Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Βρε, εγώ στη κοπέλα είπα -αφού κατάλαβα το λάθος πουνκτ, ενώ διαβάζεις τα μηνύματα ίσως να μη διαβάσεις καλά, απίθανο δεν είναι, για τους άλλους δυο με το ίδιο λάθος δεν ξέρω για εμένα μιλάω μόνο- πως οποίο ρόλο και να είχαν, ακόμη και συγκάτοικοι να ήταν, δεν θα έδειχναν τις σχέσεις τους από το πρώτο γύρο, πως εννοούμε το «χάιδεμα»;

Η κίνηση της Σοφίας όσο περνάει η ώρα μοιάζει με κίνηση απελπισίας και απειρίας... Τώρα το γιατί την έπαιξε είναι άλλο θέμα, η ίδια μου είπε σε προηγούμενο ποστ πως επειδή η Μελάνια τη κατηγορεί από την αρχή, την έριξε σε εκείνη. Σεβαστό.

Επειδή υπάρχει ένα σοβαρό οικογενειακό θέμα, ψηφίζω από τώρα, Emilouko ( δεν μπορώ να το
Κάνω Εντίτ από το κινητό)
Επειδή δεν έχει κανέναν ψήφο και δεν θέλω να τη πάρει κάποιος άδικα.
Το βράδυ που θα είμαι από τον υπολογιστή και θα έχω περισσότερο χρόνο θα δούμε τις εξελίξεις μετά το τέλος της ψηφοφορίας
Οκει τώρα είδα ότι με ψήφισες. Δεν έχει καμία λογική πάντως . Δηλαδή εγώ την πήρα δίκαια; :stunned:

Ικαριωνα αλλαγή σε Σπυράκο επειδή δεν έχει κάνει post;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Emilouko συντακτικά αυτό που είπες δεν έβγαζε νόημα.

Όσο για συγκατοικους που αναφέρθηκε για billie re και Tasos χλωμο το βλέπω γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να μιλούσαν τόσο ανοιχτά πρώτο γύρο.
Αν υποθέσουμε οτι Τάσος και Μπιλίρε είναι συγκάτοικοι, η μπιλίρε δεν είχε μιλήσει ούτε ανοιχτά ούτε ... κλειστά (:P) οπότε για ποιον χρησιμοποίησες πληθυντικό (μιλούσαν);
Εγώ κατάλαβα οτι μπέρδεψες κι εσύ την μπιλίρε με τη Σόφη και μού φάνηκε περίεργο. Αν έκανα λάθος, το παίρνω πίσω.

Αλλάζω λοιπόν κι εγώ σε Σπυράκο αφού θέλω να ψηφίσω κάποιον που δε συμμετέχει και δε θέλω οι ψήφοι να διασκορπιστούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η Σοφία είναι πασιφανέστατα πολίτης. Όσοι την ψήφισαν κατηγορώντας την για μαφιόζα είναι όλοι ύποπτοι. Όλη την ώρα γράφει, κάνει λάθη, εκθέτει συνεχώς τον εαυτό της. Σίγουρα δεν μιλάει με άλλους μαφιόζους εκτός και αν της έχουν δώσει ελεύθερο ρόλο, ωστόσο δεν το πιστεύω. Και σαν πολίτης δε βοηθάει την ομάδα της, αλλά μαφιόζα δεν την κόβω.

Για τον ultra ίσως έχω κάνει λάθος. Ήταν πρώτη ψήφος, πιάστηκα από μια λεπτομέρεια επειδή μου φάνηκε σαν ο SouKou να προσπάθησε να τον βάλει στο επίκεντρο χωρίς να είναι.

Ικαρίωνα συγκεντρώσου μαν μου. Η τελευταία υπόθεση που έκανες δε βγάζει καν νόημα.

Όσον αφορά την ψήφο μου την αλλάζω σε Σπυράκο. Έχει πάει 7μιση, ακόμα και δουλειές να έχει ένα πόστ έπρεπε να το κάνει. Δηλαδή και πολίτης να είναι, αν δεν συμμετέχει δε βοηθάει την ομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 30/7

  1. aggelogiannos --> Johnny15

  2. Alma Libre --> ComfortablySmug

  3. bilire --> tsarachaf

  4. blue_butterfly

  5. ComfortablySmug --> TasosZG

  6. Deutsch... Lover --> Emilouko

  7. DumeNuke --> Himela

  8. Emilouko --> Himela

  9. Himela --> Σπυράκος (^^)

  10. i_lie_us --> Σπυράκος (^^)

  11. Ikarionas --> Σπυράκος (^^)

  12. JKaradakov --> Ikarionas

  13. Joaquin --> Deutsch... Lover

  14. Johnny15 --> Σπυράκος (^^)

  15. ~Melania~ --> sophie_96

  16. Samael --> Soukouu

  17. sophie_96 --> ~Melania~ x2

  18. Soukouu --> ultraviolence

  19. TasosZG --> sophie_96

  20. tsarachaf --> i_lie_us

  21. ultraviolence --> Σπυράκος (^^)

  22. Wild_Boy --> sophie_96

  23. Ζαξρεμιος --> DumeNuke

  24. Σπυράκος (^^)



Ψήφοι
5 Σπυράκος (^^)
3 sophie_96
2 Himela
2 ~Melania~
1 ComfortablySmug
1 Deutsch... Lover
1 DumeNuke
1 Emilouko
1 Ikarionas
1 i_lie_us
1 Johnny15
1 Soukouu
1 TasosZG
1 tsarachaf
1 ultraviolence

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Προφανώς και υπάρχουν. Με πρώτη και καλύτερη την δικιά μου.

Η δικιά σου όμως είναι θεωρητικά αιτιολογημένη, δεν την έδωσες τυχαία, την έδωσες για κάποιο λόγο, ή κατι δεν κατάλαβα καλά;


Προφανως και την εδωσα βασιζομενος σε ορισμενες υποθεσεις,τωρα βεβαια τι λογους μπορει να φανταζεσαι εσυ ειναι αλλο θεμα.Εξαλλου θα τους θεωρησεις παραξενους,φαινεται να εισαι προιδεασμενος λογω της αρχης.Αλλα οπως και ο ιδιος ειπα,ειναι αρχη,δεν πιανομαι γερα απο καπου.Κανενας δεν θα πρεπει να παιρνει προσωπικα την ψηφο του απο τοσο νωρις,ουτε εαν ειναι αρχικα υποπτος.Οποτε κουβεντα να γινεται ,δεν πειραζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Ούλτρα τι φάση ρε φίλε, γιατί τόσος συναισθηματισμός και παρακαλετό επειδή σε ψήφισαν; Οκ καταλαβαίνω την διάθεση για παιχνίδι και κανένας δε θέλει να φύγει πρώτο γύρο, αλλά τέτοια σχόλια δεν είμαι σίγουρος ότι βοηθάνε. Ειδικά όταν λες, τα ίδια επιχειρήματα που θα μπορούσε να πει και οποιοσδήποτε άλλος για να μείνει.


Γιατί το παίρνω κάπως προσωπικά όταν είμαι ειλικρινής και δεν με πιστεύουν, προφανώς και είναι δικό μου πρόβλημα αυτό κι άσχετο με το παιχνίδι, αλλά αφού ρώτησες σου απάντησα.

Ο Σπυράκος που είναι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Αλλαξα σε Σπυρακο γιατι δεν εχει πει τιποτα και δεν τον ανεφεραν κιολας πραγμα που σημαινει οτι μπορει να συμφερει να μενει στην αφανεια. Αλλα δεν δειχνει ενδιαφερον για το παιχνιδι. Επισης δεν θελω να βγαλω ακομα τη Σοφια. Προτιμω να φυγει οοιοσδηποτε απ τους αλλους με πρωτο τον comfor αλλα δεν τον ψηφιζουν. Δεν εμπιστευομσι Ουλτρα αλλα θα του δωσω ενα γυρο και θα προσπαθησω απ τη δυαδα τους να βγαλω πρωτα τον Johnny.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Να είναι ο Σπυράκος μαφιόζος και να τον αφήνουν έτσι οι μαφιόζοι, αποκλείεται. Αλλά το να βγάλουμε πρώτο γύρο μαφιόζο μού φαίνεται εξωπραγματικό οπότε μη χείρον βέλτιστον, ας βγάλουμε κάποιον που δε συμμετέχει ώστε οι υπόλοιποι να συνεχίσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Να είναι ο Σπυράκος μαφιόζος και να τον αφήνουν έτσι οι μαφιόζοι, αποκλείεται. Αλλά το να βγάλουμε πρώτο γύρο μαφιόζο μού φαίνεται εξωπραγματικό οπότε μη χείρον βέλτιστον, ας βγάλουμε κάποιον που δε συμμετέχει ώστε οι υπόλοιποι να συνεχίσουμε.


Υπάρχει πιθανότητα έχει να είναι πολίτης που απλά βαριέται το ρόλο του. Επίσης αλλάξαμε σε Σπυράκο πολύ γρήγορα όλοι μαζί. Για κάτσε να δούμε αν θα εμφανιστεί τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Αλλαζω ξανα ψηφο σε Μελανια για να ανεβει αλλος ενας και να μην ειναι μονοτερμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Υπάρχουν παίκτες που ακόμη δεν έχουν μιλήσει καθόλου, αυτοί οι παίκτες καταλήγουν προβληματικοί γιατί δε βοηθούν στην εξέλιξη του παιχνιδιού. Μάλιστα και σε προηγούμενα παιχνίδια η μαφία είχε τους αποκαλούμενους παίκτες-τάφους που δε μιλάνε καθόλου για να μην τραβούν τα βλέμματα και μας αφήνουν να μαλώνουμε μεταξύ μας.
Μα και εσύ με το συγκεκριμένο σου ποστ δε φάνηκες να βοηθάς κάπως στην εξέλιξη του παιχνιδιού. Πριν από αυτό σου το ποστ υπήρχε ακόμα άλλο ένα που έλεγες να έχουμε ένα καλό παιχνίδι. Άρα με τη συμπεριφορά σου και εσύ δεν τραβούσες βλέμματα και άφηνες άλλα άτομα να μαλώνουν μεταξύ τους.

1) Δεν ξέρω για tsarachaf αλλά εχω πολλες υποψιες για την Blue. Ακομα δεν θα αναφερω λογους. Εκανε περισσότερα του ενός υποπτα πραγματα για τα δικα μου ματια. Ισως ομως ακομη να ειναι απλως νωρις.

2) Κανένα trigger. Ο καθένας ψηφίζει ό,τι θέλει. Έτσι μόνο μπορούν να βγουν συμπεράσματα. Και οι διακοπές μου ακόμη δεν τελείωσαν. Μετά την Κένυα θα πεταχτώ για λίγο στο Ντουμπάι να πιω έναν καφέ. :p
Όταν βρεις χρόνο θα ήθελα να μου εξηγήσεις τι ύποπτο λες από το πρωί ότι έχω κάνει. Και επίσης όσον αφορά για το ότι ονόμασα παίκτες και ρόλους και εσύ έκανες κάτι αντίστοιχο ονοματίζοντας ότι θεωρείς κάποιον πόρνη.


Λοιπόν επανήλθα στην αρχοντική καρέκλα μου οπότε μπορώ να γράψω χαλαρός χωρίς να παιδεύομαι με το κινητό στο χέρι, καθώς τα πρωινά συνήθως φεύγω.

Προς το παρόν είμαι θετικά προϊδεασμένος για:
bilire: μου φάνηκε υπερβολικα αθώο το μήνυμα της ώστε να το έγραψε μετά από συνεργασία με μαφιόζους

Himela: περισσότερο μου φαίνεται σαν πολίτης που δεν ξέρει τι του γίνεται, πολύ άτακτο παιχνίδι για να είναι σε συνεργασία. Η αλλαγή ψήφου ύποπτη βέβαια. Μπορεί να ήθελε να πει στον Soukou "δες με που σε κοιτάω" και τώρα να την άλλαξε σε έναν ακυρο. Δεν ξέρω, αλλά στη συνέχεια ίσως παίξουν ρόλο αυτά.

Ερωτηματικά μου προκαλεί:
Ikarionas: είναι πολύ έμπειρος παίκτης αλλά έγραψε ότι έχει κάνει narrow τον πληροφοριοδότη κατά 90% αναμεσα σε λιγους παίκτες. Τον θέλω στο παιχνίδι βέβαια γιατί βοηθάει σε σενάρια, απλά μου φάνηκε παράξενο. Αν αυτό που έγραψε προκαλέσει κάποια αντίδραση στον πληροφοριοδότη, τότε κερδισμένη βγαίνει η μαφία. Είναι δυνατόν να κάνεις μια τέτοια δήλωση σε άκυρη στιγμή;

Πολλά ερωτηματικά: Soukou: Ότι έγραψαν και οι υπόλοιποι. Βγαίνει και λέει ότι η Χιμέλα προσπαθεί να πάρει τα βλέμματα πάνω από τον ultra, αλλά ουδέποτε ήταν πάνω στον ultra. Απλά τον είχε ψηφίσει ο Soukou. Αρκετά ατυχής δήλωση για έναν έμπειρο παίκτη.

Μετά βέβαια έχουμε το εξής: ο ultraviolence, ο "δόλιος" όπως αυτοαποκαλέστηκε, απλά λέει στο Soukou ότι η Himela τον ψήφισε για άλλο λόγο και όχι για να πάρει τα βλέμματα από του. Ο ultra είναι πανέξυπνος παίκτης και μόνο η χρήση αυτού του επιθέτου από μέρους του μου είναι αρκετή για να τον ψηφίσω.

Όλα αυτά δεν τα θεωρώ τυχαία. Όσον αφορά τους υπόλοιπους παίκτες, μπόρεσα να βγάλω ελάχιστα συμπεράσματα. Παίρνοντας ως δεδομένο ότι η μαφία θα χωρίσει ρόλους ανάμεσα στους παίκτες της, δηλαδή θα έχει κάποιους χαλαρούς, κάποιους ενεργούς, και κάποιους συνωμοσιολόγους, είναι δύσκολο να βγάλεις άκρη από τα πρώτα μηνύματα τι γίνεται. Πιστεύω, με βάση και το προηγούμενο παιχνίδι που είχα παίξει, ότι τουλάχιστον η μισή μαφία δεν συζητάει ή έχει γράψει ένα μήνυμα και αυτό ήταν. Ξαναλέω ότι κάποιοι παίκτες δεν έχουν μιλήσει καθόλου. Η απουσία του Samael και του Ηλία είναι πολύ χτυπητές.

Με βάση τα παραπάνω, θα ψηφίσω τον Ultraviolence. Η εντύπωση που μου προκαλεί είναι ότι είναι κακός ρόλος που ψάχνει τη μαφία του.
Και που επέστρεψες αναφέρθηκες σε μηνύματα και άτομα που είχαν σχολιαστεί ενώ υπήρχαν πιο φλέγοντα μηνύματα και ζητήματα εκείνη την ώρα.

Δεν σου κάθονται καλά αυτά που σου λέω, παρατηρώ όμως και κάποια στοχοποίηση προς το πρόσωπό μου (στο παιχνίδι), από την αρχή, από εσένα :hmm:Βλέπω σαν να θέλεις να τρέχεις να τον προστατέψεις και να τον δικαιολογείς και μάλιστα να αντιλαμβάνεσαι από τώρα τόσο φυσιολογική την αθώωση της bilibre εκ μέρους του. ! Τον ρώτησα για ποιο λόγο είναι τόσο σίγουρος, γιατί από τον πρώτο γύρο να βασίζει την ψήφο του στην σιγουριά του, ότι είναι αθώος, και να με ψηφίζει εμένα μου δημιουργεί υποψίες και από μεριά σου. Όπως επίσης τόνισε ότι δεν θέλει να συνεχίζει την συζήτηση και μετά εξαφανίστηκε; Μπας και συνεργάζεστε και περίμενε εσένα να με ψηφίσεις και εσύ ; Δεν μου εξήγησε, είπε τόσο κατηγορηματικά :

εγώ διαπιστώνω ότι είναι βέβαιος σε αυτά που λέει ....

Ψηφίζω λοιπόν εσένα ~Melania~
όντας η τελική μου ψήφος, όχι επειδή με ψήφισες (δεν μου αρέσουν οι αντιδικίες) αλλά ότι μου δημιουργείς περισσότερες υποψίες γιατί να υποστηρίζεις τόσο έκδηλα τον TasosZG.

Την υποψηφιότητα του ατόμου στο οποίο αναφέρθηκα και πριν και τελικά κατέληξα και είναι ο ComfortablySmug την οποία και ενεργοποιώ με την κάρτα επιπλέον ψήφου που έχω στην διάθεσή μου από αυτόν τον γύρο.
Λες να συνεργάζονται και μόλις εξαφανίστηκε ο Τάσος να εμφανίστηκε για να τον υποστηρίξει και να τον προστατέψει; Δεν είναι κάπως εντελώς καρφωτικό; Δεν ξέρω είναι υπερβολικό για μένα αυτό που λες. Ίσα ίσα η υποτιθέμενη κόντρα ανάμεσα σε εσένα και τη Μελ μου φαίνεται περισσότερο περίεργη.


Δε μού αρέσει καθόλου οτι 3 άτομα που θεωρώ ύποπτα λόγω τους "καρφώματος" της Μπλου για τους συγκατοίκους (λες και οι υπόλοιποι δεν το είχαμε καταλάβει κι έπρεπε κάποιος να το διευκρινίσει) και οι άλλες δύο που βγήκαν αμέσως να την υποστηρίξουν "καταλαβαίνοντας λάθος" (Deutsch, Emilouko) (ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΣΥΜΠΤΩΣΗ! Προσέξτε το!) δεν έχουν δώσει ακόμα ψήφο. Περιμένουν να περάσει η ώρα, να κατασταλάξουν ποιον θέλουν να ξεφορτωθούν για να ψηφίσουν κι εκείνες (η μπλου, η ντοιτς και η εμιλυ εννοω) ή είναι τυχαίο;

Σαμαελ ξέρω οτι ακόμα προσπαθείς να καταλάβεις το παιχνίδι αλλά το ποστ σου είναι σαν να διάβασες επί τροχάδην το θρεντ και να έγραψες κάτι ό,τι νά 'ναι. Δε μού αρέσει αυτό.
Δεν περίμενα βασικά να περάσει καμιά ώρα, ξαναλέω ότι ήμουν σχολή και μια ώρα τώρα διαβάζω μηνύματα και προσπαθώ να σχολιάσω.

Και τα δύο. Μέσα σε 20 λεπτά 3 άτομα είπαν το ίδιο πράγμα το οποίο ήταν ομοίως λανθασμένο (ενώ εσύ το είχες πει σωστά). Σαν να είπαν δηλαδή, ώπα παιδιά, εδώ η μπλου λέει οτι ο τάσος κι η σόφη τσακώνονταν (ενώ εσύ είχες πει τάσος - μπιλίρε), βγείτε και πείτε οτι αν ήταν συγκάτοικοι δε θα τσακώνονταν.
Επίσης και οι τρεις σε "χαϊδεύουν" για το λάθος να καρφώσεις τους πιθανούς συγκατοίκους. Έτσι μού φάνηκε.
Δεν μπορώ να ξέρω αν μπερδεύτηκαν με τους παίκτες ή αν έγινε επίτηδες. Και δε με σχολίασαν μονάχα τρία άτομα για αυτό που έκανα πάντως.



Ειλικρινά δεν ξέρω τι να ψηφίσω, είμαι ανάμεσα σε Τζόνυ, Σόφι και Μελ περισσότερο γιατί με μπερδεύει η στάση τους. Οπότε Johnny15 από μένα γιατί νομίζω έχει λιγότερες ψήφους από τα δύο κορίτσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 30/7

  1. aggelogiannos --> Johnny15

  2. Alma Libre --> ComfortablySmug

  3. bilire --> tsarachaf

  4. blue_butterfly --> Johnny15

  5. ComfortablySmug --> TasosZG

  6. Deutsch... Lover --> Emilouko

  7. DumeNuke --> Himela

  8. Emilouko --> Himela

  9. Himela --> Σπυράκος (^^)

  10. i_lie_us --> Σπυράκος (^^)

  11. Ikarionas --> ~Melania~

  12. JKaradakov --> Ikarionas

  13. Joaquin --> Deutsch... Lover

  14. Johnny15 --> Σπυράκος (^^)

  15. ~Melania~ --> sophie_96

  16. Samael --> Soukouu

  17. sophie_96 --> ~Melania~ x2

  18. Soukouu --> ultraviolence

  19. TasosZG --> sophie_96

  20. tsarachaf --> i_lie_us

  21. ultraviolence --> Σπυράκος (^^)

  22. Wild_Boy --> sophie_96

  23. Ζαξρεμιος --> DumeNuke

  24. Σπυράκος (^^)



Ψήφοι
4 Σπυράκος (^^)
3 ~Melania~
3 sophie_96
2 Himela
2 Johnny15
1 ComfortablySmug
1 Deutsch... Lover
1 DumeNuke
1 Emilouko
1 Ikarionas
1 i_lie_us
1 Soukouu
1 TasosZG
1 tsarachaf
1 ultraviolence

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Γιατί το παίρνω κάπως προσωπικά όταν είμαι ειλικρινής και δεν με πιστεύουν, προφανώς και είναι δικό μου πρόβλημα αυτό κι άσχετο με το παιχνίδι, αλλά αφού ρώτησες σου απάντησα.

Ο Σπυράκος που είναι;;;


Απλώς ρε συ, δε βοηθάει την θέση σου να το κάνεις αυτό. Θα προτιμούσα να πεις ό,τι είπες χωρίς τον συναισθηματικό χρωματισμό, θα μου ήταν πιο πιστευτό.

Κι εγώ αναρωτιέμαι που είναι. Επίσης μόνο σε μένα φαίνεται παράξενο ότι ξαφνικά πήρε 3 ψήφους ακόμη ο Σπυράκος και 2 έφυγαν από τον ούλτρα;

Και κάτι ακόμη που το είδα από την λίστα. Παρατήρησε κανείς οτί αφού άρχισε η Himela να λέει για εμένα, Έμιλυ και Ντόιτς, η Ντόιτς πάει και ψηφίζει Έμιλυ;

EDIT:

Αλλαζω ξανα ψηφο σε Μελανια για να ανεβει αλλος ενας και να μην ειναι μονοτερμα.


Κι άλλη αλλαγή; Πολλές μαζεμένες δεν έχεις κάνει σήμερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Να προσθέσω ακόμα ότι δε μου αρέσει η συμπεριφορά του Τσάρα. Ενώ είναι έμπειρος και έξυπνος παίκτης εξακολουθεί να πλάθει σενάρια για ενοχή της Σόφης ενώ είναι αρκετά φανερό ότι η κοπέλα παίζει μόνη της και κάνει λάθη λόγω απειρίας. Επίσης περίμενα ότι ο Τσάρα αν είχε καλό ρόλο θα είχε εξάγει κάποια έστω γενικά συμπεράσματα ως τώρα. Η συμπεριφορά του είναι γενικόλογη, απαντάει χωρίς να καταλήγει κάπου, πετάει το μπαλάκι σε διάφορους χωρίς συμπεράσματα, γενικά κάτι δε μου κολλάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Εντάξει έτυχε να παρατηρήσω οτι ο Ηλίας ο οποίος μετρούσε και τις μέρες για να παίξει δεν είχε ασχοληθεί. Ο Σπυράκος συνήθως είναι στον κόσμο του και δεν ασχολήθηκα μαζί του. Ο Σαμαελ είναι κι αυτός στο στόχαστρό μου. Πάντως αν είναι να φύγει κάποιος που δεν συμμετέχει, καλύτερα να πάνε οι ψήφοι σε έναν παρά να διαμοιραστούν.

Κοίταξε να δεις. Η i-lie-us μπήκε και έγραψε ένα ποστ το οποίο δε με πολυπείθει. Λέει γενικότητες, καλοπιάνει εμένα και τον Τσαρα που τον ψηφίσαμε, δικαιολογεί την απουσία του και δηλώνει απασχολημένος. Για μένα αυτό είναι που θα έκανε ένας μαφιόζος που βλέπει οτι αρχίζει να γίνεται αισθητή η σιωπή του και αποφασίζει να βγει και να "πει δυο λόγια".

Οπότε όσο κι αν θες να αλλάξω την ψήφο μου (γιατί άραγε τόση εμμονή στη δική μου κίνηση; ) δε θα το κάνω για τους λόγους που είπα παραπάνω.
Καταρχάς βρε πρεσβυτέρα αποφάσισε για το φύλο μου :hehe:

Έγραψα γενικότητες, αυτό είναι αληθές, πράγμα που έχω ξανακάνει στο έτερο παιχνίδι που έχω παίξει και που θα ξανακάνω και σε επόμενα παιχνίδια αν παίξω εφόσον σε τόσο early game δεν έχω γνώση ή δεν έχω προλάβει να παίξω κάρτα για να έχω γνώση ή έχω γνώση αλλά έχω ρόλο που πρέπει να κάνω ότι δεν έχει γνώση ή δεν έχω βγάλει κάποια συμπεράσματα στα οποία δίνω αρκετές πιθανότητες.
Θέλετε να το θεωρήσετε καλόπιασμα που είπα ότι σας θεωρώ γενικά καλούς παίκτες και βρίσκω δικαιολογημένη την κίνηση να ψηφίσετε κάποιον που ενώ περιμένατε να εμφανιστεί δεν είχε εμφανιστεί μέχρι τότε;
Well, δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό. Από τη στιγμή που δεν έχω κάτι να σας προσάψω, θα δεχτώ στοϊκά την ψήφο σας.
Σε τι θα όφειλε να έχω στυλ "Ρε αυτοί με ψηφίζουν ενώ είμαι αθώος, άρα πρέπει να είναι ένοχοι". Πρώτη μέρα στο Παλέρμο είμαστε, δεν βρίσκω να βοηθάει σε κάτι να διαφημίζουμε την αθωότητα μας ούτε να θεωρούμε ένοχο κάποιον που μας ψήφισε επειδή γνωρίζουμε τη δική μας αθωότητα.
Θα θεωρούσα εαυτόν επιπόλαιο αν άρχιζα να σκέφτομαι τόσο ύποπτα ώστε είτε να πω "ωπ, η Χιμέλα με ψήφισε από το πουθενά ενώ είχε ψηφίσει Σουκου, μήπως έδωσε πρώτα ψήφο σε συμμαφιόζο/η ψήφος της ήταν κάποιο σινιάλο και μετά την άλλαξε σε έναν άκυρο με μια πιστευτή δικαιολογία" ή "Ρε συ, με ψήφισε κι ο Τσαρατσάφ, αυτοί οι δύο μπορεί να θέλουν να αρχίσουν κύμα τώρα, να δεις θα είναι κακοί".
Δεν θα κάνω τέτοιο γιατί (απ' τη μικρή μου προσωπική εμπειρία αυτό) απλά στέφει υποψίες σε πολίτες που όπως είπα ψάχνονται φανερά.

Πέραν των γενικοτήτων tho, έγραψα και για τα πράγματα που μου κίνησαν την περιέργεια, που αφορούσαν Comfy-Blue.
Περισσότερο στάθηκα στον Comfy αφενός γιατί ανέφερε το πράγμα για τον AM και αν δεν κάνω λάθος δεν εμφανίστηκε ξανά από τότε και αφετέρου γιατί ακόμα και αν η Μπλου έχει ρόλο συνασπισμού μαφίας, περισσότερο καίει τη μαφία να φύγει ο ΑΜ i guess και δη μέσω ψηφοφορίας για να μην υπάρχουν παράπλευρες απώλειες παρά οι συγκάτοικοι.
Από την άλλη η Μπλου επανεμφανίστηκε τουλάχιστον προσπαθώντας να υπερασπιστεί τον εαυτό της.

Αν κάτι λοιπόν μου φάνηκε ύποπτο μέχρι τώρα απ' όλα αυτά που διάβασα θα ήταν αυτά τα δύο, seems pretty συγκεκριμένο to me.

Δεν είπες τίποτα. Έλειπες όλη μέρα για να μην πεις τίποτα ουσιαστικό. Κι εγώ από κινητό τα έχω γραψει ολα.

Θα ηθελα να φυγει ο comfortably τωρα αλλα δεν τον ψηφιζει κανεις. Αλλαζω ψηφο σε Ultraviolence γιατι θελω να φυγει ενας απ τους παραπανω και να μη βγαλω τη Σοφη ακομη κι αν πεφτω εξω γι αυτη. Να δουμε αν αλλαξει τη ψηφο του κι ο Johnny.
Τα παραπάνω θα χρησιμοποιήσω ως απάντηση και σε εσένα, σε ότι μου κίνησε την περιέργεια, στάθηκα.
Στο τι ταχύτητα έχει ο καθένας μας όταν πληκτρολογεί ή όταν διαβάζει, δεν θα σταθώ :P

Όσον αφορά την ψήφο σου, έχω κι εγώ κάποιες υποψίες για Comfy όπως είπαμε, και αν κριθεί ο κώλος μου στα επόμενα λεπτά πιθανώς και να κινηθώ προς τα εκεί.


Θέμα Σόφης:
Απειρία και σπασμωδική κίνηση θα έλεγα. Το θέμα είναι αν πρόκειται για ακούσια ή μιλητή.
Η Μελάνια πράγματι φάνηκε να εστιάζει (και) εκεί στα πρώτα της posts αλλά αυτό από μόνο του δε το θεωρώ μεμπτό όπως δε θεωρώ το ότι στράφηκε προς εμένα κάποιος.
Μην ξαναλέμε τα ίδια, είμαστε σε πρώτο γύρο και πιανόμαστε από μικρά πράγματα για να κυλήσει το παιχνίδι, έτσι θα μπορούσε να έκανε και η Μελ.
Δεν θέλω να αρχίσω να σκέφτομαι τόσο ύποπτα πριν καν παιχτούν κάρτες και γίνουν δολοφονίες ότι κάποιος έβαλε τη Σόφη να το παίζει μητέρα Τερέζα και να σπαταλήσει και κάρτα για να ψηφίσει ένα άτομο που μέχρι τότε δεν είχε ψήφους. Αν εντέλει δημιουργηθεί κάποιο κύμα προς τα εκεί, τότε ναι, ας το έχουμε στο νου.

(Ξαναδιαβάζω ότι έχει ειπωθεί και επανέρχομαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Κι άλλη αλλαγή; Πολλές μαζεμένες δεν εχεις κανει σημερα;
Απ' το να πεσουν ολοι σε ενα, προτιμω να βοηθησω να σχηματιστουν ισοψηφιες. Συν το οτι παροτι θελω να βγει Σπυρακος, δεν μου αρεσε που ψηφιστηκε και απο ουλτρα και απο τζονυ που τοση ωρα μαλωναν και κατηγορουσε ουλτρακαι απο Ηλια. Δεν μου βγαινουν και οι τρεις αυτοι αθωοι.

Ο Comfortably μια χαρα τη γλιτωσε παλι παρεμπιπτοντως.

Τάσο τώρα τι πιστευεις; Αλληλοκατηγορηθηκαν μαφιοζοι ή οχι ακομη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 30/7

  1. aggelogiannos --> Johnny15

  2. Alma Libre --> ComfortablySmug

  3. bilire --> tsarachaf

  4. blue_butterfly --> Johnny15

  5. ComfortablySmug --> TasosZG

  6. Deutsch... Lover --> Emilouko

  7. DumeNuke --> Himela

  8. Emilouko --> Himela

  9. Himela --> Σπυράκος (^^)

  10. i_lie_us --> Σπυράκος (^^)

  11. Ikarionas --> ~Melania~

  12. JKaradakov --> Ikarionas

  13. Joaquin --> Deutsch... Lover

  14. Johnny15 --> Σπυράκος (^^)

  15. ~Melania~ --> sophie_96

  16. Samael --> Soukouu

  17. sophie_96 --> ~Melania~ x2

  18. Soukouu --> ultraviolence

  19. TasosZG --> sophie_96

  20. tsarachaf --> i_lie_us

  21. ultraviolence --> Σπυράκος (^^)

  22. Wild_Boy --> sophie_96

  23. Ζαξρεμιος --> DumeNuke

  24. Σπυράκος (^^)



Ψήφοι
4 Σπυράκος (^^)
3 ~Melania~
3 sophie_96
2 Himela
2 Johnny15
1 ComfortablySmug
1 Deutsch... Lover
1 DumeNuke
1 Emilouko
1 Ikarionas
1 i_lie_us
1 Soukouu
1 TasosZG
1 tsarachaf
1 ultraviolence

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Με 4 ψήφους και 1 απουσία ο Σπυράκος αποχωρεί για τη χώρα των φαντασμάτων έχοντας δικαίωμα για πρώτα και τελευταία λόγια.

Η τελική λίστα της ημέρας:
Ψηφοφορία για Δευτέρα 30/7

  1. aggelogiannos --> Johnny15

  2. Alma Libre --> ComfortablySmug

  3. bilire --> tsarachaf

  4. blue_butterfly --> Johnny15

  5. ComfortablySmug --> TasosZG

  6. Deutsch... Lover --> Emilouko

  7. DumeNuke --> Himela

  8. Emilouko --> Himela

  9. Himela --> Σπυράκος (^^)

  10. i_lie_us --> Σπυράκος (^^)

  11. Ikarionas --> ~Melania~

  12. JKaradakov --> Ikarionas

  13. Joaquin --> Deutsch... Lover

  14. Johnny15 --> Σπυράκος (^^)

  15. ~Melania~ --> sophie_96

  16. Samael --> Soukouu

  17. sophie_96 --> ~Melania~ x2

  18. Soukouu --> ultraviolence

  19. TasosZG --> sophie_96

  20. tsarachaf --> i_lie_us

  21. ultraviolence --> Σπυράκος (^^)

  22. Wild_Boy --> sophie_96

  23. Ζαξρεμιος --> DumeNuke

  24. Σπυράκος (^^)



Ψήφοι
4 Σπυράκος (^^)
3 ~Melania~
3 sophie_96
2 Himela
2 Johnny15
1 ComfortablySmug
1 Deutsch... Lover
1 DumeNuke
1 Emilouko
1 Ikarionas
1 i_lie_us
1 Soukouu
1 TasosZG
1 tsarachaf
1 ultraviolence

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Και πέφτει η νύχτα στο Palermo...

Ψηφοφορία για Τρίτη 31/7
  1. aggelogiannos

  2. Alma Libre

  3. bilire

  4. blue_butterfly

  5. ComfortablySmug

  6. Deutsch... Lover

  7. DumeNuke

  8. Emilouko

  9. Himela

  10. i_lie_us

  11. Ikarionas

  12. JKaradakov

  13. Joaquin

  14. Johnny15

  15. ~Melania~

  16. Samael

  17. sophie_96

  18. Soukouu

  19. TasosZG

  20. tsarachaf

  21. ultraviolence

  22. Wild_Boy

  23. Ζαξρεμιος



Ψήφοι
---

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Επισημαίνουμε για ακόμη μία φορά πως το σύστημα αξιολόγησης δεν χρησιμοποιείται από τους παίκτες του Παλέρμο κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top