Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Αφαίρεσα την ψήφο μου απο Σαμαελ γτ είδα ότι τον ψήφισε και Ικαρίωνας. Αλήθεια, γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Λοιπόν, έχουμε ξανά ισοψηφία μεταξύ Τζόνυ και Σαμαελ. Σύμφωνα με τον αρχαίο κώδικα θα ξεκινήσει νέα δημοσκόπηση διάρκειας μισής ώρας. Όταν θα την έχω έτοιμη θα την ανεβάσω.

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 13)
Deutsch... Lover: Joaquín, sophie_96, ~Melania~
Johnny15: aggelogiannos, DumeNuke, Samael, tsarachaf
Samael: ComfortablySmug, Himela, Ikarionas, TasosZG
Είμαι ΣΕ: dimijim, Eileen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
ΚΑΝΟΝΕΣ
Σε περίπτωση που παραμένει η ισοψηφία, επεκτείνεται η ψηφοφορία κατά μισή ή μία ώρα, ανάλογα την κρίση της ΣΕ. Σε περίπτωση που παραμείνει η ισοψηφία, αυτός που αποχωρεί καθορίζεται από την ΣΕ (φερ' ειπείν με κλήρωση).
Οπότε απλά ξεκλειδώνουμε την ήδη υπάρχουσα δημοσκόπηση και συνεχίζετε να ψηφίζετε σ αυτήν. Όσοι έχετε ήδη ψηφίσει η ψήφος σας διατηρείται. Ψηφίζετε ποιος θέλετε να αποχωρήσει μεταξύ Ντοιτς, Τζονυ, Σαμαελ.

Η δημοσκόπηση κλείνει 23:05 γιατί θα λιποθυμήσει η ΣΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Δεχόμαστε ψήφους μέχρι 23:05. Κλειδώνει 23:06.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Να δικαιολογήσω γιατί προτειμώ την ισοπαλία και σε αυτή την φάση.

Γιατί έχουν ψηφίσει μόνο άτομα τα οποία συμμετείχαν και στην ισοπαλία της ψηφοφορίας, εκτός απο Σοφι, άρα για να βγάλουμε αποτέλεσμα πρέπει να ψηφίσουν και οι υπόλοιποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Γιατί έπαιξα τις δύο κάρτες μου; Ε γιατί ξέρω οτι πολύ σύντομα θα φύγω. Έχω παίξει τρομερά ανοιχτό παιχνίδι για να με κρατήσουν. Οπότε γιατί όχι; Εξάλλου με τις κάρτες μου έφερα αυτό που θέλατε (ή λέτε οτι θέλετε) όλοι: ισοψηφία. Αν ήμουν μαφία θα με συνέφερε μια ισοψηφία; Απέδειξα παραπάνω οτι ισοψηφία πήγα να φέρω. Αν ήμουν μαφία και ήξερα οτι Σαμαελ και Ντοιτς είναι αθώοι τί με νοιάζει ποιος από τους δύο θα βγει;

Απαντάω στις ερωτήσεις σας νομίζω.

Επίσης είχα κάποιον μαφιόζο σε αυτούς που δε μιλάνε πολύ. Τώρα αρχίζω να πιστεύω οτι αυτός είναι ο aggelogiannos. Αλλά αυτό είναι κάτι με το οποίο θα ασχοληθούμε αύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Αφαίρεσα την ψήφο μου απο Σαμαελ γτ είδα ότι τον ψήφισε και Ικαρίωνας. Αλήθεια, γιατί;
Ξαναεπικολλω αυτο που εγραψα.

Ξεκινάμε με 5 Deutsch 5 Johnny 4 Samael. Η Deutsch ακυρωνει την ψηφο του Τζονι και παμε στο 4 5 4 Εγω και Εμιλυ ψηφιζουμε Ντοιτς και παει στο 6 5 4. Η Χιμελα ψηφιζει Σαμαελ και παμε 6 5 5 και κατοπιν ακυρωνει την ψηφο της Εμιλυς στην Ντοιτς αρα γινεται 5 5 5 και ακυρωνει την ψηφο της Ντοιτς στον Τζονι αρα βγαζει τον Τζονι απ την ισοβαθμια και το παει 5 4 5 για να αλλαξει μετα ψηφο ο Σαμαελ στην Ντοιτς και να γινει 6 4 5. Ή φαινομενικά αυτό έγινε γιατί στην πραγματικότητα ψήφισε τον Τζονι αρχικα και ετσι ηρθαμε σε 5 5 5.

Το ερωτημα ειναι αν η Χιμελα το ειχε οργανωσει μαζι με Σαμαελ η αν τον ηθελε σε ισοβαθμια. Πολυ βολικο να ερθει ετσι για να αλλαξει ψηφο ο Σαμαελ αλλα αν ηθελε να τον βοηθησει γιατι τον ψηφισε; Θα μπορουσε να μην τον ψηφισει. Ηθελε να προστατεψει ταυτοχρονως και Τζονι ή δεν την ένοιαζε; Αν ηθελε να προστατεψει ομως Τζονι και το ειχε στησει μαζι με Σαμαελ ολο αυτο τοτε ο Σαμαελ γιατι ψηφισε αρχικα Τζονι; Θα ψηφιζε εξαρχης Ντοιτς. Παντως ο Σαμαελ δεν ειναι ουτε με Τζονι ουτε με Ντοιτς. Και οι δυο τον βολευαν να τους βγαλει. Αρα δεν το ειχαν συνενοηθει με τη Χιμελα. Απλως η Χιμελα φαινεται πως ηθελε να προστατεψει Ντοιτς και να παει τον Σαμαελ σε ισοβαθμια. Αν ηταν με την Ντοιτς ομως τοτε γιατι να ακυρωσει την ψηφο της στον Τζονι; Αρα δεν ενδιαφεροταν για Ντοιτς. Ηθελε Σαμαελ σε ισοβαθμια και να προστατεψει τον Τζονι. Και η ξαφνικη ψηφος της Εμιλυς σε Ντοιτςστην αρχή, ηθελε να προστατεψει τον Τζονι. Η Χιμελα ακυρωσε την ψηφο της Εμιλυς αρα δεν ειναι μαζι αυτες οι δυο.
Ανακεφαλαιωση:

Χιμελα: δεν ενδιαφερεται για Ντοιτς αλλα για να βγαλει Σαμαελ και ισως για να προστατεψει και Τζονι. Δεν ειναι μαζι με Εμιλουκο ουτε με Σαμαελ.

Εμιλουκο: Προστατεψε επισης Τζονι. Για τον Σαμαελ δεν φανηκε να τον προστατευει γιατι δεν κινδυνευε σε εκεινη τη φαση.

Σαμαελ: Δεν ειχε προβλημα να βγαλει ειτε Τζονι ειτε Ντοιτς. Δεν ειναι μαζι τους. Αλλα τον εχω πολυ πιθανο φανερο μαφιοζο. Αν ισχυει αυτο τοτε ο Τζονι ειναι αθωος. Αλλιως αν ο Τζονι ειναι ο κακος, τοτε ειναι μαζι του η Εμιλυ και με μπερδευει η Χιμελα.

Deutsch: Απο αυτα που εγιναν δεν φανηκε να τη υπερασπιζεται κσποιος ρκτος κι αν περιμεναν κινηση απο ΔΑ.

Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι η κινηση της Χιμελα φανηκε προετοιμασμενη. Καταφερε σε λιγα λεπτα να μοιρασει επακριβως τις καρτες της; Να ηταν συνενοημενη με Σαμαελ για νσ βγαλουν Ντοιτς και να εκανε βλακεια ο τελευταιος;

Πιστευω οτι πρεπει να κινηθουμε αναμεσα σε Τζονι ή Σαμαελ. Να δω τι θα πουν και αλλοι.

Καταλαβατε τωρα γιατι επιμενω παντα σε ισοβαθμιες; Τι ωραια που ξεκαθαρισαν καποια πραγματα. Το σιγουρο εινσι οτι υπαρχει κσκος αναμεσα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Ξεκινάμε με 5 Deutsch 5 Johnny 4 Samael. Η Deutsch ακυρωνει την ψηφο του Τζονι και παμε στο 4 5 4 Εγω και Εμιλυ ψηφιζουμε Ντοιτς και παει στο 6 5 4. Η Χιμελα ψηφιζει Σαμαελ και παμε 6 5 5 και κατοπιν ακυρωνει την ψηφο της Εμιλυς στην Ντοιτς αρα γινεται 5 5 5 και ακυρωνει την ψηφο της Ντοιτς στον Τζονι αρα βγαζει τον Τζονι απ την ισοβαθμια και το παει 5 4 5 για να αλλαξει μετα ψηφο ο Σαμαελ στην Ντοιτς και να γινει 6 4 5. Ή φαινομενικά αυτό έγινε γιατί στην πραγματικότητα ψήφισε τον Τζονι αρχικα και ετσι ηρθαμε σε 5 5 5.

Το ερωτημα ειναι αν η Χιμελα το ειχε οργανωσει μαζι με Σαμαελ η αν τον ηθελε σε ισοβαθμια. Πολυ βολικο να ερθει ετσι για να αλλαξει ψηφο ο Σαμαελ αλλα αν ηθελε να τον βοηθησει γιατι τον ψηφισε; Θα μπορουσε να μην τον ψηφισει. Ηθελε να προστατεψει ταυτοχρονως και Τζονι ή δεν την ένοιαζε; Αν ηθελε να προστατεψει ομως Τζονι και το ειχε στησει μαζι με Σαμαελ ολο αυτο τοτε ο Σαμαελ γιατι ψηφισε αρχικα Τζονι; Θα ψηφιζε εξαρχης Ντοιτς. Παντως ο Σαμαελ δεν ειναι ουτε με Τζονι ουτε με Ντοιτς. Και οι δυο τον βολευαν να τους βγαλει. Αρα δεν το ειχαν συνενοηθει με τη Χιμελα. Απλως η Χιμελα φαινεται πως ηθελε να προστατεψει Ντοιτς και να παει τον Σαμαελ σε ισοβαθμια. Αν ηταν με την Ντοιτς ομως τοτε γιατι να ακυρωσει την ψηφο της στον Τζονι; Αρα δεν ενδιαφεροταν για Ντοιτς. Ηθελε Σαμαελ σε ισοβαθμια και να προστατεψει τον Τζονι. Και η ξαφνικη ψηφος της Εμιλυς σε Ντοιτςστην αρχή, ηθελε να προστατεψει τον Τζονι. Η Χιμελα ακυρωσε την ψηφο της Εμιλυς αρα δεν ειναι μαζι αυτες οι δυο.
Ανακεφαλαιωση:

Χιμελα: δεν ενδιαφερεται για Ντοιτς αλλα για να βγαλει Σαμαελ και ισως για να προστατεψει και Τζονι. Δεν ειναι μαζι με Εμιλουκο ουτε με Σαμαελ.

Εμιλουκο: Προστατεψε επισης Τζονι. Για τον Σαμαελ δεν φανηκε να τον προστατευει γιατι δεν κινδυνευε σε εκεινη τη φαση.

Σαμαελ: Δεν ειχε προβλημα να βγαλει ειτε Τζονι ειτε Ντοιτς. Δεν ειναι μαζι τους. Αλλα τον εχω πολυ πιθανο φανερο μαφιοζο. Αν ισχυει αυτο τοτε ο Τζονι ειναι αθωος. Αλλιως αν ο Τζονι ειναι ο κακος, τοτε ειναι μαζι του η Εμιλυ και με μπερδευει η Χιμελα.

Deutsch: Απο αυτα που εγιναν δεν φανηκε να τη υπερασπιζεται κσποιος ρκτος κι αν περιμεναν κινηση απο ΔΑ.

Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι η κινηση της Χιμελα φανηκε προετοιμασμενη. Καταφερε σε λιγα λεπτα να μοιρασει επακριβως τις καρτες της; Να ηταν συνενοημενη με Σαμαελ για νσ βγαλουν Ντοιτς και να εκανε βλακεια ο τελευταιος;

Πιστευω οτι πρεπει να κινηθουμε αναμεσα σε Τζονι ή Σαμαελ. Να δω τι θα πουν και αλλοι.

Καταλαβατε τωρα γιατι επιμενω παντα σε ισοβαθμιες; Τι ωραια που ξεκαθαρισαν καποια πραγματα. Το σιγουρο εινσι οτι υπαρχει κσκος αναμεσα τους.
????

Ικαριωνα,θα στο θεσω απλα.Για να σωσω το τομαρι μου δεν θα με ενδιεφερε εαν θα εβγαζα εναν αλλο πολιτη,σαφως οπως δεν θα τον ενδιεφερε και εκεινον.ΕΦΟΣΟΝ,ειχα την δυνατοτητα εννοειται οτι θα ηθελα να κρατησω μεσα στο παιχνιδι την Ντοιτς,αφου ο ιδιος ειχα πει νωριτερα οτι δεν εχω σοβαρες υποψιες.Αντιθετα για τον Τζοννυ ειχα περισσοτερες χωρις να αποκαλυψω εως τωρα που με επιβεβαιωσε με Himela. Το να ψηφισω την Ντοιτς ηταν αναποφευκτο για να μην βγω.Γι'αυτο τον λογο περιμενα μεχρι το τελος και υποψιαστικα οτι κατι δεν παει καλα. Δυστυχως την πληρωσα απο πολλες αποψεις αυτην την κινηση να προστατευτω απο το υπουλο παιχνιδι τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
:hehe:

Edit: Οι υπόλοιποι που είστε ρε παιδιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ξαναεπικολλω αυτο που εγραψα.
Ναι, σορρυ, σε ξαναδιαβασα και κατάλαβα.

Ικαριωνα,θα στο θεσω απλα.Για να σωσω το τομαρι μου δεν θα με ενδιεφερε εαν θα εβγαζα εναν αλλο πολιτη,σαφως οπως δεν θα τον ενδιεφερε και εκεινον.ΕΦΟΣΟΝ,ειχα την δυνατοτητα εννοειται οτι θα ηθελα να κρατησω μεσα στο παιχνιδι την Ντοιτς,αφου ο ιδιος ειχα πει νωριτερα οτι δεν εχω σοβαρες υποψιες.Αντιθετα για τον Τζοννυ ειχα περισσοτερες χωρις να αποκαλυψω εως τωρα που με επιβεβαιωσε με Himela. Το να ψηφισω την Ντοιτς ηταν αναποφευκτο για να μην βγω.Γι'αυτο τον λογο περιμενα μεχρι το τελος και υποψιαστικα οτι κατι δεν παει καλα. Δυστυχως την πληρωσα απο πολλες αποψεις αυτην την κινηση να προστατευτω απο το υπουλο παιχνιδι τους.
Πολύ βολικό ότι είχες υποψίες που δεν είχε αποκαλύψει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Ιορδάνη προτιμάς να πάει σε κλήρωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Αν είναι να ψηφίσω απλώς για να ψηφίσω θα ψήφιζα Ντοιτς γιατί ανάμεσα σε Τζόνυ και Σαμαελ έχω χάσει τον μπούσουλα. Μάλλον θα περιμένω να δω μήπως υπάρξει καποια μεγάλη αλλαγή στις ψηφους και θα δρασω αναλόγως. Δε μου άρεσε η διπλη αλλαγή ψηφου του Σαμαέλ στις 20:09 αλλά ουτε και ότι η Ντοιτς ακύρωσε την ψήφο του Τζόνυ προς αυτην. Απο την αλλη αφού είχε και ο Τζονι τελικά ακυρωση ψηφου γιατι δεν την επαιξε νωρίτερα για να σωθει; Δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι έχω αναλωθεί στο να προσπαθώ να καταλάβω γιατί έγινε edit το σχόλιο του Σαμαήλ-τι νόμιζε/είδε-δεν είδε και γιατί κινήθηκε έτσι, πράγμα που δεν προλαβαίνω να κάνω τώρα και γενικά να καταλάβω όλες τις αλλαγές.
Δεν μου χτυπάει καλά το να μην ψηφίσω είναι η αλήθεια, οπότε θα προσπαθήσω να ψηφίσω τελευταία στιγμή ή να μην ψηφίσω γενικά.
Δεν θα ήθελα να δώσω ψήφο που θα καθορίσει το αποτέλεσμα σε κάποιον ενώ είναι τόσο θολά τα πράγματα στο κεφάλι μου, οπότε αν ο Τζόνι που είχε την αρχική μου ψήφο προηγείται, θα τον αφήσω έτσι.

Βρε Ηλια μου,δεν εχει καμια ιδιαιτερη λογικη η κινηση,ηξερα οτι πανε να μου την στυσουν ηταν προφανες απο την στιγμη που ξεκινησε το κυμα οτι καποιος ηθελε να με ξεκανει. Η κινηση μου εγινε καθαρα για να μην καταληξω να φυγω εγω.Για να μην καταληξουμε σε ακριβως αυτο το σημειο αυτη την στιγμη.Λες να ημουν τρελος και να περιμενα;Λες να μην ειχα υποψιαστει οτι κατι θα κανουν για να με βγαλουν εκτος ετσι που λυσαξαν πανω μου; Το μονο που μπορω να πω ειναι απο την μια χαιρομαι γιατι η Ντοιτς θα μεινει γιατι δεν ειχα λογο να την βγαλω,απο την αλλη λυπαμαι γιατι το θεμα πηρε διαστασεις που δεν ηθελα και ειμαι αδικως παλι σε ισοψηφια.Εγω μια φορα σου εξηγησα το σκεπτικο μου και ας τους να λενε οτι με δασκαλεψαν...Με ξερεις λιγο,δεν νομιζω να θεωρεις οτι ειμαι τοσο χαζος,η αρχικη μου ψηφο θα πηγαινε Τζοννυ για λογους που ειπα,για να γλυτωσω Ντοιτς να γινει αδικα 2ος Σπυρακος.Αλλα ηξερα οτι θα παιξει πλεκτανη και ημουν σε επιφυλακη...

Σου λεω με ολη μου την ειλικρινια οπως και στους υπολοιπους παικτες οτι το να μην καταληξω εκτος ηταν το μονο μου κινητρο για να παραφυλαω μεχρι το τελευταιο λεπτο,κατι που θα εκαναν ολοι αναιξερετως ρολου,οπως αποδειχθηκε οτι εκαναν και οι υποπτοι μου εξαλλου,αρα επιβεβαιωνομαι,αφου τα εδωσαν και ολα για προστατεψει ο ενας τον αλλο ενω εμενα ποιον ειδες να χρησιμοποιει καρτα να με βοηθησει με κοβεις πολυ να συνεργαζομαι με αλλους ως τωρα; Αυτο που θα πρεπει να σου γεννα ερωτηματικα ομως ειναι γιατι η ψηφοφορια δεν τηρηθηκε και πηγαμε σε δημοσκοπηση,μαλλον ειναι υπερ καποιων αυτο...δεν θα ηταν υπερβολη να πεις οτι ηταν μερος του σχεδιου τους μαλιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Αν η Χιμελα ηθελε να προστατεψει Τζονι θα εριχνε και τις δυο ακυρωσεις της σε ψηφους στον Τζονι κι οχι σε ψηφο της Εμιλουκο στην Ντοιτς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Θα ψήφιζα Σάμαελ γιατί η κλήρωση είναι cop out επιλογή, αλλα είδα ότι η σοφι άλλαξε την ψήφο της απο Γερμανίδα σε Σαμαελ και ο Χοακιν την αφαίρεσαι εντελώς. Γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Αρχικά ψήφισα την Deutsch... Lover στην δημοσκόπηση, διότι μου φάνηκε ύποπτος ο τρόπος παιχνιδιού της, μετά από ένα σημείο για τους λόγους που ήδη προαναφέρθηκαν. Ωστόσο οι τελευταίες αλλαγές ψήφων στην παράταση με μπέρδεψαν και με προβλημάτισε τόσο η στάση της Himela που έπαιξε όλες τις κάρτες της, ακύρωσε ψήφο σε Ντόιτς και σε Γιάννη και έδωσε ψήφο στον Samael. Ο Samael από την μία σίγουρα μου φάνηκε παράξενο που ψηφίστηκε κατά συρροή από τόσο κύμα αλλά και από την άλλη αυτό το edit του που αρχικά έβαλε jonny και μετά άλλαξε σε ντόιτς δεν το καταλαβαίνω. Δεν καταλαβαίνω εάν από λάθος ή του το είπαν. Όπως ούτε την στάση της ντόιτς που προβληματίστηκε με τις ψήφους του Samael. Γενικά ένα μπέρδεμα Μήπως Ντόιτς και Samael είναι στην ίδια ομάδα;

Τώρα ανάμεσα σε Γιάννη και σε Samael μου φαίνονται και οι 2 ύποπτοι. Είμαι προβληματισμένη. Για να ρίχνει η Himela κάρτα ακύρωσης στον jonny τον θεωρεί αθώο 100% και δεν κατάλαβα για ποιον λόγο και λέει ακυρώνει ψήφο ντόιτς για ισοβαθμία και ρίχνει ψήφο στον samae. Αλλά βλέπω ότι ο Γιάννης παρότι δεν έγινε, ήθελε να ακυρώσει ψήφο στον Samael, θα ήθελα να μάθω το γιατί.

Στην συνέχεια η himela να δικαιολογεί ότι έπαιξε τις κάρτες της γιατί ξέρει ότι θα φύγει λόγω του ανοιχτού παιχνιδιού που έκανε οπότε δεν είχε να χάσει κάτι ισχυρίζεται ότι ο aggelogiannos είναι τελικά ο μαφιόζος. Με ποια κριτήρια; Ωστόσο αυτό που υποστηρίζει η Himela για την ισοψηφία με πείθει και δεν μπορώ να βρω κάτι ύποπτο όντως.

Ο γιάννης μου φαίνεται ύποπτος ωστόσο αλλά θα μελετήσω ακόμα περισσότερο τις κινήσεις του. Ο Νίκος αν και νέος παίχτης νομίζω ότι παίζει δασκαλεμένα και δεν συμμετέχει και τόσο πολύ. Η ντόιτς επίσης την θεωρώ ακόμα ένοχη. Λέω λοιπόν τελικά να βάλω τελική ψήφο στον Samael γιατί ο τρόπος του είναι πολύ πιο ύποπτος και μάλιστα για νέος παίχτης όπως λέει και ο ίδιος ότι είναι . Φυσικά την Ντόιτς την θέτω στις αμέσες επόμενες ύποπτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν μου αρέσει αυτό που γίνεται. Το παιχνίδι θα καταλήξει σε wildcard στο ποιον θα αποφασίσει να ψηφίσει ο Samael.

Samael άλλαξε την ψήφο σου από τώρα.

Ο Samael έχει ψηφίσει κάποιον που δεν κινδυνεύει, τη Χιμέλα. Αυτό σημαίνει ότι για να αποφύγει την ισοβαθμία μπορεί στο παρά 1 να αλλάξει την ψήφο του σε μένα ή την deutsch. Αυτό θα χαλάσει την ισοβαθμία.

Εγώ λέω να αλλάξει από τώρα ώστε κάποιοι άλλοι να φέρουν το παιχνίδι σε ισοβαθμία. Να μην εξαρτόμαστε δηλαδή από την αλλαγή τελευταίας στιγμής που μπορεί να κάνει ο Samael ως δικαιολογία να σώσει τον εαυτό του.

Αυτά που έγραψα αυτά και έγιναν. Ο Samael χρησιμοποιεί την δικαιολογία "πήγα να σώσω τον εαυτό μου". Τα έγραφα 20 λεπτά πριν κλείσει η ίδια η αρχική ψηφοφορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Αν είναι να ψηφίσω απλώς για να ψηφίσω θα ψήφιζα Ντοιτς γιατί ανάμεσα σε Τζόνυ και Σαμαελ έχω χάσει τον μπούσουλα. Μάλλον θα περιμένω να δω μήπως υπάρξει καποια μεγάλη αλλαγή στις ψηφους και θα δρασω αναλόγως. Δε μου άρεσε η διπλη αλλαγή ψηφου του Σαμαέλ στις 20:09 αλλά ουτε και ότι η Ντοιτς ακύρωσε την ψήφο του Τζόνυ προς αυτην. Απο την αλλη αφού είχε και ο Τζονι τελικά ακυρωση ψηφου γιατι δεν την επαιξε νωρίτερα για να σωθει; Δεν ξέρω...

Η μπλου είναι εδώ σε επιφυλακή για να επέμβει αν κινδυνέψει ο μαφιόζος της.

Η Ντοιτς ακύρωσε την ψήφο του τζόνυ προς αυτήν για να σωθεί. Τί δε σού άρεσε σε αυτό; Τώρα γιατί ο Τζόνυ δεν έπαιξε την κάρτα, προφανώς δεν πρόλαβε γιατί όλα έγιναν μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα και η ντοιτς είχε πολλές ψήφους πριν κάνω εγώ το ποστ μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top