Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Ακριβέ όπως θες. Απλά ακόμα δεν ξέρω τι έχει γίνει και θα ήθελα να μάθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ακριβέ, μην μου τα ψάλεις πολύ <3 :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ακριβέ, μην μου τα ψάλεις πολύ <3 :(


Βασικά δεν σου τα έψαλα καθόλου, αν θυμάμαι καλά :P


Χεμ, χεμ, μπορώ να έγω την προσοχή σας;; Κυρίες και Κύριοι λαμβάνω την τιμή να σας συστήσω....

Τοοοο....
.......
(βλέμα γεμάτο ένταση)
(κλεμμένο από τον μετρ Σάκη Τανιμανίδη)
...
...
ΠΙΤΣΙΟΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Capture058.PNG
    Capture058.PNG
    6 KB · Εμφανίσεις: 161

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Βασικά δεν σου τα έψαλα καθόλου, αν θυμάμαι καλά :P


Χεμ, χεμ, μπορώ να έγω την προσοχή σας;; Κυρίες και Κύριοι λαμβάνω την τιμή να σας συστήσω....

Τοοοο....
.......
(βλέμα γεμάτο ένταση)
(κλεμμένο από τον μετρ Σάκη Τανιμανίδη)
...
...
ΠΙΤΣΙΟΥ


<3 <3 :P

Ωχ νεροπίστολο ήταν τελικά; , δεν θα το έβρισκα ποτέ των ποτών ... xd
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Βασικά δεν σου τα έψαλα καθόλου, αν θυμάμαι καλά :P


Χεμ, χεμ, μπορώ να έγω την προσοχή σας;; Κυρίες και Κύριοι λαμβάνω την τιμή να σας συστήσω....

Τοοοο....
.......
(βλέμα γεμάτο ένταση)
(κλεμμένο από τον μετρ Σάκη Τανιμανίδη)
...
...
ΠΙΤΣΙΟΥ

Αν έχετε το θεό σας! Το νεροπίστολο του ΦΒ! :lol2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Ωραίο "πιτσίου" είχατε :hehe: Εγώ περίμενα κανένα πιστόλι με σιγαστήρα και δερμάτινη επένδυση και εσείς σκοτώνατε με νεροπίστολο :hehe: Στις δύο δολοφονίες ένα flamingo δώρο :loltooth:

Όσο για αυτούς που δεν κατάλαβαν από πού βγήκε το πιτσίου, θυμηθείτε τι φωνάζαμε όταν παίζαμε μικρα κλέφτες και αστυνόμους.

(Ή απλά διαβάστε δυνατά το "πιτσίου" :bleh:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Πρέπει να γέλαγε πολύ μαζί μου η ΣΕ (<3) με την απάντηση που της έστειλα για το Πιτσίου :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλά τρελαίνομαι ρε συ!! Προσπάθησε να είσαι λίγο πιο περιεκτική, ζαλίστηκα με τόσα που είπες, διάδοχε!
Μάλιστα boss :thumbsup:

Πάντως παιδιά το λιγοστο καιρό που ήμουν η τελευταία μαφιόζα σκέφτηκα τι μπορούσα να κάνω για να προσπαθήσω να παλεψω να επιβιωσω. Είπα μήπως κατηγόρησω κάποιον για μαφιοζο η ΑΜ. Είχα κολλήσει στο γεγονός ότι ο Johnny ήταν ΑΜ και ήθελα με κάποιον τρόπο να τον βγάλω ενοχο στα μάτια σας.Αλλά εν τέλει δε το επιχειρησα πληρως.Φοβήθηκα μήπως δε πετύχει το και θα εβγαινα γρηγορότερα mvp....και τελικά νε βρήκατε..


Πιτσιου.....
Υπάρχει ημερολόγιο του διαγωνισμού που να εξηγεί την ιστορία του ΠΙΤΣΙΟΥ και το backstage?


Επίσης και κάτι αλλο,τώρα που τελείωσε το παιχνίδι δε θέλω να πάω και να κατηγόρησω κάποιον.Απο την άλλη είδα το ποστ του ικαριωνα για εμένα.Ειχε δίκιο σε κάποια σημεία αλλα γενικά ούτε πολλοί πολίτες χρησιμοποιουσαν επιχειρήματα ούτε δε καυχηθηκα ποτέ ότι νομίζω ότι κρυβομαι καλα...
Με στεναχωρει το ύφος κάποιων,

Αλλά anyway ας αφήσουμε τα πολιτακια να πανηγυριζουν και εμείς λαμβανουμε μόνο εποικοδομητικη κριτική :clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Παιδιά μπορούμε να δούμε κάποιο ημερολόγιο από τη ΣΕ ή από μαφία για να καταλάβουμε τί έχει γίνει; Γιατί σίγουρα θα δημιουργηθούν απορίες και κάποιοι μπορεί να φύγουν αύριο διακοπές και να μην πάρουμε ποτέ απαντήσεις. :)


Σύλβια, αύριο το πρωί θα δημοσιευθούν τα ημερολόγια. Και αν κάποιος φύγει τώρα, μπορεί να το δει εκ των υστέρων και να επικοινωνήσει, άμα έχει διάθεση! =)

Σε λίγο θα δημοσιεύσουμε τα πιμί με τους ρόλους έτσι ώστε να σας επαναφέρουμε στο θέμα! :P

click
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ρε παιδιά που κολλάω εγώ με ΑΜ; :hehe:

Ο ΑΜ προσπαθεί να μην προδοθεί. Εγώ θα κατηγορούσα τόσο έντονα τον φανερό μου από το 2ο γύρο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ορίστε το θέμα μας, λοιπόν:

Volume #1:
*MAFIA*

tsarachaf- Σκύλος
(Joaquin - Palermo #39)
Δε σου αρέσει να σε βγάζουν knock-out. Άλλωστε αυτό το κάνεις εσύ στους άλλους. Σηκώνεσαι γρήγορα και κοιτάς γύρω σου. Δεν σου αρέσει να σε βλέπουν αδύναμο, δεν μπορείς να το επιτρέψεις αυτό. Νιώθεις κάτι να τρίβεται στα πόδια σου, είναι ένα αξιολάτρευτο σκυλάκι. Το χαϊδεύεις, έχεις αδυναμία στα σκυλιά άλλωστε. Κοιτάς το κολάρο του, “Αν με βρείτε, επιστρέψτε με στον Joaquin”.
Ο Joaquin ήταν ο Αρχιμαφιόζος στο Παλέρμο #39. Δεν ήταν σε καλό φεγγάρι όμως. Μπορεί να βρήκε δικαιολογίες, όπως η τύχη των πολιτών ή η ύπαρξη του Demlogic, αλλά η αλήθεια είναι μία, η μαφία που οδήγησε ήταν ελαφρώς για τα μπάζα και καρφώθηκε και αυτός και κατέληξε σπίτι του με ΑΠ. Βέβαια ένας αιώνιος μαφιόζος όπως ο Joaquin βρίσκει πάντα τρόπο να επιστρέψει δριμύτερος και μας το απέδειξε στο αμέσως επόμενο παιχνίδι. Εσύ; Θα τα καταφέρεις καλύτερα ή θα σε νικήσει η κατάρα;

Είσαι ο Αρχιμαφιόζος και κερδίζεις με την Μαφία.

DumeNuke - Γάτα
(Demlogic - Palermo #39)
Δεν είναι η πρώτη φορά που σακατεύεσαι. Τώρα όπως έπεφτες χτύπησες σε μια πέτρα. Είσαι πολύ ζαλισμένος. Σηκώνεσαι τρεκλίζοντας. Όπως σηκώνεσαι ακούς ένα “ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ” και ξαφνικά μια γάτα πετάγεται και σε γρατζουνά στο πρόσωπο. Καταφέρνεις να την ηρεμήσεις και σε συμπαθεί τελικά. Πας να φύγεις. “Έι, φέρε πίσω την γάτα μου!”, ακούγεται η φωνή του Demlogic.
Ο Demlogic ήταν ο Φανερός Μαφιόζος Α του Παλέρμο #39. Αλλά πραγματικά έλαμψε μετά την αποχώρηση του Joaquin που πήρε την θέση του Αρχιμαφιόζου και ξεπάστρεψε την μαφία εν μία νυκτί. Αποφάσισε να δολοφονήσει τον ΑΜ και να καρφώσει την μάγισσα και άφησε την μαφία με ένα μέλος με συνοπτικές διαδικασίες. Αν τον ρωτήσεις θα σου πει, ότι για όλα φταίει ο Joaquin, που μαλώναν σαν τον σκύλο με τη γάτα. Εσύ; Θα τα καταφέρεις καλύτερα ή θα σε νικήσει η κατάρα;

Είσαι ο Φανερός Μαφιόζος Α και κερδίζεις με την Μαφία.
aggelogiannos - Τοτέμ Ασυλίας
(bilire - Palermo #44)
Ήσουν κάτω για λιγότερα από δέκα δευτερόλεπτα. Ψάχνεις γύρω σου να δεις τι συμβαίνει, βλέπεις όλους τους άλλους αναίσθητους γύρω σου. Και τότε το βλέπεις, βρίσκεται στα πόδια σου. Πρέπει να ήταν πάνω σου, αλλά ούτε που το κατάλαβες καθώς σηκωνόσουν. Ένα τοτέμ ασυλίας, survivor style. Κοιτάς στην επιγραφή, “Για το βραβείο Σουρβάιβορ, στην bilire”
Η bilire ηταν Φανερός Μαφιόζος Β στο Παλέρμο #44. Ήταν πραγματικός Σουρβάιβορ! Παρ’ ότι την είχαν καταλάβει πολλοί και κινδύνευε σε κάθε γύρο σχεδόν τα κατάφερε να μείνει στο παιχνίδι και να σώσει την μαφία της από την ήττα. Αν δεν κινδύνευε συνεχώς ή συμμετείχε περισσότερο θα είχε κάνει το ιδανικό παιχνίδι. Εσύ; Θα τα καταφέρεις καλύτερα ή θα σε νικήσει η κατάρα;

Είσαι ο Φανερός Μαφιόζος Β και κερδίζεις με την Μαφία.

bilire - Γραφομηχανή
(Nefeli Graf - Palermo #43)
Προσπαθείς να συνέλθεις, είναι η πρώτη φορά που λιποθυμάς. Σου φαίνεται περίεργη η αίσθηση, πολύ διαφορετική από τον ύπνο, όπως νόμιζες. Θυμάσαι ότι δεν είναι η καλύτερη ώρα για φιλοσοφίες και ανακάθεσαι. Τότε βλέπεις μία περίεργη θήκη. Νιώθεις την έλξη να την ανοίξεις παρόλο που το ένστικτο της αυτοσυντήρησής σου δεν συμφωνεί. Πάλι υπεραναλύεις. Τελικά το ανοίγεις περιέχει μια γραφομηχανή. Την περιεργάζεσαι, φαίνεται αχρησιμοποίητη. Σου φαίνεται περίεργο. Μετά κοιτάς ξανά την θήκη και βλέπεις την επιγραφή “Nefeli Graf”.
Η Nefeli Graf ήταν Κρυφός Μαφιόζος στο Παλέρμο #43. Πολύ κρυφός όμως. Πήγαινε να γράψει, φοβόταν ότι θα κάψει τους συμπαίκτες της και σταματούσε. Φυσικά παρόλο που κίνησε τις υποψίες όλων την άφησαν στο παιχνίδι μέχρι τέλους, οπότε βοήθησε την μαφία της να κερδίσει. Φήμες λένε ότι ακόμη την παρακαλάνε να γράψει ποστ στο παιχνίδι. Εσύ; Θα τα καταφέρεις καλύτερα ή θα σε νικήσει η κατάρα;

Είσαι ο Κρυφός Μαφιόζος Δ και κερδίζεις με την Μαφία.

Samael - Το κιλοτάκι της Himela
(dimijim - Palermo #35)
Νιώθεις σαν να έχεις hangover. Υποθέτεις βασικά γιατί δεν έχεις πιει ποτέ. Πάρα την κρύα ατμόσφαιρα, έχεις ιδρώσει. Νιώθεις ότι έχεις ένα πανί στα χέρια σου, οπότε σκουπίζεις το μέτωπό σου. Μετά το κοιτάς και παρατηρείς πως είναι γυναικείο εσώρουχο. Το πετάς αηδιασμένος. Αλλά είσαι περίεργος πως βρέθηκες στο χέρι σου. Το κοιτάς καλύτερα και παρατηρείς ότι έχει ένα χαρτάκι καρφιτσωμένο πάνω του. Γράφει, “dimijim, εδώ μέσα θα μείνεις”.​
Ο dimijim ήταν Κρυφός Μαφιόζος στο Παλέρμο #35. Ξεκίνησε καλά, κινούσε μεν υποψίες αλλά τις απέφευγε. Μέχρι που τον έβαλε στο βρακί της η Himela. Προσπάθησε να την προστατεύσει ενώ αυτή είχε καεί και έκαψε και την υπόλοιπη μαφία του, που ήταν ήδη σε δύσκολη θέση. Εσύ; Θα τα καταφέρεις καλύτερα ή θα σε νικήσει η κατάρα;

Είσαι ο Κρυφός Μαφιόζος Ε και κερδίζεις με την Μαφία.

~Melania~ - Αντιβιοτικό φίλτρο
(Emilouko - Palermo #43)
Η λιποθυμία δεν είναι ευχάριστη, αλλά συμβαίνει. Συνέρχεσαι αργά και ηρέμα. Παρατηρείς το περιβάλλον γύρω σου, τον ζαλισμένο κόσμο στην πλατεία. Προσπαθείς να μην αναστατωθείς κι εσύ, όπως οι υπόλοιποι γύρω σου. Αλλά κάτι πέφτει από την τσέπη σου. Ένα μπουκαλάκι. Αγχώνεσαι και το κοιτάς καλύτερα. Διαβάζεις την ετικέτα.​
“Μαγικά Φίλτρα Eileen
Φίλτρο για την εξόντωση της λεπτόσπειρας Emilouko.
Προσοχή! Περιέχει δοξυκυκλίνη.”​
Η Emilouko ήταν Κρυφός Μαφιόζος στο Παλέρμο #43. Προσπάθησε να περάσει απαρατήρητη και τα κατάφερε μέχρι ενός σημείου. Μόνο που είχε να κάνει με έναν καταπληκτικό Πληροφοριοδότη και μία τετραπέρατη Μάγισσα. Μπορεί να γλίτωσε την Άμεση Προφυλάκιση, αλλά η μάγισσα αποφάσισε να την κεράσει το μαγικό της φίλτρο και την ξέκανε. Εσύ; Θα τα καταφέρεις καλύτερα ή θα σε νικήσει η κατάρα;
Είσαι ο Κρυφός Μαφιόζος Ζ και κερδίζεις με την Μαφία.

ComfortablySmug - Κηδειόχαρτο
(Himela - Palermo #39 & #45)
Ανοίγεις τα μάτια, κάτι σου κρύβει το φως. Δεν αντέχεις άλλο αυτή τη ζωή. Κάθεσαι εκεί και σκέφτεσαι τις επιλογές που έχεις κάνει, σωστές και λάθος. Αλλά δεν είναι ώρα για ενδοσκόπηση. Ανακαλύπτεις ότι ένα χαρτί είναι που σου κρύβει το φως. Διαβάσεις τι γράφει.
“ΚΗΔΕΙΕΣ
Οι Μαφίες #39 & #45 κηδεύουν την πολυαγαπημένη τους ΔΑ
Himela.
30/4/2013 & 26/7/2017”​
“Περίεργο, 2 κηδείες για το ίδιο άτομο;”, μονολογείς
Η Himela ήταν Διεφθαρμένος Αστυνομικός στα Παλέρμο #39 & #45. Είναι ο μοναδικός ΔΑ του παιχνιδιού που έχει δολοφονηθεί και μάλιστα δύο φορές. Την πρώτη φορά την έφαγε μια πανούργα Μάγισσα με ειδικότητα στο κυνήγι ΔΑ, την επόμενη όμως, την σκότωσε η ίδια της η μαφία, γιατί φοβήθηκε μην του κάνει ζημιά και πετάξει έξω μέλος της, που θεωρούσε σίγουρο αθώο. Εσύ; Θα τα καταφέρεις καλύτερα ή θα σε νικήσει η κατάρα;

Είσαι ο Διεφθαρμένος Αστυνομικός και κερδίζεις με την Μαφία.

Wild_Boy - Κινητό
(ultraviolence - Palermo #43)
Νιώθεις κάτι να δονείται. Νομίζεις ότι χτυπά το κινητό σου και το βγάζεις από την τσέπη. Μόνο που δεν είναι το κινητό σου. Βλέπεις το μήνυμα που ήρθε. Αποστολέας “i_lie_us”. Δεν μπορείς να πιστέψεις τι άρρωστα διαβάζεις στην συνομιλία. Βλέπεις και την επόμενη με την “aegloswen”. Κοκκινίζεις. Σε χει κυριεύσει η περιέργεια για τον κάτοχο του κινητού, ενώ παρατηρείς το κίτρινο τρίγωνο της αποτυχημένης αποστολής, διαβάζεις το μήνυμα. “Μωρό μου, πού θα βρεθούμε το βράδυ;” προς τον PieMaker. Γυρνάς από την άλλη το κινητό. Βλέπεις στην θήκη την φωτογραφία ενός πανέμορφου καλλίγραμμου νεαρού και από κάτω να γράφει “ultraviolence”
O ultraviolence ήταν η πόρνη του Παλέρμο #43. Και ήταν υπέροχος. Σχεδόν τέλειος. Τάραξε στον πήδουλο Αλεξίσφαιρο και Μέντιουμ και πήγαινε για το μεγάλο κόλπο. Κάνει σήμα στην μαφία ότι θα κοιμηθεί με τον ΑΜ, για να τον σκοτώσουν ήσυχα και όμορφα και να μπερδέψουν τους πάντες, αλλά δυστυχώς τον πρόδωσε το κινητό του και δεν τα κατάφερε για λίγα λεπτά. Εσύ; Θα τα καταφέρεις καλύτερα ή θα σε νικήσει η κατάρα;

Είσαι η Πόρνη και κερδίζεις με την Μαφία.

*ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΜΑΦΙΟΖΟΣ*

i_lie_us - Σκουριασμένο όπλο
(JKaradakov - Palermo #40)
Όταν ανακτάς τις αισθήσεις σου, νιώθεις σαν κάποιος να σε νάρκωσε. Δεν είναι ευχάριστη εμπειρία, αλλά το προσπερνάς. Αντιλαμβάνεσαι ότι έρχονται δύσκολες μέρες και δεν θα έχεις πραγματικούς συμμάχους στο πλάι σου. Πρέπει να είσαι καλά προετοιμασμένος. Κοιτάς την θήκη του όπλου σου, που πήρες πρόσφατα για προστασία. Όμως δεν είναι εκεί. Στη θέση του βρίσκεται ένα σκουριασμένο revolver, χωρίς σφαίρες. Το άγχος σε κυριεύει. Κοιτάς την τσέπη σου και βρίσκεις έναν χρησιμοποιημένο κάλυκα. Έχει κάτι χαραγμένο, “Πατρεύς”. Ξανακοιτάς το όπλο. Έχει κι αυτό χάραξη στην λαβή του. Δυσκολεύεσαι, αλλά τελικά το διαβάζεις. Γράφει, “JKaradakov”.
O JKaradakov ήταν ο Αντίπαλος Μαφιόζος του Παλέρμο #40. Ξεκίνησε αποφασισμένος να γίνει ο πρώτος ΑΜ που θα πάρει το όπλο του και θα κερδίσει μόνος του. Η ιδέα του ήταν αξιοθαύμαστη, άλλωστε έτσι πρέπει να παίζεται ο ΑΜ. Η εκτέλεση ήταν τραγική. Κρυβόταν από όλους και απ’ όλα για να μην μπει στο μάτι κανενός. Δεν αξιοποίησε ούτε την χρυσή ευκαιρία να πετάξει έξω τον μαφιόζο που ήξερε, παίζοντας απλώς μια κάρτα ή έστω με μία ψήφο. Μέχρι που στριμώχτηκε και πήγε και αποκάλυψε τον ρόλο του και το τραγικόμετρο χτύπησε κόκκινο. Ξέχασε το βασικό στοιχείο που χρειάζεται ένας ΑΜ για να πάρει το όπλο του και γι’ αυτό απέτυχε. Πρέπει πρώτα να αποχωρήσει η Μαφία. Ειδική μνεία στον Πατρέα που τελικά έγινε ο πρώτος ΑΜ που παίρνει όπλο στο Παλέρμο #41. Εσύ; Θα τα καταφέρεις καλύτερα ή θα σε νικήσει η κατάρα;

Είσαι ο Αντίπαλος Μαφιόζος και κερδίσεις Μόνος σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Τζόνι γιατί μου είχες γράψει κάποια στιγμή "ευχαριστώ που με παρακολουθείς " με υπογράμμιση; Νόμιζα ότι μου έλεγες ότι είμαι ο ντετέκτιβ ξέρω γω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Τζόνι γιατί μου είχες γράψει κάποια στιγμή "ευχαριστώ που με παρακολουθείς " με υπογράμμιση; Νόμιζα ότι μου έλεγες ότι είμαι ο ντετέκτιβ ξέρω γω. :P


Νομίζω ότι νόμιζε πως είχες καταλάβει ότι είναι αυτοκράτωρ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τζόνι γιατί μου είχες γράψει κάποια στιγμή "ευχαριστώ που με παρακολουθείς " με υπογράμμιση; Νόμιζα ότι μου έλεγες ότι είμαι ο ντετέκτιβ ξέρω γω. :P


Σου είπα ότι θα σου δώσω ασυλία την επόμενη μέρα και το έκανα και θεώρησα ότι έτσι κατάλαβες ότι είμαι Αυτοκράτορας :hehe:

Το υπογράμμισα μπας και το έβλεπε κανας αλλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelogiannos

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Ρε παιδιά που κολλάω εγώ με ΑΜ; :hehe:

Ο ΑΜ προσπαθεί να μην προδοθεί. Εγώ θα κατηγορούσα τόσο έντονα τον φανερό μου από το 2ο γύρο;

Κοιτα οταν γραφεις "παιδια παιρνω ολη την ευθυνη και λεω οτι ο ΑΓΓΕΛΟΓΙΑΝΝΟΣ(ΟΧΙ ΑΓΓΕΛΟΣΓΙΑΝΝΟΣ!!!!!!ΔΕΙΤΕ ΤΟ μην το ξαναδω λαθος :mad:) ειναι μαφιοζος,προτεραιοτητα εχουν αλλοι να βγουν" και μετα τρως κιτρινη καρτα και βγαινει το μηνυμα νμζω ηταν λογικο να το θεωρησουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Νομίζω ότι νόμιζε πως είχες καταλάβει ότι είναι αυτοκράτωρ :P


Δεν σου ξεφεύγει τίποτα χαχαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κοιτα οταν γραφεις "παιδια παιρνω ολη την ευθυνη και λεω οτι ο ΑΓΓΕΛΟΓΙΑΝΝΟΣ(ΟΧΙ ΑΓΓΕΛΟΣΓΙΑΝΝΟΣ!!!!!!ΔΕΙΤΕ ΤΟ μην το ξαναδω λαθος :mad:) ειναι μαφιοζος,προτεραιοτητα εχουν αλλοι να βγουν" και μετα τρως κιτρινη καρτα και βγαινει το μηνυμα νμζω ηταν λογικο να το θεωρησουμε


Εγώ προσωπικά θεώρησα ότι δεν έπρεπε να διαγραφεί το μήνυμα μου. Που να ξερα ότι θα είχαμε τέτοιο μπλέξιμο. Εσύ ως φανερός του ΑΜ δηλαδή... Δεν το είχα σκεφτεί καν σαν περίπτωση.

Τον Ηλία πως τον βρήκατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Κοιτα οταν γραφεις "παιδια παιρνω ολη την ευθυνη και λεω οτι ο ΑΓΓΕΛΟΓΙΑΝΝΟΣ(ΟΧΙ ΑΓΓΕΛΟΣΓΙΑΝΝΟΣ!!!!!!ΔΕΙΤΕ ΤΟ μην το ξαναδω λαθος :mad:) ειναι μαφιοζος,προτεραιοτητα εχουν αλλοι να βγουν" και μετα τρως κιτρινη καρτα και βγαινει το μηνυμα νμζω ηταν λογικο να το θεωρησουμε

εντάξει θα σε λέω aggelosgianos όχι aggelogiannos, επειδή είμαι εγώ :P

Θυμάμαι που μου το έγραψες σε ένα ποστ μου ως απάντηση με ιδιαίτερο τρόπο και γέλαγα μόνη :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelogiannos

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά θεώρησα ότι δεν έπρεπε να διαγραφεί το μήνυμα μου. Που να ξερα ότι θα είχαμε τέτοιο μπλέξιμο. Εσύ ως φανερός του ΑΜ δηλαδή... Δεν το είχα σκεφτεί καν σαν περίπτωση.

Τον Ηλία πως τον βρήκατε;

εε κοιτα το κτλβαμε οταν σε βαρεσαμε και δεν τελειωσε το παιχνιδι και μετα το κτλβε ο tsarachaf με ενα μηνυμα του i_lie_us το οποιο δεν ειδα γτ επρεπ να βγω απο το σπιτι μου καποια στιγμη : p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Το κιλοτακι της χιμελα λένε ρε παιδιά! Θα με στείλετε στο νοσοκομείο γριά γυναίκα! :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top