Palermo #44 - Lord of the Rings

Ψηφοφορία Τρίτη 3/8 - Ποιός θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ηρθα για τα τελευταία λόγια.. ή μήπως όχι; Δεν θα πω πολλά, το μόνο που ζητάω είναι νεκροφάνεια. Οπότε όποιος την έχει ας με επαναφέρει πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Κάτσε λίγο, πως θα είναι η Μάιρα ΑΜ. Τότε η Νεφέλη τι είναι; Ντεντεκτιβ που την είδε μαφιόζα και ρώτησε για αυτήν το πρώτο κιόλας βράδυ;
Δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω. ΔΕΝ ξέρω ποιος είναι ο ΑΜ. Κάνω υποθέσεις. Στο καλύτερο σενάριο, για μένα, είναι ο Wild. Αν ο ΑΜ έχει φύγει, τότε μένει 1 δολοφόνος μέσα. Αν ο Wild ΔΕΝ είναι ΑΜ, υπάρχει πιθανότητα η Μάιρα να είναι ΑΜ, το οποίο αφήνει ανοικτό το ενδεχόμενο να υπάρχουν 2 δολοφόνοι μέσα. Στο χειρότερο ενδεχόμενο, να έχουν μείνει δύο δολοφόνοι μέσα, πρέπει να φύγουν για να κερδίσουν οι πολίτες. Στο καλύτερο, 1 δολοφόνος μέσα, αν φύγει πάλι κερδίζουν οι πολίτες.
Αν φύγεις εσύ και η bilire, εντελώς ανεξάρτητα του τι είστε (μαφία-πολίτης, πολίτης-μαφία, μαφία-μαφία), οι πολίτες κερδίζουν. Αυτό σου λέω τόση ώρα και εσύ χτυπάς παλαμάκια, προσπαθείας να πιαστείς από λέξεις, για να μου το γυρίσεις.


Ευθύμη απάντα μου λίγο σε αυτά, αν θέλεις:
Τι είναι για εσένα η spy?
Τι είναι για εσένα ο dimijim. Και αν είναι μαφία, τότε πως γίνεται να είναι και η bilire μαφία. Και γτ να κατηγορούσε και εμένα δύο γύρους με ένα τρελό σενάριο;
Θεωρητικά, οι υποδείξεις της Claire, δείχνουν την spy για μαφιόζα. Δεν υπέδειξε κάτι περισσότερο. Αν θες τόσο τη spy για Μαφία, αυτό αφήνει έναν από εσένα και την bilire.
Για μένα, ο dimijim είναι Μαφιόζος που έφαγε το κεφάλι του στο κάρφωμα, γιατί παρερμήνεψε κάποιον συμπολίτη μας. Δεν θεωρώ ότι είναι θύμα του καρφώματος.

Είσαι Πολίτης Ιορδάνη? Ωραία. Αν όντως είσαι Πολίτης, φρόντισε να βγει η bilire έξω. Αν βγει η bilire κερδίζεις, μαζί με τους υπόλοιπους.

Και ξαναλέω: Ο καθένας ας κρίνει βάση του ποιον θεωρεί περισσότερο ένοχο. Μπορεί να βγει η bilire και να κερδίσουμε, μπορεί και όχι. Μπορεί να βγει και ο Ιορδάνης και να κερδίσουμε, μπορεί και όχι. Γιατί μπορεί να είναι ο ένας, μπορεί ο άλλος, μπορεί και οι δύο.
Το γεγονός ότι απέτυχε η δολοφονία σημαίνει ότι προλαβαίνουμε, θεωρητικά, να τους πετάξουμε και τους δύο έξω. Ψηφίστε βάση συνείδησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ιορδανη,σε εσενα αναφέρομαι. Είχα εκφράσει τις υποψίες μου για εσενα και ο Τάσος ειχε πει πως απλα δεν βλεπω τα στοιχεία. Δεν νομιζω να μου ειχε πει τοτε ποια στοιχεία ηταν αυτα αλλα μιας και το έφερε η κουβέντα και αφού ξέρουμε οτι ειναι σίγουρα αθώος,θα ήθελα να μου αιτιολογήσει αυτο που ειχε πει τοτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω. ΔΕΝ ξέρω ποιος είναι ο ΑΜ. Κάνω υποθέσεις. Στο καλύτερο σενάριο, για μένα, είναι ο Wild. Αν ο ΑΜ έχει φύγει, τότε μένει 1 δολοφόνος μέσα. Αν ο Wild ΔΕΝ είναι ΑΜ, υπάρχει πιθανότητα η Μάιρα να είναι ΑΜ, το οποίο αφήνει ανοικτό το ενδεχόμενο να υπάρχουν 2 δολοφόνοι μέσα. Στο χειρότερο ενδεχόμενο, να έχουν μείνει δύο δολοφόνοι μέσα, πρέπει να φύγουν για να κερδίσουν οι πολίτες. Στο καλύτερο, 1 δολοφόνος μέσα, αν φύγει πάλι κερδίζουν οι πολίτες.
Αν φύγεις εσύ και η bilire, εντελώς ανεξάρτητα του τι είστε (μαφία-πολίτης, πολίτης-μαφία, μαφία-μαφία), οι πολίτες κερδίζουν. Αυτό σου λέω τόση ώρα και εσύ χτυπάς παλαμάκια, προσπαθείας να πιαστείς από λέξεις, για να μου το γυρίσεις.
Σου ζητάω να μου εξηγήσεις με πια ακριβώς λογική είναι η Μάιρα ΑΜ. Είναι παράλογο;

Θεωρητικά, οι υποδείξεις της Claire, δείχνουν την spy για μαφιόζα. Δεν υπέδειξε κάτι περισσότερο. Αν θες τόσο τη spy για Μαφία, αυτό αφήνει έναν από εσένα και την bilire.
Εξήγησα χθες γτ δεν γίνεται η spy να είναι πλέον για εμένα μαφία. Και πως ακριβώς η spy οδηγεί σε εμένα;

Για μένα, ο dimijim είναι Μαφιόζος που έφαγε το κεφάλι του στο κάρφωμα, γιατί παρερμήνεψε κάποιον συμπολίτη μας. Δεν θεωρώ ότι είναι θύμα του καρφώματος.
Και σε ρωτάω για 3-4η φορά. Πως γίνεται να είναι και ο dimijim μαφία και η bilire που φώναζε 3 γύρους να βγάλουμε αυτήν.

Είσαι Πολίτης Ιορδάνη? Ωραία. Αν όντως είσαι Πολίτης, φρόντισε να βγει η bilire έξω. Αν βγει η bilire κερδίζεις, μαζί με τους υπόλοιπους.
Την θεωρώ πολίτη, τι δεν καταλαβαίνεις. Αν φτάσει το μαχαίρι στο λαιμό όμως μεταξύ εμου και αυτήν εννοείτε θα την ψηφίσω γτ προσωπικά νομίζω συμμετέχω κάτι παραπάνω στο παιχνίδι απο την ίδια. No hard feelings bilire...
Όπως θα γίνει και με οποιονδήποτε είμαι στην ψηφοφορία.

Και ξαναλέω: Ο καθένας ας κρίνει βάση του ποιον θεωρεί περισσότερο ένοχο. Μπορεί να βγει η bilire και να κερδίσουμε, μπορεί και όχι. Μπορεί να βγει και ο Ιορδάνης και να κερδίσουμε, μπορεί και όχι. Γιατί μπορεί να είναι ο ένας, μπορεί ο άλλος, μπορεί και οι δύο.
Το γεγονός ότι απέτυχε η δολοφονία σημαίνει ότι προλαβαίνουμε, θεωρητικά, να τους πετάξουμε και τους δύο έξω. Ψηφίστε βάση συνείδησης.

Σου ζητάω για τελευταία φορά να μου πεις γτ έφυγε η methexys και μπήκα εγώ. Τον λόγο θέλω, είναι τόσο απλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Σου ζητάω να μου εξηγήσεις με πια ακριβώς λογική είναι η Μάιρα ΑΜ. Είναι παράλογο;
Με τη λογική της χειρότερης δυνατής επιλογής. Η Μάιρα είναι Μαφιόζα. Θες να μου αποδείξεις ότι μία από τους Φανερούς/Κρυφούς? Αν δεν μπορείς, πώς αποκλείεις το ενδεχόμενο να την πετάξαμε ως ΑΜ?


Εξήγησα χθες γτ δεν γίνεται η spy να είναι πλέον για εμένα μαφία. Και πως ακριβώς η spy οδηγεί σε εμένα;
Μου μπλέκεις τα μπούτια φίλε. Το είπα, δεν με νοιάζει τι είναι η spy. Δεν με νοιάζει ποιος είναι ο ΑΜ. Ξέρω ότι στο παιχνίδι υπάρχουν 5 Μαφιόζοι, οι 3 έχουν βγει, 2 δεν ξέρουμε τι έχουν κάνει. Στο παιχνίδι υπάρχουν 6 άτομα, 4 σίγουροι πολίτες. Απλά μαθηματικά, αν αυτά τα αγνώστης φύσεως άτομα φύγουν, κερδίζουμε.
Είσαι Πολίτης? Τότε έχουμε 5/6 πολίτες, 4/5 δολοφόνους εκτός και η bilire είναι Φανερός/Κρυφός Μαφιόζος. Σταμάτα να ασχολείσαι μαζί μου. Πείσε του άλλους να πετάξουν την bilire. Εμένα και να με πείσεις για την αθωότητά σου, έχω ρίξει διπλή, δεν αλλάζει.


Και σε ρωτάω για 3-4η φορά. Πως γίνεται να είναι και ο dimijim μαφία και η bilire που φώναζε 3 γύρους να βγάλουμε αυτήν.
Παραπάνω έκανα έναν συλλογισμό:
2η μέρα dimijim
3η μέρα ultra
4η μέρα dimijim και αλλαγή σε Μάιρα
5η μέρα Μάιρα

Βρήκες 3 μαφιόζους σε 3 μέρες και ψήφισες Μαφιόζο σε 5 από τις 7 ψηφοφορίες. Μου λες ότι είναι πιο πιθανό ένας πολίτης να χτυπήσει random 5/7 ανάμεσα σε 15 επιλογές, από ότι ένας Μαφιόζος να ψηφίζει συνάδελφους μαφιόζους για ξεκάρφωμα. Suit yourself.


Την θεωρώ πολίτη, τι δεν καταλαβαίνεις. Αν φτάσει το μαχαίρι στο λαιμό όμως μεταξύ εμου και αυτήν εννοείτε θα την ψηφίσω γτ προσωπικά νομίζω συμμετέχω κάτι παραπάνω στο παιχνίδι απο την ίδια. No hard feelings bilire...
Όπως θα γίνει και με οποιονδήποτε είμαι στην ψηφοφορία.
Είτε είσαι μαφία και επιμένεις ότι είναι αθώα η bilire για να με βγάλεις Μαφιόζο ή είσαι Πολίτης και για κάποιο λόγο έχεις πειστεί στο λόγο της Μαφίας. Δεν υπάρχει τρίτη λύση στη δήλωσή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Με τη λογική της χειρότερης δυνατής επιλογής. Η Μάιρα είναι Μαφιόζα. Θες να μου αποδείξεις ότι μία από τους Φανερούς/Κρυφούς? Αν δεν μπορείς, πώς αποκλείεις το ενδεχόμενο να την πετάξαμε ως ΑΜ?
Η Νεφέλη μετά απο τόσους γύρους έρχετε και ψηφίζει 2 φορές σερί Μάιρα και μάλιστα την μία φορά σε έναν απο τους πιο αμφιλεγόμενους γύρους για αποχώρηση. Αν αυτό δεν την κάνει Πληροφοριοδότη τότε τι; Ντεντέκτιβ; Που ξαναρωτάω, ρώτησε την μόνη νύχτα που είχε για την Μάιρα!!!

Μου μπλέκεις τα μπούτια φίλε. Το είπα, δεν με νοιάζει τι είναι η spy. Δεν με νοιάζει ποιος είναι ο ΑΜ. Ξέρω ότι στο παιχνίδι υπάρχουν 5 Μαφιόζοι, οι 3 έχουν βγει, 2 δεν ξέρουμε τι έχουν κάνει. Στο παιχνίδι υπάρχουν 6 άτομα, 4 σίγουροι πολίτες. Απλά μαθηματικά, αν αυτά τα αγνώστης φύσεως άτομα φύγουν, κερδίζουμε.
Ναι και για ένα απο αυτά δεν μου λες γτ το θεωρείς αθώο. :whistle:

Παραπάνω έκανα έναν συλλογισμό:
2η μέρα dimijim
3η μέρα ultra
4η μέρα dimijim και αλλαγή σε Μάιρα
5η μέρα Μάιρα

Βρήκες 3 μαφιόζους σε 3 μέρες και ψήφισες Μαφιόζο σε 5 από τις 7 ψηφοφορίες. Μου λες ότι είναι πιο πιθανό ένας πολίτης να χτυπήσει random 5/7 ανάμεσα σε 15 επιλογές, από ότι ένας Μαφιόζος να ψηφίζει συνάδελφους μαφιόζους για ξεκάρφωμα. Suit yourself.
Δλδ ή ο Δημήτρης για ξεκάρφωμα έφτασε σε σημείο να διώξει συνμαφιόζο του ή εγώ βαρούσα συνμαφιόζους μου για ξεκάρφωμα. Πάντως κάποιος κάτι έκανε για ξεκάρφωμα. Και όχι μόνο αυτό έβγαλα και την συνμαφιόζα μου χθες πάλι για ξεκάρφωμα. Και τον Αρχιμαφιόζο μου, πάλι για ξεκάρφωμα.
Είσαι Πολίτης? Τότε έχουμε 5/6 πολίτες, 4/5 δολοφόνους εκτός και η bilire είναι Φανερός/Κρυφός Μαφιόζος. Σταμάτα να ασχολείσαι μαζί μου. Πείσε του άλλους να πετάξουν την bilire. Εμένα και να με πείσεις για την αθωότητά σου, έχω ρίξει διπλή, δεν αλλάζει.
Και εγώ σου λέω γτ θεωρώ πιο ένοχη την methexys παρά την bilire, για την οποία methexys εσύ δεν θέλεις να μου σχολιάσεις τίποτα.

Άννα, Τάσο, μια γνώμη όταν μπορέσετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Η Νεφέλη μετά απο τόσους γύρους έρχετε και ψηφίζει 2 φορές σερί Μάιρα και μάλιστα την μία φορά σε έναν απο τους πιο αμφιλεγόμενους γύρους για αποχώρηση. Αν αυτό δεν την κάνει Πληροφοριοδότη τότε τι; Ντεντέκτιβ; Που ξαναρωτάω, ρώτησε την μόνη νύχτα που είχε για την Μάιρα!!!
Δεν καταλαβαίνω πού αποσκοπείς να φτάσεις. Έφερες την spy, έφερες την Νεφέλη. Και σου λέω, δεν απορρίπτω τα σενάρια σου. Δεν τα αποδέχομαι, γιατί α) δηλώνω άγνοια β) σημαντικότερο: μου είναι αδιάφορα.

Και ξαναλέω, έστω η Μάιρα είναι Φανερή ή Κρυφή. Ποιος είναι ο ΑΜ? Εσύ κάθεσαι και μπλέκεις, Φανερούς, Κρυφούς, ΑΜ. Εγώ σου λέω το εξής απλό:
5 Μαφιόζοι στο παιχνίδι.
3 ονομαστικοί έχουν βγει (dimijim, ultraviolence, Mάιρα)
1 μαφιόζος είναι ακόμα μέσα (αλλιώς θα είχαμε κερδίσει)
2 μαφιόζοι είναι το μέγιστο (5-3ονομαστικοί)

Ξέρω ότι είμαι Πολίτης.
Η Totaled ξέρει ότι είναι Πολίτης.
Ο Τάσος ξέρουμε όλοι ότι είναι Πολίτης.
Η methexys ξέρει ότι είναι Πολίτης.

Είμαστε 4 πολίτες, σε σύνολο 6 άτομων. Βασίζεται στην κρίση του καθενός να αποδεχτεί την παραπάνω λίστα μου με του 4 αθώους.
Αν εσύ είσαι Πολίτης, δεν έχουμε 2 μαφιόζους, αλλά 1, την bilire. Αλλά ξαναλέω, ΔΕΝ έχουμε περισσότερους από 2 μαφιόζους και δεν έχουμε μαφιόζους ανάμεσα σε εμένα, την τοταλεδ, τον τάσο και τη μέθεξις. Αν βγεις εσύ και η bilire, ξέρω ότι κερδίζουμε.


Και, για να το πάρουμε μία διαφορετικά:
Είμαστε 6 άτομα και δεν έχουμε κερδίσει. Υπάρχει τουλάχιστον 1 μαφιόζος ανάμεσα μας. Φωνάζεις ότι η bilire είναι αθώα. Εσύ, λογίζεις τον εαυτό σου για αθώο. Σου δίνω ότι σήμερα βγάζουμε μέθεξις. Δεν κερδίζουμε (εγώ ξέρω ότι δεν θα κερδίσουμε, αλλά θεωρητικά έστω). Τι θα ψηφίσεις αύριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Καταρχάς συγγνώμη που δεν μπηκα χθες αλλα με σερναν στα παζάρια :hehe:
[...]
Η θεωρία του DumeNuke παντως στέκει. Το είχα αναφέρει και εγω και ο Τάσος ειχε πει οτι δεν βλεπω τα στοιχεία μπροστά μου που λένε οτι εισαι αθώος,όποτε θα ήθελα να ρωτήσω τωρα να μας πει γι'αυτα τα στοιχεία :hmm:
τι εννοεις;
Ιορδανη,σε εσενα αναφέρομαι. Είχα εκφράσει τις υποψίες μου για εσενα και ο Τάσος ειχε πει πως απλα δεν βλεπω τα στοιχεία. Δεν νομιζω να μου ειχε πει τοτε ποια στοιχεία ηταν αυτα αλλα μιας και το έφερε η κουβέντα και αφού ξέρουμε οτι ειναι σίγουρα αθώος,θα ήθελα να μου αιτιολογήσει αυτο που ειχε πει τοτε.
και ερωτώ ξανά τι εννοείς;;:confused:

Να απαντησω γενικως οκ.. Δε βλέπω απτά στοιχεία τα οποία κάνουν τον Ιορδάνη κακό ρόλο. Αντίθετα Dume και methexys δείχνετε αρκετά έτοιμοι να του επιτεθείτε.. Με αποκορύφωμα τον dume ο οποίος έχει κάνει την ΥΠΕΡΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΗ. Για το λόγο αυτόν η ψήφος μου σήμερα πάει σε εκείνον. DumeNuke για σήμερα λοιπόν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.

Ψηφοφορία για Τετάρτη 10/08

  1. bilire
  2. DumeNuke -----> JKaradakov(x2)
  3. JKaradakov -----> methexys
  4. methexys
  5. Totaled -----> bilire
  6. Τάσος97 -----> DumeNuke

Ψήφοι
2 JKaradakov
1 bilire

1 methexys
1 DumeNuke


Η Χώρα των Φαντασμάτων
Nefeli Graf - Δολοφονία 02/08
Deutsch... Lover -Ψηφοφορία 02/08
Libertus - Ποινή 03/08
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 04/08
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 05/08
kleop - Ψηφοφορία 08/08
Wild_Boy - Δολοφονία 09/08
Μάιρα - Ψηφοφορία 09/08


Οριστικές Αποχωρήσεις
Claire Rentfield [Μέντιουμ] - Ψηφοφορία 03/08 & Τυμβωρυχία
Himela [Αυτοκράτορας] - Δολοφονία 04/08 &Τυμβωρυχία
dimijim [???] - Δολοφονία 08/08
ultraviolence [Αρχιμαφιόζος] - Δολοφονία 09/08 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Σπυράκος #1
Μάιρα #1


Λοιπές Ενέργειες Παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από kleop
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
Ενεργοποίηση Κάρτας: Αποτυχία Δολοφονίας από Τάσος97
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διευθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από kleop
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από DumeNuke

Καλώς ήρθες και επίσημα Έλενα! :D

merci! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Και, για να το πάρουμε μία διαφορετικά:
Είμαστε 6 άτομα και δεν έχουμε κερδίσει. Υπάρχει τουλάχιστον 1 μαφιόζος ανάμεσα μας. Φωνάζεις ότι η bilire είναι αθώα. Εσύ, λογίζεις τον εαυτό σου για αθώο. Σου δίνω ότι σήμερα βγάζουμε μέθεξις. Δεν κερδίζουμε (εγώ ξέρω ότι δεν θα κερδίσουμε, αλλά θεωρητικά έστω). Τι θα ψηφίσεις αύριο?
Αύριο είναι αύριο. Όταν γίνει αυτό που λες και ίσως αν βγεις και εσύ τότε να στραφώ στην bilire, αλλά για την ώρα έχω πιο ύποπτους.

Τάσο είναι τελική η ψήφος σου γτ μου έρχεται σαν dejavu του #43 που στο τέλος ενώ οι πολίτες έπρεπε να συσπειρωθούν μοιράστηκαν και χάσαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Αύριο είναι αύριο. Όταν γίνει αυτό που λες και ίσως αν βγεις και εσύ τότε να στραφώ στην bilire, αλλά για την ώρα έχω πιο ύποπτους.

Τάσο είναι τελική η ψήφος σου γτ μου έρχεται σαν dejavu του #43 που στο τέλος ενώ οι πολίτες έπρεπε να συσπειρωθούν μοιράστηκαν και χάσαμε.

Ποιους?

Σου έδωσα μια λίστα:

Totaled - αθώα
Τάσος 97 - αθώος
methexys - αθώα
DumeNuke - αθώος
JKaradakov/bilire - 1 από τους δύο είναι μαφιόζος

Σε ρώτησα τι θα ψηφίσεις αύριο, δηλαδή ποιος είναι ο αμέσως επόμενος ύποπτος σου και από τη μία μου λές "Θα δω αύριο τι θα ψηφίσω, αν χρειαστεί" και από την άλλη "έχω τη λίστα με τους υπόπτους μου". Σου ζήτησα να μας τη δείξεις. Γιατί κολύεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
[...]
Τάσο είναι τελική η ψήφος σου γτ μου έρχεται σαν dejavu του #43 που στο τέλος ενώ οι πολίτες έπρεπε να συσπειρωθούν μοιράστηκαν και χάσαμε.
εαν με ρωτας ναι αυτη ειναι η τελικη μου ψηφος. Έχω μια ΜΙΚΡΗ φοβια οτι θα παιχτει νεκροφανεια σημερα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ποιους?

Σου έδωσα μια λίστα:

Totaled - αθώα
Τάσος 97 - αθώος
methexys - αθώα
DumeNuke - αθώος
JKaradakov/bilire - 1 από τους δύο είναι μαφιόζος

Σε ρώτησα τι θα ψηφίσεις αύριο, δηλαδή ποιος είναι ο αμέσως επόμενος ύποπτος σου και από τη μία μου λές "Θα δω αύριο τι θα ψηφίσω, αν χρειαστεί" και από την άλλη "έχω τη λίστα με τους υπόπτους μου". Σου ζήτησα να μας τη δείξεις. Γιατί κολύεσαι?

Ρε Dume, σοβαρά τώρα, τι παίζει μαζί σου.

Απο το πρωί σε ρωτάω: Γιατί η methexys είναι πλέον Αθώα; Τι άλλαξε απο χθες μέχρι σήμερα; Γιατί ή δεν άλλαξε τίποτα, ή προσπαθείς να μας το παίξεις ότι είσαι ντεντέκτιβ ή έπαιξες όνειρο.

Και το πρωί είπα ότι θεωρώ ύποπτους αυτήν την στιγμή εσένα και την methexys. Το είπα το πρωί.

εαν με ρωτας ναι αυτη ειναι η τελικη μου ψηφος. Έχω μια ΜΙΚΡΗ φοβια οτι θα παιχτει νεκροφανεια σημερα :/:
bilire - έχει μία καρτα ακόμα στην διάθεσή της.
Dume - Το ίδιο
Εγώ - 2 κάρτες
methexys - 3 κάρτες
Totaled - 3 κάρτες
Εσύ - 2 κάρτες

Με την αποχώρηση του ultraviolence και της Μάιρα, που και οι δύο δεν είχαν παίξει κάρτα είναι αρκετά πιθανό να έχει βγει η νεκροφάνεια της μαφίας. Και το ότι η methexys δεν έχει πάιξει κάρτα, τουλάχιστον στο δημόσιο, είναι ένα λιθαράκι ακόμα για την ενοχή της για εμένα.

Θα περιμένω να δω τι έχουν να πουν Άννα και bilire και τι θα ψηφίσει η methexys.
Όπως και να έχει πιστεύω ότι οι ψήφοι των πολιτών πρέπει να συσπειρωθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλησπέρα, αυτή τη στιγμή δε ξέρω από που να αρχίσω και τι να πω.Ας αρχίσω από τον DumeNuke.
πρωτον στο ποστ 885 δεν έχει καταλάβει πως μπήκα εξαρχής στον "αγώνα" και στο δημοψήφισμα. Ενώ εκείνη τη στιγμή δεν κινδυνευα έπεσαν ψήφοι πάνω μου και προσπάθησα να σωθω. Αν ήθελα να δίωξω την κλαιρ εξαρχής θα ψήφιζα εκείνη και όχι τον widlboy. Μου φαίνεται δε μπορεί να εξάγει τα κατάλληλα συμπεράσματα και δε δίνει και πολύ σημασία στο τι γράφεται και βγάζει λάθος συμπεράσματα. Επίσης ο τρόπος που γράφει είναι περίεργος. Κατηγορεί χωρίς να αιτιολογει επαρκώς. Ακόμα και ο ίδιος το λέει στο ποστ 372. Ενώ ζητά τοποθέτηση μετά δεν απαντά σε ερωτήσεις και νιώθω ότι με κατηγορεί χωρίς να μου προσαπτει κάτι. Λόγω τη στάση ς άλλων ατόμων κατηγορουμαι και ακόμη και ο DumeNuke δεν ήταν εντελώς σίγουρος για την ενοχή μου.
Επιπλέον βρήκα αντιφασεις που με κάνουν και σκέφτομαι. Δηλαδή τη μια φαίνεται να υπερασπιζεται τον jkaradakov την άλλη τον κατηγορεί. Ψηφίζει στις 08/08 methexys γιατί την ψήφισε ο jkaradakov. Την άλλη μέρα την ψηφίζει ξανά και τώρα ξαφνικά βγαίνει και κατηγορεί τον jkaradakov. Ύποπτη κίνηση και νομίζω χτες προσπάθησε να δημιουργήσει κύμα εναντίον μου και εναντίον της methexys. εμένα μου φαίνεται αυτός για μαφιόζος. Αν ήταν αθώος θα χρειαζόταν να διατυμπανιζει την αθωότητα του? "κάντε αυτό για να νικήσουμε...." έχοντας πει αυτά ψηφίζω DUMENUKE και αν προλάβω επανέρχομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Bilire, η ψηφος σου μου δημιουργει αρκετα ερωτηματικα. Έχω την εντύπωση πως έχεις σωθεί αρκετές φορές επειδή πιστέψαμε πως ποτέ δε θα συνέβαιναν ότι συνέβη σε εσένα. Εκτός από τον Ιορδάνη θα δείξω μια εμπιστοσύνη στον Dume για σήμερα και θα δούμε πού θα μας οδηγήσει...

αλλαγη απο dume σε bilire
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.

Ψηφοφορία για Τετάρτη 10/08

  1. bilire -----> DumeNuke
  2. DumeNuke -----> JKaradakov(x2)
  3. JKaradakov -----> methexys
  4. methexys
  5. Totaled -----> bilire
  6. Τάσος97 -----> bilire

Ψήφοι
2 bilire
2 JKaradakov

1 methexys
1 DumeNuke


Η Χώρα των Φαντασμάτων
Nefeli Graf - Δολοφονία 02/08
Deutsch... Lover -Ψηφοφορία 02/08
Libertus - Ποινή 03/08
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 04/08
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 05/08
kleop - Ψηφοφορία 08/08
Wild_Boy - Δολοφονία 09/08
Μάιρα - Ψηφοφορία 09/08


Οριστικές Αποχωρήσεις
Claire Rentfield [Μέντιουμ] - Ψηφοφορία 03/08 & Τυμβωρυχία
Himela [Αυτοκράτορας] - Δολοφονία 04/08 &Τυμβωρυχία
dimijim [???] - Δολοφονία 08/08
ultraviolence [Αρχιμαφιόζος] - Δολοφονία 09/08 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Σπυράκος #1
Μάιρα #1


Λοιπές Ενέργειες Παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από kleop
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
Ενεργοποίηση Κάρτας: Αποτυχία Δολοφονίας από Τάσος97
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διευθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από kleop
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από DumeNuke
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
bilire και απο εμένα. Τα εχω πει πολλες φορες,μαλλον ήρθε η ώρα να φύγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.

Ψηφοφορία για Τετάρτη 10/08

  1. bilire -----> DumeNuke
  2. DumeNuke -----> JKaradakov(x2)
  3. JKaradakov -----> methexys
  4. methexys -----> bilire
  5. Totaled -----> bilire
  6. Τάσος97 -----> bilire

Ψήφοι
3 bilire
2 JKaradakov

1 methexys
1 DumeNuke


Η Χώρα των Φαντασμάτων
Nefeli Graf - Δολοφονία 02/08
Deutsch... Lover -Ψηφοφορία 02/08
Libertus - Ποινή 03/08
Guest 278211 - Άμεση Προφυλάκιση 04/08
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 05/08
kleop - Ψηφοφορία 08/08
Wild_Boy - Δολοφονία 09/08
Μάιρα - Ψηφοφορία 09/08


Οριστικές Αποχωρήσεις
Claire Rentfield [Μέντιουμ] - Ψηφοφορία 03/08 & Τυμβωρυχία
Himela [Αυτοκράτορας] - Δολοφονία 04/08 &Τυμβωρυχία
dimijim [???] - Δολοφονία 08/08
ultraviolence [Αρχιμαφιόζος] - Δολοφονία 09/08 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
Σπυράκος #1
Μάιρα #1


Λοιπές Ενέργειες Παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Libertus
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από kleop
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από bilire
Ενεργοποίηση Κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από dimijim
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
Ενεργοποίηση Κάρτας: Αποτυχία Δολοφονίας από Τάσος97
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διευθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση Κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από kleop
Ενεργοποίηση Κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από DumeNuke
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Επιστρέφω με ένα μικρό ποστ. Λοιπόν Τάσο97 να σε ρωτήσω, εφόσον και εσύ στην αρχή το ίδιο ψηφισες, τι σου προκάλεσε ερωτήματα από αυτά που έγραψα ?
Επίσης methexys πραγματικά μια φορά σε ψήφισα και αυτή η ψήφος με κατέστρεψε. Δεν έχεις σταματήσει να με κατηγορείς. Μήπως είσαι Δα του μαφιόζου και βρήκες την εύκολη λύση ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Καλησπέρα, αυτή τη στιγμή δε ξέρω από που να αρχίσω και τι να πω.Ας αρχίσω από τον DumeNuke.
πρωτον στο ποστ 885 δεν έχει καταλάβει πως μπήκα εξαρχής στον "αγώνα" και στο δημοψήφισμα. Ενώ εκείνη τη στιγμή δεν κινδυνευα έπεσαν ψήφοι πάνω μου και προσπάθησα να σωθω. Αν ήθελα να δίωξω την κλαιρ εξαρχής θα ψήφιζα εκείνη και όχι τον widlboy.

Αν εσύ bilire δεν ξέρεις ποιος σε έφερε στο προσκήνιο της 2η μέρα, στο οποίο έχεις μείνει έκτοτε, πραγματικά με απογοητεύεις.
Η methexys έριξε την 1η ψήφο εναντίον σου στη 2η ψηφοφορία, ακολούθησε η kleop και ο Τάσος. Ο Τάσος, μάλιστα, έριξε την ψήφο του στις 19.58, κάνοντας τριπλή ισοψηφία 3-3-3 μεταξύ εσένα, του Libertus και τις Deutch. 20.09 εσύ άλλαξες σε Libertus, o JKaradakov σε Deutch.
Δεν ήταν η ψηφοφορία με την Claire την τρίτη μέρα που αρχίσαμε όλοι να θέλουμε να σε διώξουμε. Η αλήθεια είναι ότι έχεις συμμετάσχει σε αρκετές ψηφοφορίες, ως πιθανή mvp, από τις οποίες την έχεις γλυτώσει τελευταία στιγμή. Αν πιστεύεις ότι υπάρχουν σκοτεινές δυνάμεις που λειτουργούν για να σε διώξουν από το παιχνίδι, θες να πεις ποιες είναι αυτές?
Γιατί, ενώ παραμένεις συνεχώς στο απυρόβλητο, δεν έχεις κάνει κάποια σοβαρή υπόθεση περί μαφίας. Ναι δεν έχεις χρόνο, αλλά πόσο ποια? 9 μέρες τώρα δεν έχεις βρει ένα διωράκι να κάνεις ένα υποθετικό σενάριο περί μαφίας? Ούτε μες το ΣΚ?

Επιπλέον βρήκα αντιφασεις που με κάνουν και σκέφτομαι. Δηλαδή τη μια φαίνεται να υπερασπιζεται τον jkaradakov την άλλη τον κατηγορεί. Ψηφίζει στις 08/08 methexys γιατί την ψήφισε ο jkaradakov. Την άλλη μέρα την ψηφίζει ξανά και τώρα ξαφνικά βγαίνει και κατηγορεί τον jkaradakov. Ύποπτη κίνηση και νομίζω χτες προσπάθησε να δημιουργήσει κύμα εναντίον μου και εναντίον της methexys. εμένα μου φαίνεται αυτός για μαφιόζος. Αν ήταν αθώος θα χρειαζόταν να διατυμπανιζει την αθωότητα του? "κάντε αυτό για να νικήσουμε...." έχοντας πει αυτά ψηφίζω DUMENUKE και αν προλάβω επανέρχομαι.

Έχω αλλάξει την ιστορία μου αρκετές φορές. Θες να πάμε να κοιτάξουμε μία πώς έπαιξε η Himela και έδιωξε την Claire? Στην αναζήτηση για μαφιόζους οι πολίτες θα πετάξουν συμπολίτες τους έξω. Εκτός αν νομίζεις ότι με έναν μαγικό τρόπο θα κουνήσουμε το ραβδάκι μας και την 5η μέρα θα κερδίσουμε. Το θέμα με το παιχνίδι είναι τόσο να μαζεύεις πληροφορίες, όσο και να τις διαχειρίζεσαι. Θα λειτουργούσε κατά μου αν κάθε συμπέρασμα που εξήγαγα το μοιραζόμουν ανοικτά μαζί σας. Ο μόνος τρόπος να αντιταχθείς στη μαφία είναι να έχεις ολόκληρη την εικόνα και τότε να την μοιραστείς. Και αυτό έκανα. Τώρα, αν με σκοτώσουν, απλά θα δώσουν περισσότερη πειθώ στα λόγια μου και θα χάσουν. Αναγκαστικά θα με κρατήσουν μέσα και θα προσπαθήσουν να πείσουν ότι είμαι Μαφία. Σκοπός των πολιτών αυτός δεν είναι? Να μείνουν μέσα? Ε, έχω φτάσει σε ένα σημείο που η Μαφία δεν μπορεί να με δολοφονήσει. Πώς σου φαίνεται? :P


Τόσο εσύ, όσο και ο Ιορδάνης, λέτε ότι μπλοφάρω, αλλά δεν προσπαθείτε να αποκαλύψετε τη μπλόφα μου: Δείξτε με κάποιο τρόπο ότι ο μαφιόζος κρύβετε ανάμεσα σε εμένα, την methexys, τον Τάσο ή την Totaled. Ο χειρότερος ψεύτης είναι αυτός που λέει σαφή και συγκεκριμένα ψέματα. Έχω δώσει μια λίστα με 4 αθώους και 2 εν δυνάμει δολόφονους με τις εξής 2 κατηγορηματικές εντολές:
Τουλάχιστον 1 μαφιόζος κρύβεται στη δυάδα. Κανένας μαφιόζος δεν κρύβεται στην τετράδα.

Το να αποδειχθεί ταυτόχρονα ότι εσύ και ο Ιορδάνης είστε αθώοι είναι δύσκολο. Και από τη λίστα που έδωσα, το μόνο άτομο που επιτέθηκες τόσο εσύ, όσο και ο Ιορδάνης ήμουν εγώ. Εμένα προσπαθήσατε να βγάλετε μαφιόζο. Κάτι που σε εμένα υποδεικνύει ότι κανείς σας δεν έχει στοιχεία που να ενοχοποιούν τους Τάσος, Totaled και methexys. Εγώ τους λέω αθώους και κανείς σας δεν παίρνει το ρίσκο να πει ότι είναι Μαφία, απλά γιατί δεν έχετε τα στοιχεία που χρειάζονται για να τεκμηριώσουν μια τέτοια θέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top