Palermo #42 - The Wire Edition

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Και για να μην ξεχνιόμαστε, ψηφίζω και εγώ Libertus

Dume, σόρρυ για το συνεχόμενο! Merge? :flowers:
No Dume available. Έχει φύγει διακοπές και μ άφησε πάνω-κάτω σχεδόν μόνο μου. :'( Ας κάνει ο Ιορδάνης το merge. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Δευτέρα πρωί κι ο ήλιος εμφανίστηκε γι ακόμη μία μέρα από την Ανατολή. Το βράδυ ήταν μεγάλο κι έντονο για τον dimijim και τον DumeNuke. Ο πρώτος, εξαντλημένος από την υπερπροσπάθεια κοιμόταν ακόμη, ο δεύτερος, θέλοντας να τον ξεκουράσει είχε βγει για την αναζήτηση του πτώματος. Αφού κατάλαβε τι είχε συμβεί, ένιωσε ότι δε μπορεί να το ανακοινώσει αυτός στην πόλη. Έπρεπε να ήταν ο dimijim. Πέρασε λοιπόν από τον φούρνο της πόλης και πήρε ένα κρουασάν, ένα λουκουμά, μια τυρόπιτα και μια γλυκιά μπουγάτσα με μπόλικη άχνη ζάχαρη. Γύρισε σπίτι και γδύθηκε. Ο dimijim κοιμόταν ακόμη. Πήγε στην κουζίνα κι έβγαλε 3 πορτοκάλια από το ψυγείο. Τα έστυψε. Έβαλε και ζάχαρη. Έβαλε το χυμό σε ένα δίσκο μαζί με όλα τα καλά που αγόρασε πριν από του φούρνο. Και πήγε στο κρεβάτι που ο dimijim κοιμόταν ακόμη και τον ξύπνησε με ένα φιλάκι στο μέτωπο. Ήταν τόσο γλυκό. Καλημέρα Δημητράκη μου του είπε και του έδωσε το πρωινό του να το φάει στο κρεβάτι. Ξαφνικά χτύπησε το τηλέφωνο.
Ο DumeNuke έτρεξε και το σήκωσε.
Ήταν μια φωνή γνώριμη.
ΘΑ ΣΕ ΣΚΟΤΩΣΩ του είπε.
Ήταν η Σύλβια, που μετά την κηδεία της Μελανίας είχε φύγει επαγγελματικό ταξίδι στο Μιλάνο.
Ο DumeNuke κατατρόμαξε.
Έριξε το τηλέφωνο κάτω κι έτρεξε στην αγκαλιά του dimijim.
Ο dimijim τον χάιδεψε και του είπε να μη φοβάται.
Κι ο DumeNuke απάντησε:
"Θέλω να σου πω και κάτι ακόμη".
"Τι έγινε αγάπη μου;".
"Πήγα στην πόλη και μέτρησα τους ζωντανούς
κι όλοι όσοι ήταν εδώ την Παρασκευή το βράδυ, είναι και τώρα.
Κανένα πτώμα γλυκέ μου.". Και του έδωσε ένα φιλί στο μάγουλο, προσπαθώντας να τον παρηγορήσει.
Το κείμενο της δολοφονίας αποτελεί προϊόν δημιουργίας της ΣΕ.​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Δεν ξέρω ποιος την έκανε τη δουλειά, αλλα μπράβο του!! Καταφέραμε να κερδίσουμε λίγο χρόνο;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Πολλες εξελιξεις ξημερωσε η σημερινη μερα.Ουτε δολοφονια παλι...

Ας ψηφισω απο τωρα γιατι μετα δεν ξερω αν θα μπω.Η ψηφος μου παει στον...Sommerfeld Φαινεται πως ανηκει στην ομαδα των μαφιοζων γιατι κατηγορουσε αρκετα την blue_buuterfly που λογικα πρεπει να ειναι ΑΜ.
Επισης για να φανει αθωος πολιτης με επανεφερε πισω γεγονος που εκανε να καθυστερησει το παιχνιδι για να ευνοησει τους συναδελφους του.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Παιδιά, δεν γίνεται έτσι.
Είμαστε οι ίδιοι και οι ίδιοι, είναι πλεόν Δευτέρα, το Παλέρμο δεν ξεκουράζεται πια!
Ας δούμε αν θα ευαισθητοποιηθείτε λίγο παραπάνω.
Παίζω την κάρτα "Άμεση Προφυλάκιση"στην Drama Prinzessin, γιατί πολύ απλά θεωρώ ότι είτε είναι στο παιχνίδι είτε όχι, δε βοηθάει και πολύ. Ψηφίζει πάντα με το κύμα και ξαφνικά μόλις όλοι δηλώνουν σίγουροι για την μαφία ξεπετάγεται από το πουθενά, χωρίς επιχειρήματα καν! :)
amesi_profilakisi.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,252 μηνύματα.
Τυμβωρυχία για να μάθουμε τον ρόλο της Drama Prinzessin καθώς και της Eileen ενδεχομένως...
timvorxia.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
:popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Οκ, αυτό ήταν γρήγορο.
Κλεοπάτρα, πηγαίνεις για 1 λεπτό στη χώρα των φαντασμάτων κι από εκεί μετά απευθείας στον τάφο σου.
Η ακύρωση της άμεσης προφυλάκισης δε μπορεί να παιχτεί, αφού παίχτηκε η τυμβωρυχία στο ίδιο άτομο.
Η ψηφοφορία για σήμερα αναβάλλεται
Χάρη, ψήφισε κι εσύ τυπικά για να μην πάρεις απουσία.

Ψηφοφορία για Δευτέρα 3/8
  1. Drama Prinzessin --> Libertus
  2. Eileen --> Libertus
  3. Emilouko --> Libertus
  4. JKaradakov --> Libertus
  5. kleop --> Sommerfeld
  6. Libertus
  7. Nefeli Graf --> Libertus
  8. PieMaker --> Libertus
  9. Sommerfeld --> Libertus
  10. Σπυρακος (^^) --> Libertus

Ψήφοι
8 Libertus
1 Sommerfeld

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
blue_butterfly - Ψηφοφορία 30/7
ultraviolence - Δολοφονία 31/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 31/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - Μέντιουμ
johnietraf - Απουσίες 29/7 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
thomas l. - Απουσίες - Συγκάτοικος Β
Drama Prinzessin - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος

Απουσίες
Drama Prinzessin #1
johnietraf #1 #2
Libertus #1
thomas l. #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Sommerfeld
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Sommerfeld
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Μαλιστα,μπραβο συγχαρητηρια!! Ξαφνικα ,ενω δεν εχει γινει φονος παιζει η μια τη καρτα αμεσης προφυλακισης και κανει φαντασμα μια στανταρ πολιτη,και μετα ερχεται και ο Χαρης και σου λεει ας την αποτελειωσω,και καλα για να δει τι ειναι η Eileen,καλα μετα το Χαρη,εχεις φυγει ετσι;; Και δεν ακουω κουβεντα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Μαλιστα,μπραβο συγχαρητηρια!! Ξαφνικα ,ενω δεν εχει γινει φονος παιζει η μια τη καρτα αμεσης προφυλακισης και κανει φαντασμα μια στανταρ πολιτη,και μετα ερχεται και ο Χαρης και σου λεει ας την αποτελειωσω,και καλα για να δει τι ειναι η Eileen,καλα μετα το Χαρη,εχεις φυγει ετσι;; Και δεν ακουω κουβεντα..

Μόνο οι κάρτες που φέρνουν πίσω πολίτες είναι καλές, Σπυράκο; :whistle:
Εγώ έπαιξα την κάρτα μπας και φιλοτιμηθεί κανείς να κάνει κάποια κίνηση, να ζωντανέψει λίγο το παιχνίδι που όλοι απλά περιμένουν και κάθονται.
Και να με συμπαθάς, αλλά για εμένα σίγουρα πολίτης δεν είναι κανένας, δεν έχω τις μαντικές και ενστικτώδεις δεξιοτεχνίες που μερικοί από εδώ επικαλείστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Μόνο οι κάρτες που φέρνουν πίσω πολίτες είναι καλές, Σπυράκο; :whistle:
Εγώ έπαιξα την κάρτα μπας και φιλοτιμηθεί κανείς να κάνει κάποια κίνηση, να ζωντανέψει λίγο το παιχνίδι που όλοι απλά περιμένουν και κάθονται.
Και να με συμπαθάς, αλλά για εμένα σίγουρα πολίτης δεν είναι κανένας, δεν έχω τις μαντικές και ενστικτώδεις δεξιοτεχνίες που μερικοί από εδώ επικαλείστε!

Δεν επικαλουμαι καμια μαντικη ικανοτητα,αλλα υπαρχουν παιχτες που γι αυτους υπαρχει μεγαλυτερος προβληματισμος και αν ειναι για να ζωντανεψει το παιχνιδι να τρωγομαστε μεταξυ μας τι να πω ..ωραιο παιχνιδι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Καλα νομίζω μας κοροϊδεύει η μαφια. Εγώ συνεχίζω να επιμένω ότι Libertus Sommer ειναι ένοχοι.


Eileen ,Libertus δεν ψήφισες; αποφάσισες να βγάλεις δράμα για να ζωντανέψει το παιχνίδι; :P Ξανά πλην ένας αθώος.
ελπίζω να μη σωθεί ξανά ο Χάρης σήμερα . Είναι ξεκάθαρα τα πράγματα.
εγω εξήγησα γιατί δε μπορώ να συμμετέχω τόσο ενεργά . Συγχωρεστε με :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Παιδιά, δεν γίνεται έτσι.
Είμαστε οι ίδιοι και οι ίδιοι, είναι πλεόν Δευτέρα, το Παλέρμο δεν ξεκουράζεται πια!
Ας δούμε αν θα ευαισθητοποιηθείτε λίγο παραπάνω.
Παίζω την κάρτα "Άμεση Προφυλάκιση"στην Drama Prinzessin, γιατί πολύ απλά θεωρώ ότι είτε είναι στο παιχνίδι είτε όχι, δε βοηθάει και πολύ. Ψηφίζει πάντα με το κύμα και ξαφνικά μόλις όλοι δηλώνουν σίγουροι για την μαφία ξεπετάγεται από το πουθενά, χωρίς επιχειρήματα καν! :)
Τυμβωρυχία για να μάθουμε τον ρόλο της Drama Prinzessin καθώς και της Eileen ενδεχομένως...
View attachment 59407
Κλ δουλευόμαστε τώρα; Τυχαία η ΑΠ και η Τυμβωρυχία με ένα λεπτό διαφορά;
Ήταν που ήθελες να βγάλεις και τον Χάρη.

Δεν πέτυχε η δολοφονία και πλέον μπροστά στα ματια μας βγάζετε πολίτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Δεν επικαλουμαι καμια μαντικη ικανοτητα,αλλα υπαρχουν παιχτες που γι αυτους υπαρχει μεγαλυτερος προβληματισμος και αν ειναι για να ζωντανεψει το παιχνιδι να τρωγομαστε μεταξυ μας τι να πω ..ωραιο παιχνιδι!!
Βρε Σπυράκο μου, ποιος τρώγεται με ποιον; :redface:
Εγώ δεν πήγα να κάνω κάτι κρυφά... Το έκανα μέρα-μεσημέρι, κοντά στην ώρα ανακοίνωσης της δολοφονίας, που εγγυημένα μπαίνουν πολλά άτομα να τσεκάρουν τι συμβαίνει με την εξέλιξη του παιχνιδιού! Και επειδή είχα κάποιες επιφυλάξεις, ήθελα να δω ποια άτομα θα τρέξουν να την υπερασπιστούν. Γύρισε εναντίον μου; Σίγουρα, αφού με την κίνηση του Χάρη άντε η Ζωή να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας!
Αλλά ξαναλέω... Θα κοιτούσα να κρατήσω μέσα τόσο απροκάλυπτα ένα καμμένο χαρτί; :confused:

Κλ δουλευόμαστε τώρα; Τυχαία η ΑΠ και η Τυμβωρυχία με ένα λεπτό διαφορά;
Ήταν που ήθελες να βγάλεις και τον Χάρη.

Δεν πέτυχε η δολοφονία και πλέον μπροστά στα ματια μας βγάζετε πολίτες.

Μα το δηλώνω, δεν περίμενα ότι θα έρθει να παίξει Τυμβωρυχία στην Drama - πόσο μάλλον όταν θα τον συνέφερε να παίξει στον Ακριβό, για να μην υπάρχει όπως λέτε τρόπος να επιστρέψει στο παιχνίδι! :confused:
Δε θα απολογηθώ εγώ για την Τυμβωρυχία του Χάρη, με συγχωρείτε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,252 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!

Με το που είδα την Άμεση Προφυλάκιση της Eileen, σκέφτηκα ότι πιθανόν να ξέρει κάτι για την Drama Prinzessin και γι' αυτό να έπαιξε την κάρτα της με τέτοια σιγουριά. Γι' αυτό έριξα την τυμβωρυχία, για να προσανατολιστούμε σωστά. Απ' ό,τι αποδείχθηκε όμως η ντράμα είναι αθώα και κατά συνέπεια η Eileen πρέπει να ανήκει στη μαφία. Eileen και Sommerfeld συνάγεται ότι είναι αυτοί που με παγίδεψαν και προσπαθούν να καθυστερήσουν την αποχώρηση ενός πολίτη (εμού), ούτως ώστε να είναι πιο κοντά στη νίκη! Η kleop να είναι η 3η μαφιόζος; Πιθανότατα. Δεδομένου ότι η μαφία πλέον παίζει τόσο απροκάλυπτα εικάζω ότι είναι κοντά στη νίκη. Αυτό σημαίνει ότι μέσα στο παιχνίδι υπάρχουν 4 μαφιόζοι και δικαιώνομαι για το ότι η Μελανία ήταν αθώα. Ο τέταρτος μαφιόζος πρέπει να είναι κάποιος από αυτούς που απομένουν και κατηγόρησε η Μελανία, δηλ. είτε η Emilouko είτε η Nefeli Graf (εκτός αν ήταν η kleop η μαφιόζος που γνώρισε, την οποία και κατηγόρησε). Θα ψηφίσω τον Sommerfeld που είναι ο σίγουρος για εμένα, καθώς και για να μην πάρω απουσία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Αχαχαχαχαχαχαχαχα, το παιχνίδι έχει καταντήσει πέρα για πέρα αστείο:P!! Λήξτε το να τελειώνουμε ρε παιδιά...

Για να μην παρεξηγηθώ, σε γενικές γραμμές ήταν ένα αρκετά ενδιαφέρον και ποιοτικό παιχνίδι, που θα είχε άλλη τροπή και ακόμη περισσότερο ενδιαφέρον, αν δεν χάναμε δύο πολίτες από απουσίες. Από τη στιγμή όμως που συνέβη αυτό η μαφία απέκτησε το πάνω χέρι, ενώ η ανατροπή φαντάζει πλέον αδύνατη. Κρίμα, γιατί οι δύο ομάδες ήταν ισάξιες κατά την ταπεινή μου γνώμη και είδαμε έξυπνες και πετυχημένες κινήσεις τόσο από τους πολίτες, όσο και από τους μαφιόζους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,252 μηνύματα.
PieMaker, λες να πέτυχε το κάρφωμα τελικά; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Συμπληρώθηκε και το απουσιολόγιο.
Ψηφοφορία για σήμερα το απόγευμα δεν έχουμε.
Από τις 20:00 και μετά ψηφίζετε γι αύριο Τρίτη.
Εγώ θα λείψω μερικές ωρίτσες, να είστε φρόνιμοι. Αν γίνει κάτι τόσο έκτακτο, ο Ιορδάνης έχει το τηλέφωνό μου. ;)

Ψηφοφορία για Δευτέρα 3/8
  1. Drama Prinzessin --> Libertus
  2. Eileen --> Libertus
  3. Emilouko --> Libertus
  4. JKaradakov --> Libertus
  5. kleop --> Sommerfeld
  6. Libertus --> Sommerfeld
  7. Nefeli Graf --> Libertus
  8. PieMaker --> Libertus
  9. Sommerfeld --> Libertus
  10. Σπυρακος (^^) --> Libertus

Ψήφοι
8 Libertus
2 Sommerfeld

Η Χώρα των Φαντασμάτων
i_lie_us - Ψηφοφορία 27/7
blue_butterfly - Ψηφοφορία 30/7
ultraviolence - Δολοφονία 31/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 31/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
~Melania~ - Δολοφονία 28/7 - ???
Τάσος97 - Ποινή 28/7 - Μέντιουμ
johnietraf - Απουσίες 29/7 - Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
thomas l. - Απουσίες - Συγκάτοικος Β
Drama Prinzessin - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος

Απουσίες
Drama Prinzessin #1
johnietraf #1 #2
Libertus #1
thomas l. #1 #2

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση ιδιότητας δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Sommerfeld
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Sommerfeld
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Libertus
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
PieMaker, λες να πέτυχε το κάρφωμα τελικά; :hmm:

Χαχαχαχα, ειλικρινά είναι το τελευταίο που με απασχολεί αυτή τη στιγμή:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μα το δηλώνω, δεν περίμενα ότι θα έρθει να παίξει Τυμβωρυχία στην Drama -
Ε δεν περιμέναμε να μας πεις ότι το περίμενες.
πόσο μάλλον όταν θα τον συνέφερε να παίξει στον Ακριβό, για να μην υπάρχει όπως λέτε τρόπος να επιστρέψει στο παιχνίδι! :confused:
Δεν σας συμφέρει να αποκαλυφθεί ο ρόλος του Ακριβού, όσο μένει στο φλου σας για εσάς είναι καλύτερα. Βέβαια δυνιτικά υπάρχει ακόμα μια Τιμβωρυχία...
Δε θα απολογηθώ εγώ για την Τυμβωρυχία του Χάρη, με συγχωρείτε! :)

Ναι αλλά συνεχίζω να μην καταλαβαίνω. Θεωρείς τον Χάρη ένοχο. Ο Χάρης πάει να βγει. Δεν έχεις και δολοφονία σήμερα, τι καλύτερο. Αν ήσουν με την ομάδα των πολιτών σίγουρα δεν θα έριχνες ΑΠ στην Ντράμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top