Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ξαφνικά, θέματα που μας από σχολίασαν μέχρι χθες ξεχάστηκαν, και βγάζω την Σοφία εκτός των θεμάτων αυτών. Και στο κέντρο βρισκόμαστε εγώ και ο Γιάννης, πιυ τον Γιάννη τον ψήφισα και εγώ με τη λογική «ψήφισε τον Σπύρο και είμαι σίγουρη πως από τους 4 υπάρχει κάποιος»
και εγώ, που ψηφίστηκα «γιατί ψήφισα την εμιλυ μόλις η Χιμελα έκανε παρατήρηση και επειδή έκανα λάθος στα ονόματα που έδωσε η μπλου για συγκάτοικους όπως και κάποιοι άλλοι» και μετά, γιατί δεν γράφω πολύ. Σπουδαία επιχειρήματα, έχεις που τα προωθείτε, να τα χαίρεστε.
Και δεν ζητάω καν να βγάλετε τις ψήφους από πάνω μου. Λέω απλά τι γινεται.
Επίσης, Μελάνια, και άλλοι παίχτες μπαίνουν και απλά καταγράφουν τη κατάσταση, προς τι η τόση ξαφνική εμμονή μαζί μου;
Ποια θέματα μας απασχολούσαν χθες που σήμερα ξεχαστηκαν;
Εάν αποδεχτούμε το σενάριο που προωθεί η χιμέλα, ότι η μελανία είναι μαφιόζα, τίθεται το ερώτημα, γιατί επέμενε τόσο χθες να βγει ο σπυράκος? Γιατί, τουλάχιστον, να μην πήγαινε σε ισοβαθμία με την μελανία? Αντ' αυτού, ρίχνει κατηγορίες, οι οποίες μπορεί να είναι και βάσιμες, χωρίς να τις υποστηρίζει με πράξεις.

Πέρα του ότι οι ισοβαθμίες είναι ο μόνος τρόπος να πάρουμε πληροφορίες από την ψηφοφορία. Εάν έχεις να προτείνεις κάτι πιο αποδοτικό (και δεν το λέω επιθετικά) είμαι όλος αυτιά.
Άρα το "θέμα" που έχεις με την χθεσινή ψηφοφορία ήταν γτ δεν ήθελε η Χιμέλα συγκεκριμένα την ισοπαλία και όχι το τι θα μας έδειχνε μια τέτοια ισοπαλία.

Κατάλαβα καλά;

Βλέπω πως η Γερμανίδα πήρε κεφάλι και δεν έχουν ψηφίσει Ζαξρεμιος, Σουκου και Σάμαελ. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι σχεδόν όλοι λένε ότι η ισοβαθμία θα μας βοηθήσει μήπως λοιπόν έχουμε κάνει πατάτα;

Αλλάγή ψήφου σε Samael, μήπως και μας τιμήσει με την παρουσία του αλλά και για να μην είναι τοσο μονότερμα η ψηφοφορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Υπάρχει μια πιθανότητα, αν η Ντοιτς είναι όντως μαφιόζα, να την έχουν αφήσει απροστάτευτη και να δώσουν σήμα στον ΔΑ να αλλάξει τις ψήφους της με κάποιου άλλου. Έχετε το νου σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 31/7

  1. aggelogiannos --> Johnny15

  2. Alma Libre --> Deutsch... Lover

  3. bilire --> Deutsch... Lover

  4. blue_butterfly --> i_lie_us

  5. ComfortablySmug --> Deutsch... Lover

  6. Deutsch... Lover --> Johnny15

  7. DumeNuke --> Himela

  8. Emilouko --> Johnny15

  9. Himela --> Emilouko

  10. i_lie_us --> Johnny15

  11. Ikarionas --> Emilouko

  12. JKaradakov --> Samael

  13. Joaquin --> Deutsch... Lover

  14. Johnny15 --> Deutch... Lover

  15. ~Melania~ --> Deutch... Lover

  16. Samael

  17. sophie_96 --> TasosZG

  18. Soukouu

  19. TasosZG --> sophie_96

  20. tsarachaf --> Johnny15

  21. ultraviolence --> i_lie_us

  22. Wild_Boy --> Emilouko

  23. Ζαξρεμιος



Ψήφοι
6 Deutsch... Lover
5 Johnny15
3 Emilouko
2 i_lie_us
1 Himela
1 Samael
1 sophie_96
1 TasosZG


Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Η πρώτη ψήφος που δίνουμε είναι συνήθως ψήφος για να βγάλουμε από τα καβούκια τους κάποιους παίκτες. Το μήνυμα του θα μπορούσε να ερμηνευτεί πιθανόν ως κακόβουλο συνεπώς ήταν καλή ευκαιρία να τον ψηφίσω. Αυτό έγινε στην αρχή του παιχνιδιού παρακαλώ. Αν δεν κατηγορήσεις ανθρώπους δε θα πάρεις πίσω feedback.

Μετά λοιπόν άλλαξα την ψήφο μου σε Σπυράκο επειδή ήθελα να εμφανιστεί. Μέχρι τις 7μιση δεν κινδύνευε και θα μπορούσε να ήταν μαφιόζος που θα έμπαινε τελευταία στιγμή να πει ότι δεν μπορούσε νωρίτερα κλπ. Με λίγα λόγια, θα τον ειδοποιούσε η μαφία να μπει. Κάτι τέτοιο δεν έγινε οπότε πάει αυτό.

Μετά μου προκάλεσαν μεγαλύτερη εντύπωση άλλα πράγματα όπως η εμμονή κάποιων με τους ψηφοφόρους του Σπυράκου. Την λογική μου την εξήγησα. Δεν είχε νόημα να τον ψηφίσουν πολλοί μαφιόζοι και να το παίζουμε κορόνα γράμματα μπας και πετύχουμε κάποιον μαφιόζο εκεί θα έχει περισσότερα θύματα πολίτες. Μπορεί να μην ήταν και κανένας, μπορεί να ήταν μαξ ένας.

Επίσης θεωρώ προσωπικά ότι τα μηνύματα των aggelosgiannos, Ζαξρεμιος, Τσαρα, Samael, Emilouko και Ηλία και ειδικά Deutsch δεν με καλύπτουν. Δεν τους κατηγορώ όλους για μαφιόζους, απλά λέω ότι με απασχολούν περισσότερο αυτή τη στιγμή. Συνεπώς γιατί να επιμείνω άλλο στον Ultra?

Καλά ναι η πρώτη ψήφος είναι όντως τυχαία και σίγουρα πιανόμαστε όλοι από τα πιο ανώδυνα σημεία. Για τον Σπύρο έχω καταθέσει και εγώ την άποψή μου σε προηγούμενο ποστ. Και να ήταν μαφιόζος, συνέφερε την μαφία να κινήσει τέτοιες υποψίες τόσο έντονα όμως από την αρχή ; Καλά ναι η εμμονή με τους ψηφοφόρους του Σπύρου και εμένα όντως μου προκαλεί κάποια εντύπωση, η αλήθεια είναι. Βέβαια να είναι μαφία ο Σπύρος, αλλά να μην τον αφήσουν να ποστάρει αλλά παράλληλα να τον ψηφίσουν(αν υποθέσουμε ότι όντως τον ψήφισαν και από την μαφία) για να μην θεωρηθεί ξεκάρφωμα ή να τον αφήσουν να ψηφιστεί τόσο ώστε για να φύγει δεν μου φαίνεται λογικό εκτός αν δεν τους βοήθησε οπότε μία η άλλη. Εσύ γιατί θεωρείς ότι ψηφίστηκε ο Σπύρος επειδή δεν είχε απλά εμφανιστεί ή ίσως ήταν μαφιόζος ;

Νομίζω ότι οι aggelosgiannos, Ζαξρεμιος και Samael είναι οι λιγότερο ενεργοί παίχτες στο παιχνίδι.

Για τους άλλους θέλω να τους μελετήσω καλύτερα γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν έχω μελετήσει πολύ τις κινήσεις τους.

Αν είσαι αθώα το ξέρεις μόνο εσύ. Αν εκείνος επιμένει σε σένα δεν τον κάνει ένοχο απαραίτητα. Μπορεί να είναι ένοχος και να θέλει να δείξει οτι δεν ξέρει το παιχνίδι οπότε κολλάει σε ένα άτομο κι εμείς λέμε, αυτός δεν ξέρει να παίζει, και δεν του δίνουμε σημασία. Μπορεί να είναι αθώος και να θεωρεί, όπως κάνεις κι εσύ, οτι εφόσον εγώ είμαι αθώος κι αυτή πέφτει πάνω μου, είναι ένοχη, οπότε είναι καθήκον μου να την κατηγορήσω. Πολλά σενάρια υπάρχουν. Εγώ λέω, άστον αυτόν να κάνει τα δικά του, θα κριθεί για αυτά στο παιχνίδι, και βοήθησε τους πολίτες. Τα ίδια ακριβώς ισχύουν και για τον Τάσο.
Αυτή τη στιγμή we have bigger fish to frie και μια αέναη αντιπαλότητα μόνο καλό στους μαφιόζους κάνει.

Έχεις ένα Point σε αυτό που λες, αλλά όλα ξεκίνησαν από ένα συγκεκριμένο σημείο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Υπάρχει μια πιθανότητα, αν η Ντοιτς είναι όντως μαφιόζα, να την έχουν αφήσει απροστάτευτη και να δώσουν σήμα στον ΔΑ να αλλάξει τις ψήφους της με κάποιου άλλου. Έχετε το νου σας.


Εδώ μου τα χαλάς Χιμέλα. Ποιος ο λόγος να το πεις αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Υπάρχει μια πιθανότητα, αν η Ντοιτς είναι όντως μαφιόζα, να την έχουν αφήσει απροστάτευτη και να δώσουν σήμα στον ΔΑ να αλλάξει τις ψήφους της με κάποιου άλλου. Έχετε το νου σας.


Λίγο νωρίς δεν είναι γι ' αυτό; Αυτό που λες αυτη τη στιγμή είναι το πιο κοντινό σε σήμα που έχουμε δει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ΟΚ, εδώ έχουμε κάτι περίεργο. Από την άλλη αυτό είναι υπερβολικά φανερό για να το κάνει η Himela. Κυρίως γιατί αν γίνει, αύριο είναι πολύ πιθανό να φύγει, high risk - very low reward. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Χαίρεται ξανά,μετά από ένα πέρασμα τα ποστ σας να πω κάποιες εμπειρίες

1.Θετικό το γεγονός ότι ο Ικαρίωνας μείωσε αισθητά τα σεντόνια-διπλα παπλώματα και πλεον μπορώ να πω ότι τα διαβάζω με χαρά (συμφωνώ σε αρκετά από αυτά που λεεί)

2. Εχω αναφερει ήδη ότι δε μου αρέσει το γεγονός οτι επιθυμεί ισοβαθμίες (αλλά επειδή μιλάει σαν καλός σκέφτομαι να τον βοηθήσω στην προσπάθεια αυτή). Ένα άλλο πράμα που με προβληματίζει είναι το "λαβ στόρυ" μεταξύ himela-ικαρίωνα.Προσωπικά μου θυμίζει την αντίστοιχη ιστορία deutsch-ικαρίωνα που δεν κατέληξε καλά για τους πολίτες

3.Στα καλά νέα, η αποτυχία δολοφονίας ο ήρεμος λόγος του Karadakov και το γεγονός ότι δεν έχουμε τους αιώνιους καβγάδες μεταξύ Dume Ικαρίωνα (αν και γενικά πιστεύω ότι όσοι μαλώνουν σαν τα κοκόρια είναι πολίτες οπότε δεν εχουν αθωωθεί πλήρως στα μάτια μου :laugh::laugh:)

Eίπα ότι θα βοηθήσω τον Ικαρίωνα στις ισοβαθμίες οπότε αλλάζω ψήφο σε κάποιον που δε πολυμίλησε (i lie us, ή Samuel)
Αλλά επειδή ο πρώτος έχει ήδη ψήφο αλλάζω ψήφο σε Samael

Τέλος deutsch???? Μια γραμμή υπεράσπισης??? Κάτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 31/7

  1. aggelogiannos --> Johnny15

  2. Alma Libre --> Deutsch... Lover

  3. bilire --> Deutsch... Lover

  4. blue_butterfly --> i_lie_us

  5. ComfortablySmug --> Samael

  6. Deutsch... Lover --> Johnny15

  7. DumeNuke --> Himela

  8. Emilouko --> Johnny15

  9. Himela --> Emilouko

  10. i_lie_us --> Johnny15

  11. Ikarionas --> Emilouko

  12. JKaradakov --> Samael

  13. Joaquin --> Deutsch... Lover

  14. Johnny15 --> Deutch... Lover

  15. ~Melania~ --> Deutch... Lover

  16. Samael

  17. sophie_96 --> TasosZG

  18. Soukouu

  19. TasosZG --> sophie_96

  20. tsarachaf --> Johnny15

  21. ultraviolence --> i_lie_us

  22. Wild_Boy --> Emilouko

  23. Ζαξρεμιος



Ψήφοι
5 Deutsch... Lover
5 Johnny15
3 Emilouko
2 Samael
2 i_lie_us
1 Himela
1 sophie_96
1 TasosZG


Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λοιπόν, να μαι και πάλι, προφανώς δεν είναι δυνατόν να απαντήσω σε όλα όσα έχουν γραφτεί, αλλά θα σχολιάσω αυτά που μου έκαναν εντύπωση.

Παιδιά αυτό με τις αλλαγές ψήφου έλεγα να σας το πω μετά αλλά θα το πω τώρα
Το ότι το δικαιολογήσαμε στην προηγούμενη ψηφοφορία με τον Σπυράκο, δεν σημαίνει ότι κάθε ψηφοφορία θα την πηγαίνουμε έτσι, για τον ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ λόγο ότι:

Αν φτιάξουμε ένα δεδικασμένο που ο καθένας μπορεί να λέει "α, αλλάζω την ψήφο στον τάδε για να το πάω ισοψηφία", τότε ο κάθενας θα μπορεί να κρυφτεί πίσω απ'την πιθανή ισοψηφία και θα ψηφίζει ότι θέλει.
Λοιπόν όποιος ψηφίζει, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΨΗΦΟ, να το προσέχει αυτό που λέω. Δεν θα το πάμε ψήφο ψήφο σε κάθε ψηφοφορία, κι ακόμα κι αν το πάμε, θα υπάρχει λόγος. ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ψηφοφορίες που δεν έχουμε και πολλά στοιχεία, δεν θα καβαλάμε όλοι ένα κύμα για να δίνουμε στην μαφία πάτημα να κρύβετε.
Τώρα Καραντάκο και Χιμέλα, το πήγατε μάνι μάνι στην ισοψηφία ενώ περιμένουμε....φρούτα και φρουτάκια να ψηφίσουν ακόμα. Έπρεπε να κάνετε λίγο υπομονή.

Συμπληρώνω πως όχι ότι δεν μου αρέσει να το φτάνουμε σε 2 ή και 3 άτομα στο τέλος αλλά έχετε στο νου σας αυτά που είπα.

Εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου. Παρόλο που διαφωνώ και με την μανία του ικαρίωνα για συνεχείς ισοψηφίες, υπάρχει το εξής σίγουρο. Ισοψηφία=Αβεβαίοτητα, Επίσης ισχύει Αβεβαιότητα=ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΦΙΑ. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό, έξυπνο παιδί είσαι. Θα μου πεις ότι δεν έχει να λέει, γιατί πρέπει να πετύχουμε και μαφιόζο μέσα. Μα γι' αυτό βοηθά να σπάνε οι ψήφοι και να ζορίζεται η μαφία. Η ζορισμένη μαφία κάνει λάθη.
Γενικά δε θεωρώ ότι η ισοψηφία πρέπει να είναι αυτοσκοπός, αλλά σίγουρα σε τέτοιες περιπτώσεις, δεν είναι απαραίτητα κακή, γιατί μπορεί να αναγκάσει τη μαφία να εκτεθεί.
Βέβαια, ναι μπορεί να κρύβονται μαφιόζοι σε περίεργες αλλαγές, αλλά γι' αυτό πρέπει να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά

Τώρα λοιπόν που ηρεμήσαμε, θα μπορούσαν αυτοί που κατηγορούν εμάς που ψηφίσαμε το Σπυράκο να μάς πούν τι καλύτερο θα μπορούσε να είχε γίνει στη χτεσινή ψηφοφορία; Βέβαια οκ μαφιόζοι, πάρτε το χρόνο σας να πιείτε τα χαπάκια σας για τη μη δολοφονία και απαντάτε μετά. :whistle:

Τώρα που βρήκα ευκαιρία θα σου πω. Εγώ προσωπικά ήθελα να αφήσετε την ψηφοφορία ήσυχη να δούμε τι θα γινόταν. Είχαμε ζορισμένη Σόφη μπροστα μαζί με ζορισμένο ούλτρα και Μελανία από κοντά. Θα μπορούσαμε να πάρουμε περισσότερες πληροφορίες από το τι θα γινόταν τότε. Όλα αυτά αφορούν το τι θα ήθελα ένας πολίτης να κάνει.

Δε θα κάτσω να ζητωκραυγάσω για το ότι δεν έχουμε θύμα, ότι έγινε έγινε, προχωράμε, το point είναι να κερδίσεις στο τέλος.

Ουσιαστικά ένας με ρώτησε κάτι, και κάτι ακόμα ιδιαίτερο δεν έχω να σχολιάσω όποτε ας απαντήσω:

@tsarachaf μου λες:

Κι εσύ μας λες ό,τι λένε πάνω κάτω όλοι. Ξέρεις τι συγκεκριμένο θέλω; Να μας πεις αν σου φάνηκε εσένα κάτι περίεργο, για να πάει το παιχνίδι μπροστά. Αν λέμε 2-3 άτομα υποψίες και οι υπόλοιποι απλώς σχολιάζετε δεν πάει το παιχνίδι μπροστά. Ξέρω ότι είναι νωρίς, αλλά δε γίνεται να πηγαίνουμε έτσι. Τώρα είναι πιο σημαντικό να λέμε περισσότερα, για να μην αφήνουμε κόσμο στην αφάνεια.


Ένας άνθρωπος δηλαδή δε σου έκατσε πιο στραβά και ψηφίζεις εντελώς στην τύχη όπως λες;


Χμ, όχι. Θα έπρεπε; Δηλαδή όλοι εσείς έχετε βρει υπόπτους από την πρώτη μέρα, που δεν έχει γίνει τίποτα. Πιαστήκατε από χίλια δυο, κυρίως από τον Comfy, που ξαναρώτησα και δεν μου απάντησε κανείς ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΤΟΝ ΚΑΘΙΣΤΑ ΥΠΟΠΤΟ ΚΑΙ ΜΑΦΙΟΖΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ.

Τέλος πάντων, ας αφήσω αυτό. Αν κάτι ήταν ύποπτο χθες, ήταν το τέλος της ψηφοφορίας, αλλά προφανώς δεν βγαίνει κάποιο συμπέρασμα, ίσως μόνο ότι σε αυτούς που άλλαξαν ψήφο προς το τέλος υπάρχουν μαφιόζοι. Αλλά πέραν αυτού δεν ξέρουμε ακριβώς. Τι θέλετε, να κάτσουμε να τους βγάλουμε όλους επειδή άλλαξαν ψήφο;

Ξέρεις τι είναι πιο περίεργο; Το σημερινό. Ότι ακόμα τόσο νωρίς, έχει φτάσει να είναι η λίστα έτσι, 5-5 δύο άτομα που δεν έχουν κάνει και τίποτα τόσο ύποπτο.
Να πω την αμαρτία μου, νιώθω ότι όλοι τους ψηφίζουν με το "δεν μ' αρέσει ο τρόπος που τα λες". Και πολύ πιο πιθανό το κόβω να κρύβονται δολοφόνοι σ' αυτούς που τους ψήφισαν, κι αυτοί να είναι απλά δύο αθώοι. Μπορεί να έχουμε να κάνουμε και με πολύ έμπειρο team mafia. Και χωρίς θύμα, όπως είπα και χθες είμαστε ακόμα στο 0.

Ξαναλέω, άμα είναι ύποπτο το ότι δεν λέω κάτι πιο συγκεκριμένο, ας με ρωτήσει όποιος θέλει επί αυτού του συγκεκριμένου που του έχει φανεί τόσο σημαντικό και θα απαντήσω.

Ξέρεις σε ποιους φαίνονται όλοι αθώοι και δε ξέρουν τι να σχολιάσουν; Στους μαφιόζους. Και ειδικά στους άπειρους μαφιόζους. Οπότε ναι φίλε μου, είναι παράξενο που δεν σου κινεί κάποιος το ενδιαφέρον και δεν έχεις υποψίες.

Όσο για τον Κόμφυ, το έχω ξαναπεί, αλλά δε πειράζει. Όταν ένας παίκτης στον πρώτο του γύρο ψηφίζει κάποιον και τον λέει ΑΜ, είναι το λιγότερο πολύ περίεργο. Και το λες και ύποπτο. Οπότε είναι ένας παίκτης που αξίζει να πιεστεί.

Κι εμένα δε μου αρέσει το πόσο έχουν απομακρυνθεί οι δύο πρώτη στην ψηφοφορία, θα προτιμούσα να ήταν πιο χαμηλά και να υπήρχαν κι άλλοι που να αγχώνονται



2) Μου αρεσει η ισοψηφια Johnny με Deutsch αλλα δεν μου αρεσουν τα ατομα που επεσαν στον Johnny. Δεν πιστευω οτι ειναι και οι δυο αθωοι. Ουτε αν αποδριχθει ενοχος ο Johnny θα αθωωθουν οσοι τον ψηφισαν πχ tsarachaf, emilouko. Οι οποιοι εμειναν πισω στην ψηφοφορια παλι και θα προτεινα να τους ανεβασουμε λιγο κι αυτουςτους δυο για να εχουμε πιο φαντασμαγορικη ψηφοφορια. Μπορει να σκεφτηκαν να δωσουν τον συνδολοφονο τους Johnny με την ελπιδα να δουμε οτι ψηφιστηκε απο ατομα που θεωρουμε υποπτα (ξερουν οτι τους υποπτευομαστε) και να τον ψιλοαθωωσουμε. Μου θυμιζει το play που ειχε προσπαθησει να κανει ο dimijim με την bilire δυο παλερμο πριν. Γενικοτερα πιστευω οτι οι δολοφονοι σχολιαζουν πλεον ο ενας τον αλλο και οτι θα βρουμε περισσοτερους αν κοιταξουμε υποπτα ατομα και με ποιους μιλανε παρα σν κοιταξουμε περιμετρικα.
4)Μπορει να ειναι ακραιο αλλα εγω θεωρω εξισου ενοχους την Ντοιτς και τον Τζονυ και γενικοτερα προτεινω να ανεβασουμε τις ψηφους του τσαρα και της Εμιλυς λιγουλακι.

Εγώ θα την κάνω την ερώτηση, γιατί θα σκάσω. Γιατί σε κάθε παιχνίδι θες να με βγάζεις στη σέντρα από νωρίς;
Δεν έχω θέμα γενικά, απλώς δεν καταλαβαίνω πως προέκυψε το ενδιαφέρον για μένα συγκεκριμένα αυτή τη στιγμή. Γενικά συμφωνώ μαζί σου στο συνολικό σχόλιο.
Βέβαια δεν κατάλαβα από που με έβγαλες μαφιόζο, αλλά ντάξει.
Εμένα μου φαίνεται παράξενο πάντως πως ξέφυγε η ντόιτς σε ψήφους, βέβαια αυτό μπορεί να οδήγησει σε νέες αλλαγές

3) Έχει αναφερθεί απο πολλους οτι στις ψηφους του Σπυρακου υπηρχε μαφιοζος. Ισως να αληθευει και να το εχουν παραδεχτει και μαφιοζοι. Δεν θεωρω πως αυτο το ατομο θα ηταν η Χιμελα με τον Ultra αρα μας μενει Johnny και I lie us.

Επίσης θα εκτιμούσα αν εξηγούσες κι αυτό λίγο παραπάνω.

6) Μου κινησε καπως τις υποψιες το ποστ του Καραντακου που εξηγει τι θα μπορουσε να γινει το βραδυ και ξεχασε να αναφερει την πορνη. Πολυ εμπειρος παικτης για να το κανει. Να ειναι πορνη και να θελει να το πει εμμεσα; Ή να πει στους μαφιοζους οτι η πορνη αποκλειεται να ασχοληθηκε μαζι σας γιατι οντας ο ιδιος πορνη ξερει οτι κοιμηθηκε με αθωο; Να υους λεει δηλαδη πως πετυχαν αλεξισφαιρο ή θεραπεια γιατρου; Απλως ας υπαρχει κι αυτο εδω.

Αυτό θα μπορούσε να ισχύει κι εμένα μου φάνηκε περίεργο από τον συγκεκριμένο, να ξεχάσει κάτι τέτοιο.

Απλά να πω κάτι,γιατί αποκλείεται να έδρασε η μάγισσα?

Εννοώ αν η μαφία χτύπησε την 1η μέρα τη μάγισσα λογικό είναι να επιλέξει να σωθεί. Αξίζει να σκεφτεί κανείς πως η πιθανότητα να χτύπησαν οι μαφιόζοι μάγισσα είναι ίδια με αυτή του αλεξίσφαιρου και μεγαλύτερη απο αυτή που έχει ο γιατρός να βρει το στόχο της μαφίας (μη ξεχνάμε ότι ο γιατρος μπορει να προστατεύει και μαφιόζο)

Αυτά.....επιστροφή στο διάβασμα

Βασικά, εγώ προσωπικά ΕΛΠΙΖΩ να μην έσωσε η μάγισσα γιατί θα έκανε τραγικά κακό παίξιμο. Ντάξει αν η μαφία πέτυχε μάγισσα πρώτη μέρα, είναι τραγικά κωλόφαρδη, τι να πω.

Εσύ όλο για διάβασμα μας λες, αλλά μόνο μισόλογα βλέπω.

Για τελευταία φορα δεν καταλαβαίνω πως εμένα με βάλατε στο κοινό λάθος. Η μπλου είπε ότι ήταν συγκάτοικοι και το point μου ηταν οτι δε θα προδίδοταν συγκάτοικοι τόσο νωρίς. Έχεις κολλήσει σε ένα "λαθος" και πάνω σε αυτό κινείσαι και ρίχνεις κατηγορίες.

Σ' αυτό ναι, μεν έχεις δίκιο, αλλά δε σε βλέπω να βοηθάς τον εαυτό σου. Έχεις σκαλώσει σε αυτό και δε λες τίποτε άλλο.

Αυτή τη στιγμή θέλω να κεντράρω κυρίως στην ψηφοφορία.
Έχουμε tsaratchaf, εμένα, deutch,aggelogianos, ilieus που δίνουν Johhny15.
Από την άλλη έχουμε alma, billiere, comfortably_smug,jkaradakov, Joaquin, Melania , johnny15 που δίνουν την Deutch.
Ξαφνικά από ισοψηφία πήρε προβάδισμα η δεύτερη και εμένα αυτο μου φαίνεται πάρα πολύ ύποπτο, οπότε αυτοί που ψήφισαν τελευταίοι τη δεύτερη είναι πιο ένοχοι στα μάτια μου αυτή τη στιγμή.
Στην Ελλάδα αν δεν κάνω λάθος είναι 6:30 και κάποιοι δεν έχουν ψηφίσει καν.
Όπως είπα και πριν συμφωνώ με την ιδέα του ikariona να γίνει λίγο νταβαντούρι και να έρθουν άτομα στο προσκήνιο στη ψηφοφορία αλλά ελπίζω οι αλλαγές ψήφων να μην καταλήξουν στο να φύγει η deutch άκλαφτη.
Βλέπω βέβαια ότι κάποιους τους βόλεψε το σκεπτικό του ikariona και ψηφίζουν εμένα.

Στην Ελλάδα τη στιγμή που γράφω αυτό είναι 17:59.
Ούτε παραγγελία να το έκανες πάντως, πολύ σύντομα οι αλλαγές έφεραν ισοψηφία!

Υπάρχει μια πιθανότητα, αν η Ντοιτς είναι όντως μαφιόζα, να την έχουν αφήσει απροστάτευτη και να δώσουν σήμα στον ΔΑ να αλλάξει τις ψήφους της με κάποιου άλλου. Έχετε το νου σας.

Το είπαν κι άλλοι, αλλά οκ. Τώρα θα μας πεις, αν ήμουν μαφιόζα θα έβγαινα τόσο ξεκάθαρα να δώσω σήμα στο ΔΑ, έτσι;;

Λοιπόν, δε μου αρέσει το τι γίνεται στη ψηφοφορία, καθόλου. Δε μου αρέσει ούτε ότι έχουν ξεφύγει τόσο σε ψήφους οι 2 πρώτοι, ούτε όλες αυτές οι απότομες αλλάγες που ανεβοκατεβάζουν τον έναν και τον άλλο. Κάποιοι πολίτες θεωρούν ότι βοηθούν έτσι, αλλά βοηθούν και τη μαφία να μπει στο χορό και να πάει το παιχνίδι εκεί που θέλει.
Γενικά μέχρι στιγμής, δε βλέπω κάτι που να αλλάζει ριζικά τις σκέψεις μου, πολλά θα εξαρτηθούν από τις κινήσεις στο τέλος της ψηφοφορίας.

Για την δολοφονία δε σχολιάζω, τα σενάρια είναι προφανή, επίσης είναι προφανές ότι είναι καλό που δεν πέτυχε, αλλά τα αναλύσατε ήδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Χαίρεται ξανά,μετά από ένα πέρασμα τα ποστ σας να πω κάποιες εμπειρίες

1.Θετικό το γεγονός ότι ο Ικαρίωνας μείωσε αισθητά τα σεντόνια-διπλα παπλώματα και πλεον μπορώ να πω ότι τα διαβάζω με χαρά (συμφωνώ σε αρκετά από αυτά που λεεί)

2. Εχω αναφερει ήδη ότι δε μου αρέσει το γεγονός οτι επιθυμεί ισοβαθμίες (αλλά επειδή μιλάει σαν καλός σκέφτομαι να τον βοηθήσω στην προσπάθεια αυτή). Ένα άλλο πράμα που με προβληματίζει είναι το "λαβ στόρυ" μεταξύ himela-ικαρίωνα.Προσωπικά μου θυμίζει την αντίστοιχη ιστορία deutsch-ικαρίωνα που δεν κατέληξε καλά για τους πολίτες

3.Στα καλά νέα, η αποτυχία δολοφονίας ο ήρεμος λόγος του Karadakov και το γεγονός ότι δεν έχουμε τους αιώνιους καβγάδες μεταξύ Dume Ικαρίωνα (αν και γενικά πιστεύω ότι όσοι μαλώνουν σαν τα κοκόρια είναι πολίτες οπότε δεν εχουν αθωωθεί πλήρως στα μάτια μου :laugh::laugh:)

Eίπα ότι θα βοηθήσω τον Ικαρίωνα στις ισοβαθμίες οπότε αλλάζω ψήφο σε κάποιον που δε πολυμίλησε (i lie us, ή Samuel)
Αλλά επειδή ο πρώτος έχει ήδη ψήφο αλλάζω ψήφο σε Samael

Τέλος deutsch???? Μια γραμμή υπεράσπισης??? Κάτι?
Θεωρητικά διαβάζεις απο το μεσημέρι για να μας πεις, ότι σου αρεσει ότι ο Ικαρίωνας μειωσε τον όγκο, δεν σου αρέσουν οι ισοβαθμίες αλλα επειδή το λεει ο ικαρίωνας θα τον ακούσεις και πόσο σου αρέσει το πόσο Ζεν είμαστε.

Μάλιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Αυτή τη στιγμή θέλω να κεντράρω κυρίως στην ψηφοφορία.
Έχουμε tsaratchaf, εμένα, deutch,aggelogianos, ilieus που δίνουν Johhny15.
Από την άλλη έχουμε alma, billiere, comfortably_smug,jkaradakov, Joaquin, Melania , johnny15 που δίνουν την Deutch.
Ξαφνικά από ισοψηφία πήρε προβάδισμα η δεύτερη και εμένα αυτο μου φαίνεται πάρα πολύ ύποπτο, οπότε αυτοί που ψήφισαν τελευταίοι τη δεύτερη είναι πιο ένοχοι στα μάτια μου αυτή τη στιγμή.


Το ότι η Ντοιτς πήγε πρώτη είναι απαραίτητα κακό; Ξέρεις ότι είναι αθώα;
Είναι πάρα πολύ ύποπτο που κάποιος παίρνει κεφάλι σε μια ψηφοφορία;
Δεν είναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας αυτό που λες ΑΛΛΑ...δεν πατάει και πουθενά;;;Ή εγώ έχασα κάποιο επιχείρημα, κάτι που είχες πει προηγουμένως.
Πολύ αγχωμένη σε βλέπω και δεν ξέρω γιατί. Μάλλον επειδή σε ψήφισαν...ξύπνησες ξαφνικά. Πάντως το μήνυμα είναι ολίγον ασυνάρτητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Εδώ μου τα χαλάς Χιμέλα. Ποιος ο λόγος να το πεις αυτό;
Το ήξερα οτι θα κακοφανεί σε κάποιους. Το έκανα για να το αποτρέψω, αν αυτό βγάζει νόημα. Ώστε να φοβούνται οτι τους παρακολουθούμε και να μην το κάνουν. Αν πιστεύετε οτι ήταν λάθος που το είπα, συγγνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Το πώς συμπέρανες από την πρώτη μέρα ότι είναι τόσο κακιά, που αξίζει να της ρίξεις 2η ψήφο.
Επειδή η Μελανία υποστήριξε ως αθώο τον Τασο? Και ο κόμφυ μας τον έδωσε ΑΜ, τι θα γίνει, κάθε φορά που κάποιος θα φωνάζει ρόλους θα δημιουργούμε φασαρία? Σε ρωτάω για το σενάριο σου, γιατί αν είναι όντως μαφιόζα η Μελανία, να την ψηφίσουμε και να την βγάλουμε. Αλλά μέχρι στιγμής η δικαιολογία "Το εξήγησα τόσες φορές, δεν μπορώ να επαναλαμβάνομαι" και "Είμαι σίγουρη για την ενοχή της και δίνω διπλή ψήφο, αλλά μετά μπορεί και το σκεπτικό μου να είναι λάθος" φαίνεται ελαφρώς λειψή. Ήθελα να γράψω περισσότερα... Θα επανέλθω αργότερα με περαιτέρω, ελπίζω πριν την ψηφοφορία. Έχω ραντεβού με γιατρό και δεν μπορώ να το αναβάλλω.

Αρχικά θα ξεκινήσω προς το τέλος :P Επειδή δεν θυμάμαι θέλω να μου παραθέσεις πού λέω ότι είμαι σίγουρη για την ενοχή της. Δεν θυμάμαι ότι είπα κάτι με απόλυτη βεβαιότητα εγώ (μπορεί και να είπα και να μην το θυμάμαι), αλλά άλλοι εξέφρασαν με βεβαιότητα την αθωότητα της bilibre. Αλλά τώρα το θέμα μας δεν είναι αυτό. Εγώ τον Τάσο το έχω δηλώσει γιατί τον κάνω μαφία και οι κινήσεις τους μαζί με την Μελανία εννοώ έδειχναν σε εμένα κάποια συνεργασία. Θυμάμαι όμως ότι αναφέρω λέω αυτά που πιστεύω με τα στοιχεία που έχω χωρίς να λέω είμαι 100% σίγουρη. Προφανώς δεν έδωσα κάρτα 2x για αυτό τον λόγο το έχω ξαναπεί αλλά βλέπω να επιμένεις να αναλώνεσαι στο ίδιο πράγμα διαρκώς. Το εάν είναι όντως μαφιόζα πιστεύω ότι θα το δούμε στους επόμενους γύρους.

Μετά τον Κούφυ που θεώρησε τον Τάσο για πιθανό ΑΜ, πιστεύω ότι ο τελευταίος και μετά από την δική μου επιμονή κάτι τον έκανε να κολλήσει σε εμένα και να δηλώνει δεν θέλω να συζητήσω με την Σοφία ακόμα και σήμερα.

Ήθελα να κάνω μία ερώτηση αν ισχύει το σενάριο που έχω στο μυαλό μου, αλλά θα την κάνω αργότερα όταν έχω περισσότερα στοιχεία. Προς το παρόν θέλω να δω προσεχτικότερα και τις υπόλοιπες κινήσεις.

Επίσης το να ασχολείσαι και πάλι με εμένα και την Himela γιατί η καθεμία μας θεωρεί την Μελανία ένοχη (εγώ από ότι έχω πει, και η Χιμέλα μετά την ψηφοφορία) υπάρχει κάποιος λόγος που το κάνεις αυτό; :confused:
Dume έχω απαντήσει σε αυτά που λες και μάλιστα τα έχεις κάνει και παράθεση. Τη Μελανία τη θεώρησα ένοχη ΜΕΤΑ την ψηφοφορία οπότε δε θα μπορούσα ΚΑΤΑ την ψηφοφορία να προσπαθήσω να τη βγάλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Λοιπον οι μαφιοζοι εχουν στησει παιχνιδαρα και θα σας πω γιατι πολυ συντομα...
Καταρχας αναρωτιεμαι εαν υπαρχει καποια λογικη η απλα ψηφιζουμε στην τυχη και δεν το παραδεχομαστε,διοτι γι'αυτο ειχα κατηγορηθει αρχικα και βλεπω οτι συνεχιζω να ειμαι υποπτος γι'αυτο ενω αλλοι τελικα ειναι αυτοι που λειτουργουν ετσι.Συγγνωμη που ειτε εχω καποια δουλεια ειτε θελω ολο τον απαραιτητο χρονο να διαβασω με την ησυχια μου τα λογια του καθενος.Ποσο μαλλον οταν 10 λεγονται και 2 εχουν νοημα.Καπου ειπε ο Soukou να μπαινουν spoiler,συμφωνω και επαυξανω,μην αυξανουμε τις σελιδες χωρις λογο και κουραζομαστε αδικα.

Αρχικα εφυγε ο Σπυρακος με μια λογικη του τυπου "Ελα μωρε,afk ηταν" και δεν συμφωνω εδω οπως και ο Joa,υπηρχαν αρκετοι αλλοι με περισσοτερες υποψιες που θα μπορουσαν να ειχαν αποχωρησει και θα ειχαν καλλιστα μια πιθανοτητα να ειναι και μαφιοζοι η στην χειροτερη να βλεπαμε υποπτες κινησεις. Οποτε τι μας ενοιαζε να μεινει ενας αθωος μεσα ενω θα μπορουσαμε να βγαζαμε εναν πιθανο μαφιοζο;

Επειτα Joa,δεν ειπα οτι ο ultra ειναι μαφιοζος η ΔΑ και παει και τελειωσε,αλλα προσωπικα δεν θα μπορουσα να αφησω ασχολιαστο ενα τετοιο γεγονος.Εξαλλου ειναι κατι που και εσυ παρατηρησες και ειπες οτι ειναι τρατζικ σαν περιπτωση για εσενα.Εγω ομως ειμαι νεος παικτης,δεν πρεπει να περιμενεις να εχω την πειρα σου,ουτε να με αποτρεπεις απο το να ακολουθω το ενστικτο μου και τα στοιχεια που βλεπω.Πρωτος ημουν εγω που ειχα πει οτι δεν πρεπει να ειμαστε εμμονικοι με τις ψηφους,και φυσικα δεν εχω σκοπο να κυνηγησω τον Ultra ασχετα της μεγαλης θεωριας που του εκανα.Δεν τον αθωωνω τελειως και λυπαμαι γι'αυτο αλλα η νοημοσυνη μου δεν μου το επιτρεπει.Αλλα θα γινω πιο χαλαρος και ισως δεχτω τελικα οτι πραγματι εκνευριστηκε για το κυμα.Δεν χρειαζοταν ωστοσο να γινει συναισθηματικος και αυτο ειναι που μου κινησε την περιεργεια πανω απο ολα.Οπως και να εχει,δεν θα τον αφησω ετσι,αλλα θα ηθελα να του δωσω μια ευκαιρια να αποδειξει τελικα ποσο χρησιμος και σε ποιους υπονοουσε οτι θα ειναι,το αξιζει. Αλλα γι'αυτο δεν θα πρεπει να βγαζετε και εσεις γρηγορα συμπερασματα,καθως εαν δεν δω προσεκτικα τι εχει να πει ο καθενας θα καταληξουν να την πληρωνουν και πιθανοι αθωοι οπως ο ultra.

Ηλια,δεν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος που αναφερθηκα σε εσενα,ετυχε να σχολιαζεις ορισμενα πραγματα τα οποια ηθελα και εγω,οποτε απλα ετυχε να κανω παραθεση σε εσενα και επειτα ειχα καποιες υποθεσεις να κανω και για εσενα,οποτε δεν βαριεσαι.Προς το παρων απο την μια μου φαινεσαι λιγο υποπτος γιατι ολο κοιμασαι ολη μερα,αλλα απο την αλλη δεν εχεις πει κατι τρομερο και οι αναλυσεις ειναι καλες γενικα,οποτε μεχρι στιγμης σε θεωρω αθωο αυτην την δεδομενη στιγμη,και για τους ιδιους λογους και τον Joa.Με αλλα λογια οι υποψιες μου για εσενα αυτην την στιγμη ειναι ασθενεις καθως επικεντρωθηκα αλλου.

Υποπτους δεν θεωρω την Ντοιτς.Δεν εχω συγκεκριμενους λογους για αυτο,απλα δεν εχω δει να τραβαει την προσοχη μου η να λεει κατι που να επισυρει ενα τετοιο κυμα πανω της ενω υπηρχαν αλλοι "τσακωμοι" μεταξυ παικτων.

Αντιθετα η Himela διατηρει ορισμενες κλισε στασεις,κατι που δεν την κανει και ενοχη βεβαια.Ωστοσο ειτε επειδη απλα τυχαινει να βολευει ειτε επειδη πραγματι λεει την αληθεια τις περισσοτερες φορες υπερασπιζεται καλα τον εαυτο της και της το αναγνωριζω.Ημουν ετοιμος να σε μαρκαρω ως αθωα,αλλα με αυτο που εγραψες(και προφανως δεν επρεπε να γραψεις εαν ησουν πολιτης) :

Υπάρχει μια πιθανότητα, αν η Ντοιτς είναι όντως μαφιόζα, να την έχουν αφήσει απροστάτευτη και να δώσουν σήμα στον ΔΑ να αλλάξει τις ψήφους της με κάποιου άλλου. Έχετε το νου σας.

Για εμενα αξιζεις την ψηφο μου για αυτον τον γυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
blue_butterfly: επανέρχεται και λέει ότι όλη η φάση με την Σόφη ήταν παράξενη. Ναι όντως, δεν χρειάζεται να το φέρνεις στο προσκήνιο πάλι όμως, όχι τώρα που έχουμε πιο ουσιώδεις παίκτες να ασχοληθούμε.
Να σημείωσω ότι το ανέφερα ξανά απλώς επειδή η Μελανία μου το ζήτησε, μιας και δεν έβρισκε το κομμάτι.


Τωρα πολλα παιζουν εδω με το μη κιλ απο μαφιόζους που τα αναφέρατε.Εκτος απο ενα σενάριο.Η μοναδικη περίπτωση να εκανε το heal η μαγισσα θα ηταν ΜΟΝΟ στον εαυτο της.Σιγα μην βρηκε πρωτο γυρο εναν τοσο αθωο που πιστεψε οτι θα τον χτυπουσαν και ολας.Αν εκανε ενεργεια θα ηταν χιλ στον εαυτο της ΜΟΝΟ.
Σε αυτό που λες ότι σιγά μην έβρισκε κάποιο αθώο, η μάγισσα δε διαλέγει τυχαία ποιον θα σώσει, κάθε βράδυ ενημερώνεται από τη ΣΕ για το ποιο θα είναι το επόμενο θύμα και αποφασίζει αν θα το σώσει ή όχι.


Έδειξα ότι ο Samael ασχολήθηκε μαζί μου γιατί ήταν το τελευταίο ποστ όταν έκατσα να γράψω και είχε κάποιες ώρες να γράψει εκείνος και ξεκίνησε αναφέροντας με και τις ιδέες μου.
Πήγε όπως και να 'χει το μάτι, μου έκανε κάποια εντύπωση αυτό το γεγονός και το εξέθεσα.
Δεν θα έλεγα ότι φάνηκα υπερβολικός ούτε ο σκοπός του ποστ μου ήταν να πω "έι, δείτε τι κάνει αυτός ρε", απλώς του εξέφρασα την εντύπωση μου.

Σε γενικές γραμμές δεν έχω να προσάψω για την ώρα κάτι στον Σαμ πέραν της σχετικά μικρής (ή προσεκτικής) συμμετοχής του ούτε το παραπάνω γεγονός με έκανε λόγου χάρη να τον ψηφίσω.

Όσο για το στυλ παιχνιδιού/ποστ μου, δυστυχώς, έτσι μου βγαίνει να γράφω και γενικώς να κινούμαι και τοποθετήθηκα και στην Μελανία στο συγκεκριμένο ποστ.
Ο λόγος που πιθανώς γίνεται αρκετά narrative, είναι γιατί εκθέτω τα γεγονότα σε μία προσπάθεια να φτάσω μέσα από μία συνέχεια σε κάποιο σχόλιο. Το οποίο σχόλιο θεωρώ πως εντέλει κάνω.
Αν είναι καλός/κακός/σύμφωνος ή μη με τον τρόπο παιχνιδιού και τον σχολιασμό που θα ήθελε να δει κάποιος άλλος παίχτης, δεν μπορούμε να κάνουμε γενικότερα να κάνουμε κάτι ως παίχτες του Παλέρμο θαρρώ.
Σε όλους μας δεν θα αρέσει ο τρόπος που εκφράζεται (ή δεν εκφράζεται) κάποιος, και όλοι θα κουραζόμαστε από τα ποστ κάποιου, αυτή θα έλεγα ότι είναι η φύση του Παλέρμο.
Okay ίσως να ήταν και η ιδέα μου αλλά το να σχολιάζει κάποιος τα παρακάτω λόγια σε ένα ποστ που απλώς βασίστηκε στα λεγόμενά του για να σχολιάσει άλλους ε μου φάνηκε περίεργο ίσως στην τελική να είμαι και εγώ η περιέργη και να ξεσκαλίζω χαζομάρες:

"Προς τι η τιμή, μίλησαν και άλλοι;
Μάλιστα ο τσαρατσαφ πιο πάνω ισχυρίζεται ότι ουσιαστικά δεν είπα τίποτα και πέταξε το προηγούμενο ποστ μου στα σκουπίδια.
Εσύ μου κάνει εντύπωση που τιμάς αποκλειστικά εμένα ενώ έχεις κάποιες ώρες να εμφανιστείς.
Περιμένω να κάνεις και σε άλλους την τιμή, δεν θέλω να νιώθω ότι γίνονται διακρίσεις."

Δική σου επιλογή φυσικά ο τρόπος που θα γράψεις απλώς εμένα δε μου δίνει κάποιο συν.

Η ψήφος μου παραμένει προς το παρόν σε εσένα, αν δω ότι μπορώ να βοηθήσω διαφορετικά στη συνέχεια ίσως αλλάξει μιας και ούτε ο Τζόνι μου κάθεται καλά, αλλά πρέπει να ξανακοιτάξω και τα μηνύματα της Ντοιτς μπας και βγάλω άκρη.

Ένα γενικό σχόλιο που θα αφήσω, με αφορμή το σχόλιο του ικαρίωνα, στον αριθμό 2. Είναι αρκετά πιθανό αυτό, σε μια προσπάθεια να μπερδέψουν πληροφοριοδότη και ΑΜ. Θα ήθελα να επισημάνω όμως, ότι έχουμε και 3 κρυφούς μαφιόζους στο παιχνίδι για τους οποίους θεωρώ το εξής: Ένας είναι στην αφάνεια, μπαίνει, περνάει δεν ακουμπάει και αυτό ήταν. Ένας άλλος βρίσκεται ανάμεσα σε αυτούς που μιλούν πάρα πολύ. Δεν τον γνωρίζει κανείς, ελίσσεται και εν τέλει τον ξεχνάμε λέγοντας "δεν γίνεται να είναι μαφιόζος αυτός". Δεν κρύβονται πάντα όλοι οι μαφιόζοι και ούτε θα'πρεπε. Ο τρίτος δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει, αλλά 2/3 βρίσκονται στα άκρα θεωρώ. Το αφήνω για να υπάρχει.
Συμφωνώ σε αυτό με τους κρυφούς, σίγουρα ένας από αυτούς κρατάει χαμηλό προφίλ.


Υπάρχει μια πιθανότητα, αν η Ντοιτς είναι όντως μαφιόζα, να την έχουν αφήσει απροστάτευτη και να δώσουν σήμα στον ΔΑ να αλλάξει τις ψήφους της με κάποιου άλλου. Έχετε το νου σας.

Αμ γιατί αυτό που κάνεις εσύ τώρα τι ακριβώς είναι; Και μάλιστα έχεις αναφερθεί και άλλες φορές στο ΔΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
@tsarachaf


Ξέρεις σε ποιους φαίνονται όλοι αθώοι και δε ξέρουν τι να σχολιάσουν; Στους μαφιόζους. Και ειδικά στους άπειρους μαφιόζους. Οπότε ναι φίλε μου, είναι παράξενο που δεν σου κινεί κάποιος το ενδιαφέρον και δεν έχεις υποψίες.

Όσο για τον Κόμφυ, το έχω ξαναπεί, αλλά δε πειράζει. Όταν ένας παίκτης στον πρώτο του γύρο ψηφίζει κάποιον και τον λέει ΑΜ, είναι το λιγότερο πολύ περίεργο. Και το λες και ύποπτο. Οπότε είναι ένας παίκτης που αξίζει να πιεστεί.

Κι εμένα δε μου αρέσει το πόσο έχουν απομακρυνθεί οι δύο πρώτη στην ψηφοφορία, θα προτιμούσα να ήταν πιο χαμηλά και να υπήρχαν κι άλλοι που να αγχώνονται


Απλά δε θέλω να πω κάτι βέβαιο από τώρα, γιατί δεν έχω απολύτως κανένα στοιχείο, δεν είναι όλοι οι ρόλοι ίδιοι.
Είπα ότι ήταν περίεργη η πρώτη ψηφοφορία στο τέλος, ότι ο Johnny με τον aggelogiannos πιάστηκε κάπως περίεργα, και ότι όλο το θέμα με τους συγκατοίκους είναι κάπως, από όποια πλευρά και να το δεις. Είτε γι' αυτόν που είπε πρώτος ότι είναι συγκάτοικοι (blue αν δεν κάνω λάθος), είτε για ότι συνεχίστηκε. Κατ' εμέ είναι πολύ πιθανό να μην ισχύει καν αυτό το σενάριο.

Το θέμα νομίζω είναι όμως να δούμε τι θα κάνουμε από εδώ και πέρα, εξαρχής με την σημερινή ψηφοφορία. Πιθανολογώ ότι και οι 2 που είναι μπροστά είναι αθώοι και κρύβονται μαφιόζοι και στις 2 πλευρές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Εντάξει, να η ευκαιρία που έψαχναν κάποιοι για να με ενοχοποιήσουν, και μάλιστα κάποιοι που ως τώρα ήταν εξαφανισμένοι. (τσαρα, σαμαελ, μπλου).

Βέβαια το οτι αυτό που λέτε δε βγάζει νόημα καν δεν το βλέπετε. Οτι ήμουν η ΠΡΩΤΗ που ενοχοποίησε ΧΤΕΣ την Ντοιτς (σχετικά με το θέμα των συγκατοίκων κλπ) δεν το βλέπετε. Οπότε με τη δική σας λογική αν είμαι μαφιόζα πρώτα την ενοχοποιώ, πάνε οι ψήφοι της στο θεό και μετά βάζω τον ΔΑ να κάψει μια καίρια ιδιότητά του για να σώσει την Ντοιτς ενώ θα μπορούσα να μην την είχα ενοχοποιήσει ποτέ.

Αν θεωρείτε οτι βγάζει νόημα όλο αυτό, ψηφίστε με, γιατί όχι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Σχετικά με το ποστ της sophie #350 , από την αρχή πιστεύω ότι αυτά που έκανες ήταν λάθη απροσεξιας και θεώρω λιγότερο πιθανό να είσαι μαφία. Τον samael εγώ προσωπικά δε μπορώ να τον κρίνω γιατί δεν είναι πολύ ενεργός και δε μπορώ να βγάλω ξεκάθαρα συμπεράσματα.οσο για το Τάσο και τη μελανια έγινε το μπέρδεμα και αρχισατε να διαφωνειτε χωρίς λόγο και λίγο πολύ όλοι το συνεχιζεται. Αν ήταν σχέδιο μαφίας θα ήταν πολύ έξυπνο. Τώρα αν είστε πολίτες αυτο δε βοηθάει κανένα να το συνεχίζεται απλά κάποιος πρέπει να σταματήσει να σχολιάζει.
Επίσης θα ήθελα να σχολιάσω ότι συμφωνώ με το wild boy στο ποστ #367. Είναι υπερβολικά επικίνδυνο να είναι η Himela στη μαφία και να δίνει σήμα στον ΔΑ και
ότι διαφωνώ με τον comfortably smug στο ποστ #368. Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιο κακό δίδυμο μεταξύ Χιμελας και ικαριωνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Θεωρητικά διαβάζεις απο το μεσημέρι για να μας πεις, ότι σου αρεσει ότι ο Ικαρίωνας μειωσε τον όγκο, δεν σου αρέσουν οι ισοβαθμίες αλλα επειδή το λεει ο ικαρίωνας θα τον ακούσεις και πόσο σου αρέσει το πόσο Ζεν είμαστε.

Μάλιστα.


Αξίζει να παραδεχτούμε πως οι περισσότεροι ψηφίζουμε τυχαία οπότε δε νομίζω να βγάζει κανείς συμπέρασμα

+Για το θέμα του ΔΑ και της deutsch ας πούμε το ουσιαστικότερο: δεν έρχεται ούτε για να υπερασπιστεί τον εαυτό της πως να τη σώσει?? (εκτός αν θέλει να αλλάξει αθώο με αθώο και να κάνει τη συζήτηση μπάχαλο-που βασικά είναι ήδη)
Πάντως το ποστ σου μου βάρεσε καμπανάκια και πλέον αμφιβάλλω αρκετά για εσένα+ότι δε μου αρέσουν οι στιχομυθίες σου με ικαρίωνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top