Palermo #44 - Lord of the Rings

Ψηφοφορία Τρίτη 3/8 - Ποιός θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
εγω προσωπικα θα ηθελα αλλη μια :redface:

φοβαμαι πως κανεις σας ρε μαγκες δε θα μου απαντησει σε ο,τι λεω γιατι ειναι ΣΚ. Θα με φατε και θα ειναι ολα κομπλε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
εγω προσωπικα θα ηθελα αλλη μια :redface:

Μαν μου, μήπως να καθίσουμε να μας γ@μήσετε κιόλας; Φτάνει με τις ισοψηφίες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Ειμαι λιγο ντιρλα αυτη την στιγμη,αλλα δεν πειραζει σας γραφω.:D
Εκτενεστερες απαντησεις αυριο ή πιο σιγουρα απο Δευτερα.Ναι Τασο που να σου απαντησουμε ειναι ΣΚ υποτιθεται καλοπερναμε στο Παλερμο και αραζουμε στις ξαπλωστρες μας.
Παρτε ενα τραγουδακι απο μενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ΠΡΟΣΟΧΗ!

Πρέπει να σας ενημερώσω ότι προέκυψαν (δυστυχώς ; ) "έκτακτες" διακοπές από Δευτέρα έως Παρασκευή με συνέπεια να έχω μειωμένο διαθέσιμο χρόνο για το παιχνίδι. Θα παρακολουθώ όσο μπορώ και θα ψηφίζω. Με συγχωρείτε. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Δεν περιμένω κλεοπ μου να απαντησει κανεις! Κοιμήθηκα στις 11 χθες γιατί μου τη βάρεσε να ξυπνήσω νωρίς να σας πάρω παραμάζωμα όλους. Πάω να συνεχίσω το διάβασμα των ποστς της bilire που αφησα στη μεση χθες. Καλημέρες! #κολλημα

Επίσης είμαστε 11 άτομα. Η πόρνη έχει φύγει μάλλον εκτός, χωρίς βέβαια να είμαι σίγουρος. Αυτό μας αφήνει με 4 μαφιόζους συν 1 ΔΑ και 6 πολίτες. Παρακαλώ όσοι είστε πολίτες να απαντήσετε άμεσα στο ποστ που έκανα γιατί είναι κρίμα να κατηγορηθείτε.

Η μαφία είτε δε θα απαντήσει καν είτε θα αφήσει το δημήτρη να απαντήσει και θα διαστρεβλώσει το καθετί που έχω πει...


Πολύ σιωπή εχει πεσει και μαρεσει πολυ αυτο τελικα! Συνεχίστε έτσι, τα λέτε πολύ ωραία! (ειπα να το αναξω ρε κλεοπ σε ολους, να μην παραπονιεται η μεθεξις οτι δεν ειμαι γλυκομίλητος και στους υπόλοιπους!)

Sex mode on
So baby pull me closer in the back seat of your Rover
That I know you can't afford
Bite that tattoo on your shoulder
Pull the sheets right off the corner
Of the mattress that you stole
From your roommate back in Boulder
We ain't ever getting older


Μπορεί το παλέρμο μας να έχει βγάλει όμορφα κορίτσια (βλ. Himela, Ζωή, Αννα:redface:) αλλά ΣΑΝ ΤΗ ΜΩΡΑΚΛΑ την halsey καμμία. Να μη μιλήσω για τη φωνή της που στο άκουσμά της γλυκοταράζεται η ψυχή μου, αρχίζει να τραγουδά η καρδιά μου, το αίμα γεμίζει οξυγόνο και τρέχει προς όλες τις κατευθύνσεις και το μυαλό μου ταξιδεύει σε θάλασσες που κολυμπάμε μαζί μόνο οι δυο μας. Σταδιαλα με πιασαν τα ρομαντικά με το πορνίδιο την halsey :hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Θα μπούνε όλοι γύρω στις 6-7 που θα παρουμε τις καρτες. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ιορδανη μεχρι τι ωρα θα εισαι εδω;; Ή αν φυγεις τι ωρα εχεις σκοπο να μπεις; Φοβαμαι μηπως μου ριξουν ΑΠ απο σημερα ή ριξουν σε εσένα (που πανε να βγαλουν μαφια) και δολοφονησουν εμενα αυριο. Θα μπορούσες να είσαι εδώ οταν μοιραστούν οι κάρτες τουλάχιστον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Διάβαζα για ώρες το θεμα χθες και το βράδυ ετοίμαζα απάντηση αλλα πέρασε η ώρα και έπρεπε να παω για ύπνο :redface: Ετοιμάζω σεντοναρα και οσο γράφετε κι αλλα,τοσο περισσότερο θα μεγαλώνει όποτε τον νου σας :mastigio

Υ.Γ Halseyyy :D Θεαρα ειναι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Θα μπούνε όλοι γύρω στις 6-7 που θα παρουμε τις καρτες. ;)

Τι ωραίες πάσες που δίνεις Ιορδάνη!:P

Το θέμα θα κλειδωθεί στις 20:00 έτσι ώστε να μοιραστούν οι κάρτες σας και θα ανοίξει λίγα λεπτά αφ' ότου έχουν σταλεί όλα τα πιμί!
:angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ιορδανη μεχρι τι ωρα θα εισαι εδω;; Ή αν φυγεις τι ωρα εχεις σκοπο να μπεις; Φοβαμαι μηπως μου ριξουν ΑΠ απο σημερα ή ριξουν σε εσένα (που πανε να βγαλουν μαφια) και δολοφονησουν εμενα αυριο. Θα μπορούσες να είσαι εδώ οταν μοιραστούν οι κάρτες τουλάχιστον;
Μετά τις 7 σίγουρα θα είμαι εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Επειδη στις ξαπλώστρες του Παλέρμο από το απόγευμα θα πρέπει να διαβάζουμε και στατική και μπετό (για να περάσει η ώρα ευχάριστα...τι άλλο :look: ),ας δούμε κάποια πράγματα τώρα.

Όλα αρχιζουν απο τον Libertus. Για εμένα στην αρχή ήταν αθώος. Συνεργαζόταν με τη Χιμέλα, η οποία αποδείχτηκε επίσης αθώα. Στην αρχή είχα στο μυαλό μου ότι θα μπορούσαν να ήταν συγκάτοικοι που πήραν πολύ ζεστά το παιχνίδι και ήθελαν να ψάχνουν τα πράγματα για να βγάλουν μια άκρη, και ίσως να έχουν ένα προβάδισμα από τους μαφιόζους. Φυσικά όμως η μαφία δεν θέλει άτομα που μιλάνε πολύ και ψάχνονται, γι'αυτό μόλις κατάλαβαν ότι η Χιμέλα ήταν αυτοκράτορας και έτσι και αλλιώς,είχε αρχίσει να κινεί υποψίες, εσφαλμένα όπως αποδείχτηκε,την έδιωξαν μια ωρα αρχύτερα. Τελικά όμως ναι, δεν είναι μόνο η μαφία που μας ενδιαφέρει,είναι και οι βοηθοί της. Έστω ότι ο Libertus μας ξεγέλασε όλους τελικά,και εμένα, και τη Himela,και τον JKaradakov, και τους υπολοιπους. Έγραφε πολύ αλλά η μαφία δεν νομίζω να έβγαινε μπροστά τόσο δυναμικά. Μου φαίνεται λίγο απίθανο να ανήκει στη μαφία λοιπόν. ΔΑ προφανώς και δεν μπορεί να είναι, οπότε δεχόμαστε ότι ο Libertus είναι η πόρνη.
Επίσης,μετά την αποκάλυψη οτι η Κλερ ειναι μέντιουμ,από τα ποστς της είναι φανερό ότι η Guest 278211 είναι η ΑΜ.Αντε να ειναι η πορνη,αλλα η Κλερ την κατηγορούσε συνέχεια,δεν μπορούσε να καταλάβει γιατί την φέραμε πίσω τόσο γρήγορα, αλλά αργότερα λέει ότι τελικά μαλλον δουλεύει για τους πολίτες. Και η Guest 278211 κατηγορούσε και ψήφιζε συνέχεια την birile.Έδινε και μερικά hints για την κλεοπ,ναι,αλλά μιλούσε συνεχεια για την birile. Και μην ξεχνάτε ότι υπήρχε κύμα εναντίον της birile,οπότε ίσως γι'αυτό να το επαναλαμβανε και δεν φοβόταν μην καρφωθεί και κρυβοταν πίσω από τους υπολοιπους που ψηφίζαμε birile.
Για να δούμε λοιπόν.

εδώ λοιπόν εγώ πέταξα μια κατηγορια για τη μεθεξις (που αντε να πουμε ειναι απειρη - δεν καταλαβαινω γιατι αυτο ειναι επιχειρημα αλλα οκ) την οποια χρησιμοποιησαν εναντιον της καποια ατομα...

Ο χάρης ίσως το πηρε πιο γλυκα και έβγαλε γλωσσιτσα στην αθωα (?) μεθεξις...

και ο σπυράκος πιάστηκε απο αυτο που ειπα και ψηφισε τη μεθεξις...

για ποιο λογο θες να μας παρουσιαστεις ως απειρη παικτρια; Δεν καταλαβαινω γιατι θες να μας περασεις αυτη την εντυπωση και νομιζω πως εν τελει αυτο σε συμφερει να μας περασεις, οτι εισαι απειρη παικτρια και να κρατιεσαι στο παιχνιδι. Ενας απειρος παικτης (eg bilire) κανει λαθη, αντιθετως εσυ προς το παρον εχεις παιξει πολυ ησυχα και ηρεμα και αρκετα κομψα.
Δεν θελω να παρουσιαστω ως απειρη παικτρια,ειμαι άπειρη παίκτρια.Και επειδή η συμπεριφορά μου πολλές φορές μπορεί να ήταν/είναι αψυχολόγητη,ήθελα να το αναφέρω. Για παράδειγμα,δεν ήξερα ότι επειδή δεν ήθελα να ρίξω μια ξερή ψήφο θα με βγάζατε μαφιόζα :confused: Θα πιασουμε παλι τη συζήτηση που ειχαμε στην πρωτη ψηφοφορια,αλλα ειλικρινα οι μαφιοζοι θα με αφηναν να βγω και να δικαιολογησω έτσι την πρώτη μου ψήφο? Γιατι, για ξεκάρφωμα? Δεν θα ήταν πολύ ριψοκίνδυνο?

ισως ενα απ τα καλυτερα πραγματα που ειπες σε αυτο το παιχνιδι... Την ιδια στιγμη Χαρης και μεθεξις προσπαθουν να αποκαλυψουν το δημαρχο διοτι αυτο συμφερει τη μαφια...
Ωραια,εστω οτι ειμαι μαφιόζα και ο Χάρης η πόρνη. Ο Χάρης δεν θα ήξερε ότι είμαι μαφιόζα. Δεν θα ερχόταν η μαφία να με σώσει? Θα καθόμασταν να περιμένουμε τον Χάρη να κάνει κάποια κίνηση? Πώς,αφού τις πρώτες μέρες είναι πρακτικά αδύνατο να γνωρίζεις τη μαφία σου.

υποθετουμε οτι η μεθεξις ειναι πολιτης
1) σχεδον πολυ σπανια ενας πολιτης θα παει να σωθει (γκουυυχ δημητρη) οποτε το αφησε στην τυχη του
2, 3) ετσι ωστε να φυγει η αθωα Guest 278211 και να ενοχοποιθηθει η μεθεξις πραγμα που ομως ΔΕ ΣΥΝΕΒΗ ΠΟΤΕ!
Να σου θυμήσω ότι μετά τη ψηφοφορία μου, υπήρχε έντονη διαμάχη ανάμεσα στον Χάρη και στον dimjim. Ο Χάρης σύμφωνα με άλλους προσπαθούσε να δείξει έναν αθώο στη μαφία (τον δήμαρχο), ο dimjim σε μια προσπάθεια να σωθεί ψήφισε και έδιωξε μια άλλη παικτρια,την Guest 278211. Και κάπως έτσι κάποιοι ήταν εναντίον του Χάρη,αλλοι εναντίον του dimjim. Tελικά κάπου πριν την ψηφοφορία τα βρήκαν (?). Μήπως ο Libertus προσπαθούσε να βρει τη μαφία του? Και ήθελε να δει τη στάση του dimjim? O dimjim γράφει σεντόνια, έχει καλή επιχειρηματολογία, μπορεί να φέρει τα πράγματα με τέτοιο τρόπο ωστε να υποστηρίξει οποιοδήποτε σενάριο. Θα μπορούσε να ανήκει στη μαφία ή είναι βοηθος,στην περίπτωσή μας ΔΑ. Αν η μαφία γνωρίζει την πόρνη της,τότε ναι,η διαμάχη θα μπορούσε να είναι για ξεκάρφωμα. Αλλα εστω οτι ισχυουν τα σεναρια πως η Guest 278211 ειναι η πορνη ή ανηκει στη μαφία, θα ρισκαρε ο Δημητρης να ψηφισει την spy και να την διωξει? Γιατι να διωξει τη συν-μαφιοζα ( :P ) του ή την πόρνη του? Και επισης, η στάση του dimjim προς τον Libertus άλλαζε συνεχως.Στην δεύτερη ψηφοφορια αρχικά τον ψήφισε, όταν ήρθαμε σε ισοψηφια όμως απέφυγε να ψηφίσει και να πάρει μέρος. Θα μπορούσε να είναι ένας μπερδεμένος ΔΑ? Γιατί οχι?


ο ΑΜ λοιπον οπως λετε ηταν η σπαυ. Και μας δινει λοιπον τους εξης που αναφερει απο πανω. Εαν λοιπον ειναι ο ΑΜ ο πρωτος στη λιστα ειναι και ο μαφιοζος που γνωριζει δλδ η κλεοπ. Δεν ξερω γιατι εχετε ολοι (στη μαφια) κολλησει στο οτι κατηγορει τη bilire ενω κατηγορει ΚΥΡΙΩΣ και ΑΜΕΣΑ την κλεοπ.
Κατηγορει την κλεοπ επειδή την αναφέρει πρώτη σε μια λίστα από ονόματα; Μπορεί να είναι και τυχαίο.

γιατι επιμενεις στην εμπειρια του καθενος; νομιζω οτι απλα το κανεις καραμελα για να περνας στην αφανεια τελειως. δε θεωρεις αρκετα ενοχο το χαρη τη στιγμη που πολλοι απο εμας τον θεωρουν, που βασιζεις αυτη σου τη θεωρια; ναι σου ζητω να ανατρεξεις πισω και να το αιτιολογησεις.
Aπάντησα στην αρχή.

Η σπαυ θεωρουνταν αθωα (ή ΑΜ). Στο πρωτο μερος δεν εισαι τοσο σιγουρος αλλα στο δευτερο μερος της απαντησης σου φαινεται να λες οτι η σπαυ ειναι οντως αθωα. Μπερδευτηκες;
Οπως εγραψα και παραπανω, ισως ο Δημητρης ψάχνει ακόμα να σιγουρευτεί για τους μαφιοζους του και αλλαζει συνεχώς τα επιχειρηματα του...

Εδω λοιπον θα αρχισω να ανησυχω. Εχει σε προηγουμενο ποστ πει η σπαυ την εξης σειρα στους παικτες: kleop, ultraviolence, bilire, Libertus, Himela. Και ξαφνικά έρχεται και λέει οτι ειναι καλυμμένη από κλεοπ και ultra; Μας δουλευεις; Ειλικρινα τωρα. Ιορδανη προσεξε αυτο το σημειο και ελπιζω να καταλαβαινεις γιατι μου φαινεται τελειως κουλο.
Αν η κλεοπ είναι όντως μαφιόζα,μήπως η spy φοβηθηκε οτι θα την καταλάβουν οι μαφιόζοι? Και αποφασισε να το γυρισει αλλιως και να δειξει οτι οκ,πιστευει πως η κλεοπ είναι αθώα και καλα?

πολυ ευκολα ακολουθας καποιον εσυ.. και καλα παρασυρεσαι ξερω γω... εδω ομως επιμενεις σε bilire να μας το παιξεις ΑΜ με στοχο την bilire πλεον; χμμμ
Γιατι όμως να θελει να το παιξει ΑΜ; Τοσοι ρολοι υπαρχουν, θα μπορουσε να παιξει εναν ρολο πολιτη, γιατι να κανει οτι ειναι ο ΑΜ;


Παμε στην ψηφοφοριας. Κλαιρ, Χιμελα, Καραντακοβ ειναι οι σιγουροι αθωοι. Οι υπολοιποι που ψηφισαν ντοιτς τι εχουν να πουν σε αυτη τη φαση του παιχνιδιου για την επιλογη τους;
Όταν εχεις έναν ενεργο παικτη οπως τον Libertus που ισως να είναι,ίσως να μην είναι αθωος, και μια παικτρια οπως την Deutsch που οπως και να το κανουμε,συμμετειχε λιγοτερο απο τον Libertus και δεν ξερεις αν ειναι αθωα ή όχι, τι θα ψηφισεις; Ο Ιορδάνης γιατί ψήφισε Deutsch;


εδώ έχουμε το πρώτο μεγάλο ποστ της bilire. Προσπαθει να μας δειξει τον τροπο με τον οποιο σκέφτηκε για τις πρώτες 2 μέρες. Για μένα αυτό το ποστ δε θα μπορούσε να είχε γίνει από κάποιον μαφιόζο διότι δειχνει οτι ειναι υπερβολικα μπερδεμενη. Και τι αλλο; Α ναι... Δε λέει οτι ειναι άπειρη (ναι μέθεξις σε εσένα απευθύνομαι)
Ναι,γιατι η μαφία θα της εδινε ετοιμο το κειμενο...Δεν θα την αφηνε να το γραψει μονη της για να φανει πιο πειστικη... :whistle:

Θα σταθώ σε αυτό που προσπάθησε να πει η χιμελα, πως δηλαδη ο δημητρης κρατάει αυτά που τον συμφέρουν, τα διαστρεβλώνει κατά τον όποιο τρόπο θέλει και μας το παρουσιάζει όπως εκείνος το θέλει. Ο ΔΑ μην ξεχνάμε πως είναι ακόμη ενεργός στο παιχνίδι.

αναγνωριζω οτι εισαι διακοπες, εχεις 1002 δουλειες και δε συμμαζευεται. Ειναι απολυτως αποδεκτο και κατανοητο και δε σε κατηγορω. Θα ηθελα ομως σε αυτη τη φαση του παιχνιδιου να μας πεις τι σκεφτεσαι. Οπως λεει κι απο κατω η χιμελα ναι μας αγνοεις και ΠΑΛΙ επιδεικτικα. Εχεις διατηρησει σιγη ιχθυος (γενικοτερα) και δεν ξερω εαν αυτο μας βοηθαει.
Εδω συμφωνω.

διαλεγεις κι εσυ εναν ακυρο παικτη να ριξεις την ψηφο σου τη στιγμη που μπορεις πχ να ψηφισεις εμενα. Τι ακριβως φοβασαι;
Δεν ημουν μονο εγω που εριξα μια ακυρη ψηφο στη Μάιρα όμως.Το εκανα για να προλαβω τη δολοφονια και γιατι ενιωθα πως ακομα δεν ηθελα να παρω θεση. Μην ξεχναμε εδω που τα λεμε οτι ακομα δεν ξερουμε τι ρολο βαραει η Μάιρα,γιατι θα μπορουσε επιτηδες να διατηρει αυτη τη στάση του τρολλ. Στην τελευταία ψηφοφορια που έδρασε ο ΔΑ,η Μάιρα έριξε μια άκυρη ψηφο σε εμενα. Ηταν οντως ακυρη ομως? Ή καποια τακτικη για να δωσει και αλλες επιλογες στον ΔΑ; Αληθεια δεν μπορω να καταλαβω τη λογικη της. Αν ειναι πολιτης, ειναι εντελως αδιαφορη για το παιχνιδι και δεν μας βοηθαει καθολου.

ο ιορδανης ειναι αθωος με τη βουλα και το εχει δειξει. Εαν εσυ επιδεικτικα το αγνοεις ειναι αλλο θεμα. Αλήθεια, η δική σου αθωότητα διαφαίνεται από το γεγονος οτι την εχεις βγαλει καθαρη απο τα γεγονοτα της 1ης Αυγούστου. Γραφεις πολύ ωραία συνέχισε έτσι!
Μαλλον η μαφια ειχε να ασχοληθει με πιο ενδιαφεροντα ατομα. Μην ξεχναμε ομως πως εχει μια συγκεκριμενη τακτικη στις δολοφονιες σ'αυτο το παιχνιδι, μόλις καποιος παικτης μπαινει στο ματι των πολιτων, για να μην χανουν χρονο και περιμενουν τη ψηφοφορια, τον δολοφονουν για να τελειωνουν μια ωρα αρχυτερα. Οποτε τελεια, αν φυγω και εγω απο Δευτερα θα δειτε οτι μαλλον καπου κανατε λαθος.

Πάμε να δούμε λιγο και τις ψηφοφορίες....

Εχουν ψηφίσει Libertus με αλφαβητικη σειρά οι ηθοποιοι εεε εννοω παικτες..
bilire, dimijim, DumeNuke και ultraviolence.
Deutsch... Lover οι:
JKaradakov, Himela, Libertus (x2)
bilire οι:
Τάσος97, kleop, Totaled.

ας θεωρησουμε πως ο χαρης ειναι αθωος τοτε:
Εάν δημήτρη η bilire ειναι μαφία όπως το παρουσιάζεις το ίδιο μαφία αποδεικνύεσαι κι εσύ από αυτή την ψηφοφορία το ιδιοι και ο dume με τον ουλτρα. Θα πήγαινε ομως όλη η μαφία στο χαρη; ΟΧΙ βεβαια. Ένας ή 2 ναι αλλά όχι όλοι.
Και φιλε μου ιορδανη κοιτα που είναι το κουλο ρε αλανι.. Τώρα γελάω :hehe:

Ποιοι ψήφισαν Libertus;;; bilire, Dume k Ultra (οι προηγουμενοι σταθεροι ψηφοι) και η Αννα (totaled που ειχε ψηφισει bilire)
Ποιοι ψηφισαν Deutsch;;; Himela, JKaradakov, Libertus (οι προηγούμενοι σταθεροί ψήφοι αλλά και η κλαιρ (που ειχε ψηφισει Σπυρο, αλλα ειναι αθωα), η μεθεξις (που ειχε ψηφισει επισης bilire), Guest 278211 (που ειχε ψηφισει Dume κι οχι κλεοπ ή bilire που θελει να φανερωνεται και ως ΑΜ τρομαρα της - καλα ο πραγματικος ΑΜ δεν τα βλεπει αυτα αναρωτιεμαι) και η Μαιρα που ειχε ψηφισει απο τοτε μαλιστα μεθεξις (και τωρα ψηφιζει ξανα μεθεξις).
Οπως βλεπετε 2 ψηφοι της bilire γιναν της ντοιτς και μια εγινε του Χαρη. Και ρωτω λοιπον εσας που ειχατε ψηφισει bilire τι ακριβως σας εκανε να πιστεψετε οτι η Deutsch ήταν πιο ενοχη απο το Χάρη; ή θελατε να σωσετε το χάρη; ή θελατε να τον σωσετε για να τον κατηγορουμε εμεις μετα; περιμενω αιτιολογηση. Καθε αναπαντητο ερωτημα που εχει τεθει θα χρησιμοποιηθει εναντιον σας οχι μονο σε εσας αλλα σε ολους.
Οπως ειπα, εγώ προσωπικά ήθελα λίγο χρόνο ακόμα για να καταλάβω λίγα περισσότερα πράγματα για τον Χάρη. Το εξήγησα και παραπάνω.
Λοιπον εδω βγηκαμε ΞΑΝΑ σε ισοψηφια.
CR ψηφισαν οι: bilire, kleop, libertus, methexys, Himela (x2)
bilire οι: dimijim, dume, CR, Σπυράκος, Guest 278211

Και βγαινουμε στην ισοψηφια:
bilire:dimijim, DumeNuke, methexys, Guest 278211, Σπυράκος (^^)
Claire Rentfield: bilire, JKaradakov, kleop, Mάιρα, ultraviolence, Wild_Boy

dimijim, dume, spy κ σπυρος επεμειναν στην ψηφο τους για bilire.
Ιορδανη μαγκα κοιτα τώρα τι εγινε.. η μεθεξις αλλαξε απο κλαιρ σε bilire (:confused:) (ενω στην αρχη αρχη το ειχε δωσει ΜΑΙΡΑ). Δεν ειπαμε οτι ειναι απειρη παικτρια; Ναι το ειπαμε και το ειπε. Τι θα εκανε ενας απειρος παικτης τοτε; Αφου ειδε οτι ο dume ακυρωσε την ψηφο της χιμελας προς κλαιρ αυτο θα εκανε να υποψιαστει οτι ο dume παει να προστατευσει την κλαιρ και αρα η κλαιρ ειναι μαφια ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΨΗΦΙΖΕ ΚΛΑΙΡ. Κι οχι bilire με την εξης δικαιολογια
Για εμένα ο dume δεν είναι ένοχος. Μπορεί να είμαι ευκολόπιστη, αλλά μου φαίνεται ειλικρινής όταν λέει πως δεν έχει χρόνο και γι'αυτό δεν γράφει πολύ. Ίσως τα σενάριά του είναι λίγο τραβηγμένα ώρες ώρες,αλλά αν δεν έχεις πολύ χρόνο και δεν προλαβαίνεις να μελετήσεις όλα τα ποστς αναλυτικά, αυτά είναι τα αποτελέσματα. Πήγε να την προστατέψει γιατί ήταν αθώα. Και προφανώς δεν είχα πειστεί ούτε εγώ για την ενοχή της,για αυτο και ψήφισα bilire. Αν θελετε το πιστεύετε,αν θελετε οχι.

Οποτε τωρα εχουμε τις εξης επιλογες.
1. Υπάρχει μεγάλη πιθανοτητα να ειναι ο dimjim ο ΔΑ. Σ'αυτη την περίπτωση τον ψηφίζουμε για να φύγει.
2. Όμως, έχουμε ΠΑΡΑ πολλα στοιχεία εναντίον της birile. Και οκ,ο ΔΑ άλλαξε τις ψήφους της με τον Σπυράκο γιατί ήταν εύκολο να φύγει ένας (μάλλον) πολίτης. Αλλά ετσι, αρχίζουμε να πιστεύουμε πως η birile τελικά δεν ήταν ένοχη γιατί ο ΔΑ ήταν σίγουρος πως θα την ψηφίζαμε στην ψηφοφορία της Δευτέρας. Μήπως όμως αυτό ήθελαν να μας κανουν να πιστεψουμε ώστε να μείνει μέσα η birile? Μην ξεχνάτε ότι την ψηφισαν ΟΛΟΙ.Κανένας δεν την υποστήριξε. Θα μπορούσε να ήταν αυτό ένα σχέδιο;
3. Και από την άλλη,έχουμε την Κλεοπ που κατηγορήθηκε από την Guest 278211 και σίγουρα έχει διατηρήσει πιο ήσυχη στάση,χωρίς να κατηγορεί άμεσα κανέναν. Έχουμε όμως και τη Μάιρα που είτε είναι αδιαφορη,ειτε το παίζει αδιαφορη. Εγω θα ήθελα τα δύο κορίτσια να εκφράσουν γνώμες και να απαντήσουν σε αυτά που λέμε,να καταλάβουμε τι παίζει τελος παντων και έχω όλη την καλή διαθεση να διαβασω τι εχουν να πουν και αν ειναι πειστικες,εννοειται πως θα τις αθωωσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
μεθεξις ποια η άποψή σου περί wild, ultra, totaled και κλεοπ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλησπέρα σ όσους πιστούς παρέμειναν και σήμερα στην πόλη μας!
Θα κάνω ένα μικρό post για να σχολιάσω κάτι που παρατήρησα από χθες. Αναλυτικότερος σχολιασμός, αφού ακούσω και τη γνώμη των υπολοίπων.

Στο μεγάλο του post ο Τάσος αρχίζει να περνάει την ιδέα ότι η Guest 278211 είναι η πόρνη:
σπαυ εαν ησουν οντως ο ΑΜ που ολοι θεωρησαν γιατι δεν επεμεινες σε καποιον απο τους 4 εστω που ειχες πει πιο πριν; Αρχιζω και αμφισβητω τελειως το γεγονος να εισαι ΑΜ διοτι πλεον δε βγαζει νοημα. Νομιζω πως μαλλον εισαι η πορνη και καταμπερδευτηκες απο τις κινησεις του δηθεν μαφιοζου χαρη...
Υπενθυμίζω όμως εγώ ότι η πόρνη αναγνωρίζεται από το Μέντιουμ ως Πολίτης. Αν η Guest 278211 ήταν πόρνη τότε η Claire θα την έβλεπε αθώα και δε θα διαμαρτυρόταν για την επαναφορά της. Από τη στιγμή που το Μέντιουμ είδε τη Guest 278211 ως Μαφιόζα υπάρχουν δύο μόνο δυνατοί ρόλοι για τη Guest 278211: original Μαφιόζος ή Αντίπαλος Μαφιόζος.
Ο Τάσος όμως τη βγάζει πιθανή πόρνη. Κάτι που αποκλείεται να ισχύει (εκτός κι αν η Claire πιστεύει ότι το Μέντιουμ κερδίζει με τη Μαφία, ας το ακούσουμε κι αυτό). Δεδομένου ότι ο Τάσος είναι αθώος, υπάρχουν μόνο δύο ενδεχόμενα: Ο Τάσος να μη γνωρίζει σωστά τους κανόνες ή ο Τάσος να μπλοφάρει για να δει ποιοι θα τον ακολουθήσουν και θα κρυφτούν πίσω από αυτό. Θα συνέφερε πάρα πολύ τη Μαφία η Guest 278211 να αναγνωριστεί ως πόρνη γιατί τότε αθωώνεται η birile. Όποιο απ τα δύο και να ισχύει για τον Τάσο, η Μαφία είχε την ευκαιρία να καλυφθεί πίσω από αυτό.
Έρχεται λοιπόν ο Ιορδάνης, λίγες ώρες μετά τον Τάσο και γράφει αυτό:
Guest 278211:
Πόρνη, την οποία ο ΔΑ Δημήτρης έβγαλε κατά τύχη, του έκατσε ότι έβγαλε την πόρνη η οποία είναι στο στρατόπεδό του, η Σπι είδε τι πάει να βγει ότι είναι και είπε να παίξει το παιχνιδάκι του ΑΜ και να κατηγορήσει την bilire όπου πολύ είχαν αρχίσει να λένε ότι έκανε από πρίν. Λίγο τραβηγμένο σενάριο αλλά το πιο πιθανό για την ώρα για μένα.
Το πιθανότερο σενάριο γι αυτόν έχει τη Guest 278211 πόρνη. Εξαιρετικά βολικό για ένα Μαφιόζο να το πει αυτό. Αθωώνεται η birile και παράλληλα μπορεί να καλύψει και την πραγματική του πόρνη. Ή μήπως να θεωρήσουμε κι αυτό ένα ακόμη λάθος του Ιορδάνη; Πόσα πια λάθη μπορεί να κάνει σε ένα μόνο παιχνίδι;
Γιατί θεωρώ τον Ιορδάνη Μαφιόζο μπορείτε να το βρείτε εδώ.
Μετά λοιπόν από τον Ιορδάνη, έρχεται η methexys:
οπότε δεχόμαστε ότι ο Libertus είναι η πόρνη
κι αρχικά θεωρεί το Χάρη πόρνη. Μερικές όμως σειρές παρακάτω γράφει αυτό:
Επίσης,μετά την αποκάλυψη οτι η Κλερ ειναι μέντιουμ,από τα ποστς της είναι φανερό ότι η Guest 278211 είναι η ΑΜ. Αντε να ειναι η πορνη
Άντε να είναι πόρνη η Guest 278211. Συνεχίζει όμως:
Αλλα εστω οτι ισχυουν τα σεναρια πως η Guest 278211 ειναι η πορνη
Σενάρια η Guest 278211 να είναι πόρνη.
Αρχίζει λοιπόν από το Χάρη αλλά μετά πλαγίως πάει να θεωρήσει τη Guest 278211 πόρνη. Γιατί να το κάνει αυτό; Για να μπερδέψει!
Η methexys δεν είναι Μαφιόζα. Αποκλείεται να είναι Μαφιόζα γιατί τότε δε θα της έδινε την 3η ψήφο την πρώτη μέρα η σίγουρη Μαφιόζος birile. Για τον ίδιο λόγο αποκλείεται να είναι και ΔΑ. Δε θα την ψήφιζε η σίγουρη Μαφιόζα birile στον πρώτο γύρο. Ποιος ρόλος μένει, που κερδίζει με τη Μαφία κι έχει στόχο να μπερδεύει τους πολίτες; Η πόρνη! Η methexys βρίσκει την ευκαιρία εδώ να μπερδέψει, ακολουθεί τον Ιορδάνη που θεωρεί Μαφιόζο της και παράλληλα καλύπτει και τον εαυτό της, αφού αν θεωρήσουμε τη Guest 278211 πόρνη, δε θα θεωρήσουμε την ίδια.
Και το αποκορύφωμα της methexys:
Υπάρχει μεγάλη πιθανοτητα να ειναι ο dimjim ο ΔΑ. Σ'αυτη την περίπτωση τον ψηφίζουμε για να φύγει.
Αφού είμαι ΔΑ γιατί πρέπει να φύγω; Οι Μαφιόζοι κερδίζουν όταν είναι αριθμητικά περισσότεροι από τους φαινομενικά Πολίτες. Στο τελικό μέτρημα ο ΔΑ κι η πόρνη υπολογίζονται ως Πολίτες, όχι ως Μαφία. Αφού λοιπόν είμαι ΔΑ κι αριθμητικά μετράω ως Πολίτης, γιατί να φύγω εγώ; Ειδικά από τη στιγμή που έχω παίξει και την ιδιότητά μου και δεν έχω κανέναν τρόπο να δημιουργήσω πρόβλημα τους πολίτες, πέραν από την ψήφο μου. Μήπως πηγαίνεις να φέρεις εμένα στο προσκήνιο, έτσι ώστε να σιγουρέψεις για την ομάδα σου ότι δε θα φύγει original Μαφιόζος;

Και για να μην κατηγορηθώ ότι διαστρεβλώνω τα σενάρια, ερώτηση προς ΣΕ:
Η πόρνη ως τι αναγνωρίζεται από το Μέντιουμ; Ως Μαφιόζος ή ως Πολίτης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
[...]
Και για να μην κατηγορηθώ ότι διαστρεβλώνω τα σενάρια, ερώτηση προς ΣΕ:
Η πόρνη ως τι αναγνωρίζεται από το Μέντιουμ; Ως Μαφιόζος ή ως Πολίτης;
δεν απαντω στα υπολοιπα γιατι εχω ηδη αργησει πολυ και με περιμενουν...

Θεωρησα οτι η πορνη αναγνωριζεται ως μαφια διοτι στους ρολους ειναι μαζι με τους συνασπισμενους με τη μαφια και δεν αναφερεται οτι αναγνωριζεται ως πολιτης:D η ΣΕ να επεμβει εαν μπορει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Και για να μην κατηγορηθώ ότι διαστρεβλώνω τα σενάρια, ερώτηση προς ΣΕ:
Η πόρνη ως τι αναγνωρίζεται από το Μέντιουμ; Ως Μαφιόζος ή ως Πολίτης;

δεν απαντω στα υπολοιπα γιατι εχω ηδη αργησει πολυ και με περιμενουν...

Θεωρησα οτι η πορνη αναγνωριζεται ως μαφια διοτι στους ρολους ειναι μαζι με τους συνασπισμενους με τη μαφια και δεν αναφερεται οτι αναγνωριζεται ως πολιτης:D η ΣΕ να επεμβει εαν μπορει:P

Η πόρνη και ο ΔΑ είναι συνασπισμένοι με τους μαφιόζους, δηλαδή νικάνε μαζί με αυτούς, αλλά αναγνωρίζονται τυπικά ως πολίτες, τόσο από το Μέντιουμ όσο και από τον Χρησμό της Πυθίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Και σε πιθανή ερώτηση:
"Είναι ο /η Χ συνασπισμενος με τους μαφιόζους" όπου Χ=παίκτης που έχει ρόλο πορνης θα πάρει απάντηση "Όχι";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Και σε πιθανή ερώτηση:
"Είναι ο /η Χ συνασπισμενος με τους μαφιόζους" όπου Χ=παίκτης που έχει ρόλο πορνης θα πάρει απάντηση "Όχι";

Όποιας μορφής ερώτηση και να υποβληθεί, η απάντηση θα αφορά την τυπική ομάδα με την οποία συντάσσεται ο παίκτης και όχι αυτή με την οποία νικάει.
"Είναι ο /η Χ συνασπισμενος με τους μαφιόζους"
Απάντηση ΣΕ (βάσει των συνθηκών σου): Όχι.

Όλα αυτά αναγράφονται αναλυτικά στις οδηγίες για τον Χρησμό της Πυθίας:
Χρησμός της Πυθίας: Σας επιτρέπει να ρωτήσετε μυστικά τη ΣΕ για την πραγματική ταυτότητα ενός παίκτη ή φαντάσματος. Η απάντηση στην ερώτηση που θα θέσει θα πρέπει να είναι «ναι» ή «όχι». Μέσω της κάρτας αυτής αποκαλύπτεται η ομάδα στην οποία ανήκει τυπικά ο παίκτης κι όχι η ομάδα με την οποία είναι συνασπισμένος.
Δίνεται σε κλίμακα 1:8 χωρίς άλλους περιορισμούς

:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Τίποτα. Απλά το έπαιζε στο ραδιόφωνο πριν λίγο και είπα να το μοιραστώ.
Καλά να περνάτε εσείς που είστε παραλία. Όσοι δεν είστε και καίγεστε σπίτι, σαν στέλνω βροχή από εδώ και 19 βαθμούς :P


*Συνεχίστε :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Well well ειπα να ξεκουραστω ενα σκ και να τα σεντονια.Να μαι λοιπον να σας λυσω οσο το δυνατον περισσοτερες αποριες γινεται.
Ξεκιναω με τα ποστ του Τασου και μετα ακολουθουν της methexys.

κανεις τα στραβα ματια στο ΦΛΕΓΟΝ ζητημα dimijim vs libertus για να ψηφισεις bilire που ειναι αρκετα πιο ασημαντο. Το κανεις αυτο για να μπορεις να εχεις πατημα στο μελλον να την ξαναψηφισεις, οπως και εκανες. Ομως η bilire εμεινε μεσα (αθωα ή οχι ο θεος - ΣΕ το ξερει), ο libertus εφυγε μα ο δημητρης εμεινε μεσα. Τι θεωρεις λοιπον για το δημητρη; Απεφυγες πολυ φανερα το ζητημα αυτο και μολις απεκτησες το αργυρο μεταλλιο στα 100μ ενοχης μετεμποδιων
Λοιπον εξακολουθεις να θεωρεις οτι η bilire ειναι αθωα;Το οτι επεμενα σε εκεινη δεν το εκανα σκοπιμα οπως και αποδειχτηκε μετα.Στο ζητημα libertus vs dimijim δεν εδωσα σημασια γιατι αφορουσε αυτους τους 2.Η (ελαχιστη) εμπειρια απο το παλερμο μου εχει δειξει πως οσο ανακατευεσαι τοσο περισσοτερο μπλεκεσαι.

Εδω λοιπον θα αρχισω να ανησυχω. Εχει σε προηγουμενο ποστ πει η σπαυ την εξης σειρα στους παικτες: kleop, ultraviolence, bilire, Libertus, Himela. Και ξαφνικά έρχεται και λέει οτι ειναι καλυμμένη από κλεοπ και ultra; Μας δουλευεις; Ειλικρινα τωρα. Ιορδανη προσεξε αυτο το σημειο και ελπιζω να καταλαβαινεις γιατι μου φαινεται τελειως κουλο.
Δηλαδη η σειρα εχει σημασια ε;Βρηκες να κατηγορησεις λαθος ατομο Τασο.



Το μονο ατομο που κατηγορεις απροκαλυπτα (οπως μας λεγαν στο λυκειο οταν καπνιζαμε στο προαυλιο :P ) ειναι η bilire. Προσπαθείς να βάλεις ερωτηματικά σε Deutsch, Σπυράκο, εμένα και εχεις μερικως αθωωσει dimijim (δεν τον υποστηριζεις αλλα και ουτε τον κατηγορεις), Libertus, methexys, Totaled, ultraviolence κ Wild_boy. Σου αρεσει πολυ ο τροπος που γραφει η μεθεξις (κι εμενα μου αρεσε το ποσο κομψα απεφυγε το να φυγει μετα τον πρωτο γυρο). Πιστευω οτι μεταξυ των ατομων που εχεις αθωωσει (σχετικα) βρισκονται τουλαχιστον 3 μαφιοζοι. Για το δημητρη δε σχολιαζω ειναι καραμπαμ το που ανηκει. Η bilire ειναι αθωα και πατε να τη φατε.
Και εσυ εριξες τυμβωρυχια στην Himela που φαινοταν οτι ειναι αθωα;Θες να παιξουμε την κολοκυθια τωρα;Ολα αυτα που λεω ειναι αποψεις και αλλαζουν συνεχως.Με το μερος σου ειμαι και προσπαθω να καταλαβω τι γινεται.Οκ αποδειχτηκε περιτρανα οτι εισαι αθωος.Δεν θελεις να βγαλουμε οσους κακους εχουν μεινει;

Κακος ρολος βρωμαει απο χιλιομετρα στην κλεοπ την οποια καλω να αιτιολογηση την αμυντικη και μη επιθετικη σταση που εχει υιοθετησει.
Και να μη συμωνησε ο δημητρης μαζι του ρε ιορδανη, πλεον ο δημητρης τον εχει κανει το χαρη πολιτη της κακιας ωρας και θα τον επαναφερουν απο δευτερα. Δε θελει πολλη σκεψη το θεμα.
Να αιτιολογησω τον τροπο που παιζω;Γιατι να το κανω αυτο;Ειδα και στο #43 που πηγα να μιλησω και καποιοι με εδιωξαν απο τον πρωτο γυρο.Μου θυμισες τωρα τον Libertus που ελεγε στην Himela γιατι αλλαξε σταση.Δυστυχως αυτο δεν σημαινει οτι εχω και κακο ρολο.

Εστω ΑΜ η σπαυ, λεει πως η bilire ειναι προφανως ενοχη. Αν διαβασει κανεις το ποστ της θα δει πως γινονται περισσοτερες αναφορες σε κλεοπ παρα σε bilire.
Και τι με αυτο;Η σπαι οντως με θεωρουσε ενοχη αρχικα αλλα μετα αλλαξε γνωμη.Και στα τελευταια της λογια εστιασε κυριως στην bilire και οχι σε μενα.Πιστευω πως ηταν ΑΜ και οχι μαφιοζα.Αν ηταν θα υποστηριζε την bilire.


ποια ειναι τα αλλα ατομα κλεοπ;
bilire,Wild_boy για την παρουσα φαση.Αντε ισως να προσθεσω και την Μάιρα λογω τρολαρισματος.


αχ μωρε ναι κριμα. Σας χαλασα τα σχεδια μου φαινεται. Και πας να με βγαλεις κλεοπ και μαφια. Μπραβο ρε. Τα λεγε η σπαυ αλλα τωρα θα τα λεω εγω.
Και εσυ πας να με βγαλεις μαφια.Στηριζεσαι στο οτι η σπαι με προσθεσε στην λιστα της.Δηλαδη αν με ειχε τελευταια δεν θα με ειχες στους υποπτους.

Δεν θεωρεις οτι πρεπει να κανουμε συμμαχια;
Θεωρεις οτι η πορνη ειναι εκτος.Ας παρουμε το ενδεχομενο ομως οτι ειναι μεσα.Πιστευεις με αυτα που λες και προκαλεις τους μαφιοζους δεν θα κοιμηθει μαζι σου;Βεβαια θα μου πεις οτι και ο γιατρος θα σε σωσει.
Food for thought για σενα λοιπον.
Τον Libertus συνεχιζω να μην τον θεωρω ενοχο γιατι ηταν στο πλευρο του η Himela.Εκτος και αν επαιζε τοσο καλα και να ηταν στο πλευρων των μαφιοζων.Βοηθητικος ρολος.Ναι αυτην λεω.Οποτε το προηγουμενο σεναριο που ειπα δεν ισχυει.

Παμε στην methexys τωρα,
Επειδη στις ξαπλώστρες του Παλέρμο από το απόγευμα θα πρέπει να διαβάζουμε και στατική και μπετό (για να περάσει η ώρα ευχάριστα...τι άλλο :look: ),ας δούμε κάποια πράγματα τώρα.
Off
Αν χρειαζεσαι καμια βοηθεις πες μου.Για την στατικη αναφερομαι βασικα,στα αδυτα του μπετου δεν εχω μπει ακομα.Τα δικτυωματα ειναι σοσ.:P


Κατηγορει την κλεοπ επειδή την αναφέρει πρώτη σε μια λίστα από ονόματα; Μπορεί να είναι και τυχαίο.
Αυτο εξηγω και εγω.Αλλα που...


Αν η κλεοπ είναι όντως μαφιόζα,μήπως η spy φοβηθηκε οτι θα την καταλάβουν οι μαφιόζοι? Και αποφασισε να το γυρισει αλλιως και να δειξει οτι οκ,πιστευει πως η κλεοπ είναι αθώα και καλα?
Θα μπορουσε να συμβει αυτο.Αλλα γιατι να κατηγορει πιο εντονα την bilire απο μενα;Εκει δηλαδη δεν νομιζε οτι θα την καταλαβουν οι μαφιοζοι;


3. Και από την άλλη,έχουμε την Κλεοπ που κατηγορήθηκε από την Guest 278211 και σίγουρα έχει διατηρήσει πιο ήσυχη στάση,χωρίς να κατηγορεί άμεσα κανέναν. Έχουμε όμως και τη Μάιρα που είτε είναι αδιαφορη,ειτε το παίζει αδιαφορη. Εγω θα ήθελα τα δύο κορίτσια να εκφράσουν γνώμες και να απαντήσουν σε αυτά που λέμε,να καταλάβουμε τι παίζει τελος παντων και έχω όλη την καλή διαθεση να διαβασω τι εχουν να πουν και αν ειναι πειστικες,εννοειται πως θα τις αθωωσω.
Να μαι τουλαχιστον εγω.Δεν ξερω αν σας καλυψα επαρκως.Αλλα απο εβδομαδα (το ελπιζω αν ζω) θα ειμαστε εδω να το συζητησουμε οσο θελετε.
Προς ΣΕ
Οχι δεν ειναι κατι σημαντικο,απλα θελω να πω ενα μπραβο που ακουει Parov Stelar!:clapup:
Παρτε Αυτό

Τασο να ξες μου κολλησες το heathens.Τρομερο κομματι.Παρε το remix
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Μετά λοιπόν από τον Ιορδάνη, έρχεται η methexys:

κι αρχικά θεωρεί το Χάρη πόρνη. Μερικές όμως σειρές παρακάτω γράφει αυτό:

Άντε να είναι πόρνη η Guest 278211. Συνεχίζει όμως:

Σενάρια η Guest 278211 να είναι πόρνη.
Αρχίζει λοιπόν από το Χάρη αλλά μετά πλαγίως πάει να θεωρήσει τη Guest 278211 πόρνη. Γιατί να το κάνει αυτό; Για να μπερδέψει!
Η methexys δεν είναι Μαφιόζα. Αποκλείεται να είναι Μαφιόζα γιατί τότε δε θα της έδινε την 3η ψήφο την πρώτη μέρα η σίγουρη Μαφιόζος birile. Για τον ίδιο λόγο αποκλείεται να είναι και ΔΑ. Δε θα την ψήφιζε η σίγουρη Μαφιόζα birile στον πρώτο γύρο. Ποιος ρόλος μένει, που κερδίζει με τη Μαφία κι έχει στόχο να μπερδεύει τους πολίτες; Η πόρνη! Η methexys βρίσκει την ευκαιρία εδώ να μπερδέψει, ακολουθεί τον Ιορδάνη που θεωρεί Μαφιόζο της και παράλληλα καλύπτει και τον εαυτό της, αφού αν θεωρήσουμε τη Guest 278211 πόρνη, δε θα θεωρήσουμε την ίδια.
Και το αποκορύφωμα της methexys:

Αφού είμαι ΔΑ γιατί πρέπει να φύγω; Οι Μαφιόζοι κερδίζουν όταν είναι αριθμητικά περισσότεροι από τους φαινομενικά Πολίτες. Στο τελικό μέτρημα ο ΔΑ κι η πόρνη υπολογίζονται ως Πολίτες, όχι ως Μαφία. Αφού λοιπόν είμαι ΔΑ κι αριθμητικά μετράω ως Πολίτης, γιατί να φύγω εγώ; Ειδικά από τη στιγμή που έχω παίξει και την ιδιότητά μου και δεν έχω κανέναν τρόπο να δημιουργήσω πρόβλημα τους πολίτες, πέραν από την ψήφο μου. Μήπως πηγαίνεις να φέρεις εμένα στο προσκήνιο, έτσι ώστε να σιγουρέψεις για την ομάδα σου ότι δε θα φύγει original Μαφιόζος;

Και για να μην κατηγορηθώ ότι διαστρεβλώνω τα σενάρια, ερώτηση προς ΣΕ:
Η πόρνη ως τι αναγνωρίζεται από το Μέντιουμ; Ως Μαφιόζος ή ως Πολίτης;

Ανέφερα το σενάριο να είναι η Guest 278211 πόρνη επειδή το ανέφερε και ο Τάσος. Αυτό που εννοουσα ηταν οτι η Guest 278211 εχει κακό ρόλο, αλλά πιστεύω ότι είναι η ΑΜ. Όχι η πόρνη. Ο Χάρης μας καταμπέρδεψε, αν είναι καλός ρόλος έκανε πολύ κακό για το τίποτα γιατί τώρα που κοιτάμε πίσω και πώς εξελίχθηκαν τα πράγματα,έχουμε γυρίσει όλοι εναντίον του. Ένας μαφιόζος όμως θα έβγαινε μπροστά τόσο προκλητικά; Γι'αυτό λοιπόν νομίζω πως ο Libertus είναι η πόρνη και η Guest 278211 ο ΑΜ. Δεν θέλω να μπερδέψω κανέναν, είμαι ξεκάθαρη εδώ.
Θελετε να μεινετε λιγο ακομα στο παιχνιδι,Διεφθαρμενε Αστυνομικε dimjim,ε? :P Μάλιστα. Θα έπρεπε να φύγεις γιατι ο ΔΑ κάνει πολλά σενάρια,έχει σκοπό να μπερδέψει και να στρέψει τα βλέμματα μακριά από τη μαφία. Και έχεις δείξει με τα μεγάλα κείμενα που γράφεις ότι μπορείς να υποστηρίξεις με επιχειρήματα οποιοδήποτε σενάριο και να γυρίσεις το παιχνίδι εκεί που θες. Δεν θέλω να σε φέρω εγώ στο προσκήνιο,είσαι ήδη εκεί από μόνος σου. Ξέρεις ότι με τα επιχειρήματά σου μπορείς να μας πείσεις πολύ ευκολα και να μας επηρεάσεις. Οκ, να σου κάνουμε τη χάρη να μην σε ψηφίσουμε αλλά μάλλον δεν θα πρέπει να δίνουμε και πολλή βάση στα σενάριά σου από εδώ και πέρα :hmm:
Εννοείται όμως πως επειδή μετράνε οι αριθμοί, το καλύτερο είναι να φύγει πρώτη πρώτη η μαφιόζα birile και μετά άλλοι ύποπτοι. Οποτε θα επιμείνω προς το παρόν,ψηφίζοντας από τωρα birile. Δεν είμαι σίγουρη αν θα είμαι εδώ αύριο ή όχι έτσι και αλλιώς.


Πάμε τώρα στους σχετικά αφανείς της ιστορίας. Totaled,ultra,wild_boy και kleop έχουν κάνει σχετικά λίγα ποστς. Σιγουρα θα κρυβεται καποιος μαφιοζος αναμεσα τους.
Ο ultraviolence με τον wild_boy φάνηκαν πιο πολύ όταν υπήρξε εκείνη η διαμάχη μεταξύ τους. Ο wild είχε ψηφίσει τρεις φορές συνεχόμενα τον ultra και υπήρχαν τρια σενάρια.
Wild, πλέον με αυτά που κάνει παίζουν για εμένα τα παρακάτω σενάρια:
1. Είσαι πολίτης που δεν ξέρει ρόλο, ψηφίζεις βλακωδώς τον ίδιο παίχτη 3 σερί μέρες και τον φέρνεις στο προσκύνιο.
2. Είσαι πολίτης που ξέρει ρόλο, τον δίνεις και τώρα που το καταλάβαμε, φοβάσαι το κάρφωμα και προσπαθείς αν τα μαζέψεις.
3. Είσαι μαφιόζος, το παίζεις όπως λένε και οι υπόλοιποι, παίκτης που ξέρει και τώρα που κάποιοι σε ψιλιάστηκαν πας να το παίξεις ότι είναι το (1).
Έρχομαι να προσθέσω άλλο ένα. Αν ο wild προσπαθούσε να το παίξει πληροφοριοδότης για να μπερδέψει τη μαφία; :hmm: Αν η μαφία σιγουρευοταν πως ο wild είναι ο πληροφοριοδότης και γινόταν το κάρφωμα, τότε θα έκαναν λάθος και θα έφευγε ένας απο τους μαφιόζους. Σε αυτή την περίπτωση, ο wild είναι αθώος.
Ο ultra έχει κατηγορήσει τον Χάρη, εμπιστεύτηκε όμως τη Χιμέλα και τον JKaradakov. Κατα τ'αλλα δεν συμμετέχει πολύ τώρα τελευταία. Ίσως δεν έχει χρόνο; Ίσως κρύβεται; Θα δείξει.
Η Totaled και αυτή κατηγορούσε από την αρχή τον Χάρη αλλά κατα τ'αλλα δεν έχω καταλαβει κατι αξιολογο απο τα ποστς της. Κρύβεται και αυτή; Θα μπορουσε.
Και μετα εχουμε την κλεοπ που στα περισσοτερα απο τα ποστς της εκφράζει κάποιες καχυποψιες αλλά δεν κατηγορει κανέναν ανοιχτά. Έχει δώσει αρκετές ψήφους στη bilire αλλα και στις δυο δημοσκοπησεις που έγιναν όταν είχαμε τις ισοψηφίες δεν ψήφισε. Μου φαινεται πολύ περίεργο που δεν παίρνει θέση και ακολουθεί τους υπολοιπους στις ψηφους εναντιον της bilire. Την εχει κατηγορήσει η Guest 278211,και ο Wild_boy προσπάθησε να τη φέρει στο προσκήνιο
Ρε παιδιά, για την kleop τι έχετε να πείτε; JKaradakov;
Κάτι δε μου κολλάει. Όχι μόνο επειδή είναι στην αφάνεια, απλά αυτό που κάνει είναι απλά μερικα σχόλια για όλους, χωρίς καινούριες σκέψεις, απλά επαναλαμβάνει πράγματα που έχουν ειπωθεί.
:hmm:
Απάντηση όμως έλαβε μόνο μία
Και χθες το είπα, ότι κάτι δεν μου κολλάει και μάλλον είναι κακός ρόλος. Τώρα μαφιόζα που προσπαθεί να κρυφτεί ή καμιά πόρνη δεν ξέρω.
και η συζήτηση για την kleop δεν συνεχιστηκε.
Και ποια ξεχναμε,ποια ξεχναμε; Αααα τη Μάιρααα :P Είδατε τι καλά που έχει βγει εντελώς εκτος προσκηνιου; Ε ρε και ειναι καμια μαφιόζα τελικα.... θα γελαμε για καιρο.
Ελπιζω οτι απο σημερα που θα μοιραστουν οι κάρτες, θα καταλαβουμε καποια πραγματα παραπανω. Και επίσης ελπιζω Totaled,ultra,wild_boy αλλά ειδικά η kleop και η Μάιρα θα συμμετέχουν πιο πολύ και θα απαντήσουν στα ποστς μας. Και εγώ θα ηθελα να ακουσω απόψεις γι'αυτους τους 5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top