Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Ο σουκου δεν ξέρω τι κάπνισε σήμερα και δεν καταλαβαίνει τι γίνεται αλλά αύριο νηφάλιος θα επανέλθει στα φυσιολογικά του.
Αμα δεν καταλαβαινεις αυτο που σου λεω θα ψηφιζω εσενα μετα τους μαφιοζους να ξες.
Ειναι παρα πολυ απλο και δεν βαζεις δευτερη ταχύτητα για νιωσεις την λογικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Μήπως εδώ το παίζεις πληροφοριοδότης τη στιγμή που όλοι θεωρούμε τη μπλου μαφιοζα για να αθωωθεις;:whistle:
Ξανα καληνύχτα Παλέρμο!

Χιμέλα λαγωνικό.
Γουφ.
Καληνύχτα Χιμελάρα , μην τους λυπάσαι!!!

Αμα δεν καταλαβαινεις αυτο που σου λεω θα ψηφιζω εσενα μετα τους μαφιοζους να ξες.
Ειναι παρα πολυ απλο και δεν βαζεις δευτερη ταχύτητα για νιωσεις την λογικη.


Ωραία άμα σε ευχαριστεί θα το επανεξετάσουμε το θέμα Αλμα στην ώρα του αλλά μέχρι τότε έχουμε Ντιουμ, Τσαρα, Μελανια.Υπομονή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aggelogiannos

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Γυρισα απο τις οικογενειακες υποχρεωσεις και εχω να πω τα εξης :

-Με βαση το ποστ 848 και 896 του johnny......

Πραγματικα δεν εχεις κουραστει? δηλαδη με λες οτι επαναλαμβανομαι ενω εσυ εισαι αυτος που επιμενει στο οτι επεμενα να σε βγαλω που και καλα εκανα γιατι δεν με καλυπτες με τις απαντησεις που μου εδινες και γενικα δεν εκανες τπτ για να δειξεις την αθωοτητα σου.Η χιμελα το εκανε αυτο για σενα..Επρεπε να περιμενω αυτη για να κτλβω οτι εισαι αθωος...ffs δλδ.Καλα επισης τα fake news στο ποστ 896 ηταν δημιουργικα μπορω να πω(ειδικα το "1." που εχεις εκει).

-με βαση το ποστ 895 της χιμελας...

οπως ειπα και πριν εσυ και ο johnny ακομα εκει με μαστιγωνετε, αναφερεις το οτι ημουν 3 ωρες στην ψηφοφορια ενω απλα ηταν η μονη μερα που ημουν ολη μερα σπιτι(τωρα αυτο αμα θες το πιστευεις).Επισης λες οτι το εκανα για να προστατευσω τον σαμαελ(FAKE NEWS)..... απλαηθελα να βγαλω τον johnny γιατι τον θεωρουσα υποπτο(τους λογους μπορειτε να τους δειτε....με λετε ανενεργο ολη την ωρα οποτε εχω λιγα μηνυματα μπορειτε να τα δειτε).


Τωρα θα αναφερθω σε αυτο που με εκανε περισσοτερο εντυπωση ειναι η Τυμβωρυχια της αλμας.Αποδειχθηκε οτι ειναι γιατρος.ΝΑΙΙΙΙ ρε johnny και χιμελα παντε σε μενα.Αφου βγουν τα σιγουρακια tsarachaf kai dume ψηφιστε εμενα και οχι οσους μας ελεγαν παραμυθια για την blue το οτι ηταν μαφιοζα τα οποια και θα αναφερω προφανως.

-Εχουμε την sophie (στο ποστ #806 στην λιστα με τους υποπτους της) που δεν το εχω αναφερει αλλα εχει μπερδεψει τους περισσοτερους εδω μεσα (ειδικα με το "ο ικαριωνας ειναι ΔΑ")

-Εχουμε Soukou (στο ποστ #789) που λεεει εκει περα την blue μαφιοζα και μετα αθωωνει την σοφη επειδη κανει χιλιαδες ερωτησεις σε καθε προταση καθε παιχτη....ναι...οκ

-Εχουμε melania(στο ποστ #812) επεμενε οτι η blue ηταν μαφιοζα και στο ποστ εχει και το καλο το κομματι "Για μενα που η μπλου ήταν ύποπτη δεν με χαλασε η προφυλάκιση σαν προφυλάκιση. Με χάλασε ομως που την έπαιξε ο τσαρα." Δεν της χαλασε η ΑΠ αλλα της χαλασε οτι εγινε απο τον tsarachaf......οοοοοοοκεεεεευυ

-Εχουμε αλμα (στο ποστ #859) που χρησιμοποιει την τυμβωρυχια αλλα πριν την χρησιμοποιησει λεει "Για να βγάλουμε όμως και άκρη με μια κοινή ύποπτη... ".Πολυ υποπτη η γιατρος μπορω να πω ναι....

Αν και ο j karadakov το θεωρησε καλο play που με παραξενευει ειναι απο τους λιγους που αθωωναν blue(ποστ #803) μαζι με deutch (στο ποστ #794)


παω ναα κοιμηθωω γιατι ειμαι πτωμα....

Βλεπω εχει περισσοτερους ο dumenuke......ετσι κιαλλιως και οι 2 σιγουρακια μου φαινονται.Ψηφιζω dumenuke
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Σε παρακαλώ πολύ aggelogiannos θέλω να μου πεις σε ποιο σημείο εδώ (ποστ#806) που επισήμανες, αναφέρω τον Ικαρίωνα ως ΔΑ ή σε κάποιο άλλο σημείο που να λέω τουλάχιστον με σιγουριά ότι είναι ΔΑ.

Γιατί εγώ βλέπω να λέω :

Χθες ο Τσάρα λοιπόν προκειμένου να θολώσει τα νερά, πέταξε κάρτα ΑΠ στην μπλου και μάλιστα τονίζει ότι τι το έκανε αυτό για να αποδείξει την αθωότητά του και συνεπώς ότι είναι πολίτης. Χθες μετά την κάρτα ΑΠ ήμασταν μέσα εγώ ο Ικαρίωνας (τον οποίο ως τώρα δεν τον θεωρώ ύποπτο)


Κάτι είχα αναφέρει σήμερα για ΑΜ(δεν θυμάμαι για ποιον όμως) όμως, αλλά εάν έβλεπες την συνέχεια είμαι καινούργια στο παιχνίδι, και μπερδεύτηκα με τους κανόνες. Όταν λοιπόν κάτι τέτοιο το χρησιμοποιείς για να με κάνεις ένοχη, εκτίθεσαι.:)
Δεν έχω να πω λοιπόν κάτι άλλο ...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είμαι από κινητό αλλά θα κάνω ένα συνοπτικό ποστ.

Σουκου γιατί μας τα χαλας τώρα; Μας λες ότι τον εξέθεσε. Ο Τσάρα έχει εκτεθεί εδώ και 200 ποστ. Αν χρειαζόταν αυτό για να "πειστεις" μάλλον κάτι δεν πάει καλά.

Οι μαφιόζοι θέλουν να κάνουν κάρφωμα απεγνωσμένα αλλά τους λειπουν στοιχεία. Αφού όλοι ξέραμε τον Τσάρα για μαφιόζο η Άλμα είχε την τυμβωρηχια και αναγκάστηκε να την παίξει για να δουν τι είναι η blue. Μπορεί να παίχτηκε και κάτι μια νύχτα για την πάρτη της αυτό δεν το ξέρουμε.

Επίσης με αυτήν την κίνηση φαίνεται και καλουλα κιόλας που εξέθεσε τον ήδη εδώ και 200 ποστ εκτιθέμενο Τσάρα.

Παιδιά μην συζητάτε με μαφιόζους. Σουκου τα τελευταία σου ποστ βάζουν ένα τεράστιο ερωτηματικό στον χαρακτήρα σου. Η δικαιολογία που πήγες να σώσεις Σαμαελ δήθεν επειδή σου ξυνισε η εμιλουκο μπορεί να στέκει ως επιχείρημα αλλά μπορεί να είναι και δικαιολογία. Αν θυμηθούμε καλά τι έγινε ο Dumenuke αμέσως με ψήφισε φέρνοντας με σε ισοπαλία με Ντοιτς και εσύ αμέσως πας προς Εμιλουκο σώζοντας προσωρινά τον Σαμαελ και ζητάς από τους αλλού που πιθανόν να ήταν σε Σαμαελ να πάνε προς Εμιλουκο. Μπορεί να ήσουν άτυχης μπορεί και όχι.

Δηλαδή σοβαρά τώρα μας λες ότι εξέθεσε τον Τσάρα. Και με αυτό το επιχείρημα την υποστηρίζεις. Το σενάριο που σου περιγράφω δηλαδή δεν σου φαίνεται λογικό;

Για το γεγονός ότι "μας περισσεύει μία τυμβωρηχια" τι έχεις να πεις;

Δεν μας τα λες καλά. Πρέπει να παιχτεί ηχώ αύριο να μας πει και ο Ικαριωνας την απόψη του. Δεν μπορεί να φαίνεται μόνο σε εμένα παράξενο αυτό που γράφει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Καλημέρα. Μόλις επέστρεψα σπίτι, ευτυχώς δεν εχετε πει παρα πολλα σήμερα.
Ειμαι πτώμα, οποτε περισσότερα οταν ξυπνησω αυριο, κι επειδή δεν ξέρω τι ώρα θα ναι, ψηφίζω από τώρα κι εγώ DumeNuke
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Διαβάζοντας παλιά ποστ θα ήθελα με επιφύλαξη να αθωώσω προσωρινά την Εμιλούκο γιατί η Άλμα την κατηγορούσε κάποια στιγμή.

Ψηφίζω Dumenuke.

Καλημέρα Παλέρμο!!! Ας μην ξεχάσουμε την ηχώ κάποια στιγμή που θα το συνεννοηθούμε.:)

Και για να απαντήσω στον Σουκου που λέει οτι αν το μέντιουμ έβλεπε οτι η μπλου ήταν αθώα τί θα έκανε: Ε θα μάς το έλεγε έμμεσα τύπου "ρε παιδιά, μήπως η μπλου ήταν αθώα τελικά; τη στιγμή που την έβγαλε μαφιόζος; μήπως να παίζαμε μια νεκροφάνεια πάνω της;" και εκεί θα το συζητούσαμε. Η Άλμα παίζοντας την τυμβωρυχία δεν άφησε περιθώριο να μπούμε σε μια τέτοια διαδικασία αφού το μέντιουμ δεν είχε ακόμα έρθει η ώρα να ρωτήσει για την μπλου. Εξάλλου ΚΑΙ για αυτό παίχτηκε η ΑΠ στην μπλου 2 παρά 5 τη νύχτα, ώστε το μέντιουμ να μην προλάβει να ρωτήσει για αυτήν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλημέρα! :yawn:

Ψηφοφορία για Παρασκευή 3/8

  1. aggelogiannos --> DumeNuke

  2. Alma Libre

  3. bilire

  4. ComfortablySmug --> Alma Libre

  5. Deutsch... Lover --> DumeNuke

  6. DumeNuke

  7. Emilouko

  8. Himela --> DumeNuke

  9. i_lie_us

  10. JKaradakov --> DumeNuke

  11. Joaquin --> DumeNuke

  12. Johnny15 --> DumeNuke

  13. ~Melania~ --> DumeNuke

  14. sophie_96 --> tsarachaf

  15. Soukouu --> tsarachaf

  16. TasosZG --> DumeNuke

  17. tsarachaf

  18. ultraviolence --> tsarachaf

  19. Wild_Boy

  20. Ζαξρεμιος --> tsarachaf




Ψήφοι
8 DumeNuke
4 tsarachaf
1 Alma Libre

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 02/08

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/07 & Τυμβωρυχία 01/08
blue_butterfly [Ιατρός]- Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 02/08

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλημέρα σας.


Εξάλλου ΚΑΙ για αυτό παίχτηκε η ΑΠ στην μπλου 2 παρά 5 τη νύχτα, ώστε το μέντιουμ να μην προλάβει να ρωτήσει για αυτήν.

Για να μπορέσει να ρωτήσει το μέντιουμ θα έπρεπε η ΑΠ να πέσει αρκετά πριν τις 7, ώστε να τελειώσει η διωρία ακύρωσης πριν τις 2 και τότε να μπορεί να ρωτήσει το μέντιουμ. Δεν έχει 5 μέρες που τον ψηφίσαμε τον κανόνα, δε γίνεται να τον ξεχνάτε.


Επίσης να σας κάνω άλλη μια ερώτηση; Γιατί ζητάτε από τον κόσμο να μιλάει, ενώ έχετε βγάλει τις αποφάσεις σας και δεν ακούτε κανέναν, ό,τι κι αν λέει; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Σωστά λές για τον κανόνα.

Εσείς γιατί δεν παραιτειστε αφού σας βρήκαμε και θέλετε να φαμε άλλη μια βδομάδα στο πισί;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εσείς γιατί δεν παραιτειστε αφού σας βρήκαμε και θέλετε να φαμε άλλη μια βδομάδα στο πισί;:)

Καλή μου Σύλβια, ακόμη κι αν ΟΝΤΩΣ είμαι μαφία κι αν ΟΝΤΩΣ μας έχετε βρει όλους κι απλώς μετράμε αντίστροφα, πάλι δεν θα μπορούσαμε να παραιτηθούμε, γιατί το λένε οι κανόνες. Οπότε θα μείνουμε όλοι εδώ μέχρι να μάθουμε τι πραγματικά συμβαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο, ας σχολιάσω κάτι απ'τα χθεσινά

Αρχική Δημοσίευση από ComfortablySmug:
Έχουμε ξεχάσει την έστω και μικρή πιθανότητα τόσο ο τσαφ όσο και η blue να είναι πολιτεε??(δε θα είναι η πρωπρ φορά που θα συμβεί)

Τώρα αυτό εδώ τι είναι; :lol:

Αρχική Δημοσίευση από sophie_96:
Υπενθυμίζω στους συμπολίτες μου εάν έχουν κάρτα νεκροφάνειας να επαναφέρουν τον Ικαρίωνα πίσω εφόσον τον θεωρούμε αθώο, όσο πιο γρήγορα γίνεται!

Δυστυχώς απ'ότι φαίνεται η 3η νεκροφάνεια είναι στα χέρια μαφιόζων είτε την έχει παίκτης που βγήκε εκτός. Δεν θέλω καν να πιστεύω ότι την έχει πολίτης και φοβάται να την ρίξει.
ΤΟ ΚΑΛΟ PLAY ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ? Μας κοροιδεύει η Αλμα κατάμουτρα. Δεν έχει παιχτεί νεκροφάνεια στον Ικαρίωνα που σημαίνει ότι οι μαφιόζοι έχουν τις άλλες 2. Αυτό σημαίνει ότι έχουν δυνατότητες να φέρουν πίσω δικούς τους. Ξοδεύοντας μια τυμβωρυχία τώρα σε έναν παίκτη που δεν ήμασταν καθόλου σίγουροι αν ήταν μαφιόζος δε θα βοηθούσε σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση.

ΑΛΜΑ ΜΑΦΙΟΖΑ
Αρχική Δημοσίευση από Himela:
Σουκου αυτά που λες δεν βγάζουν νόημα, ξαναδιάβασε τι έχει γίνει. Η Άλμα έπαιξε τυμβωρυχία για να ξεφορτωθεί έναν πολίτη που είχε βγάλει ο Τσάρα με ΑΠ ώστε να μην δει το μέντιουμ ότι η μπλου ήταν πολίτης και την επαναφέρουμε με νεκροφάνεια.


Ουσιαστικά έστρεψε τα βλέμματα όλων πάνω της. Θα συμφωνήσω με τον Soukouu εδώ και θα πω ότι λογικά η Άλμα αν έχει κακό ρόλο είναι η πόρνη που προσπαθεί να μπει στο στόχαστρο ώστε να κερδίσει στη μαφία +1ημέρα, είναι κουλό να είναι μαφιόζα και να κάνει τέτοια κίνηση σιγά μη την άφηνε ο τσαφ, είναι εντελώς αυτοκαταστροφικό και για τους 2.
Διαφορετικά Άλμα δεν ξέρω τι σκεφτόσουν πραγματικά. Σε παίκτη που έφαγε ΑΠ απ'τον τσαφ τι περίμενες δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο.

Ηρθα κι εγώ να αφήσω την ψήφο μου στον Dumenuke αφού αυτό επιτάσσει η λαϊκη βούληση για σήμερα και θα είμαι ξανά κοντά σας αργότερα για περισσότερα.

Επειδή είδα να γράφεται για ηχώ, αν κάποιος έχει και θέλει να την παίξει, πpοφανώς να το κάνει από τις 6 και μετά για να έχουμε ψήφους φαντασμάτων για 2 γύρους.

Τα ξαναλέμε (?) Παλέρμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Τα χαιρετίσματά μου στο Παλέρμο. Δεδομένου ότι έπεσε ΑΠ χθες, πήρα την ευκαιρία να κάνω ένα διάλλειμμα και να ξελαμπικάρω λίγο από το παιχνίδι.

Καταρχήν να αναφέρω ότι κάνετε πολύ μεγάλο λάθος που προσπαθείτε να βγάλετε εμένα πρώτο και όχι τον tsarachaf. Έκανα ένα βασικό λάθος στην υπόθεση για την Himela. Θέλετε να μου πείτε ότι όλοι εσείς δεν έχετε κατηγορήσει πολίτη για συμμετοχή στη μαφία???

Πέραν αυτού, στην ψηφοφορία της τρίτης, εγώ ήμουν αυτός που επέμενα για τριπλή ισοψηφία και για αυτό ψήφισα και τον Johnny15, όταν η emilouko άλλαξε ψήφους. Εάν ήμουν μέλος της μαφίας, μαζί με τον Samael, θα μου ήταν πολύ πιο εύκολο να βρω κάτι και να πάω στην Deutch. Ή να κάνω κάποια δράση στο 5λεπτο.

Εκείνη την ημέρα κάναμε 3 διαδικασίες και σε όλες επέμενα στην άποψη μου, παρόλο που φαινόταν ότι το κύμα πήγαινε για Samael. Έχω παίξει αρκετές φορές Παλέρμο για να μπορώ να κάνω μια τυπική εκτίμηση της κατάστασης και να μπορώ να βλέπω προς τα πού πηγαίνουν περίπου οι ψηφοφορίες. Η λογική με την οποία με βγάζετε μαφιόζο στηρίζεται σε πολύ βασικά λάθη από μεριάς μου, τα οποία μπορούν εύκολα να αποφευχθούν και δεν αποφέρουν και κανένα κέρδος, εδώ που τα λέμε. High risk-low reward.

Για αυτό επιμένω στη θέση μου, ότι κάνετε λάθος και πρέπει να με κρατήσετε στο παιχνίδι. Από τη στιγμή που η μόνη ζημιά έχω κάνει στην πλευρά των πολιτών είναι τα σενάρια μου (δεν προσπάθησα να δημιουργήσω κανένα κύμα) το βρίσκω παράλογο να επιμένετε τόσο, ίσως και περισσότερο, να βγάλετε εμένα αντί για τον tsarachaf.

Ίσως σε αυτό να οφείλετε το γεγονός ότι ο ΔΑ άλλαξε τις δικές μου ψήφους, απλώς, εάν ο Comfy είναι όντως ο ΔΑ, από την στιγμή που με ψήφισε την Τετάρτη, πιστεύω ότι φαίνεται ότι υπάρχει σκοπιμότητα, να με βγάλει μπροστά ως mvp, να αλλάξει τις ψήφους μου με κάποιον πολίτη και να στείλει τον tsarachaf στην αφάνεια, αφού εσείς μετά θα προσπαθήσετε να πετάξετε εμένα και όχι τον tsarachaf. Η αντίδρασή σας σε πολλά πράγματα είναι προβλέψιμη και αυτό ακριβώς χρησιμοποιεί η μαφία για να σας κατευθύνει σε λάθη.

Δηλαδή, σε κανέναν δεν κάνει εντύπωση ότι με το που έπεσε η Τυμβωρυχία, η Emilouko πήγε να με ψηφίσει κατυθείαν? Πραγματικά, πόσο πιο προφανής θα μπορούσε να είναι η κατάσταση, από ένα άτομο που προσπαθεί να βρει την μαφία με σενάρια, γιατί δεν μπορεί με άλλο τρόπο να συλλέγει πληροφορίες (εξου και αυτό που είπα προχθές ότι δεν μπορώ να σας βοηθήσω ιδιαίτερα) και στο πρώτο λάθος που κάνει, βγαίνει κάποιος και χωρίς να ζητάει εξηγήσεις ή να περιμένει απαντήσεις, απλά ψηφίζει και προσπαθεί να δημιουργήσει κύμα.

Ναι, το επαναλαμβάνω, η στάση μου απέναντι στην Himela ήταν λάθος. Αλλά σε όλες τις περιπτώσεις ήμουν ανοιχτός στο διάλογο και προσπαθούσα να στηριξω τα σενάρια μου, δεν πετούσα κατηγορίες αριστερά και δεξία.

Σας παρουσιάζω την Έμιλυ ως μαφιόζα και κανείς δεν ασχολείται με αυτό, γιατί αυτή φρόντισε να με σερβίρει ως μαφιόζο σε ώρα που ήμουν εκτός forum. Δείτε απλά ότι 20 περίπου λεπτά μετά την Τυμβωρυχία, είχε έτοιμο κατηγορητήριο. Το λέω για τελευταία φορά (λογικά) ότι έχετε κάνει βασικά λάθη στην θεωρία σας γύρω από την μαφία και αυτό θα σας στοιχίσει. Η προτεραιότητά σας θα έπρεπε να είναι Emilouko και μετά tsarachaf, γιατί η πρώτη κρατάει δύο κάρτες και ενέχει να έχει την Νεκροφάνεια των μαφιόζων. Αν θέλετε να με ακούσετε καλώς, εάν όχι, έκανα ότι μπορούσα.

Η ψήφος μου για σήμερα θα πάει στην Emilouko. Θα επανέλθω μετά την δολοφονία. Εάν και σιγά μην δολοφονήσουν εμένα, μου έχουν σκάψει ήδη το λάκκο για το απόγευμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο :flowers:


Δυστυχώς απ'ότι φαίνεται η 3η νεκροφάνεια είναι στα χέρια μαφιόζων είτε την έχει παίκτης που βγήκε εκτός. Δεν θέλω καν να πιστεύω ότι την έχει πολίτης και φοβάται να την ρίξει.


Είτε το πρώτο σενάριο είτε το 2ο είναι too bad ... :/:Το 2ο πάντως δεν θέλω κι εγώ να το πιστεύω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καλημέρα, Παλέρμο :happy:
Don't mind me, αλλά πέραν του ότι η παραίτηση απαγορεύεται από τους κανόνες, όλη αυτή η συζήτηση είναι σαν να πετάτε το παιχνίδι πίσω σε αυτούς που μόχθησαν για να το οργανώσουν. Αυτό είναι η προσωπική μου εκτίμηση, δε το λέω σαν ΣΕ. :/:

Ψηφοφορία για Παρασκευή 3/8

  1. aggelogiannos --> DumeNuke

  2. Alma Libre

  3. bilire

  4. ComfortablySmug --> Alma Libre

  5. Deutsch... Lover --> DumeNuke

  6. DumeNuke --> Emilouko

  7. Emilouko

  8. Himela --> DumeNuke

  9. i_lie_us --> DumeNuke

  10. JKaradakov --> DumeNuke

  11. Joaquin --> DumeNuke

  12. Johnny15 --> DumeNuke

  13. ~Melania~ --> DumeNuke

  14. sophie_96 --> tsarachaf

  15. Soukouu --> tsarachaf

  16. TasosZG --> DumeNuke

  17. tsarachaf

  18. ultraviolence --> tsarachaf

  19. Wild_Boy

  20. Ζαξρεμιος --> tsarachaf




Ψήφοι
9 DumeNuke
4 tsarachaf
1 Alma Libre
1 Emilouko

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 02/08

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/07 & Τυμβωρυχία 01/08
blue_butterfly [Ιατρός]- Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 02/08

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Καλημέρα, Παλέρμο :happy:
Don't mind me, αλλά πέραν του ότι η παραίτηση απαγορεύεται από τους κανόνες, όλη αυτή η συζήτηση είναι σαν να πετάτε το παιχνίδι πίσω σε αυτούς που μόχθησαν για να το οργανώσουν. Αυτό είναι η προσωπική μου εκτίμηση, δε το λέω σαν ΣΕ. :/:
Ζητώ συγγνώμη λοιπόν, δεν το ήξερα.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelogiannos

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Σε παρακαλώ πολύ aggelogiannos θέλω να μου πεις σε ποιο σημείο εδώ (ποστ#806) που επισήμανες, αναφέρω τον Ικαρίωνα ως ΔΑ ή σε κάποιο άλλο σημείο που να λέω τουλάχιστον με σιγουριά ότι είναι ΔΑ.

το ποστ 806 που ανεφερω ειναι για την λιστα που ανεφερεις την blue και την εχεις μεσα στην λιστα με τους υποπτους σου.Το σημειο με τον ικαριωνα να τον λες ΔΑ δεν ειναι στο ποστ 806 αλλα το αναφερω γιατι με ειχε στιγματισει και ηθελα για να επισημανω ποσο μπερδευεις τις καταστασεις.(δεν θυμαμαι σε ποιο ποστ το λες οτι ο ικαριωνας ειναι ΔΑ αλλα αμα θες μπορω να στο βρω).Καλα το "ειμαι απειρη και μπερδευομαι" πιο πολυ εξαρτιεσαι απο αυτο παρα εγω αλλα τελοσπαντων


Καλημερα παλερμο btw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
το ποστ 806 που ανεφερω ειναι για την λιστα που ανεφερεις την blue και την εχεις μεσα στην λιστα με τους υποπτους σου.Το σημειο με τον ικαριωνα να τον λες ΔΑ δεν ειναι στο ποστ 806 αλλα το αναφερω γιατι με ειχε στιγματισει και ηθελα για να επισημανω ποσο μπερδευεις τις καταστασεις.(δεν θυμαμαι σε ποιο ποστ το λες οτι ο ικαριωνας ειναι ΔΑ αλλα αμα θες μπορω να στο βρω).Καλα το "ειμαι απειρη και μπερδευομαι" πιο πολυ εξαρτιεσαι απο αυτο παρα εγω αλλα τελοσπαντων
Καλημερα παλερμο btw


Δεν θυμάμαι να έχω πει ποτέ εγώ τον Ικαρίωνα ΔΑ πάντως :confused: Και αν το έχω πει που δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο δεν θα το έχω πει με σιγουριά, και δεν έχει νόημα στην παρούσα φάση νομίζω. Βλέπεις άλλωστε ότι με τις εξελίξεις αλλάζουμε γνώμες και σενάρια. Πάρε παράδειγμα τον DumeNuke που κατηγορούσε την Himela τώρα την βγάζει αθώα.
Από χθες τονίζω, ότι θέλω την επαναφορά του Ικαρίωνα, γιατί γυρνάς στα παλιά, και με κατηγορείς ότι μπερδεύω καταστάσεις ;
Μήπως επειδή είσαι μαφιόζος, αναμοχλεύεις τα παλιά,πετώντας το μπαλάκι αλλού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Σας παρουσιάζω την Έμιλυ ως μαφιόζα και κανείς δεν ασχολείται με αυτό, γιατί αυτή φρόντισε να με σερβίρει ως μαφιόζο σε ώρα που ήμουν εκτός forum. Δείτε απλά ότι 20 περίπου λεπτά μετά την Τυμβωρυχία, είχε έτοιμο κατηγορητήριο. Το λέω για τελευταία φορά (λογικά) ότι έχετε κάνει βασικά λάθη στην θεωρία σας γύρω από την μαφία και αυτό θα σας στοιχίσει. Η προτεραιότητά σας θα έπρεπε να είναι Emilouko και μετά tsarachaf, γιατί η πρώτη κρατάει δύο κάρτες και ενέχει να έχει την Νεκροφάνεια των μαφιόζων. Αν θέλετε να με ακούσετε καλώς, εάν όχι, έκανα ότι μπορούσα.

Η ψήφος μου για σήμερα θα πάει στην Emilouko. Θα επανέλθω μετά την δολοφονία. Εάν και σιγά μην δολοφονήσουν εμένα, μου έχουν σκάψει ήδη το λάκκο για το απόγευμα...


Ωραία, να στραφούμε στην Έμιλυ και να αφήσουμε τον Tsaratsaf επειδή έχει δύο κάρτες και δη Νεκροφάνεια.
Και έτσι να αλλάξουμε τις ψήφους, ώστε να κερδίσει ο Tsaratsaf άλλες 24 ώρες να οργανώσει και καμία δολοφονία καλή. Βολικό σενάριο ώστε να αλλάξει κανείς τη ψήφο του, να ανέβει ο Tsaratsaf ( που έχει ήδη 4) και η Έμιλυ ( που εσύ έκανες την αρχή) και να γλυτώσεις μια φορά εσύ και μετά -ίσως- ο Tsaratsaf! Like it.

Για το bold: Μη σε τρώει και η βεβαιότητα... Αν θέλουν να μας δείξουν πόσο λάθος κάνουμε, ίσως και να σε δολοφονήσουν, να φανείς και αθώος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top