Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Συμφωνώ εν μέρει. Και ακόμη και ο Wild Boy είχε ριξει ψήφο στον Τσάρα επιδιώκοντας ισοψηφία, όταν τελικά δεν την πετύχαμε και χρησιμοποίησε την ιδιότητά του ο Comfortably. Μπορεί να το έκανε για ξεκάρφωμα. Δεν αθωώνω Wild Boy και ο Τάσος ανέφερε κάτι πολύ ενδιαφέρον στο ποστ του γι' αυτόν, σχετικά με τη Σοφία όταν είχε ψηφιστεί η Μελανία. Ξέρεις ποιος με προβληματίζει εμένα περισσότερο; Ο Karadakov. Έβγαλε την ψήφο του από τον Σαμαέλ, δεν βοήθησε σε ισοψηφία Τσάρα-Dume, τώρα ψηφίζει Τσάρα και μιλάει για πόρνες και ότι ο Τσάρα θα βρει την πόρνη και θα της δίνει συμβουλές. Karadakov αν το βλέπεις αυτό, θυμάσαι ότι σε είχα κατηγορήσει για πιθανή πόρνη στο παρελθόν, όταν είχαμε την πρώτη αποτυχία δολοφονίας το βράδυ και στα σενάριά σου σχετικά με το τι πιθανόν έγινε, παρέλειψες να αναφέρεις το ότι μπορεί πόρνη να κοιμήθηκε με μαφιόζο. Είσαι έμπειρος παίκτης αλλά το παρέλειψες. Και βλέπω ότι επιμένεις στις αναφορές σε πόρνες. Θα μπορούσε κάλλιστα το ποστ σου αυτό για τον Τσάρα να το έγραψες για να του πεις να σε κατευθύνει, αν τελικά είσαι η πόρνη. Γιατί δεν βλέπω σημαντική συνεισφορά, τουλάχιστον τη μέρα, προς τους πολίτες. Σε είχε αθωώσει η Χιμέλα σε κάποια φάση σίγουρα αλλά εγώ τηρώ επιφυλάξεις.

Ικαρίωνα αυτό που σου λεω το κάναμε πέρυσι με την Ζωή όταν είμασταν μαφία. Αν δεν βλέπεις ότι ο Τσαράτσαφ θα ξανακάνει το ίδιο και θα είναι καταστροφικό δεν μπορώ να βοηθήσω κάπως αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelogiannos

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Γυρισα και διαβασα με βιασυνη οσο μπορουσα τα μηνυματα.Ειδα οτι πεθανε μαζι με τον σουκου και ο dumenuke...Πριν τα διαβασω ξανα εχω να πω πως παρολο που τον tsarachaf τον εχω για σιγουρακι , μαρεσε με το να βγει η μελανια λογω των 2 καρτων της.Θα κινηθω σε αυτη και θα την ψηφισω.Αλλωστε και αυτη ηταν μεσα στην λιστα που κατηγορουσε blue
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τα φαντασματάκια μπορείτε να μιλάτε και να ψηφίζετε μέχρι και τις 21:01. Κάρτες και ρόλους δεν παίζετε.

Ψηφοφορία για Παρασκευή 3/8

  1. aggelogiannos --> ~Melania~

  2. Alma Libre --> tsarachaf

  3. bilire --> tsarachaf

  4. ComfortablySmug --> ~Melania~

  5. Deutsch... Lover --> ~Melania~

  6. DumeNuke --> Emilouko

  7. Emilouko

  8. Himela --> ~Melania~

  9. Ikarionas --> ~Melania~ (φάντασμα)

  10. i_lie_us --> ~Melania~

  11. JKaradakov --> tsarachaf

  12. Joaquin --> ~Melania~

  13. Johnny15 --> ~Melania~

  14. ~Melania~ --> tsarachaf

  15. sophie_96 --> ~Melania~

  16. Soukouu --> ~Melania~

  17. TasosZG --> ~Melania~

  18. tsarachaf --> ~Melania~

  19. ultraviolence --> ~Melania~

  20. Wild_Boy --> tsarachaf

  21. Ζαξρεμιος --> tsarachaf


Ψήφοι
13 ~Melania~
6 tsarachaf
1 Emilouko

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 2/8
DumeNuke - Δολοφονία 3/8
Soukouu - Δολοφονία 3/8

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/7 & Τυμβωρυχία 1/8
blue_butterfly [Ιατρός]- Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 2/8

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από TasosZG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ρε παιδια λιγο να συντονιστουμε παντως. τι κερδιζουμε με το να μεινει ο τσαρα μεσα? Φοβομαστε για το τι καρτες θα εχει η μελανια? Αν της ειχε ο ντουμ νουκ?
Δεν ξερω εγω σκεφτομαι οτι εφοσον εχουμε ενα σιγουρο δολοφονο, πρεπει να τον βγαλουμε. Γιατι να ρισκαρουμε? πειτε με μαφια, πειτε με βλαμμενη η λογικη μου αυτη θα στιγμη αυτο μου λεει.

Ο τσαρα ειναι μαφια. Τha soulatsarei to SK, θα παρει αλλος 2 καρτουλες. Αμα παρει νεκροφανεια, τυμβω , αμεση προφυλακιση, εξαιρεση ψηφοφοριας μπονους γι αυτον ειναι. θα παιξουν και καμια ηχω και μπορουν να παρουν και αρι8μιτικο προβαδισμα ευκολα. Συν δολοφονιες και καρφωμα αν πετυχουν.

Αυτο που μας κραταει απο το να τον βγαλουμε για να καταλαβω λιγο ειναι το οτι πιστευουμε οτι η μελανια ειναι μαφιοζος και θα του κανει νεκροφανεια? Ε αν γινει αυτο τοτε θα χουμε 2 σιγουρους και τα παιζουμε ολα για ολα.


Εγω ψηφιζω τσαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Όπως είπα και πριν με δολοφονήσουν οι νονοί της νύχτας, έχω ακόμα να σας προσφέρω πράγματα. Ξεκινώντας από την Εμιλούκο. Να μου ρίξετε Τυμβωρυχία σε αυτήν την φάση του παιχνιδιού θα περιπλέξει μόνο τα πράγματα για τους πολίτες, δεν θα τα διευκολύνει.

Στρέψτε την προσοχή σας προς όλες τις κατευθύνσεις, κοιτάξτε κάθε ενδεχόμενο, μην αφήσετε πέτρα για πέτρα χωρίς να την γυρίσετε. Έχετε κάνει θανάσιμα σφάλματα στη συλλογιστική σας και αυτά θα μας κοστίσουν υπερβολικά στο τέλος.

PS, για να δείτε πόσο χρήσιμος μπορώ να είμαι, σας δίνω και το επόμενο βήμα μετά την Εμιλυ.

Αλλαγή ψήφου σε ~Melania~.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Όπως είπα και πριν με δολοφονήσουν οι νονοί της νύχτας, έχω ακόμα να σας προσφέρω πράγματα. Ξεκινώντας από την Εμιλούκο. Να μου ρίξετε Τυμβωρυχία σε αυτήν την φάση του παιχνιδιού θα περιπλέξει μόνο τα πράγματα για τους πολίτες, δεν θα τα διευκολύνει.

Στρέψτε την προσοχή σας προς όλες τις κατευθύνσεις, κοιτάξτε κάθε ενδεχόμενο, μην αφήσετε πέτρα για πέτρα χωρίς να την γυρίσετε. Έχετε κάνει θανάσιμα σφάλματα στη συλλογιστική σας και αυτά θα μας κοστίσουν υπερβολικά στο τέλος.

PS, για να δείτε πόσο χρήσιμος μπορώ να είμαι, σας δίνω και το επόμενο βήμα μετά την Εμιλυ.

Αλλαγή ψήφου σε ~Melania~.


XAXAXAXAXA
πως να μην πεις απολυτως τιποτα σε ενα ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τα φαντασματάκια μπορείτε να μιλάτε και να ψηφίζετε μέχρι και τις 21:01. Κάρτες και ρόλους δεν παίζετε.

Ψηφοφορία για Παρασκευή 3/8

  1. aggelogiannos --> ~Melania~

  2. Alma Libre --> tsarachaf

  3. bilire --> tsarachaf

  4. ComfortablySmug --> ~Melania~

  5. Deutsch... Lover --> ~Melania~

  6. DumeNuke --> ~Melania~

  7. Emilouko --> tsarachaf

  8. Himela --> ~Melania~

  9. Ikarionas --> ~Melania~ (φάντασμα)

  10. i_lie_us --> ~Melania~

  11. JKaradakov --> tsarachaf

  12. Joaquin --> ~Melania~

  13. Johnny15 --> ~Melania~

  14. ~Melania~ --> tsarachaf

  15. sophie_96 --> ~Melania~

  16. Soukouu --> ~Melania~

  17. TasosZG --> ~Melania~

  18. tsarachaf --> ~Melania~

  19. ultraviolence --> ~Melania~

  20. Wild_Boy --> tsarachaf

  21. Ζαξρεμιος --> tsarachaf


Ψήφοι
14 ~Melania~
7 tsarachaf

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 2/8
DumeNuke - Δολοφονία 3/8
Soukouu - Δολοφονία 3/8

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/7 & Τυμβωρυχία 1/8
blue_butterfly [Ιατρός]- Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 2/8

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από TasosZG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Ικαρίωνα αυτό που σου λεω το κάναμε πέρυσι με την Ζωή όταν είμασταν μαφία. Αν δεν βλέπεις ότι ο Τσαράτσαφ θα ξανακάνει το ίδιο και θα είναι καταστροφικό δεν μπορώ να βοηθήσω κάπως αλλιώς.

Τι θα κάνει δηλαδή; Και για πόσο θα το κάνει; Τη Δευτέρα μπορείτε να τον βγάλετε. Μια φορά θα το κάνει, αν το κάνει. Μετά Δευτέρα τον βγάζετε. Και δηλαδή θες να μου πεις ότι αν τελικά βγει ο Τσάρα και θέλουν οι μαφιόζοι κάποιον να συντονίζει την πόρνη, θα αρνηθούν να αποκαλύψουν κάποιον άλλο για να τη συντονίζει στη θέση του Τσάρα;

Ρε παιδια λιγο να συντονιστουμε παντως. τι κερδιζουμε με το να μεινει ο τσαρα μεσα? Φοβομαστε για το τι καρτες θα εχει η μελανια? Αν της ειχε ο ντουμ νουκ?
Δεν ξερω εγω σκεφτομαι οτι εφοσον εχουμε ενα σιγουρο δολοφονο, πρεπει να τον βγαλουμε. Γιατι να ρισκαρουμε? πειτε με μαφια, πειτε με βλαμμενη η λογικη μου αυτη θα στιγμη αυτο μου λεει.

Ο τσαρα ειναι μαφια. Τha soulatsarei to SK, θα παρει αλλος 2 καρτουλες. Αμα παρει νεκροφανεια, τυμβω , αμεση προφυλακιση, εξαιρεση ψηφοφοριας μπονους γι αυτον ειναι. θα παιξουν και καμια ηχω και μπορουν να παρουν και αρι8μιτικο προβαδισμα ευκολα. Συν δολοφονιες και καρφωμα αν πετυχουν.

Αυτο που μας κραταει απο το να τον βγαλουμε για να καταλαβω λιγο ειναι το οτι πιστευουμε οτι η μελανια ειναι μαφιοζος και θα του κανει νεκροφανεια? Ε αν γινει αυτο τοτε θα χουμε 2 σιγουρους και τα παιζουμε ολα για ολα.


Εγω ψηφιζω τσαρα.

Δεν καταλαβαίνω καθόλου το σκεπτικό σου. Αν είχε εξαίρεση ψηφοφορίας θα την είχε παίξει ήδη. Αν πάρει, πήρε. Θα πάρουν κάρτες και οι αθώοι. Και γιατί θα πάρει 2 κάρτες ο Τσαρα την Κυριακή; Μια κάρτα δεν παίρνει ο καθένας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Τι θα κάνει δηλαδή; Και για πόσο θα το κάνει; Τη Δευτέρα μπορείτε να τον βγάλετε. Μια φορά θα το κάνει, αν το κάνει. Μετά Δευτέρα τον βγάζετε. Και δηλαδή θες να μου πεις ότι αν τελικά βγει ο Τσάρα και θέλουν οι μαφιόζοι κάποιον να συντονίζει την πόρνη, θα αρνηθούν να αποκαλύψουν κάποιον άλλο για να τη συντονίζει στη θέση του Τσάρα;

Έτσι λέγατε και για την Ζωή πέρυσι και σε ένα απόγευμα φάγατε κάρφωμα μακελειό και 2 νεκροφάνιες και γεια σας.

Θα μπορέσει να δώσει τουλάχιστον δύο καλά σήματα ένα για την δολοφονία της Δευτέρας και ένα ακόμα με τα τελευταία του λόγια για την δολοφονία της Τρίτης. Μπορούν εύκολα να βγάλουν ρόλους που φοβούνται.

Απο εκεί και πέρα όταν βγαίνει έτσι ο Ντιουμ και ψηφίζει Μελανία και πιστεύετε ακόμα ότι κανουμε το σωστό δεν μπορώ να πω κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Dume Παικταρά μου εσένα λες να φαγανε η μαφία ενώ είχες 15 ψήφους Ε; τους άτιμους τι παιχνίδι σου κάνανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Έτσι λέγατε και για την Ζωή πέρυσι και σε ένα απόγευμα φάγατε κάρφωμα μακελειό και 2 νεκροφάνιες και γεια σας.

Θα μπορέσει να δώσει τουλάχιστον δύο καλά σήματα ένα για την δολοφονία της Δευτέρας και ένα ακόμα με τα τελευταία του λόγια για την δολοφονία της Τρίτης. Μπορούν εύκολα να βγάλουν ρόλους που φοβούνται.

Απο εκεί και πέρα όταν βγαίνει έτσι ο Ντιουμ και ψηφίζει Μελανία και πιστεύετε ακόμα ότι κανουμε το σωστό δεν μπορώ να πω κάτι.


Ο Ντιουμ ψήφισε Μελανία τώρα αφότου ειπώθηκαν αυτά που ήταν να ειπωθούν και σας ανέφερα τα άτομα που την είχαν ψηφίσει, ακριβώς για να μπερδέψει τα πράγματα και να πεις αυτό που λες τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Τι θα κάνει δηλαδή; Και για πόσο θα το κάνει; Τη Δευτέρα μπορείτε να τον βγάλετε. Μια φορά θα το κάνει, αν το κάνει. Μετά Δευτέρα τον βγάζετε. Και δηλαδή θες να μου πεις ότι αν τελικά βγει ο Τσάρα και θέλουν οι μαφιόζοι κάποιον να συντονίζει την πόρνη, θα αρνηθούν να αποκαλύψουν κάποιον άλλο για να τη συντονίζει στη θέση του Τσάρα;



Δεν καταλαβαίνω καθόλου το σκεπτικό σου. Αν είχε εξαίρεση ψηφοφορίας θα την είχε παίξει ήδη. Αν πάρει, πήρε. Θα πάρουν κάρτες και οι αθώοι. Και γιατί θα πάρει 2 κάρτες ο Τσαρα την Κυριακή; Μια κάρτα δεν παίρνει ο καθένας;


Α ναι. Σωστα. Μια. Μπερδευτηκα.

Δεν ειπα οτι εχει. Ειπα στο ενδεχομενο που θα παρει την κυριακη.
Το σκεπτικο μου ειναι οτι μου φαινεται κακο να μη βγαλουμε ενα σιγουρο μαφιοζο μπροστα στη μελανια, που ναι μεν ειναι ενοχοποιητικα οσα εχουν ειπωθει αλλα οχι στον ιδιο βα8μο ενοχης με τσαρα.
Σκεφτομαι ας πουμε οτι και εγω αθωα ειμαι αλλα ανετα θα μπορουσε καποιος να στησει σεναρια για την ενοχη μου. Και προσπαθω ας πουμε να σκεφτω τι ενοχοποιει εμενα περισσοτερο απο αυτη. Γιατι και εγω εχω κανει βλακειες.
Δεν σου λεω οτι ειναι αθωα. Και γω στους τοπ υποπτους την εχω αλλα σκεφτομαι οτι ενεχει και ενα ρισκο. Και γενικα των ρισκων δεν ειμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ο Ντιουμ ψήφισε Μελανία τώρα αφότου ειπώθηκαν αυτά που ήταν να ειπωθούν και σας ανέφερα τα άτομα που την είχαν ψηφίσει, ακριβώς για να μπερδέψει τα πράγματα και να πεις αυτό που λες τώρα.

Αφού βγάζουμε Μελανία γιατί φοβόμαστε τις κάρτες της θεωρητικά τις θέλει και η Μαφία, άντε να δούμε ποσο περιπετειώδες 5 λεπτο θα έχουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μελανία με 14 ψήφους πάνω σου μεταφέρεσαι στη φαντασματοχώρα έχοντας δικαίωμα για τελευταία λόγια.

Η τελική λίστα της ημέρας:

Ψηφοφορία για Παρασκευή 3/8

  1. aggelogiannos --> ~Melania~

  2. Alma Libre --> tsarachaf

  3. bilire --> tsarachaf

  4. ComfortablySmug --> ~Melania~

  5. Deutsch... Lover --> ~Melania~

  6. DumeNuke --> ~Melania~

  7. Emilouko --> tsarachaf

  8. Himela --> ~Melania~

  9. Ikarionas --> ~Melania~ (φάντασμα)

  10. i_lie_us --> ~Melania~

  11. JKaradakov --> tsarachaf

  12. Joaquin --> ~Melania~

  13. Johnny15 --> ~Melania~

  14. ~Melania~ --> tsarachaf

  15. sophie_96 --> ~Melania~

  16. Soukouu --> ~Melania~

  17. TasosZG --> ~Melania~

  18. tsarachaf --> ~Melania~

  19. ultraviolence --> ~Melania~

  20. Wild_Boy --> tsarachaf

  21. Ζαξρεμιος --> tsarachaf


Ψήφοι
14 ~Melania~
7 tsarachaf

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 2/8
DumeNuke - Δολοφονία 3/8
Soukouu - Δολοφονία 3/8

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/7 & Τυμβωρυχία 1/8
blue_butterfly [Ιατρός]- Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 2/8

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από TasosZG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 6/8

  1. aggelogiannos

  2. Alma Libre

  3. bilire

  4. ComfortablySmug

  5. Deutsch... Lover

  6. Emilouko

  7. Himela

  8. i_lie_us

  9. JKaradakov

  10. Joaquin

  11. Johnny15

  12. sophie_96

  13. TasosZG

  14. tsarachaf

  15. ultraviolence

  16. Wild_Boy

  17. Ζαξρεμιος


Ψήφοι
---

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 2/8
DumeNuke - Δολοφονία 3/8
Soukouu - Δολοφονία 3/8
~Melania~ - Ψηφοφορία 3/8

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/7 & Τυμβωρυχία 1/8
blue_butterfly [Ιατρός]- Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 2/8

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από TasosZG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Για το Σαββατοκύριακο το παιχνίδι θα μπει σε αδράνεια. Η επόμενη δολοφονία θα γίνει τη Δευτέρα στις 13:00 κι η επόμενη αποχώρηση με ψηφοφορία τη Δευτέρα στις 20:00. Μέχρι τότε μπορείτε να γράφετε στο θέμα και να ψηφίζετε αλλά δε μπορείτε να παίξετε κάρτες. Όσοι έχετε ρόλο που δρα νύχτα, μπορείτε να στείλετε το μήνυμά μας όποια στιγμή θέλετε τις επόμενες ημέρες, αλλά η ΣΕ θα αρχίσει να μοιράζεται πληροφορίες από τα μεσάνυχτα της Δευτέρας.
Τα φαντάσματα που είστε εδώ λόγω της Ηχώ μπορείτε να μιλάτε και να ψηφίζετε μέχρι και τις 21:01 σήμερα.
Καλό Σαββατοκύριακο σ όλους!

Edit: Κάρτες μπορείτε να παίξετε ξανά από τη στιγμή που θα μοιραστούν οι καινούργιες. Αυτό θα συμβεί την Κυριακή το απόγευμα. Για την ακριβή ώρα θα σας ενημερώσουμε προσεχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μαλιστα.
Αν θελουν παντως την μελανια πολυ αμαχητι την αφησαν να φυγει...
Και την ψηφισε και ο ντουμ νουκ.Παιζει να το λουσαμε λιγο και στη γιαφκα να εχουν γλεντι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Δεν πρόλαβα να απαντήσω σε αυτό που είπες Karadakov για δυναμικό 5λεπτο. Γιατί να έχουμε δυναμικό 5λεπτο; 14 ψήφους είχε η Μελανία και 7 ο Τσάρα. Δεν σωζόταν με τίποτα. Θα ήταν λάθος κίνηση απ' τους μαφιόζους να κάνουν κάτι. Αντιθέτως, δεν έκαναν ξέρεις γιατί; Για να δημιουργήσουν αμφιβολίες για το αν τελικά ήταν μαφιόζος ή όχι και να τη φέρουν πίσω με νεκροφάνεια. Αλλά αν δεν έχει πεθάνει μέντιουμ, θα ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα σύντομα. Υπενθυμίζω ότι και ο Σαμαέλ δεν έκανε τίποτε για να σωθεί παρά μόνο στο τέλος μια αλλαγή ψήφου και ήταν μαφιόζος. Επειδή έχουν αποκαλυφθεί πολλοί μαφιόζοι νωρίς, κάνουν προσεκτικές κινήσεις. Ξέρεις γιατί κράτησε η Μελανία τις κάρτες της; Γιατί έχουν ασφαλώς σχέδιο να την ξαναφέρουν. Μπορεί να έχει καμία προφυλάκιση.



Τυμβωρυχία μπορεί να πέσει πάλι την Κυριακή, αν δεν κάνω λάθος, πριν μοιραστούν οι κάρτες, οπότε ρίξτε την πριν επαναφέρουν με νεκροφάνεια. Προσέξτε μην ρίξετε νωρίτερα και τη χάσετε. Από Dume και Melania προτιμώ να πέσει σε Dume γιατί έχει περισσότερες; πιθανότητες να είχε νεκροφάνεια. Αν είχαν οι άλλοι, θα τον είχαν φέρει πίσω εκτός κι αν την έχει ένας πολύ καλά κρυμμένος μαφιόζος και δεν θέλει ακόμη να αποκαλυφθεί. Καλύτερα να στοχεύσετε στο να κάψετε νεκροφάνεια.


Τώρα ήρθε η σειρά του TSARACHAF τον οποίο ψηφίζω για τη Δευτέρα.

Άκυρο αυτό που είπα παραπάνω για τις κάρτες. Κάρτες μπορούν να παιχτούν μόνο αφού μοιραστούν οι καινούριες. Την κάνατε την πατάτα που δεν ρίξατε τυμβωρυχία εγκαίρως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Τελευταια λογια μου.

Οπως ειδατε κανενας δεν ετρεξε να με σωσει κανενας δεν ηθελε τις καρτες μου και κανενας δεν νοιαστηκε να με σωσει. Νομιζω πια ειναι φανερο οτι κανουν καλο παιχνίδι και εσεις νομιζετε οτι βγαλατε αλλη μια μαφιοζα. Μην κρατήσετε κι αλλο τον Τσαρα αναμεσα σας κανει πολυ κακο. Ξαναλεω τελευταια φορα οτι ηταν ο τροπος τους να με βγαλουν.

Δεν ξερω γιατι απο το πουθενα τελευταια στιγμη με υποστηριξαν Εμιλυ και Ιορδανης ενω ολο το παιχνίδι δεν εχουν ασχοληθεί σχεδον καθολου μαζι μου. Αμα καποιος θελει να με ακουσει προσεξτε τους. Αλμα Ουλτρα Ηλιας ηταν επισης ύποπτοι για μενα.

Δεν θα πω τα γνωστά λογακια παίξτε τυμβω πανω μου ημουν αθωα κλπ γιατι ξερω οτι αν ειναι στα χερια της μαφιας δεν θα το κανει για κανενα λογο γιατι θα εκτεθει. Ικαριωνα αν θες οντως τοσο πολυ να βοηθήσεις δωσε σωστες συμβουλές στο μεντιουμ που επικαλείσαι .

Τα φιλια μου παω στον αλλο κοσμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Congratz 3 αθώοι οι 2 από χέρια πολιτών αντισταθμίζει τις 2 αποτυχημένες δολοφονίες

Αλλά δεν επαναπαυομαστε......εχουμε να διώξουμε τον ύπουλο tsara ,μην ξεχνάμε τα ΣΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ

Edit: Έπρεπε σήμερα να διώξουμε tsara ώστε Δευτέρα να δολοφονηθεί η melania και να συνεχίσει η παράδοση που τη θέλει να φεύγει από χέρι μαφιόζου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top