Palermo #44 - Lord of the Rings

Ψηφοφορία Τρίτη 3/8 - Ποιός θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ξαναλέω σε πιθανό πολίτη που έχε τυμβωρυχία και διστάζει να την παίξει. Ακόμα κι αν η Κλερ είναι πολίτης δηλώνει ότι δε θέλει να παίξει άλλο. Αν όμως δε δούμε τι ήτα η Κλερ δε θα βγάλουμε τα συμπεράσματά μας. Οπότε μη νιώθετε άσχημα αν παίξετε τυμβωρυχια στην Κλερ κι αποδειχτεί πολίτης γιατι έτσι κι αλλιώς δε θέλει να παίξει άλλο. Ας μάθουμε όμως εμείς τι ηταν για να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Το ότι είσαι μαφιόζα εσύ το λες. Εκείνο που είπα είναι ότι δεν είμαι σίγουρη για το πόσο αθώα είσαι. Κι ας με επανέφερες στο παιχνίδι.

Ναι αλλά δε μου απαντάς. Πώς χτες μετά τη νεκροφάνεια ήμουν 100000% πολίτης και τώρα δεν είσαι σίγουρη; Τι άλλαξε; Δεν έχω δικαίωμα να μάθω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι αλλά δε μου απαντάς. Πώς χτες μετά τη νεκροφάνεια ήμουν 100000% πολίτης και τώρα δεν είσαι σίγουρη; Τι άλλαξε; Δεν έχω δικαίωμα να μάθω;

Έχουν βγει εκτός παιχνιδιού 2 αθώοι, χωρίς λόγο. Αυτό έγινε.

Τυμβωρυχία σε Libertus. Από τα πιο αμφιλεγόμενα πρόσωπα του παιχνιδιού. Θα καταλάβουμε πολλά εάν μάθουμε το ρόλο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω σπαι ότι όταν έφυγες απο σπόντα το μέντιουμ ρώτησε για σένα, έμαθε ότι εισαι πολίτης κι επαναπαύτηκε. Με τη σημερινή σου όμως συμπεριφορά δείχνεις ότι είσαι πόρνη (με το συμπαθειο:p) που έχεις καταλάβει κι εσύ την τριάδα ντιμι - ντιουμ - κλερ και προσπαθεις να τους προστατέψεις γιατι δε θες να φανερωθεί ότι η Κλερ ήταν μαφιοζα.

Αυτά δεν τα λεω για να τα αρνηθείς αλλα για τους πολίτες που διαβάζουν. Με πονάει το οτι μάλλον έφερα πίσω πόρνη αλλά ίσως έγινε έτσι ώστε να βοηθήσει να εξακριβώσουμε τι ρόλο βαράνε πια οι ντιουμ και ντιμι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσοι διαβάζουν, ας βγάλουν τα συμπεράσματά τους. Και η πρότασή μου είναι να κάνουμε τυμβωρυχία στον Libertus. Πολλές οι ακατανόητες κινήσεις του. Πολλά τα ερωτήματα γύρω από το ρόλο του. Μήπως πρέπει κάποια στιγμή να λυθούν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Και εγώ λέω Τυμβωρυχία στην Claire. Τα ίδια συμπεράσματα μπορούμε να βγάλουμε για τον Χάρη και πολλά περισσότερα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποια είναι τα περισσότερα JKaradakov?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Αν ο χάρης είναι αθώος όμως θα έχει φάει άδικα τυμβωρυχια ενώ έχει όρεξη να παίξει ενω η κλερ είτε είναι φάντασμα είτε φάει τυμβωρυχια δεν τη νοιάζει αφού έχει πει ότι δε θέλει να παίξει άλλο. Αν όμως δούμε το ρόλο της Κλερ α) αν είναι αθώα τότε ενοχοποιουμε χάρη και συνεχίζουμε απο κει και β)αν είναι μαφιοζα αθωωνουμε χάρη κι άλλο κόσμο που την έβγαλε και με μια νεκροφάνεια φέρνουμε πια τον χάρη κάποια στιγμή να μας βοηθήσει στη συνέχεια του παιχνιδιού. Η κλερ έχει ζήτησε να ΜΗΝ παιχτεί νεκροφάνεια πάνω της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Θα σας ενοχλήσω άλλη μία φορά για την ώρα.
Η ΣΕ θα ήθελε να σας παρακαλέσει για δύο πράγματα.
Πρώτον, θα σας παρακαλούσαμε να αποφύγετε προσωπικούς χαρακτηρισμούς για τους συμπαίκτες σας, όσο καλοπροαίρετα κι αν χρησιμοποιείτε κάποια φράση, γιατί αυτό δεν το γνωρίζουν όλοι και μπορεί να παρεξηγηθούν και να έχουμε αχρείαστες εντάσεις.
Δεύτερον, αν για κάποιο λόγο σας ενοχλήσει η συμπεριφορά κάποιου παίκτη προς εσάς, θα σας παρακαλούσαμε να απευθύνεστε πρώτα στην ΣΕ, μήπως μπορούμε να το λύσουμε ήρεμα και μετά οπουδήποτε αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εάν βγάλουμε Libertus, και είναι κακός ρόλος, έχουμε σίγουρα 3 άτομα φαντάσματα με καλό ρόλο, τόσο για ηχώ όσο προφανώς και για νεκροφάνεια, καθώς επίσης και 2 πιθανούς ενόχους Himela και JKaradakov συν όποιον ακόμα βρούμε ψάχνοντας τα ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εάν παιχτεί νεκροφάνεια στην Claire, τότε:
- Εάν είναι αθώα, ένοχος ο Χάρης, σε περίπτωση ηχούς ότι πει ή ψηφίσει θα είναι μπροστά στα μάτια μας και θα μπορούμε να κρίνουμε και δεν θα μπορούν να τον επαναφέρουν γτ θα είναι σίγουρα ένοχος + όποιον άλλον θες.
- Εάν είναι ένοχη, ο Χάρης είναι αθώος και μπορούμε να επαναφέρουμε έναν παίκτη που έχει όρεξη για το παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Άλλη μια φορα κατηγορουμενη και επιβιωσα. Δυστυχως η ευτυχως εχουμε σαν απωλεια την claire και θα εξηγησω παρακατω το ευτυχως.
libertus : από τα πιο αμφιλεγόμενα προσωπα του παιχνιδιού. θα καταλάβουμε πολλα αν μαθουμε τον ρολο του.
claire : καταρχήν μην βγαζεις συμπερασματα ότι δε είναι για εσενα το παλερμο :-) . Σοβαρα τωρα η αποκαλυψη του ρολου της θα μας βοηθησει να καταλαβουμε πολλα όχι μονο για τη Claire , τον χαρη αλλα και για τους υπολοιπους που συμμετειχαν και επικοιμωνουσαν μαζι της, συμπεριλαμβανομενου και του προσωπου μου. Επισης το ότι δεν εχει ιδιαιτερο πρόβλημα να παιχτεί τυμβωρυχια πανω της, αφηνει στους πολιτες λιγοτερες ενοχες.
Οποτε για να μην καθυστερούμε άλλο και επειτα από λαικη απαιτηση αποφάσισα να παίξω το τελευταιο μου "χαρτι" . παιζω τυμβωρυχια στη claire rentfield και ας ελπισουμε ότι θα βοηθησει περισσοτερο από το να την επαιζα στον libertus.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Άλλη μια φορα κατηγορουμενη και επιβιωσα. Δυστυχως η ευτυχως εχουμε σαν απωλεια την claire και θα εξηγησω παρακατω το ευτυχως.
libertus : από τα πιο αμφιλεγόμενα προσωπα του παιχνιδιού. θα καταλάβουμε πολλα αν μαθουμε τον ρολο του.
claire : καταρχήν μην βγαζεις συμπερασματα ότι δε είναι για εσενα το παλερμο :-) . Σοβαρα τωρα η αποκαλυψη του ρολου της θα μας βοηθησει να καταλαβουμε πολλα όχι μονο για εσενα , τον χαρη αλλα και για τους υπολοιπους που συμμετειχαν και επικοιμωνουσαν μαζι της, συμπεριλαμβανομενου και του προσωπου μου. Επισης το ότι δεν εχει ιδιαιτερο πρόβλημα να παιχτεί τυμβωρυχια πανω της, αφηνει στους πολιτες λιγοτερες ενοχες.
Οποτε για να μην καθυστερούμε άλλο και επειτα από λαικη απαιτηση αποφάσισα να παίξω το τελευταιο μου "χαρτι" . παιζω τυμβωρυχια στη claire rentfield και ας ελπισουμε ότι θα βοηθησει περισσοτερο από το να την επαιζα στον libertus.

Επιτέλους!! :P

:popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Οριστικές Αποχωρήσεις
Claire Rentfield [Μέντιουμ] - Ψηφοφορία 03/08 & Τυμβωρυχία
Συμπέρασμα: Τα έχουμε κάνει Σ-Κ-Α-Τ-Α.

Καληνύχτα Παλέρμο. Και ελπίζω απο αύριο να έχουμε καλύτερες εξελίξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.


* Αν είναι λάθος μου διαγράψτε το.:)

Paolo! Κομματάρα. Υπέροχος!

Μου έφτιαξες το βράδυ, Κλερ! :redface:
Καληνύχτα σας!

We are broken by others
But we mend ourselves
We take comfort in strangers
But I don't think it helps
If every fool wore a crown
I would be a king and not a clown
Cause love can't?
Closer than our hands and our feet
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Σαν γενικό σχόλιο ειναι κριμα να χάνουμε παίχτες επειδη κανουν αντικανονικά σχόλια. Ποσο μαλλον τον Libertus γιατι ηταν πολυ ενεργός παίχτης.
Δυστυχώς ομως βλέπουμε οτι τελικά διώξαμε το μέντιουμ και σίγουρα υπάρχει πιθανότητα να έχουν φύγει αθωοι. Γενικα πρεπει να είμαστε πολυ προσεχτικοί απο εδω και περα :/: Ειναι πολυ πιθανό η Κλερ να εχει κανει ερωτήσεις και να εχει μάθει κατι. Με μια γρήγορη ματια στα μηνύματα της,είδα οτι αναρωτιόταν πώς θα μπορούσε να μας πει το μέντιουμ αν ξερει κατι χωρις να καρφωθεί αλλα κάνοντας μας να καταλάβουμε ποια ειναι η αληθεια ώστε να το ακολουθησουμε. Απλα οταν είδα αυτο το ποστ της αναρωτήθηκα

Με την λογική ότι η spy είναι αθώα, όσα λες είναι σωστά. Αν όμως δεν είναι αθώα;;;
θα μπορούσε να εχει μάθει κατι παραπάνω; Απλα οταν έγινε φάντασμα η Guest 278211 την πρώτη μερα όλοι έλεγαν πως ειναι αθώα και πως δεν έπρεπε να φύγει αλλα μπορούσαμε όντως να είμαστε σίγουροι για την αθωότητα κάποιου απο την πρώτη μερα; Θα μπορούσε αυτο να ειχε χρησιμέψει ως ελαφρυντικό και να επαναπαυτεί σ'αυτο η Guest 278211 ώστε να κανει ανενόχλητη τη δουλεια της;
Αφήνω αυτές τις σκέψεις μου εδω λοιπον και θα ξαναδώ τα ποστ της Κλερ το πρωι με καθαρό μυαλό,όπως θα πρεπει να κανουμε όλοι μαλλον. Καληνύχτα Παλερμο.

Λατρευω τα τραγουδάκια και τα σχόλια ολων σας,ειδικα της ΣΕ :bigarmhug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Συγκρατώ τη διάθεσή μου να μιλήσω άσχημα για διάφορα γεγονότα και μου στερώ τον ύπνο για το καλό μας. Πάμε ήρεμα, λοιπόν.

Τασο,Totaled,dimijim που ειστε;Για σχολιαστε αυτα που εγιναν κατα την ψηφοφορια και μετα.
Καλή μου κλεοπ, εγώ έβλεπα μπάλα. Δεν ξέρω για τους άλλους. Πολύ θα ήθελα να ήμουν εδώ βέβαια με όσα είδα, αλλά κι εκεί που ήμουν καλά πέρασα, μην παραπονιέμαι.

Είστε ανεκδιήγητοι κι αν τώρα δεν ξυπνήσετε να δειτε επιτέλους με καθαρό μυαλό ποιοι είναι αυτοί που μας έχουν βλάψει με αποκορύφωμα την αποχώρηση του μέντιουμ, δεν έχω λόγια για την σοβαρότητα με την οποία παίζετε τελικά. Πώς ακριβώς σας βοήθησε τώρα αυτή η τυμβωρυχία; Αντί να την πάρει παίκτης με εμπειρία, που έπαιξε αντικανονικά και μας έχει καταμπερδέψει, επιτίθεστε στην Claire!!!! Για όνομα!

Libertus και Himela για εμένα είναι πλέον 100% ένοχοι. Κι αφού ο Libertus μου στέρησε τη χαρά να τον καταψηφίσω, παίρνει την ψήφο μου η επόμενη στη λίστα Himela. :D Για να ποθεί τόσο διακαώς να μην διωχθεί ο Libertus, είχε ισχυρές πιθανότητες να τον θεωρεί ή να ξέρει πως είναι ένοχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top