότητες και τον εμπιστευομουν ότι θα δώσει σωστές οδηγίες. Αν ήξερα ότι ήταν συγκάτοικος με Χοακίν δε θα ζητούσα νεκροφάνεια στον Ικαριονα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Χιμέλα μην νευριάζεις που δεν έπαιξα την κάρτα μου τη Δευτέρα! Δεν καταλαβαίνω γιατί θέλατε τόσο πίσω τον Ικαρίωνα. Θεωρούσα ότι αν σκότωναν τον Χοακίν την Τρίτη ότι θα άξιζε να επαναφέρω αυτόν, ενώ τελικώς αφού δεν τον σκότωσαν επανέφερα τον Σουκου. Δεν έβρισκα δηλαδή λόγο να την παίξω τη Δευτέρα. Το μόνο ρίσκο ήταν ότι μπορούσα να δολοφονηθώ.

Ναι κι εγώ δεν ήμουν σίγουρος αν θα έπρεπε να με φέρετε πίσω. Το μόνο που με έκανε να μπορώ να βοηθήσω είναι επειδή είχα ακύρωση προφυλάκισης και είχαμε ετοιμαστεί με τον Μάκη να γράψει κάτι που θα σας λέει έμμεσα ότι μόνο σε κάποια φάση του παιχνιδιού θα μπορούσα να σας βοηθήσω (δηλαδή αν σας έριχναν προφυλάκιση) αλλά δεν πρόλαβε να το γράψει γιατί του έριξε προφυλάκιση ο Κομφόρταμπλι. Πέρα απ' την ακύρωση προφυλάκισης δεν μπορούσα να βοηθήσω σε κάτι νομίζω. Καλύτερα που φέρατε Σούκου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Χαχ αυτός που είδες ήταν ο Αστέρης. Είμαστε πάντα τρεις. Ο Ικαρίονας, ο Αστέρης και ένας ρινόκερος. Στο βίντεο είδατε απλώς τον Αστέρη. Αυτός είναι η light εκδοχή της αυτού σατανικότητας.
Αναμφίβολα, πάντως, εχετε σπάνια ονόματα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Τί γίνεται βρε παιδιά, που είναι τα ημερολόγια, που είναι τα βραβεια, που είναι τα σχόλια; :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καλημέρα, Παλέρμο!! ^^

Θέλω να κάνω κάποια σχόλια και εγώ πάνω στο ημερολόγιο του Δημήτρη, ή και με αφορμή αυτό, αν προτιμάτε.

Πρώτα θα ήθελα να αναφερθώ στον dim. Ήθελα εδώ και πολύ καιρό να κάνουμε μαζί ΣΕ, και το ήξερε! =) Οι λόγοι, πέραν της προσωπικής συμπάθειας, είναι διάφοροι: έχει την απόλυτη εμπιστοσύνη μου, είναι απίστευτα οργανωτικός και αφοσιωμένος σε αυτό που κάνει και έχει 100% επίγνωση της ευθύνης που αναλαμβάνει. Και φυσικά, ήμουν σίγουρη ότι θα περνούσαμε τέλεια στα άδυτα της ΣΕ να χαζολογούμε μιλώντας για το παιχνίδι :hehe: Ο λόγος που ήμουν πολύ διστακτική στην αρχή, είναι διότι σε αντίθεση με πολλούς από εσάς, όταν παίζω και πολύ περισσότερο όταν κάνω ΣΕ, αφήνω όλα τα υπόλοιπα πράγματα σε βαθμό αηδίας. Το μόνο πράγμα που με νοιάζει εκείνες τις μέρες, η λαχτάρα μου, είναι το παιχνίδι. :redface: Οπότε με όσα τρέχουν αυτή την στιγμή στη ζωή μου, κάποιοι τα ξέρετε, δεν με έπαιρνε να κάνω ΣΕ... Αλλά τελικά με πήρε και με σήκωσε και δε το μετανιώνω καθόλου! =) Το μόνο που με λυπεί είναι που καταπώς φαίνεται σε όλους έμεινε μία γλυκόπικρη γεύση από το παιχνίδι. Αν μπορούσα να έχω κάνει κάτι εγώ για αυτό καλύτερα, θα ήθελα να μου το πείτε. Κλείνοντας λοιπόν την αναφορά στον κύριο της ΣΕ, θα ήθελα να του πω ένα μεγάλο ευχαριστώ, γιατί ξέρει καλύτερα από εμένα και μία συγγνώμη αν τον πίεσα, αν τον εκνεύρισα ή τον στεναχώρησα. Ήταν η καλύτερη ΣΕ μου.

Αναφορά νούμερο 2: Όπως και στο #44 που έκανα ΣΕ έτσι και τώρα, είναι μία μεγάλη ευθύνη την οποία παίρνω πολύ στα σοβαρά. Πρώτον, νιώθω ότι χρωστάω στην κοινότητα εδώ, σε εσάς, για τα τόσα όμορφα παιχνίδια που έλαβα μέρος. Αν μπορώ λοιπόν, με αυτό τον τρόπο να δώσω κάτι πίσω, το κάνω με χαρά.

Γενικά για το παιχνίδι, ήμαστε με τον Δημήτρη σχεδόν 100% σε πλήρη ταύτιση ιδεών στην ανάλυση που έκανε. Το μόνο που θα ήθελα εγώ να προσθέσω είναι αναφορικά με την μαφία. Συμφωνώ πως ενώ συγκεκριμένες μονάδες πολιτών έπαιξαν ΠΑΡΑ πολύ καλά. Ωστόσο, η γενικότερη "χαμηλή ποιότητα" των αναρτήσεων που ανέφερε και ο Δημήτρης, εγώ θεωρώ πως ήταν ένας από τους βασικούς λόγους που η μαφία δεν μπόρεσε να αναπτύξει το παιχνίδι της στο δημόσιο θέμα. Υπήρχαν "τσαπατσούλικες" αθωώσεις, οι οποίες βασιζόντουσαν σε πολύ επιφανειακή ανάγνωση του θέματος, και σε αυτό ήταν και λίγο τυχεροί οι πολίτες, αφού αυτές ίσχυαν. Όταν λοιπόν το δημόσιο είναι κάπως έτσι, τι ακριβώς μπορεί να βγει και να γράψει η μαφία; :confused: Μετά ειδικά από ένα σημείο, ανάθεμα και αν τους διαβάζατε προσεκτικά - όπως φυσικά και τον Ηλία, ο οποίος έκανε ένα ΥΠΕΡΣΕΝΤΟΝΙ το οποίο ήταν αξιοπρεπέστατο και ανάθεμα και αν διαβάστηκε ή σχολιάστηκε από κανέναν.
Για την Σύλβια θέλω να αναφερθώ ειδικά, γιατί και εδώ μάλλον διαφωνούμε λίγο με τον Δημήτρη. Η Σύλβια στην αρχή ήταν εξαιρετική. Χειμαρρώδης αλλά με λογική και προσοχή, διάβαζε τι γραφόταν και έψαχνε συνέχεια. Εμένα το play της ξεκίνησε να με βρίσκει λίγο αντίθετη όταν άρχισε να ανοίγεται υπερβολικά. Έτσι όπως ήταν το παιχνίδι, δεν υπήρχε καμία μα καμία ανάγκη να το κάνει. Το κάρφωμα δε θα πρέπει να το βλέπουμε σαν επιβεβαίωση του πληροφοριοδότη - αλλά σαν αντικίνητρο στο να βγει και να κάνει υπερβολικά ανοικτό παιχνίδι. Αυτή είναι η διαφωνία μου. =)
Θέλω επίσης να πω πολλά μπράβο στον Johnny, διότι δεν είχε καμία πληροφόρηση και έπεσε 100% μέσα. Αν ήσουν και πιο προσεκτικός βρε πουλάκι μου στο δημόσιο...
Για τον Ιορδάνη, τον αγαπημένο μου μαφιόζο, θέλω να πω πως δε μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι βγαίνατε και λέγατε για την μάγισσα και το κακό kill. Η τακτική της μάγισσας δεν είναι πανάκεια, κάθε παιχνίδι δεν είναι το ίδιο. Σε κάποια παιχνίδια είναι πολύ πιο χρήσιμο να στοχεύσει σε κάποιον παίκτη που πιο δύσκολα θα βγει με ψηφοφορία. Ναι, οκ. Αλλά εδώ από την 2-3η μέρα η μαφία ήταν σε πολύ δύσκολη θέση, και απλά ο Ιορδάνης το επιτάχυνε σημαντικά. Συμφωνώ με την επιλογή του 100%.
Θέλω να πω ένα μπράβο και στον Ηλία, ο οποίος ήταν όσο διακριτικός χρειαζόταν. Πολύ καλός ΑΜ in my book. Κατάλαβε ότι πρέπει να συμπορευτεί με τους πολίτες (και το έκανε, αφού σας έδινε διακριτικά τον μαφιόζο του, και ας μην τον προσέχατε) αλλά ταυτόχρονα θυμόταν πως κερδίζει σόλο.
Για τον Soukouu, παρ' όλο το ματσάκι που ρίξαμε αυτές τις μέρες, θέλω να πω, πως για εμένα θα ήταν το πρώτο kill αν ήμουν μαφία. Αν πάτε και δείτε προσεκτικά τις δημοσιεύσεις του τις πρώτες μέρες, θα διαπιστώσετε και με την γνώση που έχετε πια για τους ρόλους, πως μόνο εκείνος και ο Ιορδάνης κατάφεραν να απομονώσουν την "φασαρία" που γινόταν και να σταθούν στα ουσιώδη. Φάνηκε γρήγορα να έχει μία πολύ καλή αντίληψη του παιχνιδιού. Μετά οφείλω να ομολογήσω ότι μάλλον φάνηκε να βαριέται ( ;; ) καθώς οι αναρτήσεις του δεν έβγαζαν σε εμένα το αρχικό quality που περίμενα.

Στο θέμα της ποινής του ultraviolence, για ακόμη μία φορά είμαστε στην ίδια σελίδα με τον Δημήτρη. Η ποινή ήταν πολύ πολύ αυστηρή. Αλλά ακόμη και εδώ πρέπει να θυμόμαστε ότι το παιχνίδι είναι ομαδικό. Ίσως, ο ultraviolence πλήρωσε με ποινή την απροσεξία των υπολοίπων. Έπρεπε να ήμαστε πιο αυστηροί με τον Δημήτρη από την αρχή; Δεν είμαι σίγουρη ακόμη και τώρα. Άμα με το καλημέρα σας ξεκινήσει παιχνίδι με ποινές, η ΣΕ ρισκάρει δύο σημαντικά πράγματα: Πρώτον, να παρέμβει σημαντικά στη ροή του παιχνιδιού και δεύτερον, να χαλάσει την διάθεση των παικτών. Αυτό που σίγουρα θα έπρεπε να έχει γίνει, είναι να είμαστε όλοι πιο προσεκτικοί όταν παίζουμε. Γράφουμε ένα κείμενο και το ποστάρουμε απ' ευθείας; ΟΧΙ. Το διαβάζουμε, να δούμε μην έχουμε κάνει κάποιο λάθος, μην είμαστε κάπου υπερβολικοί, μην έχει ξεφύγει κάτι. Φίλτρο.
Το άλλο σίγουρα, είναι να δίνουμε λίγη περισσότερη βάση στην ΣΕ. Όταν σας παρακαλούμε για το edit στις δημοσιεύσεις σας που είναι κάτι ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ - δηλαδή να κάνετε ένα F5 και να δείτε αν έχει ποστάρει κάποιος άλλος μετά από εσάς, και δεν το κάνετε, ε τι να πούμε εμείς μετά; :P Αν θέλετε εσείς να δυσκολεύετε το παιχνίδι για εσάς και τους συμπαίκτες σας, τι να πω...

Ειδική αναφορά στους συγκατοίκους. Από την αρχή που έγινε η κλήρωση ήμουν διχασμένη. Πίστευα ότι αυτή η συγκατοίκηση θα πάει είτε πολύ καλά είτε πολύ άσχημα! :redface: Έγινε το πρώτο! Μάκη, τα ποστ σου είχαν πολύ γέλιο να τα διαβάζω ως ΣΕ, αλλά αν ήμουν εγώ στη θέση της Μελανίας παίζει να ήθελα να βγάλω το μαστίγιο :hehe: :look: . Ικαρίονα, όλο αυτό με την ΣΕ ήταν μία μεγάλη παγίδα για να μάθω πως σκέφτεσαι εκ των έσω. Να είσαι προετοιμασμένος :P :devil:

Αυτός είναι ένας πρώτος γύρος σχολιασμού. Θα με συγχωρήσετε που το ημερολόγιο δεν έχει αναρτηθεί ακόμη, αλλά ό,τι αμέλησα τώρα δυο βδομάδες μου χτύπησε απειλητικά την πόρτα. :/:

Χάρηκα πολύ που "ξαναβρεθήκαμε" και ελπίζω να περάσατε όμορφα. :flowers: Αν έμεινε σε εσάς αυτό το Παλέρμο με θετικό πρόσημο, εγώ είμαι χαρούμενη.

Ζωή


ΥΓ: Δεν το είπα πιο πριν, παρά μόνο λίγο στο Δημήτρη και σε έναν ακόμη μάρτυρα, αλλά μαφία μου σόρρυ, εγώ φέτος υποστήριζα πολιτάκια! ^^ ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ζωή δεν έκανες τίποτα που πρέπει να αλλάξεις! Ίσα ίσα συγγνώμη που ήμουν κάπως νευρική στα πμ. Όσο για το παιχνίδι μου, συμφωνώ απολύτως. Η αλήθεια είναι οτι κουράστηκα και έχασα λίγο την μπάλα με τη σιγουριά για κάποιους αλλά και με το συνεχή φόβο καρφώματος έδινα συνεχώς οδηγίες κι αυτό ήταν λάθος. Κάποια στιγμή είπα οτι το γιολάραμε δεν μας βγήκε σε καλό και το εννοούσα. Δε θεωρώ οτι έπαιξα πολύ καλά στο σύνολο απλά εκείνη η στιγμή με τις αλλαγές ψήφων έτυχε να αλλάξει εντελώς το παιχνίδι. Για την ποινή στον ούλτρα πραγματικά δεν έχω άποψη, δεν μπορώ να ξέρω τις καταστάσεις εκείνη τη στιγμή, οπότε εμπιστεύομαι οτι κάνατε το καλύτερο. :)

Ευχαριστώ πολύ προσωπικά τον Δημήτρη και τη Ζωή! <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Μην σιγοντάρετε την κλάψα της Μαφίας ρε κορόιδα. Εμείς φταίμε που ήμασταν καλύτεροι;:superman:

Η Χιμέλα φταίει που πήρε πάσα-γκολ από τους συμπαίκτες της και βγάλαμε μαφιόζο μάνι μάνι; Ποιος φταίει που καταλάβαμε τα σήματα στον ΔΑ; Να φανταστώ όχι η Μαφία. Συμφωνώ ότι υπήρξαν ποστ χαμηλής ποιότητας(στα οποία μπορεί και να συνείσφερα) αλλά ήταν σε μεγάλο ποσοστό αποτέλεσμα του κακού παιχνιδιού της Μαφίας και αυτό δεν το ανέφερες. Γιατί ήταν τόσο μονοκόμματο το παιχνίδι; Μήπως γνώριζε κανείς όλους τους ρόλους απ'την αρχή; Χωρίς να λέω ότι ήταν το τέλειο παιχνίδι χωρίς φάουλ(δεν έχω τίποτα συγκεκριμένο κατά νου). Έχοντας πει αυτό, αν θέλετε να γίνει πολύ πιο αυστηρό το παιχνίδι(απ'ότι κατάλαβα αυτό θέλετε, να κάνετε το παιχνίδι πιο τετράγωνο και βαρετό), ας το συζητήσουμε. )) Σοβαρά τώρα, αν θέλετε να γίνει κάποια αλλαγή και μπορεί κάποιος να το τεκμηριώσει, ευχαρίστως. Αλλά όλα τα άλλα fair game.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Ικαρίονα, όλο αυτό με την ΣΕ ήταν μία μεγάλη παγίδα για να μάθω πως σκέφτεσαι εκ των έσω. Να είσαι προετοιμασμένος :P :devil:

Το είχα αντιληφθεί και σου παρουσίαζα πολλές φορές αλλοιωμένη τη σκέψη μου :) Αν και δεν θα σου χρειαστεί αυτή η γνώση αφού δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να πάρω μαφιόζο. Θα είμαι το αιώνιο καλό αγόρι του παλέρμο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top