Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Αγόρι μου, έχεις σοβαρά προβλήματα έτσι;;; Τι περίμενες να γίνει;; Κι εσύ έλεγες για τριπλή κι εμείς προσπαθήσαμε να την κάνουμε. Ξεκόλλα λίγο την ζωή σου, γιατί τόσες μέρες μας λες 1000 πίπες και όποιος διαφωνεί μαζί σου είναι μαφία. Πόσες μέρες έλεγα για την Ντόιτς; Θυμάσαι;; Και να ήταν εδώ ο Δημήτρης, τι περίμενες να κάνει;; Και να είχαμε ψηφίσει όλοι τι θα γινόταν; Υπήρχε περίπτωση να προλάβει να παίξει κάποιος ααπ ή νεκροφάνεια σε δύο ποστ με διαφορά δευτερολέπτων;; Σύνελθε και συμμαζέψου λίγο. Στην τριπλή η δικιά σου αλλάγη γάμησε τις ισορροπίες, οπότε σταμάτα να κράζεις τους άλλους για κάτι που μας έπρηζες να κάνουμε όλη την εβδομάδα.



Κι εμείς κοιμόμασταν ελάχιστα φίλε, αλλά δεν βρίζαμε τους άλλους. Και σε ξαναρωτάω κι αν ήταν όλοι στο μοίρασμα τι; Εγώ δεν μπορούσα να κάνω απολύτως τίποτα. Κανένας δεν μπορούσε να κάνει απολύτως τίποτα. Ξέρεις τι μπορούσαμε να είχαμε κάνει; Να μην μαλώναμε σαν τους μαλάκες το μεγαλύτερο μέρος της προηγούμενης βδομάδας, αλλά είχες φαγωθεί να βγάλεις εμένα και την Έμιλυ μαφιόζους και έλεγες ό,τι ασυναρτησία σου κατέβαινε στο κεφάλι. Άντε κάτσε απάνω τώρα, κι εσύ κι όλοι μας.



Εσύ κόψε το τρολλ...


Ένα γενικό σχόλιο. Αυτό παιδιά είναι κίνηση endgame. Δεν θα πω τι πιστεύω ότι θα γίνει, γιατί περιμένω να δω μερικές εξελίξεις, αλλά έχω μια πολύ σοβαρή υποψία, ότι πλέον δεν γυρνάει, με δεδομένο ότι οι επόμενες δύο κινήσεις είναι αποκλειστικά στα χέρια της μαφίας. Αλλά τέτοια αποκάλυψη ρόλου, είναι δύσκολο να ανατραπεί, εκτός κι αν έχουν κάνει τραγικά λάθος εκτιμήσεις εκεί στην μαφία.

Τυπική ψήφος: Eileen

υπολογιζουν χωρις τον ξενοδοχο φιλε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Τόσο καιρό φωνάζω ότι είσαι αθώα, και το πιστεύω και έρχεσαι και λες αυτό μόνο.
Δύο προτάσεις, μια παράγραφο το γτ θα τις περιμένω.

Η αλήθεια είναι ότι πίστευα πως ήσουν αθώος όταν είδα πως με αθωωσες. Αλλά και αυτό το σενάριο με τις ψήφους προς σε εσένα από τον Wild boy στέκει, είναι κάτι που εφαρμόζεται γενικά για να κάνει η μαφία σήμα, θα μπορούσαν να είναι ένα σήμα. Όποτε δεν λέω ότι ειμαι σιγουρη για το ρόλο σου και δεν έχω χρόνο τώρα δυστυχώς αλλά αργοτερα θα δω άλλη μια τα ποστς των σίγουρων μαφιόζων μήπως εντοπίσω κάτι άλλο που θα μπορούσε να είναι σημα. Ξαναλέω ότι για εμενα υπάρχουν δυο ερωτηματικά, ο Johnny και ο Pol. O Johnny ετσι όπως παίζει δεν μπορεί να είναι στη μαφία, τα λόγια του θα ήταν πιο προσεγμένα και την ίδια στιγμή δεν μου φαίνεται ότι θέλει το καλό των πολιτών γιατί το παίζει ότι δεν καταλαβαίνει. Ο Pol από την άλλη έχω εξηγήσει ότι ετσι όπως γράφει, μου δίνει την εντύπωση ότι είναι στημένος ο λόγος του αν και δεν ξέρω αν η μαφία θα τον άφηνε να μιλάει τόσο ανοιχτά :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Αγόρι μου, έχεις σοβαρά προβλήματα έτσι;;; Τι περίμενες να γίνει;; Κι εσύ έλεγες για τριπλή κι εμείς προσπαθήσαμε να την κάνουμε. Ξεκόλλα λίγο την ζωή σου, γιατί τόσες μέρες μας λες 1000 πίπες και όποιος διαφωνεί μαζί σου είναι μαφία. Πόσες μέρες έλεγα για την Ντόιτς; Θυμάσαι;; Και να ήταν εδώ ο Δημήτρης, τι περίμενες να κάνει;; Και να είχαμε ψηφίσει όλοι τι θα γινόταν; Υπήρχε περίπτωση να προλάβει να παίξει κάποιος ααπ ή νεκροφάνεια σε δύο ποστ με διαφορά δευτερολέπτων;; Σύνελθε και συμμαζέψου λίγο. Στην τριπλή η δικιά σου αλλάγη γάμησε τις ισορροπίες, οπότε σταμάτα να κράζεις τους άλλους για κάτι που μας έπρηζες να κάνουμε όλη την εβδομάδα

Κι εμείς κοιμόμασταν ελάχιστα φίλε, αλλά δεν βρίζαμε τους άλλους. Και σε ξαναρωτάω κι αν ήταν όλοι στο μοίρασμα τι; Εγώ δεν μπορούσα να κάνω απολύτως τίποτα. Κανένας δεν μπορούσε να κάνει απολύτως τίποτα. Ξέρεις τι μπορούσαμε να είχαμε κάνει; Να μην μαλώναμε σαν τους μαλάκες το μεγαλύτερο μέρος της προηγούμενης βδομάδας, αλλά είχες φαγωθεί να βγάλεις εμένα και την Έμιλυ μαφιόζους και έλεγες ό,τι ασυναρτησία σου κατέβαινε στο κεφάλι. Άντε κάτσε απάνω τώρα, κι εσύ κι όλοι μας.

Λοιπόν απαντάω σύντομα γιατί επαναλαμβάνεις κι εσύ τα ίδια. Πρώτον δεν είπα για τριπλή ισοψηφία στην Eileen. Ήθελα να πάει διπλή τότε και μάλιστα είχα πει ότι προτιμούσα να βγει αυτή και όχι ο Σπυράκος. Ο Τάσος είχε πει για τριπλή και εγώ του είχα απαντήσει ότι δεν ξέρω αν συμφέρει. Μόνοι σας αποφασίσατε για τριπλή και έτσι σώθηκε. Όταν σε είδα λοιπόν να αφαιρείς την ψήφο σου απ' την Eileen θεώρησα ότι πρόδωσες και πήγες να τη σώσεις. Γι' αυτό της ξανάεριξα ψήφο για να πάει ξανά ισοψηφία. Δεύτερον, σταμάτα επιτέλους την καραμέλα με τις βρισιές. Πέρα απ' τον Dumenuke που τον είπα άχρηστο παίκτη δεν έβρισα κανέναν. Ειρωνευόμουν αρκετά, ήμουν επιθετικός σε κάποια post αλλά δεν έβρισα. Μπορεί να έχεις ρόλο με περισσότερες πληροφορίες από μένα, εγώ ξεκίνησα κυριολεκτικά απ' το μηδέν. Λογικό είναι να κάνω λάθος εκτιμήσεις. Τώρα το πόσες πίπες είπα θα φανεί στο τέλος ίσως όπου θα λυθούν και αρκετές άλλες απορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Λοιπόν απαντάω εδώ απευθυνόμενος σε όλους που ήδη είπαν ή θα πουν τα ίδια με σένα για να μη χρειάζεται να απαντάω στον καθένα.

Το πράγμα είναι αρκετά απλό. Όλοι έχουμε τις ζωές μας και υποχρεώσεις. Κανένας δεν λέει το αντίθετο. Όταν όμως κάποιος δηλώνει συμμετοχή για να παίξει, οφείλει να είναι παρόν τουλάχιστον στις σημαντικές στιγμές του παιχνιδιού. Αλλιώς να μη δηλώσει αν είναι να κρεμάσει τους άλλους. Κανείς δεν λέει να κάνουν όλοι αυτό που κάνω εγώ, να είμαι τον περισσότερο χρόνο μέσα να διαβάζω για το παιχνίδι. Αλλά τουλάχιστον στις σημαντικές στιγμές οφείλουν να είναι όλοι παρόντες και οφείλουν βέβαια όλοι να διαβάζουν για το παιχνίδι. Αλλιώς καθιστούν τον κόπο όσων ενδιαφέρονται, ανώφελο. Μου αρέσει πολύ το παλέρμο, ειδικά το live αλλά και το online, και αφιερώνω αρκετό χρόνο για να βγάλω κάνα συμπέρασμα. Ποιος ο λόγος να το κάνω όταν η πλειοψηφία των υπόλοιπων πολιτών δεν ενδιαφέρεται και δεν παρακολουθεί; Τσάμπα δεν πάει ο κόπος μου; Ναι παίζουμε για τη διασκέδαση αλλά παίζουμε και για να λύσουμε το αίνιγμα. Κι αν δεν συμβάλλουν όλοι σ' αυτό επειδή κάποιοι ξενερώνουν με τον ρόλο τους τότε ο κόπος όσων προσπαθούν να συμβάλλον πάει στράφι. Κι εγώ θα προτιμούσα άλλο ρόλο απ' αυτόν που έχω αλλά τι να κάνουμε; Αυτός ήρθε και αυτόν οφείλω να παίξω για να μην κρεμάσω τους υπόλοιπους. Έχω μια υποχρέωση απέναντι στους συμπαίκτες μου. Άλλοι ρόλοι μπορεί να σου προσφέρουν περισσότερα πράγματα. Αναγκαστικά θα κάνω λάθη, αναγκαστικά θα πέσω έξω σε εκτιμήσεις. Αλλά τουλάχιστον διαβάζω και παρακολουθώ το παιχνίδι προσπαθώντας να ανταποκριθώ για να μην κρεμάσω τους υπόλοιπους. Και νιώθω ότι όλος ο κόπος μου πηγαίνει στράφι. Στο κάτω κάτω δυο βδομάδες είναι. Ας θυσιάσουμε κάποια πράγματα λίγο για δυο βδομάδες. Αύριο θα πάω στο river party στην Καστοριά γιατί διοργανώνω ένα κυνήγι θησαυρού εκεί και θα έχουμε τρέξιμο με εγγραφές, στήσιμο του παιχνιδιού κλπ. Παρ' όλ' αυτά θα έπαιρνα μαζί μου το laptop για να παρακολουθώ το παιχνίδι και να μην αφήσω να συμβεί κάτι σε αθώους. Κι εγώ θα μπορούσα να πάω εκεί και να κάνω τη ζωάρα μου ξένοιαστος. Όμως δήλωσα συμμετοχή σε ένα παιχνίδι και οφείλω να ανταποκριθώ στις απαιτήσεις του. Ήξερα ότι θα χρειαζόταν να αφιερώσω χρόνο πριν δηλώσω και έχοντας γνώση αυτού δήλωσα συμμετοχή. Ε ας μην βγεις ρε φίλε για καφέ ένα κυριακάτικο βράδυ; Θα βγεις τα υπόλοιπα βράδια. Μην κρεμάς το παιχνίδι. Τώρα δεν θα πάρω το laptop μου γιατί ξενέρωσα με όλα. Νιώθω ότι όλος ο κόπος μου πήγε στράφι. Και με τις κινήσεις που είδα να γίνονται ανατράπηκαν πολλά και μπερδεύτηκαν πολλά. Πλέον δεν μπορώ να εμπιστευτώ κανέναν. Βγάλτε το υπόλοιπο παιχνίδι μόνοι σας. Εγώ ότι ήταν να προσφέρω προσπάθησα να το προσφέρω. Αν βρίσκω ίντερνετ απ' το κινητό μπορεί να μπαίνω να ψηφίζω για να μην πάρω απουσία μπας και μετά από καιρό θελήσω να ξαναπαίξω. Αλλιώς ας φύγω από απουσίες και ας μην μπορώ να παίξω στο επόμενο παιχνίδι. Ξενέρωσα απίστευτα.

Υ.Γ. Για να μην παρεξηγηθώ, όταν είπα στον Τάσο να μη σε φέρει πίσω και τον έκραξα που σε έφερε, δεν το έκανα ούτε γιατί σε υποτιμώ ως παίχτρια ούτε γιατί θεωρώ πως δεν έχεις ρόλο που ίσως να βοηθήσει. Το είπα επειδή δεν είχες κάρτες και οι πολίτες χρειάζεστε κάρτες.
και ξαναλεμε. δεν μπορουσαμε να κανουμε τιποτα. παιξανε ταυτοχρονα τις καρτες τους.
Η αλήθεια είναι ότι πίστευα πως ήσουν αθώος όταν είδα πως με αθωωσες. Αλλά και αυτό το σενάριο με τις ψήφους προς σε εσένα από τον Wild boy στέκει, είναι κάτι που εφαρμόζεται γενικά για να κάνει η μαφία σήμα, θα μπορούσαν να είναι ένα σήμα. Όποτε δεν λέω ότι ειμαι σιγουρη για το ρόλο σου και δεν έχω χρόνο τώρα δυστυχώς αλλά αργοτερα θα δω άλλη μια τα ποστς των σίγουρων μαφιόζων μήπως εντοπίσω κάτι άλλο που θα μπορούσε να είναι σημα. Ξαναλέω ότι για εμενα υπάρχουν δυο ερωτηματικά, ο Johnny και ο Pol. O Johnny ετσι όπως παίζει δεν μπορεί να είναι στη μαφία, τα λόγια του θα ήταν πιο προσεγμένα και την ίδια στιγμή δεν μου φαίνεται ότι θέλει το καλό των πολιτών γιατί το παίζει ότι δεν καταλαβαίνει. Ο Pol από την άλλη έχω εξηγήσει ότι ετσι όπως γράφει, μου δίνει την εντύπωση ότι είναι στημένος ο λόγος του αν και δεν ξέρω αν η μαφία θα τον άφηνε να μιλάει τόσο ανοιχτά :/:

τον εχουν βαλει σαν τον τρελο του χωριου ισως γιατι ειδαν οτι πετυχαινει με τον πολ γιατι τον αθωωσαν πολλοι για αυτο το στυλακι και του ειπαν παιξτο και συ τρελλαρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λοιπόν απαντάω σύντομα γιατί επαναλαμβάνεις κι εσύ τα ίδια. Πρώτον δεν είπα για τριπλή ισοψηφία στην Eileen. Ήθελα να πάει διπλή τότε και μάλιστα είχα πει ότι προτιμούσα να βγει αυτή και όχι ο Σπυράκος. Ο Τάσος είχε πει για τριπλή και εγώ του είχα απαντήσει ότι δεν ξέρω αν συμφέρει. Μόνοι σας αποφασίσατε για τριπλή και έτσι σώθηκε. Όταν σε είδα λοιπόν να αφαιρείς την ψήφο σου απ' την Eileen θεώρησα ότι πρόδωσες και πήγες να τη σώσεις. Γι' αυτό της ξανάεριξα ψήφο για να πάει ξανά ισοψηφία. Δεύτερον, σταμάτα επιτέλους την καραμέλα με τις βρισιές. Πέρα απ' τον Dumenuke που τον είπα άχρηστο παίκτη δεν έβρισα κανέναν. Ειρωνευόμουν αρκετά, ήμουν επιθετικός σε κάποια post αλλά δεν έβρισα. Μπορεί να έχεις ρόλο με περισσότερες πληροφορίες από μένα, εγώ ξεκίνησα κυριολεκτικά απ' το μηδέν. Λογικό είναι να κάνω λάθος εκτιμήσεις. Τώρα το πόσες πίπες είπα θα φανεί στο τέλος ίσως όπου θα λυθούν και αρκετές άλλες απορίες.

Απάντα όπως, θες δε με νοιάζει. Αλλά τσέκαρε δύο πράγματα. Ξεκίνησες ή δεν ξεκίνησες να κράζεις μόλις παίχτηκε η ΑΠ & η τυμβωρυχία; Ξεκίνησες. Ήταν σχήμα λόγου το βρίσιμο, αλλά δεν παύει αυτό που έκανες να είναι εντελώς αδικαιολόγητο. Άντε μπράβο, γιατί έχουμε αρχίσει να μπερδευόμαστε πολύ εδώ μέσα. Δεν είπα ότι δεν έχω πει κι εγώ πίπες, προφανώς και είπα. Απλώς δεν πήγα να βγω λάδι και να κράξω όλους τους άλλους, οκ; Επίσης για να μην ξεχνιόμαστε για την τριπλή, για τσέκαρε αυτό το ποστ να δω λίγο κάτι. Τι λέει;; Άντε μπράβο.
Όσο για την υπόλοιπη συμπεριφορά σου θα τα αναλύσουμε post game, I promise.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Σας διαβάζω απλά δεν πολυ-έγραφα εδώ γιατί γράφω κάτι άλλο και φεύγει όλη μου η ενέργεια εκεί -και όπως είπαμε έχω ήδη μείνει πίσω και τρέχω!

Νομίζω έχουν ξεκαθαρίσει αρκετά πράγματα. Methexys, welcome back! :)

Ψηφίζω Eileen, όπως ήταν αναμενόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Χαίρετε.
Βλέπω Σ/Κ υποτίθεται ειναι ήρεμα τα πράγματα, αλλά εδώ εχει γινει χαμος.
Μιας και δεν έχει δει τα πάντα, θελω να ρωτήσω, εφόσον βγάλαν τοσο ανοιχτα το Δημήτρη, λογικά θεωρούν ότι δε γίνεται να χασουν, πως γίνεται αυτό;
Θελω να πω ηδη παιχτηκε νεκροφανεια και υπάρχουν κι άλλες.
Έπειτα, στην πραγματικότητα τελικά, δεν βγάλαμε ουτε εναν ενοχο με τις ψηφοφοριες; Οσοι έχουν αποχώρησει ειναι 100% πολιτες;

edit: Δεν θα κάτσω καν να απαντήσω στις ξαφνικές κατηγορίες προς εμένα, σας εχει κανει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ η μαφία, αν ασχολούμαστε με το να αποδεικνυουμε την αθωότητα μας ΤΩΡΑ, παει τελειωσε το παιχνιδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Απάντα όπως, θες δε με νοιάζει. Αλλά τσέκαρε δύο πράγματα. Ξεκίνησες ή δεν ξεκίνησες να κράζεις μόλις παίχτηκε η ΑΠ & η τυμβωρυχία; Ξεκίνησες. Ήταν σχήμα λόγου το βρίσιμο, αλλά δεν παύει αυτό που έκανες να είναι εντελώς αδικαιολόγητο. Άντε μπράβο, γιατί έχουμε αρχίσει να μπερδευόμαστε πολύ εδώ μέσα. Δεν είπα ότι δεν έχω πει κι εγώ πίπες, προφανώς και είπα. Απλώς δεν πήγα να βγω λάδι και να κράξω όλους τους άλλους, οκ; Επίσης για να μην ξεχνιόμαστε για την τριπλή, για τσέκαρε αυτό το ποστ να δω λίγο κάτι. Τι λέει;; Άντε μπράβο.
Όσο για την υπόλοιπη συμπεριφορά σου θα τα αναλύσουμε post game, I promise.

Το κράξιμο σχετιζόταν με δύο πράγματα, το ένα είναι το ότι οι πολίτες κοιμόντουσαν (κάποιοι δεν έχουν μπει ακόμη να δουν τι έγινε) και το δεύτερο έχει σχέση με το ότι το παιχνίδι κρίνεται στις κάρτες και πάει ο Τάσος και σπαταλάει μια νεκροφάνεια για να φέρει πίσω έναν παίκτη χωρίς κάρτες. Τουλάχιστον ας την έφερνε πίσω πριν το μοίρασμα για να πάρει και κάρτα. Αν δεν είχε νεκροφάνεια και την πήρε τώρα έπρεπε να φέρει παίκτη με κάρτες. Απλή λογική. Ελπίζω να μην το αμφισβητείς αυτό που λέω. Και δεν προσπάθησα να βγω λάδι. Αν προσπαθούσα θα σε κατηγορούσα ακόμη. Παραδέχτηκα αρκετές φορές τα λάθη μου.

Στο post που βάζεις μιλούσα για 5-5-5. Όχι για 4-4-4. Σε είδα να βγάζεις την ψήφο σου από Eileen και θεώρησα πως πήγαινες να τη σώσεις. Αυτό με μπέρδεψε. Όταν κατάλαβα ότι πηγαίνατε για 4-4-4 ήταν αργά γιατί είχε ακυρώσει και τις ψήφους μου η Eileen και δεν μπορούσα να ξαναλλάξω.

Δεν με ενδιαφέρει το τι θα πεις για τη συμπεριφορά μου στο post game. Παίζω επιθετικό παιχνίδι γιατί με ενδιαφέρει να κερδίσω και να λύνω το αίνιγμα. Δεν μπορώ τις παθητικότητες. Θέλω να πιέζω παίχτες να μιλάνε, να εκτίθενται, να κάνουν λάθη λόγω της πίεσης. Εσύ παίζε όπως θες. Δεν σου είπε κανένας να ακολουθήσεις το δικό μου play. Άντε γιατί βαρέθηκα με αυτές τις παρατηρήσεις σας. Θαρρείς και υπάρχει μόνο ένας τρόπος να παιχτεί το παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ίσως το ότι έβγαλαν το Δημήτρη σημαίνει ότι κάτι δεν τους άρεσε στον τρόπο που σκεφτόταν. Πρέπει να δούμε από πιο κοντά τα τελευταία που έγραψε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ίσως το ότι έβγαλαν το Δημήτρη σημαίνει ότι κάτι δεν τους άρεσε στον τρόπο που σκεφτόταν. Πρέπει να δούμε από πιο κοντά τα τελευταία που έγραψε!

Οχι, δε νομίζω να δινεις ετσι 2 ξεκάθαρα μελη, αν δεν είσαι ιδιαίτερα σίγουρος οτι τελειωνει συντομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
να ξερετε πηραν ρισκο νομιζαν οτι ειναι η μαγισσα :) για αυτο σας λεω το ελουσαν. το βραδυ η μαγισσα κοπαναει ντοιτς που εχει παραπανω καρτες το πρωι ψηφιζουμε ειλιν αντιο μαφια
μην απελπιζεστε εκαναν μαλακια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Κι εγώ έτσι λέω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά σοβαρευτείτε, έχουμε ακόμα τρεις Ηχώ. (ή 4?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καλησπέρα! :redface:

Πραγματικά επαγιδεύθην αλλά τι να σας πω και να με πιστέψετε; :/:

Τυπική ψήφο για σήμερα δίνω στον Soukouu γιατί είναι συνασπισμένος με τη μαφία, και σας χαιρετώ για σήμερα γιατί το θέμα έγινε λίγο μπουρδελάκι και δεν μπορώ τις εντάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Καλησπέρα κι από μένα.:)
Μου έκανε πάντως τρομερή εντύπωση πως δεν με σχολιάσατε που δεν έγραψα σχεδόν καθόλου το Σ/Κ, παρ' όλο που είχα υποσχεθεί πως θα δω όλο το παιχνίδι από την αρχή και θα γράψω επικών διαστάσεων σεντόνι... Δεν σας έλειψα καθόλου;:P
Τέσπα, όπως είδα και λένε κι άλλα παιδιά, έχουμε κι άλλα πράγματα να κάνουμε, είναι Σαββατοκύριακο και ειδικά εγώ είχα και το πρόβλημα με τον ώμο.

Ρε συ Ικαρίωνα, μη με αθωώνεις 100% γιατί θα με φάνε μπαμπέσικα. ΄Ασε και μια αμφιβολία να αιωρείται, έτσι σαν καπνός από τσιγάρο ας πούμε...:hehe: Πάντως πλάκα πλάκα, το ότι την έχω βγάλει καθαρή μέχρι τώρα, κυρίως από ψηφοφορία δηλαδή, είναι απορίας άξιον.

Το θέμα το ξαναείδα λοιπόν (όχι όλο γιατί δεν πρόλαβα) αλλά τουλάχιστον κάποια σημεία που ήθελα, ψηφοφορίες και κάποια άλλα. Μου πάνε και στραβά τα πράγματα να πάρει η ευχή, για παράδειγμα ξεκίνησα να γράφω στις 7.30 περίπου και με πήρε τηλέφωνο η δικηγόρος μου και μου έλεγε διάφορα για μια ώρα...
Any way και πάμε παρακάτω. Εγώ λοιπόν να πω πως ναι μεν βασίζομαι στον δικό μου εγκέφαλο σε γενικές γραμμές, εδώ όμως επειδή δεν έχω μεγάλη πείρα και ακόμα ψάχνομαι με τα σκεπτικά που ακολουθείτε κάποιοι, βασίζομαι σε κάποιους που θεωρώ αθώους, χωρίς να σημαίνει πως δεν φιλτράρω τις απόψεις και τις θεωρίες τους. Για παράδειγμα παρ' όλο που έχω δει αρκετές φορές τα ποστ και του Wild Boy και του JKaradakov, αυτά που παρατήρησε ο Ικαρίωνας, δεν τα είδα, τα πέρασα στο ντούκου.:redface:
Είναι όμως αρκετά βάσιμη θεωρία και θα την επεξεργαστώ.
Της Μελανίας θέλω να της δώσω λίγη πίστωση χρόνου ακόμα, μια και εμφανίστηκε, μίλησε και είπε πως ετοιμάζει και ποστ. Ομολογώ πως δεν την είχα στη λίστα μου με τους πιθανούς μαφιόζους και ακόμα αμφιβάλω γι' αυτό. ΄Οπως και νάχει, θα περιμένω να δω τι έχει να πει, πάντως το κολπάκι που έκανε εγώ προσωπικά το έφαγα γι' αυτό και αθώωσα την methexys αν θυμάστε την επόμενη μέρα. Αυτό και σαν απάντηση στην αγαπηγή Βάσια και ελπίζω να μην μου κρατάει κακία, εδώ όμως είναι παιχνίδι και οι σχέσεις που έχουμε στην πραγματική ζωή δεν υφίστανται.
Βέβαια να πω και το άλλο, που είναι μεγάλο ελάττωμά μου, το ξέρω αλλά τι να κάνω που το έχω... Γενικά έχω την τάση να εκτιμώ ανθρώπους που γνωρίζω και δεν μπορώ εύκολα να τους υποπτευθώ για κακά πράγματα, παρ' όλο που ξέρω πως αυτό είναι παιχνίδι και δεν ισχύουν οι ίδιοι κανόνες. Είναι το τρωτό μου σημείο και γι' αυτό τις πρώτες μέρες επικεντρώθηκα περισσότερο σε αυτούς που δεν γνώριζα που φυσικά είναι και οι νέοι παίκτες μας. Τα είπα και ξαλάφρωσα και αμαρτία εξομολογουμένη, ουκ έτσιν αμαρτία.
Πάμε τώρα Eileen, αν και της είχα μεγάλο ερωτηματικό κι εκείνης, δεν ήμουν σίγουρη μέχρι σήμερα βέβαια που πλέον βεβαιώθηκα.:/:
΄Αλλος, πάμε στον Εμμανουήλ. Θα έλεγα κι εγώ να μην επανέλθει, όχι μόνο για το θέμα των κανόνων που κι εμένα με χαλάει μέχρι εκεί που δεν παίρνει, αλλά γιατί πιστεύω πως τον ρόλο του θα τον έχει καταλάβει κι η μαφία και δεν θα τον αφήσουν να μας βοηθήσει.
Και πάμε παρακάτω, aggelogiannos τον είχα και τον έχω ακόμα στους αθώους, παρ' όλο που πιστεύω πως δεν έχει σημαντικό ρόλο.
ComfortablySmug δεν μου κάθεται καλά, τον θεωρώ ύποπτο.
Deutsch... Lover, της είχα κι αυτής ερωτηματικό από καιρό, για την ακρίβεια από την αρχή αλλά πίστευα πως ήταν γιατί υποψιάζομαι πλέον τους πάντες. Και φυσικά απόψε έπεσα από τα σύννεφα, είχα δίκιο να έχω υποψίες από την αρχή...
Σπυράκος, κάποια στιγμή είχα πεισθεί για την ενοχή του, τα τελευταία όμως που συνέβησαν μετά την αποχώρησή του, με έκαναν κι εμένα να αλλάξω γνώμη και φυσικά εμπιστεύτηκα και κάποιους από σας που θεωρώ σίγουρους αθώους.
Αυτοί λοιπόν μέχρι στιγμής είναι οι Ικαρίωνας, χωρίς να μπορώ να πω πως έχω καταλάβει τον ρόλο του όπως άλλοι. Τάσος97 και tsarachaf, methexys εννοείται μια και μας ήρθε και πάλι και πιστεύω πως θα μας βοηθήσει αρκετά. Για την Himela ούτε κι εγώ είμαι σίγουρη, δολοφονήθηκε βέβαια πολύ νωρίς για μέλος μαφίας αλλά δεν μπορώ να πω πως τα ποστ της με βοηθούν σημαντικά γιατί έφυγε σε αρκετά πρώιμο σημείο του παιχνιδιού. Πάντως θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους να μην επανέλθει ακόμα, ας προσπαθήσουμε να σιγουρευτούμε περισσότερο.
Τον Dimitris S τον είχα για αθώο και τελικά ήταν. Emilouko, λογικά αθώα και ίσως και από τους λίγους που έχω νομίζω καταλάβει και ρόλο. Ο Johnny15 με μπερδεύει τα μάλα. ΄Ολα δείχνουν πως κάτι τρέχει αλλά πλέον έχουμε κάνει λάθος για τόσους που δεν παίρνω και όρκο. ΄Ισως τελικά να είναι αθώος κι αυτός.
Nefeli Graf, PolGR1509, Guest 278211 με μπερδεύουν και δεν μπορώ να καταλήξω. Ελπίζω οι υπόλοιποι να έχετε καλύτερη διορατικότητα από μένα... Και τέλος Ερις, λογικά αθώα.

Σ' αυτό το σημείο να ανοίξω μια παράνθεση για να εξηγήσω τι εννοούσα για τον Johnny15 μια και με ρώτησε και ο ίδιος, κάπως επιθετικά μπορώ να πω αλλά και η Ερις. ΄Οσοι λοιπόν είμαστε κάποια χρόνια στο site και γράφουμε τακτικά, έχουμε μια ιδέα για το πως εκφράζεται ο άλλος, για την σαφήνεια που διακρίνει τα λόγια του, για την ορθογραφία του και αρκετά άλλα. Ο αγαπητός Johnny15 όπως τον ήξερα μέχρι τώρα, μου φάνηκε ο ίδιος στις πρώτες μέρες και στα πρώτα του ποστ. Μετά όμως στην πορεία, έγινε αρκετά πιο σαφής και με μεγαλύτερη ικανότητα σκέψης απ' ότι θα περίμενα από νέο παίκτη του Παλέρμο. Σε συνδυασμό με κάποια πράγματα που έγραφε, τα οποία ίσως να ήταν και επειδή τα είχε πάρει που τον υποψιάζονταν κάποιοι και κάποιοι άλλοι τον είχαν για σίγουρο κακό ρόλο, με έκαναν να πιστεύω πως κάτι έτρεχε. Για να είμαι ειλικρινής, ακόμα το πιστεύω.



Το γεγονός ότι αυτός ο μπουμπουλέκος
΄Ελα βρε Ικαρίωνά μου, ας λείπουν οι χαρακτηρισμοί ακόμα κι αν δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό, μου μοιάζει όμως με άσχημο. Ας κρατήσουμε ένα επίπεδο.

Επισης αν μεσω σκαιπ συννενοουμασταν οσοι συννενοουμαστε και θελουμε το κακο σου, δεν θα το καναμε τοσο φανερα, αλλα πολυ πιο υπουλα οπως εκανε ο wild στον ιορδανη, και που και οι 2 ειναι εξαφανισμενοι προσπαθοντας να σκεφτουν τι θα κανουν :) το οτι εχουν εξαφανιστει ολοι τους χωρις ουτε μισο ποστ σημαινει οτι το ποστ του ικαριωνα τους ξαφνιασε.
Γι' αυτό δεν είμαι και τόσο σίγουρη, πιστεύω πως κάποιος από τους δυό θα έγραφε άμεσα. Δεν μπορεί από τόσα μέλη μαφίας να μην είχαν κάποιον, έστω και με βάρδιες να παρακολουθεί το παιχνίδι.:hmm:

Πόσο κλασσικά τελευταία λόγια Σπυράκου.
Θα έπρεπε να με βάζει σε σκέψεις; Το κρατάω αλλά και μία καλά μελετημένη μαφία μια χαρά μπορεί αν το δούλεψε για να μοιάζουν έτσι, εξάλλου τόσες ώρες έκανε να τα ανεβάσει.
Εδώ νομίζω πως γίνεσαι άδικος. Με τον Σπυράκο έχουμε παίξει μαζί σε άλλο ένα παιχνίδι και πάλι άργησε να γράψει τα τελευταία του λόγια. Το θυμάμαι γιατί περίμενα να γράψει για να του ρίξω τυμβωρυχία τότε.


Αλλά ξέρεις τι γιατί να μην βγώ και εγώ να πω ότι εσύ είσαι ο ΔΑ και η Deautsch ο μαφιόζος σου και όλα αυτά τα «εγώ μόνο με φιλογερμανούς μπορώ να συννενοηθώ» δεν είναι η στοιχωμυθεία του σηματός σας και πως το ότι η Deatsch σε ακολουθεί και δίνει της ψήφους της όπου της πει δεν είναι ο τρόπος της να πει στον ΔΑ ότι αυτά που κάνει είναι σωστά;
Αν το πάμε έτσι, ένα σωρό ανταλλαγές απόψεων θα μπορούσαν να θεωρηθούν σήματα με τον ίδιο τρόπο. ΄Οχι και πως είναι απίθανο δηλαδή να συμβεί κάποια στιγμή.

Παιδιά εγώ θα είμαι ψιλοαφκ αυτή τη στιγμή. Αν με χρειάζεστε οτιδήποτε, αύριο μετά τις 5 πριν την ψηφοφορία θα προσπαθήσω να συμμετέχω και να κάνω ό,τι μπορώ.
Τι σημαίνει ψιλοαφκ; :confused:

Deutsch, Eileen, Wild boy οι 3 σίγουροι μαφιόζοι, από εκεί και πέρα στη μαφία βάζω και την Claire, η οποία είχε καταενθουσιαστεί όταν έφυγα και μετά τα γύρισε και μας έλεγε ξέρετε, μάλλον βγάλατε μια αθώα μπλα μπλα. Επίσης ύποπτος ο Comfortably, που φυσικά μόλις είχε δει ότι ο DumeNuke έλεγε πως θα έπεφτε κάρτα από αθώο, έριξε κάρτα αμέσως, κάτι που άνετα μπορούσε να είχε γίνει για ξεκάρφωμα.
Για το πρώτο έχω γράψει παραπάνω, άλλο κάτι δεν μπορώ να πω. Μόνο πως καταλαβαίνω την πικρία σου γιατί έχω βρεθεί σ' αυτή τη θέση. Τουλάχιστον εσύ επανήλθες, εμένα δεν με επανέφερε κανένας τότε.
Στο δεύτερο θα πω πως είναι πολύ πιθανόν και ομολογώ πως δεν το είχα σκεφτεί.

Κλείνοντας να πω πως εγώ περνάω καλά, ακόμα και να βγω από αυτό το σημείο και μετά, το διασκέδασα όπως καμμιά άλλη φορά. Υπάρχουν σίγουρα ρόλοι σημαντικότεροι από τον δικό μου για να κρατήσετε στο παιχνίδι και μάλλον δεν σας βοηθάω αρκετά μέχρι στιγμής. Είναι που ακόμα νοιώθω πολύ μπερδεμένη ρε παιδιά και μην ξεχνάτε πως μόνο στη μαφία γνωρίζουν ο ένας τον άλλο, οι πολίτες όχι εκτός από τους συγκατοίκους. Θα μου πείτε σ' αυτό το σημείο θα έπρεπε να έχεις αναπτύξει κάποιες δικές σου θεωρίες και σκέψεις. Ελπίζω στο επόμενο να είμαι καλύτερη.

Και τέλος, μια και είδα πως πρέπει να ψηφίσουμε, άσχετα αν ακυρώθηκε η αυριανή ψηφοφορία, θα ψηφίσω κι εγώ για σήμερα Eileen.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Μισό λεπτό, γιατί ψηφίζουμε ενώ ακυρώθηκε η ψηφοφορία; Άρα ό,τι και να βγει δε θα μετράει και έτσι το τι ψήφο δίνει ο καθένας δεν μπορούμε να το υπολογίσουμε για να βγάλουμε συμπεράσματα.. Σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Μισό λεπτό, γιατί ψηφίζουμε ενώ ακυρώθηκε η ψηφοφορία; Άρα ό,τι και να βγει δε θα μετράει και έτσι το τι ψήφο δίνει ο καθένας δεν μπορούμε να το υπολογίσουμε για να βγάλουμε συμπεράσματα.. Σωστά;
Γιατί έγραψε η ΣΕ πως αν και ακυρώθηκε η ψηφοφορία, ψηφίζουμε για να πάρουμε παρουσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Aφού δε μετράει..

Ικαρίωνας!

:tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanouilmyrgia

Νεοφερμένος

Ο Emmanouilmyrgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
*συγγνωμη δεν κρατηθηκα αλλα πεθανα στα γελια με την ψηφο της ειρις μολις εμαθε οτι δεν μετραει* συνεχιστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top