Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Οι επιφυλάξεις μου για την αλόγιστη χρήση της ισοψηφίας επιβεβαιώνονται και δημιουργείται χάος.
Ψηφίστε κατά συνείδηση, ειδικά τώρα που δεν έχουμε κάνει πολλούς συσχετισμούς.Δεν μπορούμε σε αυτή τη φάση να εκβιάσουμε την μαφία.Δεν θα εκτεθούν από τόσο νωρίς, αυτό νιώθω.Ακόμα κι αν κινδυνεύει μέλος της μαφίας δεν θα τα θαλασσώσουν.Δίνουμε στη μαφία το δικαίωμα να ελπίζει σε ρώσικη ρουλέτα και σε κάποια μέλη να ψηφίζουν τσάμπα και βερεσέ και άντε βγάλε άκρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και κατ'επέκταση, θα σώσει τον εαυτό του. Εκτός αν θέλεις να σώσει και εσένα μαζί :shifty:.


Εγώ λέω να αλλάξει από τώρα ώστε κάποιοι άλλοι να φέρουν το παιχνίδι σε ισοβαθμία. Να μην εξαρτόμαστε δηλαδή από την αλλαγή τελευταίας στιγμής που μπορεί να κάνει ο Samael ως δικαιολογία να σώσει τον εαυτό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ποιοι συμμετειχαν σε Σπυρακο; Τασος και Σουκου δεν ψηφισαν Σπυρο. Τι λες;

Αυτό λέω, ότι άλλοι είναι οι μεν, άλλοι οι δε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ο Samael έχει ψηφίσει κάποιον που δεν κινδυνεύει, τη Χιμέλα. Αυτό σημαίνει ότι για να αποφύγει την ισοβαθμία μπορεί στο παρά 1 να αλλάξει την ψήφο του σε μένα ή την deutsch. Αυτό θα χαλάσει την ισοβαθμία.


Και δηλαδή του λες να αλλάξει ψήφο για να μπορείς εσύ να σώσεις την παρτάρα σου εύκολα. Σε φάση αυτός είναι χαζός κι εσύ έξυπνος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Ναι αλλά εγώ δεν ψήφισα κάποιον γιατί έγραψε κάτι 5-10 λεπτα πριν το ποστ της ψήφου μου. Η ψήφος σου φαίνεται βιαστική και σαν να είναι μια ψήφος απλά να ψηφίσεις.


Χωρις να εχω καποια διαθεση να σε κατηγορησω εαν και δεν καταλαβαινω γιατι πιανεσαι τοσο πολυ απο εμενα διοτι η Himela εγραψε ~ 17.42 ενω εγω ~ 18.20 ,δηλαδη μιση ωρα + μετα.Δεν ηταν και 5-10 λεπτα δα.Απο εκει και περα εφοσον δεν σου λεει κατι το τσουναμι εναντιον μου αμεσως μολις κατηγορησα Himela,τοτε τι να πω,ας κρινουν οι υπολοιποι.

Οριστε για οποιον θελει να τσεκαρει ο ιδιος :

https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4424744&postcount=362
https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4424761&postcount=375
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και δηλαδή του λες να αλλάξει ψήφο για να μπορείς εσύ να σώσεις την παρτάρα σου εύκολα. Σε φάση αυτός είναι χαζός κι εσύ έξυπνος;


Ρε φίλε, το ίδιο πράγμα είναι. Πάλι θα μπορεί να σώσει τον εαυτό του απλά ψηφίζοντας το άλλο πρόσωπο. Τι κάνετε ότι δεν καταλαβαίνετε.

Samael πες κατι τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ αλλάζω την ψήφο μου προς το παρόν σε TasosZG. Ήταν από τους πρώτους που άλλαξε ψήφο σε Σαμ και συμφωνώ με Χουακίν ότι προσπαθούν να κάνουν κατάχρηση την επιθυμία της ισοψηφίας που υπήρχε. Θέλω να δω πως θα κινηθούν και οι άλλοι σε αλλαγές. Και σιγά σιγά με όλα αυτά που γίνονται ο Τζόνι πέφτει από τους ενόχους μου. Ειδικά με αυτό που είπε " άλλαξε ψήφο τώρα". Σαν μαφιόζος δύσκολα θα έκανε έκκληση σε κάποιον τόσο έντονα γιατί μόνο επιθέσεις θα δεχόταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζαξρεμιος

Νεοφερμένος

Ο Μερξαζιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Όχι, δεν κάνεις λάθος, το τσέκαρα κι εγώ.



Κι άλλος από το πουθενά μπαίνει στο κύμα...


οχι και απτο πουθενα
στο προηγουμενο μου ακριβως ποστ αναφερω οτι ειναι υποπτος αλλα δεν θα τον ψηφιζα επειδη δεν ειχε ψηφους,και ξαφνικα μπαινω και βλεπω οτι εχει 4
μια αναφερεις το γεγονος οτι δεν ποσταρουμε αρκετα αλλα απο την αλλη δεν διαβαζεις και τα ποστ

ξανααναφερω αθωοι ειναι τα ατομα που θα προσπαθησουν να το κρατησουν ισοψηφια

αυτο το "αλλαξε ψηφο" υπερβολικα aggressive play,η εχει τιλταρει ο Johnny15 η μαλλον εχει γινει καποια λαθος συννενοηση μεταξυ μαφιας(δυσκολο αλλα ποτε δεν ξερεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ρε φίλε, το ίδιο πράγμα είναι. Πάλι θα μπορεί να σώσει τον εαυτό του απλά ψηφίζοντας το άλλο πρόσωπο. Τι κάνετε ότι δεν καταλαβαίνετε.

Samael πες κατι τουλάχιστον.


Δε διαφωνώ ότι μπορεί να το κάνει αυτό. Απλώς δεν καταλαβαίνω γιατί να αφήσει εσένα πχ να αποφασίσεις τι θα γίνει κι όχι αυτός για τον εαυτό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος, έσπασε η τριπλή ισοβαθμία, η Εμιλυ ψήφιζε Johnny.
Αλλάζω από Himela σε Johnny15, για να διατηρηθεί η ισοψηφία.

@ΣΕ vote count>?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 31/7

  1. aggelogiannos --> Johnny15

  2. Alma Libre --> Deutsch... Lover

  3. bilire --> Deutsch... Lover

  4. blue_butterfly --> i_lie_us

  5. ComfortablySmug --> Samael

  6. Deutsch... Lover --> Johnny15

  7. DumeNuke --> Johnny15

  8. Emilouko --> TasosZG

  9. Himela --> Emilouko

  10. i_lie_us --> Johnny15

  11. Ikarionas --> Emilouko

  12. JKaradakov --> Samael

  13. Joaquin --> Deutsch... Lover

  14. Johnny15 --> Deutch... Lover

  15. ~Melania~ --> Deutch... Lover

  16. Samael --> Himela

  17. sophie_96 --> TasosZG

  18. Soukouu --> Samael

  19. TasosZG --> Samael

  20. tsarachaf --> Johnny15

  21. ultraviolence --> i_lie_us

  22. Wild_Boy --> Emilouko

  23. Ζαξρεμιος --> Samael



Ψήφοι
5 Deutsch... Lover
5 Johnny15
5 Samael
3 Emilouko
2 i_lie_us
2 TasosZG
1 Himela


Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αχ παιδιά τι είναι αυτό τώρα.
Είμαι και εκτός. Θα είμαι με δεδομένα τώρα για τα τελευταία λεπτά και αν δεν φύγω ή αν φύγω, το βράδυ από υπολογιστή θα συντάξω μεγάλο ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Αλλαζω ψήφο σε Εμιλουκο.Πονηρο 5 λεπτα πριν να κανει τετοια στροφη.ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΛΙΓΟ ΝΑ ΜΠΕΙ ΙΣΟΨΗΦΙΑ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ναι πονηρότατο. Ηλίθια είμαι που έδινα τόση ώρα τζόνι αν ήμουν μαφία να κάνω κωλοτούμπα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Στα 5 τελευταία λεπτά είδες το όνειρο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
:popcorn: :popcorn: :popcorn:

Ψηφοφορία για Τρίτη 31/7

  1. aggelogiannos --> Johnny15

  2. Alma Libre --> Deutsch... Lover

  3. bilire --> Deutsch... Lover

  4. blue_butterfly --> i_lie_us

  5. ComfortablySmug --> Samael

  6. Deutsch... Lover --> Johnny15

  7. DumeNuke --> Johnny15

  8. Emilouko --> TasosZG

  9. Himela --> Emilouko

  10. i_lie_us --> Johnny15

  11. Ikarionas --> Emilouko

  12. JKaradakov --> Samael

  13. Joaquin --> Deutsch... Lover

  14. Johnny15 --> Deutch... Lover

  15. ~Melania~ --> Deutch... Lover

  16. Samael --> Himela

  17. sophie_96 --> TasosZG

  18. Soukouu --> Emilouko

  19. TasosZG --> Samael

  20. tsarachaf --> Johnny15

  21. ultraviolence --> i_lie_us

  22. Wild_Boy --> Emilouko

  23. Ζαξρεμιος --> Samael



Ψήφοι
5 Deutsch... Lover
5 Johnny15
4 Emilouko
4 Samael
2 i_lie_us
2 TasosZG
1 Himela


Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ακύρωση ψήφου του Johnny15 σε εμένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Deutsch Lover
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αλλαγή σε Deutch.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Αλλαγή ψήφου σε Σαμαελ.

Ακύρωση ψήφου σε ντοιτς

Ακύρωση ψήφου σε εμιλούκο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top