Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τα γνωστά σενάρια εκτός αλεξίσφαιρου πλέον. Νιώθω ότι η μαφία έχει κάνει πολλά λάθη αυτές τις μέρες. :hmm:

Κάνει όντως πολλά λάθη ή προσπαθεί να μας μπερδέψει;;

Λοιπόν επειδή όπως καταλαβαίνω θα είμαι ο επόμενος στόχος. Καλύτερα να παίξω από τώρα το χαρτί μου για να σκεφτούμε όλα τα πιθανά σενάρια.

Τυμβωρυχία στον SouKouu.



Για να δούμε. Λέτε να έχω πέσει τόσο έξω; :hmm:

Σοβαρά τώρα;;; Και μαφιόζος να βγει, δεν βγάζει καμία απολύτως λογική! Γιατί όχι στην spy για να βγάλουμε άκρη με τον comfortably? Α, ναι ξέχασα γιατί είσαι μαφία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα;;; Και μαφιόζος να βγει, δεν βγάζει καμία απολύτως λογική! Γιατί όχι στην spy για να βγάλουμε άκρη με τον comfortably? Α, ναι ξέχασα γιατί είσαι μαφία...

Καλά υπάρχει έστω ένας που πιστεύει την Σπαι ως μαφία; Ο Δημήτρης κατηγόρησε Smug και έφυγε την επόμενη μέρα. Βρήκε και πρώτος την Deutsch. Πως δε βγάζει λογική. Τόσες ισοβαθμιες χάσαμε επειδή εσύ ο τάσος και ο σουκου δεν "συννενοηθήκατε" λες και είναι τόσο δύσκολο πράγμα για να γίνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ω θεέ! Δεν ξέρω τι να περιμένω, πραγματικά. Συμφωνώ με Τσαφ σ' αυτό το σημείο. Θα ήταν πρoτιμότερο να ξέραμε τι τρέχει με τον Comf.
Να δούμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Λοιπόν επειδή όπως καταλαβαίνω θα είμαι ο επόμενος στόχος. Καλύτερα να παίξω από τώρα το χαρτί μου για να σκεφτούμε όλα τα πιθανά σενάρια.

Τυμβωρυχία στον SouKouu.



Για να δούμε. Λέτε να έχω πέσει τόσο έξω; :hmm:

Σε θύμα δολοφονίας; Σε τέτοια φάση;

Τι σκεφτόσουν;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 1/8
  1. Claire Rentfield
  2. ComfortablySmug --> Eileen
  3. Eileen --> methexys
  4. Emilouko --> ~Melania~
  5. Himela --> Eileen
  6. Ikarionas
  7. JKaradakov --> Eileen
  8. Johnny15 --> Έρις
  9. ~Melania~ --> Eileen
  10. methexys --> Eileen
  11. PolGR1509 --> Eileen
  12. tsarachaf --> Eileen
  13. Wild_Boy
  14. Ερις -->Johnny15
  15. Τάσος97

Ψήφοι
7 Eileen
1 Johnny 15
1 methexys
1 Έρις
1 ~Melania~

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή 25/7
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7
Nefeli Graf - Ψηφοφορία 27/7
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 28/7
Deutsch... Lover - Δολοφονία 31/7
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 31/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία
Dimitris S [Αλεξίσφαιρο Γιλέκο] - Άμεση Προφυλάκιση 30/7 & Τυμβωρυχία
Soukouu [Γιατρός] - Δολοφονία 31/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Soukouu
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Johnny15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Και Ιατρός κιόλας, άρα τα πιθανά σενάρια για σήμερα λιγοστεύουν.

Τζόνυ νομίζω μπορείς να καταλάβεις ότι έβαλες την βουλα στην καταδίκη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Άρα σήμερα έσωσε μάγισσα.
Οκ ο Τζόνι είναι σίγουρα μαφία. Υποθέτω ότι το έκαναν για να χασουμε το πλεονέκτημα στην ηχω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Πάει ο αγαπημένος μου! :cry_x:

Γιάννη, έφυγες. Το ξέρεις φαντάζομαι.

Ωραία, ας το δούμε όσο πιο θετικά γίνεται. Τι μας λέει αυτό για το ότι ξεφύγαμε τη δολοφονία σήμερα; Πόρνη; Μάγισσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά πρόκειται για παρεξήγησις! :giveup:

Δε διαβάζετε τι γράφω και θα σας μαλώσω :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ό,τι να 'ναι Γιάννη! Εξηγήσου να μη σε παρεξηγούμε τότε. Πω πω τι να σου πω πραγματικά!
Εχθές το είπα ότι πρέπει να φέρουμε πίσω τον ΣΚ! Το ένιωθα για κάποιο λόγο. Μάλλον επειδή ήταν ο Dr. Strange!

Aντίο για πάντα. Αναπαύσου εν ειρήνη! :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ε τώρα τι να πω. Είναι προφανές ότι σήμερα έκανε η μάγισσα τη δουλειά της :/: Να παίχτηκε μαλακία με πόρνη και μαφία δεν νομίζω. Ότι πω μπορεί να χρησιμοποιηθεί εναντίον μου οπότε θα πάω στην άκρη να κάτσω να αναλογιστώ τις πράξεις μου :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Γιάννη, είπες "να έπεσα τόσο έξω δεν παίζει". Ωραία, πες μας ξεκάθαρα τι περίμενες με αυτή σου την κίνηση. Πώς πίστευες ότι θα μας βοηθήσει;

Γιατί, ειλικρινά δε σε καταλαβαίνω. Και εχθές που με ρώτησες τι πιστεύω για τον ΣΚ, είχα πει να τον φέρουμε πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Νταξει εχω χάσει λίγο την μπάλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ναι, εγώ να δεις! Πραγματικά, ό,τι πιο άκυρο θα μπορούσε να συμβεί.

Αυτό δεν το κάνεις σε σίγουρο πολίτη! Αν δεν μας πει με επιχειρήματα τους λόγους που το έκανε, δε μένει παρά να φύγει. Εκτός κι αν δεν τον ενδιαφέρει γιατί έτσι έχει συνεννοηθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν έχει σημασία να μιλάμε για το παρελθόν. Ας επικεντρωθούμε στην Eileen.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δεν έχει σημασία να μιλάμε για το παρελθόν. Ας επικεντρωθούμε στην Eileen.
Ωραία, δηλαδή δεν σε ενδιαφέρει και να εξηγήσεις τι σήμαινε το "λέτε να έχω πέσει τόσο έξω;" Τι περίμενες; Ποια ήταν η λογική πίσω από την κίνησή σου. Ακόμη και χαζή να ήταν η σκέψη σου, είναι προτιμότερο από το να μη δίνεις καμία εξήγηση. Γιατί ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω. Βοήθησε και εμάς και τον εαυτό σου και γράψε 2 σειρές παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Μας δουλεύεις; Ακόμα συζητάμε για το αν έδωσε ή οχι ο Ντιουμ το μαφιόζο του που έγινε μια βδομάδα πριν και δε θα συζητήσουμε την άκυρη τυμβωρυχία σου που έγινε μισή ώρα πριν; Αχ κι είμαι απο κινητό και δεν μπορώ να σε κράξω όσο κι όπως θέλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σας έλεγα εξ αρχής ότι στην τετράδα σουκου, τσαρατσαφ, τασου και ικαριονα πιστευα οτι κρύβεται ένας μαφιόζος. Μια ότι δε είχαν καλή συννενόηση, μια ότι θεωρούσα ότι κάποιος μαφιόζος παίζει τον καλό... Τέλος πάντων, θέλω να δω τη συνέχεια. Οι μαφιόζοι έχουν μειονέκτημα έτσι και αλλιώς :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Γιάννη, με ποιον τρόπο πίστευες ότι εχθές έφυγαν μαζί ΣΚ και Γερμανίδα; Ποιο ήταν το σενάριό σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ΣουΚου μαφία που μπλοφάρουν σκοτώνοντας έναν δικό τους (και να τον φέρουν μετά όπως έκαναν με Himela) -> η μάγισσα μπερδεύτηκε και νόμιζε ότι είναι καλός και απλά δολοφόνησε την προφανή μαφιόζα Deutsch.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top