Palermo #42 - The Wire Edition

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Πολλή ησυχία έχει πέσει. Ας ελπίσουμε ότι αυτή τη φορά θα είναι για καλό.

Ρε Eileen, καμία άλλη κάρτα δε σου 'χει μείνει να παίξεις;; 3 φορές τον έχεις σώσει τον Libertus, όλο και κάτι θα σκαρφιστείς πάλι, δε σε φοβάμαι!!!

@Libertus: Υποθέτω ότι για να μας το αφιερώνεις θα είναι πολύ ωραίο τραγούδι, μόνο που εγώ δεν αντέχω να το ακούσω:P...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Παίδες μπυ αγαπημένοι ειμαι στην εφορία... Τα λέμε σε λιγακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Παίδες μπυ αγαπημένοι ειμαι στην εφορία... Τα λέμε σε λιγακι

Καλό κουράγιο. Δεν τις αντέχω καθόλου τις δημόσιες υπηρεσίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Όσο μειωνομαστε τόσο πιο ξεκάθαρα γίνονται τα πράγματα . Νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο ότι η Νεφέλη ήταν αθώα γιατί σε τετοια φάση η μαφια δε θα ρίσκαρε να χάσει μέλος της για μπλόφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Πάει και η Nefeli, κρίμα, χασαμε και άλλον έναν πολίτη:(
Ψήφο θα ρίξω πιο μετά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Μην γίνετε δημόσιοι υπάλληλοι. Αλήθεια.
Μετατρέπει και τους πιο δημιουργικούς και έξυπνους ανθρώπους σε μίζερους υπαλλήλους που κοιτάνε πότε θα πάει 14:20 για να φύγουν. Κάθε φορά που πηγαίνω σε δημόσια υπηρεσία εδώ, η φαντασία μου οργιάζει. Είναι σαν να βλέπω μπροστά στα μάτια μου, μικρά πράσινα πλασματάκια σε σχήμα αστερία να σκαρφαλώνουνε πάνω στους ανθρώπους και να τους "ρουφάνε" όλη την καλή διάθεση και όρεξη .. για τα πάντα! Και ξαφνικά το χρώμα χάνεται και τα μάτια τους γίνονται πιο θαμπά...
Οι εξαιρέσεις φυσικά, όταν υπάρχουν είναι λαμπρές, αλλά λίγες! :redface:

Το ορκίζομαι δεν παίρνω ναρκωτικά! :redface:

Πάμε στα δικά μας τώρα...
Εγώ έχω ψηφίσει και μάλιστα τον Χάρη! Τι άλλο θέλετε να κάνω; :angel:
@Libertus: ευχαριστούμε για την αφιέρωση! :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Όπως και χθες, θα λείψω περίπου ένα 2ωρο, οπότε θα είστε χωρίς ΣΕ σ αυτό το διάστημα. Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα είμαι εδώ για την ψηφοφορία. Αν χρειαστείτε τίποτε από κανόνες ή καμιά λίστα, έχω συνεννοηθεί με την Eileen, έχει το know-how και θα σας βοηθήσει αυτή. Αν προκύψει κάτι πιο σοβαρό, ο Ιορδάνης έχει το τηλέφωνό μου. Σας χαιρετώ! Να είστε φρόνιμοι! :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Όταν έλεγα να καθίσετε φρόνιμοι, δεν εννοούσα τόσο φρόνιμοι. Τζάμπα λεφτά πέταξε η ΣΕ στην Eileen για να την κλείσει για baby sitting αυτές τις ώρες. Και δεν γράψατε ούτε μία λέξη! Τα χρήματα αυτά θα αφαιρεθούν από τα πριμ που είχαμε τάξει πριν το παιχνίδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ακυρωνω την ψηφο του pie στον libertus
Ακυρώνω την ψήφο του Jkaradakov στον libertus
Ακυρώνω την ψήφο του Σπυρακος στον Libertus


Λοιπόν αυτές τις ώρες επεξεργάστηκα το παιχνίδι από την αρχή κ όλα άλλαξαν μέσα μου.
Κατέληξα σ ένα άτομο που ενώ από την αρχή θεωρούταν σίγουρος ύποπτος ξαφνικά έφυγε από το επίκεντρο κ ρίξαμε όλες τις κατηγορίες στον Libertus που κατ εμέ σαν πολίτης απλώς προσπαθούσε να σωθεί για να βοηθήσει το παιχνίδι .


ψηφίζω λοιπόν pie_maker . Θεωρώ ότι η Μελ ήταν αθώα κ μας τον έδωσε ξεκάθαρα. Τυχαία νομίζω φαντάστηκε ότι προστατεύθηκε ο Τάσος κ ακύρωσε την ψήφο του για να τον περάσουμε για δικηγόρο ενω ειναι ένας σιωπηλός μαφιόζος.
Ελπίζω να μ 'ακολουθησετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Όταν έλεγα να καθίσετε φρόνιμοι, δεν εννοούσα τόσο φρόνιμοι. Τζάμπα λεφτά πέταξε η ΣΕ στην Eileen για να την κλείσει για baby sitting αυτές τις ώρες. Και δεν γράψατε ούτε μία λέξη! Τα χρήματα αυτά θα αφαιρεθούν από τα πριμ που είχαμε τάξει πριν το παιχνίδι...

Aπαπα ψέματα, τίποτα δε μου έδωσαν!:redface:
Από την καλή μου την καρδιά προσφέρθηκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,252 μηνύματα.
Μετά από αρκετή σκέψη και περισυλλογή αποφάσισα να ψηφίσω κι εγώ τον PieMaker, καθώς έχω βάσιμες ενδείξεις ότι είναι μαφιόζος και ότι κατηγορεί εμένα για καλύψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Ψηφιζω PieMaker για τον απλο λογο οτι παει να μας αποπροσανατολισει.Προσπαθει να κινησει τον κοσμο να ψηφισει libertus και οποιον αλλον βρει στο δρομο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ακυρωνω την ψηφο του pie στον libertus
Ακυρώνω την ψήφο του Jkaradakov στον libertus
Ακυρώνω την ψήφο του Σπυρακος στον Libertus


Λοιπόν αυτές τις ώρες επεξεργάστηκα το παιχνίδι από την αρχή κ όλα άλλαξαν μέσα μου.
Κατέληξα σ ένα άτομο που ενώ από την αρχή θεωρούταν σίγουρος ύποπτος ξαφνικά έφυγε από το επίκεντρο κ ρίξαμε όλες τις κατηγορίες στον Libertus που κατ εμέ σαν πολίτης απλώς προσπαθούσε να σωθεί για να βοηθήσει το παιχνίδι .


ψηφίζω λοιπόν pie_maker . Θεωρώ ότι η Μελ ήταν αθώα κ μας τον έδωσε ξεκάθαρα. Τυχαία νομίζω φαντάστηκε ότι προστατεύθηκε ο Τάσος κ ακύρωσε την ψήφο του για να τον περάσουμε για δικηγόρο ενω ειναι ένας σιωπηλός μαφιόζος.
Ελπίζω να μ 'ακολουθησετε.
Πόση τύχη πια, να ακυρώσεις την ψήφο προς τον εαυτό σου όταν βρίσκεσαι σε ισσοπαλία με καποιον άλλον για την δεύτερη θέση και να ακυρώσει ο δικηγόρος τις ψήφους τους πρώτου. Καλά έ Pie πρέπει να παίξεις κανα τζοκερ αν είναι.

Έκλεισε η τετράδα της μαφίας για εμένα.
1. Libertus
2. kleop
3. Sommerfeld
4. Emilouko

και η Eileen πόρνη ή ΔΑ.

Με απλά μαθηματικά σήμερα γλυτώνει πάλι ο Liberus και αύριο χάνουμε το παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ιορδάνη σπευδεις σε συμπεράσματα :\ Εγω ένα ολόκληρο παιχνίδι έκανα να καταλήξω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 4/8
  1. Eileen --> Libertus
  2. Emilouko --> --> PieMaker
  3. JKaradakov --> Libertus (ακυρώθηκε)
  4. kleop --> PieMaker
  5. Libertus --> PieMaker
  6. Nefeli Graf --> Libertus
  7. PieMaker --> Libertus (ακυρώθηκε)
  8. Sommerfeld
  9. Σπυρακος (^^) --> Libertus (ακυρώθηκε)

Ψήφοι
3 PieMaker
2 Libertus

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
blue_butterfly - Ψηφοφορία 30/7
ultraviolence - Δολοφονία 31/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 31/7
Nefeli Graf - Δολοφονία 4/8

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - Μέντιουμ
johnietraf - Απουσίες 29/7 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
thomas l. - Απουσίες - Συγκάτοικος Β
Drama Prinzessin - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος

Απουσίες
Drama Prinzessin #1
johnietraf #1 #2
Libertus #1
thomas l. #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Sommerfeld
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Sommerfeld
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Emilouko
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Emilouko
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Emilouko
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ιορδάνη σπευδεις σε συμπεράσματα :\ Εγω ένα ολόκληρο παιχνίδι έκανα να καταλήξω .
Έλα βρε Έμιλυ μην δουλευόμαστε.

Ο Libertus και η kleop δεν είπαν τίποτα όλη μέρα και όλου διόλου στην τύχη μόλις κανεις εσύ αυτό εμφανίζονται μέσα σε 2-3 λεπτά.

Επισης σώζεις τον Χάρη κάτι το οποίο "έκραζες" τους άλλους που το έκαναν τους προηγούμενους γύρους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μετάνιωσα Ιορδάνη. Αυτή τη στιγμή επανορθώνω. Όλες τις κάρτες μου έπαιξα. Trust me.
Η Κλεοπ κ ο Libertus προφανώς κ με ακολούθησαν γιατί ειδαν πόσο λογικός ήταν ο συλλογισμός μου. Ειδικά ο Χάρης βρήκε επιτέλους ένα στήριγμα. Κάποιον που πιστεύει στην αθωοτητα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μετάνιωσα Ιορδάνη. Αυτή τη στιγμή επανορθώνω. Όλες τις κάρτες μου έπαιξα. Trust me.
Η Κλεοπ κ ο Libertus προφανώς κ με ακολούθησαν γιατί ειδαν πόσο λογικός ήταν ο συλλογισμός μου. Ειδικά ο Χάρης βρήκε επιτέλους ένα στήριγμα. Κάποιον που πιστεύει στην αθωοτητα του.
Λογικός συλλογισμός; Που είναι η λογική;

Σου είπα τι έγινε τότε στην δεύτερη ψηφοφορία. Πως μπορεί να ήξερε ο Pie τι θα κάνει ο δικηγόρος αν είναι μαφιοζός; Και αν είναι μαφιόζος είναι και συνάμα τόσο πια τυχερός;

Δεν έχει νόημα να κρυβεστε πίσω απο το δαχτυλό σας πλέον. Κερδίσατε, κατεβάστε πλέον τις μάσκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Οταν εγραφα εγω το μηνυμα δεν προλαβα να δω της Emilouko το post.Ηταν απολυτως δικια μου η σκεψη.Οσο για τον Χαρη οπως ειδατε δωσαμε απαντησεις την ιδια στιγμη με διαφορα ενος λεπτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Οταν εγραφα εγω το μηνυμα δεν προλαβα να δω της Emilouko το post.Ηταν απολυτως δικια μου η σκεψη.Οσο για τον Χαρη οπως ειδατε δωσαμε απαντησεις την ιδια στιγμη με διαφορα ενος λεπτου.
8 λεπτά έγραφες 2 σειρές; Όχι, άλλο κάρβουνο σας παρακαλώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top