Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Χαχαχ γελάω καλέ μου φίλε. Πρώτον δεν ξέρεις αν έβγαλα κακό ρόλο. Δεύτερον, κατηγορούσα όλο αυτό το διάστημα tsarachaf και Emilouko και είχα πει για τον Pol ότι δεν είμαι σίγουρος και ότι δεν θα ασχοληθώ μαζί του προς το παρόν. Οπότε μην γυρνάς τώρα σ' αυτά που έλεγα για τον Pol όταν είπα ο ίδιος ότι θέλω να επικεντρωθώ σε άλλα άτομα. Τρίτον, ήμουν διατεθειμένος σ' αυτή την ψηφοφορία να βγάλω τον tsarachaf. Toν είχα ψηφίσει από το χτεσινό βράδυ μετά την ψηφοφορία. Κανείς σας δεν με ακολούθησε. Ψηφίσατε ό,τι να 'ναι ενώ σας έλεγα ότι είμαι σίγουρος για άλλα άτομα. Καλά να πάθετε λοιπόν. Μην έχεις το θράσος να με κατηγορείς για κακό ρόλο. Από τα άτομα που έχω κατηγορήσει δεν έχει αποδειχτεί κανένα αθώο. Είχα ψηφίσει Nefeli, εσένα, Emilouko και tsarachaf. Αυτές ήταν οι ψήφοι μου. Δεν φανερώθηκε ο ρόλος κανενός από σας για να λες τόσο εύκολα ότι κατηγορώ αθώους. Τον Dume δεν τον είχα ψηφίσει. Ήθελα να πάτε ισοβαθμία και είχα πει πως ήθελα να φύγεις πρώτος εσύ. Επίσης, μην στρέφεις το βλέμμα πάλι προς εμένα που έχω αθωωθεί από αρκετά άτομα. Σε κατηγόρησαν κι άλλοι. Κι ελπίζω να σε ψηφίσουν. Έπρεπε να αλλάξεις ψήφο για να πάει ισοβαθμία. Εκεί καρφώθηκες. Δεν το έκανες ενώ μόνος σου είπες ότι ήθελες ισοβαθμία και ύστερα έκανες την πάπια σαν να μην καταλαβαίνεις το πολύ απλό, ότι δεν χρειάζεται σε μια ψηφοφορία 7-6 να προσθέσει κάποιος μια ψήφο σε αυτόν που έχει 6 για να πάμε ισοβαθμία. Αρκεί να αλλάξει την ψήφο του σε ένα άκυρο άτομο κάποιος που βρίσκεται στο 7. Πρέπει να φύγεις άμεσα να ξεμπερδεύουμε. Όταν κάνουν την πάπια και παίζουν με τη νοημοσύνη μας εκνευρίζομαι. Αν δεν έκανες το συγκεκριμένο λάθος εγώ πάλι tsarachaf ή Emilouko θα ψήφιζα.

ΜΑ ΙΣΟΨΗΦΙΑ ΒΓΗΚΕ. Α καλά, αν δεν δουν το παιχνιδάκι σας οι πολίτες αξίζει που θα χάσουμε. Περίμενα να δω αν θα αλλάξει ψήφο η Νεφέλη για να την αλλάξω. Τελικά δεν την άλλαξε και ΚΑΛΑ εκανα που δεν την άλλαξα. Εσύ πιάστηκες από αυτό και με κατηγορείς. Αν την άλλαζα, θα έλεγες ότι την άλλαξα μετά για να σώσω τον POLGR τον οποίο μας τα έχεις κάνει τσουρέκια ότι ήταν μαφιόζος. Θα επανέλθω με ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΣΤ που έχεις κάνει για τον POLGR που μας τα πρήζεις ότι είναι ο φανερός μαφιόζος του Dume :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Πάλι καλά που απάντησες εσύ ο ΣΟΥΚΟΥ και ο ΙΚΑΡΙΟΝΑΣ χτυπάνε τους νέους παίκτες επειδή έχουν αδύναμα σημεία.

Ποια είναι τα αδύναμά σου σημεία; Το ότι κάνεις σαν να μην ξέρεις απλά μαθηματικά; Ποιον κοροϊδεύεις; Για ξαναδιάβασε τι έγραψες. Πάντως έχει ενδιαφέρον το ότι πανικοβλήθηκες με τις ψήφους. Να έχεις τόσο σημαντικό ρόλο που να μη θέλεις να φύγεις; Ή απλώς είσαι ο ΔΑ και βλαστημάς την ώρα και τη στιγμή που δεν έκανες χρήση της δυνατότητάς σου βλέποντας ότι τώρα υπάρχει κίνδυνος να φύγεις και να μην μπορέσεις να κάνεις;

Μου θυμίζεις κάτι αγανακτισμένους τύπους που βγαίνουν με ντουντούκες σε κάτι πορείες και φωνάζουν ''οι τραπεζίτες και ο Μπόμπολας μας κλέβουν τα όνειρά μας''. Οκ σόρρυ για το πολιτικό σχόλιο, δεν θα επαναληφθεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Α καλά... βαρέθηκα ήδη το παιχνίδι. Ρώτησα για την αλληλεπίδραση του ΔΑ γιατί δεν κατάλαβα γιατί να μην επέμβει και δεν απάντησες. Ο Ικαρίονας χτες μας έλεγε με τεράστια wall of text ότι ήταν μαφιοζος ο POLGR και ακολούθησα τη λογικη του και ψήφισα POLGR και τώρα με κατηγορείτε που δεν αφαίρεσα την ψήφο μου η οποία παρεμπιπτόντως δε θα έφερνε ισοψηφία αν την έβγαζα.

ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟ ΚΟΜΠΛΕΞ ΣΑΣ. Φτάνει, δεν έχω να αποδείξω κάτι άλλο.

Λοιπόν, θα σου απαντήσω στα υπόλοιπα σοβαρά και ηρέμα... Αλλά πρώτα απ' όλα ηρέμησε!! Δεν αξίζει να τρελαίνεσαι γιατί λέμε εδώ πέρα. Πολλές φορές ξεφεύγει η κατάσταση επειδή όλοι θέλουμε να κερδίσουμε και το καταλαβαίνω ότι για πολλούς δεν είναι εύκολο να αντιληφθούν ότι πρόκειται για επίθεση στην περσόνα που έχουμε ο καθένας ανάλογα με τον ρόλο του. Και η αλήθεια είναι ότι κάποιοι εδώ μέσα το παρακάνουν(δεν θα πώ ΠΑΛΙ, ονόματα, αλλά μου φαίνεται θ' αρχίσω να ξεχέζω πάλι). Αν νιώθεις ότι δεν μπορείς να το διαχειριστείς σήκω από το πισι και πάνε μια βόλτα να ηρεμήσεις, δεν πειράζει...

Μα δεν έχει σημασία αν ήταν κακός ή όχι η Νεφέλη, ήμουν σιγουρος μέχρι αυτό το σημείο ότι ο POLGR ήταν κακός ρόλος. Συγνώμη, 2 μέρες αυτά δεν μας έλεγες; ΒΛΕΠΕΤΕ ΟΛΟΙ ΤΙΣ ΕΠΙΚΕΣ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΕΣ ΤΟΥ; ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΤΥΧΕΙ ΟΥΤΕ 1 ΚΑΚΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ, DUME ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΣ, ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΕΠΡΗΖΕ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ POLGR. Ελπίζω να έχουν έστω και λίγη κριτική σκέψη οι πολίτες για το τι πάει να γινει αυτή τη στιγμή. Πριν μας έλεγες ότι σίγουρα είναι κακός ο Τσαφ και σίγουρα η Εμιλουκο και πρέπει να φυγουν οπωσδήποτε. Τώρα πας σε μένα.

Ο Ικαρίονας έχει κακό ρόλο 200% πάνω που άρχισα να τον πιστεύω σήμερα πλέον όλα βγάζουν νόημα.
Δεν είχαμε ούτε μια ισοψηφία μέχρι τώρα. Ήθελα οι παίκτες που ψήφισαν άλλους να ψηφίσουν κάτι μεταξύ αυτών των 2. Εν τέλει, ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑ που δεν άλλαξα. Δε βλέπετε ότι η Νεφέλη δεν άλλαξε; Τι στο διάολο, κάνετε όλοι τους ηλίθιους αυτή τη στιγμή; Όλοι εναντίον μου.

Για το παιχνίδι τώρα, απαντάω και στα δύο γιατί είναι κοντά. Όχι δεν έχει κακό ρόλο ο ικαρίωνας. Έχει κάνει τραγικά λάθη; Βεβαίως, αλλά δεν πιστεύω ότι έχει κακό ρόλο. Απλώς ο εγωισμός του δεν του επιτρέπει να σκεφτεί καθαρά.
Δεν ξέρω τι ρόλο έχεις και ναι η συμπεριφορά σου φαίνεται ύποπτη και πρέπει να το καταλάβεις αυτό. Χρειάστηκε να παιχτεί κάρτα και να αλλάξει ο Τάσος δύο φορές την ψήφο του, ενώ μπορούσες απλώς να αφαιρέσεις την ψήφο σου από τον Pol και αν τον ψηφίσει η Νεφέλη να την ξαναβάλεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ο λόγος που εκνευρίστηκα ήταν ότι σε εμπιστεύτηκα σαν καλό ρόλο και πήγα να συνεργαστώ μαζί σου για να βγάλουμε ισοψηφία και τώρα το χρησιμοποιείς εναντίον μου. Δεν έχει λόγο να συζητάω άλλο μαζί σου, έχεις κάνει δυο χιλιάδες κωλοτούμπες μέχρι τώρα. Η συμβολή σου είναι περισσότερο αρνητική παρά θετική εν τέλει. Ακριβώς όπως το είχα πει την 2η μέρα που έγραφες μανιακές θεωρίες για τους πάντες. Σε ρωτάω λοιπόν, δεν μας τα είχες κάνει τσουρέκια χτες ότι ο ΠΟΛΓΡ ήταν ο κακός μαφιόζος του Dume ναι ή όχι; Τι σε πειράζει που εν τέλει δεν άλλαξα σε νεφέλη; Πότε ήταν η Νεφέλη μεγαλύτερος σου στόχος; Μήπως τελικά το καυγαδάκι σας με τον Τσαφ ήταν για τα μάτια του κόσμου; Όσο δεν πας να τον ψηφίσεις αυτό μου φαίνεται. Πριν μας έλεγες ότι αυτός θες να βγάλεις ενώ τώρα μας λες ότι θα πας σε μένα για τον επόμενο γύρο. ΚΑΛΑ ΔΕ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟΝ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ; Δεν έχω να πω κατι αλλο, όλοι οι άλλοι βλέπουν τι κάνεις. Τέλος πάντων σταματάω. Δεν έχει λόγο να εκνευρίζομαι. Η λογική στο τέλος θα φανεί με το τι παιχνίδι πας να κάνεις εδώ πέρα.

Για το παιχνίδι τώρα, απαντάω και στα δύο γιατί είναι κοντά. Όχι δεν έχει κακό ρόλο ο ικαρίωνας. Έχει κάνει τραγικά λάθη; Βεβαίως, αλλά δεν πιστεύω ότι έχει κακό ρόλο. Απλώς ο εγωισμός του δεν του επιτρέπει να σκεφτεί καθαρά.
Δεν ξέρω τι ρόλο έχεις και ναι η συμπεριφορά σου φαίνεται ύποπτη και πρέπει να το καταλάβεις αυτό. Χρειάστηκε να παιχτεί κάρτα και να αλλάξει ο Τάσος δύο φορές την ψήφο του, ενώ μπορούσες απλώς να αφαιρέσεις την ψήφο σου από τον Pol και αν τον ψηφίσει η Νεφέλη να την ξαναβάλεις...

Μα καλά εγώ δεν πρότεινα να βγάλουμε ισοψηφία; Λέτε να το πρότεινα και να μην έκανα ότι περνάει από το χέρι μου για να γίνει :confused: Δε θα το πρότεινα εξ αρχής τότε. Δεν έχει λόγο να δικαιολογούμαι άλλο, ο Ικαρίονας μας ελεγε τον POLGR ως κακό ρόλο πολλές φορές και μας τα έπρηζε με τον Dume ο οποίος μας έδωσε Methexys. Τέλος πάντων, ελπίζω οι άλλοι παίκτες να δουν τι πήγε και έκανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Λοιπόν για να τελειώνουμε με τις ασυναρτησίες.

Λες αρχικά αυτό:

Είμαστε πολύ κοντά σε ισοπαλία. Η Νεφέλη και η Deutsch θα σφραγίσουν το αποτέλεσμα. Ελπίζω να πάμε σε ισοβαθμία. Ψηφίζω PolGR1509. Αν θέλει κάποιος να παίξει κάποια κάρτα, να κοιτάξει τις ώρες που μπορεί να την παίξει! Μερικές κάρτες παίζονται μέχρι τις 7. Θεωρώ ότι το μάλωμα μεθεξυς και πολ ήταν για να ρίξουν στάχτη στα μάτια του κόσμου. Ξέραμε ότι θα έβγαινε η Μεθεξυς. Οπότε είπαν να κοντραριστούν πολύ.

Λες ότι θες ισοβαθμία αλλά ψηφίζεις Pol και πάει μετά η ψηφοφορία 6-5 με τη δική σου ψήφο. Ξαναλές μετά αυτό:

Ας αλλάξει κάποιος την ψήφο του ρε παιδιά να πάμε σε ισοβαθμία.

Και προκύπτει λογικά η απάντηση που σου λέω:

Γιατί να την αλλάξει κάποιος άλλος και να μην την αλλάξεις εσύ; Δηλαδή δεν μπορείς να σκεφτείς αυτό το πράγμα; Αν είχες ψηφίσει Nefeli το καταλάβαινα. Αλλά Pol είχες ψηφίσει.

Συγκεκριμένα λέω το εξής:

''Μπορείς να αλλάξεις εσύ την ψήφο σου αν χρειαστεί, ρίχνοντάς την σε κάποιον άκυρο, ώστε να πάμε σε ισοβαθμία. Αφού τη θέλεις τόσο πολύ την ισοβαθμία περιμένω να το κάνεις, αν δεν ρίξει κάποιος άλλος στη Νεφέλη ακόμη μια ψήφο. Pol ψήφισες έτσι κι αλλιώς οπότε μια χαρά. Υπολογίζω σε σένα για να τους φέρεις σε ισοβαθμία, αν χρειαστεί, αλλάζοντας την ψήφο σου κάπου άκυρα, ώστε να πάνε 6-6. Mην μας απογοητεύσεις.'' :)

Και μετά ξαναλέω:

''Johnny μπορείς ν' αλλάξεις την ψήφο σου κι από τώρα για να είμαστε σίγουροι φίλε. Χαίρομαι που βλέπω πως καίγεσαι για να φέρουμε ισοβαθμία. Κάνε κάτι λοιπόν για να τη φέρεις. Στο χέρι σου είναι. Μετά αν θες ξαναψήφισε Pol στη δημοσκόπηση. Αλλά ας πάμε πρώτα σε μια ισοβαθμία. Σαν καλός ρόλος πρέπει να βοηθήσεις όσο μπορείς, έτσι; Αναμένω να αλλάξεις την ψήφο σου.''

Μου απαντάς το εξής:

Αυτο δεν γινεται γιατι εχω ψηφίσει πολ. Απλά θα παει μπροστα η νεφελη και θα μείνει πισω ο πολ ετσι :confused: Πρέπει να αλλάξει κάποιος ουδέτερος την ψήφο του για να πάμε ισοψηφία.

Πώς ακριβώς καλό μου αγόρι θα πάει μπροστά η Νεφέλη και γιατί το ότι έχεις ψηφίσει Pol είναι ανασταλτικός παράγοντας. Σου λέω και παραπάνω, το έχω με μαυρισμένα γράμματα, να ψηφίσεις έναν άκυρο. Κάνεις πως δεν το βλέπεις και το παίζεις χαζός που δεν μπορεί να καταλάβει ότι αν αφαιρέσει την ψήφο του από τον Pol δίνοντάς την κάπου άκυρα, θα πάμε σε ισοβαθμία.

Σου απαντάω μετά:

Μην κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις φιλαράκι γιατί δεν τα μπορώ αυτά. Δεν σου είπα να ψηφίσεις Nefeli. Σου είπα να τη ρίξεις κάπου άκυρα. Θα πάνε 6-6. Άντε λοιπόν. Μην παίζεις με τη νοημοσύνη μας. Είπες πως θες ισοβαθμία. Απόδειξέ το.

Και πάλι απαντάς το εξής, καθυστερώντας κάπως σε όλες τις απαντήσεις, ώστε να περάσει ο χρόνος και να λήξει η ψηφοφορία:

Ρε παιδιά η Νεφέλη έχει ψηφίσει Ερισ θα πάει να την αλλάξει τελευταία στιγμή, χαζοί είστε; Λέτε να κάτσει να πάει σε ισοβαθμία; Σκεφτείτε λίγο!

Βγάλε εσύ την ψήφο σου από τον Pol να έχουμε μια σίγουρη ισοβαθμία και μετά αν αλλάξει την ψήφο της η Nefeli βλέπουμε τι κάνουμε. Αντ' αυτού δεν κάνεις τίποτα, μας κοροϊδεύεις κατάμουτρα και αναγκάζεται ο Τάσος να αλλάξει ψήφο δυο φορές και ο Soukou να σπαταλήσει κάρτα. Έχεις και το θράσος να μας κατηγορείς μετά και να το παίζεις θύμα.

Απαντάς αυτό:

Καλά κράζετε εμένα και όχι τους άλλους που ψήφισαν άκυρα. Σκεφτείτε λίγο πως θα το παίξει η Νεφέλη. Έτσι οπως πάει θα το αλλάξει σιγουρα. Απλά νόμιζα πως εξ αρχής θα έπαιζε στον POLGR. Πολύ ύπουλη η κίνηση της να ψηφίσει άλλον πρώτα.

Δεν μας ενδιαφέρει αν ψήφισαν οι άλλοι άκυρα. Είπες μακάρι να πάμε σε ισοβαθμία και δεν έκανες τίποτα για να πάμε. Λόγια του αέρα. Μάλιστα λες και ύπουλη τη Νεφέλη με αυτό που έκανε αλλά και πάλι δεν επιδιώκεις ισοψηφία.

Εσύ γιατί χαίρεσαι, θεωρείς τον ΠΟΛΓΡ πολίτη; Δεν πάμε καλά εδώ. Τι μαλακία έκανε ο Δήμαρχος. Πως στο διάολο θα δούμε αλλαγές ψήφων αν δεν πάμε ποτέ σε ισοψηφία. Once again, 0 συμπεράσματα.

Kι εδώ μας κοροϊδεύεις κατάμουτρα που παραπονιέσαι για τον κακό δικηγόρο (όχι δήμαρχο) που δεν άφησε να πάμε σε μια ισοψηφία που εσύ τελικά δεν επιθυμούσες, όπως αποδείχτηκε.

Δεν είχαμε ούτε μια ισοψηφία μέχρι τώρα. Ήθελα οι παίκτες που ψήφισαν άλλους να ψηφίσουν κάτι μεταξύ αυτών των 2. Εν τέλει, ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑ που δεν άλλαξα. Δε βλέπετε ότι η Νεφέλη δεν άλλαξε; Τι στο διάολο, κάνετε όλοι τους ηλίθιους αυτή τη στιγμή; Όλοι εναντίον μου.

Α σώπα βρε. Επιθυμούσες διακαώς ισοψηφία αλλά ήθελες απ' τους άλλους να αλλάξουν και να ψηφίσουν κάτι. Δεν ήθελες να αλλάξεις εσύ. Θαρρείς και ήταν δύσκολο απλώς να δώσεις την ψήφο σου κάπου άκυρα. Μην μας κοροϊδεύεις παίζοντάς το θύμα.

ΜΑ ΙΣΟΨΗΦΙΑ ΒΓΗΚΕ. Α καλά, αν δεν δουν το παιχνιδάκι σας οι πολίτες αξίζει που θα χάσουμε. Περίμενα να δω αν θα αλλάξει ψήφο η Νεφέλη για να την αλλάξω. Τελικά δεν την άλλαξε και ΚΑΛΑ εκανα που δεν την άλλαξα. Εσύ πιάστηκες από αυτό και με κατηγορείς. Αν την άλλαζα, θα έλεγες ότι την άλλαξα μετά για να σώσω τον POLGR τον οποίο μας τα έχεις κάνει τσουρέκια ότι ήταν μαφιόζος. Θα επανέλθω με ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΣΤ που έχεις κάνει για τον POLGR που μας τα πρήζεις ότι είναι ο φανερός μαφιόζος του Dume :)

Η ισοψηφία βγήκε επειδή σπαταλήθηκε κάρτα και όχι επειδή βοήθησες εσύ. Δεν έκανες τίποτα για να βοηθήσεις. Βρε δεν πας να βρεις ό,τι post θέλεις. Θυμάμαι πολύ καλά τι έγραψα για τον Pol αλλά έχω γράψει άλλα τόσα κατόπιν για να εξηγήσω τους λόγους που τον αφήνω προς το παρόν στην απ' έξω θέλοντας να ασχοληθώ με άλλα πιο σίγουρα άτομα για μένα, την Emilouko και τον Τsarachaf. Το να επιστρέφεις σε παλιότερα κείμενα για να βρεις επιχειρήματα να με κατηγορήσεις προσπερνώντας το τι έχει συμβεί στην πορεία είναι γελοίο. Αν θες πήγαινε και πιο πίσω και δες τι έγραφα για τον Dumenuke (τον οποίο δεν ψήφισα ωστόσο). Αντίο Johnny. Καλή ήταν η παρέα σου αλλά προδώθηκες. Έπρεπε να αλλάξεις την ψήφο. Ειδικά αν βγει απ' το μέντιουμ βρώμα ότι η Nefeli είχε κακό ρόλο, σούμπιτο έφυγες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
ΠΟΣΤ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΆ ΣΤΟΝ ΤΖΟΝΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΓΝΟΕΙΣΤΕ ΤΟ



η ψηφοφορια ηταν υπερ του πολ .
Κατα μια ψηφο
Αν εμπαινε η Νεφελη και ψηφιζε η διαφορα θα γινοταν κατα 2 ψήφους με πρωτο τον πολ και δευτερη τη νεφελη

Αν αλλαζες τη ψηφο σου απο πολ σε ακυρο πχ εμενα θα ηταν ισοψηφια νεφελη πολ
Αν έμπαινε μετα η νεφελη και ψηφιζε τον πολ και προηγουταν κατα μια ο πολ της Νεφέλης ξανα αλλαζες τη ψηφο σου την εριχνες στη νεφέλη και υπηρχε παλι ισοψηφια




ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΠΡΕΠΕ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΨΩ ΚΑΡΤΑ.
ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΚΟΥΣ; :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Μήπως τελικά το καυγαδάκι σας με τον Τσαφ ήταν για τα μάτια του κόσμου; Όσο δεν πας να τον ψηφίσεις αυτό μου φαίνεται. Πριν μας έλεγες ότι αυτός θες να βγάλεις ενώ τώρα μας λες ότι θα πας σε μένα για τον επόμενο γύρο.

Αυτό είναι πολύ αστείο πραγματικά. Το λέω αστείο για να μην το πω αλλιώς και με κράζει μετά ο tsarachaf. Είχα ψηφίσει τον tsarachaf απ' το βράδυ της χτεσινής μέρας, πρώτος πρώτος λέγοντάς σας 100 φορές να τον ψηφίσετε και με γράφατε. Μόνο η Eρις και η Deutsch τον ψήφισαν. Άλλαξα αναγκαστικά την ψήφο μου γύρω στις 19.00 και κάτι επειδή φαινόταν ότι η ψηφοφορία είχε κριθεί πως θα κινούνταν ανάμεσα σε Nefeli και Pol και προσπάθησα να μειώσω το κενό ανάμεσα στις ψήφους τους για να βγάλω ισοψηφία. Και μου λες ότι δεν τον ψήφισα; Σοβαρά τώρα; Ας τον ψήφιζες σήμερα να τον βγάζαμε. Δεν το έκανες και ψήφιζες Pol; Kαλά να πάθεις. Θα τον βγάλω μετά αυτόν. Πρώτα εσύ γιατί τρελαίνομαι όταν κάνουν την πάπια. Έχεις το θράσος να μου λες ότι δεν ψήφισα tsarachaf. Αν μετρήσεις τις αναφορές μου που τον λέω ένοχο θα ξεπερνούν τις 50.

Πανικοβλήθηκες Johnny; Δεν πειράζει σε άλλο παιχνίδι που θα είσαι ξανά ΔΑ θα μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις την ιδιότητά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Χαχαχα κατηγορείς άλλους αλλά ψηφίζεις άλλους εν τέλει. Δεν μιλάω άλλο σε τοίχο. ΄Παλιά κείμενα ε; Τα χτεσινά έγιναν παλιά κιόλας; Ενώ έχεις ως σημαντικό στόχο τον ΠΟΛΓΡ οπως μας λες πας και ψηφίζεις καραντακοβ και μετά μας λες ότι οι σημαντικοί παίκτες είναι εμιλουκο και τσαφ και πας ψηφίζεις νεφέλη και τώρα εμένα; Τι θα γίνει με τους ορίτζιναλ κακους σου θα τους ψηφίσεις ποτέ;

Και κάτι άλλο προς όλους. Αν ήμουν μαφία (και είναι και η νεφελη) θα είχα οργανωθεί με τους άλλους ώστε να μη μιλήσω για ισοβαθμία και να μην έβγαινε ισοβαθμία τέλος παντων. Αν ήμουν ΔΑ ή Πόρνη δε θα μιλούσα καν αν δεν ήμουν σίγουρος καθώς αυτοί οι ρόλοι είναι για να περνάνε στην αφάνεια μέχρι να είναι σίγουροι ποιοι είναι οι κακοί τους. Τόσο εύκολο ήταν. Απλά να μην πω τίποτα μετά τις 7. Και ρωτάω, έκανα τίποτα από τα παραπάνω; Εγώ αντιθέτως ήμουν σταθερός σε ότι έλεγα. Αυτή η ψευδοαφορμή θα φανεί στους άλλους. Το καλό είναι ότι φάνηκε ότι και ο SouKou είναι με το μέρος σου. 2 μαφιόζους με τη μια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Και η αλήθεια είναι ότι κάποιοι εδώ μέσα το παρακάνουν(δεν θα πώ ΠΑΛΙ, ονόματα, αλλά μου φαίνεται θ' αρχίσω να ξεχέζω πάλι).

Αν εννοείς εμένα τι ακριβώς του είπα και το παράκανα; Επειδή εκνευρίστηκα που έκανε την πάπια και είχε το θράσος να προσπαθεί να βγει κι από πάνω; Δεν νομίζω να τον προσέβαλλα πουθενά. Το ύφος είναι άλλο πράγμα, δεν το αλλάζω από επιθετικό. Άλλο επίθεση άλλο προσβολή. Δεν τον έβρισα. Του είπα ότι έχει θράσος και ότι κάνει την πάπια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν εννοείς εμένα τι ακριβώς του είπα και το παράκανα; Επειδή εκνευρίστηκα που έκανε την πάπια και είχε το θράσος να προσπαθεί να βγει κι από πάνω; Δεν νομίζω να τον προσέβαλλα πουθενά. Το ύφος είναι άλλο πράγμα, δεν το αλλάζω από επιθετικό. Άλλο επίθεση άλλο προσβολή. Δεν τον έβρισα. Του είπα ότι έχει θράσος και ότι κάνει την πάπια.

Έκανα την πάπια; Ήμουν ο μονος που συμμετείχε εδώ μετά τις 7μιση. Οι άλλοι είναι afk δεν τους ένοιαζε καν αν θα βγει ισοβαθμία ή όχι! Τελευταίο μου μήνυμα προς τα εσένα, δεν μπορώ να πετάς τέτοιες ανακρίβειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Χαχαχα κατηγορείς άλλους αλλά ψηφίζεις άλλους εν τέλει. Δεν μιλάω άλλο σε τοίχο. ΄Παλιά κείμενα ε; Τα χτεσινά έγιναν παλιά κιόλας; Ενώ έχεις ως σημαντικό στόχο τον ΠΟΛΓΡ οπως μας λες πας και ψηφίζεις καραντακοβ και μετά μας λες ότι οι σημαντικοί παίκτες είναι εμιλουκο και τσαφ και πας ψηφίζεις νεφέλη και τώρα εμένα; Τι θα γίνει με τους ορίτζιναλ κακους σου θα τους ψηφίσεις ποτέ;

Δεν μπορείς να το σώσεις καημένε. Παίρνεις και μπουρδουκλώνεις ό,τι βρίσκεις επειδή ξέρεις πως είσαι καμμένο χαρτί. Κάθε μέρα έχει διαφορετικά στοιχεία. Λέω πως έχω σημαντικό στόχο τον Pol χτες και δεν πήγε κανείς πάνω του. Έφυγε η methexys που τη θεωρούσα ωστόσο κι αυτή μαφιόζα. Επειδή ως πολίτης δεν μπορώ να ξέρω τελικά αν ποιος απ' τους δύο ήταν κακός και ποιος όχι ή αν ήταν και οι δυο κακοί, αφήνω λίγο αυτό το σενάριο στην άκρη μετά την αποχώρηση της methexys και στρέφομαι με αφορμή ένα post του tsarachaf στον ίδιο. Την Emily την είχα κατηγορήσει από πιο πριν. Πείθομαι ότι είναι κακοί και οι δύο και προσπαθώ να βγάλω αυτούς. Ψηφίζω ΠΡΩΤΟΣ τον tsarachaf αμέσως μετά τη χτεσινή ψηφοφορία και δεν με ακολουθεί κανείς. Κάνετε όλοι την πάπια και ψηφίζετε pol και άλλα άτομα. Μην τα παρουσιάζεις όπως σε συμφέρει φιλαράκο. Την αλλαγή στη Nefeli την έκανα τρία τέταρτα πριν το τέλος της ψηφοφορίας επειδή ο tsarachaf δεν θα έβγαινε και είχε μόνο τρεις ψήφους. Από χθες το βράδυ και για όλο το διάστημα της μέρας μέχρι τρία τέταρτα πριν το τέλος της ψηφοφορίας, η ψήφος μου βρισκόταν στον tsarachaf. Ας τον ψηφίζατε. Μην με παρουσιάζεις σαν να άλλαξα ψήφο ενώ μπορούσε να βγει ο tsarachaf. Μόνος μου δεν μπορώ να τον βγάλω. Όταν έχει ο Pol 7 και η Nefeli 4, ενώ εκείνος 3, αναγκαστικά θα ψηφίσω αλλού για να δω τι γίνεται. Και ψήφισα Nefeli για να τη φέρω πιο κοντά στην ισοψηφία. Έτσι βοηθάει όποιος θέλει ισοψηφίες. Δεν το κάνει μόνο στα λόγια κάνοντας την πάπια. Θέλω να δω τι θα πεις για μένα αν τελικά η Nefeli βγει κακός ρόλος. Ότι ως μαφιόζος επέμενα τόσο πολύ να μη βγει σίγουρα ο Pol και να το πάω σε ισοψηφία μαζί με μια συνμαφιόζο μου για μπλόφα; Αντίο Johnny.

Και κάτι άλλο προς όλους. Αν ήμουν μαφία (και είναι και η νεφελη) θα είχα οργανωθεί με τους άλλους ώστε να μη μιλήσω για ισοβαθμία και να μην έβγαινε ισοβαθμία τέλος παντων. Αν ήμουν ΔΑ ή Πόρνη δε θα μιλούσα καν αν δεν ήμουν σίγουρος καθώς αυτοί οι ρόλοι είναι για να περνάνε στην αφάνεια μέχρι να είναι σίγουροι ποιοι είναι οι κακοί τους. Τόσο εύκολο ήταν. Απλά να μην πω τίποτα μετά τις 7. Και ρωτάω, έκανα τίποτα από τα παραπάνω; Εγώ αντιθέτως ήμουν σταθερός σε ότι έλεγα. Αυτή η ψευδοαφορμή θα φανεί στους άλλους. Το καλό είναι ότι φάνηκε ότι και ο SouKou είναι με το μέρος σου. 2 μαφιόζους με τη μια.

Το πόσο σταθερός ήσουν το έδειξα στο προηγούμενο post που έβαλα όλη τη συζήτησή μας. Βασικά ναι ήσουν σταθερός. Έλεγες πως θες ισοβαθμία αλλά δεν έκανες τίποτε γι' αυτό.

Έκανα την πάπια; Ήμουν ο μονος που συμμετείχε εδώ μετά τις 7μιση. Οι άλλοι είναι afk δεν τους ένοιαζε καν αν θα βγει ισοβαθμία ή όχι! Τελευταίο μου μήνυμα προς τα εσένα, δεν μπορώ να πετάς τέτοιες ανακρίβειες.

Τι άλλο θ' ακούσουμε. Ποιους δεν ένοιαζε αν θα βγει ισοβαθμία; Τον Τάσο που άλλαξε ψήφο δυο φορές; Τον soukou που ξόδεψε κάρτα για να πάμε σε ισοψηφία; Εσύ τίποτα δεν έκανες. Ποιοι ήταν afk. Τι λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλά, ωραία παραμυθάκια γράφεις. Εγώ εξηγήθηκα και περιμένω από τον κόσμο του παλέρμο να κρίνει. Αν θεωρεί ότι έχω άδικο ας με βγάλει, δε θα χαλάσω τα νεύρα μου σε αυτό το παιχνίδι. Φυσικά είχες συμμάχους από την πρώτη μέρα, δε θα σου είναι δύσκολο να κάνεις ότι θες. Το να σταματήσω να διαβάζω τις κωλοτούμπες σου μια ώρα αρχύτερα καλύτερα θα μου κάνει. Δεν με νοιάζει καν ποιος θα κερδίσει πλέον.

Το πόσο σταθερός ήσουν το έδειξα στο προηγούμενο post που έβαλα όλη τη συζήτησή μας. Βασικά ναι ήσουν σταθερός. Έλεγες πως θες ισοβαθμία αλλά δεν έκανες τίποτε γι' αυτό.

Περίμενα να δω αν θα αλλάξει ψήφο η Νεφέλη. Σταμάτα να το γράφεις συνεχώς σου έχω απαντήσει σε αυτό.

Τι άλλο θ' ακούσουμε. Ποιους δεν ένοιαζε αν θα βγει ισοβαθμία; Τον Τάσο που άλλαξε ψήφο δυο φορές; Τον soukou που ξόδεψε κάρτα για να πάμε σε ισοψηφία; Εσύ τίποτα δεν έκανες. Ποιοι ήταν afk. Τι λες;

Θες να καταμετρήσω ποιοι συμμετείχαν στα τελευταία 20 λεπτά της ψηφοφορίας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Περίμενα να δω αν θα αλλάξει ψήφο η Νεφέλη. Σταμάτα να το γράφεις συνεχώς σου έχω απαντήσει σε αυτό.

Όχι δεν περίμενες αυτό. Έχω παραθέσει όλα τα post σου. Το πρώτο που είπες ήταν ότι

Αυτο δεν γινεται γιατι εχω ψηφίσει πολ. Απλά θα παει μπροστα η νεφελη και θα μείνει πισω ο πολ ετσι :confused: Πρέπει να αλλάξει κάποιος ουδέτερος την ψήφο του για να πάμε ισοψηφία.

Αυτό είπες φίλε και μπορεί να το δει ο οποιοσδήποτε. Περίμενες από άλλον ν' αλλάξει και είπες ότι δεν μπορείς γιατί αν ψήφιζες τη Nefeli θα έμενε πίσω ο Pol. Θαρρείς και σου είπε κανείς να ψηφίσεις τη Nefeli. Δεν μπορούσες να καταλάβεις μόνος σου ότι αν ψήφιζες άκυρο θα πήγαινε ισοβαθμία. Ποιον κοροϊδεύεις;

Θες να καταμετρήσω ποιοι συμμετείχαν στα τελευταία 20 λεπτά της ψηφοφορίας;

Όσοι συμμετείχαν είναι και αυτοί που βοήθησαν να πάει ισοβαθμία. Όλοι εκτός από σένα. Και το Emilouko που εμφανίστηκε ξαφνικά αμέσως μετά την ψηφοφορία αλλά δεν έλεγε ούτε εκείνη να βοηθήσει σε ισοβαθμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν η Νεφέλη άλλαζε την ψήφο της τι θα γινόταν; Εγώ αυτό περίμενα και έκανα ρεφρες τη σελίδα συνεχώς. Αν άλλαζα την ψήφο μου τώρα δε θα είχαμε καν ισοβαθμία. Προσπαθείς να θολώσεις την αλήθεια αλλά εμένα μου αρκεί να με πιστέψουν οι άλλοι πολίτες. Αν ήμουν κακός ρόλος απλως θα απείχα όπως λες ότι κάνει η εμιλουκο. Όλοι βλέπουν ότι πλέον έχεις βρει το νέο υποψήφιο θύμα σου. Μετά τον Dume που ήθελες να διώξεις και μάλιστα όλοι θυμόμαστε τις γελοιότητες που έγραφες περί μυριζονται και οτι ειμαι ο μαφιοζος που δινει σημα στον ΔΑ μου και λοιπες μπουρδες, μετά τον POLGR στον οποίον έκανε λάθος μάλλον, τώρα έρχεται η σειρά μου. Μπράβο είσαι καταπληκτικός. Αναρωτιέμαι τι λέει ο Τσαφ εννοώντας ότι έχεις καλό ρόλο. Αυτό και η ψήφος του αυτοκράτορα είναι τα μόνα που με κρατάνε από το να σε ψηφίσω αυτή τη στιγμή αλλά είσαι τόσο κολλημένος που θεωρώ ότι πρέπει να φύγεις ακόμα και αν είσαι πολίτης γιατί οι μαντεψιές σου είναι flawed και έχον αποδειχτεί flawed 3 μέρες στη σειρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Για όσους υπάρχει ο χρόνος καλό είναι να ξαναπεράσετε τη συζήτηση των tsarachaf-Ikariona (και όσων πήραν το μέρος κάποιου), αλλά και όσα ειπώθηκαν από παίκτες που δεν έχουν και αρκετή συμμετοχή στο παιχνίδι και να δείτε, αν υπάρχουν "κενά" στα λεγόμενά τους. Το ξέρω ότι μ' αυτά που σας λέω δεν σας βοηθάω ιδιαίτερα, αλλά δεν έχω κάτι άλλο να πω. Την αθώοτητά μου δεν μπορώ να την αποδείξω ό,τι και να σας πω, οπότε πάω στον τάφο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αν εννοείς εμένα τι ακριβώς του είπα και το παράκανα; Επειδή εκνευρίστηκα που έκανε την πάπια και είχε το θράσος να προσπαθεί να βγει κι από πάνω; Δεν νομίζω να τον προσέβαλλα πουθενά. Το ύφος είναι άλλο πράγμα, δεν το αλλάζω από επιθετικό. Άλλο επίθεση άλλο προσβολή. Δεν τον έβρισα. Του είπα ότι έχει θράσος και ότι κάνει την πάπια.

Στο έχω ξαναπει, γίνεσαι υπερβολικά και αχρείαστα επιθετικός, δεν διαφωνώ με το να πιέσεις τον τζόνι, επειδή είχε περίεργη συμπεριφορα, αλλά δεν χρειάζεται να γίνεται τόσο επιθετικός. Δεν τον έβρισες, αλλά ήσουν στα όρια. Αν τον είχες βρίσει θα βριζόμασταν ήδη αγαπητέ...:)

Αν η Νεφέλη άλλαζε την ψήφο της τι θα γινόταν; Εγώ αυτό περίμενα και έκανα ρεφρες τη σελίδα συνεχώς. Αν άλλαζα την ψήφο μου τώρα δε θα είχαμε καν ισοβαθμία. Προσπαθείς να θολώσεις την αλήθεια αλλά εμένα μου αρκεί να με πιστέψουν οι άλλοι πολίτες. Αν ήμουν κακός ρόλος απλως θα απείχα όπως λες ότι κάνει η εμιλουκο. Όλοι βλέπουν ότι πλέον έχεις βρει το νέο υποψήφιο θύμα σου. Μετά τον Dume που ήθελες να διώξεις και μάλιστα όλοι θυμόμαστε τις γελοιότητες που έγραφες περί μυριζονται και οτι ειμαι ο μαφιοζος που δινει σημα στον ΔΑ μου και λοιπες μπουρδες, μετά τον POLGR στον οποίον έκανε λάθος μάλλον, τώρα έρχεται η σειρά μου. Μπράβο είσαι καταπληκτικός. Αναρωτιέμαι τι λέει ο Τσαφ εννοώντας ότι έχεις καλό ρόλο. Αυτό και η ψήφος του αυτοκράτορα είναι τα μόνα που με κρατάνε από το να σε ψηφίσω αυτή τη στιγμή αλλά είσαι τόσο κολλημένος που θεωρώ ότι πρέπει να φύγεις ακόμα και αν είσαι πολίτης γιατί οι μαντεψιές σου είναι flawed και έχον αποδειχτεί flawed 3 μέρες στη σειρά.

Λοιπόν, άκουσε με λίγο, γιατί λέτε τα ίδια και τα ίδια εδώ και πόση ώρα και απλώς σπαμμάρετε το θέμα.
Όταν βγήκες και είπες αυτό για την ισοψηφία σου είπε ότι αντί να περιμένεις κάποιον άλλον να ψηφίσει Νεφέλη μπορείς πολύ απλά να αλλάξεις εσύ την ψήφο σου και να την πας από τον Πολ σε κάποιον άσχετο. Η ισοψηφία τώρα ήρθε επειδή έπαιξε επιπλέον ο Σουκου. Και φυσικά όταν άλλαξε ψήφο ο Τάσος που είχε ψηφίσει την Νεφέλη και μετά ξανάλλαξε για να μείνει η ισοψηφία.
Ενώ αν αλλάζες εσύ την ψήφο σου, αντί να περιμένεις μήπως την αλλάξει η Νεφέλη, δεν θα χρειαζόταν όλα αυτά. Και έτσι όπως πήγε αν τυχόν όντως άλλαζε η Νεφέλη και ψήφιζε Πολ, μετά θα έπρεπε να βρεθεί κάποιος άλλος να παίξει κάρτα ή να αλλάξει ψήφο. Ενώ αν είχες κάνει την αλλαγή που σου πρότεινε δεν θα χρειαζόταν τίποτε απ' όλα αυτά. Επίσης αν άλλαζες ψήφο και μετά το έκανε και η Νεφέλη, μπορούσες κάλλιστα να την ξαναδώσεις στον Πολ και να έρθει η ισοψηφία. Ντάξει; Το καταλαβαίνεις αυτό;
Μπορεί να έκανες λάθος εκτίμηση και να μην το αντιλήφθηκες αλλά δεν αλλάζει το γεγονός ότι ήταν ύποπτο.

Όσο για τον ικαρίωνα έχω εξηγήσει ό,τι μπορώ να εξηγήσω.

Για όσους υπάρχει ο χρόνος καλό είναι να ξαναπεράσετε τη συζήτηση των tsarachaf-Ikariona (και όσων πήραν το μέρος κάποιου), αλλά και όσα ειπώθηκαν από παίκτες που δεν έχουν και αρκετή συμμετοχή στο παιχνίδι και να δείτε, αν υπάρχουν "κενά" στα λεγόμενά τους. Το ξέρω ότι μ' αυτά που σας λέω δεν σας βοηθάω ιδιαίτερα, αλλά δεν έχω κάτι άλλο να πω. Την αθώοτητά μου δεν μπορώ να την αποδείξω ό,τι και να σας πω, οπότε πάω στον τάφο μου.

Ρε συ Νεφέλη, θες να μας τρελάνεις κι εσύ ρε κορίτσι μου;;; Τι τελευταία λόγια είναι αυτά;;; Δεν μπορείς να πεις μισό σοβαρό σχόλιο έστω; Οκ, να ξεπεράσουμε την διαμάχη μεταξύ μου και του ικαρίωνα, χαίρω πολύ, από το μεσημέρι το λέω. Πάρακάτω. Δώσε μας ένα όνομα, ένα γενικότερο σχόλιο κάτι....

Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχετε πάθει όλοι με τα τελευταία λόγια φέτος;;:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
ΔΙΑΒΑΣΕ Τ ΠΟΣΤ ΜΟΥ ΡΕ ΤΖΌΝΙ ΣΕ ΙΚΕΤΕΥΩ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ποιος σου είπε να κάψεις κάρτα, δε θα προλάβαινα να αλλάξω ψήφο; Η ψηφοφορία τελειώνει 8:10 παιδάκι μου εσύ 7:56 είπες καλά γάματο και την έριξες. Τώρα θα λέμε μαλακίες εδώ πέρα; Η Νεφέλη δεν άλλαξε την ψήφο της. Γιατί δεν το έκανε αν ήταν μαφία; Αντί να επικεντρωνόμαστε στα σημαντικά εσείς καταφέρνετε περίτεχνα να στρέψετε το βλέμμα αλλού. Τέτοιες γελοιότητες θα τις δουν όλοι από δω και πέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Αν η Νεφέλη άλλαζε την ψήφο της τι θα γινόταν; Εγώ αυτό περίμενα και έκανα ρεφρες τη σελίδα συνεχώς. Αν άλλαζα την ψήφο μου τώρα δε θα είχαμε καν ισοβαθμία.

Δεν μπορώ να γράφω συνέχεια τα ίδια σόρρυ. Παρέθεσα πόσες φορές τα λόγια σου και πάντα κάνεις σαν να μην τα βλέπεις.

Προσπαθείς να θολώσεις την αλήθεια αλλά εμένα μου αρκεί να με πιστέψουν οι άλλοι πολίτες. Αν ήμουν κακός ρόλος απλως θα απείχα όπως λες ότι κάνει η εμιλουκο.

Για τόσο ηλίθιους τους περνάς τους άλλους πολίτες; Τα κείμενα είναι εκεί για να τα δει ο οποιοσδήποτε. Δεν θολώνω καμία αλήθεια. Παρέθεσα επακριβώς τα λόγια σου. Χαίρομαι βέβαια που φαίνεται να υπονοείς ότι η Emilouko είναι κακιά. Να την ψηφίσεις λοιπόν. Αν δω ότι παίζει να βγει, δεν θα χάσω την ευκαιρία να τη βγάλω.

Όλοι βλέπουν ότι πλέον έχεις βρει το νέο υποψήφιο θύμα σου.

Εσύ κι ο Κούρκουλος.

Μετά τον Dume που ήθελες να διώξεις και μάλιστα όλοι θυμόμαστε τις γελοιότητες που έγραφες περί μυριζονται και οτι ειμαι ο μαφιοζος που δινει σημα στον ΔΑ μου και λοιπες μπουρδες,

Α ξαφνικά εκεί που με αθώωνες πριν λίγες μέρες, επέστρεψες σ' αυτά ε; Τα κρατούσες για να τα χρησιμοποιήσεις όταν θα χρειαζόταν. Ήταν ένα σενάριο που είχε βάση αλλά τελικά αποδείχτηκε πως δεν ήταν έτσι. Και άλλα άτομα σε θεωρούσαν και σε θεωρούν κακό ρόλο. Εγώ ποτέ δεν σε αθώωσα. Απλώς σε είχα αφήσει για λίγο για να ασχοληθώ με μια διαφορετική υπόθεση με βάση νέα στοιχεία που είχαν προκύψει. Τι καταφέρεσαι διαρκώς εναντίον μου, επειδή έχω αθωωθεί από περισσότερους;

μετά τον POLGR στον οποίον έκανε λάθος μάλλον, τώρα έρχεται η σειρά μου.

Καλά τον Pol δεν ψήφισες εσύ; Και δεν άλλαζες με τίποτα την ψήφο σου απ' αυτόν; Πριν λίγο δεν με κατηγόρησες ότι θεωρούσα τον Pol ένοχο και τώρα τον άφησα; Και τώρα έρχεσαι και λες πως είναι μάλλον αθώος;

Αναρωτιέμαι τι λέει ο Τσαφ εννοώντας ότι έχεις καλό ρόλο.

Ούτε εγώ καταλαβαίνω τι εννοεί και δεν με ενδιαφέρει γιατί ακόμη τον θεωρώ κακό. Αθώος είμαι αλλά δεν έχω ιδέα τι είδε αυτός και με αθωώνει ξαφνικά. Το πιο πιθανό είναι να ξαναρχίσει να με κατηγορεί όταν τον βολέψει.

Αναρωτιέμαι τι λέει ο Τσαφ εννοώντας ότι έχεις καλό ρόλο. Αυτό και η ψήφος του αυτοκράτορα είναι τα μόνα που με κρατάνε από το να σε ψηφίσω αυτή τη στιγμή

Τραγική ειρωνεία! Πέρα απ' αυτό όμως πριν λίγο είπες ότι ήμουν μαζί με τον tsarachaf και κάνουμε θέατρο. Τώρα ξαφνικά η άποψη του tsarachaf για μένα σε κρατάει απ' το να με ψηφίσεις; Λαμβάνεις δηλαδή υπόψιν αυτό που είπε για μένα κάποιος που θεωρείς ότι είναι μαζί μου;

Συγκεκριμένα είπες αυτό:

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΤΥΧΕΙ ΟΥΤΕ 1 ΚΑΚΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ, DUME ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΣ, ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΕΠΡΗΖΕ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ POLGR.

Μια μέρα τον ανάφερα τον Pol. Ποιες μέρες σας έπρηζα; Και σήμερα δεν είπα σε κανέναν να τον ψηφίσει. Είπα ότι δεν ήθελα να βγει κανείς απ' τους δύο παίκτες που είχαν την μεγαλύτερη ψήφο για να βγει κάποιος που είχα πιο σίγουρο. Δεν με ακούσατε και πήγατε αλλού. Το να λες τέτοιες ανακρίβειες, όταν υπάρχουν τα κείμενα για να τα δει ο καθένας είναι αστείο.

και για τον tsarachaf λες αυτό:

Μήπως τελικά το καυγαδάκι σας με τον Τσαφ ήταν για τα μάτια του κόσμου; Όσο δεν πας να τον ψηφίσεις αυτό μου φαίνεται. Πριν μας έλεγες ότι αυτός θες να βγάλεις ενώ τώρα μας λες ότι θα πας σε μένα για τον επόμενο γύρο. ΚΑΛΑ ΔΕ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟΝ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ;

Θεωρείς ότι ήταν για τα μάτια του κόσμου αλλά λες κι ότι σε κρατάει η άποψή του απ' το να με ψηφίσεις. Καλά λέω ότι είστε μαζί. Τσάμπα εκτίθεσαι τόσο. Έχεις κάνει πολλή ζημιά στη μαφιά. Με κατηγορείς και για κωλοτούμπα τη στιγμή που ψήφιζα tsarachaf μέχρι τέλους και αναγκάστικα να αλλάξω ψήφο τρία τέταρτα πριν το τέλος της ψηφοφορίας επειδή δεν υπήρχε περίπτωση να βγει εκείνος. Είσαι αστείος.

γιατί οι μαντεψιές σου είναι flawed και έχον αποδειχτεί flawed 3 μέρες στη σειρά.

Δεν έχει αποδειχτεί τίποτα. Η κάρτα της Nefelis (την οποία την ψήφισα πρώτη μέρα και αναγκάστικα να την ψηφίσω σήμερα επειδή δεν γινόταν να βγει αυτός που ήθελα), η δικιά σου, του tsarachaf και της Emilouko δεν έχουν φανεί ακόμη. Όταν αποδειχτεί τα λέμε.

Σταμάτα να μιλάς καλύτερα γιατί εκτίθεσαι όλο και περισσότερο. Δεν είσαι μιλημένος επειδή δεν είσαι μαφιόζος. Είσαι ΔΑ ή πόρνη. Για να πανικοβλήθηκες τόσο πολύ που κινδυνεύεις να φύγεις, πρέπει να είσαι ΔΑ που μετανιώνει τη στιγμή που δεν χρησιμοποίησε την ιδιότητά του. Κι εγώ θα χαλιόμουν. Πρέπει να φύγεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Λοιπόν αρχικές σκέψεις της βραδειάς.

Μετά από όλα όσα έχουν γίνει τους δύο τελευταίους γύρους βγάζω τα εξής συμπεράσματα:
• Συνεχίζω να πιστεύω ότι η Μέθεξυς δεν μπορεί να είναι μαφιόζα. Έχω πει πολλές φορές στο γιατί.
• Θέλω να πιστεύω και ελπίζω ότι ο Δικηγόρος έχει παίξει τον Χρησμό που πιθανόν μπορεί να έχει για τον Πολ, μετά τα χθεσινά και γι’αυτό τον αθώωσε.

Οπότε, παραθέτω για άλλη μια φορά τα λόγια του Dume:
Τυμβωρύχια θα πέσει από πολίτη
methexys μαφιόζα
pol επίσης
Σπυράκος de facto, δεν ασχολήθηκε καν μαζί μου
Τάσος97 ίσως επίσης μαφία, έδειχνε να έχει συμφέρον να βγω από το παιχνίδι για κάποιο λόγο
Αναφέρεται στην Μέθεξυς ως μαφιόζα και στον Πολ αναφέρεται με το «επίσης». Ωστόσο στον Σπυράκο βάζει το de facto αλλά αυτό που με παραξένευε τόσες μέρες είναι ότι το έβαλε γτ όπως λεει δεν ασχολήθηκε καν μαζί του, σε στυλ Ικαρίωνα If you’re not with me, you’re against me. Ωστόσο με τα δύο παραπάνω συμπεράσματα στα οποία παραδέχομαι στο 2 είναι ένα αρκετά leap of faith, δεν μπορώ παρά να καταλήξω ότι ίσως έβαλε για άλλο λόγο το de facto στον Σπύρο και εκείνος να ήταν ο Φανερός που ήξερε.

Με τον Τάσο δεν ασχοληθώ γτ ο ίδιος λέει «ίσως» και δεν έχω κάτι να του προσάψω ως μαφία και ο ίδιος.

Σχετικά με τον όλο χαμό που έχει δημιουργηθεί σχετικά με την δημιουργία ισοπαλίας, μεταξύ Ικαρίωνα-Τζόνυ το θεωρώ λίγο αστείο και με παραξενεύει που εμπλέκεται έστω και σε μικρό βαθμό και ο Ακριβός σε αυτό το επιχείρημα.

Για όσους υπάρχει ο χρόνος καλό είναι να ξαναπεράσετε τη συζήτηση των tsarachaf-Ikariona (και όσων πήραν το μέρος κάποιου), αλλά και όσα ειπώθηκαν από παίκτες που δεν έχουν και αρκετή συμμετοχή στο παιχνίδι και να δείτε, αν υπάρχουν "κενά" στα λεγόμενά τους. Το ξέρω ότι μ' αυτά που σας λέω δεν σας βοηθάω ιδιαίτερα, αλλά δεν έχω κάτι άλλο να πω. Την αθώοτητά μου δεν μπορώ να την αποδείξω ό,τι και να σας πω, οπότε πάω στον τάφο μου.

Και επιστροφή στα πτωχά τελευταία λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top