Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ωραία, να στραφούμε στην Έμιλυ και να αφήσουμε τον Tsaratsaf επειδή έχει δύο κάρτες και δη Νεκροφάνεια.
Και έτσι να αλλάξουμε τις ψήφους, ώστε να κερδίσει ο Tsaratsaf άλλες 24 ώρες να οργανώσει και καμία δολοφονία καλή. Βολικό σενάριο ώστε να αλλάξει κανείς τη ψήφο του, να ανέβει ο Tsaratsaf ( που έχει ήδη 4) και η Έμιλυ ( που εσύ έκανες την αρχή) και να γλυτώσεις μια φορά εσύ και μετά -ίσως- ο Tsaratsaf! Like it.

Για το bold: Μη σε τρώει και η βεβαιότητα... Αν θέλουν να μας δείξουν πόσο λάθος κάνουμε, ίσως και να σε δολοφονήσουν, να φανείς και αθώος.


Τις 24 ώρες στον tsarachaf τις δίνετε ψηφίζοντας εμένα ούτους ή άλλους.
Γενικά καταλαβαίνετε τι ψηφίζετε, ή σας τα δίνουν σφραγισμένα στο σπίτι και έρχεστε εδώ και τα ποστάρετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλημέρα,
Μεχρι τώρα νομίζω δεν έγινε κάτι για να θεωρησω κάποιον πιο ύποπτο.Οπότε ψηφίζω ξανά Tsarachaf και αργότερα θα αναφέρω αναλυτικοτερα τους πιο υποπτους παίκτες για εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Καλημέρα παλικάρια.
Σήμερα ίσως είναι η τελευταία μου μέρα στο Παλέρμο. Ακούω βήματα έξω απ'την πόρτα, μπορεί να έρχονται για το κεφάλι μου στις 13:00

Λοιπόν, υπάρχει ενδεχόμενο να έχουν και τις δυο νεκροφάνειες οι μαφιόζοι από την στιγμή που δεν βρέθηκε κάποιος να επαναφέρει τον Ικαρίονα. Αλλά δεν πρέπει να έχουν την τελευταία τυμβωρυχία, γιατί δεν την έπαιξαν στον Ικαρίονα, οπότε μπορεί να την έχει πολίτης!

Αναμένουμε.

Όσον αφορά το δράμα με Αλμα χθες(χωρίς να έχω αλλάξει άποψη, αλλά απλά την μεταθέτω για μετά), θεωρώ ότι μετά τον Ντιουμ σειρά έχει ίσως και η Μελανία. Ο τσαφ τσουφ έχει μια κάρτα και μηδέν υπόληψη πλέον σε αυτή την πόλη, οπότε αξίζει να πιέσουμε τις κινήσης της μαφιόζας Μελανίας.

Αυτά προς το παρόν.

Α κάτι τελευταίο να μην ξεχάσω, σήμερα λογικά θα δούμε κινητικότητα και με την επικείμενη δολοφονία της Μάγισσας.
Στις επάλξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Χοακίν ευχαριστούμε για όσα έκανες για μας. :P

See you on the other side. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τις 24 ώρες στον tsarachaf τις δίνετε ψηφίζοντας εμένα ούτους ή άλλους.
Γενικά καταλαβαίνετε τι ψηφίζετε, ή σας τα δίνουν σφραγισμένα στο σπίτι και έρχεστε εδώ και τα ποστάρετε?


Ποιος από τους δυο σας θέλει να μείνει παραπάνω στο παιχνίδι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
"Είσαι σίγουρος για αυτό που πάμε να κάνουμε;" ρώτησε η Eileen τον dimijim καθώς εκείνος έβαζε μπροστά στο αυτοκίνητο που μόλις είχαν νοικιάσει. "Δε κατάλαβα, υπονοείς κάτι για την οδηγική μου ικανότητα;" είπε και αμέσως μετά του έσβησε το αυτοκίνητο."Θα μπορούσαμε να πάμε με το τρένο, για να μην κουραστείς το λέω!" απάντησε η Eileen χασκογελώντας. "Να πας εσύ με το τρένο, που 25 χρονών γαϊδούρα δεν έχεις ακόμη δίπλωμα" είπε και σταμάτησε το αμάξι και βάλθηκε να την σπρώχνει για να κατέβει!" Απογοητευμένη, αλλά πολύ περισσότερο εκνευρισμένη, ξεκίνησε να περπατάει προς τον σταθμό των τρένων, σκεπτόμενη τι καλά που θα ήταν ο dimijim να πάθαινε λάστιχο! Όποιος κάνει όμως κακές σκέψεις, τις λούζεται... Μόλις επιβιβάστηκε στο τρένο και βρήκε τη θέση της, γύρισε να ρωτήσει τον διπλανό επιβάτη την ώρα...

Στην αρχή φαινόταν απλά να κοιμάται
Ναι, ήταν τόσο κακιά που θα τον ξυπνούσε για να της πει την ώρα
"Κύριε, με συγχωρείτε, μήπως έχετε την ώρα;"
Δεν είχε όμως καθόλου χρόνο πια...
...o Soukouu
Από την φρίκη της βγήκε γρήγορα από το τρένο πριν ξεκινήσει
μόνο για να δει στην πλατφόρμα μία γυναίκα να τρέχει δίπλα σε ένα φορείο
ένα όνομα βγήκε από τα χείλη της
DumeNuke

*Ναι, και αυτό της ΣΕ είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Βαρετό. Ευχαριστούμε μαγισσούλα.

Οκ τότε τί θα λέγατε να αφήσουμε Αλμα και Τσαρα που έχουν μία κάρτα ο καθένας και να πάμε Αγγελόγιαννο ή Μελανία που έχουν δύο; Εφόσον ο Αγγελόγιαννος μιλάει λιγότερο ίσως έχει την καλή την κάρτα. Πείτε εσείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Βαρετό. Ευχαριστούμε μαγισσούλα.


Οι νεκροί είναι 2.

Edit: αν καταλαβα καλα την ιστορία λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Οι νεκροί είναι 2.
Ναι το ξέρω, το είδα. Η μία δολοφονία είναι των μαφιόζων και η άλλη της μάγισσας. Φάγανε τον σουκου για να νομίζουμε οτι είχε δίκιο σε αυτά που έλεγε χτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
I'm alive, bitches!

ΨΗΦΙΖΩ Μ Ε Λ Α Ν Ι Α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Όσοι λοιπόν, ψηφίσατε DumeNuke, μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας, αν δεν το κάνατε ωστόσο, δεν έχει απουσία!

Ψηφοφορία για Παρασκευή 3/8

  1. aggelogiannos --> DumeNuke

  2. Alma Libre

  3. bilire --> tsarachaf

  4. ComfortablySmug --> Alma Libre

  5. Deutsch... Lover --> DumeNuke

  6. DumeNuke --> Emilouko

  7. Emilouko

  8. Himela --> DumeNuke

  9. i_lie_us --> DumeNuke

  10. JKaradakov --> DumeNuke

  11. Joaquin --> ~Melania~

  12. Johnny15 --> DumeNuke

  13. ~Melania~ --> DumeNuke

  14. sophie_96 --> tsarachaf

  15. Soukouu --> tsarachaf

  16. TasosZG --> DumeNuke

  17. tsarachaf

  18. ultraviolence --> tsarachaf

  19. Wild_Boy

  20. Ζαξρεμιος --> tsarachaf




Ψήφοι
8 DumeNuke
5 tsarachaf
1 Alma Libre
1 Emilouko
1 ~Melania~

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 02/08
DumeNuke - Δολοφονία 03/08
Soukouu - Δολοφονία 03/08

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/07 & Τυμβωρυχία 01/08
blue_butterfly [Ιατρός]- Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 02/08

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Αλλάζω, επίσης την ψήφο μου σε MELANIA
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ψηφίζω κι εγώ Μελανία.

Κρατήστε την ηχώ, τώρα έχουμε και μαφιόζο στα φαντάσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Να ρωτήσω τώρα. Μήπως αξίζει να παίξουμε τυμβω πάνω στον Dume για να μην τον φέρουν πίσω με νεκροφάνεια; Ή να την κρατήσουμε για πιο σκιώδεις παίκτες στη συνέχεια;

Επίσης η μόνη περίπτωση να έχουμε 2 θύματα είναι αυτή που είπες Himela?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχαχα κλαίω με την κίνηση της μάγισσας και γενικά μετά τη νεκροφάνεια οι συμπολίτες μου τα έχετε κάνει μπαχαλο

Αλλά ποιος είμαι εγώ για να σας χαλάσω τα superwow σχέδια σας......άμα θέλετε να κρεμάσετε το αιώνια καλό κορίτσι της πόλης θα σας χαλάσω εγώ χατιρι????

Ψήφος στη melania
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Λυπάμαι που σπατάλησα την τυμβωρυχία μου σε άλλο άτομο και δε μπορώ να την παίξω πια σε πιο ύποπτο. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Λυπάμαι που σπατάλησα την τυμβωρυχία μου σε άλλο άτομο και δε μπορώ να την παίξω πια σε πιο ύποπτο. :/:


Το διασκεδάζετε πολύ εκεί στη μαφία πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Να ρωτήσω τώρα. Μήπως αξίζει να παίξουμε τυμβω πάνω στον Dume για να μην τον φέρουν πίσω με νεκροφάνεια; Ή να την κρατήσουμε για πιο σκιώδεις παίκτες στη συνέχεια;

Επίσης η μόνη περίπτωση να έχουμε 2 θύματα είναι αυτή που είπες Himela?

Για την τυμβωρυχία δεν ξέρω. Γιατί όχι όμως; Εξάλλου Κυριακή παίρνουμε κάρτες πάλι. Τί λέτε οι υπόλοιποι;

Αφού και οι δύο έγιναν φαντάσματα και δεν έφυγε κάποιος οριστικά σημαίνει οτι δεν έγινε κάρφωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλησπέρα και από μένα!

Μήπως να κινηθούμε σε Τσαράτσαφ μόνο για να είναι σίγουρα -1 κάρτα μετά το σκ, δεν λέω ότι εχω Μελανία για αθώα αλλά νομίζω είναι πιο ασφαλής δρόμος ο Τσαράτσαφ με το ΣΚ να έρχεται.

Αλλαγή σε Tsarachaf αλλά εδώ θα είμαι για να αλλάξω σε Μελανία αν επιμένετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Συμφωνώ και εγώ όποιος και εάν έχει τύμβο από τους πολίτες να την ρίξει στο Dume :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top