Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αχ, αν είχε βγει χθες ο Ιορδάνης. 1 ελπίδα την είχαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanouilmyrgia

Νεοφερμένος

Ο Emmanouilmyrgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Πολλα συγχαρητηρια που ηταν κωλοφαρδοι και που ρφαγα ποινη για το τιποτα, αλλα οι αλλοι που μπορουσαν να καρφωθουν απο μαφιόζους οτι και να ελεγαν δε τρωγαν ποινη για να υπαρχει το ευκολο καρφωμα :) 2 πρωτες μερες μιση μαφια ειχα βρει
Χωρις να αναφερω καν οτι οι κάρτες ηταν πολυ δίκαιά μοιρασμενες ε..
Απο παρασκευη ηξεραν οτι ειχαν κερδισει λογω καρτων, στις 5 μερες δηλαδη. Ευγε δικαιο παιχνίδι
Απαραδεκτος ο ντουμ και απο οτι ειδα ο ικαριωνας λεει οτι παντα ειναι απαραδεκτος
Θα τον πιστεψω με παραδειγμα το γκεημ αυτο.
Ελπιζω την επομενη φορα να υπαρχει καποιος κανονας για πιο ισσοροπημενες καρτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Μπράβο μαφιοζάκια μου! Είστε μεγάλα μυαλά εκεί στη μαφία!

:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::worship::worship::worship::worship::worship::worship::alljumpy::alljumpy::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping:
Σ'αγαπαμεεεεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μπράβο Μαφία μου, σόρρυ που σας χαλούσα τα πλάνα αντί να σας βοηθάω :redface: Ελπίζω με την τυμβωρυχία να σας βοήθησα έστω και λίγο με το κάρφωμα τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Πολλα συγχαρητηρια που ηταν κωλοφαρδοι και που ρφαγα ποινη για το τιποτα, αλλα οι αλλοι που μπορουσαν να καρφωθουν απο μαφιόζους οτι και να ελεγαν δε τρωγαν ποινη για να υπαρχει το ευκολο καρφωμα :) 2 πρωτες μερες μιση μαφια ειχα βρει
Χωρις να αναφερω καν οτι οι κάρτες ηταν πολυ δίκαιά μοιρασμενες ε..
Απο παρασκευη ηξεραν οτι ειχαν κερδισει λογω καρτων, στις 5 μερες δηλαδη. Ευγε δικαιο παιχνίδι
Απαραδεκτος ο ντουμ και απο οτι ειδα ο ικαριωνας λεει οτι παντα ειναι απαραδεκτος
Θα τον πιστεψω με παραδειγμα το γκεημ αυτο.
Ελπιζω την επομενη φορα να υπαρχει καποιος κανονας για πιο ισσοροπημενες καρτες.
Φυσικα και δε το ξεραμε 100% και επισης αν δε γινοταν το καρφωμα ειχαμε πολλα ατομα.Δικαια πηραμε καρτες,αντικειμενικα εφαγες ποινη,δεν ξερω ακριβως τι ειπες αλλα κι εγω εχω φαει και τα χω παρει αλλα ετσι παει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλους!!!!

Ιδιαίτερα μπράβο στα παιδιά για το κάρφωμα που έκρινε σε μεγάλο βαθμό το παιχνίδι!

Καλό υπόλοιπο καλοκαιριού να έχετε όλοι!

ΥΓ: Ευχαριστώ ιδιαίτερα την υπόλοιπη μαφία για την υπομονή και την βοήθεια σε κάθε βήμα


:redface::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanouilmyrgia

Νεοφερμένος

Ο Emmanouilmyrgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Το οτι χαιρονται κιολας που κερδισαν τετοιο παιχνιδι με ξεπερναει.
Εγω που γυρισα και ειπα ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΟΔΌΤΗΣ και οχι οτι ΕΙΜΑΙ, εφαγα ποινη,
Οι αλλες 2 που ειπαν ξεκαθαρα οτι ειναι ντεντεκτιβ και μέντιουμ δε φαγαν ποινη για να βοηθηθει η μαφια. Ευγε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Συγχαρητήρια στη Μαφία, ελπίζω να περάσατε όλοι υπέροχα! :redface: Eγώ όντως λείπω για δύο μέρες όπως λέει η προκήρυξη οπότε τα υπόλοιπα από την πλευρά μου στο post-game.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Πραγματικά μπράβο στη μαφία!!(ακόμα και αν με έστειλε στο Δημήτρη για να με μαγαρίσει:sick::sick::sick:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά ερώτηση, τη Χιμέλα είχατε πλάνο να την επιστρέψει πίσω ο JKaradakov? Γιατί δεν είχατε άλλη νεκροφάνεια :hmm: Ήμασταν ολίγον κωλόφαρδοι που την έφερε πίσω ο Wild :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Παιδιά ερώτηση, τη Χιμέλα είχατε πλάνο να την επιστρέψει πίσω ο JKaradakov? Γιατί δεν είχατε άλλη νεκροφάνεια :hmm: Ήμασταν ολίγον κωλόφαρδοι που την έφερε πίσω ο Wild :P
Ακριβώς αυτο! Αλλά ναι το είχαμε πλάνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Το οτι χαιρονται κιολας που κερδισαν τετοιο παιχνιδι με ξεπερναει.
Εγω που γυρισα και ειπα ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΟΔΌΤΗΣ και οχι οτι ΕΙΜΑΙ, εφαγα ποινη,
Οι αλλες 2 που ειπαν ξεκαθαρα οτι ειναι ντεντεκτιβ και μέντιουμ δε φαγαν ποινη για να βοηθηθει η μαφια. Ευγε

Φάε κανα snickers, γτ κανεις σαν sore looser, όταν χάνεις...
Ότι και να πεις δεν σου απαντάω, άλλο παρε δες το πλάνο και κρινε αν είχαμε ή όχι καρτες και το αν χάσατε εσεις το παιχνιδι για το πως παιξατε τις δικιές σας ή εμείς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλους παιδιά, ελπίζω να περάσατε τόσο καλά όσο εγώ.:D
Είχα δίκιο τελικά, μαφία μου χρειαζόταν για να μείνω στο παιχνίδι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Συγχαρητήρια και στις δυο ομάδες. :)

Ήταν ένα πολύ έντονο παιχνίδι και για τις δυο πλευρές. Και πρέπει να σας πω ότι σε καμία περίπτωση δεν ήμασταν τόσο κοντά όσο θέλατε να πιστεύετε. Πήραμε πολλά calculated φυσικά (δεν είμαστε τζογαδόροι) ρίσκα, κάποια γύρισαν πολύ boomerang, κάποια απέδωσαν.

Παιδιά ερώτηση, τη Χιμέλα είχατε πλάνο να την επιστρέψει πίσω ο JKaradakov? Γιατί δεν είχατε άλλη νεκροφάνεια :hmm: Ήμασταν ολίγον κωλόφαρδοι που την έφερε πίσω ο Wild :P

Την Himela δεν ήμασταν κωλόφαρδοι που την επανέφερε ο Wild γιατί πιστεύαμε ότι τον είχε μαφία και έκανε τον JKar πολίτη, που ήταν λιγάκι προβληματικό για τα σχέδιά μας! :P
Όσο για τις κάρτες, θα δείτε τι είχαμε την πρώτη βδομάδα και μετά συζητάμε αν τις είχαμε όλες. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Το οτι χαιρονται κιολας που κερδισαν τετοιο παιχνιδι με ξεπερναει.
Εγω που γυρισα και ειπα ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΟΔΌΤΗΣ και οχι οτι ΕΙΜΑΙ, εφαγα ποινη,
Οι αλλες 2 που ειπαν ξεκαθαρα οτι ειναι ντεντεκτιβ και μέντιουμ δε φαγαν ποινη για να βοηθηθει η μαφια. Ευγε

Αν εσύ ήσουν στη μαφία δεν θα χαιρόσουν; #EigentlichNurEineGanzEinfacheFrage

Όπως είπε ο Σπύρος, οι κάρτες δίνονται με κλήρωση οπότε ναι, το παιχνίδι ήταν δίκαιο. Δυστυχώς ο παράγοντας της τύχης είναι μέσα σε όλα.

Και για τον Θεό, ένα παιχνίδι ειναι βρε παιδιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ διασκεδαστικό παιχνίδι.Συγχαρητήρια στη μαφία.Ανυπομονώ να δω ημερολόγια,σχόλια και feedback για το πως παίξαμε και εννοείται βραβεία :clapup:
Claire ήμουν τόσο σίγουρος οτι ήσουν μαφία απο το τρόπο που έγραφες,δε ξέρω γιατί,έκανε μπαμ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλους παιδιά, ελπίζω να περάσατε τόσο καλά όσο εγώ.:D
Είχα δίκιο τελικά, μαφία μου χρειαζόταν για να μείνω στο παιχνίδι.:P

Εσύ,Claire,μπορεί να πονούσε το χέρι αλλά μια χαρά το σήκωνες για να δολοφονήσεις :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanouilmyrgia

Νεοφερμένος

Ο Emmanouilmyrgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Οτι δηλαδη σας αξιζε το γκεημ, με αφκ νεφέλη φαστ
Αγγελογιαννο, δημητρη ερις να πηγαινει με οποιον της αρεσει εκεινη τη μερα

Οι μονοι που αξιζουν αντικειμενικα συγχαρητηρια ριναι αυτοι που επαιξαν.
Πχ μελανια μεθεξυς που απλα εμπαιναν για να καρφωσουν τκ ρολο τους και να φυγοτν δεν επαιξαν
Τσαφ επαιξε αλλα η εμιλυ καρφωσε οτι ειναι συγκατοικος της
Ικαριωνας επαιξε με πολλα λαθη αλλα επαιξε

Σουκου επαιξε απειρα .

Η μαφια που αξιζε συγχαρητήρια; στο οτι πηρε τις καρταρες;
Στο οτι ειλιν εκανε 4 ποστ;
Στο οτι ο ντουμ απλα γαμησε το γκεημ;
Στο οτι ολοι οι μαφιοζοι με το που κατηγοριοντουσαν ελεγαν βγαλτε με θα δειτε ειμαι αθωος και βασιστηκαν ολοι μονο στις καρτες ;
Που ειχαν φανερωθει και μας κοροιδευαν μεσα στη μαπα μας; λιγο αντικειμενικοτητα δε βλαπτει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top