Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Αλλάζω την ψηφο μου σε Johhny15.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ξανά κλειδωμένοι, να περιμένετε λίγο ακόμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Φίλοι και φίλες, παρακαλώ να μην απομακρυνθείτε από τους υπολογιστές σας. Κάνουμε ο,τι είναι ανθρωπίνως δυνατό για να ανοίξουμε το συντομότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Λοιπόν, έχουμε τριπλή ισοβαθμία στις 5 ψήφους μεταξύ Ντοιτς, Τζονυ και Σαμαελ.
Θα προχωρήσουμε σε δημοσκόπηση μεταξύ των 3 για το ποιος θα αποχωρήσει. Η δημοσκόπηση θα έχει διάρκεια 1 ώρας από τη στιγμή που θα αναρτηθεί. Δικαίωμα ψήφου σ αυτήν έχουν όλοι εκτός απ αυτούς που τους έχουν ακυρωθεί οι ψήφοι. Η ψήφος είναι προαιρετική, όσοι δεν ψηφίσουν δε θα πάρουν απουσία.

Ψηφοφορία για Τρίτη 31/7

  1. aggelogiannos --> Johnny15

  2. Alma Libre --> Deutsch... Lover

  3. bilire --> Deutsch... Lover

  4. blue_butterfly --> i_lie_us

  5. ComfortablySmug --> Samael

  6. Deutsch... Lover --> Johnny15 (ακυρώθηκε)

  7. DumeNuke --> Johnny15

  8. Emilouko --> Deutch... Lover (ακυρώθηκε)

  9. Himela --> Samael

  10. i_lie_us --> Johnny15

  11. Ikarionas --> Deutch... Lover

  12. JKaradakov --> Samael

  13. Joaquin --> Deutsch... Lover

  14. Johnny15 --> Deutch... Lover (ακυρώθηκε)

  15. ~Melania~ --> Deutch... Lover

  16. Samael --> Johnny15

  17. sophie_96 --> TasosZG

  18. Soukouu --> Emilouko

  19. TasosZG --> Samael

  20. tsarachaf --> Johnny15

  21. ultraviolence --> i_lie_us

  22. Wild_Boy --> Emilouko

  23. Ζαξρεμιος --> Samael


Ψήφοι
5 Deutsch... Lover
5 Johnny15
5 Samael
3 Emilouko
2 i_lie_us
1 TasosZG
1 Himela


Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Η δημοσκόπηση βρίσκεται στην κορυφή του θέματος κι η live εξέλιξή της εδώ.
Ψηφίζετε ποιον θέλετε να αποχωρήσει μέχρι και τις 22:20.
Deutsch... Lover, Emilouko και Johnny15 ΔΕΝ έχετε δικαίωμα ψήφου. Για όλους τους υπολοίπους η ψήφος είναι προαιρετική - δε θα κρατηθούν απουσίες σε όσους δεν ψηφίσουν.
Ψηφίζετε στη δημοσκόπηση, ΟΧΙ στο θέμα. Αιτιολογήσεις, εφόσον θέλετε, και συζήτηση, στο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εγώ απ'ολο τον χαμό θέλω να ρωτήσω την Χιμέλα γιατί ήθελε πιο πολύ ισοπαλία Γερμανίδας - Σαμαελ και έπαιξε όλες τις καρτες της απο την ισοπαλία Τζόνυ - Γερμανίδας που θα πετύχαινε με απλή αλλαγή ψήφου σε Τζόνυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Καλα η Χιμελα με πεθανε.Η κοπελα εκανε all in.Οτι ειχε εβαλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω:

1. Τη στάση της Emilouko
2. Τη στάση της Himela
3. Το γιατί ο Samael περίμενε μέχρι το τέλος, αφού έτσι κι αλλιώς τον εαυτό του θα πήγαινε να σώσει ούτως ή άλλως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Πολύ πράμα, θα προσπαθήσω να ψυχολογήσω τις αλλαγές/ακυρώσεις για να δω αν θα παραμείνω στην αρχική μου ψήφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Και για να λύσουμε τις απορίες για την τόση καθυστέρηση, ο Samael είχε αρχικά ψηφίσει Johnny15 και μετά έκανε edit στο ποστ του για να αλλάξει σε Deutsch... Lover, κάτι που απαγορεύεται καθώς στο 5λεπτο επιτρέπεται μόνο μία αλλαγή ψήφου. Η ΣΕ έχει επαναφέρει το αρχικό του post, η ψηφοφορία έχει διορθωθεί και μπορείτε να συνεχίσετε κανονικά το παιχνίδι σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Μάλιστα. Πάρα πολύ ενδιαφέροντα πράγματα. Γενικά, είμαι σε μεγάλο δίλημμα για το τι να ψηφίσω.
Από την μία Ikarionas, Emilouko ανεβάζουν Deutch για mvp. Από την άλλη η Himela προσπαθεί πάση θυσία να καλύψει την Deutch και φέρνει τον Samael για ισοβαθμία. Η αλλαγή του Samael, μάλλον αναμενόμενη.

Προσωπικά, ήθελα να πάμε σε ισοβαθμία για να δούμε κινήσεις από μία πλευρά... Όχι και από τις τρεις.

Θεωρώ ότι πρέπει να ακούσουμε πρώτα από αυτούς που έκαναν τις αλλαγές και κυρίως από την Himela. Χωρίς τις απόψεις του πραγματικά μου φαίνεται δύσκολο να διαλέξω κάποιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω:

1. Τη στάση της Emilouko
2. Τη στάση της Himela
3. Το γιατί ο Samael περίμενε μέχρι το τέλος, αφού έτσι κι αλλιώς τον εαυτό του θα πήγαινε να σώσει ούτως ή άλλως.

Καλα η Χιμελα με πεθανε.Η κοπελα εκανε all in.Οτι ειχε εβαλε

Εγώ απ'ολο τον χαμό θέλω να ρωτήσω την Χιμέλα γιατί ήθελε πιο πολύ ισοπαλία Γερμανίδας - Σαμαελ και έπαιξε όλες τις καρτες της απο την ισοπαλία Τζόνυ - Γερμανίδας που θα πετύχαινε με απλή αλλαγή ψήφου σε Τζόνυ.


Σας το ελεγα αλλα κανενας δεν με ακουγε.Υποψιαστικα Himela και ηρθε τσουναμι κατευθειαν πανω μου.Επειτα ειχαμε τον Johnny να μου κανει υποδειξεις ποτε να αλλαξω την ψηφο μου,που ειλικρινα δεν καταλαβαινω το γιατι,αλλα δεν τον κανει υποπτο γιατι μπορει απλα να ηθελε να σωσει το τομαρι του. Εκτος αυτου αιτιολογειστε μου εσεις αυτην την φορα γιατι η Himela που πρακτικα δεν κινδυνευε καν απο εμενα επαιξε οτι ειχε και δεν ειχε με αποκλειστικο σκοπο ουσιαστικα την εξοντωση μου;Το καταλαβαινω να υποψιαζεσαι αλλα εδω λυπαμαι,η Himela για εμενα εδωσε στανταρακι οτι ειναι παραπανω απο υποπτη μετα απο ολο αυτο και μαλιστα η ωρα που αποφασισε να το κανει το ολο πανηγυρι με σκοπο να μην μου αφησει καν περιθωρια,μπαμ και κατω κατευθειαν,ουτε ηθελε να μαθει μηπως με σωσει κανεις αλλος.

Soukouu οφειλω ενα ευχαριστω που πηρες την ψηφο σου απο πανω μου και με ξαφνιασες να πω την αληθεια,χαιρομαι πολυ ομως που μου εδωσες μια ευκαιρια.

JKaradakov δεν περιμενω να με εμπιστευτεις,απλα θελω να δεις ο ιδιος τα γεγονοτα,δεν εχω την αναγκη να πω κατι,ειναι φανερα ολα.

Wild_Boy ρε φιλε δεν ειδες τι εγινε απο Himela τελευταια λεπτα;Δεν φανταζεσαι γιατι μπορει να ηθελα να κρατησω τετοια σταση;Γιατι νομιζεις και ο Τζονυ ηθελε να κανω οτι κινηση ειχα να κανω απο νωρις νωρις;και δικαιωθηκα κιολας οχι τιποτα αλλο,δεν ειχα τοσο εντονες υποψιες,τωρα πλεον ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λοιπόν μετά τον χαμό που έγινε και καθυστερήσαμε πάλι, να πω κι εγώ τι βλέπω.

Εμένα μου φαίνεται απέραντα ύποπτο και το αρχικό κύμα προς τον Σαμαέλ, αλλά ακόμη περισσότερο η συμπεριφορά της Χιμέλα, μου φαίνεται ότι έψαχνε να βρει τρόπο να σώσει. Βέβαια δεν δένει απολύτως αυτό με τη συμπεριφορά της ως προς Ντόιτς κι αυτό με το ΔΑ. Δε γίνεται όμως όλα αυτά και να παίζει 2 κάρτες απλώς επειδή θεωρεί κάποιον αθώο. Γιατί δεν πιστεύω ότι είναι ρόλος που ξέρει κάτι και φέρεται τόσο ύποπτα. Οπότε θα παραμείνω στον τζόνι.

Τώρα το σενάριο να υπάρχουν 2 μαφιόζοι στους 3 mvp μου φαίνεται υπερβολικά τραβηγμένο, οπότε θα πάω με τον πιο ύποπτο από τους 3, για μένα τουλάχιστον. Τον τζόνι δηλαδή.

Τώρα για το Σαμαέλ, ντάξει για το έδιτ δε σχολιάζω. Για την ώρα της ψήφου, αν δούμε και πως έκανε ο τζόνι για να αλλάξει ψήφο από νωρίς, δε νομίζω να θέλει και είναι και καμιά διάνοια για να καταλάβει ότι μάλλον είναι καλύτερα να ψηφίσει τελευταία στιγμή.

Για τη Ντόιτς δεν έχω να προσθέσω κάτι, παραμένει περίεργη στα μάτια μου, αλλά η κίνηση της Χιμέλα μου βάζει υποψίες ότι παίζει να έχω άδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Μάλιστα. Πάρα πολύ ενδιαφέροντα πράγματα. Γενικά, είμαι σε μεγάλο δίλημμα για το τι να ψηφίσω.
Από την μία Ikarionas, Emilouko ανεβάζουν Deutch για mvp. Από την άλλη η Himela προσπαθεί πάση θυσία να καλύψει την Deutch και φέρνει τον Samael για ισοβαθμία. Η αλλαγή του Samael, μάλλον αναμενόμενη.

Προσωπικά, ήθελα να πάμε σε ισοβαθμία για να δούμε κινήσεις από μία πλευρά... Όχι και από τις τρεις.

Θεωρώ ότι πρέπει να ακούσουμε πρώτα από αυτούς που έκαναν τις αλλαγές και κυρίως από την Himela. Χωρίς τις απόψεις του πραγματικά μου φαίνεται δύσκολο να διαλέξω κάποιον.

Και εγώ μπερδεύτηκα αλλά δε νομίζω ότι προσπάθησε να καλύψει αποκλειστικά την Ντοιτς μιας και ακύρωσε την ψήφο της Ντοιτς στον Τζόνυ, αλλά μετά ακυρωσε και την ψήφο της Εμιλουκο στην Ντοιτς. Λίγο έως πολύ μπερδεμα. Αυτό που προσπάθησε ήταν να ανεβάσει τις ψήφους του Σαμαελ αν καταλαβαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Αυτό που ήθελα να κάνω ήταν α) να σώσω τον Τζόνυ, τον οποίο θεωρώ αθώο πια ΚΑΙ β) να φέρω σε ισοψηφία τον Samael και την Ντόιτς. Αυτό είναι όλο. Δεν ξέρω γιατί μπερδευτήκατε τόσο και σας φάνηκε περίεργο. Δε μού άρεσε η αλλαγή πριν τις 20:00 της Εμιλούκο προς κάποιον άσχετο και από αυτό κατάλαβα οτι οι μαφιόζοι ήθελαν να μείνουμε ήσυχοι οτι όλα είναι καλά και να μην κάνουμε αλλαγές. Δε μού άρεσε και η ψήφος του Soukou στο παρά ένα αποσύροντας την ψήφο του από τον Σαμαελ και δίνοντάς του ανάσα. Ειδικά η Εμιλούκο που όλο μάς λέει οτι δεν προλαβαίνει κλπ μαζί με όλα τα προηγούμενα που έχουν γίνει και οι τόσο καθοριστικές αλλαγές της για να σωθεί ο Σαμαελ την κάνει για μένα σχεδόν σίγουρα μαφιόζα. Επίσης για μένα η αλλαγή ψήφου του Σαμαελ στο 20:09 είναι σίγουρα κάτι καθοδηγούμενο. Συνδυασμένο οτι ο Σαμαελ εμφανίστηκε μαζί με μπλου και τσαρα (που έχω στους υπόπτους μου) να με κατηγορήσει για το δήθεν "σήμα" που έδωσα προς τον ΔΑ (βρε τα καμάρια που τούς έστησα την παγίδα και πέσαν μέσα :whistle:) για μένα από αυτή την ψηφοφορία βγήκε οτι Samael και Εμιλούκο είναι ένοχοι, η Ντοίτς ακόμα δεν έχω καταλήξει αλλά μπορεί τελικά να έχουμε πέσει έξω (αφήνω ερωτηματικό) και αθώος για μένα ο Τζόνυ λόγω όσων έχει πει ως τώρα και λόγω του οτι ο Σαμαελ πήγε να αλλάξει την ψήφο του προς τον Τζόνυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Είμαστε στο μισάωρο της ψηφοφορίας και απο τους πρωταγωνιστές του 5 λεπτου πέρα απο Σάμαελ δεν έχει μιλήσει κανείς.

Που είστε; Άντε Ικαρίωνας - Έμυλι μπορούμε κάπως να τα ερμηνεύσουμε. Χιμέλα;

Και εγώ δεν ξέρω αν θα ψηφίσω. Η ψήφοι που μαζεύτηκαν στον Σαμαελ με παρεξενεψαν και μάλιστα ήταν και όλες απο παίκτες που δεν πολυσυμμετέχουν. Απο εκεί και πέρα για Γερμανίδα και Τζόνυ δεν έχω πισθεί για τον έναν ένταντι του άλλου. Δεν ψηφίζω για την ώρα, δεν ξέρω αν θα ψηφίσω, ανάλογα τις εξελίξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Αυτό που ήθελα να κάνω ήταν α) να σώσω τον Τζόνυ, τον οποίο θεωρώ αθώο πια ΚΑΙ β) να φέρω σε ισοψηφία τον Samael και την Ντόιτς. Αυτό είναι όλο. Δεν ξέρω γιατί μπερδευτήκατε τόσο και σας φάνηκε περίεργο. Δε μού άρεσε η αλλαγή πριν τις 20:00 της Εμιλούκο προς κάποιον άσχετο και από αυτό κατάλαβα οτι οι μαφιόζοι ήθελαν να μείνουμε ήσυχοι οτι όλα είναι καλά και να μην κάνουμε αλλαγές. Δε μού άρεσε και η ψήφος του Soukou στο παρά ένα αποσύροντας την ψήφο του από τον Σαμαελ και δίνοντάς του ανάσα. Ειδικά η Εμιλούκο που όλο μάς λέει οτι δεν προλαβαίνει κλπ μαζί με όλα τα προηγούμενα που έχουν γίνει και οι τόσο καθοριστικές αλλαγές της για να σωθεί ο Σαμαελ την κάνει για μένα σχεδόν σίγουρα μαφιόζα. Επίσης για μένα η αλλαγή ψήφου του Σαμαελ στο 20:09 είναι σίγουρα κάτι καθοδηγούμενο. Συνδυασμένο οτι ο Σαμαελ εμφανίστηκε μαζί με μπλου και τσαρα (που έχω στους υπόπτους μου) να με κατηγορήσει για το δήθεν "σήμα" που έδωσα προς τον ΔΑ (βρε τα καμάρια που τούς έστησα την παγίδα και πέσαν μέσα :whistle:) για μένα από αυτή την ψηφοφορία βγήκε οτι Samael και Εμιλούκο είναι ένοχοι, η Ντοίτς ακόμα δεν έχω καταλήξει αλλά μπορεί τελικά να έχουμε πέσει έξω (αφήνω ερωτηματικό) και αθώος για μένα ο Τζόνυ λόγω όσων έχει πει ως τώρα και λόγω του οτι ο Σαμαελ πήγε να αλλάξει την ψήφο του προς τον Τζόνυ.


Η εμιλουκο ψήφισε Deutch. Εαν ήθελες να καλύψεις johnyy, γιατί ακύρωσες την ψήφο της?>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Οκ αυτοί λοιπόν που με κατηγορούν για τις κινήσεις μου μπορούν να μού παρουσιάσουν το σενάριο στο οποίο εγώ είμαι μαφιόζα; Τί ακριβώς ήθελα να κάνω σύμφωνα με εκείνους; Γιατί να πετάτε κατηγορίες και σκέψεις "αυτό που έκανε η Χιμέλα ήταν ύποπτο" είναι εύκολο. Εγώ θέλω να μού πείτε ποιος ο λόγος να κάνω όσα έκανα ΑΝ ήμουν μαφιόζα και θέλω να δω εγώ (και οι υπόλοιποι) αν βγάζει νόημα αυτό που θα μού πείτε. Από αοριστολογίες χορτάσαμε. Εγώ τουλάχιστον τις κινήσεις που κάνω τις αιτιολογώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αυτό που ήθελα να κάνω ήταν α) να σώσω τον Τζόνυ, τον οποίο θεωρώ αθώο πια ΚΑΙ β) να φέρω σε ισοψηφία τον Samael και την Ντόιτς. Αυτό είναι όλο. Δεν ξέρω γιατί μπερδευτήκατε τόσο και σας φάνηκε περίεργο. Δε μού άρεσε η αλλαγή πριν τις 20:00 της Εμιλούκο προς κάποιον άσχετο και από αυτό κατάλαβα οτι οι μαφιόζοι ήθελαν να μείνουμε ήσυχοι οτι όλα είναι καλά και να μην κάνουμε αλλαγές. Δε μού άρεσε και η ψήφος του Soukou στο παρά ένα αποσύροντας την ψήφο του από τον Σαμαελ και δίνοντάς του ανάσα. Ειδικά η Εμιλούκο που όλο μάς λέει οτι δεν προλαβαίνει κλπ μαζί με όλα τα προηγούμενα που έχουν γίνει και οι τόσο καθοριστικές αλλαγές της για να σωθεί ο Σαμαελ την κάνει για μένα σχεδόν σίγουρα μαφιόζα. Επίσης για μένα η αλλαγή ψήφου του Σαμαελ στο 20:09 είναι σίγουρα κάτι καθοδηγούμενο. Συνδυασμένο οτι ο Σαμαελ εμφανίστηκε μαζί με μπλου και τσαρα (που έχω στους υπόπτους μου) να με κατηγορήσει για το δήθεν "σήμα" που έδωσα προς τον ΔΑ (βρε τα καμάρια που τούς έστησα την παγίδα και πέσαν μέσα :whistle:) για μένα από αυτή την ψηφοφορία βγήκε οτι Samael και Εμιλούκο είναι ένοχοι, η Ντοίτς ακόμα δεν έχω καταλήξει αλλά μπορεί τελικά να έχουμε πέσει έξω (αφήνω ερωτηματικό) και αθώος για μένα ο Τζόνυ λόγω όσων έχει πει ως τώρα και λόγω του οτι ο Σαμαελ πήγε να αλλάξει την ψήφο του προς τον Τζόνυ.

Μας έστησες και παγίδα; Που το σχολίασαν 97 άτομα κι εσύ κόλλησες στα 3 που σε βολεύει; Όχι αυτό δε το λένε παγίδα, αυτό το λένε κάνω πατάτα και μετά τα γυρνάω όπως θέλω για να το διορθώσω. Να χουμε και το νου μας λίγο. Επίσης σοβαρά τώρα, με ποιο τρόπο σου φάνηκε τόσο αθώος ο τζόνι για να ξοδέψεις και τις 2 σου κάρτες; Δε μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου, ειλικρινά. Πραγματικά εύχομαι να είσαι μαφιόζα, γιατί αλλιώς παίζεις τραγικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ερώτηση στη ΣΕ, γιατί δεν θυμάμαι: Ποτε κλείνει η δημοσκόπηση;


Το κύμα προς τον Samael... Ήταν ξαφνικό. Δεν ξέρω πως θα ακουστεί αυτό, αλλά ακόμη και αν φαινομενικά με συμφέρει, με προβληματίζει ταυτοχρονα.
Όταν είδα τις κινήσεις της Χιμελα η αλήθεια είναι ότι έμεινα παγωτό, το αιτιολόγησε στη συνέχεια.
Θα ήθελα να ακούσω και την Εμιλυ με τις κάρτες, εγώ την δίκη μου την έριξα για προφανείς λόγους, θέλω να μείνω, τουλάχιστον για σήμερα. Θέλω να διαβάσω τα ποστ όλης της μέρας και να προσπαθήσω να λύσω απορίες, όλη μέρα είμαι με κινητό και διαβάζω επιφανειακά.
Εξαφανισμένοι πολλοί αυτή την ώρα.
Πιστεύω σε ένα μισάωρο να έχω πρόσβαση αππ υπολογιστή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top