Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Λοιπόν, θα ψηφίσω προς το παρόν την bilire. Δεν ξέρω αλλά αυτό το άγχος της για την κατάθεση εγγράφων (χμμμ τι είδος έγγραφα άραγε και που θα καταθέσει ; ) αύριο το πρωί, με κάνει να εξάγω το συμπέρασμα ότι φοβάται κάτι σχετικά με αυτά. Μου κινεί υποψίες, ότι για να αγχώνεται κάτι κακό θα έχει κάνει ( ;; ), δεν ξέρω αλλά μυρίζομαι φόβο. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αρχίσατε να μιλάτε παραπάνω χωρίς εμένα; Ντροπή!


Ε τι να πω? Ότι ψηφίζω τυχαία τον τάδε; Πολύ βαρετό. Ήθελα να το κάνω πιο ενδιαφέρον ακολουθώντας τυχαίασυλλογιστική πορεία πχ το ABCD που παρατήρησα.

Βρε δεν σε κατηγορώ, απλώς θαυμάζω τον κόπο στον οποίο μπήκες για να ψηφίσεις. Δεν θα έκανα ποτέ τόσο περίπλοκη συλλογιστική για να ψηφίσω εν τέλει στην τύχη :P.

Ένας κάποιος ενθουσιασμός σίγουρα θα υπάρχει (:P) αλλά ναι, ας μιλάμε κόσμια και με επιχειρήματα. ;)

Τσαφτσουφ, θέλεις να μαλώσουμε; :hehe: Ντάξει ντάξει, κόσμια είπαμε. :redface:

Ριρίκα γιατί μας ήρθες με λυμένο ζωνάρι καλό μου; Να το κοιτάξεις αυτό.

Δε βλέπω πολλή κίνηση στο παιχνιδι αλλά είναι λογικό. Ξέρω ότι οι πρώτες ψήφοι είναι τυχαίες αλλά εγώ λέω να ψηφίσω τον Soukou γιατί δε μου άρεσε που έκανε ένα ποστ τύπου τρολαρισμα και με χιουμοριστικό τρόπο ώστε να δικαιολογήσει την ψήφο του αλλά είπε ότι μπορεί και να την αλλάξει. Εμένα αυτό μού φάνηκε σαν να έχει οδηγίες από τους συν-μαφιόζους του να γράψει ένα ποστ για να μη φαίνεται εξαφανισμένος έτσι για ξεκαρφωμα. Δεν ξέρω, εμένα έτσι μου φάνηκε. Για τον ίδιο λόγο έχω στο μάτι και τον Ζαξρεμιο ο οποίος έριξε έτσι μια χαζή δικαιολογία για την ψήφο του. Να παρατηρήσω επίσης ότι δε μου πολυαρεσει η στιχομυθία μεταξύ Τσάρα και μπλου. Σαν να είναι μαφιόζος με ΔΑ μού κάνει. Βέβαια θα καρφώνονταν τόσο πολύ ως έμπειροι παίκτες που είναι; Δεν ξέρω, έτσι παρατηρήσεις κάνω. Ελπίζω να ακούσω κι άλλους στην πορεία.

Κι έλεγα εγώ, δε θα με κατηγορήσει κάποιος σήμερα; Δεν ξέρω τι απάντηση μπορεί να περιμένεις, γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν έχω τρόπο να αντικρούσω αυτό που λες, εκτός από το να πω απλώς ότι δεν έχεις δίκιο.

Αρχικά, και επειδή είμαι της άποψης ότι δεν πρέπει να σπάνε οι παραδόσεις, σκεφτόμουν να ψηφίσω Ικαρίωνα. Παρόλα αυτά και προς διευκόλυνση της αγαπητής ΣΕ, θα σπάσω την παράδοση φέτος και θα προσπαθήσω να μην μπλεχτώ σε μεγαλοαντιδικίες. Αν και νομίζω ότι θα χρειαστεί τελικά κάτι τέτοιο.

Επειδή λοιπόν μου φάνηκαν πολύ random τα σενάρια της και στρέφουν βολές προς πολλές κατευθύνσεις, ψηφίζω Himela. Και πραγματικά, μου κινεί υποψίες το γεγονός ότι ο Ικαρίωνας βγήκε απευθείας να την υποστηρίξει.Πιστεύω θα χρειαστεί να επανέλθουμε σε αυτήν την κίνηση αργότερα στο παιχνίδι.

Ikarionas triggering in 3, 2, 1....

Παιδιά ντάξει, είμαστε λίγο νωθροί σήμερα οπότε δεν έχω κάτι ιδιαίτερο να πω, οι περισσότεροι έχουν κάνει 1-2 ποστ ενώ άλλοι δεν έχουν μπει καν ακόμη, οπότε είναι λίγο ξενέρωτη η φάση ακόμη. Προς το παρόν δεν έχω δει κάτι πραγματικά περίεργο, γιατί είναι ακόμη πολύ νωρίς. Δε θα ρίξω ψήφο ακόμη, γιατί είναι νωρίς ακόμη και δεν θέλω να ψηφίσω τελείως στην τύχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Δε βλέπω πολλή κίνηση στο παιχνιδι αλλά είναι λογικό. Ξέρω ότι οι πρώτες ψήφοι είναι τυχαίες αλλά εγώ λέω να ψηφίσω τον Soukou γιατί δε μου άρεσε που έκανε ένα ποστ τύπου τρολαρισμα και με χιουμοριστικό τρόπο ώστε να δικαιολογήσει την ψήφο του αλλά είπε ότι μπορεί και να την αλλάξει. Εμένα αυτό μού φάνηκε σαν να έχει οδηγίες από τους συν-μαφιόζους του να γράψει ένα ποστ για να μη φαίνεται εξαφανισμένος έτσι για ξεκαρφωμα. Δεν ξέρω, εμένα έτσι μου φάνηκε. Για τον ίδιο λόγο έχω στο μάτι και τον Ζαξρεμιο ο οποίος έριξε έτσι μια χαζή δικαιολογία για την ψήφο του. Να παρατηρήσω επίσης ότι δε μου πολυαρεσει η στιχομυθία μεταξύ Τσάρα και μπλου. Σαν να είναι μαφιόζος με ΔΑ μού κάνει. Βέβαια θα καρφώνονταν τόσο πολύ ως έμπειροι παίκτες που είναι; Δεν ξέρω, έτσι παρατηρήσεις κάνω. Ελπίζω να ακούσω κι άλλους στην πορεία.
Αρχικά με κατηγορείς επειδή έγραψα ένα πόστ σε χιουμοριστικό επίπεδο διότι κατηγόρησα ένα άτομο τυχαία και το επιχείρημα το οποίο δίνεις είναι ότι μου είπαν οι μαφιόζοι μου να γράψω κάτι για ξεκάρφωμα.
Πολύ ωραία,αν ήταν έτσι θα μπορούσα απλά να πω ένα κλασσικό "καλησπέρα και καλό παιχνίδι"όπως έκαναν οι περισσότεροι για να δείχνω ενεργός στο παιχνίδι δίχως να πάρω βλέμματα επάνω μου κατηγορώντας ένα άτομο.
Άρα αυτό που επιχείρησα δείχνει κυρίως play καλού ρόλου που προσπαθεί να ξεθάψει και να ψάξει.
Σε αντίθεση με εσένα βέβαια που σχολίασες τα πόστς 2 ατόμων που έριξαν μια τυχαία ψήφο (εμού και του Ζαξ) ενώ κάνεις ακριβώς το ίδιο,δίνεις και εσύ μια ψήφο τυχαία χωρίς κάποιο επιχείρημα.
Ξέρεις κατι για τον UltraViolence και θα ήθελες να πάρεις τα φώτα από πάνω του ή είναι μήπως απλή συμπάθεια γενικώς για το άτομο του;Στην προκειμένη περίπτωση έχω αρκετά μεγάλη περιέργεια να μου πεις αν έχεις κάποιο στοιχείο του συγκεκριμένου παίκτη και τυχαίνει να τον υποστηρίζεις.
Το κάνεις τυχαία;Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ περίπτωση για να έχεις στοιχεία για τον Ultra σαν καλός ρόλος, είναι να είστε συγκάτοικοι.Με τρώει το χέρι μου για αλλαγή ψήφου αμέσως-αμέσως προς εσένα,όχι επειδή με ψήφισες αλλά γιατί υποστηρίζεις κάποιον δίχως να πέσει ακόμα νύχτα ώστε να έπαιρνες πληροφορία για τον συγκεκριμένο ρόλο.:shifty:
Οι παρατηρήσεις σου μου άρεσαν γιατί κι εγώ πρόσεξα τη στιχομυθία τσαρα με μπλου και δε ξερω αν θα σε συνεφερε ως κακια να το αναφερεις. Εκτος κι αν ως μαφιοζα ξερεις πως ενας απ τους δυο ειναι ο ΔΑ και του δινεις εμμεσα σημα αλλα γιατι να κανεις κατι τετοιο φερνοντας τον ΔΑ σου στο προσκηνιο τόσο νωρίς; Δεν μου φαινεται καλη κινηση κακου ρόλου. Να εισαι τωρα (παλι) ΔΑ και να θες να μπερδεψεις στρεφοντας αλλου την προσοχή και ζητωντας σήμα απ τους δικους σου; Χμμ δεν μου φαινεται πιθανο. Προς ττο παρον θα σε εχω ερωτηματικο προς αθωα.
Πάρα πολύ λάιτ ήταν η στιχομυθία που αναφέρεσαι εσύ και η Himela μεταξύ των 2 παικτών για να είναι άξιο αναφοράς.Χαβαλέ έκαναν και είναι δύσκολο αν είναι μαζί μαφιόζοι να την έκαναν από τόσο αρχή και τόσο ανοιχτά.
Φάνηκε πολύ αυθόρμητο στα μάτια μου.
Αρχικά, και επειδή είμαι της άποψης ότι δεν πρέπει να σπάνε οι παραδόσεις, σκεφτόμουν να ψηφίσω Ικαρίωνα. Παρόλα αυτά και προς διευκόλυνση της αγαπητής ΣΕ, θα σπάσω την παράδοση φέτος και θα προσπαθήσω να μην μπλεχτώ σε μεγαλοαντιδικίες. Αν και νομίζω ότι θα χρειαστεί τελικά κάτι τέτοιο.

Επειδή λοιπόν μου φάνηκαν πολύ random τα σενάρια της και στρέφουν βολές προς πολλές κατευθύνσεις, ψηφίζω Himela. Και πραγματικά, μου κινεί υποψίες το γεγονός ότι ο Ικαρίωνας βγήκε απευθείας να την υποστηρίξει.Πιστεύω θα χρειαστεί να επανέλθουμε σε αυτήν την κίνηση αργότερα στο παιχνίδι.

Συμφωνώ για την υποστήριξη του Ικαρίωνα στην Χιμελα δίχως κάτι χειροπιαστό ακόμα,αν και είναι αρχή ακόμα και θέλει να ανοίξει το παιχνίδι.
Διαφωνώ για τις παραδόσεις. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Δε βλέπω πολλή κίνηση στο παιχνιδι αλλά είναι λογικό. Ξέρω ότι οι πρώτες ψήφοι είναι τυχαίες αλλά εγώ λέω να ψηφίσω τον Soukou γιατί δε μου άρεσε που έκανε ένα ποστ τύπου τρολαρισμα και με χιουμοριστικό τρόπο ώστε να δικαιολογήσει την ψήφο του αλλά είπε ότι μπορεί και να την αλλάξει. Εμένα αυτό μού φάνηκε σαν να έχει οδηγίες από τους συν-μαφιόζους του να γράψει ένα ποστ για να μη φαίνεται εξαφανισμένος έτσι για ξεκαρφωμα. Δεν ξέρω, εμένα έτσι μου φάνηκε. Για τον ίδιο λόγο έχω στο μάτι και τον Ζαξρεμιο ο οποίος έριξε έτσι μια χαζή δικαιολογία για την ψήφο του. Να παρατηρήσω επίσης ότι δε μου πολυαρεσει η στιχομυθία μεταξύ Τσάρα και μπλου. Σαν να είναι μαφιόζος με ΔΑ μού κάνει. Βέβαια θα καρφώνονταν τόσο πολύ ως έμπειροι παίκτες που είναι; Δεν ξέρω, έτσι παρατηρήσεις κάνω. Ελπίζω να ακούσω κι άλλους στην πορεία.
Αλήθεια τώρα; :laugh: Ούτε λίγο χαβαλέ για να ξεκινήσει η ροή του παιχνιδιού δεν μπορούμε να κάνουμε; :P

Ριρικάκι ακόμα δεν μπήκαμε στο παιχνίδι και ζητάς καβγάδες; Έχεις κανένα λόγο να θες τσακωμούς από τώρα; :angelnot: :whistle:
Με τσάκωσες. :redface:


Ριρίκα γιατί μας ήρθες με λυμένο ζωνάρι καλό μου; Να το κοιτάξεις αυτό.
Ενθουσιασμό θα τον έλεγα, αλλά θα το μαζέψω το ζωνάρι Ακριβέ γιατί όπως βλέπεις παραπάνω δε με παίρνει. :P




Ααα να το πω από τώρα, δε μένω Ελλάδα άρα θα υπάρχουν διάφορα μηνύματά μου μεταμεσονύκτιες ώρες, μη φανεί περίεργο και αυτό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Εντάξει, λίγα πράγματα προς το παρόν για να έχουμε κάτι να πιαστούμε.
Προς το παρόν θα σχολιάσω μόνο το εξής:

Κάνει η Himela ένα από τα κλασικά της ποστ για αρχή παιχνιδιού, βγαίνει ο Ikarionas να την υπερασπιστεί - χωρίς υπερβολές βέβαια (...) - οκ, λίγο ύποπτο μέχρι εδώ.
Εμφανίζεται ο DumeNuke, καταπιάνεται από τα ποστ των δύο, ρίχνει και την ψήφο του. Κύριος.
Βρίσκει ευκαιρία και ο Soukouu, συμφωνεί με την "αθώωση" της Himelas από Ikariona που ανέφερε ο DumeNuke + βρίσκει μια ευκαιρία να συνδέσει τη Himela με τον Ultra (με ομολογουμένως πιο "ορθά" επιχειρήματα, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα).

Σαν πολύ νωρίς να είναι για τόσα συμπεράσματα απ' τις τυχαίες ψήφους όμως. Τέλοσπαντων, θα δούμε. Πρέπει να εμφανιστούν / μιλήσουν κι άλλοι (όλοι δηλαδή). Ίδωμεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Καλημέρα, γράφω λίγο δύο πράγματα κι φεύγω. Λογικά το μεσημεράκι που θα'χω γυρίσει σπίτι, θα ρίξω και μια ψήφο.

//Δεύτερη φορά που με ψηφίζουν στον πρώτο γύρο λόγω του ονόματος μου. Remember to: Να θυμηθώ να αλλάξω το όνομα μου για το επόμενο παλέρμο. xD//

Δε βλέπω πολλή κίνηση στο παιχνιδι αλλά είναι λογικό. Ξέρω ότι οι πρώτες ψήφοι είναι τυχαίες αλλά εγώ λέω να ψηφίσω τον Soukou γιατί δε μου άρεσε που έκανε ένα ποστ τύπου τρολαρισμα και με χιουμοριστικό τρόπο ώστε να δικαιολογήσει την ψήφο του αλλά είπε ότι μπορεί και να την αλλάξει. Εμένα αυτό μού φάνηκε σαν να έχει οδηγίες από τους συν-μαφιόζους του να γράψει ένα ποστ για να μη φαίνεται εξαφανισμένος έτσι για ξεκαρφωμα. Δεν ξέρω, εμένα έτσι μου φάνηκε. Για τον ίδιο λόγο έχω στο μάτι και τον Ζαξρεμιο ο οποίος έριξε έτσι μια χαζή δικαιολογία για την ψήφο του. Να παρατηρήσω επίσης ότι δε μου πολυαρεσει η στιχομυθία μεταξύ Τσάρα και μπλου. Σαν να είναι μαφιόζος με ΔΑ μού κάνει. Βέβαια θα καρφώνονταν τόσο πολύ ως έμπειροι παίκτες που είναι; Δεν ξέρω, έτσι παρατηρήσεις κάνω. Ελπίζω να ακούσω κι άλλους στην πορεία.

Αρχικά με κατηγορείς επειδή έγραψα ένα πόστ σε χιουμοριστικό επίπεδο διότι κατηγόρησα ένα άτομο τυχαία και το επιχείρημα το οποίο δίνεις είναι ότι μου είπαν οι μαφιόζοι μου να γράψω κάτι για ξεκάρφωμα.
Πολύ ωραία,αν ήταν έτσι θα μπορούσα απλά να πω ένα κλασσικό "καλησπέρα και καλό παιχνίδι"όπως έκαναν οι περισσότεροι για να δείχνω ενεργός στο παιχνίδι δίχως να πάρω βλέμματα επάνω μου κατηγορώντας ένα άτομο.
Άρα αυτό που επιχείρησα δείχνει κυρίως play καλού ρόλου που προσπαθεί να ξεθάψει και να ψάξει.
Σε αντίθεση με εσένα βέβαια που σχολίασες τα πόστς 2 ατόμων που έριξαν μια τυχαία ψήφο (εμού και του Ζαξ) ενώ κάνεις ακριβώς το ίδιο,δίνεις και εσύ μια ψήφο τυχαία χωρίς κάποιο επιχείρημα.
Ξέρεις κατι για τον UltraViolence και θα ήθελες να πάρεις τα φώτα από πάνω του ή είναι μήπως απλή συμπάθεια γενικώς για το άτομο του;Στην προκειμένη περίπτωση έχω αρκετά μεγάλη περιέργεια να μου πεις αν έχεις κάποιο στοιχείο του συγκεκριμένου παίκτη και τυχαίνει να τον υποστηρίζεις.
Το κάνεις τυχαία;Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ περίπτωση για να έχεις στοιχεία για τον Ultra σαν καλός ρόλος, είναι να είστε συγκάτοικοι.Με τρώει το χέρι μου για αλλαγή ψήφου αμέσως-αμέσως προς εσένα,όχι επειδή με ψήφισες αλλά γιατί υποστηρίζεις κάποιον δίχως να πέσει ακόμα νύχτα ώστε να έπαιρνες πληροφορία για τον συγκεκριμένο ρόλο.:shifty:

Σουκού, προφανώς ρίχνεις άδεια για να πιάσεις γεμάτα. Δεν σε κατηγορώ, κάπως πρέπει να ξεκινήσει το παιχνίδι.
Καταρχήν η κοπέλα δεν πήγε να πάρει καθόλου τα φώτα από πάνω μου καθώς δεν υπήρξαν ποτέ, απλώς σχολίασε κάτι για εκείνη εύλογο αναφοράς. Εσύ είσαι ο κεντρικός άξονας του μηνύματος της, όχι εγώ.
Ας πούμε ότι ο παίχτης Χ, ψηφίζει εσένα, γράφοντας ακριβώς ό,τι έγραψες στο πρώτο σου ποστ με μόνη μετατροπή την αιτιολογία: ότι προτιμά τις υπόλοιπες ημέρες απ'ότι τα ΣΚ κι έτσι σε ψήφισε. (:P) Απ'όσο κατάλαβα απ'το ποστ της, πάλι εκείνον θα ψήφιζε. Δεν την ένοιαξε ποιον ψήφισες δηλαδή, αλλά το πως. Συνεπώς δεν με υποστήριξε, φαίνεται καθαρά εξάλλου άμα το ξαναδιαβάσεις. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ γιατί κουτουλάω ο δόλιος.

Προς το παρόν, θα περιμένω να μας κάνουν την τιμή και οι υπόλοιποι παίχτες, για περαιτέρω αναλύσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Καλημέρα και από εμένα στην όμορφη ομάδα του Παλέρμο, χαίρομαι που σας ξαναβρίσκω, εύχομαι και εσείς να αισθάνεστε το ίδιο

Πραγματικά ο λόγος για τον οποίο με ψήφισε ο Ικαριωνας παιζει να είναι ο πιο κουφός που έχω διαβάσει (αλλά δε νομίζω να σταθώ περαιτέρω )

Δύο πράγματα να σχολιάσω

1. Δε μου φαίνεται τόσο η συμμαχία που πολλοί λέτε για Ικαριωνα-himela, αν δείτε ναι μεν λέει ότι συμφωνεί μαζί της αλλά στο τέλος λέει ότι δε τη θεωρεί τόσο αθώα (κλασσικό καρότο και μαστίγιο του Ικαριωνα)

2(ίσως και σημαντικότερο). Τα περίεργα ποστ του Ζαξρεμιου και ιδίως του TasouZG. Δε ξέρω γιατί αλλά καθώς διάβασα το ποστ σου που έλεγε ότι δε μπορείς να πεις σε ποια ομάδα είσαι μου ήρθε κατευθείαν στο νου ο ΑΜ ( δε νομίζω πως είσαι μαφια γιατί θα ήσουν πιο συγκρατημενος και δε θα σε άφηναν οι άλλοι μαφιόζοι να ποσταρεις κάτι τέτοιο)

Έτσι και επειδή δε θα με πείραζε να έπεφτε λίγο παραπάνω πίεση σε έναν Αντίπαλο Μαφιόζο ψηφιζω τον TasosZG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Αρχικά, και επειδή είμαι της άποψης ότι δεν πρέπει να σπάνε οι παραδόσεις, σκεφτόμουν να ψηφίσω Ικαρίωνα. Παρόλα αυτά και προς διευκόλυνση της αγαπητής ΣΕ, θα σπάσω την παράδοση φέτος και θα προσπαθήσω να μην μπλεχτώ σε μεγαλοαντιδικίες. Αν και νομίζω ότι θα χρειαστεί τελικά κάτι τέτοιο.

Επειδή λοιπόν μου φάνηκαν πολύ random τα σενάρια της και στρέφουν βολές προς πολλές κατευθύνσεις, ψηφίζω Himela. Και πραγματικά, μου κινεί υποψίες το γεγονός ότι ο Ικαρίωνας βγήκε απευθείας να την υποστηρίξει.Πιστεύω θα χρειαστεί να επανέλθουμε σε αυτήν την κίνηση αργότερα στο παιχνίδι.

1. Η αλήθεια είναι ότι σε κάθε παιχνίδι μου έρχεται να σε βγάλω πρώτο λόγω παράδοσης αλλά θέλησα να ξεφύγω λίγο από τις εχθροπραξίες σήμερα και να αφήσω τις παραδόσεις στο παρελθόν. Τουλάχιστον μέχρι να πει ασφαλώς κάτι ύποπτο ή μέχρι να επιστρέψεις κι εσύ στην παράδοση, οπότε τότε θα επιστρέψω λογικά κι εγώ.

2. Δεν υποστήριξα τη Χιμέλα. Είπα πως μου άρεσαν αυτά που ανέφερε και ότι προς το παρόν μου κάνει προς αθώα γιατί δεν βρίσκω λόγο να τα έλεγε αυτά ως κακιά αλλά δεν την αθωώνω πλήρως και όπως σίγουρα θα θυμάσαι, αφού προσέχεις τις παραδόσεις, πολές φορές πρώτο γύρο ψιλοαθώωνα άτομα που κατόπιν κατηγορούσα.

1) Πάρα πολύ λάιτ ήταν η στιχομυθία που αναφέρεσαι εσύ και η Himela μεταξύ των 2 παικτών για να είναι άξιο αναφοράς.Χαβαλέ έκαναν και είναι δύσκολο αν είναι μαζί μαφιόζοι να την έκαναν από τόσο αρχή και τόσο ανοιχτά.
Φάνηκε πολύ αυθόρμητο στα μάτια μου.


2) Συμφωνώ για την υποστήριξη του Ικαρίωνα στην Χιμελα δίχως κάτι χειροπιαστό ακόμα,αν και είναι αρχή ακόμα και θέλει να ανοίξει το παιχνίδι.
Διαφωνώ για τις παραδόσεις. :happy:


1. Ακριβώς.
2. Απ' ό,τι καταλαβαίνω εδώ λες ότι συμφωνείς με τον Dumenuke για την κατηγορία προς εμένα λόγω 'αθώωσης' της Χιμέλα και όχι ότι συμφωνείς με την 'αθώωση' που έκανα. Το επισημαίνω γιατί κάποιος είπε ότι πήγες να με υποστηρίξεις.
Εντάξει, λίγα πράγματα προς το παρόν για να έχουμε κάτι να πιαστούμε.
Προς το παρόν θα σχολιάσω μόνο το εξής:

1) Κάνει η Himela ένα από τα κλασικά της ποστ για αρχή παιχνιδιού, βγαίνει ο Ikarionas να την υπερασπιστεί - χωρίς υπερβολές βέβαια (...) - οκ, λίγο ύποπτο μέχρι εδώ.

2) Βρίσκει ευκαιρία και ο Soukouu, συμφωνεί με την "αθώωση" της Himelas από Ikariona που ανέφερε ο DumeNuke + βρίσκει μια ευκαιρία να συνδέσει τη Himela με τον Ultra (με ομολογουμένως πιο "ορθά" επιχειρήματα....
1) Βρε παιδιά λέτε να ήμασταν μαφιόζοι με την Χιμέλα ή να ήμασταν μαφιόζος με ΔΑ και να το κάναμε τόσο φανερά για να μας βρείτε απ' τον πρώτο γύρο; Πάντως παρατηρώ ότι πολλοί ενοχλήθηκαν με την 'αθώωση' στη Χιμέλα. Αυτό συμβαίνει κυρίως για δυο λόγους: είτε επειδή κάποιοι θέλουν να πιαστούν από κάπου είτε επειδή κάποιοι γνωρίζουν την ενοχή της οπότε αν είναι καλοί βρίσκουν ασφαλώς ύποπτη την κίνησή μου ενώ αν είναι κακοί προσπαθούν να κατηγορήσουν τη δυάδα μας έτσι ώστε αν τύχει και βγει η Χιμέλα και δει κανείς ότι ήταν κακιά, να μπορούν να κατηγορήσουν μετά εμένα. Γνωρίζουν ότι είναι κακιά και γι' αυτό διαφωνούν προς την αθώωσή της. Θα δείξει. Προς το παρόν θα πορευτώ όπως πριν.

2) Δες σχόλιο 2 στον Σούκου από πάνω. Δεν νομίζω πως υποστηρίζει την υποστήριξή μου στη Χιμέλα. Υποστηρίζει τον Dume στο ότι θεωρεί την 'υποστήριξή' μου ύποπτη.
1) Πραγματικά ο λόγος για τον οποίο με ψήφισε ο Ικαριωνας παιζει να είναι ο πιο κουφός που έχω διαβάσει (αλλά δε νομίζω να σταθώ περαιτέρω )


2) (ίσως και σημαντικότερο). Τα περίεργα ποστ του Ζαξρεμιου και ιδίως του TasouZG. Δε ξέρω γιατί αλλά καθώς διάβασα το ποστ σου που έλεγε ότι δε μπορείς να πεις σε ποια ομάδα είσαι μου ήρθε κατευθείαν στο νου ο ΑΜ ( δε νομίζω πως είσαι μαφια γιατί θα ήσουν πιο συγκρατημενος και δε θα σε άφηναν οι άλλοι μαφιόζοι να ποσταρεις κάτι τέτοιο)

Έτσι και επειδή δε θα με πείραζε να έπεφτε λίγο παραπάνω πίεση σε έναν Αντίπαλο Μαφιόζο ψηφιζω τον TasosZG

1) Ασφαλώς και είναι κουφός. Αφού είναι τυχαία πρώτη ψήφος. Αλλά ήθελα να γίνω λίγο δημιουργικός και να μην πω απλώς ότι ψηφίζω τυχαία τον τάδε. Άσε που προέκυψε σημάδι της τύχης με το ABCD κι εγώ τα πιστεύω κάτι τέτοια. :p Σε τσάκωσα, μην αντιστέκεσαι.

2) Εδώ με προβληματίζεις περισσότερο. Δεν πιστεύω να είναι ο Τάσος αντίπαλος μαφιόζος αλλά αν είναι τότε γιατί να το πεις ως αθώος. Υπάρχουν και καρφώματα. Μόνο μαφιόζους βοηθάς έτσι. Ως μαφιόζος ή ΔΑ δεν θα έλεγες νομίζω κάτι τέτοιο. Σε έχω λοιπόν υποψήφια πόρνη που προσπαθεί να βοηθήσει μαφιόζους σε κάρφωμα. Προς το παρόν η ψήφος μου θα παραμείνει σε σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Επειδή λοιπόν μου φάνηκαν πολύ random τα σενάρια της και στρέφουν βολές προς πολλές κατευθύνσεις, ψηφίζω Himela. Και πραγματικά, μου κινεί υποψίες το γεγονός ότι ο Ικαρίωνας βγήκε απευθείας να την υποστηρίξει.Πιστεύω θα χρειαστεί να επανέλθουμε σε αυτήν την κίνηση αργότερα στο παιχνίδι.

Μάλιστα. Δε θα κάτσω να αιτιολογήσω την πρώτη μου ψήφο στο παιχνίδι όπως δεν την αιτιολόγησαν και οι προηγούμενοι. Τουλάχιστον εγώ έγραψα για 4-5 άτομα και την αίσθηση που μού προκάλεσαν ώστε να ξεκινήσει το παιχνίδι αλλιώς θα λέγαμε ακόμα καλησπέρες και θα κοιτιόμασταν. Κατηγορείς λοιπόν τον Ικαρίονα που βγήκε μέσα σε 20 λεπτά από το ποστ μου και "με υποστήριξε" (λες και θα ήμασταν ας πούμε μαφιόζοι και θα καρφωνόμασταν τόσο πολύ!) αλλά κι εσύ δεν κάνεις κάτι διαφορετικό. Αμέσως ήρθες και υποστήριξες τον Soukou και έριξες ψήφο σε κάποιον που τον ψήφισε ΤΥΧΑΙΑ. Νομίζω όμως οτι ούτε εγώ κι ο Ικαρίονας ούτε εσύ κι ο Soukou είμαστε τόσο ερασιτέχνες κι άσχετοι ώστε να υποστηριζόμαστε τόσο φανερά. Έτσι νομίζω.

Αρχικά με κατηγορείς επειδή έγραψα ένα πόστ σε χιουμοριστικό επίπεδο διότι κατηγόρησα ένα άτομο τυχαία και το επιχείρημα το οποίο δίνεις είναι ότι μου είπαν οι μαφιόζοι μου να γράψω κάτι για ξεκάρφωμα.
Πολύ ωραία,αν ήταν έτσι θα μπορούσα απλά να πω ένα κλασσικό "καλησπέρα και καλό παιχνίδι"όπως έκαναν οι περισσότεροι για να δείχνω ενεργός στο παιχνίδι δίχως να πάρω βλέμματα επάνω μου κατηγορώντας ένα άτομο.
Άρα αυτό που επιχείρησα δείχνει κυρίως play καλού ρόλου που προσπαθεί να ξεθάψει και να ψάξει.

Αυτό από πού προκύπτει; Το οτι είπες οτι έπαιζες ένα παιχνίδι που περιείχε βία οπότε ψηφίζεις έναν παίκτη του οποίου το όνομα περιέχει βία δείχνει παίκτη που προσπαθεί να ψάξει; Μια δικαιολογία μού φάνηκε εμένα και λογικό είναι αφού είναι πρώτος γύρος. Απλά η δική σου δικαιολογία μού φάνηκε πιο περίεργη από άλλων. Αυτό είναι όλο. Δε νομίζω οτι χρειαζόταν να εστιάσεις τόσο πολύ με τέτοια εμμονή σε μια τυχαία ψήφο, τη στιγμή που κι εσύ τυχαία ψήφο έδωσες.

Σε αντίθεση με εσένα βέβαια που σχολίασες τα πόστς 2 ατόμων που έριξαν μια τυχαία ψήφο (εμού και του Ζαξ) ενώ κάνεις ακριβώς το ίδιο,δίνεις και εσύ μια ψήφο τυχαία χωρίς κάποιο επιχείρημα.

Δε βλέπω κάποια αντίθεση. Κι οι δυο ψηφίσαμε τυχαία.

Ξέρεις κατι για τον UltraViolence και θα ήθελες να πάρεις τα φώτα από πάνω του ή είναι μήπως απλή συμπάθεια γενικώς για το άτομο του;Στην προκειμένη περίπτωση έχω αρκετά μεγάλη περιέργεια να μου πεις αν έχεις κάποιο στοιχείο του συγκεκριμένου παίκτη και τυχαίνει να τον υποστηρίζεις.
Το κάνεις τυχαία;Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ περίπτωση για να έχεις στοιχεία για τον Ultra σαν καλός ρόλος, είναι να είστε συγκάτοικοι.

Τα φώτα δεν ήταν στο άτομό του. Τον ψήφισε ένα άτομο τυχαία, σιγά τα φώτα. Ως τότε άλλα 5 άτομα είχαν ψήφους. Δε σχολίασα το ποιον ψήφισες αλλά την όλη ιστορία που δημιούργησες για την ψήφο σου. Δε θα το αναλύσω άλλο.

Με τρώει το χέρι μου για αλλαγή ψήφου αμέσως-αμέσως προς εσένα,όχι επειδή με ψήφισες αλλά γιατί υποστηρίζεις κάποιον δίχως να πέσει ακόμα νύχτα ώστε να έπαιρνες πληροφορία για τον συγκεκριμένο ρόλο.:shifty:

Δεν είσαι χτεσινός και ξέρεις πολύ καλά οτι η πρώτη νύχτα ξεκινάει αύριο μετά την ψηφοφορία οπότε όποιο νυχτερινό ρόλο και να είχα δε θα μπορούσα να ξέρω τίποτα και για κανέναν. Συνέχισε να ρίχνεις λάσπη στο πρόσωπό μου, ο κόσμος μάτια έχει και βλέπει.

Αλήθεια τώρα; :laugh: Ούτε λίγο χαβαλέ για να ξεκινήσει η ροή του παιχνιδιού δεν μπορούμε να κάνουμε; :P
Ε κι εμείς κάτι βρήκαμε να σχολιάσουμε. Πώς θα πάρει μπρος το παιχνίδι;:/:

Ενθουσιασμό θα τον έλεγα, αλλά θα το μαζέψω το ζωνάρι Ακριβέ γιατί όπως βλέπεις παραπάνω δε με παίρνει. :P

(Μια παράκληση, αν μπορείτε να χρησιμοποιείτε όλοι τα ψευδώνυμα των παικτών γιατί κάποιοι νέοι παίκτες δεν ξέρουν τα ονόματα όλων μας :) )

Ελπίζω σήμερα να εμφανιστούν και οι σιωπηλοί και να αρχίσουμε να ασχολούμαστε με τους πραγματικούς υπόπτους κι όχι να τρωγόμαστε μεταξύ μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Υπάρχουν παίκτες που ακόμη δεν έχουν μιλήσει καθόλου, αυτοί οι παίκτες καταλήγουν προβληματικοί γιατί δε βοηθούν στην εξέλιξη του παιχνιδιού. Μάλιστα και σε προηγούμενα παιχνίδια η μαφία είχε τους αποκαλούμενους παίκτες-τάφους που δε μιλάνε καθόλου για να μην τραβούν τα βλέμματα και μας αφήνουν να μαλώνουμε μεταξύ μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλημέρα και απο εμένα!

Για να δούμε τι έγινε χθες το βράδυ...
Καλο παιχνιδι να εχουμε :D

:hehe:

@Samael δεν μας τα έχεις πει αυτά ....και ο Χάρυ Ποτερ σου αρέσει; :sly:

Μυστήριο ο Χάρυ σαν το παιχνίδι .....

Εδώ νομίζω πως είχαμε την πρώτη μικρή στιχομυθία.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση ωστόσο είναι ότι ο Samael δεν έχει απαντήσει.

Η Sophie του απάντησε αρκετά γρήγορα ώστε πιθανόν ο Samael να ήταν ακόμη εντός παιχνιδιού και να το δει. Επίσης το μήνυμα ήταν αρκετά ανάλαφρου χαρακτήρα για να σηκώνει απάντηση στην αρχή του παιχνιδιού.

Το ότι δεν είχαμε απάντηση μήπως δείχνει ότι ο Samael περιμένει το οκ απο κάποιον για να απαντήσει ή μήπως πήρε απαγορευτικό στο να απαντήσει σε ένα τέτοιο μήνυμα, γιατί σε προηγούμενα παλέρμο για λιγότερα πράγματα έχουν βγει παίκτες στον πρώτο γύρο. Ίσως να είναι πολύ νωρίς για τέτοιες σκέψεις, ωστόσο κρατάω ένα ερωτηματικό.

Επίσης θέλω να συμφωνήσω μαζί σου στο κομμάτι που ζητάς να έχουμε κόσμιο παιχνίδι. Θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως αν δεν χρειαζόταν να μαλώνω με κόσμο και φέτος.
Τσαφτσουφ, θέλεις να μαλώσουμε; :hehe: Ντάξει ντάξει, κόσμια είπαμε. :redface:
Δε βλέπω πολλή κίνηση στο παιχνιδι αλλά είναι λογικό. Ξέρω ότι οι πρώτες ψήφοι είναι τυχαίες αλλά εγώ λέω να ψηφίσω τον Soukou γιατί δε μου άρεσε που έκανε ένα ποστ τύπου τρολαρισμα και με χιουμοριστικό τρόπο ώστε να δικαιολογήσει την ψήφο του αλλά είπε ότι μπορεί και να την αλλάξει. Εμένα αυτό μού φάνηκε σαν να έχει οδηγίες από τους συν-μαφιόζους του να γράψει ένα ποστ για να μη φαίνεται εξαφανισμένος έτσι για ξεκαρφωμα. Δεν ξέρω, εμένα έτσι μου φάνηκε. Για τον ίδιο λόγο έχω στο μάτι και τον Ζαξρεμιο ο οποίος έριξε έτσι μια χαζή δικαιολογία για την ψήφο του. Να παρατηρήσω επίσης ότι δε μου πολυαρεσει η στιχομυθία μεταξύ Τσάρα και μπλου. Σαν να είναι μαφιόζος με ΔΑ μού κάνει. Βέβαια θα καρφώνονταν τόσο πολύ ως έμπειροι παίκτες που είναι; Δεν ξέρω, έτσι παρατηρήσεις κάνω. Ελπίζω να ακούσω κι άλλους στην πορεία.
Την στιχομυθία Τσαράτσαφ με Μπλου αρκετοί την προσέξαμε και αυτό που την κάνει πιο περίεργη είναι ότι το κομμάτι της Μπλου είναι στην μικρότερη δυνατή γραμματοσειρά. Ωστόσο το κρατάμε και προχωράμε.

Αυτό που θέλω να σχολιάσω για εσένα όμως Χιμέλα είναι ότι σε αυτό το ποστ φαίνεσαι λιγο κάπως, πως να το πω, σφιγμένη. Σαν να προσπαθείς να κάνεις αυτό το ποστ ενώ δεν σου βγαίνει. Αν μη τι άλλο όμως είναι ένα απο τα "κλασσικά" ποστ που κάνεις στην αρχή των περισσότερων παιχνιδιών.

Καλημέρα και από εμένα στην όμορφη ομάδα του Παλέρμο, χαίρομαι που σας ξαναβρίσκω, εύχομαι και εσείς να αισθάνεστε το ίδιο

Πραγματικά ο λόγος για τον οποίο με ψήφισε ο Ικαριωνας παιζει να είναι ο πιο κουφός που έχω διαβάσει (αλλά δε νομίζω να σταθώ περαιτέρω )

Δύο πράγματα να σχολιάσω

1. Δε μου φαίνεται τόσο η συμμαχία που πολλοί λέτε για Ικαριωνα-himela, αν δείτε ναι μεν λέει ότι συμφωνεί μαζί της αλλά στο τέλος λέει ότι δε τη θεωρεί τόσο αθώα (κλασσικό καρότο και μαστίγιο του Ικαριωνα)

2(ίσως και σημαντικότερο). Τα περίεργα ποστ του Ζαξρεμιου και ιδίως του TasouZG. Δε ξέρω γιατί αλλά καθώς διάβασα το ποστ σου που έλεγε ότι δε μπορείς να πεις σε ποια ομάδα είσαι μου ήρθε κατευθείαν στο νου ο ΑΜ ( δε νομίζω πως είσαι μαφια γιατί θα ήσουν πιο συγκρατημενος και δε θα σε άφηναν οι άλλοι μαφιόζοι να ποσταρεις κάτι τέτοιο)

Έτσι και επειδή δε θα με πείραζε να έπεφτε λίγο παραπάνω πίεση σε έναν Αντίπαλο Μαφιόζο ψηφιζω τον TasosZG
Καρφώματα έχουν γίνει για πολύ λιγότερα, μην αναφέρετε ρόλους ανοιχτά μέσα στο παιχνίδι.

Πέρα από αυτά είχαμε μια μικρή στυχομυθία μεταξύ Μελανίας - Σοφιε, όπου η πρώτη προσπαθούσε να ψαρέψει την δεύτερη και τον ΣουΚου να ζητάει λίγο πολύ τον λόγο που τον ψήφισε η Χιμέλα.

Για να βάλουμε λίγο μπρος στο παιχνίδι και σήμερα λοιπόν θα ψηφίσω και εγώ τον Ikarionas για τον λόγο ότι ζήλεψα τις φετινές του διακοπές. Ελπίζω αφού γλυτώσαμε το trig απο τον Dume να μην το έκανα εγώ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καλημέρα, Παλέρμο! =)

Ψηφοφορία για Δευτέρα 30/7

  1. aggelogiannos

  2. Alma Libre

  3. bilire

  4. blue_butterfly

  5. ComfortablySmug --> TasosZG

  6. Deutsch... Lover

  7. DumeNuke --> Himela

  8. Emilouko

  9. Himela --> Soukouu

  10. i_lie_us

  11. Ikarionas --> ComfortablySmug

  12. JKaradakov --> Ikarionas

  13. Joaquin --> Deutsch... Lover

  14. Johnny15

  15. ~Melania~

  16. Samael

  17. sophie_96 --> bilire

  18. Soukouu --> ultraviolence

  19. TasosZG

  20. tsarachaf

  21. ultraviolence

  22. Wild_Boy

  23. Ζαξρεμιος --> DumeNuke

  24. Σπυράκος (^^)



Ψήφοι
1 bilire
1 ComfortablySmug
1 Deutsch... Lover
1 DumeNuke
1 Himela
1 Ikarionas
1 Soukouu
1 TasosZG
1 ultraviolence

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov:
1) "Την στιχομυθία Τσαράτσαφ με Μπλου αρκετοί την προσέξαμε και αυτό που την κάνει πιο περίεργη είναι ότι το κομμάτι της Μπλου είναι στην μικρότερη δυνατή γραμματοσειρά. Ωστόσο το κρατάμε".


2) Για να βάλουμε λίγο μπρος στο παιχνίδι και σήμερα λοιπόν θα ψηφίσω και εγώ τον Ikarionas για τον λόγο ότι ζήλεψα τις φετινές του διακοπές. Ελπίζω αφού γλυτώσαμε το trig απο τον Dume να μην το έκανα εγώ... :P

1) Δεν ξέρω για tsarachaf αλλά εχω πολλες υποψιες για την Blue. Ακομα δεν θα αναφερω λογους. Εκανε περισσότερα του ενός υποπτα πραγματα για τα δικα μου ματια. Ισως ομως ακομη να ειναι απλως νωρις.

2) Κανένα trigger. Ο καθένας ψηφίζει ό,τι θέλει. Έτσι μόνο μπορούν να βγουν συμπεράσματα. Και οι διακοπές μου ακόμη δεν τελείωσαν. Μετά την Κένυα θα πεταχτώ για λίγο στο Ντουμπάι να πιω έναν καφέ. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζαξρεμιος

Νεοφερμένος

Ο Μερξαζιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Για να βάλουμε λίγο μπρος στο παιχνίδι και σήμερα λοιπόν θα ψηφίσω και εγώ τον Ikarionas για τον λόγο ότι ζήλεψα τις φετινές του διακοπές. Ελπίζω αφού γλυτώσαμε το trig απο τον Dume να μην το έκανα εγώ... :P


Θελω να τονισω παραξενο το γεγονος οτι αποφασισες να ψηφισεις Ικαριονα οχι για κατι που ειπε αλλα για το γεγονος οτι βρισκεται καπου ακυρα (ως συνηθως δηλαδη)
Να πεις δεν ειχε πει τιποτα,εχει κατεβασει 3-4 ποστ εκθεσεις,και μεσα σε αυτα εχει πει πραγματα τα οποια πιστευω δεν ισχυουν και ειναι με ελλιπη στοιχεια

Η ψηφος μου δεν θα αλλαξει προς το παρων,ο Dume μιλησε ξανα αλλα φανηκε να προσπαθει λιγο απεγνωσμενα να παρει τα φωτα απο επανω του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα! Καλή αρχή!!
Έλειπα! Πάω να διαβάσω τι έχει ειπωθεί και επανέρχομαι με πιο αξιόλογο ποστ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Εγώ πάντως μια απογοήτευση την περνάω γιατί βλέπω οτι συμμετέχουν λιγότεροι από τους μισούς και μάλιστα αυτοί που συμμετέχουν είναι αυτοί που ψηφίζονται. Οκ ίσως κάποιοι μαφιόζοι κρύβονται στη σιωπή αλλά δεν μπορεί παραπάνω από τους μισούς να είναι μαφιόζοι! Οι υπόλοιποι πού είστε; Έχουν ειπωθεί κάποια πράγματα, πείτε κι εσείς μια γνώμη. Είναι κρίμα να φύγει πρώτη μέρα κάποιος που ασχολείται. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Να πεις δεν ειχε πει τιποτα,εχει κατεβασει 3-4 ποστ εκθεσεις,και μεσα σε αυτα εχει πει πραγματα τα οποια πιστευω δεν ισχυουν και ειναι με ελλιπη στοιχεια
Ε αν δεν έχω πληροφορίες πώς να μην μιλήσω με ελλιπή στοιχεία; Αν είχα θα μιλούσα με περισσότερα. Πρώτη μέρα είναι. Τώρα βέβαια το πώς γίνεται να ξέρεις αν ισχύουν ή όχι αυτά που είπα, δεν το ρωτώ γιατί σίγουρα θα πάρω απάντηση του στυλ "δεν πιστεύω ότι ισχύουν".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ξημέρωσε για τα καλά στο Παλέρμο και βλέπω ότι έχουν ανάψει τα αίματα από πολύ νωρίς :loltooth: Αποκτά ενδιαφέρον από νωρίς το παιχνίδι, εάν και υπάρχουν ακόμα παίχτες που δεν έχουν γράψει. Άραγε αυτοί να κρύβονται ή λέτε να χτυπήσουν κάποιον, από εκεί που δεν το περιμένει; :confused:

JK Karadakov, όσον αφορά την στιχομυθία μου με τον Samael, ό,τι είδα, παρατήρησα, τίποτα παραπάνω,και τίποτα λιγότερο. Μάλιστα ανέφερα και στην Μελάνια ότι στα περισσότερα αγοράκια και κοριτσάκια αρέσει ο Χάρυ Πότερ με αφορμή το βιντεάκι στο spoil που έβαλε. Μα λέτε, από τώρα να κάνω φανερό το εάν υποστηρίζω κάποιον ή το εάν πρόκειται να το κάνω ή όχι στο μέλλον ; Μήπως κοιτάτε να στρέψετε τα φώτα αλλού, για να μην υποψιαστούν εσάς ; Μία υπόθεση κάνω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Λοιπόν! Ξεκίνησα να φτιάχνω απάντηση με πολλαπλές παρενθέσεις αλλά επειδή από μερικά ποστ θέλω να σχολιάσω μια σειρά και είμαι από κινητό, μου είναι αδύνατον ????... Οποτε μέχρι να έχω πρόσβαση από υπολογιστή θα προσπαθήσω με απλό ποστ.

Εμένα η Χιμελα δεν μου φαινεται ύποπτη. Σε όσα παιχνίδια έχει παίξει όντως προσπαθεί να δώσει ώθηση να ξεκινήσουμε κάπως, όσοι έχουν παίξει ξανά, το ξέρουν σίγουρα.
Στο πρώτο της ποστ έγραψε για χαζές δικαιολογίες γι ψήφους άλλων, συμφωνώ Χιμελα, αλλά μερικοί ψήφισαν μόλις άνοιξε το θρεντ, άρα 2 σενάρια: 1. Ήξεραν ποιον ψήφιζαν
2. Ψήφισαν όντως στη τύχη.
Σαν προβληματισμός θα ήταν εύλογος: Ψήφισαν τόσο νωρίς για να ανάψουν απλά τα αίματα;

Η Ζοφι/Σοφί/Σοφία, δεν μου αρέσει, το σχολίασαν κ άλλοι. Η Μελάνια μέχρι στιγμής προσπάθησε να τη «βάλει στον τοίχο», μετά η ζοφι που πήγε; Για ύπνο ίσως.

Ο Ικαριωνας, ήθελα να το σχολιάσω αλλά με πρόλαβε ο ίδιος, θα καρφωνόταν τόσο πολύ με τη Χιμελα;

Οι συμμετοχές είναι πολλές και έχουν σχολιάσει ελάχιστοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Καλημέρα κι από μένα! Παιδιά είναι ακόμα πρώτος γύρος αλλά δεν βλέπω να ζωντανεύει το παιχνίδι.. πολλοί δεν μιλάνε καν και συνήθως τέτοιες καταστάσεις εκμεταλλεύεται η μαφία για να τρωγόμαστε μεταξύ μας. Ας ξεκινήσουμε να είμαστε όλοι πιο ενεργοί! Δεν έχω να σχολιάσω πολλά καθώς οι μισοί μπαίνουν λένε "θα μπω να ψηφίσω αύριο" (μετριοπαθείς θέσεις) ή αόριστα λόγια και προφανώς είναι δύσκολο να πάρουμε θέση από τώρα αλλά καλό είναι να προσπαθήσουμε να σχολιάσουμε καταστάσεις που ήδη σιγά σιγά διαμορφώνονται.

Λοιπόν, θα ψηφίσω προς το παρόν την bilire. Δεν ξέρω αλλά αυτό το άγχος της για την κατάθεση εγγράφων (χμμμ τι είδος έγγραφα άραγε και που θα καταθέσει ; ) αύριο το πρωί, με κάνει να εξάγω το συμπέρασμα ότι φοβάται κάτι σχετικά με αυτά. Μου κινεί υποψίες, ότι για να αγχώνεται κάτι κακό θα έχει κάνει ( ;; ), δεν ξέρω αλλά μυρίζομαι φόβο. :redface:

Από τις τυχαίες ψήφους αυτή με έκανε να γελάσω πιο πολύ :hehe: Πολύ αθώο ύφος μας έχεις πάρει... :whistle:

Καλημέρα και από εμένα στην όμορφη ομάδα του Παλέρμο, χαίρομαι που σας ξαναβρίσκω, εύχομαι και εσείς να αισθάνεστε το ίδιο

Πραγματικά ο λόγος για τον οποίο με ψήφισε ο Ικαριωνας παιζει να είναι ο πιο κουφός που έχω διαβάσει (αλλά δε νομίζω να σταθώ περαιτέρω )

Δύο πράγματα να σχολιάσω

1. Δε μου φαίνεται τόσο η συμμαχία που πολλοί λέτε για Ικαριωνα-himela, αν δείτε ναι μεν λέει ότι συμφωνεί μαζί της αλλά στο τέλος λέει ότι δε τη θεωρεί τόσο αθώα (κλασσικό καρότο και μαστίγιο του Ικαριωνα)

2(ίσως και σημαντικότερο). Τα περίεργα ποστ του Ζαξρεμιου και ιδίως του TasouZG. Δε ξέρω γιατί αλλά καθώς διάβασα το ποστ σου που έλεγε ότι δε μπορείς να πεις σε ποια ομάδα είσαι μου ήρθε κατευθείαν στο νου ο ΑΜ ( δε νομίζω πως είσαι μαφια γιατί θα ήσουν πιο συγκρατημενος και δε θα σε άφηναν οι άλλοι μαφιόζοι να ποσταρεις κάτι τέτοιο)

Έτσι και επειδή δε θα με πείραζε να έπεφτε λίγο παραπάνω πίεση σε έναν Αντίπαλο Μαφιόζο ψηφιζω τον TasosZG

Πολύ νωρίς δεν ξεκίνησες να υποπτεύεσαι ρόλους και να τους πετάς κιόλας ανοιχτά εδώ; :hmm:

Θελω να τονισω παραξενο το γεγονος οτι αποφασισες να ψηφισεις Ικαριονα οχι για κατι που ειπε αλλα για το γεγονος οτι βρισκεται καπου ακυρα (ως συνηθως δηλαδη)
Να πεις δεν ειχε πει τιποτα,εχει κατεβασει 3-4 ποστ εκθεσεις,και μεσα σε αυτα εχει πει πραγματα τα οποια πιστευω δεν ισχυουν και ειναι με ελλιπη στοιχεια

Η ψηφος μου δεν θα αλλαξει προς το παρων,ο Dume μιλησε ξανα αλλα φανηκε να προσπαθει λιγο απεγνωσμενα να παρει τα φωτα απο επανω του

Σε είχα ρωτήσει κάτι πιο πάνω δεν μου απάντησες. Την απόγνωση πού την είδες; Εξήγησε μας λίγο το σκεπτικό σου.

Προς το παρόν Χιμέλα-Ικαρίωνας δεν μου κάνουν για ύποπτοι. Είναι δύο παίκτες που μιλάνε πολύ και όρμησαν κλασσικά πάνω τους :hehe: αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν σας παρατηρούμε προσεκτικά.

Ο Johnny15 μπαίνει, πετάει ένα αδιάφορο φακτ, δεν σχολιάζει τίποτα άλλο, εξαφανίζεται; Βολικό άραγε;

Θα αρχίσω να κοιτάω και λίγο την αφάνεια μήπως χτυπήσω τίποτα και δω καμία αντίδραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top