Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Επειδη δεν βλεπω να ψηφιζετε την Μελανια αλλαζω την ψηφο μου σε TSARACHAF ο οποιος είναι στην τριαδα που θελω να βγαλω, στην τριαδα που πηγε να πεισει οτι υπαρχει κυμα προς αθβο, τον Σαμαελ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
:redface:

Να εκφράσω ένα προβληματισμό μου στο σημείο αυτό και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής και περιμένω τα σχόλια των συμπαιχτών μου. Αλλά παρατήρησα το παρακάτω:

Θυμάμαι ότι στην πρώτη ψηφοφορία ο Joaqin έδωσε ψήφο στην Ντόιτς από ότι κατάλαβα ως εύκολο θύμα και μετά ψηφίζει Samael όταν ήταν ήδη καμένο χαρτί όσον αφορά την δημοσκόπηση πάντα και το λέω γιατί τον ψήφισε προτελευταίος ή τελευταίος από όσο θυμάμαι πάντα μπορεί να κάνω και λάθος, επειδή ο samael είχε πάρει ήδη προβάδισμα και ήταν πιο σίγουρα ότι θα φύγει! Δυστυχώς όμως επειδή η δημοσκόπηση κρατάει τα ονόματα αλφαβητικά και όχι χρονολογικά δεν μπορώ να είμαι σίγουρη ωστόσο απλά εγώ το καταθέτω :)
Ναι προς το τέλος τον ψήφισε.
Στον TasosZG, κρατώ τις επιφυλάξεις μου καθώς ο Samael τον είχε δώσει ως ύποπτο κι όπως είχα πει εδώ, θεωρώ ότι στήθηκε μπλόφα. Οπότε κρατώ ερωτηματικό για τον TasosZG, για την ώρα.

Άρα πιστεύεις και εσύ, μαζί με την Σόφι και την Μελανία, ότι υπάρχει η περίπτωση ο Τάσος να είναι μαφία και να πέταξε την Τυμβωρυχία για ξεκάρφωμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Σοφάρα...επειδή είμαι καλόπιστος και δεν θέλω να πιστέψω ότι γράφεις ότι να'ναι )) , γύρισα πίσω στην πρώτη μου ψήφο να δω τι έγινε.
Στην πρώτη ψηφοφορία που λες ψήφισα 4ος κατά σειρά από τους 24 παίκτες και σε φάση που η Ντοιτς είχε μηδέν ψήφους και δεν ήταν "εύκολο θύμα"(από πού προέκυψε αυτό; ).
Όσον αφορά την ψήφο στον Σαμαελ στην παράταση, και με δεδομένο ότι αυτό που είπες για την Ντοιτς είναι τρολιά, δεν έχω να δικαιολογήσω και τίποτα περισσότερο από ότι οι υπόλοιποι που τον ψήφισαν. Ψήφισα κατά συνείδηση τον πιο ύποπτο από τους Σαμ/Τζονι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ναι προς το τέλος τον ψήφισε.

Εμένα αυτό πάντως επειδή ουσιαστικά ήταν ξεκάρφωμα ως ψήφος με κάνει αν όχι με σιγουριά να υποπτεύομαι ότι ανήκει στην μαφία. Βέβαια θέλω να δω περαιτέρω τις κινήσεις του για να μην κρίνω μόνο από αυτό το γεγονός. Δεν ξέρω .. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Άρα πιστεύεις και εσύ, μαζί με την Σόφι και την Μελανία, ότι υπάρχει η περίπτωση ο Τάσος να είναι μαφία και να πέταξε την Τυμβωρυχία για ξεκάρφωμα;


Θα σου πω το εξής κι θα αφήσω έξω την Σοφία και τη Μελανία καθώς δεν ξέρω τι ρόλο βαράνε.
Αν ήμουν στην μαφία και είχα ζοριστεί , αν έβλεπα μια τέτοια ευκαιρία μπορεί και να την άρπαζα. Κρυφός μαφιόζος κάηκε, ενδεχωμένως κάηκαν κι άλλοι οπότε με αυτό τον τρόπο φαινομενικά βγάζεις έναν (κρυφό) μαφιόζο αθώο.
Είναι ένα σενάριο που μου καρφώθηκε, δεν σας λέω να το ακολουθήσουμε. Τουλάχιστον όχι τώρα, απλώς έβαλα στον Τάσο ένα ερωτηματικό. Προέχει κάποιος απ'αυτούς που ψήφισαν τζόνι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα

Ομολογώ ότι είχα πελαγώσει μετά τα χθεσινά,αλλά μετά την αποτυχία δολοφονίας και με το σάμαελ μαφιόζο ξαναπήρα τα πάνω μου και υπόσχομαι να μπω πιο επιθετικά στο παιχνίδι

Πραγματικά τώρα tsara??? Ήμουν από τους πρώτους που ψήφισε samael τόσο στην κανονική διάρκεια όσο και στη δημοσκόπηση και με κατηγορείς για μαφία?? Δηλαδή έπρεπε να κάνω κάτι άλλο και να μη τον ψηφίσω

Πραγματικά δε μου είχε πολυαρέσει η προσπάθεια της himelas να σώσει τη deutsch αλλά μετά την τυμβωρυχεία δε νομίζω ότι είναι ένοχη

Επίσης να πω ότι δε μου αρέσει τα ποστ της σοφίας μετα την ψηφοφορία της Τρίτης,σα να φοβάται κάτι δηλαδή

Οπότε μεταξύ σοφίας και tsara ψηφίζω tsara γιατί μου φαίνεται η εμμονή του με εμένα και τον Karadakov (2 άτομα που ψήφισαν μαφιόζο και τουλάχιστον εγώ μετά στη δημοσκόπηση μαφιόζο) για μαφία-ΔΑ μου κάνει πιο πολύ ως σήμα στον αληθινό ΔΑ για να δράσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Θα σου πω το εξής κι θα αφήσω έξω την Σοφία και τη Μελανία καθώς δεν ξέρω τι ρόλο βαράνε.
Αν ήμουν στην μαφία και είχα ζοριστεί , αν έβλεπα μια τέτοια ευκαιρία μπορεί και να την άρπαζα. Κρυφός μαφιόζος κάηκε, ενδεχωμένως κάηκαν κι άλλοι οπότε με αυτό τον τρόπο φαινομενικά βγάζεις έναν (κρυφό) μαφιόζο αθώο.
Είναι ένα σενάριο που μου καρφώθηκε, δεν σας λέω να το ακολουθήσουμε. Τουλάχιστον όχι τώρα, απλώς έβαλα στον Τάσο ένα ερωτηματικό. Προέχει κάποιος απ'αυτούς που ψήφισαν τζόνι

Και να χάσεις και 2 κάρτες ή 1 αν είχε το όνειρο της μαφίας και το είχε παίξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Επίσης, ξέχασα να πω Χρόνια πολλά στη Μελανία! :birthday:
Μαζί με τα χρόνια πολλά ξεχάσαμε να περάσουμε και την ψήφο της. Βρίσκεται στο post #591, την περνάω τώρα κι επειδή πολλές ήταν οι λίστες που έχουν βγει απ τότε δεν πάω να τις διορθώσω, συγχωράτε με. :sorry:

Ψηφοφορία για Τετάρτη 1/8

  1. aggelogiannos

  2. Alma Libre --> Emilouko

  3. bilire --> Deutsch... Lover

  4. blue_butterfly --> Soukouu

  5. ComfortablySmug --> tsarachaf

  6. Deutsch... Lover --> DumeNuke

  7. DumeNuke --> Ζαξρέμιος

  8. Emilouko --> DumeNuke

  9. Himela -->DumeNuke

  10. i_lie_us --> aggelogiannos

  11. Ikarionas --> tsarachaf

  12. JKaradakov --> sophie_96

  13. Joaquin --> blue_butterfly

  14. Johnny15

  15. ~Melania~ --> blue_butterfly

  16. sophie_96 --> JKaradakov

  17. Soukouu --> tsarachaf

  18. TasosZG --> DumeNuke

  19. tsarachaf --> JKaradakov

  20. ultraviolence --> tsarachaf

  21. Wild_Boy --> Ζαξρέμιος

  22. Ζαξρεμιος --> DumeNuke



Ψήφοι
5 DumeNuke
4 tsarachaf
2 blue_butterfly
2 JKaradakov
2 Ζαξρέμιος
1 aggelogiannos
1 Deutsch... Lover
1 Emilouko
1 sophie_96
1 Soukouu


Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/07 & Τυμβωρυχία 01/08

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Οκ έκανες παράθεση μηνύματα του κι έγραψες τι εννοούσε ο Samael. Εσύ τι συμπεράσματα βγάζεις απ'όλα αυτά;


Έκανα μικρά σχολιάκια μέσα στο κείμενο αλλά ουσιαστικά πιο πολύ με προβληματίζει η στάση του απέναντι σε ΣουΚου, Σόφι και τέλος ίσως Ντοιτς.

Όταν σου'λεγα τι να γράψεις στο παλέρμο #40 ήσουν 13 χρονών μωρό. Τώρα είσαι 19 χρονών κάθαρμα και δεν σε εμπιστεύομαι. Προτεραιότητα έχει η μπλου, μετά είσαι εσύ και ο τσαρα. Δεν λέω ότι και οι τρεις είστε μαφιόζοι αλλά οι παλιές καραβάνες μου βρωμάνε εμένα και θα σας μελετήσω. Και ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΑΚΟΥΜΠΑΤΕ ΔΥΝΑΤΑ ΕΝΩ ΣΑΣ ΚΡΑΖΩ. Ο Ακριβός μέχρι και αθώο με είπε!!!Θέλετε μελέτη και οι τρεις.

Γιατί να σε ακουμπήσω ή να σε κράξω εφόσον δεν έχω κάτι να σου προσάψω, δε μου έχεις βγάλει κάτι βρώμικο μέχρι στιγμής, επίσης στα σχόλιά σου σχετικά με εμένα και την αιτιολογία της ψήφου σου νομίζω σου απάντησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Εχω επιφυλαξεις για την ενοχη του Dume γιατι παραδεχτηκε ευκολα την αθωοτητα της Χιμελας οταν ειδε πως εκανε λαθος. Μπορει να πεφτω εξω και τον ψηφιζουν πολλα ατομα που θεωρω αθωα αλλα θα προτιμουσα να παμε σε ισοψηφια Τσαρα και Αλμα ή Μπλου ή Μελανια σ' αυτη τη φαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Εχω επιφυλαξεις για την ενοχη του Dume γιατι παραδεχτηκε ευκολα την αθωοτητα της Χιμελας οταν ειδε πως εκανε λαθος. Μπορει να πεφτω εξω αλλα θα προτιμουσα να παμε σε ισοψηφια Τσαρα και Αλμα ή Μπλου ή Μελανια σ' αυτη τη φαση.
Σε παρακαλώ να κοιτάξεις με πολλή προσοχή τα σημερινά ποστ μου. Ξέρω οτι είναι πολλά αλλά κάντο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εχω επιφυλαξεις για την ενοχη του Dume γιατι παραδεχτηκε ευκολα την αθωοτητα της Χιμελας οταν ειδε πως εκανε λαθος. Μπορει να πεφτω εξω και τον ψηφιζουν πολλα ατομα που θεωρω αθωα αλλα θα προτιμουσα να παμε σε ισοψηφια Τσαρα και Αλμα ή Μπλου ή Μελανια σ' αυτη τη φαση.

Προσωπικά, είμαι υπέρ της αλλαγής μιας στάσης όταν εμφανίζονται νέα δεδομένα και τα δεδομένα άλλαξαν μετά τη δολοφονία κ τον αυτοκράτορα, δηλαδή μετά το μεγάλο ποστ του ντιουμ που εκεί στήριξα κ τη ψήφο μου, όμως πιστεύεις πως όντως την αθώωσε ή τα έγραψε για να γίνουν αλλαγές σε ψήφους κ να μη κινδυνέψει γι αυτόν τον γύρο; Μια υπόθεση, χωρίς κάποια στήριξη, ήταν σκέψη ενώ διαβαζα το ποστ σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Σε παρακαλώ να κοιτάξεις με πολλή προσοχή τα σημερινά ποστ μου. Ξέρω οτι είναι πολλά αλλά κάντο.:)

Ναι τα ειδα. Φαινεται να εχεις δικιο. Αλλα απ το να τον ψηφισω καλυτερα ισοβαθμια για να αποτρεψουμε ξαφνικες επεμβασεις και στροφες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Καλώς, αλλάζω λοιπόν σε blue butterfly και βλέπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί, ας απαντήσω και πάλι.

1) Εκτος κι αν δινεις εσυ αυτη τη στιγμη σημα στον ΔΑ εμμεσα λεγιντας του οτι τον χρειαζεται περισσοτερο η μαφια του. Πιο πιθανο μου φαινεται. Αρα ειναι ο Κονφυ;

Όλα καλά ως εδώ, θα μπορούσε δεν αντιλέγω. Αλλά λες να ήμουν μαφιόζος και να άφηνα τον ΔΑ μου να γλεντάει τον άλλο μου μαφιόζο χέρι χέρι με τον Ιορδάνη; Αντί να του την πέσω για την ψήφο στον Σαμαέλ για παράδειγμα για να συμμαζευτεί; Ρωτάω τώρα εγώ.

2) Ο Χοακιν απο τι αθωωνεται; Δεν τον κατηγορω προς το παρον αλλα δεν βλεπω και κατι για να αθωωθει. Υπαρχουν πολυ πιο αθωοι.

Ο Χοακίν, έχει ένα πολύ ιδιαίτερο τρόπο παιχνιδιού. Κατά κανόνα 99% αυτόν που λέει είναι τρολολο. Κι όταν το κάνει αυτό είναι μαφιόζος. Τώρα παίζει σοβαρά και φαίνεται όντως να ψάχνεται. Αυτό τον κάνει αθώο στα μάτια μου για την ώρα. Εκτός αν μας παίζει πουστιά και περίμενε ότι θα τον μυριστώ, αλλά δε νομίζω.

3) Δεν μπορεις να ξερεις τι ειναι και τι εχει κανει ο καθενας.

Ναι, αλλά ξέρεις πολύ καλά ότι μπορώ να ξέρω τι ΔΕΝ έχουν κάνει μερικοί. Εκτός αν θέλεις να μου πεις ότι είχαν 10 άτομα όνειρο.

Έχεις δίκιο.

Ας κάνω μια παρατήρηση εγώ λοιπόν και βλέπουμε πως θα παει. Είπες χθες ότι το κύμα προς τον Σαμαελ δεν σου καθόταν καλά. Απο εκει υποθέτω ότι αν δεν είχαμε την τυμβωρυχία θα στρεφώσουν σε εμένα, Χιμέλα, και τον Σουκου επειδή είπες ότι το κύμα το δημιουργεί ο δεύτερος αν δεν κάνω λάθος.

Εκ του αποτελέσματος όμως, αθώωσες Χιμέλα, εμένα με έκανες ΔΑ για άσχετο λόγο αλλά δεν με έχει συνδέσει καθόλου με τον Σαμαελ τον οποίο κατηγορούσα απο την πρώτη μερα και για τον Σουκου δεν είδα καμία αναφορά. Πως προχωράμε απο εδώ και πέρα;

Τίμια, προφανώς και εκ του αποτελέσματος κρίνω. Χθες είδα 5 άτομα να ορμάνε μέσα σε ελάχιστη ώρα σε έναν παίκτη, που ναι μεν είχε ακουστεί, αλλά ως απλή αναφορά από τους περισσότερους. Εσένα δηλαδή σου φαίνεται απολύτως λογικό να ορμήξουν έτσι, αν δεν ξέρεις το ρόλο του παίκτη; Σόρρυ, αλλά εγώ παραξενεύομαι με τέτοιες καταστάσεις. Αλλά μάλλον εγώ είμαι παράξενος αφού στους υπόλοιπους φάνηκε απολύτως λογικό.

Οπότε ναι, τώρα που πήρα κάποιες πληροφορίες αθώωσα την Χιμέλα. Όσο για σένα χθες δεν το παρατήρησα, οπότε δεν μπορούσα να το πω από χθες. Για τον σουκου, δεν έχω κάτι συγκεκριμένο να πω η αλήθεια είναι και δεν ξέρω αν πιστεύω θεωρίες όπως της μπλου, ότι τάχα μου τον έπαιξε για ξεκάρφωμα ο Σαμαέλ και μετά το πήρε πίσω και μετά τον ξανακατηγόρησε για να τον αθωώσει.

Επίσης, δυστυχώς ο χρόνος μου φέτος είναι περιορισμένος και υπερπολίτιμος. Οπότε όταν με έχετε στήσει στον τοίχο και δε μου λέτε και το γιατί, δεν μπορώ εγώ να τρέχω και να με υπερασπιστώ και να κάνω σενάρια.

Προς Τσάρα: εγώ ποτέ δεν υπονοησα ότι έχω κάρτες ή ότι ξέρω πράγματα με σιγουριά. Βλέπω και σκέφτομαι και λέω τις σκέψεις μου. Εσύ βλέπεις τον χαμό που έγινε με τη χτεσινή ψηφοφορία και την τυμβωρυχία προς τον Τάσο και ψηφίζεις τον καραντακοφ ο οποίος νομίζω ότι είναι από τους ελάχιστους που έχουν δείξει πολλάκις την αθωότητα τους. Δεν αγγίζεις καθόλου παίκτες που με τη συμπεριφορά τους έχουν φτάσει να έχουν ψήφους και να θεωρούνται από πολλούς μαφιόζοι, πχ με τυχαία σειρά i-lie-us, Emilouko, Dumenuke, Alma, blue, Μελανία, ακόμα και για τον Σαμαέλ που ήταν μαφιόζος δεν έχεις τίποτα να πεις. :/:

Ας αρχίσω από το τέλος. Τι ακριβώς να πω για τον Σαμαέλ; Δεν κατάλαβα πώς βγήκε στο προσκήνιο και δεν έχω προλάβει να αναλύσω τα ποστ του μήπως και βρω πως σας μπήκε στο μάτι. Είπα από χθες παρόλα αυτά τι πιστεύω ανάλογα με το τι ήταν ο ρόλος του.

Για τον Καραντάκοβ τώρα, θέλεις να μου εξηγήσεις από που ακριβώς αθωώνεται; Επειδή ψήφισε χθες Σαμαέλ; Και στη δημοσκόπηση; Γιατί ήταν τόσο αμφιταλαντευόμενος;

Επίσης, δεν ξέρω αν το πρόσεξες έχω ήδη πει ότι αν τυχόν πάει να παιχτεί ξανά πουστιά με τους ψήφους τελευταία στιγμή, θα γυρίσω σε Dume. Εδώ και ώρες. Επίσης σε παραπέμπω σε ό,τι άπαντησα και στον Ιορδάνη.

Για τους υπόλοιπους δεν έχω ίδεα. Κι επειδή δε συνηθίζω να κατηγορώ κόσμο έτσι χύμα, αλλά περιμένω να μπορώ να στοιχειοθετήσω επιχειρήματα πρώτα, είναι κι ο λόγος που δεν έχω αναφερθεί ιδιαίτερα σε αυτούς.

Τέλος, αν έσενα σου φαίνεται ότι απλώς μοιράζεσαι σκέψεις και δεν μιλάς λες και είσαι βέβαιη για πολλά, είναι δικαίωμά σου. Αλλά τσέκαρε και λίγο πως το βλέπουν οι άλλοι. Ειδικά με τις κινήσεις που έχεις κάνει.

Κοίτα Σταυρούλα σε συμπαθώ και δεν θέλω να σε σταυρώσω έτσι απλά.
Οπότε πλιζ στείλε μου το ποστ που ενοχοποιείς σαμαελ(όχι παράθεση, να δω πότε το'γραψες και το context).
Όσον αφορά αυτό που λες για τις συνθήκες κλπ. ΟΚ καλά τα λες, αλλά ο Σαμ είμαι κρυφός μαφιόζος. Do I have to spell out my reasoning for you?

Στην 2η παράγραφο τι να πω. Απ'την μια με συγκίνησες, απ'την άλλη άσε τα ποιητικά ))

Όταν σου'λεγα τι να γράψεις στο παλέρμο #40 ήσουν 13 χρονών μωρό. Τώρα είσαι 19 χρονών κάθαρμα και δεν σε εμπιστεύομαι. Προτεραιότητα έχει η μπλου, μετά είσαι εσύ και ο τσαρα. Δεν λέω ότι και οι τρεις είστε μαφιόζοι αλλά οι παλιές καραβάνες μου βρωμάνε εμένα και θα σας μελετήσω. Και ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΑΚΟΥΜΠΑΤΕ ΔΥΝΑΤΑ ΕΝΩ ΣΑΣ ΚΡΑΖΩ. Ο Ακριβός μέχρι και αθώο με είπε!!!Θέλετε μελέτη και οι τρεις.

Στο μόνο που ψιλοσυμφωνώ είναι να δούμε τι γίνεται με την προηγούμενη ψηφοφορία και τι άλλο πιθανόν έχει γίνει για να σωθεί ο Σαμαελ(αν έχει γίνει κάτι, π.χ ψήφοι Τζόνι και δικαιολογήσεις κλπ. τέτοια πράγματα).

Εν το μεταξύ ακόμα δεν πήγα να διαβάσω γιατί έχετε φορτώσει Ντιουμ. Πάω.

Καλό ταξίδι Σταυρούλα <3

Αχ σε παρακαλώ μελέτησε με, γιατί ειλικρινά γι' άλλο ένα παιχνίδι νιώθω ότι δεν με διαβάζει κανείς. Όσο για το γιατί σε είπα αθώο, το έχω εξηγήσει παραπάνω.

Γιατί καλέ το λες Σταυρούλα το κορίτσι; Αφού το άλλο του αρέσει πιο πολύ

Επειδη δεν βλεπω να ψηφιζετε την Μελανια αλλαζω την ψηφο μου σε TSARACHAF ο οποιος είναι στην τριαδα που θελω να βγαλω, στην τριαδα που πηγε να πεισει οτι υπαρχει κυμα προς αθβο, τον Σαμαελ.

Λοιπόν, τελευταία φορά. Είπα ότι δεν μου αρέσει το κύμα που δημιουργείται. Ούτε έβγαλα 100% αθώο τον Σαμ ούτε τίποτα. Σταμάτα να διαστρεβλώνεις τα λεγόμενά μου.

Καλησπέρα και από εμένα

Ομολογώ ότι είχα πελαγώσει μετά τα χθεσινά,αλλά μετά την αποτυχία δολοφονίας και με το σάμαελ μαφιόζο ξαναπήρα τα πάνω μου και υπόσχομαι να μπω πιο επιθετικά στο παιχνίδι

Πραγματικά τώρα tsara??? Ήμουν από τους πρώτους που ψήφισε samael τόσο στην κανονική διάρκεια όσο και στη δημοσκόπηση και με κατηγορείς για μαφία?? Δηλαδή έπρεπε να κάνω κάτι άλλο και να μη τον ψηφίσω

Πραγματικά δε μου είχε πολυαρέσει η προσπάθεια της himelas να σώσει τη deutsch αλλά μετά την τυμβωρυχεία δε νομίζω ότι είναι ένοχη

Επίσης να πω ότι δε μου αρέσει τα ποστ της σοφίας μετα την ψηφοφορία της Τρίτης,σα να φοβάται κάτι δηλαδή

Οπότε μεταξύ σοφίας και tsara ψηφίζω tsara γιατί μου φαίνεται η εμμονή του με εμένα και τον Karadakov (2 άτομα που ψήφισαν μαφιόζο και τουλάχιστον εγώ μετά στη δημοσκόπηση μαφιόζο) για μαφία-ΔΑ μου κάνει πιο πολύ ως σήμα στον αληθινό ΔΑ για να δράσει

Ναι ρε συ, πραγματικά τώρα. Και εξήγησα ακριβώς το γιατί. Επίσης δεν καταλαβαίνω που είναι το παράξενο, πρώτη φορά είναι που ο ΔΑ δεν έχει καταλάβει ποιοι είναι οι μαφιόζοι του και κάνει χαζομάρα;

Δε μπορώ να ακούω επιχειρήματα του τύπου, εγώ ψήφισα από τους πρώτους κι από τους τελευταίους. Ψήφισες τον Σαμ δεύτερος, ελάχιστα αφού το έκανε ο Ιορδάνης. Κι αν συνυπολογίσω τα σούρτα φέρτα σου μαζί του, όποτε ποστάρεις εμένα όλο αυτό μου χτυπάει άσχημα.

Και τέλος, γιατί να κατηγορώ τον Ιορδάνη αν θέλω να κάνω σήμα στον πραγματικό ΔΑ, αντί να μιλήσω σ' αυτόν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 1/8

  1. aggelogiannos

  2. Alma Libre --> Emilouko

  3. bilire --> Deutsch... Lover

  4. blue_butterfly --> Soukouu

  5. ComfortablySmug --> tsarachaf

  6. Deutsch... Lover --> DumeNuke

  7. DumeNuke --> Ζαξρέμιος

  8. Emilouko --> DumeNuke

  9. Himela --> blue_butterfly

  10. i_lie_us --> aggelogiannos

  11. Ikarionas --> tsarachaf

  12. JKaradakov --> sophie_96

  13. Joaquin --> blue_butterfly

  14. Johnny15

  15. ~Melania~ --> blue_butterfly

  16. sophie_96 --> JKaradakov

  17. Soukouu --> tsarachaf

  18. TasosZG --> DumeNuke

  19. tsarachaf --> JKaradakov

  20. ultraviolence --> tsarachaf

  21. Wild_Boy --> Ζαξρέμιος

  22. Ζαξρεμιος --> DumeNuke



Ψήφοι
4 DumeNuke
4 tsarachaf
3 blue_butterfly
2 JKaradakov
2 Ζαξρέμιος
1 aggelogiannos
1 Deutsch... Lover
1 Emilouko
1 sophie_96
1 Soukouu


Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/07 & Τυμβωρυχία 01/08

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Τίμια, προφανώς και εκ του αποτελέσματος κρίνω. Χθες είδα 5 άτομα να ορμάνε μέσα σε ελάχιστη ώρα σε έναν παίκτη, που ναι μεν είχε ακουστεί, αλλά ως απλή αναφορά από τους περισσότερους. Εσένα δηλαδή σου φαίνεται απολύτως λογικό να ορμήξουν έτσι, αν δεν ξέρεις το ρόλο του παίκτη; Σόρρυ, αλλά εγώ παραξενεύομαι με τέτοιες καταστάσεις. Αλλά μάλλον εγώ είμαι παράξενος αφού στους υπόλοιπους φάνηκε απολύτως λογικό.

Βεβαίως και μου φαίνεται παράξενο και το είπα και χθες και γι'αυτο ήμουν αμφιταλαντευόμενος στην δημοσκόπηση. Θα τον ψήφιζα αλλα δεν είχε νόημα να το κάνω 2 λεπτά πριν την λήξη του χρόνου που είχε φτασει το 7-4 αν δεν κανω λάθος, απλά και μόνο για να λεω, να τον ψήφισα τελικά και εγώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Λοιπόν, ας ξεκινήσουμε από τη Δευτέρα:

Η αποχώρηση του Σπυράκου, με την αιτιολογία του afk, ήταν μια ανώδυνη επιλογή και εκτός από εμένα δεν την ακολούθησε κανένας άλλος. Προσωπικά, εξακολουθώ να πιστεύω ότι μπορεί να υπάρχει μαφιόζος εκεί μέσα, αλλά δεδομένου ότι η αντίληψη που είχα μέχρι σήμερα το πρωί είχε μια απόσταση Γη-Φεγγάρι με την πραγματικότητα, δεν πρόκειται να το πιέσω.

Από την πρώτη μέρα έπιασα κάποια άτομα, αναφορικά Ikarionas, Wild_Boy, Soukouu, Himela, ~Melania~, Emilouko, tsarachaf.
Από αυτούς, τον Ikarionas και τον tsarachaf δεν μπορώ να τους παρακολουθήσω. Έχω προσπαθήσει σε προηγούμενα παιχνίδια να τους διαβάσω και να προσπαθήσω να βγάλω μια άκρη, αλλά δεν τα έχω καταφέρει. Τους έγραψα ένα κειμενάκι, δεν είδα κάτι ουσιώδες στις απαντήσεις και δεν ασχοληθήκα παραπάνω από το να κάνω ένα διαγώνιο διάβασμα το τι λένε.
Κατόπιν αυτού, Μελανία, Έμιλυ και Wild_Boy δεν γράφουν σχεδόν καθόλου.

Μένει Himela και Soukouu. Από τους δύο, αφενώς γιατί την ψήφισα πρώτη μέρα, αφετέρου γιατί μπορούσα να φτιάξω μια θεωρία που να στηρίζεται κάπου και να έχει ελπίδες να αναπτυχθεί, επέλεξε να ασχοληθώ με την Himela. Αποδείχθηκε ότι της απέδωσα λάθος ρόλο, αλλά δεν πιστεύω ότι το να δίνεις ταμπέλες αθώνω αριστερά και δεξιά σου παρέχει περισσότερες πληροφορίες, από τα "βρίσκεις" μαφιόζους.

Ειδικά μετά το χθεσινό all-in, στο οποίο η Himela έκαψε και τις δύο κάρτες της, για να σώσει ένα άτομο που της φάνηκε αθώο, θεώρησα ότι υπήρχε σκοπιμότητα. Αρχικά, έβλεπα το προφανές, ότι προσπαθούσε να σώσει τον Johnny, όπως και η ίδια έλεγε, και δεν παρατήρησα ότι βοήθησε εμμέσως και την Deutch (τη λογική την εξήγησα το πρωί). Με καθαρό μυαλό σήμερα το πρωί, προσπάθησα να βρω κάτι που δεν φαινόταν.

Και κατόπιν ήρθε η Τυμβωρυχία... Συνοπτικά, λοιπόν, δύο μέρες το σενάριο που έφτιαχνα ήταν αλλού για αλλού.

Παρόλα αυτά, θα κάνω μια υπόθεση, μήπως και καταφέρω να μην βρω σήμερα:
Δεδομένου του πανικού που έγινε εχθές, ήταν αρκετά πιθανό να πέσει κάποια τυμβωρυχία σήμερα. Είτε εάν ο Samael ήταν αθώος, θα την έριχνε η μαφία, που δεν θα είχε ψήφους πάνω του και θα αθωωνόταν. Είτε από πολίτη (όπως και έγινε) και θα στρέφονταν όλα τα βλέμματα σε αυτούς που ψήφισαν Johnny και Deutch.
Εάν ήμουν μαφιόζος (άρα γνώριζα από χθες τι βγάλαμε) θα ήταν αρκετά ριψοκίνδυνο να επιθετώ τόο σφοδρά στην Himela σήμερα.

Εν πάση περιπτώσει, δεδομένου ότι δεν βοήθησα και τόσο πολύ το τελευταίο διήμερο, ίσως να είμαι καλή αποχώρηση για σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Καλησπέρα κι από εμένα ξανά.

Παιδιά έχετε μια τάση να με "ταιριάζετε" με τους πάντες. Με πόσους συνεργάζομαι πια;; Καραντακοβ η θεωρία μου για τον Τάσο ήταν δική μου και η Σοφία απλά με ρώταγε γιατί δεν κατάλαβε. Μην μας παρουσιάζεις λες και συμφωνούμε, δεν είδα να συμφωνεί κανένας με αυτό που υποψιάζομαι.

Ικαρίωνα έχεις λυσσάξει με εμένα και ακόμα επιχειρήματα δεν έχω δει. Πού υποστήριξα εγώ φανερά τον Σαμουελ; Εκτός αν στηρίζεσαι στο γεγονός ότι έλειψα πόσες ώρες και επειδή όταν γύρισα είπα ότι ξαφνιάστηκα με τη τριπλή ισοψηφία (αλίμονο, είναι πάρα πολύ περίεργο να ξαφνιάζομαι όταν είχα μείνει στη διπλή) αυτό το έχεις σαν καραμέλα για "υποστήριξη".

Προς το παρόν θα μείνω στη Μπλου γιατί θέλω να δω πως θα εξελιχθεί η ψηφοφορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Σοφάρα...επειδή είμαι καλόπιστος και δεν θέλω να πιστέψω ότι γράφεις ότι να'ναι )) , γύρισα πίσω στην πρώτη μου ψήφο να δω τι έγινε.
Στην πρώτη ψηφοφορία που λες ψήφισα 4ος κατά σειρά από τους 24 παίκτες και σε φάση που η Ντοιτς είχε μηδέν ψήφους και δεν ήταν "εύκολο θύμα"(από πού προέκυψε αυτό; ).
Όσον αφορά την ψήφο στον Σαμαελ στην παράταση, και με δεδομένο ότι αυτό που είπες για την Ντοιτς είναι τρολιά, δεν έχω να δικαιολογήσω και τίποτα περισσότερο από ότι οι υπόλοιποι που τον ψήφισαν. Ψήφισα κατά συνείδηση τον πιο ύποπτο από τους Σαμ/Τζονι.


Καλά όλα αυτά, αλλά τι νόημα είχε να ρίξεις μία ψήφο σε παίχτη που είχε ήδη προβάδισμα για να φύγει αρκετό, και ας το θεωρούσες ύποπτο δεν αντιλέγω ότι δεν το θεωρούσες. Αυτό δεν καταλαβαίνω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top