Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Σόφη, έγραφες έναν τόνο πράγματα χωρίς να λες τίποτα. Κούρασες πολλούς παίκτες όχι με τη συμμετοχή σου, η οποία ήταν αξιέπαινη αλλά γιατί δεν έγραφες τίποτα. Έκανες κάποια σενάρια που δεν είχαν λόγο π.χ. το σενάριο η μαφία να πετάξει τυμβωρυχία στη Μελανία ή να σκοτώσουν τον Κομφόρταμπλι και άλλα τέτοια που δεν έβγαζαν νόημα. Σε κάθε ποστ σου που διάβαζα ήθελα να κάνω μπάφο. Φαινόταν ότι ήσουν αθώα απ' αυτά που έλεγες αλλά μπέρδευες πολύ το παιχνίδι σε κάποιες φάσεις. Δεν σε κατηγορώ απλώς άλλη φορά γράφε πιο προσεκτικά. Ήταν πολύ ασύντακτα τα κείμενά σου

Ικαρίωνα σε κάποια φάση το είχα καταλάβει και εγώ :redface:, τα είχα λίγο χαμένα, I know it.
Από την επόμενη θα είμαι πιο προσεχτική <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Yayyy επιτέλους!! Ένα τεράστιο μπραβο στους πολίτες που κατάφεραν να νικήσουν την μαφία μετά από πολύ καιρό :P
Αχ και είχα και εγώ σκοπό να δηλώσω συμμετοχή... Απλά έγιναν διαφορα και ξεχάστηκα και μέχρι να πάρω μπρος, είχατε ξεκινήσει να παίζετε :hehe: Anyway, next time. Μπραβοοοο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εντωμεταξύ άσχετο αλλά με διαολιζει τρομερά εδώ και τόσες μέρες ότι ο Κομφυ πήγε και αφαίρεσε την ψήφο του από την ψηφοφορία για να μη θυμόμαστε ότι ψήφισε μαφιόζο. Ήθελα πολύ να το πω πολλές μέρες. Το είχε δει κανείς άλλος; Μόνο αυτό έφτανε για να σιγουρέψουμε ότι ήταν ΔΑ.​

Βασικά είχα πατήσει ακύρωση ψηφου και μετά βαριόμουν να ξαναψηφίσω,νομιζω υπήρχαν μεγαλύτερα hints ότι ήμουν ο ΔΑ

Συγχαρητήρια στους πολίτες τα κάνατε σχεδόν όλα τελεια και σας αξίζει αυτη η νίκη

Να πω την αμαρτία μου ηθελα να αλλάξω ψήφο στην τριπλή δημοσκόπηση αλλά βλεποντας τις ψήφους του ikariona και της himelas νόμιζα ότι ήμουν καλα (τοτε κατάλαβα ότι κάτι δε πήγαινε καλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Καλα κλαιω γενικα που οι απαντησεις σας σε ποστς που λενε μερικα αρνητικα για το παιχνιδι ειναι με αρνητικες ψηφους.Αμα μπορειτε μεχρι εκει καλως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συγχαρητήρια στους πολίτες!Αν και ηθελα πολύ να παίξω,δε μπορουσα να αφιερώσω τον καταλληλο χρονο για να βγαλω ενα νορμαλ game.Το χάρηκα σαν παρατηρητής αν και θα ήθελα λιγότερο ξενερωτο φιναλε με τους citizens να τρολλαρουν στο τέλος τη μαφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Συγχαρητήρια στους πολίτες, οι οποίοι επιτέλους κέρδισαν μετά από τόσα παιχνίδια :D
Συγχαρητήρια στην Himela, της οποίας οι κινήσεις ήταν καίριες για την εξέλιξη του παιχνιδιού. Συγχαρητήρια στον Ikariona και τον Μάκη, οι οποίοι αν και δεν είχαν κάποιον σπουδαίο ρόλο (Ντετέκτιβ, Πληροφοριοδότης, Μάγισσα), κατάφεραν να ξεσκεπάσουν όλη τη Μαφία μόνοι τους! Μπράβο και πάλι μπράβο σας παιδιά :happy:

Όσο για τον Μάκη, νομίζω ότι το μόνο που μπορεί πλέον να τον σκοτώσει είναι αυτό:



Οι κατσαρίδες πιο εύκολα θα ψοφούσαν από εσένα ρε φίλε :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ΠΟΛΙΤΑΚΙΑ,
YOU WIN!!!!
Ayee! Finally! Eileen θα ήθελα να μάθω τι έγιναν τα βράδια που δεν έγινε δολοφονία. Πάντως σας ζορίσαμε πολύ στην ΣΕ. Παιδιά εγώ τη 2η μέρα παραλίγο να φάω αποκλεισμό επειδή σας αποκάλυψα τον ρόλο μου. Η Eileen με μάλωσε καλά και οι υπόλοιποι δεν το προσέξατε; :laugh:

Ερώτηση προς Τζόνι και Ιορδάνη: Γιατί δεν παίξατε τις νεκροφάνειες μετά τη δολοφονία και το κάρφωμα της Δευτέρας;
Χιμέλα μου, κουβάλησες το παιχνίδι. Για τη Δευτέρα, απλά θεωρούσα ότι δεν υπάρχει λόγος να φέρω ακόμα τον Ικαρίωνα. Μπορεί να ρίσκαρα (γιατί μπορεί να με σκότωναν το βράδυ) αλλά πιο μετά θα έκανε μεγαλύτερο μπαμ η νεκροφάνεια. Εξάλλου με ψηφοφορία δε θα έφευγα ποτέ πλέον σε εκείνο το σημείο. Επίσης τη Δευτέρα όπως είχα γράψει δεν είχα πσ και έβαφα το δωμάτιο και δεν πρόσεχα σχεδόν καθόλου το παιχνίδι :hehe:

Υποθέτω well played πολίτες, αλλά σίγουρα θέλω να μάθω τι πήγε τόσο στραβά και αρχίσαμε να χάνουμε τον έναν μετά τον άλλον.

Πραγματικά ήθελα κι ο ίδιος να πιστέψω ότι έχει γίνει plot twist παρ' όλο που μου φαινόταν εξαιρετικά απίθανο :P

Anyway, του χρόνου πάλι υποθέτω :D
Όλα παίχτηκαν στον 2ο γύρο και την τυμβρωρυχία. Υπήρχε μια ομάδα ατόμων που ήθελαν να κρατήσουν μέσα τον Samael πάση θυσία και μόλις αποκαλύθηκε ποιος ήταν ο Samael τότε απλά μάθαμε στάνταρτ μαφιόζους και μετά μας έλειπαν λίγοι.

Η μαφία καλύτερα να άφηνε τον Samael να ψηφιστεί τελικά. Μπορεί να είχε νεκροφάνεια αλλά λόγω της υποστήριξης που είχε εκτέθηκαν πάρα πολύ.

ΕΕΕΕΕ johnny ρε φιλε πες μου λιγο εφοσον δεν ησουν ο ΑΜ και δεν ειχες καρτες γτ ειχες γραψει εκεινο το "μηνυμα"?

wild.... ολα ξεκινησαν οταν ο dume αλλαξε ψηφο σε johnny και η χιμελα που τον ειχε για φανερο θυσιασε τα παντα για να τον σωσει....εκει αρχισαμε να τρωμε πουλι
Ποιο μήνυμα; Εγώ απλά είχα καταλάβει ότι ήσουν μαφιόζος νωρίς (παρόλο που κανείς άλλος δεν σου έδινε σημασία ακόμα) και έκανα τα πάντα για να σε βγάζω στο προσκήνιο. Για ΑΜ δεν είχα αναφέρει τίποτα την 1η εβδομάδα.

Θενκς! Νόμιζα ότι είχες χρησιμοποιήσει την ιδιότητα σου νωρίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ayee! Finally! Eileen θα ήθελα να μάθω τι έγιναν τα βράδια που δεν έγινε δολοφονία. Πάντως σας ζορίσαμε πολύ στην ΣΕ. Παιδιά εγώ τη 2η μέρα παραλίγο να φάω αποκλεισμό επειδή σας αποκάλυψα τον ρόλο μου. Η Eileen με μάλωσε καλά και οι υπόλοιποι δεν το προσέξατε; :laugh:


Βασικά το είχαμε προσέξει τότε, αλλά μετά έκανες και ποστ που συντελούσε αποκάλυψη άλλου ρόλου και μας μπέρδεψες με τις αποκαλύψεις, tbh. Εκείνο που "έπαιρνες την ευθύνη για τον Άγγελο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Βασικά το είχαμε προσέξει τότε, αλλά μετά έκανες και ποστ που συντελούσε αποκάλυψη άλλου ρόλου και μας μπέρδεψες με τις αποκαλύψεις, tbh. Εκείνο που "έπαιρνες την ευθύνη για τον Άγγελο".


Αυτό το έκανα κατά λάθος, απλά εννοούσα ότι είμαι σίγουρος. Η ΣΕ με μάλωσε και εκεί, αλλά επειδή είχα επιχειρηματολογήσει για τον aggelogianno 2-3 ποστ πιο πάνω, με άφησε να συνεχίσω το παιχνίδι γιατί κατάλαβαν ότι δεν το έκανα επίτηδες. Αλλά αυτό έγινε αρκετές μέρες μετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αυτό το έκανα κατά λάθος, απλά εννοούσα ότι είμαι σίγουρος. Η ΣΕ με μάλωσε και εκεί, αλλά επειδή είχα επιχειρηματολογήσει για τον aggelogianno 2-3 ποστ πιο πάνω, με άφησε να συνεχίσω το παιχνίδι γιατί κατάλαβαν ότι δεν το έκανα επίτηδες. Αλλά αυτό έγινε αρκετές μέρες μετά...


Το ξέρω, γενικά για το δεύτερο ποστ έχω μεγάλο αφιέρωμα στο ημερολόγιο, γιατί και αυτό μας έκανε τεράστια ζημιά. Βέβαια μερικά δεν ισχύουν, γιατί τότε πίστευα ακόμη ότι ήσουν ΑΜ, αλλά δεν θα τα αλλάξω γιατί αυτό είναι το πνεύμα του ημερολογίου να κάνει reflect τις σκέψεις εκείνης της στιγμής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΕΝΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΟΔΟΤΗ
Ξεκινάω αυτό το ημερολόγιο εκ των υστέρων κι εφόσον έχω αποχωρήσει οριστικά από το παιχνίδι. Αυτό το καλοκαίρι το παιχνίδι μου ήταν όπως πάντα “all over the place”. Αυτο δεν μπορώ να το αποφύγω. Ξεκινάω παίρνοντας τον ρόλο μου και μαθαίνω οτι είμαι ο πληροφοριοδότης και γνωρίζω τον φανερό μαφιόζο Dumenuke. Ξενερώνω. Μού αρέσουν οι ρόλοι που μπορείς να ελιχθείς στο παιχνίδι και να έχεις πράγματα να κάνεις κάθε βράδυ κι όχι οι ρόλοι που σού δίνουν μια ευθύνη που πρέπει να κάνεις πράγματα μόνο σωστά. Δεν ξέρω, πήρα τον ρόλο μου τελείως στραβά. Είχε δίκιο ο Ιορδάνης όταν είπε οτι στο πρώτο μου ποστ ήμουν σφιγμένη, σαν να το κάνω για να το κάνω.

Την πρώτη μέρα ήμουν τελείως ξενερωμένη γιατί κανείς δε συμμετείχε ιδιαίτερα (γκρίνιαζα στην κακομοίρα τη Ζωή που την έχω πρήξει σε αυτό το παιχνίδι). Στον πρώτο γύρο που βγάλαμε το Σπυράκο δεν στεναχωρέθηκα πολύ γιατί αφού δεν συμμετείχε πιστεύω οτι δεν του άξιζε και να μείνει στο παιχνίδι (Σπυράκο sorry but not sorry – αυτό που έκανες ήταν ασέβεια προς τη ΣΕ και προς τους συμπαίκτες σου – δεν ξέρω το ρόλο σου αλλά δεν είναι δυνατόν να συμμετέχεις μόνο όταν έχεις καλό ρόλο όπως πέρσι – πάμε παρακάτω). Θέλω να πω οτι το να βγάλεις ανενεργό – αδιάφορο πολίτη είναι εν μέρει καλό για τους πολίτες γιατί σημαίνει οτι ο ρόλος του είναι μη σημαντικός οπότε αφήνουμε μέσα κάποιον ρόλο πιο σημαντικό. Έτσι τελειώνει το πρώτο βράδυ στο παλέρμο. Το περίεργο είναι οτι ο μαφιόζος που ξέρω με έχει βάλει στο μάτι. Αδιαφορώ.

Την Τρίτη τα πράγματα ως την ψηφοφορία κυλάνε ήρεμα. Θεωρώ οτι έχω πιάσει λαβράκι με το λάθος της μπλου και τις απαντήσεις των τσαρα – ντοιτς και εμιλούκο και πέφτω πάνω στην ντοιτς. Κάποιοι δημιουργούν κύμα προς “τους 4” που ψήφισαν Σπυράκο και υπάρχει μια ισοπαλία μεταξύ τζόνυ και ντοιτς. Όσο φτάνουμε στο απόγευμα σκέφτομαι οτι αν η ντοιτς είναι μαφιόζα θα προσπαθήσουν να κάνουν κάποιον αντιπερισπασμό σε άλλο παίκτη για να τη σώσουν. Το οτι δε γίνεται κάτι τέτοιο κι οτι οι ψήφοι κάποιων είναι διασκορπισμένες, με κάνει να αρχίζω να πιστεύω οτι ίσως η ντοιτς είναι αθώα. Μετά σκέφτομαι να ρίξω ένα δόλωμα και να δω τί θα πιάσω. Λέω την ατάκα για τον ΔΑ. Αφήνω αρκετό χρόνο να περάσει για να δω σχόλια. Μού απαντούν κάποιοι που ως τότε δε μιλούσαν (τσαρα, σαμαελ, μπλου) αλλά μού απαντά και ο Ικαρίονας που δε θέλω με τίποτα να με βάλει στο μάτι, οπότε απολογούμαι σε αυτόν. Το οτι μιλάει και η μπλου που ως τότε ήταν εξαφανισμένη, συν το “λάθος” που είχε κάνει με τους συγκατοίκους, με κάνει να σιγουρεύομαι περισσότερο για το οτι κάτι παίζει με κείνη. Πιστεύω οτι ως τότε οι μαφιόζοι ήταν οκ με το να βγάλουν ντοιτς ή τζόνυ χωρίς καν να ανακατευτούν. Το οτι εγώ έκανα αυτό το “λάθος”, θεωρώ οτι τούς έκανε να σκεφτούν οτι είναι καλύτερο να βγάλουν εμένα και έτσι έπεσαν πάνω μου. Προφανώς η οδηγία στη γιάφκα ήταν να μού την πέσουν για να με κατηγορήσουν αλλά ο Σαμαελ βιάστηκε και με ψήφισε, κάτι που τράβηξε την προσοχή του Ιορδάνη, κάτι αυτή η βιασύνη, κάτι που ήδη ο σαμαελ δε μας τα έλεγε καλά, βρέθηκαν άνθρωποι και τον ψήφισαν και βρεθήκαμε σε ισοψηφία ντοιτς, τζόνυ και σαμαελ. Όπως εξήγησα και στο θρεντ είχα προετοιμαστεί να παίξω τη μία κάρτα για να σώσω τον τζόνυ γιατί είχα πειστεί για την αθωότητά του και να φέρω σε ισοψηφία ντοιτς και σαμαελ. Περίμενα την αλλαγή ψήφου του σαμαελ αλλά όχι την ακύρωση της ντοιτς και την αλλαγή της εμιλούκο κι έτσι έκανα το “ακύρωση ψήφου στον” copy paste και το έγραψα γρήγορα στις 20:09. Όταν έκανα refresh τη σελίδα είδα οτι ο Σαμαελ είχε ψηφίσει ντοιτς οπότε έφευγε η ντοιτς και ήξερα οτι δεν πρόλαβα. Ευτυχώς όμως η καλή μας ΣΕ είδε οτι ο σαμαελ άλλαξε ψήφο και επανέφερε την αρχική προς τζόνυ. Έτσι πήγαμε σε ισοψηφία. Σε αυτήν την ισοψηφία προσπάθησα να δείξω γιατί έπαιξα τις κάρτες μου και με επιχειρήματα να δείξω αυτό που ήθελα να κάνω. Πιστεύω οτι με αυτά τα επιχειρήματα έκανα τους μαφιόζους να μην έχουν τί να πουν ή τουλάχιστον κανείς δεν είπε τίποτα. Ευτυχώς κάποιοι πολίτες πείστηκαν και ο Σαμαελ έφυγε. Ήμουν πτώμα και δεν ήξερα τί να σκεφτώ.

Την άλλη μέρα περιμέναμε ακόμα τα τελευταία λόγια του Σαμαελ, ο Ντιουμ με κατηγορούσε. Δεν απαντούσα πολύ. Όταν ο Σαμαελ είπε τα τελευταία του λόγια, φαινόταν οτι λέει άρες μάρες. Ευτυχώς ο Τάσος έπαιξε τυμβωρυχία και μάθαμε οτι ο Σαμαελ ήταν μαφιόζος. Αυτό με φόβισε και σκέφτηκα οτι μπορεί οι μαφιόζοι να θέλουν να με εκδικηθούν και να με έχουν καρφώσει τη νύχτα. Κόντευε 13:00 κι έπρεπε να δώσω τον μαφιόζο μου. Να πω την αλήθεια είχα κουραστεί κάπως από την ένταση και τη σκέψη κι έτσι “έλπιζα” να με έχουν καρφώσει, κάτι που δεν έγινε. Τσαρα και ντιουμ πια είχαν φανερωθεί, και ψάχναμε τους υπόλοιπους. Τετάρτη έγινε η ιδιότητα του ΔΑ και έφυγε ο Χοακίν που επέστρεψε με νεκροφάνεια.

Την Πέμπτη περίμενα πάλι κάρφωμα. Δεν ήθελαν το απλό, ήθελαν να βρουν και τον ντετέκτιβ. Είχα φάει κόλλημα οτι ο Χοακίν είναι ο ΑΜ γιατί μάς είχε πρήξει με την άλμα και την άλμα και την άλμα και όλο έλεγε οτι φοβάται μη φύγει το μεσημέρι.

Την Παρασκευή το μεσημέρι παρεξηγήθηκα κάπως με τη Μελανία που είπε για τους ρόλους που δεν πεθαίνουν αλλά πρέπει να ψηφιστούν και νόμιζα οτι έλεγε οτι ήταν αλεξίσφαιρο. Κάποιοι επέμεναν πολύ για Μελανία και νομίζοντας οτι κάτι θα ξέρουν τους πίστεψα και την πίεσα πολύ. Όταν στην ένταση της στιγμής έβαλα στο παιχνίδι τη ΣΕ (κακώς) πήρα προειδοποίηση και τσαντίστηκα. Δεν ξαναμίλησα εκείνη τη μέρα. Μετά παίχτηκε η ηχώ, έφυγε στην ψηφοφορία η Μελανία.

Το Σάββατο είδα ένα ποστ της Σόφης που είπε κάτι για Μελανία ως ΑΜ και ρε παιδιά μού ήρθε επιφοίτηση! Είχα κολλήσει οτι ο Χοακίν είναι ΑΜ (γι’ αυτό του είπα κάποια φάση, ευχαριστούμε για αυτά που έκανες για μας) αλλά το μυαλό μου ξεκόλλησε και θυμήθηκα αυτό που είπε η Μελανία για τους ρόλους που βγαίνουν μόνο με ψηφοφορία και είπα, οκ είναι ΑΜ. Για να επιμένει ο Χοακίν τόσο πολύ στην ενοχή της, με τέτοιο πείσμα, πάει να πει οτι είναι ο Ντετέκτιβ. Έχει μάθει οτι είναι μαφιόζα! Έτσι μού κάθεται οτι η ΑΜ μάς έδωσε στο τέλος τον μαφιόζο που ξέρει, την Άλμα. Μιλάω στον Χοακίν και τού λέω οτι μάλλον κάναμε μαλακία αλλά οκ, και ο ΑΜ που έφυγε δεν είναι κακό αφού μάς έδωσε τον μαφιόζο. Κούνια που με κούναγε... Ενιγουει, περνάει και το Σάββατο και έρχεται η Κυριακή.

Παίρνω 8 παρά 10 την τυμβωρυχία και τα παίζω γιατί αν μαφιόζος προλάβει να παίξει στον ντιουμ νεκροφάνεια, θα χάσω την τυμβωρυχία αφού την επόμενη μέρα περιμένω κάρφωμα στα σίγουρα. Περιμένω να ξεκλειδώσει το θέμα και ρίχνω τυμβωρυχία στον Ντιουμ. Νομίζω οτι ήταν ο ιδανικός τρόπος να τελειώσει όλο αυτό. Πιστεύοντας τον Χοακίν για ντετέκτιβ, τον πιστεύω όταν επιμένει για άλμα κι αρχίζει να μιλάει και για γουαιλντ. Ξέρω οτι την άλλη μέρα θα φάω κάρφωμα και αφήνω οδηγίες. Δε μού κάθεται καλά ο Ούλτρα με τη συμπεριφορά του και τον υποπτεύομαι για πόρνη. Την πρώτη μέρα έλεγε οτι μπορεί να βοηθήσει, πείστηκα από αυτό, και 5 μέρες μετά κι ενώ το παιχνίδι κοντεύει που λέει ο λόγος να τελειώσει μάς λέει οτι οι μόνοι μαφιόζοι που ξέρει σίγουρα είναι ο τσαρα και ο ντιουμ.

Τη Δευτέρα βλέπω την ΑΠ του κόμφι και την ακύρωση της ντοιτς και χαίρομαι. Έρχεται το κάρφωμα και βλέπω οτι απέτυχε κατά το ήμισυ και ηρεμώ. Ο ούλτρα εμφανίζεται και λέει οτι η αλμα είναι πόρνη, κάτι που μού ανεβάζει το αίμα στο κεφάλι. Όταν ο ούλτρα επιμένει, τρώει ποινή κι αποκαλύπτεται οτι ήταν ο ντετέκτιβ. Εκ των υστέρων καταλαβαίνω γιατί ήταν τόσο προσεκτικός και εν τέλει καλά έκανε γιατί το κάρφωμα απέτυχε. Δεν μπορώ να πω δηλαδή οτι δεν έπαιξε καλά, απλά στο τέλος έπρεπε να φάει ποινή και να δούμε τον ρόλο του για να μάς πείσει για τα λεγόμενά του κι αυτό είναι κακό να συμβαίνει. Ο ντετέκτιβ πρέπει να πείθει και τους πολίτες κι όχι μόνο να κρύβεται από τους μαφιόζους. Είναι μια πολύ λεπτή ισορροπία.

Οπότε τώρα, Δευτέρα απόγευμα, 3 μαφιόζοι είναι μέσα και δεν μπορώ να πω με σιγουριά ποιοι είναι. Πάντως τώρα εγώ θα γίνω απλά παρατηρητής και θα περιμένω το post game. Ευχαριστώ πολύ όλους για τη συμμετοχή, συγγνώμη αν κάποιον πλήγωσα με τα λόγια μου, ευχαριστώ τον Δημήτρη και τη Ζωή που ήταν υπέροχοι και εύχομαι να τα ξαναπούμε και του χρόνου στο Παλέρμο!!!! Καλό καλοκαίρι!

Α και τα αστεία αυτού το Παλέρμο:
1. Ο dimijim διαγράφει ένα ποστ δικό του και γράφει για δικαιολογία διαγραφής “γαμώ τον νέο editor”. Ψόφησα.
2. Κείμενο της ΣΕ για την πρώτη δολοφονία:
«Δείξτε μου, πού είναι το θύμα;»
«Πιο θύμα καλέ; Εγώ την κόρη μου θέλω να σας δείξω. Ο πατέρας της την δίνει μόνο σε γιατρό!»
Ακόμα γελάω με την εικόνα να κυνηγαει ένας πατέρας τον Δημήτρη για να του δείξει την κόρη του!!!
3. Χοακίν: “διακρίνω έναν e-δρώτα... “ Είσαι θεός ρε φίλε κι ας με τσαντίζεις τις περισσότερες φορές!!!

Κι όπως λέω πάντα:

Να μάς έχει ο Θεός γερούς, πάντα ν’ ανταμώνουμε και να ξεφαντώνουμε βρε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Άρα γιατί δέχθηκαν ο Johnny και ο ultra προειδοποιήσεις και ποινές, εφόσον δεν μαρτύρησαν τον ρόλο τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Άρα γιατί δέχθηκαν ο Johnny και ο ultra προειδοποιήσεις και ποινές, εφόσον δεν μαρτύρησαν τον ρόλο τους;
Και το να υποδύεσαι άλλο ρόλο δεν επιτρέπεται. Πχ αν εγώ είμαι μαφιόζα και πω, θα μάθω το βράδυ κάποια πράγματα, απαγορεύεται. :)

Ειδικά με αυτό που είπε ο Τζόνι "εγγυώμαι εγώ για Αγγελόγιαννο" υπονόησε οτι έχει ρόλο που ξέρει ή έπαιξε κάρτα, τα οποία και τα δύο απαγορεύονται. Και ομολογώ οτι τη σιγουριά για τον Αγγελόγιαννο από αυτό το ποστ του Τζόνι την απέκτησα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Οργανωμένο σχέδιο, για να αποπροσανατολιστεί η μαφία ήτανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Εγώ έκλαψα με ποστ Τσαραχάφ μετά την Προφυλάκιση που έριξε ο Κόμφυ στον Τζοακίν και του έλεγε ότι έκανε παπαριά. Δάκρυσα εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelogiannos

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Και το να υποδύεσαι άλλο ρόλο δεν επιτρέπεται. Πχ αν εγώ είμαι μαφιόζα και πω, θα μάθω το βράδυ κάποια πράγματα, απαγορεύεται. :)

Ειδικά με αυτό που είπε ο Τζόνι "εγγυώμαι εγώ για Αγγελόγιαννο" υπονόησε οτι έχει ρόλο που ξέρει ή έπαιξε κάρτα, τα οποία και τα δύο απαγορεύονται. Και ομολογώ οτι τη σιγουριά για τον Αγγελόγιαννο από αυτό το ποστ του Τζόνι την απέκτησα. :(


σε αυτο το σημειο ειχα ξενερωσει να πω την αληθεια...Γιατι ο,τι και να εγραφα ηταν irrelevant και γενικα παρολο που διαγραφτηκε δεν μπορουσε να αγνοηθει : /
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
@ultra
Και ειχες πει κατι του τυπου 'δε θελω να φυγει πολιτης σημερα αρα ψηφιζω ηλια' τη δευτερη μερα αρα πιστευα οτι με ειχες βρει τοτε.
Αλλα μετα δεν επεμεινες ευτυχως :redface:

Επισης ειχα τη μελανια μαφιοζα με το 'δεν τους συμφερει να με δολοφονησουν' που ειτε πηγε να το παιξει αλεξισφαιρο ειτε ΑΜ. ΑΜ προφανως δε θα ηταν και αλεξισφαιρο ειχα το χοακιν.
Πορνη ειχα την Αλμα οπως οι περισσοτεροι αλλα στην ΑΠ του wild σκαλωσα και λεω παιζει οντως να εχουμε 2 μαφιοζους μεσα τελικα και να μην ειναι η Μελανια.

Εγω παντως ξεροντας αγγελογιαννο στις ψηφους του τζονι σταθηκα αρχικα για τους υπολοιπους.

Επισης συγχαρηκια σε Χιμελα, Χοακιν και Ικαριονα που κουβαλησαν ολοι την ομαδα των πολιτων (και βοηθουσαν και μενα να τη βρω) :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εγώ έκλαψα με ποστ Τσαραχάφ μετά την Προφυλάκιση που έριξε ο Κόμφυ στον Τζοακίν και του έλεγε ότι έκανε παπαριά. Δάκρυσα εκεί.


Μα τι να του έλεγα;; Του είχα κάνει σήμα να την παίξει στον Τάσο την ΑΠ και τη παίζει στο Μάκη που θέλαμε να καρφώσουμε. Δεν είχαμε δίκιο, αλλά και πάλι, δεν μας έκανε άλλος για Ντετέκτιβ, γιατί ο ουλτρα έμοιαζε πιο πολύ με μέντιουμ.

Εδώ για λίγη ώρα σκεφτόμασταν μήπως αξίζει να παίξω εγώ την ακύρωση στον Μάκη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Επειδή απ' όσο γνωρίζω υπάρχει μια -ίσως αδύναμη- ιδέα να παίξουμε άλλο ένα παιχνίδι ξεκινώντας από την ερχόμενη Δευτέρα, υπάρχει ενδιαφέρον από άτομα εδώ να ξαναπαίξουν; Εγώ μέσα είμαι. Λογικά θα το προωθήσουν τα παιδιά και στο ευρύτερο forum ως πρόσκληση.

(Απλώς προσπαθώ να κάνω την αδύναμη ιδέα λίγο πιο δυνατή δίνοντας λίγη ώθηση. Κάτι μου λέει ότι το επόμενο θα είναι πολύ καλύτερο -πράγμα που σημαίνει ότι ασφαλώς θα είμαι πάλι αθώος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Επειδή απ' όσο γνωρίζω υπάρχει μια -ίσως αδύναμη- ιδέα να παίξουμε άλλο ένα παιχνίδι ξεκινώντας από την ερχόμενη Δευτέρα, υπάρχει ενδιαφέρον από άτομα εδώ να ξαναπαίξουν; Εγώ μέσα είμαι. Λογικά θα το προωθήσουν τα παιδιά και στο ευρύτερο forum ως πρόσκληση.

(Απλώς προσπαθώ να κάνω την αδύναμη ιδέα λίγο πιο δυνατή δίνοντας λίγη ώθηση. Κάτι μου λέει ότι το επόμενο θα είναι πολύ καλύτερο -πράγμα που σημαίνει ότι ασφαλώς θα είμαι πάλι αθώος)


Δεν θα έλεγα όχι αν γινόνταν αυτό :P , και έχοντας πλέον μπει στο νόημα σίγουρα θα αποφύγω χαζομάρες αυτού του παιχνιδιού τις οποίες επισήμανες καλώς!
Μακάρι να γίνει :give_rose:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top