Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ισα για να μην παρω οπλο δηλαδη κακουργοι :mad:

Πότε με ανακαλυψατε;
Και αν με ειχατε βρει γιατι επιλεξατε μακελειο αντι βεντετας;

Επισης ειχα Χοακιν ξεκαθαρα για αλεξισφαιρο :P


Πρώτον γιατί το Βεντέτα δεν συμφέρει, γιατί είχαμε μέσα πόρνη και ΔΑ. Δεύτερον, εγώ σε βρήκα χθες όταν απέτυχε η δολοφονία του τζόνι, γιατί θέλαμε να το τελειώσουμε από χθες, αφού φαινόταν να βγαίνει η Ειρήνη στη σέντρα. Κατά λάθος και με λάθος σκέψη, αλλά σε βρήκα :P.


Ε από τη στιγμή που μπήκε ικαρίονας και χοακίν μαζί, δεν είχατε ελπίδες.


Και με καρτάρες, όχι απλώς μαζί!

Δεν ήταν προσωπικό αυτό με το όπλο Ηλία και συγγνώμη, αλλά δεν είχε ιδιαίτερο νόημα να το συνεχίζουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
πως σας φανηκε το "ολη η μαφια ψηφισε johnny?"

Δεν θα είχαμε πολλές πληροφορίες άμα έβγαινε όντως ο Τζόνι, βασικά θα είχαμε χάσει σίγουρα.
Πες ότι και οι 6 της μαφίας ψηφίζατε Τζόνι και έβγαινε.
Δεν θα ξέραμε ότι προσπαθήσατε να σώσετε μαφιόζο και άρα δεν θα πέφταν όλες οι κατηγορίες πάνω σας ούτε θα αθωωνόντουσαν όσοι ψήφισαν Σάμαελ.
Θα κάναμε 2-3 λάθη, είχατε και τις καρτάρες και θα κερδίζατε από τον 5ο γύρο.
Εδώ τώρα που σας ξέραμε σχεδόν όλους αργήσαμε τόσο. Πρέπει να γίνει λίγο πιο balanced το παιχνίδι με τις κάρτες, θέλει σαφώς λιγότερες και ειδικά το ότι τις παίρνουμε εντελώς τυχαία το κάνει πολύ unbalanced.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Να με συγχωρέσει η Μαφια αν το έπαιξα πολυ άσχημα, αλλά πραγματικά αν εξετάσω τις πρώτες μερες με τις τελευταίες οι διαφορές ειναι τεράστιες :P

Πραγματικά ήμουν σχεδόν πεπεισμένος οτι ο Johnny ειναι Μαφία και ότι ο tsarachaf ήταν αθώος :lol:

Οπότε με βάση αυτά, ο aggelogiannos μου έβγαινε αθώος, και γενικά δεν είχα ιδέα ποια ειναι η μαφία μου, παρά μόνο οταν άρχισε ο μεγάλος κατήφορος. RIP.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ενα σχόλιο από έναν παρατηρητή... αν δεν έχετε τον απαιτούμενο χρόνο μη δηλώνετε συμμέτοχη. Το να μπαίνετε και μονο να ψηφίζετε σας κάνει looser γιατί απλά δεν παίζετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Θα μπω πιο μετά να κάνω ποστ γιατί είμαι δημόσιες υπηρεσίες τώρα και περιμένω αλλά έχω μια ερώτηση.

Πώς ακριβώς απέτυχε η δολοφονία μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Οπότε υποθέτω οτι εκείνο το απόγευμα της Τρίτης δεν μπορέσατε να βρείτε την υπόλοιπη μαφία να σας υποστηρίξει ή δε θέλατε να καρφωθούν κι άλλοι ψηφίζοντας τζόνι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Δεν θα είχαμε πολλές πληροφορίες άμα έβγαινε όντως ο Τζόνι, βασικά θα είχαμε χάσει σίγουρα.
Πες ότι και οι 6 της μαφίας ψηφίζατε Τζόνι και έβγαινε.
Δεν θα ξέραμε ότι προσπαθήσατε να σώσετε μαφιόζο και άρα δεν θα πέφταν όλες οι κατηγορίες πάνω σας ούτε θα αθωωνόντουσαν όσοι ψήφισαν Σάμαελ.
Θα κάναμε 2-3 λάθη, είχατε και τις καρτάρες και θα κερδίζατε από τον 5ο γύρο.
Εδώ τώρα που σας ξέραμε σχεδόν όλους αργήσαμε τόσο. Πρέπει να γίνει λίγο πιο balanced το παιχνίδι με τις κάρτες, θέλει σαφώς λιγότερες και ειδικά το ότι τις παίρνουμε εντελώς τυχαία το κάνει πολύ unbalanced.


Γιατί κάθε καινούριος το λέει αυτό με τις κάρτες;! το ότι σας ζορίζει επειδή είναι αρκετές και είναι όντως πολύπλοκο, δε σημαίνει ότι το παιχνίδι είναι unbalanced.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Wild η πόρνη είναι από τους πιο δύσκολους ρόλους στο παιχνίδι. Μεγάλη ευθύνη και μικρή βοήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Δεν είναι καθόλου πολύπλοκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Θα μπω πιο μετά να κάνω ποστ γιατί είμαι δημόσιες υπηρεσίες τώρα και περιμένω αλλά έχω μια ερώτηση.

Πώς ακριβώς απέτυχε η δολοφονία μου;

Έλα ντε... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Δεν είναι καθόλου πολύπλοκο.


Από την οπτική σου φαντάζομαι ότι όντως δεν είναι. Είναι πολύ εύκολο να παίξεις απλά δύο κάρτες και να αθωωθείς! =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ο Ντιουμ θα μού πει γιατί τόσο κόλλημα μαζί μου;


Θέλω το ίδιο και από την Μελανία πάντως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Και ο Ικαρίονας, ε; Πρώτη ψήφος του στον ΔΑ. Άντε μετά να μην τον έχει για μαφία ο Κομφ!

Ναι και δικαιολογησα την ψηφο με περιεργο τροπο μιλωντας για ΑΒΓΔ και οτι ψηφιζω Κομφυ επειδη το ονομα του ξεκιναει με Κ και βρισκομαι στην Κενυα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Θα μπω πιο μετά να κάνω ποστ γιατί είμαι δημόσιες υπηρεσίες τώρα και περιμένω αλλά έχω μια ερώτηση.

Πώς ακριβώς απέτυχε η δολοφονία μου;

Είχες προστάτη! :angelnot:

Εμένα κανείς δε με έχει σώσει ποτέ :'(

@Ik: όπου σε αυτό το ΑΒΓΔ που έβαλες υπήρχαν δύο μαφιόζοι και ο ΔΑ! :hehe: Έμεινα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι οτι θα περίμενα, τη στιγμή που ξέραμε τη δεύτερη μέρα (βασικά το πρωί της τρίτης) 3 μαφιόζους ήδη και με δύο δολοφονίες που δεν είχαν γίνει, το παιχνίδι να τελειώσει πολύ πιο γρήγορα. Θεωρητικά αν σήμερα δεν σκοτώνανε τον ΑΜ, θα κρατούσε σήμερα και θα τελείωνε αύριο το απόγευμα. Μιλάμε για 10 γεμάτες μέρες. Κι εμένα μού φαίνεται οτι κάτι πάει λίγο στραβά σε αυτό, αλλά θα ήθελα να δω και τις κινήσεις όλων ώστε να βγάλω συμπέρασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δεν θα είχαμε πολλές πληροφορίες άμα έβγαινε όντως ο Τζόνι, βασικά θα είχαμε χάσει σίγουρα.
Πες ότι και οι 6 της μαφίας ψηφίζατε Τζόνι και έβγαινε.
Δεν θα ξέραμε ότι προσπαθήσατε να σώσετε μαφιόζο και άρα δεν θα πέφταν όλες οι κατηγορίες πάνω σας ούτε θα αθωωνόντουσαν όσοι ψήφισαν Σάμαελ.
Θα κάναμε 2-3 λάθη, είχατε και τις καρτάρες και θα κερδίζατε από τον 5ο γύρο.
Εδώ τώρα που σας ξέραμε σχεδόν όλους αργήσαμε τόσο. Πρέπει να γίνει λίγο πιο balanced το παιχνίδι με τις κάρτες, θέλει σαφώς λιγότερες και ειδικά το ότι τις παίρνουμε εντελώς τυχαία το κάνει πολύ unbalanced.

Φίλε μου εδώ κάνεις τεράστιο λάθος. Οι κάρτες εκτός απ' ότι είναι μελετημένες για να μοιράζονται όσο το δυνατόν πιο δίκαια, αν κάπου έγερναν ήταν προς τους πολίτες. Μπορεί να πήραμε τις ΑΠ, αλλά έτσι κι αλλιώς σας ήταν φουλ άχρηστες αφού μας βγάζατε για πλάκα. Το μόνο που θα μπορούσε να μας βοηθήσει πραγματικά ήταν κάποια νεκροφάνεια, αλλά αυτές τις πήρατε όλες εσείς εκτός από την μία υποχρεωτική που παίρνει η μαφία, αλλά κι αυτή χάθηκε άδοξα.
Αλλά ναι, αν δεν έβγαινε ο Σαμ έτσι, δεν θα χάναμε τόσο εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
@Johnny

Στην αρχη του παιχνιδιού συμφωνώ ότι είναι ιδιαίτερα δύσκολο.

Αλλα οσο προχωράει, αν καταλαβεις 1-2 μαφιόζους, μπορείς εύκολα να κάνεις κάτι.
Αλλα οταν άρχισε να συμβαίνει αυτό, είχαν αρχίσει να βγαίνουν ο ένας μετα τον αλλον.

Κάνει και σήμα ο tsara με ποιον να κοιμηθω και του ριχνει ο comfy ΑΠ. Λεω παει, αυτοί τρολλαρουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
Να ευχαριστήσω την πόρνη που με ξεπάτωσε την πρώτη νύχτα και δεν έμαθα ποτέ ότι ο i_lie_us είναι μαφιόζος. Θα είχα αποπροσανατολιστεί και δεν θα είχα ρωτήσει την 2η ημέρα για τον tsarachaf.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Οπότε υποθέτω οτι εκείνο το απόγευμα της Τρίτης δεν μπορέσατε να βρείτε την υπόλοιπη μαφία να σας υποστηρίξει ή δε θέλατε να καρφωθούν κι άλλοι ψηφίζοντας τζόνι;


Δεν θέλαμε να μπουν όλοι να στηρίξουν τζόνι, γιατί αν πήγαινε κάτι στραβά τον είχαμε πιει τέρμα άσχημα. Αν ήξερα ότι θα πήγαινε έτσι, δεν θα τον σώζαμε καθόλου η αλήθεια είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top