Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Καλησπέρες στην παρέα.
Καταρχας να πω ότι η πλειοψηφία των όσων έχουν μιλήσει μέχρι στιγμής είναι ύποπτοι στα μάτια μου ,ισοπιθανα πλην μερικών εξαιρέσεων εννοώντας πιο υπόπτους αλλά και πιο αθώους μερικούς.Σε αντίθεση με τους περισσότερους λοιπόν που κρίνω ότι τους συμφέρει από τον 1ο γύρο να δημιουργήσουν σκοπίμως σύγχυση,θα αφοσιωθώ κυρίως στα πιο σημαντικά :

Ικαριωνας : είναι ουδέτερος,έχει πει λόγια που άλλοτε συνεισφέρουν αλλά και ορισμένα υποπτα πραγματακια.Πιθανοτατα είτε είναι υποψήφιος "αρχηγός" πολίτης που θα συντονίσει τις έρευνες ενάντια στους μαφιόζους ,κρινοντας απο την πασηφανη εμπειρια του,είτε υποψήφιος μαφιοζος που προσπαθεί να συνδεθεί με τον ΔΑ κατόπιν συνεννοήσεως με τους υπόλοιπους.Τα στοιχεία είναι λίγα,θα δούμε με τον καιρό.

Soukou : Ο παίκτης που έγραψε από τους πρώτους(σχετικα).
Σε αντίθεση με την τακτικη που θεωρούν οι περισσότεροι ότι θα ακολουθούσε ένας ύποπτος ,εγώ λέω ότι η κοινή λογική δεν έχει εφαρμογή εδω.Οπως είπα καμιά φορά η δημιουργία σύγχυσης είναι υπέρ των σκοτεινών.Ο φίλος θα μπορούσε να ήταν ύποπτος καθώς γνωρίζοντας τους υπολοιπους συνεργάτες του δεν θα είχε ανάγκη να αναζητά πληροφορίες,οπότε θα μπορούσε να ξεκινήσει μια μεγάλη φασαρία εξ αρχής για να καλυφτεί και έπειτα να αποχωρήσει ήρεμος και ήσυχος για την δουλειά του.Αλλωστε γιατι να ξεκινησει μια τοσο μεγαλη αναλυση απο τον πρωτο γυρο για μια τυχαια ψηφο, και να τσακωθει επειτα επειτα με hinela ,ενώ είναι τόσο πολυάσχολος;Αρα κατι δεν παει καλα... πολυ ιδανική λύση για εκείνον θα έλεγα.

Αρα ψηφιζω Soukou
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Το σωστό θα ήταν να ψηφίσουμε όσους δεν έχουν γράψει κουβέντα στον πρώτο γύρο.(Σπυράκος (^^), i_lie_us)
Ο λόγος που μιλάμε τον πρώτο γύρο χωρίς ακόμα στοιχεία είναι να καλύψουμε τους καλούς ρόλους που έχουν στοιχεία για άλλους παίκτες.Συγκεκριμένα τους συγκατοίκους και τον ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΟΔΟΤΗ ώστε να μην φάει κάρφωμα(πάλι) και εν τέλει τον ΑΜ.Το να καρφώνεις καλούς ρόλους ακόμα και ΜΑΦΙΟΖΟΣ να είσαι θα πάρεις αυτόματα κατηγορίες και ψήφους και από την ίδια σου την ομάδα.
Για αυτό προφανώς όλες αυτές οι ψήφοι στην πρώτη γύρα είναι δίχως βάσιμα στοιχεία.

Αν κρίνω από τα παραπάνω που είπα πρέπει να αλλάξω την ψήφο μου ανάμεσα σε ComfortablySmug και blue_butterfly,θα το σκεφτώ.(τον πρώτο γιατί ψηφίζει κάποιον που θεωρεί ΑΜ και την δεύτερη για κάρφωμα συγκατοίκων)Το θέμα είναι ότι σαν μαφιόζος δεν νομίζω να ανοιχτείς τόσο πολύ και να δώσεις ρόλο από τόσο αρχή ώστε να φανείς τόσο έντονα στους υπολοίπους.Μπορεί να κάνω και λάθος.

Για την Himela που άλλαξε την ψήφο της από εμένα σε ένα afk άτομο,ούτε κρύο ούτε ζέστη.Εννοείται ότι είναι σωστό να ψηφίσεις κάποιον που δεν εχει πει κουβέντα δίχως να ξέρεις τον ρόλο του γιατί πολύ απλά δεν θα σε βοηθήσει και αθώος να είναι.Από την άλλη όμως,επειδή ακούστηκε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για τον λόγο που με ψήφισε μπορεί να σκέφτηκε να αλλάξει τακτική για να μην φαίνεται τοσο έντονα σε πολλούς και αν είναι πιθανός ΦΑΝΕΡΟΣ Μαφιόζος να μπορεί να την δώσει πιο εύκολα ο πληροφοριοδότης ή ο ΑΜ δίχως να καρφωθούν.

Για τον DumeNuke που ρώτησε αυτό "Μόνο εμένα μου φαίνεται περίεργη αυτή η στιχομυθία όπου κατέληξες τελικά να είσαι πολίτης? Είναι η πρώτη μέρα ακόμα και ήδη έχεις αρχίσει πολύ σθεναρά να υποστηρίζεις την αθωότητά σου. Γιατί?''Η απάντηση είναι απλή "για να βοηθήσω τους συμπαίκτες μου πολίτες" ώστε να πάμε σε ενα πραγματικό ύποπτο.Νομίζω ήταν πολύ απλό.
Επίσης στο δεύτερο ποστ που έκανες απλά σχολίασες 5 ποστς με την ίδια απάντηση που έδωσες σε όλους "επειδη εισαι έμπειρος και μπορείς να το κάνεις είσαι ύποπτος."Αν είναι έτσι δεν θα βρούμε ποτέ κάποιον περισσότερο αθώο από κάποιον άλλον.Η απλά τελειώνεις με το "έγραψες πολλά αλλά δεν είπες τίποτα". Τι θες να πει κάποιος που ακόμα είναι στην πρώτη γύρα και δεν έχει ιδέα ή το παίζει έστω ότι δεν έχει ιδέα.Εικασίες γίνονται που μπορεί να ισχύουν μπορεί και όχι.Πρέπει να πέσει η νύχτα να δούμε kill και να δούμε ποιος θα φύγει από την ψηφοφορία ώστε να πάρουμε κάτι περισσότερο δεδομένο.

Τέλος για τον Johnny15 τι εννοείς ότι δεν ήθελε να τα πάρει τα φώτα από πάνω του;Πριν από έμενα έγραψαν άλλα 5 άτομα τότε για τυχαίες ψήφους και διάλεξε έμενα για την ψήφο μου στον Ultra.Μάλλον δεν παρατήρησες τα προηγούμενα ποστς για να λες κάτι τέτοιο.Αλλά το αποκορύφωμα είναι ότι ψηφίζεις τον Ultra και εσύ επειδή τον θεωρείς πανέξυπνο και ότι η εντύπωση που σου προκαλεί είναι ότι είναι κακός ρόλος που ψάχνει τη μαφία του.Ωραία αν είναι έτσι γιατί αθωώνεις την Χιμελα σαν πιθανό πολίτη ενώ τον υποστήριξε έμμεσα για να τον δείξει ότι υπάρχει περίπτωση να είναι στην ίδια ομάδα και να είναι ΔΑ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλησπέρες στην παρέα.
Καταρχας να πω ότι η πλειοψηφία των όσων έχουν μιλήσει μέχρι στιγμής είναι ύποπτοι στα μάτια μου ,ισοπιθανα πλην μερικών εξαιρέσεων εννοώντας πιο υπόπτους αλλά και πιο αθώους μερικούς.Σε αντίθεση με τους περισσότερους λοιπόν που κρίνω ότι τους συμφέρει από τον 1ο γύρο να δημιουργήσουν σκοπίμως σύγχυση,θα αφοσιωθώ κυρίως στα πιο σημαντικά :

Ικαριωνας : είναι ουδέτερος,έχει πει λόγια που άλλοτε συνεισφέρουν αλλά και ορισμένα υποπτα πραγματακια.Πιθανοτατα είτε είναι υποψήφιος "αρχηγός" πολίτης που θα συντονίσει τις έρευνες ενάντια στους μαφιόζους ,κρινοντας απο την πασηφανη εμπειρια του,είτε υποψήφιος μαφιοζος που προσπαθεί να συνδεθεί με τον ΔΑ κατόπιν συνεννοήσεως με τους υπόλοιπους.Τα στοιχεία είναι λίγα,θα δούμε με τον καιρό.

Soukou : Ο παίκτης που έγραψε από τους πρώτους(σχετικα).
Σε αντίθεση με την τακτικη που θεωρούν οι περισσότεροι ότι θα ακολουθούσε ένας ύποπτος ,εγώ λέω ότι η κοινή λογική δεν έχει εφαρμογή εδω.Οπως είπα καμιά φορά η δημιουργία σύγχυσης είναι υπέρ των σκοτεινών.Ο φίλος θα μπορούσε να ήταν ύποπτος καθώς γνωρίζοντας τους υπολοιπους συνεργάτες του δεν θα είχε ανάγκη να αναζητά πληροφορίες,οπότε θα μπορούσε να ξεκινήσει μια μεγάλη φασαρία εξ αρχής για να καλυφτεί και έπειτα να αποχωρήσει ήρεμος και ήσυχος για την δουλειά του.Αλλωστε γιατι να ξεκινησει μια τοσο μεγαλη αναλυση απο τον πρωτο γυρο για μια τυχαια ψηφο, και να τσακωθει επειτα επειτα με hinela ,ενώ είναι τόσο πολυάσχολος;Αρα κατι δεν παει καλα... πολυ ιδανική λύση για εκείνον θα έλεγα.

Αρα ψηφιζω Soukou

Μας φώτισες. Μιλάμε 24 - καλά λέμε τώρα - άτομα εδώ μέσα και οι περισσότεροι είμαστε ύποπτοι. Ε χαίρω πολύ.

Και μία ψήφος στο άκυρο με περίεργη αιτιολόγηση, όχι ότι έχεις λογο να μπλεχτεις στις άλλες ψηφους αλλα μου φαίνεται παράξενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 30/7

  1. aggelogiannos --> Johnny15

  2. Alma Libre --> ComfortablySmug

  3. bilire --> tsarachaf

  4. blue_butterfly

  5. ComfortablySmug --> TasosZG

  6. Deutsch... Lover

  7. DumeNuke --> Himela

  8. Emilouko

  9. Himela --> i_lie_us

  10. i_lie_us --> Σπυράκος (^^)

  11. Ikarionas --> ultraviolence

  12. JKaradakov --> Ikarionas

  13. Joaquin --> Deutsch... Lover

  14. Johnny15 --> ultraviolence

  15. ~Melania~ --> sophie_96

  16. Samael --> Soukouu

  17. sophie_96 --> ~Melania~ x2

  18. Soukouu --> ultraviolence

  19. TasosZG --> sophie_96

  20. tsarachaf --> i_lie_us

  21. ultraviolence --> Σπυράκος (^^)

  22. Wild_Boy --> sophie_96

  23. Ζαξρεμιος --> DumeNuke

  24. Σπυράκος (^^)



Ψήφοι
3 sophie_96
3 ultraviolence
2 i_lie_us
2 ~Melania~
2 Σπυράκος (^^)
1 ComfortablySmug
1 Deutsch... Lover
1 DumeNuke
1 Himela
1 Ikarionas
1 Johnny15
1 Soukouu
1 TasosZG
1 tsarachaf

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Προσωπικά δεν είπα κάτι τέτοιο και προφανώς δεν θέλω και κατι τέτοιο...
Δεν εννοώ ότι δε θα λέω τη γνώμη μου αλλά απόψεις περί ρόλων θα τις κρατάω για μένα αν είναι, γιατί πραγματικά βρέθηκα στο στόχαστρο λέγοντας κάτι ίσως ολοφάνερο; Εννοώ ο καθένας θα μπορούσε να σχολιάσει ότι η συμπεριφορά του Τάσου δείχνει (δε λέω ότι όντως είναι γιατί δεν μπορώ να το ξέρω) σα να ξέρει ότι η bilire είναι αθώα, ε και ποιος ρόλος το γνωρίζει αυτό από την πρώτη μέρα; Δε νομίζω ότι έκανα κάτι παράλογο. Ίσως ο τρόπος που σκέφτομαι να μην είναι σωστός απλώς προσπαθώ να κάνω μια αρχή.

Τρίτον, tsarachaf και blue...Λοιπόν, από την μια ο Ακριβός...τουλάχιστον μια φορά(μπορεί και δυο) αυτοθυματοποιήθηκε.Έγραψε στην Χιμέλα αν θυμάμαι καλά(μπορεί σε άλλον), "είπα και γω, δεν θα βρισκόταν κάποιος να με κατηγορήσει". Μπορεί και να μην σημαίνει τίποτα, αλλά θα ψάξω τα μηνύματα γιατί νομίζω ότι έγραψε και δεύτερο μήνυμα σε παρόμοιο τόνο αυτοθυματοποίησης. Η blue, άλλο παλιό μέλος, δεν μου βγάζει καθόλου το ντετεκτιβιλίκι του πολίτη. Πολύ αγαπούλα, πολύ ζάχαρη στην αρχή, δεν ξέρω...
Νομίζω ότι ψάχνω γενικά και προσπαθώ να καταλάβω τι παίζει, δε θεωρώ ότι κάθομαι ήσυχη και γλυκιά, ίσα ίσα από χθες όλο τις συμπεριφορές μου εξηγώ.


Το βασικότερο που θέλω να σχολιάσω και αποτελεί τη πρώτη μου θεωρία (ως γνωστόν η Μελανία ξεκινάει νωρίς με τις θεωρίες της) είναι η περίπτωση της Ριρίκας (blue_butterfly) και του Comfy. Είμαστε βέβαια στην αρχή και δεν προσπαθώ να στοχοποιήσω ακόμα αλλά το εν λόγω σκηνικό με προβλημάτισε.

Όλους μας ενόχλησε (και μάλιστα είδα ότι σχολιάστηκε και από πολλούς) η κίνηση του Κόμφι. Μπαίνει μέσα φορτσάτος και στα πρώτα κιόλας ποστ πετάει μια θεωρία για τον ΑΜ και αναρωτιόμαστε όλοι γιατί. Έρχεται λοιπόν η Ριρίκα (που είναι και απο τις πιο παλιές και έμπειρες παίκτριες) παρατηρεί και κατακρίνει με ποστ της που παραθέτω παρακάτω την κίνηση:


... και παρόλα αυτά έρχεται μετά από λίγο και κάνει ακριβώς την ίδια, αποκαλώντας κάποιους συγκάτοικους ρωτώντας μας κιόλας αν το θεωρούμε πιθανό να ισχύει κάτι τέτοιο. Γιατί τόση μανία να αποδοθούν ρόλοι από τώρα; Η δικαιολογία ήταν ότι αυτοί δεν καρφώνονται.. και δεν με καλύπτει. Ναι δεν καρφώνονται αλλά σκοτώνονται και κάθε αποκάλυψη ρόλου βοηθάει την μαφία.

Χαρακτηριστικά θα αναφέρω το δικο μου παραδειγμα απο την εμπειρία μου εδώ μεσα.. 1ο μου παλέρμο.. και τυχαίνω ντετέκτιβ. Ο αγαπημενος (:mastigio) dimijim ήταν ο ΔΑ και με κατάλαβε γρήγορα, αφού άπειρη κι εγω, ενώ τους είχα καταλάβει όλους, είχα καρφωθεί. Φώναζε λοιπόν στο θρεντ "αυτή είναι η ντετέκτιβ σίγουρα!!" και εγώ νόμιζα ότι επιτέλους κάποιος με πιστεύει :hehe: έφαγα ένα καλό καρφωματάκι και μου έγινε μάθημα.

Θα μπορούσαμε να πούμε ότι ο Comfy είναι ενθουσιώδης παικτης που μπηκε και πεταξε απλα κατι περίεργο; (όπως και άλλοι άλλωστε) Ενώ αρχικά με παραξένεψε η στάση του και ήμουν από τους πρώτους που την σχολίασαν, τώρα πιο πολύ με παραξενεύει της Ριρίκας που ενώ έκανε την παρατήρηση έκανε το ίδιο... μια του κλέφτη δυο του κλέφτη... Μπορούμε να δεχτούμε το πρώτο σαν μια ενθουσιώδη κίνηση ή απλά οτι προσπάθησε να πει κατι για να πει κάτι; Ίσως.. αλλά της Ριρίκας τυχαία η κινηση δεν ειναι...
Νομίζω ότι έχω ήδη εξηγήσει σε προηγούμενα posts τη συμπεριφορά μου και θα ήταν κουραστικό για τους υπόλοιπους να λέω ξανά τα ίδια και τα ίδια αλλά ναι λάθος μου που ανέφερα ρόλους, θα μπορούσα απλώς να περιγράψω τη συμπεριφορά του Τάσου αν και θεωρώ ότι ακόμα και η περιγραφή της συμπεριφοράς σα να περιέγραφα ρόλο θα ήταν (παίκτης που δηλώνει ότι θεωρεί εξαρχής έναν άλλον παίκτη αθώο και στη συνέχεια βασιζόμενος σε αυτό ψηφίζει παίκτη που κατηγόρησε και ψήφισε τον παίκτη που θεωρεί αθώο). Τέλος πάντων μπορεί και η κίνηση του Τάσου να ήταν εντελώς τυχαία, δεν μπορώ να ξέρω.

Πάμε παρακάτω:

Ενώ δε μού άρεσε το οτι η Μπλου "έδωσε" πιθανούς συγκατοίκους, παρατήρησα όμως κάτι. Μόλις το είπε πετάχτηκαν tsarachaf, Deutsch και Emilouko και είπαν ουσιαστικά το ίδιο ΛΑΘΟΣ πράγμα: οτι αν ήταν συγκάτοικοι δε θα τσακώνονταν.


Ας σημειώσω οτι η bilire έχει γράψει ΕΝΑ ποστ σε όλο το θέμα. Δεν έχει εμφανιστεί από χτες το βράδυ, δεν έχει συζητήσει πόσω μάλλον τσακωθεί με κανέναν. Κι ενώ η Μπλου το λέει πολύ ανοιχτά (τασος-μπιλιρε), τρία άτομα το επόμενο εικοσάλεπτο καταλαβαίνουν το ίδιο λάθος: οτι η μπλου εννοούσε τον Τάσο με τη Σόφη! Δε σας φαίνεται περίεργο αυτό; Οτι σαν να έγινε μια ξαφνική συνεννόηση κι όλοι να έσπευσαν να δικαιολογήσουν (αλλά και να κατηγορήσουν "χαϊδεύοντας") την Μπλου; Σύμπτωση; Δεν πιστεύω σε συμπτώσεις στο παλέρμο... Δεν κατηγορώ κάποιον, σχόλια κάνω απλά.



Η Σόφη πανικοβλήθηκε και προσπαθεί να σώσει το τομάρι της. Παίζει λάθος την κάρτα, τσακώνεται όλη μέρα με τον Τάσο, φαίνεται οτι προσπαθεί κάπως να βρει ένα ρυθμό. Αυτή την απειρία πάνε να εκμεταλλευτούν κάποιοι και να βγάλουν ένα εύκολο θύμα. Μελανία καταλαβαίνω οτι όλο αυτό σού φαίνεται ύποπτο, αλλά δες τη μεγάλη εικόνα. Έχουμε την Μπλου να διατυμπανίζει τους συγκατοίκους και μετά να δίνει χαζές δικαιολογίες και να εξαφανίζεται. Έχουμε τον i-lie-us που περιμένει το παιχνίδι πώς και πώς αλλά δε μάς έχει κάνει την τιμή. Έχουμε τον Τζόνυ ο οποίος το πρωί σχολιάζει οτι λίγοι έχουν μιλήσει και αυτό είναι κακό, και ενώ τώρα συμφωνεί με αυτά που είπαν κάποιοι, πάει και δίνει μια άκυρη ψήφο προφανώς για να μην πάρει θέση. Μελανία και όλοι οι υπόλοιποι, σκεφτείτε. Η Σόφη είναι το εύκολο θύμα. Δεν την υποστηρίζω, έκανε τις βλακείες της, αλλά αν ήταν μαφία θα την άφηναν να σπαμάρει (όπως είπε ο Χοακίν) το θέμα τόσο πολύ;

Αυτά είχα να πω.:/:

Τι θέλεις να πεις με το πρώτο; Ότι είναι σα να με κατηγορούν "επιφανειακά" ή ότι τρία άτομα σε παρόμοιο χρόνο έκαναν τον ίδιο σχολιασμό;

Νομίζω ότι είπα πως είμαι στη σχολή και πέρα από αυτό εξήγησα το γιατί έκανα ό,τι έκανα, τώρα αν εσένα όλο αυτά που είπα σου φαίνονται χαζά δεν μπορώ να κάνω κάτι.





Πάω να ξαναδιαβάσω τα μηνύματα για να δω τι στο καλό θα ψηφίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Όταν υπάρχει post αμέσως μετά το τελευταίο δικό μας ΔΕΝ κάνουμε επεξεργασία στο δικό μας, παρά μόνο για να διορθώσουμε κάτι στη μορφοποίηση ή κάποιο ορθογραφικό. Αν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι παραπάνω κάνουμε ένα καινούργιο post έτσι ώστε να μη χάνονται πληροφορίες και ψήφοι από παίχτες και ΣΕ που έχουν διαβάσει το τελευταίο post πριν γίνει το edit. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να πηγαίνει μπρος-πίσω για να βλέπει πού έγινε edit και τι άλλαξε.
Έχει γίνει ήδη 3 φορές σήμερα, αν ξαναγίνει, τυχόν λάθη δε θα διορθωθούν.
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Δε μού αρέσει καθόλου οτι 3 άτομα που θεωρώ ύποπτα λόγω τους "καρφώματος" της Μπλου για τους συγκατοίκους (λες και οι υπόλοιποι δεν το είχαμε καταλάβει κι έπρεπε κάποιος να το διευκρινίσει) και οι άλλες δύο που βγήκαν αμέσως να την υποστηρίξουν "καταλαβαίνοντας λάθος" (Deutsch, Emilouko) (ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΣΥΜΠΤΩΣΗ! Προσέξτε το!) δεν έχουν δώσει ακόμα ψήφο. Περιμένουν να περάσει η ώρα, να κατασταλάξουν ποιον θέλουν να ξεφορτωθούν για να ψηφίσουν κι εκείνες (η μπλου, η ντοιτς και η εμιλυ εννοω) ή είναι τυχαίο;

Σαμαελ ξέρω οτι ακόμα προσπαθείς να καταλάβεις το παιχνίδι αλλά το ποστ σου είναι σαν να διάβασες επί τροχάδην το θρεντ και να έγραψες κάτι ό,τι νά 'ναι. Δε μού αρέσει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Soukou : Ο παίκτης που έγραψε από τους πρώτους(σχετικα).
Σε αντίθεση με την τακτικη που θεωρούν οι περισσότεροι ότι θα ακολουθούσε ένας ύποπτος ,εγώ λέω ότι η κοινή λογική δεν έχει εφαρμογή εδω.


Ναι οκ,εγώ δεν θα μπω στο random.org θα βάλω 24 ονόματα και όποιος αριθμός τύχει από τα 24 θα τον ψηφίσω γιατί έτυχε στην κλήρωση.Θα προσπαθήσω με κοινή λογική και επιχειρήματα να διαλέξω κάποιον και να του δώσω ψήφο αλλιώς δεν θα έπαιζα Παλέρμο και θα το έριχνα σε Super Deal με τις βαλίτσες.Ασχέτως που ψήφισα τον Ultra στην τύχη επειδή τότε δεν είχα κανένα στοιχείο αλλά σίγουρα σήμερα η ψήφος μου θα αλλάξει και με αυτά που είπαν και άλλα άτομα.Αν θεωρείς ότι η κοινή λογική δεν έχει εφαρμογή,είναι σωστή η ψήφος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Τι θέλεις να πεις με το πρώτο; Ότι είναι σα να με κατηγορούν "επιφανειακά" ή ότι τρία άτομα σε παρόμοιο χρόνο έκαναν τον ίδιο σχολιασμό;

Και τα δύο. Μέσα σε 20 λεπτά 3 άτομα είπαν το ίδιο πράγμα το οποίο ήταν ομοίως λανθασμένο (ενώ εσύ το είχες πει σωστά). Σαν να είπαν δηλαδή, ώπα παιδιά, εδώ η μπλου λέει οτι ο τάσος κι η σόφη τσακώνονταν (ενώ εσύ είχες πει τάσος - μπιλίρε), βγείτε και πείτε οτι αν ήταν συγκάτοικοι δε θα τσακώνονταν.
Επίσης και οι τρεις σε "χαϊδεύουν" για το λάθος να καρφώσεις τους πιθανούς συγκατοίκους. Έτσι μού φάνηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Βρε, εγώ στη κοπέλα είπα -αφού κατάλαβα το λάθος πουνκτ, ενώ διαβάζεις τα μηνύματα ίσως να μη διαβάσεις καλά, απίθανο δεν είναι, για τους άλλους δυο με το ίδιο λάθος δεν ξέρω για εμένα μιλάω μόνο- πως οποίο ρόλο και να είχαν, ακόμη και συγκάτοικοι να ήταν, δεν θα έδειχναν τις σχέσεις τους από το πρώτο γύρο, πως εννοούμε το «χάιδεμα»;

Η κίνηση της Σοφίας όσο περνάει η ώρα μοιάζει με κίνηση απελπισίας και απειρίας... Τώρα το γιατί την έπαιξε είναι άλλο θέμα, η ίδια μου είπε σε προηγούμενο ποστ πως επειδή η Μελάνια τη κατηγορεί από την αρχή, την έριξε σε εκείνη. Σεβαστό.

Επειδή υπάρχει ένα σοβαρό οικογενειακό θέμα, ψηφίζω από τώρα, Emilouko ( δεν μπορώ να το
Κάνω Εντίτ από το κινητό)
Επειδή δεν έχει κανέναν ψήφο και δεν θέλω να τη πάρει κάποιος άδικα.
Το βράδυ που θα είμαι από τον υπολογιστή και θα έχω περισσότερο χρόνο θα δούμε τις εξελίξεις μετά το τέλος της ψηφοφορίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 30/7

  1. aggelogiannos --> Johnny15

  2. Alma Libre --> ComfortablySmug

  3. bilire --> tsarachaf

  4. blue_butterfly

  5. ComfortablySmug --> TasosZG

  6. Deutsch... Lover --> Emilouko

  7. DumeNuke --> Himela

  8. Emilouko

  9. Himela --> i_lie_us

  10. i_lie_us --> Σπυράκος (^^)

  11. Ikarionas --> ultraviolence

  12. JKaradakov --> Ikarionas

  13. Joaquin --> Deutsch... Lover

  14. Johnny15 --> ultraviolence

  15. ~Melania~ --> sophie_96

  16. Samael --> Soukouu

  17. sophie_96 --> ~Melania~ x2

  18. Soukouu --> ultraviolence

  19. TasosZG --> sophie_96

  20. tsarachaf --> i_lie_us

  21. ultraviolence --> Σπυράκος (^^)

  22. Wild_Boy --> sophie_96

  23. Ζαξρεμιος --> DumeNuke

  24. Σπυράκος (^^)



Ψήφοι
3 sophie_96
3 ultraviolence
2 i_lie_us
2 ~Melania~
2 Σπυράκος (^^)
1 ComfortablySmug
1 Deutsch... Lover
1 DumeNuke
1 Emilouko
1 Himela
1 Ikarionas
1 Johnny15
1 Soukouu
1 TasosZG
1 tsarachaf

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Επειδη εχω τεχνικα προβληματα με το κινητο, ξαναβαζω τα σημεια που συμπληρωσα κατοπιν στο ποστ μου. Ζητω συγγνωμη στον dimijim.

Αρχική Δημοσίευση από i_lie_us:
Ξυπνησα, μισοδιαβασα τα posts γιατι ο καφες δεν εχει λειτουργησει ακομα και ηρθα για την ωρα να πω γενικες μου σκεψεις και να ριξω μια αρχικη ψηφο μηπως δουμε κινησεις.

Αυτή τη στιγμη ειμαι απο κινητο πραγμα που σημαινει οτι ουτε να γραψω σεντονι βολευομαι ουτε να κανω παραθεσεις.

Ειμαστε στον πρωτο γυρο οπου ξερουμε οτι οι γνωσεις ειναι λιγοστες σε καποιους συγκεκριμενους ρολους και το σουσουρο που δημιουργειται ειναι κυριως μεταξυ πολιτων που ψαχνονται.
Προσωπικα ακριβως επειδη ειναι πρωτος γυρος δε θελω να σταθω σε αυτα μεχρι τα πραγματα να γινουν με αλλαγες-καρτες-δολοφονιες λιγο πιο συγκεκριμενα.

Το μονο ισως πραγμα που μου φανηκε υποπτο ας πουμε για την ωρα ειναι το να αναφερομαστε σε συγκεκριμενους ρολους που δεν ανηκουν στο συνασπισμο της μαφιας καθως αν αυτοι εχουν τυχει σε απειρο παιχτη δινουν ενα μπουσουλα στη μαφια.
Εκεινοι που το εκαναν αυτον αν παρατηρησα σωστα ειναι οι Comfortably και Blue, ο μεν για τον ΑΜ, η δε για τους συγκατοικους.

Απο τη μια θεωρω οτι η ευρεση του ΑΜ δε θα βοηθουσε καποιον περα των μαφιοζων σε αυτο το σημειο κι απο την αλλη δεν πιστευω και οτι το τιμ της μαφιας θα εβαζε καποιον να κανει κατι τοσο χτυπητο, συνεπως θα σκεφτομουν οτι ο Comfortably εδρασε αυτονομα σε μια προσπαθεια να αναζητησει κατι. Πολυ νωρις για να θεωρησω οτι ο λογος της αναζητησης του ειναι επειδη τον συμφερει να βρεθει ο ΑΜ τωρα, αλλα αυτο θα ειναι κατι που θα εχω υποψην.
Οσον αφορα τη μπλου, οπως ειπατε κι εσεις ειναι μια εμπειρη παικτρια (που αμα δεν κανω λαθος εχει και καποιο καιρο να παιξει) οποτε η πιθανη αναφορα της σε ρολους θεωρω οτι θα εχει καποια σκοπιμοτητα (το καλη ή κακη, και παλι δεν ειμαι σε θεση ακομα να το προσδιορισω καλυτερα).

Οσον αφορα αλλα που πηρε το ματι μου να σημειωσω οτι γενικως κι εμενα δεν μου αρεσουν τα τρολλουφη ή τα σεμι-τρολλουφη των ποστς οπως ειδα σε Ζαξ-Τασος-ενδεχομενως και Τζονυ που ειπε απλα κατι γενικολογο. Στιλ, οχι κατι που θα με κανει να θεωρησω οτι εχουν κακο ρολο τοσο γρηγορα, απλως κατι που θα εχω κατα νου.

Και παμε στις ψηφους που ελαβα και αντιστοιχα στην δικη μου πρωτη ψηφο.
Αρχικα, οσον αφορα την απουσια μου να σας πω οτι μεχρι οταν επεσα για υπνο δεν ειχα διαβασει κατι στο οποιο ειχα κατι να σταθω καθως οπως ειπα και στην αρχη συνηθως εχουμε να κανουμε με κουβεντες που δημιουργουνται μεταξυ πολιτων που ψαχνονται και θελουν να ξεκινησει το παιχνιδι και καπου εκει θα χωνεται και καποιος μαφιοζος ωστε να ριξει λαδι στη φωτια.
Φυσιολογικα πραγματα για να παρει μπρος το παιχνιδι, οπως φυσιολογικες και οι ψηφοι που εχω λαβει, αφενος απο την πρεσβυτερα που ψαχνεται ενεργα κι αφετερου απο τον τσαρατσαφ που ριχνει 2η ψηφο (και καλα κανει θελοντας να τσεκαρει κινησεις).

Οσον αφορα την για την ωρα ψηφο μου θα παει οπου θα πηγαινε ουτως η αλλως μιας που για την ωρα δεν θελω να πιαστω απο κατι που μπορει απλα να διωξει καποιον πολιτη.
Ο λογος για τον Σπυρακο λοιπον που νομιζω μεχρι την εκκινηση συνταξης του ποστ μου δεν μας εχει χαιρετησει καν :/
Απο τη μια δε μου αρεσει που του δινω δευτερη ψηφο και τον ισοψηφω με μενα, απο την αλλη ομως αν στους τοπ ψηφισμενους υπαρχει καποιος υποπτος υποθετω θα δουμε καποιες υπερασπίσεις (η καποια στησιματα τυπου παω να σωσω αυτον ωστε να τον κανω frame ως μαφιοζο αν η μαφια διαλεξει να κινηθει ετσι σημερα).

Επειδη οπως προειπα ειμαι απο κινητο, δεν εχω προσβαση σε πισι τωρα κι ελπιζω να αποκτησω ξανα μεχρι τις 7 γυρω, δεν μου ειναι και βολικο να γραψω κατι παραπανω.
Θα ξαναδιαβασω ποστς μετα, και τα παλαιοτερα και οτι νεα εχουν γραφτει να δω αν μου φαινεται κατι περισσοτερο επιληψιμο απο αυτα στα οποια ηδη σταθηκα, αν εχω να προσθεσω κατι-αλλαξω ψηφο ετσετερα.

// Παιζει να πηρε 3 τεταρτα η συνταξη αυτου, αχ, τα ωραια του Παλερμο

Δεν είπες τίποτα. Έλειπες όλη μέρα για να μην πεις τίποτα ουσιαστικό. Κι εγώ από κινητό τα έχω γραψει ολα.

Αρχική Δημοσίευση από Himela:
Θέλω να πω γενικά πράγματα γιατί αν κάνω quote θα χαθώ:

Ενώ δε μού άρεσε το οτι η Μπλου "έδωσε" πιθανούς συγκατοίκους, παρατήρησα όμως κάτι. Μόλις το είπε πετάχτηκαν tsarachaf, Deutsch και Emilouko και είπαν ουσιαστικά το ίδιο ΛΑΘΟΣ πράγμα: οτι αν ήταν συγκάτοικοι δε θα τσακώνονταν.

Ας σημειώσω οτι η bilire έχει γράψει ΕΝΑ ποστ σε όλο το θέμα. Δεν έχει εμφανιστεί από χτες το βράδυ, δεν έχει συζητήσει πόσω μάλλον τσακωθεί με κανέναν. Κι ενώ η Μπλου το λέει πολύ ανοιχτά (τασος-μπιλιρε), τρία άτομα το επόμενο εικοσάλεπτο καταλαβαίνουν το ίδιο λάθος: οτι η μπλου εννοούσε τον Τάσο με τη Σόφη! Δε σας φαίνεται περίεργο αυτό; Οτι σαν να έγινε μια ξαφνική συνεννόηση κι όλοι να έσπευσαν να δικαιολογήσουν (αλλά και να κατηγορήσουν "χαϊδεύοντας") την Μπλου; Σύμπτωση; Δεν πιστεύω σε συμπτώσεις στο παλέρμο... Δεν κατηγορώ κάποιον, σχόλια κάνω.

Εξαιρετικές παρατηρήσεις. Δεν θεωρω καθολου τυχαιο το οτι τρια ατομα μπερδεψαν τη bilire με την Μπλε ουτε μου αρεσει το οτι η bilire αθωωνεται απο αρκετους ενω εχει κανει ενα ποστ μονο στο οποιο δεν λεει και τιποτα.

Προσωπικα οπως ειπα δεν θα ψηφισω τρια ατομα σημερα. Μεσα σ αυτα ειναι και η Σοφια. Μπορει να κανω λαθος αλλα θα την υποστηριξω σ αυτο το γυρο γιατι δεν θελω να βγει. Αντιθετως υπαρχουν ατομα που δεν πολυακουγονται και σιγουρα καποια απ αυτα επιτηδες δεν τα πολυαναφερουν καποιοι γιατι δεν θελουν να τα φερουν στην επιφανεια. Μεχρι πριν μια ωρα κανεις (ή εστω πολυ αραια) δεν ανεφερε Σπυρακο, Ultraviolence, Ζαχρεμ, Εμιλουκο. Johnny και I lie us κατηγορηθηκαν απο καποιους αλλα κανεις δεν πηγαινε πανω τους. Ισως για να λετε μετα ως επιχειρημα οτι υους ειχατε αναφερει αν βγουν και φανουν μαφιοζοι. 100% μαφιοζοι αναμεσα τους. Δεν με πειθει καθολου η κοντρα Johnny και Ultraviolence. Αν βγει ο ενας μαφιοζος θα παω αμεσως στον αλλο μετα. Δεν θα τον αθωωσω. Θα ηθελα να φυγει ο comfortably τωρα αλλα δεν τον ψηφιζει κανεις. Αλλαζω ψηφο σε Ultraviolence γιατι θελω να φυγει ενας απ τους παραπανω και να μη βγαλω τη Σοφη ακομη κι αν πεφτω εξω γι αυτη. Να δουμε αν αλλαξει τη ψηφο του κι ο Johnny.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Ναι οκ,εγώ δεν θα μπω στο random.org θα βάλω 24 ονόματα και όποιος αριθμός τύχει από τα 24 θα τον ψηφίσω γιατί έτυχε στην κλήρωση.Θα προσπαθήσω με κοινή λογική και επιχειρήματα να διαλέξω κάποιον και να του δώσω ψήφο αλλιώς δεν θα έπαιζα Παλέρμο και θα το έριχνα σε Super Deal με τις βαλίτσες.Ασχέτως που ψήφισα τον Ultra στην τύχη επειδή τότε δεν είχα κανένα στοιχείο αλλά σίγουρα σήμερα η ψήφος μου θα αλλάξει και με αυτά που είπαν και άλλα άτομα.Αν θεωρείς ότι η κοινή λογική δεν έχει εφαρμογή,είναι σωστή η ψήφος σου.

Μας φώτισες. Μιλάμε 24 - καλά λέμε τώρα - άτομα εδώ μέσα και οι περισσότεροι είμαστε ύποπτοι. Ε χαίρω πολύ.

Και μία ψήφος στο άκυρο με περίεργη αιτιολόγηση, όχι ότι έχεις λογο να μπλεχτεις στις άλλες ψηφους αλλα μου φαίνεται παράξενο.

Για οσους τυχουν απορησαν,δυστυχως ειχα μια σοβαρη δουλεια χθες και για αυτο δεν μπορεσα να ανταποκριθω αμεσα στα ερωτηματα και τις υποθεσεις.Οπως επισης σημερα θα εχω μια εξοδο,οποτε εαν δεν εχω παλι αμεση ανταποκριση μην παραξενευτειτε.Αλλωστε γι'αυτο αρκετα post τα περασα σχετικα γρηγορα και δεν ειχα τον απαραιτητο χρονο να τα ελεγξω πιο διεξοδικα.Απλως επικεντρωθηκα σε αυτα που μου ξεχωρισαν περισσοτερο εκεινη την στιγμη.

JKaradakov,υπηρξαν και αλλες ψηφοι στο ακυρο,δεν φανηκαν να σε ενοχλουν ωστοσο.Μαλιστα αλλες ειχαν ακομα πιο περιεργες αιτιολογησεις.Δεν βλεπω τον λογο αυτη η κριτικη να επικεντρωθει αποκλειστικα σε εμενα.Ωστοσο καταλαβαινω οτι εχεις προιδεαστει και ειναι λογικο,αλλα σκεψου το λιγο,θα αποκαλυπτε τον ρολο του ενας κακος απο τοσο νωρις με εναν τοσο χαζο τροπο; Ο καθενας πρεπει να ακολουθει το ενστικτο του,εαν στα ματια σου ξεχωριζω,ειναι δεκτο,καλο θα ηταν ομως να εχεις μια ευρυτερη εικονα και να μην πιανεσαι απο τοσο νωρις.

Soukouu ο καθενας μπορει να ψηφισει οτι θελει,ειτε αιτιολογημενα ειτε χωρις αιτιολογηση,ειτε και με περιεργη αιτιολογηση,ειτε εντελως τυχαια.Δεν βρισκω τον λογο να αναστατωθεις τοσο,η μηπως τον βρισκω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Έφτασα στις 3 ψήφους; Λολ ό,τι να'ναι.

Προσωπικα οπως ειπα δεν θα ψηφισω τρια ατομα σημερα. Μεσα σ αυτα ειναι και η Σοφια. Μπορει να κανω λαθος αλλα θα την υποστηριξω σ αυτο το γυρο γιατι δεν θελω να βγει. Αντιθετως υπαρχουν ατομα που δεν πολυακουγονται και σιγουρα καποια απ αυτα επιτηδες δεν τα πολυαναφερουν καποιοι γιατι δεν θελουν να τα φερουν στην επιφανεια. Μεχρι πριν μια ωρα κανεις (ή εστω πολυ αραια) δεν ανεφερε Σπυρακο, Ultraviolence, Ζαχρεμ, Εμιλουκο. Johnny και I lie us κατηγορηθηκαν απο καποιους αλλα κανεις δεν πηγαινε πανω τους. Ισως για να λετε μετα ως επιχειρημα οτι υους ειχατε αναφερει αν βγουν και φανουν μαφιοζοι. 100% μαφιοζοι αναμεσα τους. Δεν με πειθει καθολου η κοντρα Johnny και Ultraviolence. Αν βγει ο ενας μαφιοζος θα παω αμεσως στον αλλο μετα. Δεν θα τον αθωωσω. Θα ηθελα να φυγει ο comfortably τωρα αλλα δεν τον ψηφιζει κανεις. Αλλαζω ψηφο σε Ultraviolence γιατι θελω να φυγει ενας απ τους παραπανω και να μη βγαλω τη Σοφη ακομη κι αν πεφτω εξω γι αυτη. Να δουμε αν αλλαξει τη ψηφο του κι ο Johnny.
Ικαρίωνα, αν είσαι με τους πολίτες, σε παρακαλώ να αναθεωρήσεις. Στο κάτω-κάτω, δεν έφταιξα κάπου. Την πρώτη φορά η Χιμέλα πήγε να με "υπερασπίσει" όπως θέλουν κάποιοι να πουν και την δεύτερη ο τζόνι απ'το πουθενά με λέει πόρνη/ΔΑ. Αν έχεις κάπου να ζητήσεις τον λόγο, είναι απ'αυτούς κι όχι από εμένα. Και δεν εννοώ απαραίτητα ότι έχουν κακό ρόλο, δεν μπορώ να το γνωρίζω. Τώρα για την κόντρα μεταξύ εμού και τζόνι τι να σου πω, μεγάλο παιδί είσαι μπορείς να καταλάβεις δύο πράγματα. Δεν ενοχλήθηκα για την ψήφο του, αλλά για το γεγονός ότι απ'το πουθενά με βγάζει ΔΑ/πόρνη ενώ επιτέλους μετά από 3 χρόνια κληρώθηκα πολίτης και μπορώ να σας βοηθήσω αρκετά. Να σου θυμίσω ότι στο 43 που είχες λυσσάξει για την kleop, την διώξατε και τελικά ήταν πολίτης; Στην ίδια περίπτωση θα καταλήξεις. Έχεις δει το πως παίζω κι αν παίζω καλά ή όχι. Αν θεωρείς ότι είμαι ο λιγότερο χρήσιμος, τι να σου πω. Έσύ έχεις το καρπούζι, εσύ και το μαχαίρι. Κι όχι μόνο εσύ, όλοι όσοι με ψηφίσατε.

Δεν μπορώ να με βοηθήσω με κάποιο άλλο επιχείρημα, παρακαλώ κάποιον που μπορεί να πιστέψει στην αθωότητα μου να με υπερασπίσει. Είναι τουλάχιστον ξεφτίλα να βγω απ'τον πρώτο γύρο, ενώ είμαι πολίτης που μπορεί να βοηθήσει. Δεν έχω να πω κάτι άλλο.
Αν δω ότι πάω να βγω mvp, θα αλλάξω ψήφο σε sophie ή στον i_lie_us λογικά. Για τον δεύτερο δεν έχω κάτι συγκεκριμένo, πέρα απ'το ότι έχει δύο ψήφους. Για την Σοφία, θεωρώ ότι μπορώ σίγουρα να βοηθήσω παραπάνω, no offence.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
JKaradakov,υπηρξαν και αλλες ψηφοι στο ακυρο,δεν φανηκαν να σε ενοχλουν ωστοσο.Μαλιστα αλλες ειχαν ακομα πιο περιεργες αιτιολογησεις.Δεν βλεπω τον λογο αυτη η κριτικη να επικεντρωθει αποκλειστικα σε εμενα.Ωστοσο καταλαβαινω οτι εχεις προιδεαστει και ειναι λογικο,αλλα σκεψου το λιγο,θα αποκαλυπτε τον ρολο του ενας κακος απο τοσο νωρις με εναν τοσο χαζο τροπο; Ο καθενας πρεπει να ακολουθει το ενστικτο του,εαν στα ματια σου ξεχωριζω,ειναι δεκτο,καλο θα ηταν ομως να εχεις μια ευρυτερη εικονα και να μην πιανεσαι απο τοσο νωρις.

Προφανώς και υπάρχουν. Με πρώτη και καλύτερη την δικιά μου.

Η δικιά σου όμως είναι θεωρητικά αιτιολογημένη, δεν την έδωσες τυχαία, την έδωσες για κάποιο λόγο, ή κατι δεν κατάλαβα καλά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
3 sophie_96
3 ultraviolence
2 i_lie_us
2 ~Melania~
2 Σπυράκος (^^)
1 ComfortablySmug

Απ' όλους όσους εχουν 2 ψηφους προτιμω πολυ περισσοτερο να βγει οποιοσδξποτε αλλος παρα η Σοφια ακομη κι αν ειναι τελικα κακια. Σπυρακος αφαντος και κανεις δεν τον ανεφερε ολη μερα. Ηλιας ελειπε ολη μερα για να μπει να πει γενικολογα. Ultra κρατηθηκε στην αφανεια και εχει υποπτα παρε δωσε με τον Johnny. Confortably κανενας δεν πηγαινε. Μελανια σε ολα τα ποστ της ειπε γενικολογα και τιποτα ουσιαστικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Λοιπόν έγω αρχικά να πω ότι πρέπει να ηρεμήσετε λίγο. Έχετε βγει πόσα άτομα ενώ δεν έχει περάσει καν μισή μέρα και λέτε "Δεν υπάρχει συμμετοχή" και α και ου. Ο DumeNuke συγκεκριμένα είπε ότι βρίσκουμε και δικαιολογίες. Ντάξει, δε θα ζητήσω και συγγνώμη που δεν είμαι 24 ώρες online. Όποτε μπαίνω προσπαθώ να διαβάζω όλα τα post και να σχολιάσω ό,τι μου έκανε εντύπωση.Από σενάρια, συμμαχίες δεν έχω ακόμη κάτι να πω.Δεν υπάρχει κανένα απτό στοιχείο στο οποίο μπορώ να στηριχθώ ακόμη.Αυτά είχα να πω για εισαγωγή. Καθαρά φιλικά γιατί αυτό με τη συμμετοχή έχει γίνει καραμέλα.

Εκεινοι που το εκαναν αυτον αν παρατηρησα σωστα ειναι οι Comfortably και Blue, ο μεν για τον ΑΜ, η δε για τους συγκατοικους.

Απο τη μια θεωρω οτι η ευρεση του ΑΜ δε θα βοηθουσε καποιον περα των μαφιοζων σε αυτο το σημειο κι απο την αλλη δεν πιστευω και οτι το τιμ της μαφιας θα εβαζε καποιον να κανει κατι τοσο χτυπητο, συνεπως θα σκεφτομουν οτι ο Comfortably εδρασε αυτονομα σε μια προσπαθεια να αναζητησει κατι. Πολυ νωρις για να θεωρησω οτι ο λογος της αναζητησης του ειναι επειδη τον συμφερει να βρεθει ο ΑΜ τωρα, αλλα αυτο θα ειναι κατι που θα εχω υποψην.
Οσον αφορα τη μπλου, οπως ειπατε κι εσεις ειναι μια εμπειρη παικτρια (που αμα δεν κανω λαθος εχει και καποιο καιρο να παιξει) οποτε η πιθανη αναφορα της σε ρολους θεωρω οτι θα εχει καποια σκοπιμοτητα (το καλη ή κακη, και παλι δεν ειμαι σε θεση ακομα να το προσδιορισω καλυτερα).

Οσον αφορα αλλα που πηρε το ματι μου να σημειωσω οτι γενικως κι εμενα δεν μου αρεσουν τα τρολλουφη ή τα σεμι-τρολλουφη των ποστς οπως ειδα σε Ζαξ-Τασος-ενδεχομενως και Τζονυ που ειπε απλα κατι γενικολογο. Στιλ, οχι κατι που θα με κανει να θεωρησω οτι εχουν κακο ρολο τοσο γρηγορα, απλως κατι που θα εχω κατα νου.

Και παμε στις ψηφους που ελαβα και αντιστοιχα στην δικη μου πρωτη ψηφο.
Αρχικα, οσον αφορα την απουσια μου να σας πω οτι μεχρι οταν επεσα για υπνο δεν ειχα διαβασει κατι στο οποιο ειχα κατι να σταθω καθως οπως ειπα και στην αρχη συνηθως εχουμε να κανουμε με κουβεντες που δημιουργουνται μεταξυ πολιτων που ψαχνονται και θελουν να ξεκινησει το παιχνιδι και καπου εκει θα χωνεται και καποιος μαφιοζος ωστε να ριξει λαδι στη φωτια.
Φυσιολογικα πραγματα για να παρει μπρος το παιχνιδι, οπως φυσιολογικες και οι ψηφοι που εχω λαβει, αφενος απο την πρεσβυτερα που ψαχνεται ενεργα κι αφετερου απο τον τσαρατσαφ που ριχνει 2η ψηφο (και καλα κανει θελοντας να τσεκαρει κινησεις).

Οσον αφορα την για την ωρα ψηφο μου θα παει οπου θα πηγαινε ουτως η αλλως μιας που για την ωρα δεν θελω να πιαστω απο κατι που μπορει απλα να διωξει καποιον πολιτη.
Ο λογος για τον Σπυρακο λοιπον που νομιζω μεχρι την εκκινηση συνταξης του ποστ μου δεν μας εχει χαιρετησει καν :/
Απο τη μια δε μου αρεσει που του δινω δευτερη ψηφο και τον ισοψηφω με μενα, απο την αλλη ομως αν στους τοπ ψηφισμενους υπαρχει καποιος υποπτος υποθετω θα δουμε καποιες υπερασπίσεις (η καποια στησιματα τυπου παω να σωσω αυτον ωστε να τον κανω frame ως μαφιοζο αν η μαφια διαλεξει να κινηθει ετσι σημερα).

Επειδη οπως προειπα ειμαι απο κινητο, δεν εχω προσβαση σε πισι τωρα κι ελπιζω να αποκτησω ξανα μεχρι τις 7 γυρω, δεν μου ειναι και βολικο να γραψω κατι παραπανω.
Θα ξαναδιαβασω ποστς μετα, και τα παλαιοτερα και οτι νεα εχουν γραφτει να δω αν μου φαινεται κατι περισσοτερο επιληψιμο απο αυτα στα οποια ηδη σταθηκα, αν εχω να προσθεσω κατι-αλλαξω ψηφο ετσετερα.

// Παιζει να πηρε 3 τεταρτα η συνταξη αυτου, αχ, τα ωραια του Παλερμο
Δεν ξέρω.Εμένα περίεργη μου φαίνεται η ψήφος σου. Από τη μια ψιλοδικαιολογείσαι που δεν έγραψες Post και από την άλλη ψηφίζεις κάποιον επειδή δεν έχει γράψει ακόμη κάτι; Μου φαίνεται κουλό.
Θέλω να πω γενικά πράγματα γιατί αν κάνω quote θα χαθώ:

Για τον Dumenuke: Φυσικά και θα μιλήσω για 3-4 άτομα (ή 5) στην αρχή του παιχνιδιού ώστε να τα "ξυπνήσω" και να αρχίσουν να μιλάνε, όπως και έγινε. Δε μοιράζω κατηγορίες, απλά λέω την αίσθηση που μού προκαλούν όπως οφείλουμε να κάνουμε όλοι. Κολλάς στη δική μου τυχαία ψήφο (την οποία μετά άλλαξα) αλλά τη δική σου τυχαία ψήφο τη δικαιολογείς. Παράλληλα, όπως τόνισε και ο Τσαρα, βγαίνεις ΚΑΙ ΕΣΥ και μοιράζεις σχόλια για όλους, ενώ πριν κατηγόρησες εμένα οτι το κάνω.

Πάμε παρακάτω:

Ενώ δε μού άρεσε το οτι η Μπλου "έδωσε" πιθανούς συγκατοίκους, παρατήρησα όμως κάτι. Μόλις το είπε πετάχτηκαν tsarachaf, Deutsch και Emilouko και είπαν ουσιαστικά το ίδιο ΛΑΘΟΣ πράγμα: οτι αν ήταν συγκάτοικοι δε θα τσακώνονταν.








Ας σημειώσω οτι η bilire έχει γράψει ΕΝΑ ποστ σε όλο το θέμα. Δεν έχει εμφανιστεί από χτες το βράδυ, δεν έχει συζητήσει πόσω μάλλον τσακωθεί με κανέναν. Κι ενώ η Μπλου το λέει πολύ ανοιχτά (τασος-μπιλιρε), τρία άτομα το επόμενο εικοσάλεπτο καταλαβαίνουν το ίδιο λάθος: οτι η μπλου εννοούσε τον Τάσο με τη Σόφη! Δε σας φαίνεται περίεργο αυτό; Οτι σαν να έγινε μια ξαφνική συνεννόηση κι όλοι να έσπευσαν να δικαιολογήσουν (αλλά και να κατηγορήσουν "χαϊδεύοντας") την Μπλου; Σύμπτωση; Δεν πιστεύω σε συμπτώσεις στο παλέρμο... Δεν κατηγορώ κάποιον, σχόλια κάνω απλά.

Και βλέπω οτι πάει να δημιουργηθεί ένα κύμα προς τη Σόφη η οποία βρέθηκε στο στόχαστρο... λόγω χαζομάρας θα έλεγα. Δε μού άρεσε καθόλου η συμπεριφορά του Τζόνυ ο οποίος, ενώ συμφωνεί με πολλά που έχουν ειπωθεί, πάει και ψηφίζει τον ultraviolence ενώ δεν έχει κανένα ουσιαστικό λόγο να το κάνει.

Η Σόφη πανικοβλήθηκε και προσπαθεί να σώσει το τομάρι της. Παίζει λάθος την κάρτα, τσακώνεται όλη μέρα με τον Τάσο, φαίνεται οτι προσπαθεί κάπως να βρει ένα ρυθμό. Αυτή την απειρία πάνε να εκμεταλλευτούν κάποιοι και να βγάλουν ένα εύκολο θύμα. Μελανία καταλαβαίνω οτι όλο αυτό σού φαίνεται ύποπτο, αλλά δες τη μεγάλη εικόνα. Έχουμε την Μπλου να διατυμπανίζει τους συγκατοίκους και μετά να δίνει χαζές δικαιολογίες και να εξαφανίζεται. Έχουμε τον i-lie-us που περιμένει το παιχνίδι πώς και πώς αλλά δε μάς έχει κάνει την τιμή. Έχουμε τον Τζόνυ ο οποίος το πρωί σχολιάζει οτι λίγοι έχουν μιλήσει και αυτό είναι κακό, και ενώ τώρα συμφωνεί με αυτά που είπαν κάποιοι, πάει και δίνει μια άκυρη ψήφο προφανώς για να μην πάρει θέση. Μελανία και όλοι οι υπόλοιποι, σκεφτείτε. Η Σόφη είναι το εύκολο θύμα. Δεν την υποστηρίζω, έκανε τις βλακείες της, αλλά αν ήταν μαφία θα την άφηναν να σπαμάρει (όπως είπε ο Χοακίν) το θέμα τόσο πολύ;

Αυτά είχα να πω.:/:
Δεν καταλαβαίνω για ποιο λάθος μιλάς ακριβώς. Όταν μπήκα αυτό που διάβασα ήταν ότι η μπλου ανέφερε συγκάτοικους μπιλιρε και Τάσο. Και αυτό που είπα είναι ότι δεν θα εμφανίζοταν ως συγκάτοικοι από τόσο νωρίς. Το επιχείρημα της Μπλου ήταν ότι είναι συγκάτοικοι επειδή ο Τάσος την υπερασπίζεται. Δεν είπα ποτέ ότι τσακώθηκε κανείς. Είπα "δε θα μιλούσαν τόσο ανοιχτά" . Δηλαδή αν ο Τάσος ήταν ο συγκάτοικος της δε θα την υπερασπιζόταν ως "αθώα" από τον πρώτο γύρο.

Για τη Σόφι πιστεύω και εγώ ότι πανικοβλήθηκε και λόγω απειρίας έπαιξε κάρτα. Μου φαίνεται δύσκολο αν ήταν μαφιόζα ή γενικά σε ομάδα να την "άφηναν" να παίξει έτσι κάρτα από τώρα. Οπότε το συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι δεν έχει επαφή με κάποιον από το παιχνίδι.
Δε μού αρέσει καθόλου οτι 3 άτομα που θεωρώ ύποπτα λόγω τους "καρφώματος" της Μπλου για τους συγκατοίκους (λες και οι υπόλοιποι δεν το είχαμε καταλάβει κι έπρεπε κάποιος να το διευκρινίσει) και οι άλλες δύο που βγήκαν αμέσως να την υποστηρίξουν "καταλαβαίνοντας λάθος" (Deutsch, Emilouko) (ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΣΥΜΠΤΩΣΗ! Προσέξτε το!) δεν έχουν δώσει ακόμα ψήφο. Περιμένουν να περάσει η ώρα, να κατασταλάξουν ποιον θέλουν να ξεφορτωθούν για να ψηφίσουν κι εκείνες (η μπλου, η ντοιτς και η εμιλυ εννοω) ή είναι τυχαίο;

Σαμαελ ξέρω οτι ακόμα προσπαθείς να καταλάβεις το παιχνίδι αλλά το ποστ σου είναι σαν να διάβασες επί τροχάδην το θρεντ και να έγραψες κάτι ό,τι νά 'ναι. Δε μού αρέσει αυτό.
Αιντε πάλι. Όχι δεν περίμενα να περάσει η ώρα να κατασταλάξω ποιον να ξεφορτωθώ. Δεν ήμουν στο pc , διάβαζα τα μηνύματα στο πόδι και δεν ήθελα να δώσω ψήφο έτσι. Δεν έχουμε κανένα απολύτως στοιχείο πέρα από σενάρια και υποθέσεις. Λες ότι δεν το θεωρείς σύμπτωση το ότι υποστηρίξαμε (που ακόμα δεν καταλαβαίνω τι εννοείς). Τι θα μπορούσε να σημαίνει δηλαδή για εσένα; Νιώθω ότι απλά μπορείς να δημιουργήσεις κάτι από το κενό αυτή τη στιγμή και αυτή για εμένα είναι συμπεριφορά κακού ρόλου.


Εγώ θα ψηφίσω λοιπόν Himela.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Αλλαζω την ψηφο μου στον Σπυρακο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 30/7

  1. aggelogiannos --> Johnny15

  2. Alma Libre --> ComfortablySmug

  3. bilire --> tsarachaf

  4. blue_butterfly

  5. ComfortablySmug --> TasosZG

  6. Deutsch... Lover --> Emilouko

  7. DumeNuke --> Himela

  8. Emilouko --> Himela

  9. Himela --> i_lie_us

  10. i_lie_us --> Σπυράκος (^^)

  11. Ikarionas --> Σπυράκος (^^)

  12. JKaradakov --> Ikarionas

  13. Joaquin --> Deutsch... Lover

  14. Johnny15 --> ultraviolence

  15. ~Melania~ --> sophie_96

  16. Samael --> Soukouu

  17. sophie_96 --> ~Melania~ x2

  18. Soukouu --> ultraviolence

  19. TasosZG --> sophie_96

  20. tsarachaf --> i_lie_us

  21. ultraviolence --> Σπυράκος (^^)

  22. Wild_Boy --> sophie_96

  23. Ζαξρεμιος --> DumeNuke

  24. Σπυράκος (^^)



Ψήφοι
3 sophie_96
3 Σπυράκος (^^)
2 Himela
2 i_lie_us
2 ~Melania~
2 ultraviolence
1 ComfortablySmug
1 Deutsch... Lover
1 DumeNuke
1 Emilouko
1 Ikarionas
1 Johnny15
1 Soukouu
1 TasosZG
1 tsarachaf

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Προσωπικα οπως ειπα δεν θα ψηφισω τρια ατομα σημερα. Μεσα σ αυτα ειναι και η Σοφια. Μπορει να κανω λαθος αλλα θα την υποστηριξω σ αυτο το γυρο γιατι δεν θελω να βγει. Αντιθετως υπαρχουν ατομα που δεν πολυακουγονται και σιγουρα καποια απ αυτα επιτηδες δεν τα πολυαναφερουν καποιοι γιατι δεν θελουν να τα φερουν στην επιφανεια. Μεχρι πριν μια ωρα κανεις (ή εστω πολυ αραια) δεν ανεφερε Σπυρακο, Ultraviolence, Ζαχρεμ, Εμιλουκο. Johnny και I lie us κατηγορηθηκαν απο καποιους αλλα κανεις δεν πηγαινε πανω τους. Ισως για να λετε μετα ως επιχειρημα οτι υους ειχατε αναφερει αν βγουν και φανουν μαφιοζοι. 100% μαφιοζοι αναμεσα τους. Δεν με πειθει καθολου η κοντρα Johnny και Ultraviolence. Αν βγει ο ενας μαφιοζος θα παω αμεσως στον αλλο μετα. Δεν θα τον αθωωσω. Θα ηθελα να φυγει ο comfortably τωρα αλλα δεν τον ψηφιζει κανεις. Αλλαζω ψηφο σε Ultraviolence γιατι θελω να φυγει ενας απ τους παραπανω και να μη βγαλω τη Σοφη ακομη κι αν πεφτω εξω γι αυτη. Να δουμε αν αλλαξει τη ψηφο του κι ο Johnny.

Ρε συ ικαρίωνα δεν είναι πολύ νωρίς για να είσαι ΤΟΣΟ σίγουρος ότι ανάμεσα σ' αυτούς υπάρχει σίγουρα μαφιόζος; Δε λέω ότι αποκλείεται, αλλά η υπερβολική σιγουριά δεν κάνει καλό.

Soukouu ο καθενας μπορει να ψηφισει οτι θελει,ειτε αιτιολογημενα ειτε χωρις αιτιολογηση,ειτε και με περιεργη αιτιολογηση,ειτε εντελως τυχαια.Δεν βρισκω τον λογο να αναστατωθεις τοσο,η μηπως τον βρισκω;

Κοίταξε αν αρχίσουμε να ψηφίζουμε στην τύχη όλοι, δε θα κάνουμε δουλειά. Οκ, είναι πρώτος γύρος να το δεκτό, αλλά από αύριο το στην τύχη δεν μπορεί να είναι δεκτό

Έφτασα στις 3 ψήφους; Λολ ό,τι να'ναι.


Ικαρίωνα, αν είσαι με τους πολίτες, σε παρακαλώ να αναθεωρήσεις. Στο κάτω-κάτω, δεν έφταιξα κάπου. Την πρώτη φορά η Χιμέλα πήγε να με "υπερασπίσει" όπως θέλουν κάποιοι να πουν και την δεύτερη ο τζόνι απ'το πουθενά με λέει πόρνη/ΔΑ. Αν έχεις κάπου να ζητήσεις τον λόγο, είναι απ'αυτούς κι όχι από εμένα. Και δεν εννοώ απαραίτητα ότι έχουν κακό ρόλο, δεν μπορώ να το γνωρίζω. Τώρα για την κόντρα μεταξύ εμού και τζόνι τι να σου πω, μεγάλο παιδί είσαι μπορείς να καταλάβεις δύο πράγματα. Δεν ενοχλήθηκα για την ψήφο του, αλλά για το γεγονός ότι απ'το πουθενά με βγάζει ΔΑ/πόρνη ενώ επιτέλους μετά από 3 χρόνια κληρώθηκα πολίτης και μπορώ να σας βοηθήσω αρκετά. Να σου θυμίσω ότι στο 43 που είχες λυσσάξει για την kleop, την διώξατε και τελικά ήταν πολίτης; Στην ίδια περίπτωση θα καταλήξεις. Έχεις δει το πως παίζω κι αν παίζω καλά ή όχι. Αν θεωρείς ότι είμαι ο λιγότερο χρήσιμος, τι να σου πω. Έσύ έχεις το καρπούζι, εσύ και το μαχαίρι. Κι όχι μόνο εσύ, όλοι όσοι με ψηφίσατε.

Δεν μπορώ να με βοηθήσω με κάποιο άλλο επιχείρημα, παρακαλώ κάποιον που μπορεί να πιστέψει στην αθωότητα μου να με υπερασπίσει. Είναι τουλάχιστον ξεφτίλα να βγω απ'τον πρώτο γύρο, ενώ είμαι πολίτης που μπορεί να βοηθήσει. Δεν έχω να πω κάτι άλλο.
Αν δω ότι πάω να βγω mvp, θα αλλάξω ψήφο σε sophie ή στον i_lie_us λογικά. Για τον δεύτερο δεν έχω κάτι συγκεκριμένo, πέρα απ'το ότι έχει δύο ψήφους. Για την Σοφία, θεωρώ ότι μπορώ σίγουρα να βοηθήσω παραπάνω, no offence.

Ούλτρα τι φάση ρε φίλε, γιατί τόσος συναισθηματισμός και παρακαλετό επειδή σε ψήφισαν; Οκ καταλαβαίνω την διάθεση για παιχνίδι και κανένας δε θέλει να φύγει πρώτο γύρο, αλλά τέτοια σχόλια δεν είμαι σίγουρος ότι βοηθάνε. Ειδικά όταν λες, τα ίδια επιχειρήματα που θα μπορούσε να πει και οποιοσδήποτε άλλος για να μείνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top