Palermo #44 - Lord of the Rings

Ψηφοφορία Τρίτη 3/8 - Ποιός θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Σκέψη: Μήπως η ντοιτς ήταν ΔΑ και οι μαφιόζοι την άφησαν να φυγει ώστε να ρωτήσει το μέντιουμ για αυτήν σήμερα, να δει ότι ειναι πολιτης κι αύριο να τη φέρουν πίσω με νεκροφάνεια και να βγάλουν εμένα ενοχη που έπαιξα τη νεκροφάνεια;
Δηλαδή κατά την γνώμη σου το μέντιουμ θα ρωτήσει απόψε για την ντόιτς και μετά θα πει... Βρε παιδιά είμαι το μέντιουμ και έμαθα πως η κοπέλα είναι με τους πολίτες, ας την επαναφέρουμε...:/:
Αποκλείεται δηλαδή να την αφήσει κι άλλο σαν φάντασμα για να μπορέσει να σιγουρευτεί πως είναι πράγματι αθώα κάνοντας και επιπλέον ερωτήσεις;
Εξάλλου εσύ δεν έλεγες πως έχεις την μοναδική νεκροφάνεια και πως την επόμενη θα την πάρουμε την επόμενη εβδομάδα; Οπότε πως θα την επαναφέρουν αύριο;:confused:
Τα μέντιουμ και οι ντετέκτιβ ξέρετε, δεν είναι εντελώς ηλίθιοι. Σίγουρα κάτι σκαμπάζουν κι αυτοί κι αν δεν σκαμπάζουν σίγουρα θα συμβουλευτούν τους κανόνες του παιχνιδιού, δεν είμαστε οι μοναδικοί έξυπνοι πάνω στον πλανήτη, ή έστω στην μέση γη...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ένα ποστ για καληνύχτα :
Totaled στο γιατί ψήφισα 20:09. Περίμενα πως θα εξελιχθουν τα πράγματα, μήπως και δε χρειαζόταν η αλλαγή της ψήφου μου . Αν πηγαίναμε και οι τρεις για ψηφοφορία νομίζω τα πράγματα θα γινόταν πιο πολύπλοκα και δε θα έβγαιναν και συμπεράσματα -όχι ότι τώρα υπάρχει κάτι σιγουρο- επίσης υπερασπιζομουν τον εαυτό μου.
Dimijim: σχετικά με το γιατί ψήφισα τον libertus. Αυτό που εννοούσα είναι ότι οι ψήφοι οι δικοί του ήταν κλειδωμενοι και δε μπορούσε μετά να αλλάξει ψήφο ο libertus. Ενώ η deutsch... Θα έβλεπε τη ψήφο και θα μπορούσε να με ψηφίσει.Δε το σκέφτηκα από τη πλευρά που το εξηγησες εσύ.επισης έχεις τόσο καιρό που πιστεύεις ότι έχω κάποιο κακό ρόλο. Δυστυχώς όσο και να προσπαθώ δε μπορώ να βρω κάποιο επιχείρημα για να καταρρίψω την επιχειρηματολογια σου ( πέφτει το αεροπλάνο).
Επιπλέον δεν είναι απαραίτητο κάποιος που έχει ψηφίσει το ιδιο άτομο με έναν άλλον να έχει τους ίδιους στόχους.
Libertus :δε φαγωθηκα να σε βγάλω,αν δεν ερχόμουν σε αυτή τη θέση δε θα το έκανα και η συμπεριφορά σου μου προκαλεί ενδιαφέρον.
Deutsch, δυστυχώς κάποιος έπρεπε να φύγει, νομίζω δε εκπληρώσες το ρόλο σου στο μέγιστο αλλα οι μέρες θα δείξουν τις συνέπειες τις αποχώρησης σου.

Γενικά προσπαθώ να σας ψυχολογισω και να βρω δυνατά επιχειρήματα πριν βγω να κατηγόρησω άμεσα κάποιον και να μην το κάνω από διαισθηση η συμπεράσματα από αυτά που έχω διαβάσει. Επίσης θα πω κάτι και ελπίζω να μην παρεξηγηθει αλλά γράφονται τόσα που προσωπικά μου είναι δύσκολο να απαντάω με παραθέσεις.Ισως και να βαριέμαι λίγο. Αλλά οποίος έχει πράγματι τους κακούς ρόλους το παίζει πολύ καλά και μπερδεύει τις ισορροπίες. Τη μια μέρα νομίζεις είναι κάποιος, την άλλη είναι κάποιος άλλος. Συγκεκριμένα την πρώτη ημέρα θεώρησα ύποπτο τον Τάσο97 και ίσως τη methexys. Μετά την άλλη μέρα με μπέρδεψε λίγο παραπάνω ο libertus. Δε μπόρεσα να καταλάβω τη λογική του, τι στρατηγική είχε. Ο dimijim τουλάχιστον κρατάει μια κάπως σταθερή θεση- αν και εμένα δε με συμφέρει - και δε με μπέρδεψε τόσο. Αύριο μάλλον θα είναι κάποιος άλλος που θα υφανει τα δίκτυα του.
Τέλος παρατήρησα ότι αρκετοί παίρνουν πολύ προσωπικά κάποιες πράξεις.Δε νομίζω ότι πρέπει να γίνεται αυτό π.χ το οτι ο Γιώργος ψήφισε τη Γεωργία κάποια συγκεκριμένη στιγμή δε σημαίνει ότι η Γεωργία θα τον έχει στο μάτι σε όλο το παιχνίδι. (τα ονόματα είναι τυχαία δεν έχουμε κάποιον με αυτό το όνομα έτσι?) . Τα πράγματα αλλαζουν. Υποθεσεις και λάθη είναι φυσικό ότι θα γίνουν.και να υποπτευεσαι τους πάντες είναι λογικό αλλά μου φαίνεται κάποιες στιγμές υπάρχει ένα άσχημο συναίσθημα στο περιβάλλον της συζήτησης. Don't do that guys please.
(μη μου ζητάτε συγκεκριμένα, αυτή τη στιγμή βαριέμαι να κοιτάξω πίσω και να παραθέσω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Δηλαδή κατά την γνώμη σου το μέντιουμ θα ρωτήσει απόψε για την ντόιτς και μετά θα πει... Βρε παιδιά είμαι το μέντιουμ και έμαθα πως η κοπέλα είναι με τους πολίτες, ας την επαναφέρουμε...:/:
Αποκλείεται δηλαδή να την αφήσει κι άλλο σαν φάντασμα για να μπορέσει να σιγουρευτεί πως είναι πράγματι αθώα κάνοντας και επιπλέον ερωτήσεις;
Εξάλλου εσύ δεν έλεγες πως έχεις την μοναδική νεκροφάνεια και πως την επόμενη θα την πάρουμε την επόμενη εβδομάδα; Οπότε πως θα την επαναφέρουν αύριο;:confused:
Τα μέντιουμ και οι ντετέκτιβ ξέρετε, δεν είναι εντελώς ηλίθιοι. Σίγουρα κάτι σκαμπάζουν κι αυτοί κι αν δεν σκαμπάζουν σίγουρα θα συμβουλευτούν τους κανόνες του παιχνιδιού, δεν είμαστε οι μοναδικοί έξυπνοι πάνω στον πλανήτη, ή έστω στην μέση γη...:P

Βρε Κλερ ή δεν παρακολουθείς ή το παίζεις ότι δεν καταλαβαίνεις. Το μεντιουμ μπορει με τον τρόπο του να δείξει τι ξέρει, δεν είπα να καρφωθεί έτσι. Αν πει καποια επιχειρήματα θεωρητικά υπέρ της ντοιτς, 1-2 άτομα τον/την πιστεψουν, η γενική άποψη αρχίζει να γίνεται ότι η ντοιτς ήταν αθώα, τσουπ πετάγονται οι μαφιόζοι που έχουν τη δεύτερη νεκροφάνεια του παιχνιδιού (2 είναι οι νεκροφάνειες, μια σε κάθε στρατόπεδο, να γιατί έβαλα και τον κανονα κι ακόμα κάποιοι αμφισβητούν αυτά που λέω!) και λένε, ναι αθώα η ντοιτς, τη φέρνω πίσω, οπότε ειμαι κι εγώ αθώος που εχω τη νεκροφάνεια των πολιτών, οπότε η χιμελα ήταν μαφιοζα, βγάλτε την. Δε θέλει και πολύ να δουλέψει μια παραπληροφόρηση σε αυτό το παιχνίδι αν αυτός που την κάνει έχει λέγειν.

Για να μην το ξεχάσω: Dumenuke δεν έχεις απαντήσει σε τίποτα απο αυτά που σε ρωταμε εγώ και άλλοι παρα μπαίνεις, πετάς θεωρίες που σου αποδεικνύουμε ότι δεν ευσταθουν και βγαίνεις . Αν είσαι πολίτης δε θεωρείς ότι πρεπει να πεις τη γνώμη σου και να συμμετάσχεις στη συζήτηση;

@bilire: Μου φαίνεται προσβλητικό να λες ότι βαριέσαι να διαβάσεις αυτά που γράφουμε. Το παιχνίδι παίζεται ετσι εδώ και τόσα χρόνια, τα ποστ είναι πολλα και κάποιες φορές μπερδεμένα και αυτοί που δηλώνουν συμμετοχή οφείλουν να έχουν διαβάσει κάποιο προηγούμενο παιχνίδι για να είναι ενήμεροι. Αυτή τη στιγμή δε σου απευθύνομαι σαν παίκτρια αλλα σαν άνθρωπο. Αυτά που εσύ βαριέσαι να διαβάσεις κάποιοι έχουν κοπιάσει να τα σκεφτούν και να τα γράψουν και οι δυο άνθρωποι της ΣΕ τρώνε ώρες απο τη ζωή τους για να το συντονισουν ολο αυτό χωρίς να έχουν κάτι να κερδίσουν. Δε θεωρείς ότι πρέπει να δείξεις σεβασμό και να προσπαθήσεις να ανταπεξελθεις σε αυτό για το οποίο οιοκιοθελως και με δική σου ευθύνη δήλωσες συμμετοχή; Με όλη μου τη συμπάθεια στα λέω αυτά και λυπάμαι αν πάλι γίνομαι αντιπαθής σε κάποιους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Καλημέρα, Παλέρμο. Πριν φύγω για δουλειά, να δώσω μια ψήφο με επιφύλαξη να την αλλάξω. Libertus για τώρα. Νομίζω έχω εξηγήσει γιατί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο,

Θα ήθελα μια πλήρη ανάλυση απο τον Χάρη για το τι έχει συμπεράνει σίγουρα απο τα χθεσινά αλλά και απο αυτές τις δύο μέρες που παίζουμε μιας και ήταν στο επίκεντρο των όσων έχουν συμβεί.

Ψήφος στην Μάιρα για την ώρα, είναι παίκτρια που σε καμία περίπτωση δεν μας βοηθάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλημέρα παιδάκια! Επειδή έχω να σας γράψω από χθες, έχω να πω ότι με γράψατε κανονικότατα και μου ταράξατε την Ζωή. Θα σας δείρω όλους!! :ropalo:

Ψηφοφορία για Τετάρτη 03/08
  1. bilire
  2. Claire Rentfield
  3. dimjim
  4. DumeNuke
  5. Himela
  6. JKaradakov -----> Mάιρα
  7. kleop
  8. Libertus
  9. methexys
  10. Guest 278211
  11. Totaled -----> Libertus
  12. ultraviolence
  13. Wild_Boy
  14. Mάιρα
  15. Σπυρακος (^^) -----> Libertus
  16. Tάσος97


Ψήφοι
2 Libertus
1 Mάιρα



Η Χώρα των Φαντασμάτων
Nefeli Graf - Δολοφονία 02/08
Deutsch... Lover -Ψηφοφορία 02/08



Οριστικές Αποχωρήσεις
-----

Απουσίες
Σπυράκος #1


Λοιπές Ενέργειες Παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Libertus
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Σκέψη: Μήπως η ντοιτς ήταν ΔΑ και οι μαφιόζοι την άφησαν να φυγει ώστε να ρωτήσει το μέντιουμ για αυτήν σήμερα, να δει ότι ειναι πολιτης κι αύριο να τη φέρουν πίσω με νεκροφάνεια και να βγάλουν εμένα ενοχη που έπαιξα τη νεκροφάνεια;[...]
με την καμμία όμως.. και ποιος σου ειπε εσενα οτι εισαι εντελως αθωα; :hehe::hehe::hehe:
Σήμερα συνεχίζω να πιστεύω ότι βγάλαμε μια αθώα. Κι εγώ μαζί, γιατί και εγώ την ψήφισα. Libertus, περιμένω ποστ με όσους θεωρείς ενόχους μέχρι τώρα, στην περίπτωση που πραγματικά έκανες αυτά τα show για να κόψεις κινήσεις.[...]
*applause* μας δουλευεις; θεωρεις οτι βγηκε αθωα και γιατι δεν αλλαξες την ψηφο σου; αν θυμαμαι καλα κι εσυ ψηφισες deutsch στην ισοψηφια, εαν δεν ησουν σιγουρη για κανενα τους ας μην ψηφιζες (οπως εκανα κι εγω).

[...]
Ψήφος στην Μάιραγια την ώρα, είναι παίκτρια που σε καμία περίπτωση δεν μας βοηθάει.
να κανω μια γενικοτερη ερωτηση... Το παιχνιδι εχει παρει μια φορα, αξιζει ή οχι να βγει καποιος που δε βοηθαει; Ρωταω γενικα, οχι μονο τον ιορδανη, διοτι δεν ξερω τι ειναι οντως καλυτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
να κανω μια γενικοτερη ερωτηση... Το παιχνιδι εχει παρει μια φορα, αξιζει ή οχι να βγει καποιος που δε βοηθαει; Ρωταω γενικα, οχι μονο τον ιορδανη, διοτι δεν ξερω τι ειναι οντως καλυτερο

It's not my final vote. Έρχεται δολοφονία, προτιμώ να έχω ψηφίσει.
Θέλω να δω τι έχει να πει ο Χάρης για όλα αυτά, γτ μετά την χθεσινή ψηφοφορία, έφυγε και δεν τον έχουμε ξαναδεί. Not judging, we all have a live.

Από εκεί και πέρα βλέπουμε, αν δεν με πείσει ο Χάρης μπορεί και να τον ψηφίσω, αλλιώς μπορεί και κάποιον άλλον ανάλογα με το πως θα τρέξουν τα πράγματα, αν δεν γίνει τίποτα, θα κρατήσω την ψήφο μου, γιατί απο το να βγάλω κάποιον άλλον αθώο που μιλάει και δεν τα λέει καλά, προτιμώ να βγάλω κάποιον που δεν λέει τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Βλέπω τώρα οτι ο dimijim αρχίζει να αθωώνει τον Libertus ενώ δυο μέρες τον ψήφιζε και τον κατηγορούσε. Απείχε από την ψηφοφορία για να μπορέσει μετά να τον αθωώσει; Βλέπει οτι ο Λιμπερτους έχει αθωωθεί από αρκετούς και οι πολίτες θα τον ακολουθήσουν οπότε λέει καλύτερα να τον πάρω με το μέρος μου; Ο dimijim λοιπόν στον πρώτο γύρο έκανε τα αδύνατα δυνατά για να σωθεί ο ίδιος αποφασίζοντας και διατάζοντας να βγάλει εκείνος μια αθώα παίκτρια, σύμφωνα και με τα δικά του λεγόμενα. Δεν είδα όμως να χρησίμευσε σε κάτι αυτό το σώσιμό του αν είναι πολίτης: το μόνο που έχει κάνει είναι να κατηγορήσει την bilire (ίσως ξέροντας οτι είναι νέα και άπειρη παίκτρια που δεν έχει και πολύ χρόνο για να τη βγάλει κάποια στιγμή) και να προσπαθεί να αποδείξει την ενοχή του Λίμπερτους, όταν όμως βλέπει οτι ο Λιμπερτους έχει ρεύμα με τους πολίτες οπισθοχωρεί. Ουσιαστικά λοιπόν δεν έχει συμμετάσχει σε τίποτα από όσα συμβαίνουν γύρω του παρά μόνο κοιτάει να απαντά σε αυτούς που θέλει και μόνο προωθώντας αυτά που θέλει αυτός. Αυτό δεν είναι παίξιμο πολίτη για μένα. Εγώ που κάποιοι ακόμα αμφισβητείτε την αθωότητά μου τουλάχιστον συμμετέχω σε όλα όσα συμβαίνουν στο παιχνίδι και προσπαθώ να απαντώ σε όσα περισσότερα μπορώ. Ο dimijim κατευθύνει τη συζήτηση εκεί που θέλει μόνο. Μάλιστα χρησιμοποιεί και χτυπήματα κάτω από τη μέση παραπληροφορώντας τον κόσμο κατά μου χρησιμοποιώντας πράγματα από άλλα παιχνίδια. Εγώ παιδιά βρίσκομαι ανάμεσα στους παλιότερους σε αυτή τη βερσιόν του παιχνιδιού (είχα κάνει ΣΕ στο πρώτο παλέρμο extreme που παίχτηκε), όπερ σημαίνει οτι ξέρω τους περισσότερους από τους παίκτες πώς παίζουν και πώς φέρονται, Με έχετε δει όμως να χρησιμοποιώ κάποιο τέτοιο επιχείρημα για να υποστηρίξω ή να κατηγορήσω κάποιον; Σέβομαι τη ΣΕ που στα πρώτα ποστ είπαν τα παιδιά "μη χρησιμοποιείτε επιχειρήματα τύπου "ξέρω πώς παίζει αυτός κλπ". Ο dimijim δεν το σέβεται αυτό κι εμένα αυτό με ενοχλεί. Παρ' όλα αυτά εγώ ψηφίζω τον dimijim για τους λόγους που είπα πιο πάνω, οτι δεν έχει βοηθήσει τους πολίτες παρά μόνο κατευθύνει τη συζήτηση σύμφωνα με δικούς του σκοπούς. Libertus περιμένω κι από σένα να ψηφίσεις το Δημήτρη αφού από την πρώτη μέρα τον κατηγορείς και τον θεωρείς ένοχο.

και ποιος σου ειπε εσενα οτι εισαι εντελως αθωα; :hehe::hehe::hehe:

Τάσο εκτιμώ το γεγονός οτι δεν εμπιστεύεσαι κανέναν και έχεις τα μάτια σου ανοιχτά σε όλα τα ενδεχόμενα όπως κάνει ένας πολίτης. Θέλω όμως να σκεφτείς αυτά που έχω πει πολλές φορές και κανείς ρε παιδί μου δεν μου έχει απαντήσει: Η σπαι είναι το πιθανότερο αθώα που έφυγε μπαμπέσικα στον πρώτο γύρο. Είναι λογικό να είμαι εγώ μαφιόζα και να παίζω τη μοναδική νεκροφάνεια των μαφιόζων (δε θα πάρουν άλλη για άλλες 5 μέρες από χτες που την έπαιξα) για να φέρω πίσω μια αθώα; Πες μου αν βγάζει νόημα αυτό. Αν δεν μου απαντήσεις ούτε κι εσύ δε θα το επαναλάβω γιατί γίνομαι και κουραστική και μετά θα μου λέτε οτι μιλάω πολύ. Ε αν δε μου απαντάει κανείς και λένε τα ίδια πράγματα στα οποία έχω απαντήσει τι να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
[...]
Από εκεί και πέρα βλέπουμε, αν δεν με πείσει ο Χάρης μπορεί και να τον ψηφίσω, αλλιώς μπορεί και κάποιον άλλον ανάλογα με το πως θα τρέξουν τα πράγματα, αν δεν γίνει τίποτα, θα κρατήσω την ψήφο μου, γιατί απο το να βγάλω κάποιον άλλον αθώο που μιλάει και δεν τα λέει καλά, προτιμώ να βγάλω κάποιον που δεν λέει τίποτα.
δεν ξερω, εγω ρωτησα γιατι δεν προεχει το θεμα της μαιρας αυτη τη στιγμη ΠΙΣΤΕΥΩ (χωρις να την αθωωνω)
[...] Η σπαι είναι το πιθανότερο αθώα που έφυγε μπαμπέσικα στον πρώτο γύρο. Είναι λογικό να είμαι εγώ μαφιόζα και να παίζω τη μοναδική νεκροφάνεια των μαφιόζων (δε θα πάρουν άλλη για άλλες 5 μέρες από χτες που την έπαιξα) για να φέρω πίσω μια αθώα; Πες μου αν βγάζει νόημα αυτό. Αν δεν μου απαντήσεις ούτε κι εσύ δε θα το επαναλάβω γιατί γίνομαι και κουραστική και μετά θα μου λέτε οτι μιλάω πολύ. Ε αν δε μου απαντάει κανείς και λένε τα ίδια πράγματα στα οποία έχω απαντήσει τι να κάνω;
Θεωρώ οτι η σπάυ έφυγε από σπόντα χωρίς να το περιμένει η ομάδα των μαφιόζων. Ετσι παιζοντας τη νεκροφανεια στη μαφιοζα σπαυ και ας πουμε πως εισαι κι εσυ μαφια αθωωνεστε και οι 2 σας οπως εχει γινει εως τωρα. Δε θεωρω τη σπάυ αθώα. Θα μπορούσες να κρατήσεις την καρτούλα σου λοιπόν για άλλα θύματα κι όχι για τον πρώτο τυχόντα της πρωτης ψηφοφοριας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλημέρα! :yawn:

Χθες χάσαμε τη Ντόιτς. Γιατί χάσαμε τη Ντόιτς; Ήρθε ο Χάρης, προς το τέλος της ψηφοφορίας, της έδωσε διπλή ψήφο, ακολούθησε κι η Σύλβια, η Γερμανίδα βγήκε σε ισοψηφία με Χάρη και bilire, η bilire άλλαξε σε Χάρη για να σώσει τον εαυτό της και τελευταία στιγμή ο Ιορδάνης άλλαξε σε Ντόιτς. Στη συνέχεια πήγαμε σε δημοσκόπηση κι εκεί η Ντόιτς έφυγε καθαρά ως mvp.
Άρα έχουμε τρεις κινήσεις που έφεραν, αρχικά, τη Ντόιτς στο προσκήνιο:
  • Ο Χάρης που ξεκινάει τη διπλή κι η Σύλβια που τον ακολουθεί γιατί τον εμπιστεύεται. Όπως είπα και χθες θεωρώ ότι ήταν ένα τέχνασμα του Χάρη, ο οποίος διάβασε πως η Ντόιτς δε θα μπει στο τέλος της ψηφοφορίας κι ήθελε να δει έτσι τι θα γίνει αν κινδυνέψει η Ντόιτς, αν θα βρεθεί κάποιος να τη σώσει ή αν ξαφνικά θα την ενημερώσουν να μπει να σωθεί μόνη της, ενώ αρχικά είπε ότι δε μπορεί. Θα μπορούσε να είναι κίνηση κακού ρόλου αυτή; Ναι. Θα μπορούσε να είναι ένα έξυπνο τέχνασμα πολίτη για να καρφωθεί η Μαφία, εφόσον ήταν πετυχημένο το τέχνασμα; Ναι. Βάζω άνω τελεία και θα επανέλθω στο Χάρη σε λίγο.
  • Η bilire, η οποία άλλαξε ψήφο και πήγε στον Χάρη τελευταία στιγμή για να σώσει τον εαυτό της. Η αιτιολόγησή της γιατί Χάρη κι όχι Ντόιτς, προσωπικά δε με έπεισε ιδιαίτερα. Δε συνέβαλε η ίδια άμεσα στην αποχώρηση της Ντόιτς, αλλά συμμετείχε στη δημιουργία της ισοψηφίας Χάρη-Ντόιτς και γι αυτό την αναφέρω στις τρεις κινήσεις.
  • Ο Ιορδάνης, που τελευταία εντελώς στιγμή άλλαξε σε Ντόιτς, καθώς όπως είπε εμπιστεύτηκε το Χάρη και τον ακολούθησε. Για εμένα ο Ιορδάνης είναι από τους λίγους σίγουρα αθώους του παιχνιδιού και δε μπορώ να δω δόλο στην κίνησή του. Μόνο ως κακή κίνηση πολίτη θα μπορούσα να τη χαρακτηρίσω.
Με τις παραπάνω κινήσεις η Ντόιτς ήρθε στην ισοψηφία κι ύστερα αποχώρησε στη δημοσκόπηση. Και ρωτάω: αν η Ντόιτς ήταν Μαφιόζα, δε θα γινόταν η οποιαδήποτε κίνηση για να σωθεί; Καταρχάς, θα ενημερωνόταν, θα έμπαινε η ίδια μισό λεπτό από το κινητό της, θα άλλαζε την ψήφο της στην παράταση και θα έσωζε τον εαυτό της. Τόσο απλό ήταν να σωθεί. Αλλά κι έστω να μη μπορούσε να γίνει αυτό. Δε θα βρισκόταν ένας να αλλάξει μια ψήφο, να παίξει μια κάρτα; Αλλά κι έστω ότι έτσι θα καρφωνόταν αυτός. Στη δημοσκόπηση δε θα βρισκόταν κάποιος να την υπερασπιστεί; Αν ήταν Μαφιόζα θα έφευγε τόσο εύκολα στη δημοσκόπηση; Τι έκανε τόσο πολύ και θεωρούταν ένοχη; Όλη η στάση της στο παιχνίδι μέχρι στιγμής, καθώς τα γεγονότα της ψηφοφορίας εμένα με οδηγούν στο συμπέρασμα ότι η Ντόιτς ήταν αθώα.
Κι επιστρέφω λοιπόν στην ερώτηση: τι είναι ο Χάρης; Εγώ όπως λέω από προχθές, υπάρχει τουλάχιστον ένας κακός ρόλος στο ζεύγος Χάρη/bilire. Το γιατί, το έχω αιτιολογήσει σε προηγούμενα post και βασίζεται στα γεγονότα της πρώτης ψηφοφορίας και τις ψήφους προς τη methexys. Το κρατάω ως δεδομένο και βλέπω τα σενάρια:
  • Είναι κι ο Χάρης κι η bilire κακοί ρόλοι. Το θεωρώ εξαιρετικά απίθανο γιατί η bilire ψήφισε Χάρη στην παράταση. Αν ήταν κακοί κι οι δύο, η bilire θα ψήφιζε Ντόιτς, είχε καλύτερη δικαιολογία όπως της απάντησα και θα μπορούσε να κρυφτεί και πίσω από τους σίγουρους αθώους (Σπαι, Ιορδάνη, Σύλβια) που ψήφισαν τη Ντόιτς.
  • Είναι ο Χάρης κακός ρόλος κι η bilire αθώα. Άρα ο Χάρης δημιουργεί ένα σκηνικό που οδηγεί στην αποχώρηση της Ντόιτς και σώζει τον ίδιο κι η bilire είναι αθώα που δίνει τη σωστή ψήφο στον κακό Χάρη.
  • Είναι ο Χάρης αθώος κι η bilire κακός ρόλος. Άρα ο Χάρης προσπαθεί με το σκεπτικό που εξήγησα παραπάνω να βοηθήσει να βρεθεί η Μαφία κι η Μαφιόζα bilire έχει να διαλέξει στην ισοψηφία μεταξύ δύο αθώων. Κι οδηγούμαστε σε μια δημοσκόπηση μεταξύ δύο αθώων.
Εγώ προσωπικά αυτή τη στιγμή τείνω να πιστέψω το τρίτο σενάριο. Η κίνηση του Χάρη θα μπορούσε να είναι κακή κίνηση πολίτη που έπαιξε ένα τζόκερ με τη Ντόιτς κι η bilire συνεχίζει να φαίνεται ένοχη στα μάτια μου. Δείτε λίγο όλη της τη συμπεριφορά. Σε όλο το παιχνίδι μπαίνει, γράφει λίγα post των 2-3 σειρών, στην πρώτη ψηφοφορία χτυπάει την αθώα methexys γιατί ήθελε να δώσει μια δυνατή ψήφο, στη δεύτερη ψηφοφορία όμως δίνει ψήφο στο Σπυράκο για να μείνει στην αφάνεια. Αιτιολογήσεις επαρκείς δε δίνει και χθες το βράδυ κάνει το πρώτο της μεγάλο post. Η εικόνα της δε μ αρέσει καθόλου, δε φαίνεται να έχει βοηθήσει κάπου ουσιαστικά τους πολίτες και το χθεσινοβραδινό μεγάλο της post ίσως ήταν κι οδηγία από τη Μαφία καθώς είδε πως έπρεπε να αντιδράσει και να πει κάτι για να σωθεί και σήμερα. Δε θέλω να βγάλω το Χάρη 100% αθώο και τη bilire 100% ένοχη, αλλά δεδομένου ότι μεταξύ των δύο υπάρχει κακός ρόλος, πιστεύω αυτή τη στιγμή ότι είναι πιθανότερο αυτός να είναι η bilire κι όχι ο Χάρης. Γι αυτό κι η σημερινή μου ψήφος ξεκινάει από bilire, ωστόσο αν με αυτά που γραφτούν δω ότι κάνω λάθος κι ο Χάρης εμφανιστεί περισσότερο ύποπτος, τότε ίσως αλλάξω σ αυτόν. Πιστεύω όμως ότι η bilire είναι η Μαφιόζα που ψάχνουμε.
Αυτά ήθελα να πω για τη χθεσινή ψηφοφορία. Θα ήθελα απ όλους σας σχόλια και feedback για το ζεύγος Χάρη/bilire, τι πιστεύετε ότι είναι ο καθένας και γιατί;

Τέλος θα ανεφερθώ συνοπτικά και σε κάποια άτομα ακόμη. Αργότερα, εφόσον ζω, θέλω να κοιτάξω κι αναλυτικότερα τα post τους, προς το παρόν όμως θα αρκεστώ σε μικρό σχόλιο, ίσως και με στόχο να τους ταρακουνήσω λίγο και να μας πούνε τη γνώμη τους.
@DumeNuke. Το ξέρω ότι είσαι διακοπές, αλλά λίγη περισσότερη συμμετοχή; Ή έστω να απαντήσεις και σχολιάσεις κάποια βασικά πράγματα που έχουν γραφτεί; Φαίνεσαι λίγο στον κόσμο σου και δεν ξέρω αν αυτό είναι λόγω ρόλου ή απλά είσαι χαμένος επειδή δεν έχεις χρόνο.
@Σπυράκος. Χθες πήρες απουσία. Δέχομαι ότι δεν είχες χρόνο. Σήμερα θα πεις κι εσύ τη γνώμη σου για όσα έγιναν χθες; Τι πιστεύεις εσύ για το παιχνίδι; Πώς το βλέπεις;
@methexys. Ωραία αθωώθηκες στην πρώτη ψηφοφορία, μπορείς τώρα να συμμετέχεις κι εσύ λίγο παραπάνω; Να δεχθώ ότι κι εσύ δεν είχες χρόνο στις κρίσιμες στιγμές αλλά και τώρα λίγη περισσότερη συμμετοχή;
@Claire. Προσπαθώ να καταλάβω τι θέλεις να πεις στα post σου αλλά δυσκολεύομαι. Μπορείς να με βοηθήσεις λίγο; Σε κάποιο επόμενο post σου αντί να απαντήσεις σε παραθέσεις να δώσεις τη γενικότερη εικόνα που έχεις για το παιχνίδι μέχρι στιγμής και τα άτομα που θεωρείς πιο ύποπτα;
Τέλος, παρατηρώ ότι ultra και wild διατηρούν μια πιο ήπια και διακριτική στάση. Γράφουν τα post τους, λένε κάποια πράγματα αλλά ακόμη δεν έχουν μπει αρκετά στο προσκήνιο. Θα μπορούσε ανάμεσά τους να κρύβεται κάποιος Μαφιόζος;
Και με τη Μάιρα τι θα γίνει; Μόνο τρολλάρει. Δε βοηθάει καθόλου το παιχνίδι. Θα μπορούσε κάλλιστα να έχει κακό ρόλο κι η Μαφία on purpose να την παρουσιάζει ως troll για να μη μπορούμε να καταλάβουμε τι παίζει μ αυτήν. Πιστεύω ότι πρέπει κάποια στιγμή να βρεθεί σε δύσκολη θέση, να πάρει ψήφους, να βρεθεί κοντά στο να αποχωρήσει, για να δούμε τότε τι κινήσεις θα γίνουν κι αν θα βρεθεί άτομο να την υποστηρίξει ή σώσει. Άλλον τρόπο να καταλάβουμε τι παίζει μαζί της δε βρίσκω. Είναι αρκετά νωρίς για να χαραμιστεί κάρτα ή ρόλος για πάρτι της.

Edit: Τώρα είδα ότι γράφτηκαν κι άλλα post όσο ετοίμαζα το δικό μου. Το δικό μου γράφτηκε με τελευταίο post εκείνο της Άννας που ψηφίζει Χάρη. Τα επόμενα θα τα διαβάσω τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Θεωρώ οτι η σπάυ έφυγε από σπόντα χωρίς να το περιμένει η ομάδα των μαφιόζων. Ετσι παιζοντας τη νεκροφανεια στη μαφιοζα σπαυ και ας πουμε πως εισαι κι εσυ μαφια αθωωνεστε και οι 2 σας οπως εχει γινει εως τωρα. Δε θεωρω τη σπάυ αθώα. Θα μπορούσες να κρατήσεις την καρτούλα σου λοιπόν για άλλα θύματα κι όχι για τον πρώτο τυχόντα της πρωτης ψηφοφοριας

Η σπαι είχε 2 ψήφους για 2 ολόκληρες ώρες πριν την ψηφοφορία και από 2 ψήφους είχαν άλλα 3 άτομα, με τη μέθεξυς να έχει 3. Βλέπεις λοιπόν οτι το να φύγει κάποιος με 2 ψήφους εκείνη τη στιγμή ήταν το πιο εύκολο πράγμα να γίνει (μια αλλαγή από μέθεξυς σε σπαι κι η σπαι έφυγε). Πιστεύεις οτι η μαφία δε θα πήγαινε να υποστηρίξει τη σπάι αν ήταν μαφιόζα δίνοντας ψήφους σε κάποιον άλλον που είχε 2 ή 3 ώστε να προστατευθεί η σπάι; Θα άφηνε η μαφία στην τύχη της μια μαφιόζα στη σέντρα; Εμένα ποιος ήρθε να με σώσει που με λες μαφιόζα μου λες; Δηλαδή είμαστε 2 μαφιόζες, εγώ κι η σπαι, στη σέντρα και οι υπόλοιποι μαφιόζοι κάθονται και καπνίζουν το τσιγαράκι τους ανέμελοι και λένε, άστες μωρέ, έχει ο Θεός; Έλα βρε Τάσο, μη με τρελαίνεις τώρα! Και όχι, δεν ήθελα να κρατήσω την καρτούλα μου και να δολοφονηθώ το μεσημέρι και να την πάρω μαζί μου. Προτίμησα να φέρω πίσω μία πολίτη και να ξέρω οτι έχω κάνει το καθήκον μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
[...] Εμένα ποιος ήρθε να με σώσει που με λες μαφιόζα μου λες; Δηλαδή είμαστε 2 μαφιόζες, εγώ κι η σπαι, στη σέντρα και οι υπόλοιποι μαφιόζοι κάθονται και καπνίζουν το τσιγαράκι τους ανέμελοι και λένε, άστες μωρέ, έχει ο Θεός; Έλα βρε Τάσο, μη με τρελαίνεις τώρα! Και όχι, δεν ήθελα να κρατήσω την καρτούλα μου και να δολοφονηθώ το μεσημέρι και να την πάρω μαζί μου. Προτίμησα να φέρω πίσω μία πολίτη και να ξέρω οτι έχω κάνει το καθήκον μου.
εσενα δε χρειαζεται να σε σωσει κανεις, σωζεσαι απο μονη σου

εγω ακομα δεν καταλαβαινω τι σε εκανε να φοβηθεις τοσο πολυ για να εισαι το θυμα της πρωτης μερας.. ημουν σιγουρος πως θα εβγαινε καποιος που ειναι σχετικα στην αφανεια (νομιζα θα ηταν η μαιρα, αλλα ατομα σαν τη μαιρα ευνοουν τη μαφια).

Ένα σενάριο κάνω το οποίο βλέπεις οτι δεν εχω αναλυσει. Απλά δίνω τις ιδέες μου, δεν είναι κακό;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
εσενα δε χρειαζεται να σε σωσει κανεις, σωζεσαι απο μονη σου

εγω ακομα δεν καταλαβαινω τι σε εκανε να φοβηθεις τοσο πολυ για να εισαι το θυμα της πρωτης μερας.. ημουν σιγουρος πως θα εβγαινε καποιος που ειναι σχετικα στην αφανεια (νομιζα θα ηταν η μαιρα, αλλα ατομα σαν τη μαιρα ευνοουν τη μαφια).

Ένα σενάριο κάνω το οποίο βλέπεις οτι δεν εχω αναλυσει. Απλά δίνω τις ιδέες μου, δεν είναι κακό;)

Αν δεν είχα τη νεκροφάνεια δε με ένοιαζε να φύγω, συνηθισμένη είμαι να φεύγω πρώτους γύρους. Αλλά η νεκροφάνεια με έκανε παρανοϊκή. Βρέθηκα στην ψηφοφορία έτοιμη να φύγω με μία μόνο αλλαγή και τρόμαξα οτι θα μου μείνει η κάρτα στο χέρι. Έφερα τη σπαι που είδα οτι έχει χρόνο και όρεξη να παίξει, δεν έφερα κάποιον που δε μιλάει καν. Έχω την πεποίθηση οτι έκανα το σωστό.

Καλά κάνεις και λες τις ιδέες σου και καλά κάνω κι εγώ που σου απαντώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους, τραγουδάκι κι από μένα για να στρώσουμε κέφια. :)
Βρε Κλερ ή δεν παρακολουθείς ή το παίζεις ότι δεν καταλαβαίνεις. Το μεντιουμ μπορει με τον τρόπο του να δείξει τι ξέρει, δεν είπα να καρφωθεί έτσι. Αν πει καποια επιχειρήματα θεωρητικά υπέρ της ντοιτς, 1-2 άτομα τον/την πιστεψουν, η γενική άποψη αρχίζει να γίνεται ότι η ντοιτς ήταν αθώα, τσουπ πετάγονται οι μαφιόζοι που έχουν τη δεύτερη νεκροφάνεια του παιχνιδιού (2 είναι οι νεκροφάνειες, μια σε κάθε στρατόπεδο, να γιατί έβαλα και τον κανονα κι ακόμα κάποιοι αμφισβητούν αυτά που λέω!) και λένε, ναι αθώα η ντοιτς, τη φέρνω πίσω, οπότε ειμαι κι εγώ αθώος που εχω τη νεκροφάνεια των πολιτών, οπότε η χιμελα ήταν μαφιοζα, βγάλτε την. Δε θέλει και πολύ να δουλέψει μια παραπληροφόρηση σε αυτό το παιχνίδι αν αυτός που την κάνει έχει λέγειν.
Και παρακολουθώ και δεν παριστάνω την χαζή Himela μου. Αυτό που εννοούσα είναι πως μπορεί να μας έχει πει ήδη τόσο το μέντιουμ κάποια πράγματα, όσο και ο ντετέκτιβ και να μην τα έχουμε καταλάβει. Ακόμα θυμάμαι το άγχος που είχα όταν ήμουν εγώ ντετέκτιβ, να προσπαθήσω να μεταδώσω κάποιες γνώσεις χωρίς να καρφωθώ για τον ρόλο μου.
Την συλλογιστική σου την καταλαβαίνω αλλά γιατί να βγεις εσύ μαφιόζα; Δεν την ψήφισες μόνο εσύ.

It's not my final vote. Έρχεται δολοφονία, προτιμώ να έχω ψηφίσει.
Εδώ θα συμφωνήσω και σκοπεύω να ψηφίσω κι εγώ πριν την δολοφονία.

Θέλω όμως να σκεφτείς αυτά που έχω πει πολλές φορές και κανείς ρε παιδί μου δεν μου έχει απαντήσει: Η σπαι είναι το πιθανότερο αθώα που έφυγε μπαμπέσικα στον πρώτο γύρο. Είναι λογικό να είμαι εγώ μαφιόζα και να παίζω τη μοναδική νεκροφάνεια των μαφιόζων (δε θα πάρουν άλλη για άλλες 5 μέρες από χτες που την έπαιξα) για να φέρω πίσω μια αθώα; Πες μου αν βγάζει νόημα αυτό. Αν δεν μου απαντήσεις ούτε κι εσύ δε θα το επαναλάβω γιατί γίνομαι και κουραστική και μετά θα μου λέτε οτι μιλάω πολύ. Ε αν δε μου απαντάει κανείς και λένε τα ίδια πράγματα στα οποία έχω απαντήσει τι να κάνω;
Με την λογική ότι η spy είναι αθώα, όσα λες είναι σωστά. Αν όμως δεν είναι αθώα;;;
Συγνώμη που απαντάω αντί για τον Τάσο αλλά είπες πως δεν σου απαντάει κανείς σ' αυτό.:redface:

Σε αναμονή λοιπόν της δολοφονίας, η οποία βέβαια δεν είναι ποτέ ευχάριστη αλλά ίσως τουλάχιστον καταφέρουμε να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα από την σημερινή, ας ψηφίσω κι εγώ.
Ψηφίζω Libertus με κάθε επιφύλαξη, πως μπορεί να αλλάξω αργότερα την ψήφο μου, αν υπάρξει λόγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Καλημερα Παλερμο!:P
Δυστυχως ειχα μια υποχρεωση χτες και δεν προλαβα να σχολιασω τα τεκτενομενα.Δεν θα κανω πολλαπλες παραθεσεις αυτην την φορα,αλλα θα σχολιασω την κινηση καθε παικτη.
bilire:Συνεχιζω να την θεωρω υποπτη.Δεν μπορει να μου φυγει απο το μυαλο το γεγονος οτι εριξε 3η ψηφο στην methexys.Επισης χτες προσπαθησε απροκαλυπτα να σωσει τον εαυτο της και στην δημοσκοπηση ριχνει ψηφο στον Libertus.Απαντησε γιατι το εκανε αυτο,αλλα εμενα δεν με πειθει.
Το παιχνιδι καλως ή κακως ετσι λειτουργει με σεντονια,γιατι ειναι πολλα τα ατομα και εκφραζονται πολλες αποψεις.Δεν σου λεω οτι ολοι μπορουμε να γραψουμε κατεβατα αλλα το κατα δυναμην.:P
Claire Rentfield: Θα συμφωνησω μαζι σου για την Deutsch...Lover.Το οτι ψηφισε την Νεφελη δεν ηταν τυχαιο.Αλλαξε λιγο γνωμη για τα ατομα που κατηγορεις.Σε καποια μπορεις να πεφτεις μεσα σε καποια αλλα οχι.
Deutsch...Lover: Δεν νομιζω οτι ηταν κριμα τελικα που εφυγες.Ισως αν ησουν μεσα εκεινες τις ωρες να σε υπερασπιζοταν η ομαδα σου,αλλα δυστυχως δεν εγινε.
dimijim: Με ποιανου το μερος εισαι δεν εχω καταλαβει.Την μια μερα εισαι κατα του Libertus,την αλλη υπερ.Αποφασισε επιτελους.Δεν μπορω να πω παντως επιχειρηματολογεις καλα.Ρομποτικα οπως λεει και ο Ιορδανης.:P
DumeNuke: Ερχεσαι γραφεις ελαχιστα και φευγεις..Θα ηθελα να ακουσω μια πιο αναλυτικη αποψη απο σενα.
Himela: Πιστευω στην αθωωτητα σου.Εξαλλου το εκανε και ο/η αυτοκρατορας.Ποια ειμαι εγω να το αμφισβητησω;Με την σταση σου δειχνεις οτι επιθυμεις το καλο των πολιτων
Jkaradakov: Και εσυ καλα το πας,ομως γιατι να ψηφισεις Μαιρα;Ενταξει για να φυγει ενα τρολ,αλλα επειγει να φυγουν αλλα ατομα αυτη την στιγμη
Libertus: Ομολογω οτι η κινηση σου με εξεπληξε.Ριχνεις 2πλη ψηφο στην Deutsch ενω ειχες στραφει κατα του dimijim.Προφανως καποιος λογος θα υπηρχε και δεν εχω να διαφωνησω.Θεωρω πως εφυγε μια υποπτη
methexys: Συμφωνω με το τελευταιο σου ποστ.Θα δουμε στην πορεια του παιχνιδιου τι θα γινει.Γραφεις ωραια,συνεχισε ετσι
Guest 278211: Πιστευεις οτι βγαλαμε αθωα,αλλα την ψηφισες.Δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο σου.Επισης στηριζεσαι πολυ για το τι θα πει ο Libertus.Για να δουμε πως παει...
Totaled: Καπου τα λες σωστα καπου οχι.Συμμετειχε πιο πολυ εχουν ενδιαφερον αυτα που λες.
ultraviolence: Εχεις καπως low profile.Θα ηθελα να ακουσω και απο σενα περισσοτερα.Μην εστιαζεις τοσο στα προηγουμενα παιχνιδια.
Wild_Boy: Δεν συμμετεχεις τοσο πολυ.Γιατι;Θελω να ακουσω την αποψη σου για αυτα που γινονται
Mάιρα: Σταματα να τρολαρεις για το καλο ολων.Αν ανηκεις στην μαφια δεν ξερω που εξυπηρετει το τρολαρισμα.Κανονικα επρεπε να σε ειχαν μαζεψει καπως.Αν ανηκεις στους πολιτες νομιζω πως πρεπει να μας βοηθησεις να εξιχνιασουμε τους υποπτους.
Σπυράκος(^^): Δεν μπορω να σε καταλαβω.Αν εγραφες πιο πολυ θα βοηθουσε να καταλανω τις κινησεις σου.
Τάσος97: Συμμετεχεις και σου αρεσει πολυ.Εχεις μια καχυποψια που μπορει ειτε να ειναι σωστη ειτε λανθασμενη.

Επειδη δεν ξερεις τι μπορει να συμβει μεχρι το μεσημερι ριχνω την ψηφο μου απο τωρα στην bilire.Συνεχιζω και επιμενω σε εκεινη.Αν παλι αλλαξουν τα δεδομενα ισως αλλαξω και εγω την ψηφο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 03/08
  1. bilire
  2. Claire Rentfield -----> Libertus
  3. dimjim -----> bilire
  4. DumeNuke
  5. Himela -----> dimijim
  6. JKaradakov -----> Mάιρα
  7. kleop -----> bilire
  8. Libertus
  9. methexys
  10. Guest 278211
  11. Totaled -----> Libertus
  12. ultraviolence
  13. Wild_Boy
  14. Mάιρα
  15. Σπυρακος (^^) -----> Libertus
  16. Tάσος97


Ψήφοι
3 Libertus
2 bilire
1 dimijim
1 Mάιρα


Η Χώρα των Φαντασμάτων
Nefeli Graf - Δολοφονία 02/08
Deutsch... Lover -Ψηφοφορία 02/08



Οριστικές Αποχωρήσεις
-----

Απουσίες
Σπυράκος #1


Λοιπές Ενέργειες Παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
Ενεργοποίηση Κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Libertus
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Παιδιά μια αιτιολόγηση των ψήφων δεν βλάπτει. :P
Claire, Σπυράκο κυρίως για εσάς το λέω. :P

Jkaradakov: Και εσυ καλα το πας,ομως γιατι να ψηφισεις Μαιρα;Ενταξει για να φυγει ενα τρολ,αλλα επειγει να φυγουν αλλα ατομα αυτη την στιγμη
As I said, αυτή την στιγμή το μυαλό μου είναι κουλουβάχατα, θέλω να δω τι θα πει ο Χάρης και θα κινηθώ απο εκεί. Γι'αυτό και η ψήφος μου για την ώρα στην Μάιρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Καλημέρα Κλερ μου. :kissing:

Την συλλογιστική σου την καταλαβαίνω αλλά γιατί να βγεις εσύ μαφιόζα; Δεν την ψήφισες μόνο εσύ.

Ναι αλλά εγώ έπαιξα τη νεκροφάνεια την οποία υποστηρίζω οτι είναι η μοναδική των πολιτών. Αν παιχτεί δεύτερη νεκροφάνεια σε άτομο που πλανάται η υποψία οτι είναι αθώο (ντοιτς) θα μου πουν, οπότε αυτή η νεκροφάνεια που έπαιξες ήταν της μαφίας, δεν ήταν των πολιτών, οπότε είσαι ένοχη!

Με την λογική ότι η spy είναι αθώα, όσα λες είναι σωστά. Αν όμως δεν είναι αθώα;;;

Αν δεν είναι αθώα τότε έχω κάνει λάθος τρομερό. Αλλά όπως εξήγησα και πιο πριν μού φαίνεται απίστευτο οι μαφιόζοι να έχουν αφήσει στη σέντρα αβοήθητη μια άλλη μαφιόζα και να μην προσπαθούν να τη σώσουν. Από αυτό και από την "τυχαία" ψήφο του dimijim προς τη σπαι για να σώσει τον εαυτό του λόγω του οτι θεωρώ τον dimijim ενοχο, πιστεύω με σχετική (όλα σχετικά είναι) βεβαιότητα οτι η σπαι είναι αθώα οπότε είχα δίκιο που την επανέφερα.

Δεν μπορώ να φανταστώ οτι η bilire είναι ένοχη παιδιά... Θα έβγαινε να πει οτι βαριέται να διαβάζει τι γράφουμε αν ήταν στη μαφία; Φαίνεται οτι η κοπέλα παίζει μόνη της, είχε άλλες προσδοκίες από το παιχνίδι, δε θεωρούσε οτι χρειάζεται τόσο χρόνο και της κακοφαίνεται. Αυτοί που την ψηφίσατε δείτε οτι αυτός που ξεκίνησε να την κατηγορεί ήταν ο dimijim ο οποίος δεν μπορώ να πιστέψω με τίποτα οτι με αυτά που έκανε την πρώτη μέρα (αδιαφορούσε και καλά για το παιχνίδι όλη τη μέρα όσο οι πολίτες τσακώνονταν μεταξύ τους και έδιωξε μια αθώα για να μείνει αυτός) είναι αθώος. Σας συμβουλεύω να φύγετε από την bilire, το μόνο "κακό" που έχει κάνει είναι οτι είναι άπειρη και δεν είχε υπολογίσει το χρόνο που χρειάζεται το παιχνίδι. Αν θέλετε με ακούτε.

Σχετικά επίσης με τη Μάιρα. Ας μην χαραμίσουμε μια ψηφοφορία για να τη βγάλουμε. Όσο περνούν οι μέρες οι μαφιόζοι γίνονται πιο δυνατοί, μαθαίνουν περισσότερες πληροφορίες, σχεδιάζουν καρφώματα κλπ. Ας βγάλουμε κάποιον που βρίσκεται στο προσκήνιο και δε μας βοηθάει. Δε σας λέω, ψηφίστε αυτόν που θέλω εγώ, αλλά να ψηφίσετε τη Μάιρα που είτε είναι είτε δεν είναι είναι το ίδιο μου φαίνεται waste μιας ψηφοφορίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Για την ώρα θέλω να δω τοποθέτηση από Libertus και bilire, πριν καταθέσω ψήφο σε έναν από τους δύο. Αλλά, δεδομένου ότι η δολοφονία πλησιάζει, θα ακολουθήσω την πεπατημένη του αγαπητού Ιορδάνη και θα ρίξω το ψηφαλάκι μου στην Mάιρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top