Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι εγώ , εφόσον ο ΔΑ έχει δικαίωμα να αλλάξει μία φορά σε όλο το παιχνίδι τις ψήφους μεταξύ 2 παιχτών, τον συνέφερε να ανταλλάξει ψήφους του Dum με τον Joaqin αν δεν γνώριζε/καταλάβαινε με σιγουριά ότι είχε δυνατό ρόλο εφόσον ο Joaqin τελικά ανήκει στους πολίτες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι εγώ , εφόσον ο ΔΑ έχει δικαίωμα να αλλάξει μία φορά σε όλο το παιχνίδι τις ψήφους μεταξύ 2 παιχτών, τον συνέφερε να ανταλλάξει ψήφους του Dum με τον Joaqin αν δεν γνώριζε/καταλάβαινε με σιγουριά ότι είχε δυνατό ρόλο εφόσον ο Joaqin τελικά ανήκει στους πολίτες;
Αν είναι σωστές οι θεωρίες μας, ο ΔΑ πήρε εντολές από τον μαφιόζο του ποιον αθώο να στοχεύσει (χοακίν). Δες τα ποστ μας παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Μωρό μου από τις 16:20 που έγραψες το τελευταίο ποστ όλο και κάτι έγινε. Κάποιο σχόλιο θα μπορούσες να κάνεις. Επίσης πλζ να χρησιμοποιείτε νικς.

Καλή ψηφοφορία!!



Αρχικά έχεις δίκαιο για τα νικς, σόρρυ!
Θα το πω και για'σένα αλλά και για τους άλλους. Όπως είπα χθες, ήμουν παραλία. Και σήμερα πήγα, αλλά αν το έλεγα θα μου την λέγατε, oπότε το άφησα φλου. Έκανα το ποστ και έφυγα βολίδα γιατί είχα αργήσει κιόλας. Μπήκα ένα τέταρτο πριν τελειώσει η ψηφορορία ώστε αν γίνει κάτι, να αλλάξω ψήφο καθώς και χθες δεν ήμουν εδώ και ήταν ύποπτο. Διάβασα σκόρπια μερικά ποστς, είδα στην παράταση ότι θα έφευγε ένας εκ των DumeNuke και tsarachaf πράγμα για το οποίο ήμουν οκ καθώς είχαν ψηφίσει και οι δύο τον Τζόνι.
Στον πρώτο γύρο είχα πει ότι μπορώ να βοηθήσω και πράγματι μπορώ. Αλλά πουθενά δεν είπα ότι θα είμαι 24/7 στο Παλέρμο και πουθενά δεν είπα ότι βοήθεια= σεντόνια στο παιχνίδι. Επίσης δεν θα κάνω πέρα 1-2 απολαύσειςπου έχω, για το παιχνίδι και από ένα σημείο καταντά και περίεργο να λέω πότε θα είμαι εδώ και πότε όχι. Τελευταία φορά που απολογούμαι σε κάποιον για την απουσία μου. Για να προλάβω τον οποιοδήποτε, παρακάλεσα για να μείνω γιατί θεώρησα ότι ο Σπυράκος είχε μικρή πιθανότητα να είχε πιο σημαντικό ρόλο απ'τον δικό μου.
Anyway, ίσως έπρεπε να ήμουν πιο σαφής, από το θέμα των συμμετοχών, αλλά καλό θα ήταν να μην δώσουμε επέκταση όμως, αν θες το συζητάμε ιδιωτικά, στο post-game.
Τώρα τι να σου πω ρε Χιμ, βγάλε τα δικά σου συμπεράσματα.


Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf:
Λοιπόν, σε ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ έχω μία τάση να βάζω υπερβολικά νούμερα.
Αυτό εδώ κανείς δεν το πρόσεξε; Δεν θα μπορούσε να είναι ένα ωραιότατο σήμα προς τον ΔΑ; Γιατί να βάλει κεφαλαία; Σιγά το γεγονός που χρησιμοποιεί υπερβολικά νούμερα ο τσαφ ώστε να ανεβάζει έτσι τον τόνο. Τι κάνει νιάου, νιάου.

Αρχική Δημοσίευση από Jkaradakov:
Λοιπόν...

Τι καταλαβαίνω εγώ απο όλα αυτά.

ο Τσαράτσαφ δεν άλλαξε την ψήφο του.
ο Τσαράτσαφ σήμερα είπε ότι ο Χοακίν είναι αθώος ίσως ως μήνυμα για τους μαφιόζους να του επιβεβαιώσουν ότι όντως είναι.ο
Ο Ντιουμ και ο Ηλίας που θεωρώ μαφιόζους άλλαξαν σε τσαράτσαφ οπότε προτιμούσαν να θυσιάσουν τον ΔΑ του ή να φέρουν σε ισοψηφία ΔΑ - μαφιόζο έτσι ώστε αν δράσει ή να σωσουν και τον μαφιοζο και τον ΔΑ ή να αν περάσει μπροστά ο Τσαράτσαφ να χάσουν τον ΔΑ τους και όχι μαφιόζο.


Ο Τσαράτσαφ πλέον είναι νούμερο για τους πολίτες, σαν ΔΑ χωρις ιδιότητα, και ψήφος για τους μαφιόζους σε ψηφοφορίες.

Αυτά πιστεύω εγώ. Και προφανώς ψήφος στον Dume.



Jkaradakov εδώ μου τα χαλάς. Ο τσαφ δεν άλλαξε την ψήφο γιατί έδωσε σήμα στον ΔΑ για να του αλλάξει τις ψήφους, ήθελε να βγει mvp δες παραπάνω τι έγραψα. Μετά όμως άλλαξαν κι άλλοι ψήφους, ο ΔΑ αντιλήφθηκε ότι ο Dume θα έβγαινε mvp και έβγαλε τον αθώο που του έδωσε ο τσαφ, δηλαδή τον Joaquin.

Ψηφίζω από τώρα tsarachaf.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ψηφίζω Τσαρατσαφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Αν είναι σωστές οι θεωρίες μας, ο ΔΑ πήρε εντολές από τον μαφιόζο του ποιον αθώο να στοχεύσει (χοακίν). Δες τα ποστ μας παραπάνω.


Όντως δεν είχα προσέξει την συνομιλία τσατσάρα και κόμφυ ή μάλλον την προσπέρασα χωρίς να δώσω την απαραίτητη σημασία και όντως δίνει σήμα σε ΔΑ ότι εκτός από εσένα ως αθώα δίνει και τον Joaqin εξού και η ανταλλαγή ψήφων. Με βάση αυτά τα δεδομένα λοιπόν θεωρώ ότι κόμφυ τσατσάρα dume προς το παρόν είναι σίγουρα μαφία. Και όπως φαίνεται το σενάριό μου ότι ο joaqin ανήκει στην μαφία ως τώρα αποδείχθηκε λάθος.

Ψηφίζω λοιπόν με την σειρά μου και εγώ tsarachaf.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Σαν τι κόλπο δηλαδή;


Δεν ξερω να σου πω συγκεκριμένα τίποτα, δεν είμαι στη μαφία.
Αλλά έτσι κι αλλιώς, αυτό που θέλω να πω είναι οτι ειναι κάποια ατομα που μιλάνε μεταξύ τους, συνεργάζονται και δεν πρόκειται να αφήσουν το παιχνίδι έτσι.
Και ξαναλέω, επιτρέψτε μου να μην ειμαι τοσο αισιόδοξος οτι ολα πανε τέλεια και τελειώνουμε γρήγορα το παιχνίδι. Αυτά να τα πούμε όταν κερδίσουμε. Γιατί πολύ πανηγυρικό κλίμα βλέπω.

Τέλος, να επισημάνω το εξής. Ανεξαρτήτως του τι ρόλους έχουν ο tsara και ο Dume, η επόμενη ψηφοφορία δεν πρόκειται να βοηθήσει ιδιαίτερα. Όλοι ανεξαιρέτως θα ψηφίσουν αυτούς τους 2. Και πόσο μάλλον αν κάποιος απ τους δύο αποδειχθεί αθώος, τότε θα είμαστε ακόμα πιο πίσω.

Τελος πάντων, είπα θέλω να διαβάσω οτι εχει μεσολαβησει από την δεύτερη στην τρίτη ψηφοφορία και να απαντήσω σε αυτούς που με κατηγόρησαν.

Αυτα για σήμερα, πραγματικά δεν έχω άλλο χρόνο.

edit: ψηφίζω DumeNuke

Παίζει και η ΠΑΟΚαρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Αντώνη μου δεν ζήτησα από κανέναν να απολογηθεί. Δεν έχω τίποτα προσωπικό με κανέναν σας, σε παίκτες στο παιχνίδι απευθύνομαι...:/:
Συγγνώμη για το οφ αλλά πρώτα από όλα είμαστε άνθρωποι και σας αγαπάω όλους το ίδιο και δε θέλω να στεναχωρώ κανέναν.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Μόλις γύρισα από γυμναστήριο.Τρώω, βλέπω ΠΑΟΚ, κάνω μπάνιο και έρχομαι.

Προς το παρόν,

ΚΑΘΑΡΜΑ ΔΑ, ΘΑ ΣΕΒΕΣΑΙ!!!


Τα λέμε μετά...



Ωωωωω ΠΑΟΚαρα 0-2 όσο έγραφα.Βασιλεία και Μαφία ΚΛΑΡΙΝΟ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μεγάλη σιωπή έπεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλά ντάξει, με γλέντησε ο ΔΑ και με το δίκιο του :P. Περαστικά μου. Τώρα εγώ θα σας πω ότι προφανώς ο ΔΑ εκμεταλλεύτηκε ότι ανέφερα το ρόλο του σήμερα και μετά πέσατε επάνω μου κι αποφάσισε να πετάξει έξω Χοακίνο για να με κάνει ρόμπα, αλλά δε θα με πιστέψετε. Δε πειράζει, εγώ το δηλώνω για τα πρακτικά.

Συμφωνώ κι εγώ με τη νεκροφάνεια πάντως.


Ο Τσαρα δεν αγχώθηκε καν. Είναι σίγουρος μαφιόζος και ήξερε τί θα γίνει. Θα μπορούσαμε να σκεφτούμε τη νεκροφάνεια για τον Χοακίν αλλά ας το συζητήσουμε πρώτα για να μη λέτε οτι δίνω κατευθύνσεις.

Λοιπόν ο γουάιλντ ψήφισε τσαρα οπότε δεν είναι ο ΔΑ γιατί ο ΔΑ άλλαξε τις ψήφους του ντιουμ.

Αυτοί που ψήφισαν ντιουμ:

Εμιλυ, τζόνυ, ικαρίονας, κόμφυ

Αποκλείω από ΔΑ τζόνυ και ικαρίονα (αφού τους θεωρώ αθώους) και θα έλεγα οτι αποκλείω και εμιλυ αφού αν ήταν ΔΑ θα έπρεπε να δράσει χτες.

Καταλήγω σε Κόμφυ για ΔΑ.

Μην πανικοβαλλόμαστε, έχουν ξεκαθαρίσει πολλά πράγματα και έχουμε ρόλους και κάρτες.

Ο Τσάρα καλή μου, είχε έτοιμο το ποστ για τον Ντιουμ, αλλά τον ψήφισαν 900 άτομα μαζεμένα στην παράταση, οπότε κι αν πήγαινα να του ρίξω κι εγώ θα μου λέγατε ακριβώς τα ίδια πράγματα. Δε ξέρω ποια είναι η διαφορά είτε ψήφιζα είτε όχι. Αντί να ασχοληθείτε με τα άτομα που πήγαν μονοκούκι στον Ντιουμ κάθεστε και ασχολείστε με μένα, που ξεκάθαρα είμαι θύμα πλεκτάνης.

Να και η στιχομυθία μεταξύ τσαρα και κόμφυ. Σαν να τον ρωτάει ο κόμφυ "είναι αυτό σήμα στον ΔΑ να δράσει;" και ο τσαρα τού απαντάει "ναι ρε συ, πραγματικά τώρα" και τού λέει οτι δεν έχει καταλάβει τους μαφιόζους του.

Εμένα έτσι μού φαίνεται.

Ντάξει, παιδιά τα βρήκατε όλα, μπράβο. Αλλά ακόμη δε μου είπατε γιατί αν είναι ο Κόμφυ ΔΑ κι εγώ μαφιόζος τον άφηνα να κάνει υγιεινό περίπατο με τον Ιορδάνη και να βγάλει τον Σαμ. Όταν μου το πείτε το συζητάμε

Λοιπόν προς το παρόν να διευκρινίσω ότι η αλλαγή μου στην αρχη σε tsara ήταν για να οδηγηθούμε σε τριπλή 5-5-5.

Από κει και πέρα προσωπικά αποκλείω να είναι όλα όσο ευνοϊκά όσο τα παρουσιάζουν συγκεκριμένοι παίκτες, αν θέλετε πειτε με απαισιοδοξο. Αλλά εδω περα ουσιαστικά καποιοι βγαινουν και μας λενε οτι ειναι τους έχουμε ανακαλύψει ολους. Δεν εχω πρόβλημα να ακολουθήσω τη σκέψη σας, αλλα πάντα να έχουμε στο μυαλό μας ότι ίσως εχει γινει καποιο κόλπο απ τη μαφία. Ή οτι μπορει να γίνει στη συνέχεια.

Τέλος, εκκρεμούν απαντήσεις μου σε κατηγοριες που είδα φευγαλέα απο Johnny σίγουρα και αν θυμάμαι καλα από Ikariona. Αύριο λογικά, αν ζω κιόλας.


Μην κάνεις το λάθος να χρησιμοποιείς το δικό σου μυαλό, εδώ είναι Παλέρμο, τα σκέφτονται όλα ο ικαρίωνας και η Χιμέλα για σένα. Εσύ μόνο να ακούς και να κάνεις ό,τι σου λένε. Η σκέψη είναι κακό πράγμα.

Λοιπόν για να τελειώνουμε. Εγώ πιστεύω ότι θα έπρεπε να ασχοληθούμε με το ΠΟΙΟΙ πήγαν και άλλαξαν ψήφο για να βγει ο Ντιουμ οπωσδήποτε mvp. Γιατί δε βγήκε απλώς mvp, αλλά είχε και αέρα 2 ψήφων. Επειδή επίσης κανείς δε το σχολιάζει. Καλό είναι να δούμε ΠΩΣ η blue έφτασε από 5 ψήφους στις 2.

Βάλτε το μυαλό σας να δουλέψει, δεν είναι ΠΟΤΕ όλα τόσο ξεκάθαρα.

Αυτά για τώρα. Ψηφίζω Emilouko, γιατί από τους 4 που έκαναν αλλαγές μου φαίνεται η πιο ύποπτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ο Τσαρα δεν αγχώθηκε καν. Είναι σίγουρος μαφιόζος και ήξερε τί θα γίνει. Θα μπορούσαμε να σκεφτούμε τη νεκροφάνεια για τον Χοακίν αλλά ας το συζητήσουμε πρώτα για να μη λέτε οτι δίνω κατευθύνσεις.

Λοιπόν ο γουάιλντ ψήφισε τσαρα οπότε δεν είναι ο ΔΑ γιατί ο ΔΑ άλλαξε τις ψήφους του ντιουμ.

Αυτοί που ψήφισαν ντιουμ:

Εμιλυ, τζόνυ, ικαρίονας, κόμφυ

Αποκλείω από ΔΑ τζόνυ και ικαρίονα (αφού τους θεωρώ αθώους) και θα έλεγα οτι αποκλείω και εμιλυ αφού αν ήταν ΔΑ θα έπρεπε να δράσει χτες.

Καταλήγω σε Κόμφυ για ΔΑ.

Μην πανικοβαλλόμαστε, έχουν ξεκαθαρίσει πολλά πράγματα και έχουμε ρόλους και κάρτες.

Συμφωνω απολυτως. ΔΑ μονο ο Κονφορταμπλι. και πλεον ειναι αχρηστος. Μπορουμε να βγαζουμε τους μαφιοζους με ανεση. Η ψηφος μου στον TSARACHAF. Πρεπει να φαει 10 ψηφους τωρα. Να μην τους φτανουν οι ακυρωσεις που πιθανως θα εχουν.

Πωω απ' την ενταση ουτε που καταλαβα πως τελειωσε η πτήση. Ειμαι στο αεροπλανο ολη αυτη την ωρα.

Ενα αλεξισφαιρο καπου παραπερα σιγουρα ανακουφιστηκε με το τελος της ιδιοτητας του ΔΑ. Και η μαγισσα εξισου βεβαια. Κι εγω πολυ πιο ανετος νιωθω τωρα. Αντε γεια.

Και πιο πάνω στο ποστ του Χιμελα:




Αν είναι ΔΑ ο comf βγάζει νόημα.

Εγώ είχα ασυλία από αυτοκράτορα οπότε να το σήμα για Χοακίν.


Με αυτό το σκεπτικό, όντως ο Κομφ μπορεί άνετα να είναι ΔΑ και όντως το ότι η Χιμέλα είχε ασυλία η αναφορά στον Χοακίν δεν ήταν τυχαία, όπως και η δικαιολογία για τη τόσο σίγουρη αθωότητα του Χοακίν που έδωσε το τσαρατσάφ.
Ικαρίωνα, μέτρα με στους 10.

Αλλαγή σε Tsaratsaf

Τώρα που έχω υπολογιστή πρέπει να διαβάσω και τα υπόλοιπα βέβαια. Σίγουρα έχει γίνει μεγάλο βήμα
Wilde, δεν νομίζω να υπάρχει ένα τόσο καλά στημένο παιχνίδι από τον Ικαρίωνα και τη Χιμέλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλησπέρα και καληνύχτα,
Μου φαίνεται με το που φτάσω στο προορισμό μου θα πέσω να κοιμηθώ οπότε γράφω το τελευταίο μου μήνυμα για σήμερα.
Όλα αυτά που λετε βγάζουν νόημα.Οποτε αν ο tsarachaf έδωσε σήμα στον Conformortablysmug τότε έχουμε δίδυμο δολοφόνου - ΔΑ. Το θέμα είναι τελικά ο DumeNuke είναι το ίδιο ένοχος?Το κατηγορουσαμε άδικα και ήταν αποδιοπομπαιος τραγος η είναι και αυτός δολοφόνος με σιγουριά ? Θα τα κοιτάξω ξανά αύριο μήπως μπορέσω να βοηθησω προσθετοντας κάτι καινούργιο γιατί νομίζω επαναλαμβάνω αυτά που έχετε πει και οι υπόλοιποι.
Για την ώρα ψηφίζω tsarachaf.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Βρε τσάρα, η εμμονή σου να προσπαθείς να σώσεις τον κρυφό μαφιόζο χτες τι ήταν δηλαδή; Και ο Dume το ίδιο, μάλιστα είχατε ξεκινήσει εκστρατεία κατά της Χιμέλας αλλά διακόπηκε γρήγορα λόγω τυμβωρυχίας.

Έστω ότι η Χιμέλα είναι μαφιόζα, και είμαι και εγώ μαφιόζος, εσείς τι στο διάολο κάνατε στο παιχνίδι προστατεύοντας έναν κρυφό μαφιόζο με τόσο ζήλο χτες; Και ο aggelogiannos τα ίδια και τώρα το δικαιολογεί ότι απλά έπαιξε λανθασμένα, αλλά αν ήταν πολίτης δε θα ασχολούνταν μόνο με εμένα προσπαθώντας να προκαλέσει κύμα εναντίον μου το οποίο φυσικά ευνοούσε εν τέλει τον κρυφό μαφιόζο. Έκανε ένα ποστ ανα δέκα σελίδες ενώ χτες έμενε μεχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο πέντε ώρες να με ψηφίζει για να φύγω. Με κατηγορείς από πάνω κιόλας ότι χαλάω το παιχνίδι των πολιτών όταν χτες όλη μέρα έσωζες μαζί με τους άλλους τον κρυφό μαφιόζο. Καταλαβαίνεις ότι δεν έχει νόημα αυτό που λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Παιδιά, ξέρω ότι πολλοί σας είστε από κινητό, αλλά παρακαλώ πολύ, όταν ψηφίζετε, έστω ένα bold στο όνομα.
Ευχαριστώ.

Ψηφοφορία για Πέμπτη 2/8

  1. aggelogiannos

  2. Alma Libre

  3. bilire --> tsarachaf

  4. blue_butterfly

  5. ComfortablySmug

  6. Deutsch... Lover --> tsarachaf

  7. DumeNuke

  8. Emilouko --> tsarachaf

  9. Himela--> tsarachaf

  10. i_lie_us

  11. Ikarionas--> tsarachaf

  12. JKaradakov --> DumeNuke

  13. Joaquin

  14. Johnny15 --> tsarachaf

  15. ~Melania~

  16. sophie_96 --> tsarachaf

  17. Soukouu

  18. TasosZG

  19. tsarachaf --> Emilouko

  20. ultraviolence --> tsarachaf

  21. Wild_Boy --> DumeNuke

  22. Ζαξρεμιος




Ψήφοι
8 tsarachaf
2 DumeNuke
1 Emilouko

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/07 & Τυμβωρυχία 01/08

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Ikarionas
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλησπέρα και καληνύχτα,
Μου φαίνεται με το που φτάσω στο προορισμό μου θα πέσω να κοιμηθώ οπότε γράφω το τελευταίο μου μήνυμα για σήμερα.
Όλα αυτά που λετε βγάζουν νόημα.Οποτε αν ο tsarachaf έδωσε σήμα στον Conformortablysmug τότε έχουμε δίδυμο δολοφόνου - ΔΑ. Το θέμα είναι τελικά ο DumeNuke είναι το ίδιο ένοχος?Το κατηγορουσαμε άδικα και ήταν αποδιοπομπαιος τραγος η είναι και αυτός δολοφόνος με σιγουριά ? Θα τα κοιτάξω ξανά αύριο μήπως μπορέσω να βοηθησω προσθετοντας κάτι καινούργιο γιατί νομίζω επαναλαμβάνω αυτά που έχετε πει και οι υπόλοιποι.
Για την ώρα ψηφίζω tsarachaf.

Δεν μπορείς να τον αφήσεις όμως και τον Dume. Η φράση του στο πόστ: ''Θα είμαι καλή αποχώρηση'' με τόση σιγουριά, δεν ήταν καλή. Ήταν σαν να το έλεγε εκ του ασφαλούς.
Εκτός αυτού όμως, κάπου, αν δεν κάνω λάθος, αναφέρθηκε και στο να παιχτεί η δεύτερη τυμβο στο πρόσωπό του. Δηλαδή, αντο σχέδιο με τον ΔΑ δεν πετύχαινε και έφευγε, να ξοδευόταν η κάρτα εκεί.
Μπορεί να είναι χαζομάρα σκέψη:| αλλά είναι μια πιθανή απάντηση στην ερώτησή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Θελω να ξανατονισω στον πολίτη που τυχόν έχει την ακύρωση άμεσης προφυλάκισης ότι για να σώσουν αύριο τον Τσάρα ίσως παίξουν την άμεση προφυλάκιση μέσα στη νύχτα. Δείτε εδώ τους νέους κανόνες για το πότε μπορεί να παιχτεί η ακύρωση άμεσης προφυλάκισης https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4423797&postcount=88

Αν έχετε απορίες ρωτήστε με πμ τη ΣΕ.

Αν έχετε την κάρτα ακύρωση άμεσης προφυλακισης και έχετε τη δυνατότητα να ρίχνετε πού και πού μια ματιά στο παιχνιδι, θα βοηθούσε πολύ να την παίξετε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Λοιπόν, ξεκινάμε από τα βασικά, στη διάρκεια του 5λεπτου διαγράφηκαν 2 post. Είμαι σίγουρος πως σχεδόν όλοι τα έχετε δει αλλά αυτά έχουν διαγραφεί, θεωρούνται μη γενόμενα.

Στα της ψηφοφορίας, mvp είναι ο DumeNuke με 9 ψήφους έναντι 7 του tsarachaf. Ωστόσο, η ΣΕ δέχθηκε μήνυμα από τον Διεφθαρμένο Αστυνομικό, ο οποίος κι επιθυμεί την αλλαγή των ψήφων του DumeNuke (9) με τις ψήφους του Joaquin (0). Συνεπώς, ο Joaquin είναι ο σημερινός mvp κι αποχωρεί για τη χώρα των φαντασμάτων έχοντας δικαίωμα για τελευταία λόγια.
Αυτό με το "μη γενόμενα" είναι το Παλέρμο που όλοι αγαπάμε, όχι όπως χθες που μας είπατε τι έκανε εδιτ ο Σαμ. :bleh:

Μπορώ να πω ότι μετά από τις εξελίξεις με τις αποτυχημένες δολοφονίες και την ενοχή του Σαμ μου φαινόταν too good to be true να μην δρούσε σήμερα ο ΔΑ αφού όντως ζει τελικά.
Προσωπικά δεν αντιλήφθηκα σινιάλα (θεωρώ ότι γενικά δεν είμαι καλός σε αυτό και από το έτερο παιχνίδι που έχω παίξει) αλλά διαβάζοντας αυτά που λέει παρακάτω η Χιμέλα για πιθανό κόμφι και οι παραθέσεις που έκανε, φαίνονται μία πολύ καλή εξήγηση η αλήθεια είναι. Εγώ δεν θέλω τόσο να αρχίσω να ψάχνω τον ΔΑ πάντως, δίνω προτεραιότητα στους μαφιόζους.
Το σίγουρο είναι ότι αν πράγματι το σινιάλο στον ΔΑ έγινε αντιληπτό και στη συνέχεια έγινε και από τη μαφία αντιληπτό ότι το κατάλαβε εκείνος, δεν έχει κανένα νόημα να μπούμε στο τρυπάκι "Ρε συ, εγώ θεωρούσα τον Χ μαφία μαζί με τον Υ, γιατί ο Χ πάει και αλλάζει ψήφο πάνω του ενώ είναι στην ίδια ομάδα;", γιατί οι αλλαγές θα έγιναν εκ του ασφαλούς.

Αν θεωρήσουμε λοιπόν ότι το μήνυμα πράγματι εστάλη και ήρθε και αναφορά, ο μόνος καημός της μαφίας στην παράταση θα είναι να ήταν να είναι διαφορετικές οι ψήφοι μεταξύ (τσαρατσαφ, ντιουμ) ώστε να μη μηδενιστεί το λάθος άτομο (πχ. με λήξη παράτασης 5 Ντιουμ - 5 Τσάρα - 0 Χοακίν και αντιστροφή τσάρα - χοακίν, φεύγει ο Ντιούμ ή ο Τσάρα, ανάλογα ποιανού οι ψήφοι θα μεταφερθούν στον Χοακίν), πράγμα που θα ήταν σπατάλη της ιδιότητας.
Δηλαδή να πάρει κεφάλι σχετικά νωρίς οποιοσδήποτε εκ των δύο (αν είναι και οι δύο μαφία) ή συγκεκριμένα ο Ντιούμ (αν είναι μαφία ο Ντιουμ και είναι στο συνασπισμό των πολιτών ο τσάρα, για να φύγει ο Τσάρα ολίγον τι από σπόντα).
Τις αλλαγές τις βλέπω λίγο πιο αναλυτικά παρακάτω.


Ο Ντιουμ και ο Ηλίας που θεωρώ μαφιόζους άλλαξαν σε τσαράτσαφ οπότε προτιμούσαν να θυσιάσουν τον ΔΑ του ή να φέρουν σε ισοψηφία ΔΑ - μαφιόζο έτσι ώστε αν δράσει ή να σωσουν και τον μαφιοζο και τον ΔΑ ή να αν περάσει μπροστά ο Τσαράτσαφ να χάσουν τον ΔΑ τους και όχι μαφιόζο.
Προσωπικά χάθηκα με το σκεπτικό ως τσαρατσάφ για ΔΑ, θα το κοιτάξω καλύτερα μετά.

Τη δική μου αλλαγή, for what it's worth, ήμουν συντονισμένος από τις :05 να την κάνω, αρχικά σε Τσάρα γιατί συνειδητοποίησα ότι ήταν 5 Μπλου - 5 Ντιουμ - 4 Τσάρα τελικά, ενώ νόμιζα ότι είχαμε κλείσει με τριπλή.
Βλέπω την τριπλή που τελικά δημιουργεί ο wild στο :06 και αράζω λίγο.
Βλέπω αλλαγή Ντιουμ σε Τσάρα, λέω λογικό, ότι ρόλους και να έχουν, θα την έκανε, είτε για να υπερασπιστεί τον εαυτό του, είτε για τα μάτια του κόσμου στην τελική. Εκείνη τη στιγμή σκέφτηκα και αλλαγή σε Ντιούμ για να φέρω ισοψηφία, αλλά ήμασταν στο :07, η ψηφοφορία προφανώς δεν θα έκλεινε έτσι και δεν ήθελα να χαραμίσω την αλλαγή μου από τότε.
Και μετά βλέπω απανωτές αλλαγές σε Ντιούμ από Emilouko, johnny, ikariona (μέχρι εκεί θυμάμαι ότι είχα δει αλλαγές) και χωρίς να κάνω τα μαθηματικά, έχοντας στο νου μόνο ότι Εμιλούκο την πήρε από τσάρα για να την πάει Ντιουμ, καταλαβαίνω ότι Ντιουμ έχει φύγει με πάνω από 2 ψήφους μπροστά, και την πάω Τσάρα.

Η αλήθεια είναι αν και όπως είπα και παραπάνω θεωρούσα πιθανή τη δράση ΔΑ σήμερα λόγω του Βατερλώ της μαφίας, δεν το σκέφτηκα εκείνη την ώρα και δεν έδρασα με γνώμονα να εμποδίσω δουλειά ΔΑ και να είναι ψήλα και ο Τσαρατσάφ για σιγουριά.
Την πόσταρα ενστικτωδώς στο :09 για να ανεβάσω λίγο τσάρα, γιατί απλά δεν μου άρεσε να πάει τόσο πάνω η διαφορά.
Και στην τελική και ισοψηφία να προκαλούσα προσωπικά δεν θα με πείραζε αν δεν ήταν ο δήμαρχος μεταξύ αυτών.

Θα μου πεις έτσι θα γινόταν narrow down ο Δήμαρχος (το οποίο δεν θα ήθελα να γίνει), και θα 'χεις και δίκιο.
Ε μου πέρασε κι αυτό από το μυαλό, το ζύγιασα, και μου φάνηκε μικρό το ρίσκο στο συνδυασμό (να καταφέρει να ανέβει τόσο πάνω ο τσάρα ενώ εγώ τους έβλεπα στο 8-4) και (να είναι ο δήμαρχος μέσα σε αυτές τις ψήφους).
Στην τελική αν είναι και οι δύο όντως μαφιόζοι και με ανάγκαζες να ψηφίσω μεταξύ αυτών, τσαρατσάφ θα διάλεγα νομίζω πάλι, και λέω ας το εκφράσω με την ψήφο μου, μην μείνει στον όχι με πολλές αγγελογιαννο που την είχα αφού τη συγκεκριμένη στιγμή τους θεωρούσα το ίδιο ύποπτους αυτούς τους δύο.

Δεν ξέρω αν γίνεται κάπως αντιληπτό το τι είχα στο κεφάλι μου, αλλά έτσι πήγα και χαίρομαι που εντέλει είχαμε δράση ΔΑ και γιατί αν πράγματι έφευγε ο Ντιουμ με 9 κάτι θα μου φαινόταν λάθος με τις αλλαγές που έγιναν προς αυτόν στην παράταση και τη μεγάλη διαφορά, και γιατί πλέον έχει σπαταληθεί η ιδιότητά του ΔΑ.

Δεν μπορώ μα ειμαι 100% σιγουρος και μπορει να κανω πατατα αλλα νομιζω οτι επαιζε σαν αθωος και οτι παιζει να εχει δυνατο ρολο. Τον εβγαλε και ο ΔΑ και φοβαμαι μην του ριξουν τυμβωρυχια και ξεκαθαρισει το παιχνιδι καπως για τη μαφια. Οποτε ριχνω νεκροφανεια στον Τζοακιμ και ο θεος βοηθος. Να διατηρησω το προβαδισμσ των αθωων.
Η νεκροφάνεια στο Χοακίν είναι πολύ σωστή κίνηση αν ο τσάρα είναι μαφιόζος και η στιχομυθία τσάρα-κόμφ ήταν η σινιαλοσυζήτηση.
Σε αντίθετη περίπτωση, η επιλογή του Χοακίν από τον ΔΑ για αλλαγή, θα μπορούσε απλά να έδειχνε ότι εκείνος (ο ΔΑ δηλαδή), έχει για σίγουρο αθώο τον Χοακίν και απλά θεωρεί μαφιόζο τον Ντιούμ.
Στην δεύτερη περίπτωση, η νεκροφάνεια ίσως είναι απρόσεκτη.

Αλλά και θα διαλέξω να το δω θετικά, και θα δώσω αρκετά λιγότερες πιθανότητες στο δεύτερο.

Λοιπόν εσύ Ιορδάνη λες οτι ο ΔΑ ήταν ο τσαρα; Και γιατί δεν έδωσε κι αυτός μια επιπλέον ψήφο στον ντιουμ ώστε να είναι πιο σίγουρος οτι θα πάρει την πλειοψηφία των ψήφων και να κάνει την αλλαγή;
Έχει μία λογική η απορία αλλά μπορεί και απλά να μην το έκανε για να μην πέσουν βλέμματα πάνω του αν έβλεπε ότι είχε ξεκαθαρίσει τόσο πολύ το τοπίο στις ψήφους.
Ωστόσο συμφωνώ γενικά ότι ο ΔΑ είναι πιθανό να βρίσκεται στις τελικές ψήφους του Ντιούμ και να την έδωσε για σιγουριά.


Να και η στιχομυθία μεταξύ τσαρα και κόμφυ. Σαν να τον ρωτάει ο κόμφυ "είναι αυτό σήμα στον ΔΑ να δράσει;" και ο τσαρα τού απαντάει "ναι ρε συ, πραγματικά τώρα" και τού λέει οτι δεν έχει καταλάβει τους μαφιόζους του.

Εμένα έτσι μού φαίνεται.
Και συνεχίζω να λέω ότι αν έχεις βγει σε όλα (και σε αυτό) σωστή και είσαι στη μεριά των πολιτών, έχεις κάνει πολύ καλό παιχνίδι.
(Αν απ' την άλλη είσαι στης μαφίας, έχεις κάνει εξαιρετικό παιχνίδι).

Εγώ είχα ασυλία από αυτοκράτορα οπότε να το σήμα για Χοακίν.
Αυτό με κάνει να θυμηθώ τις ωραίες συζητήσεις που είχαμε το 16 στο τόπικ με τις απορίες του παιχνιδιού.
Για κάποιο λόγο θυμάμαι ότι είχαμε καταλήξει το ότι είναι στην κρίση της ΣΕ αν θα μπορούσε η αντιστροφή να γίνει στον έχων την ασυλία ή όχι. Δεν μπορώ να ξέρω τι ίσχυσε τελικά (δε ζητάω και από την ΣΕ να πει, αυτά πάνε για ποστ-γκειμ) αλλά αν υϊοθετήθηκε ότι δεν μπορούσες να φας εσύ αντιστροφή και αν η επίμαχη στιχομυθία τσάρα-Κόμφι είναι η επιβεβαιώση "κάνουμε σήμα, ξύπνα" προς τον ΔΑ (όποιος κι αν είναι, εγώ δεν δένω κόμπο ότι είναι ο Κόμφι πχ), δεδομένου ότι η αναφορά του τσάρα σε 2 αθώους γίνεται πολύ νωρίς (15:08 προς τον Σουκού) τη στιγμή που το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας δεν έχει κριθεί, τότε το πιθανότερο είναι να είναι και οι δύο (Ντιουμ, Τσάρα) να είναι στη μαφία.
Τι θέλω να πω (γιατί χάθηκα κι εγώ λίγο καθώς νόμιζα ότι η αναφορά 2 αθώων είχε γίνει προς τον Κομφ και όχι τον Σουκου, τώρα το αντελήφθην αυτό):
Να δούμε γενικά πόσο νωρίς εμφανίζονται λεγόμενα τσάρα που φαίνεται να είναι σήματα, γιατί αν τότε η ψηφοφορία ήταν αμφίρροπη, τότε βάζουμε και τους δυο ως πολύ πιθανούς μαφιόζους.

Προσωπικά δεν έχω το κουράγιο να το κάνω γιατί πρακτικά από τις 2 δεν έχω σταματήσει να γράφω.

Αυτά, και + στην προσοχή που πρέπει να δείχνει ο κάτοχος ακύρωσης ακύρωσης ΑΠ που είπε (και ξαναείπε απ' ότι βλέπω) η Χιμέλα γιατί αν έχει (ακόμα) η μαφία ΑΠ και έχουν σφίξει τα γάλατα για εκείνη όσο νομίζουμε, φρονώ ότι θα παιχτεί πολύ σύντομα.

Κλείνοντας, να δώσω και μια ψήφο μπας και δω καμιά σειρά και αφήσω το θέμα για λίγο.
Δεν μου κάνει διαφορά η αλήθεια είναι αυτή τη στιγμή αν θα την δώσω σε τσάρα ή Dumenuke.
Αντίστοιχα μπορεί ακόμα να την έδινα σε aggelogianno αν υπήρχε τάση προς εκεί γιατί δεν μου έχουν φύγει υποψίες από αυτά που είπα στο προηγούμενο σεντονωτό ποστ μου.
Μοιραία πλέον όμως, αν όντως υπήρξε σήμα στον ΔΑ και έγινε σωστή συνεννόηση, θα αρχίσω να έχω και ως ύποπτους σε ρόλο συνασπισμού μαφίας αυτούς που έχουν αλλαγές μέχρι το :08 προς τον Ντιουμ για να κλειδώσει καλά η αντιστροφή (δηλαδή Εμιλούκο, Ικαριώνας, Τζόνυ, Κόμφυ).
(Και για να το τραβήξω λίγο ακόμα με τα σενάρια, αν ο Τζόνυ ανήκει στον παραπάνω συνασπισμό, αυτό δημιουργεί διάφορα ερωτήματα και για τον ρόλο του, και για όσους έχουν υποστηρίξει την αθωότητά του, αλλά αυτό θα ξεκαθαριστεί σχετικά σύντομα υποθέτω.)

Ψήφος λοιπόν σε tsarachaf (απλά γιατί βλέπω την τάση προς τα εκεί και συμφωνώ ότι μου φαίνεται ύποπτος).

Καληνύχτα Παλέρμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Θα μπω κατευθείαν στο ψητο. Ντουμ και Τσαρα έδειχναν εξαρχής μια σιγουριά για την ασφάλεια τους, αλλά προβληματίζομαι ακόμα αν ο Τσάρα είναι μαφιόζος ή ΔΑ. Δύο σενάρια επικρατούν: ή αυτός μαφιόζος και ΔΑ ο Κόμφι (από τα πιο πιθανά; ) και από την άλλη ΔΑ ο Τσάρα, να προσπαθεί να τραβήξει απεγνωσμένα πάνω του τη προσοχή για να πάρει οδηγίες.

Αλλαγή σε blue
Η σχέση τους με τη μπλου (που δεν μπορώ να πω ότι κινδύνευσε και ιδιαίτερα) είναι φανερή. Προφανώς και κάπου χώνονται να την στοχοποιήσουν για να μην την σκεφτούμε αργότερα. Μπλου εξακολουθείς να είσαι τοπ ύποπτη για μενα.

Ενδιαφέρουσα η τροπή του παιχνιδιού ...

Με ποιο τρόπο; Πρέπει να σε ρωτάμε για να μας εξηγήσεις τι σκέφτεσαι;
Aχ ναι γυρνάει πίσω ο Χουακινν!

Συμφωνώ με αυτά που λέει η Χιμέλα για comfi. Για μένα τσαρα ντουμ σίγουροι κακοί και οι 2.

Βολική συμφωνία με Χιμέλα. Προσπαθείς να την πάρεις με τα νερά σου;

Επίσης Τζοακίν προς το παρόν αθωώνεσαι σοβαρά στα μάτια μας. Η επιστροφή σου ήταν μια ακόμα σημαντική νίκη για την ομάδα των πολιτών.

Καλά ντάξει, με γλέντησε ο ΔΑ και με το δίκιο του :P. Περαστικά μου. Τώρα εγώ θα σας πω ότι προφανώς ο ΔΑ εκμεταλλεύτηκε ότι ανέφερα το ρόλο του σήμερα και μετά πέσατε επάνω μου κι αποφάσισε να πετάξει έξω Χοακίνο για να με κάνει ρόμπα, αλλά δε θα με πιστέψετε. Δε πειράζει, εγώ το δηλώνω για τα πρακτικά.

Συμφωνώ κι εγώ με τη νεκροφάνεια πάντως.




Ο Τσάρα καλή μου, είχε έτοιμο το ποστ για τον Ντιουμ, αλλά τον ψήφισαν 900 άτομα μαζεμένα στην παράταση, οπότε κι αν πήγαινα να του ρίξω κι εγώ θα μου λέγατε ακριβώς τα ίδια πράγματα. Δε ξέρω ποια είναι η διαφορά είτε ψήφιζα είτε όχι. Αντί να ασχοληθείτε με τα άτομα που πήγαν μονοκούκι στον Ντιουμ κάθεστε και ασχολείστε με μένα, που ξεκάθαρα είμαι θύμα πλεκτάνης.



Ντάξει, παιδιά τα βρήκατε όλα, μπράβο. Αλλά ακόμη δε μου είπατε γιατί αν είναι ο Κόμφυ ΔΑ κι εγώ μαφιόζος τον άφηνα να κάνει υγιεινό περίπατο με τον Ιορδάνη και να βγάλει τον Σαμ. Όταν μου το πείτε το συζητάμε




Μην κάνεις το λάθος να χρησιμοποιείς το δικό σου μυαλό, εδώ είναι Παλέρμο, τα σκέφτονται όλα ο ικαρίωνας και η Χιμέλα για σένα. Εσύ μόνο να ακούς και να κάνεις ό,τι σου λένε. Η σκέψη είναι κακό πράγμα.

Λοιπόν για να τελειώνουμε. Εγώ πιστεύω ότι θα έπρεπε να ασχοληθούμε με το ΠΟΙΟΙ πήγαν και άλλαξαν ψήφο για να βγει ο Ντιουμ οπωσδήποτε mvp. Γιατί δε βγήκε απλώς mvp, αλλά είχε και αέρα 2 ψήφων. Επειδή επίσης κανείς δε το σχολιάζει. Καλό είναι να δούμε ΠΩΣ η blue έφτασε από 5 ψήφους στις 2.

Βάλτε το μυαλό σας να δουλέψει, δεν είναι ΠΟΤΕ όλα τόσο ξεκάθαρα.

Αυτά για τώρα. Ψηφίζω Emilouko, γιατί από τους 4 που έκαναν αλλαγές μου φαίνεται η πιο ύποπτη.

Ψηφίζει την Έμιλυ για να πούμε μετά "α την ψήφισε άρα είναι αθώα" :whistle:

Ψήφος από εμένα στον DumeNuke γιατί πιστεύω ότι ένας από τους δύο τσαρα-ντουμ πρεπει να φυγει αμεσα. Αφου ο Τσαρα ειναι ψηλά θα ανεβάσω τον άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Α ρε ΔΑ ιερόσυλε. Τόλμησες να με διαολοστείλεις απ'τον 2ο γύρο αλλά ευτυχώς βρέθηκε ένας λογικός άνθρωπος, μπράβο Ικαρίωνα που έδρασες ταχέως.Δεν θα το μετανιώσετε πολιτάκια, η φωνή της λογικής και ο καθρέφτης των ενστίκτων σας είναι πίσω.Σας είπα ότι ο Ακριβός βρωμάει, επιβεβαιώθηκα.Αλλά δεν πανηγυρίζουμε ακόμα, μέχρι την τελική νίκη.Λίγο υπομονή. Προς το παρόν φαίνεται ότι ο Comf είναι ο ΔΑ και αφού έκανε ότι ήταν να κάνει, τον παρατάμε σε μια γωνία και δεν διαβάζουμε καν τι γράφει...
Καλά ντάξει, με γλέντησε ο ΔΑ και με το δίκιο του :P. Περαστικά μου. Τώρα εγώ θα σας πω ότι προφανώς ο ΔΑ εκμεταλλεύτηκε ότι ανέφερα το ρόλο του σήμερα και μετά πέσατε επάνω μου κι αποφάσισε να πετάξει έξω Χοακίνο για να με κάνει ρόμπα, αλλά δε θα με πιστέψετε. Δε πειράζει, εγώ το δηλώνω για τα πρακτικά.

Συμφωνώ κι εγώ με τη νεκροφάνεια πάντως.




Ο Τσάρα καλή μου, είχε έτοιμο το ποστ για τον Ντιουμ, αλλά τον ψήφισαν 900 άτομα μαζεμένα στην παράταση, οπότε κι αν πήγαινα να του ρίξω κι εγώ θα μου λέγατε ακριβώς τα ίδια πράγματα. Δε ξέρω ποια είναι η διαφορά είτε ψήφιζα είτε όχι. Αντί να ασχοληθείτε με τα άτομα που πήγαν μονοκούκι στον Ντιουμ κάθεστε και ασχολείστε με μένα, που ξεκάθαρα είμαι θύμα πλεκτάνης.



Ντάξει, παιδιά τα βρήκατε όλα, μπράβο. Αλλά ακόμη δε μου είπατε γιατί αν είναι ο Κόμφυ ΔΑ κι εγώ μαφιόζος τον άφηνα να κάνει υγιεινό περίπατο με τον Ιορδάνη και να βγάλει τον Σαμ. Όταν μου το πείτε το συζητάμε




Μην κάνεις το λάθος να χρησιμοποιείς το δικό σου μυαλό, εδώ είναι Παλέρμο, τα σκέφτονται όλα ο ικαρίωνας και η Χιμέλα για σένα. Εσύ μόνο να ακούς και να κάνεις ό,τι σου λένε. Η σκέψη είναι κακό πράγμα.

Λοιπόν για να τελειώνουμε. Εγώ πιστεύω ότι θα έπρεπε να ασχοληθούμε με το ΠΟΙΟΙ πήγαν και άλλαξαν ψήφο για να βγει ο Ντιουμ οπωσδήποτε mvp. Γιατί δε βγήκε απλώς mvp, αλλά είχε και αέρα 2 ψήφων. Επειδή επίσης κανείς δε το σχολιάζει. Καλό είναι να δούμε ΠΩΣ η blue έφτασε από 5 ψήφους στις 2.

Βάλτε το μυαλό σας να δουλέψει, δεν είναι ΠΟΤΕ όλα τόσο ξεκάθαρα.

Αυτά για τώρα. Ψηφίζω Emilouko, γιατί από τους 4 που έκαναν αλλαγές μου φαίνεται η πιο ύποπτη.
Α ρε Ακριβέ, γαμώ. Μαφία χωρίς Χοακίν προκοπή δεν κάνει. Ούτε ριμα, λολ.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι πως γίνεται κι εσύ και ο Ντιουμ και η Μπλου να είστε μαφιόζοι. Τόσο κωλόφαρδοι είμαστε;
Μπορεί.

Και η ερώτησή σας αγαπητοί συμπολίτες είναι : πού κινούμαστε τώρα; Έχουμε ακόμα πολύ δουλειά. Όποιος είναι μάγκας να γυρίσει και να διαβάσει τι έχει γράψει ο τσαρα. Δείτε πίσω απ'τις λέξεις.Όπου έχει ζουμί το συζητάμε. Πέρα από Τσάρα, εγώ έχω κολλήσει με τις παλιές φιλενάδες-τσούπρες ΑΛΜΑ ΛΙΜΠΡΕ και ΜΠΛΟΥ.

Δεσμεύομαι να ξανά γράψω πριν την δολοφονία το μεσημέρι με συγκεκριμένες σκέψεις και παραθέσεις γιατί είμαστε σε ένα συγκεκριμένο circlejerk(και καλά κάνουμε) αυτή τη στιγμή αλλά πρέπει να δούμε που βαδίζουμε και που θα βαδίσουμε μετά τον ΤΣΑΡΑΧΑΦ(σα δεν ντρέπεσαι που πήγες να με τρομοκρατήσεις ακόμα δεν ξεκίνησε το παιχνίδι, φίλος απ'τα Λιντλ).

Καληνύχτα!

Ντιουμ δεν σε ξεχνάω πού φορτώθηκα τις αμαρτίες σου! 9 ψήφοι από κει που κανένας δεν με είχε ψηφίσει και πήγαινα για παγκόσμο ρεκόρ! Το δικό σου το επεισόδιο δεν το παρακολούθησα όσο θα ήθελα σήμερα γιατί ασχολούμουν με βλακείες και είχα κεντράρει στο πως θα μπει ο τσαρα στα ζόρια, αλλά κι εσύ φαίνεσαι καλό κουμάσι.

Αύριο τα περαιτέρω.

Τελευταία επεξεργασία γιατί την πέφτω.
Πού ήσουνα σε Ακριβέ κατά τη διάρκεια της ψηφοφορίας;Εκτός κι αν έχω χάσει μηνύματα, ούτε εδώ ήσουν, ούτε κάρτα έπαιξες, και η μπλου άφαντη, τι σκατά έγινε σε αυτή την ψηφοφορία θα μου εξηγήσει κανείς;Αύριο πρέπει να την δούμε και αυτή τη ψηφοφορία διεξοδικά. Μάλλον είχε πάνω από έναν μαφιόζο η ισοψηφία(μπορεί να έγινε και το αμίμητο να είστε και οι 3 μαφιόζοι) και δεν συγκινηθήκατε να τα μπλέξετε παραπάνω και να σπαταλήσετε κάρτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Γεια σας, ήμουν βόλτα και έχω πιει αλλά ελπίζω η συνοχή της σκέψης και του κειμένου μου να είναι οκέυ.
Έφυγα στο σημείο που ανακοινώθηκε ότι ο ΔΑ άλλαξε τις ψήφους του Dume με τον Χοακίν οπότε διάβασα τώρα μια φορά τα μηνύματα και first θενκς στον ικαρίωνα, νομίζω, για τη νεκροφάνεια, άρα πάει άκλαφτη η ιδιότητα του ΔΑ γιατί το φάντασμα γύρισε και επίσης δεν μπορεί ο ΔΑ να κάνει κάτι άλλο. Έπειτα είδα τα μηνύματα της Χιμέλα οπότε όντως ίσως όλες αυτές οι παραθέσεις τσαφ και κομφ (αν δεν κάνω λάθος) να είναι σήματα που στέλνουν ο ένας στον άλλον άρα και εμένα η ψήφος μου μάλλον κάπου εκεί θα παιχτεί αν και δε βγάζω από το μυαλό μου ΣουΚου και Σόφι. Από την άλλη λίγο με μπερδεύει βασικά όχι με μπερδεύει αλλά μου φαίνεται περίεργο το γεγονός πώς γίνεται 2 στους 3 με τις περισσότερες ψήφους να είναι μαφιόζοι, είχε καταλάβει ο ΔΑ ότι είναι και οι δύο και επέλεξε τον Ντιουμ; Ή ο Κομφ είναι άκυρος και είναι Ντιουμ-Τσαφ μαφιοζος και ΔΑ; Μπερδεύτηκα, αλλά όντως πολύ πιθανό ένας από Ντιουμ και Τσαφ να είναι μαφιόζοι.

Η σχέση τους με τη μπλου (που δεν μπορώ να πω ότι κινδύνευσε και ιδιαίτερα) είναι φανερή. Προφανώς και κάπου χώνονται να την στοχοποιήσουν για να μην την σκεφτούμε αργότερα. Μπλου εξακολουθείς να είσαι τοπ ύποπτη για μενα.
Να σου θυμίσω ήμουν και εγώ με 5 ψήφους; Αν θυμάμαι καλά ισοψηφία με Dume.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι πως γίνεται κι εσύ και ο Ντιουμ και η Μπλου να είστε μαφιόζοι. Τόσο κωλόφαρδοι είμαστε;
Μπορεί.

Και η ερώτησή σας αγαπητοί συμπολίτες είναι : πού κινούμαστε τώρα; Έχουμε ακόμα πολύ δουλειά. Όποιος είναι μάγκας να γυρίσει και να διαβάσει τι έχει γράψει ο τσαρα. Δείτε πίσω απ'τις λέξεις.Όπου έχει ζουμί το συζητάμε. Πέρα από Τσάρα, εγώ έχω κολλήσει με τις παλιές φιλενάδες-τσούπρες ΑΛΜΑ ΛΙΜΠΡΕ και ΜΠΛΟΥ.

Δεσμεύομαι να ξανά γράψω πριν την δολοφονία το μεσημέρι με συγκεκριμένες σκέψεις και παραθέσεις γιατί είμαστε σε ένα συγκεκριμένο circlejerk(και καλά κάνουμε) αυτή τη στιγμή αλλά πρέπει να δούμε που βαδίζουμε και που θα βαδίσουμε μετά τον ΤΣΑΡΑΧΑΦ(σα δεν ντρέπεσαι που πήγες να με τρομοκρατήσεις ακόμα δεν ξεκίνησε το παιχνίδι, φίλος απ'τα Λιντλ).

Καληνύχτα!

Εμ για πες μου λοιπόν, μήπως κάπου πέφτεις έξω και δεν ανήκουμε και οι τρεις στη μαφία; Μήπωωως.
Μια γλυκιά και καλή, μια τσούπρα, δεν ξέρω τι να πιστέψω από τα δύο πια για μένα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top