Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Ψηφίζω ΤΑΣΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Αυτό ήταν λίγο γρήγορο...
Δημήτρη αποχωρείς από το παιχνίδι.
Η αυριανή ψηφοφορία ακυρώνεται. Ψηφίζετε όλοι τυπικά για να πάρουμε παρουσίες.

Deautsch... Lover
Αφού πρέπει να δώσουμε και παρουσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
και δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να νευριαζεις wtf ψηφισε μας εις τους ορχεις ημων wtf ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΕΔΡΙΑ ΤΩΝ ΗΠΑ χαλαρωσε λιγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
methexys welcome back! :D

Η αυριανή ψηφοφορία ακυρώνεται. Ψηφίζετε όλοι τυπικά για να πάρουμε παρουσίες.

Ψηφοφορία για Δευτέρα 31/7
  1. Claire Rentfield
  2. ComfortablySmug
  3. Deutsch... Lover
  4. Eileen
  5. Emilouko
  6. Ikarionas --> Jkaradakov
  7. JKaradakov
  8. Johnny15
  9. ~Melania~
  10. methexys
  11. PolGR1509
  12. Soukouu --> Eileen
  13. Guest 278211
  14. tsarachaf
  15. Wild_Boy
  16. Ερις
  17. Τάσος97

Ψήφοι
1 Eileen
1 Jkaradakov

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή
Himela - Δολοφονία 26/7
aggelogiannos - Δολοφονία 27/7
Nefeli Graf - Ψηφοφορία 27/7
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 28/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία
Dimitris S [Αλεξίσφαιρο Γιλέκο] - Άμεση Προφυλάκιση & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από methexys
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Soukouu
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός Ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Παίζει να εχεις μεγαλη ιδεα για το παιχνιδι. Θες να με ακουσεις ή με εχεις τοσο σιγουρη μαφιοζο; το ποστ που ετοιμαζω εδω και 100 ωρες θα το διαβασεις ή ουτε καν;

Δεν ακούω τίποτα. Είσαι δεν είσαι μαφιόζα εγώ είμαι με τους μαφιόζους τώρα.

οπως λοιπον τα φερε η ζωη (pun intended)



νεκροφανεια σε μεθεξυς να μαστε παραπανω πολιτες

Ενώ χρειαζόμαστε κάρτες πας και ρίχνεις νεκροφάνεια στη methexys. Στη methexys ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ κάρτες. Αντί να τη φωνάξεις τουλάχιστον νωρίτερα για να πάρει καμιά κάρτα τη φωνάζεις τώρα. Τσάμπα σπατάλη νεκροφάνειας. Καλύτερα να ρισκάρεις να φωνάξεις πίσω κάποιον που θα έχει κάρτες παρά έτσι. Ε τι παίζουμε ρε παιδιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
το οτι μπορει η δικη μου καρτα να μεινει ετσι στο χερι το σκεφτηκες; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ παρακολουθούσα το παιχνίδι τόσες μέρες, παιδιά πιστεύω ότι μπορώ να βοηθήσω και θα κάνω ο,τι μπορώ ετσι όπως ήρθαν τα πράγματα. Θα γράψω ποστ σε λίγο πριν παίξουν καμία προφυλάκιση παλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
το οτι μπορει η δικη μου καρτα να μεινει ετσι στο χερι το σκεφτηκες; :confused:

Γιατί να μείνει έτσι στο χέρι; Και οι υπόλοιποι πολίτες εδώ τι κάνουμε; Βασικά sorry οι υπόλοιποι πολίτες κοιμούνται. Έχεις δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ψήφος: Eileen

Παιδιά ετοιμάζομαι για έξω... Μη κάνετε χαμό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ψηφίζω Eileen.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
γιατι μπορει δολοφωνηθω/προφυλακιση/wtv ξερω γω; προτιμω να ειμαστε τουλαχιστον με παραπανω ατομα..

οι υπολοιποι δεν κοιμουνται απλα εχουμε και κατι που λεγεται ζωη. κι εγω σας αφηνω.. καλή διασκέδαση στους υπόλοιπους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
και δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να νευριαζεις wtf ψηφισε μας εις τους ορχεις ημων wtf ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΕΔΡΙΑ ΤΩΝ ΗΠΑ χαλαρωσε λιγο

Νευριάζω γιατί έχω ξοδέψει μερόνυχτα άγρυπνος μη γίνει τίποτα και όλοι οι υπόλοιποι κοιμάστε. Οκ έχετε κι άλλα πράγματα να κάνετε αλλά τουλάχιστον τις κρίσιμες ώρες του παιχνιδιού όπως το τέλος της ψηφοφορίας, το μοίρασμα νέων καρτών κλπ οφείλεται να είστε όλοι εδώ. Αλλιώς τι παίζουμε; Δεν έχει νόημα να κάθονται 2-3 να προσέχουν το παιχνίδι και οι άλλοι να το έχουν γραμμένο. Ή παίζουμε ή δεν παίζουμε. Έχουμε που έχουμε disadvantage επειδή οι μαφιόζοι επικοινωνούν μεταξύ τους, είστε και όλοι διασκορπισμένοι και φωνάζετε κιόλας σε αυτόν που προσπαθεί να σας συσπειρώσει. Άντε γεια.

γιατι μπορει δολοφωνηθω/προφυλακιση/wtv ξερω γω; προτιμω να ειμαστε τουλαχιστον με παραπανω ατομα..

οι υπολοιποι δεν κοιμουνται απλα εχουμε και κατι που λεγεται ζωη. κι εγω σας αφηνω.. καλή διασκέδαση στους υπόλοιπους

Αν δεν θέλεις να σου μείνει στο χέρι ρίξτην τουλάχιστον σε κάποιον που έχει κάρτες εφόσον χρειαζόμαστε κάρτες. Τι τη ρίχνεις στη methexys; Eγώ εγκαταλείπω. Καλή συνέχεια σε όσους συνεχίσουν το παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
. . . .
για οποιον δεν πιστευε οτι γερμανιδα και ειλιν ειναι μαφια..
ευχαριστουμε που παιξατε.
και που μας γραψατε οταν ειπαμε να βγει ειλιν και οχι σπυρακος.
αυτα.
καληνυχτα σας.
ικαριωνα τωρα θα την πηρε την καρτα ο τασος ηρεμησε. για αυτο δεν την επαιξε πριν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά εγώ θα είμαι ψιλοαφκ αυτή τη στιγμή. Αν με χρειάζεστε οτιδήποτε, αύριο μετά τις 5 πριν την ψηφοφορία θα προσπαθήσω να συμμετέχω και να κάνω ό,τι μπορώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ψηφίζω Eileen προς το παρόν και εγω, αν και για να βλεπω την Deutsch να την ψηφίζει, μαλλον κάτι ετοιμάζουν.

Βρε Ικαρίονα μην το παίρνεις τόσο στραβα, μερικοί ίσως έχουν υποχρεώσεις που δεν μπορούν να παραμελήσουν... Ένα παιχνίδι παίζουμε να περάσουμε καλά, αν είναι να χαλιόμαστε για τέτοια θέματα δεν αξίζει. Και αν είναι να το παρατησουμε ετσι οκ, ενταξει, ας μην γράφουμε τίποτα τότε, να περιμένουμε να διώξουν άλλους δυο από εμας και μια χαρα. Ε ας μην ξενερώνουμε έτσι τώρα.

Τέλος πάντων,προειδοποιώ ότι δεν θα βάλω παραθέσεις γιατί βιάζομαι. Αν θέλετε το κάνω αργότερα. Deutsch, Eileen, Wild boy οι 3 σίγουροι μαφιόζοι, από εκεί και πέρα στη μαφία βάζω και την Claire, η οποία είχε καταενθουσιαστεί όταν έφυγα και μετά τα γύρισε και μας έλεγε ξέρετε, μάλλον βγάλατε μια αθώα μπλα μπλα. Επίσης ύποπτος ο Comfortably, που φυσικά μόλις είχε δει ότι ο DumeNuke έλεγε πως θα έπεφτε κάρτα από αθώο, έριξε κάρτα αμέσως, κάτι που άνετα μπορούσε να είχε γίνει για ξεκάρφωμα. Ερις και Guest 278211 επίσης ύποπτες γιατί δεν γράφουν καθόλου και ίσως ήθελαν να περάσουν έτσι και μένει ένας ακομα.
Ο Johnny δεν είναι μαφιόζος σίγουρα, μην μπείτε καν στον κόπο να τον ψηφίσετε γιατί θα τον βγάλουμε τζάμπα. Πιθανόν να είναι η πόρνη.
Ο Ικαρίονας ομολογώ ότι με ειχε μπερδέψει ΠΑΡΑ πολύ γιατί ενώ με είχε πείσει στην αρχή, μετά τα έβαζε με άτομα που στα μάτια μου φαινομενικά ήταν αθώοι και είχα μπερδευτεί. Αλλά επιτέλους κατάλαβε ότι η περίφημη λίστα του DumeNuke έλεγε ασυναρτησίες. Το γιατί θα το μάθουμε στο post game. Ωστόσο, Ικαρίονα, μην είσαι σίγουρος ότι έχεις πέσει μεσα στους ρόλους που νομίζεις ότι έχουν οι άλλοι, είτε αυτοί που είναι μέσα, είτε αυτοί που έχουν φύγει. Θα πρέπει να ξαναδείς κάποια πράγματα, μην το ξεχνάς αυτό. Βέβαια το σενάριο με τον Ιορδάνη ως ΔΑ στέκει, και βλέποντας τις ψήφους του ναι, θεωρώ ότι έχει κακό ρόλο.
Ο Pol με έχει μπερδέψει απίστευτα γιατί δεν ειναι δυνατόν ρε φίλε να είναι ΤΟΣΟ κολλημένος ότι ανήκω στη μαφία. Ένας πολίτης δεν θα είχε περισσότερες αμφιβολίες; Και όπως είχε πει κάποιος ότι τα λόγια μου φαίνονταν προμελετημένα, έτσι μου φαίνονται και εμένα τα λόγια του Pol.
Όσο για τη Μελανια, γιατί να πει ότι είμαι αθώα; Το παιχνίδι ήταν σε μια φάση όπου όλοι ήσασταν σίγουροι για το ότι ανήκω στη μαφία , και μόνο η Μελανια βγήκε και είπε ότι κάνατε λάθος και διώξατε μια αθώα (και ο Ιορδάνης βέβαια αν θυμάμαι καλά...) Και από εκεί ξεκίνησαν οι υποψίες σας ότι είναι μαφιόζα. Μια μαφιόζα γιατί να βγει να με στηρίξει έτσι, τη στιγμή που ήσασταν όλοι σίγουροι για το ότι ήμουν ένοχη; Για να φύγει και αυτή μια ώρα νωρίτερα; :hmm: Μου φαίνεται κάπως περίεργο. Βέβαια από την άλλη θα μου πείτε ότι ίσως έμπαιναν στον κόπο να δείξουν ότι ήμουν αθώα ώστε να βγει η Μελανια αθωα στα μάτια σας κτλ κτλ αλλά μου φαίνεται κάπως παρατραβηγμένο αυτό. Ή ίσως να υποδυόταν κάποιο ρόλο επίτηδες.
tldr; Aπλά μην μπείτε στον κόπο να ψηφίσετε Johnny γιατί είχα δει ότι είχε γίνει ολόκληρο θέμα σχετικά με το αν είναι μαφιόζος ή όχι. Ας διώξουμε κάποιον από τους άλλους (και όχι τον Τάσο, αφήστε τον εκεί που είναι προς το παρόν). Και Iκαριονα πρέπει να αναθεωρήσεις λίγο για τους ρόλους των άλλων. Εγώ θα βγω σε λίγο αλλά θα παρακολουθώ το θέμα γενικά. Και μην ξενερώνετε αμέσως ρε παιδιά, αλλιώς το online game και αλλιώς να παίζεις ζωντανά. Όλοι έχουμε υποχρεώσεις, ας μην κάνουμε έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Βέβαια το σενάριο με τον Ιορδάνη ως ΔΑ στέκει, και βλέποντας τις ψήφους του ναι, θεωρώ ότι έχει κακό ρόλο.
Τόσο καιρό φωνάζω ότι είσαι αθώα, και το πιστεύω και έρχεσαι και λες αυτό μόνο.
Δύο προτάσεις, μια παράγραφο το γτ θα τις περιμένω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πού ήσουν εσύ Τάσο; Κοιμόσουν όλες αυτές τις μέρες. Ξαφνικά πετάχτηκες τώρα για να κάνεις τι; Όλοι οι πολίτες κοιμόσασταν. Πήγατε και αλλάξατε ψήφους για τριπλή ενώ είχαμε πει να πάει διπλή και τη γλίτωσε η Εileen. Το χάσαμε αυτό το παιχνίδι. Όσο για το ότι τον έβγαλαν καλά να πάθει. Να ήταν εδώ αυτή την κρίσιμη στιγμή. Του είπα να ψηφίσει κιόλας. Δεν το έκανε. Άντε γεια. Μετά φταίω εγώ που προσπαθώ να συσπειρώσω τους πολίτες, οι οποίοι κοιμούνται. Άντε γεια. Σε τέτοιες κρίσιμες στιγμές του παιχνιδιού οφείλουν όλοι να είναι παρόντες. Εγώ από δω και στο εξής παίζω μαζί με τους μαφιόζους. Θα ψηφίζω μόνο αθώους. Δεν πρόκειται να ψηφίσω Eileen, Wild Boy, Karadakov, Deutsch Lover, Μελανία και όποιον άλλο είναι μαζί του. Θα ψηφίζω εσένα και τον tsarachaf μέχρι να σας βγάλουν. Εγκαταλείπω το παιχνίδι των αθώων.

Αγόρι μου, έχεις σοβαρά προβλήματα έτσι;;; Τι περίμενες να γίνει;; Κι εσύ έλεγες για τριπλή κι εμείς προσπαθήσαμε να την κάνουμε. Ξεκόλλα λίγο την ζωή σου, γιατί τόσες μέρες μας λες 1000 πίπες και όποιος διαφωνεί μαζί σου είναι μαφία. Πόσες μέρες έλεγα για την Ντόιτς; Θυμάσαι;; Και να ήταν εδώ ο Δημήτρης, τι περίμενες να κάνει;; Και να είχαμε ψηφίσει όλοι τι θα γινόταν; Υπήρχε περίπτωση να προλάβει να παίξει κάποιος ααπ ή νεκροφάνεια σε δύο ποστ με διαφορά δευτερολέπτων;; Σύνελθε και συμμαζέψου λίγο. Στην τριπλή η δικιά σου αλλάγη γάμησε τις ισορροπίες, οπότε σταμάτα να κράζεις τους άλλους για κάτι που μας έπρηζες να κάνουμε όλη την εβδομάδα.

Νευριάζω γιατί έχω ξοδέψει μερόνυχτα άγρυπνος μη γίνει τίποτα και όλοι οι υπόλοιποι κοιμάστε. Οκ έχετε κι άλλα πράγματα να κάνετε αλλά τουλάχιστον τις κρίσιμες ώρες του παιχνιδιού όπως το τέλος της ψηφοφορίας, το μοίρασμα νέων καρτών κλπ οφείλεται να είστε όλοι εδώ. Αλλιώς τι παίζουμε; Δεν έχει νόημα να κάθονται 2-3 να προσέχουν το παιχνίδι και οι άλλοι να το έχουν γραμμένο. Ή παίζουμε ή δεν παίζουμε. Έχουμε που έχουμε disadvantage επειδή οι μαφιόζοι επικοινωνούν μεταξύ τους, είστε και όλοι διασκορπισμένοι και φωνάζετε κιόλας σε αυτόν που προσπαθεί να σας συσπειρώσει. Άντε γεια.

Κι εμείς κοιμόμασταν ελάχιστα φίλε, αλλά δεν βρίζαμε τους άλλους. Και σε ξαναρωτάω κι αν ήταν όλοι στο μοίρασμα τι; Εγώ δεν μπορούσα να κάνω απολύτως τίποτα. Κανένας δεν μπορούσε να κάνει απολύτως τίποτα. Ξέρεις τι μπορούσαμε να είχαμε κάνει; Να μην μαλώναμε σαν τους μαλάκες το μεγαλύτερο μέρος της προηγούμενης βδομάδας, αλλά είχες φαγωθεί να βγάλεις εμένα και την Έμιλυ μαφιόζους και έλεγες ό,τι ασυναρτησία σου κατέβαινε στο κεφάλι. Άντε κάτσε απάνω τώρα, κι εσύ κι όλοι μας.

Παιδιά εγώ θα είμαι ψιλοαφκ αυτή τη στιγμή. Αν με χρειάζεστε οτιδήποτε, αύριο μετά τις 5 πριν την ψηφοφορία θα προσπαθήσω να συμμετέχω και να κάνω ό,τι μπορώ.

Εσύ κόψε το τρολλ...


Ένα γενικό σχόλιο. Αυτό παιδιά είναι κίνηση endgame. Δεν θα πω τι πιστεύω ότι θα γίνει, γιατί περιμένω να δω μερικές εξελίξεις, αλλά έχω μια πολύ σοβαρή υποψία, ότι πλέον δεν γυρνάει, με δεδομένο ότι οι επόμενες δύο κινήσεις είναι αποκλειστικά στα χέρια της μαφίας. Αλλά τέτοια αποκάλυψη ρόλου, είναι δύσκολο να ανατραπεί, εκτός κι αν έχουν κάνει τραγικά λάθος εκτιμήσεις εκεί στην μαφία.

Τυπική ψήφος: Eileen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Παιδιά εγώ θα είμαι ψιλοαφκ αυτή τη στιγμή. Αν με χρειάζεστε οτιδήποτε, αύριο μετά τις 5 πριν την ψηφοφορία θα προσπαθήσω να συμμετέχω και να κάνω ό,τι μπορώ.
λες και εχει σημασια
Ψηφίζω Eileen προς το παρόν και εγω, αν και για να βλεπω την Deutsch να την ψηφίζει, μαλλον κάτι ετοιμάζουν.

Βρε Ικαρίονα μην το παίρνεις τόσο στραβα, μερικοί ίσως έχουν υποχρεώσεις που δεν μπορούν να παραμελήσουν... Ένα παιχνίδι παίζουμε να περάσουμε καλά, αν είναι να χαλιόμαστε για τέτοια θέματα δεν αξίζει. Και αν είναι να το παρατησουμε ετσι οκ, ενταξει, ας μην γράφουμε τίποτα τότε, να περιμένουμε να διώξουν άλλους δυο από εμας και μια χαρα. Ε ας μην ξενερώνουμε έτσι τώρα.

Τέλος πάντων,προειδοποιώ ότι δεν θα βάλω παραθέσεις γιατί βιάζομαι. Αν θέλετε το κάνω αργότερα. Deutsch, Eileen, Wild boy οι 3 σίγουροι μαφιόζοι, από εκεί και πέρα στη μαφία βάζω και την Claire, η οποία είχε καταενθουσιαστεί όταν έφυγα και μετά τα γύρισε και μας έλεγε ξέρετε, μάλλον βγάλατε μια αθώα μπλα μπλα. Επίσης ύποπτος ο Comfortably, που φυσικά μόλις είχε δει ότι ο DumeNuke έλεγε πως θα έπεφτε κάρτα από αθώο, έριξε κάρτα αμέσως, κάτι που άνετα μπορούσε να είχε γίνει για ξεκάρφωμα. Ερις και Guest 278211 επίσης ύποπτες γιατί δεν γράφουν καθόλου και ίσως ήθελαν να περάσουν έτσι και μένει ένας ακομα.
Ο Johnny δεν είναι μαφιόζος σίγουρα, μην μπείτε καν στον κόπο να τον ψηφίσετε γιατί θα τον βγάλουμε τζάμπα. Πιθανόν να είναι η πόρνη.
Ο Ικαρίονας ομολογώ ότι με ειχε μπερδέψει ΠΑΡΑ πολύ γιατί ενώ με είχε πείσει στην αρχή, μετά τα έβαζε με άτομα που στα μάτια μου φαινομενικά ήταν αθώοι και είχα μπερδευτεί. Αλλά επιτέλους κατάλαβε ότι η περίφημη λίστα του DumeNuke έλεγε ασυναρτησίες. Το γιατί θα το μάθουμε στο post game. Ωστόσο, Ικαρίονα, μην είσαι σίγουρος ότι έχεις πέσει μεσα στους ρόλους που νομίζεις ότι έχουν οι άλλοι, είτε αυτοί που είναι μέσα, είτε αυτοί που έχουν φύγει. Θα πρέπει να ξαναδείς κάποια πράγματα, μην το ξεχνάς αυτό. Βέβαια το σενάριο με τον Ιορδάνη ως ΔΑ στέκει, και βλέποντας τις ψήφους του ναι, θεωρώ ότι έχει κακό ρόλο.
Ο Pol με έχει μπερδέψει απίστευτα γιατί δεν ειναι δυνατόν ρε φίλε να είναι ΤΟΣΟ κολλημένος ότι ανήκω στη μαφία. Ένας πολίτης δεν θα είχε περισσότερες αμφιβολίες; Και όπως είχε πει κάποιος ότι τα λόγια μου φαίνονταν προμελετημένα, έτσι μου φαίνονται και εμένα τα λόγια του Pol.
Όσο για τη Μελανια, γιατί να πει ότι είμαι αθώα; Το παιχνίδι ήταν σε μια φάση όπου όλοι ήσασταν σίγουροι για το ότι ανήκω στη μαφία , και μόνο η Μελανια βγήκε και είπε ότι κάνατε λάθος και διώξατε μια αθώα (και ο Ιορδάνης βέβαια αν θυμάμαι καλά...) Και από εκεί ξεκίνησαν οι υποψίες σας ότι είναι μαφιόζα. Μια μαφιόζα γιατί να βγει να με στηρίξει έτσι, τη στιγμή που ήσασταν όλοι σίγουροι για το ότι ήμουν ένοχη; Για να φύγει και αυτή μια ώρα νωρίτερα; :hmm: Μου φαίνεται κάπως περίεργο. Βέβαια από την άλλη θα μου πείτε ότι ίσως έμπαιναν στον κόπο να δείξουν ότι ήμουν αθώα ώστε να βγει η Μελανια αθωα στα μάτια σας κτλ κτλ αλλά μου φαίνεται κάπως παρατραβηγμένο αυτό. Ή ίσως να υποδυόταν κάποιο ρόλο επίτηδες.
tldr; Aπλά μην μπείτε στον κόπο να ψηφίσετε Johnny γιατί είχα δει ότι είχε γίνει ολόκληρο θέμα σχετικά με το αν είναι μαφιόζος ή όχι. Ας διώξουμε κάποιον από τους άλλους (και όχι τον Τάσο, αφήστε τον εκεί που είναι προς το παρόν). Και Iκαριονα πρέπει να αναθεωρήσεις λίγο για τους ρόλους των άλλων. Εγώ θα βγω σε λίγο αλλά θα παρακολουθώ το θέμα γενικά. Και μην ξενερώνετε αμέσως ρε παιδιά, αλλιώς το online game και αλλιώς να παίζεις ζωντανά. Όλοι έχουμε υποχρεώσεις, ας μην κάνουμε έτσι...
ξαναλεω τι σημασια εχει το τι ψηφιζουμε? αφου αποκλειστηκε αυτη η ψηφοφορια.
Τόσο καιρό φωνάζω ότι είσαι αθώα, και το πιστεύω και έρχεσαι και λες αυτό μόνο.
Δύο προτάσεις, μια παράγραφο το γτ θα τις περιμένω.

γιατι να μη πεις οτι ειναι αθωα αν εισαι κακος? ντεν καταλαβαινω το σκεφτικο σου φιλε
αν και τζαμπα αναλωνομαι παραπανω. κανονικα χωρις να μιλαμε οι 2 επομενες ψηφοφοριες πρεπει να ειναι αυτοματες σε σενα ειλιν ντοιτς γουαιλντ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Βρε Ικαρίονα μην το παίρνεις τόσο στραβα, μερικοί ίσως έχουν υποχρεώσεις που δεν μπορούν να παραμελήσουν... Ένα παιχνίδι παίζουμε να περάσουμε καλά, αν είναι να χαλιόμαστε για τέτοια θέματα δεν αξίζει. Και αν είναι να το παρατησουμε ετσι οκ, ενταξει, ας μην γράφουμε τίποτα τότε, να περιμένουμε να διώξουν άλλους δυο από εμας και μια χαρα. Ε ας μην ξενερώνουμε έτσι τώρα.
Και μην ξενερώνετε αμέσως ρε παιδιά, αλλιώς το online game και αλλιώς να παίζεις ζωντανά. Όλοι έχουμε υποχρεώσεις, ας μην κάνουμε έτσι...

Λοιπόν απαντάω εδώ απευθυνόμενος σε όλους που ήδη είπαν ή θα πουν τα ίδια με σένα για να μη χρειάζεται να απαντάω στον καθένα.

Το πράγμα είναι αρκετά απλό. Όλοι έχουμε τις ζωές μας και υποχρεώσεις. Κανένας δεν λέει το αντίθετο. Όταν όμως κάποιος δηλώνει συμμετοχή για να παίξει, οφείλει να είναι παρόν τουλάχιστον στις σημαντικές στιγμές του παιχνιδιού. Αλλιώς να μη δηλώσει αν είναι να κρεμάσει τους άλλους. Κανείς δεν λέει να κάνουν όλοι αυτό που κάνω εγώ, να είμαι τον περισσότερο χρόνο μέσα να διαβάζω για το παιχνίδι. Αλλά τουλάχιστον στις σημαντικές στιγμές οφείλουν να είναι όλοι παρόντες και οφείλουν βέβαια όλοι να διαβάζουν για το παιχνίδι. Αλλιώς καθιστούν τον κόπο όσων ενδιαφέρονται, ανώφελο. Μου αρέσει πολύ το παλέρμο, ειδικά το live αλλά και το online, και αφιερώνω αρκετό χρόνο για να βγάλω κάνα συμπέρασμα. Ποιος ο λόγος να το κάνω όταν η πλειοψηφία των υπόλοιπων πολιτών δεν ενδιαφέρεται και δεν παρακολουθεί; Τσάμπα δεν πάει ο κόπος μου; Ναι παίζουμε για τη διασκέδαση αλλά παίζουμε και για να λύσουμε το αίνιγμα. Κι αν δεν συμβάλλουν όλοι σ' αυτό επειδή κάποιοι ξενερώνουν με τον ρόλο τους τότε ο κόπος όσων προσπαθούν να συμβάλλουν πάει στράφι. Κι εγώ θα προτιμούσα άλλο ρόλο απ' αυτόν που έχω αλλά τι να κάνουμε; Αυτός ήρθε και αυτόν οφείλω να παίξω για να μην κρεμάσω τους υπόλοιπους. Έχω μια υποχρέωση απέναντι στους συμπαίκτες μου. Άλλοι ρόλοι μπορεί να σου προσφέρουν περισσότερα πράγματα. Αναγκαστικά θα κάνω λάθη, αναγκαστικά θα πέσω έξω σε εκτιμήσεις. Αλλά τουλάχιστον διαβάζω και παρακολουθώ το παιχνίδι προσπαθώντας να ανταποκριθώ για να μην κρεμάσω τους υπόλοιπους. Και νιώθω ότι όλος ο κόπος μου πηγαίνει στράφι. Στο κάτω κάτω δυο βδομάδες είναι. Ας θυσιάσουμε κάποια πράγματα λίγο για δυο βδομάδες. Αύριο θα πάω στο river party στην Καστοριά γιατί διοργανώνω ένα κυνήγι θησαυρού εκεί και θα έχουμε τρέξιμο με εγγραφές, στήσιμο του παιχνιδιού κλπ. Παρ' όλ' αυτά θα έπαιρνα μαζί μου το laptop για να παρακολουθώ το παιχνίδι και να μην αφήσω να συμβεί κάτι σε αθώους. Κι εγώ θα μπορούσα να πάω εκεί και να κάνω τη ζωάρα μου ξέγνοιαστος απολαμβάνοντας μπύρες δίπλα στο ποτάμι αφήνοντας τους άλλους να ψάχνουν μόνοι τους για το παιχνίδι. Όμως δήλωσα συμμετοχή σε ένα παιχνίδι και οφείλω να ανταποκριθώ στις απαιτήσεις του. Ήξερα ότι θα χρειαζόταν να αφιερώσω χρόνο πριν δηλώσω και έχοντας γνώση αυτού δήλωσα συμμετοχή. Ε ας μην βγεις ρε φίλε για καφέ ένα κυριακάτικο βράδυ. Θα βγεις τα υπόλοιπα βράδια. Μην κρεμάς το παιχνίδι. Τώρα δεν θα πάρω το laptop μου γιατί ξενέρωσα με όλα. Νιώθω ότι όλος ο κόπος μου πήγε στράφι. Και με τις κινήσεις που είδα να γίνονται ανατράπηκαν πολλά και μπερδεύτηκαν πολλά. Πλέον δεν μπορώ να εμπιστευτώ κανέναν. Βγάλτε το υπόλοιπο παιχνίδι μόνοι σας. Εγώ ότι ήταν να προσφέρω προσπάθησα να το προσφέρω. Αν βρίσκω ίντερνετ απ' το κινητό μπορεί να μπαίνω να ψηφίζω για να μην πάρω απουσία μπας και μετά από καιρό θελήσω να ξαναπαίξω. Αλλιώς ας φύγω από απουσίες και ας μην μπορώ να παίξω στο επόμενο παιχνίδι. Ξενέρωσα απίστευτα.

Υ.Γ. Για να μην παρεξηγηθώ, όταν είπα στον Τάσο να μη σε φέρει πίσω και τον έκραξα που σε έφερε, δεν το έκανα ούτε γιατί σε υποτιμώ ως παίχτρια ούτε γιατί θεωρώ πως δεν έχεις ρόλο που ίσως να βοηθήσει. Το είπα επειδή δεν είχες κάρτες και οι πολίτες χρειάζεστε κάρτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top