Palermo #42 - The Wire Edition

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Παιδια σεβαστειτε το οτι εχω να παιξω χρονια παλερμο και με τους παλιους κανονες.Αν ημουν στον ρολο των κακων λετε να εκανα τετοιο πραγμα;Επισης η πρωτη ψηφοφορια ειναι καπως γενικη,δεν υπαρχει αιτιολογια να ψηφισεις καποιον ακριβως,απλως κυριαρχει το ενστικτο και στην συγκεκριμενη περιπτωση παει εκει.Μαλλον ολοι βιαζονται να ριξουν τα βλεμματα προς μια κατευθυνση...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Παιδια σεβαστειτε το οτι εχω να παιξω χρονια παλερμο και με τους παλιους κανονες.Αν ημουν στον ρολο των κακων λετε να εκανα τετοιο πραγμα;Επισης η πρωτη ψηφοφορια ειναι καπως γενικη,δεν υπαρχει αιτιολογια να ψηφισεις καποιον ακριβως,απλως κυριαρχει το ενστικτο και στην συγκεκριμενη περιπτωση παει εκει.Μαλλον ολοι βιαζονται να ριξουν τα βλεμματα προς μια κατευθυνση...:whistle:

Αν ρωτάς εμένα που σχολίασα την ψήφο σου, μπορώ να σου πω ότι δεν με καλύπτει ο τρόπος που ψήφισες, μόνο και μόνο γιατί είσαι η πρώτη που επέλεξε να ρίξει δεύτερη ψήφο στο ίδιο άτομο.
Παρ' όλα αυτά, δεν θα βιαστώ να βγάλω συμπέρασμα, θα περιμένω να δω τι θα γίνει στην συνέχεια. Μένουν να ψηφίσουν άλλοι 8(εκτός από μένα), οπότε έχει ψωμί ακόμη η φάση.

Και θα το ξαναπώ, το έχω καιρό να παίξω/δεν έχω ξαναπαίξει, δεν μας δίνει άλλοθι να κάνουμε ό,τι θέλουμε και να μην μας την λέει κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Σόρρυ που θα γίνω κακούλης, αλλά ρε παιδιά τι σημαίνει αυτό; Θα μπορούσε να ελιχθει; Δεν καταλαβαίνω αυτή την λογική εννοώ και θέλω να μου την εξηγήσεις. Δεν έχω θέμα να με κατηγορήσει κανείς, αρκεί να το κάνει με κάποιο λογικό επιχείρημα και όχι επειδή "είμαι καλός παίκτης" ή ήμουν μαφιόζος πιο παλιά.
Έχεις την εμπειρία και ξέρεις να παίζεις. Ανάλογα την κατάσταση μπορείς να εκφραστείς ικανοποιητικά, χωρίς απαραίτητα κάθε φορά να ισχύει αυτό που ανέφερα στο προηγούμενο μήνυμα. Συγγνώμη, αν φάνηκε, ότι σε προσβάλλω και δεν σου απάντησα πάλι, όπως θα ήθελες.

Ακριβώς πιο πάνω έλεγες ότι δεν θα ασχοληθείς με το τι ρόλο είχε ο καθένας στο προηγούμενο, θυμάσαι;;

Δεν ξέρω τι ρόλο βαράει στο παιχνίδι, απλώς το σχολιάζω γιατί φαίνεται να έχεις δυο μέτρα και δυο σταθμά σ'αυτά που λες...
Συγκέντρωσα τα μηνύματα, που είχε γράψει. Δεν είχε πει ουσιαστικά τίποτα σημαντικό και έρχεται ξαφνικά να ψηφίσει εμένα. Επειδή δεν πρόλαβα να συγκεντρώσω κάποια post και να μιλήσω. Ίσως έκανα μία μικρή σύγκριση με τον προηγούμενο ρόλο του, χωρίς όμως να τον ψηφίσω ενοχοποιώντας τον, λόγω αυτού. Ξεκαθάρισα την θέση μου ή να το εξηγήσω περαιτέρω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Έχεις την εμπειρία και ξέρεις να παίζεις. Ανάλογα την κατάσταση μπορείς να εκφραστείς ικανοποιητικά, χωρίς απαραίτητα κάθε φορά να ισχύει αυτό που ανέφερα στο προηγούμενο μήνυμα. Συγγνώμη, αν φάνηκε, ότι σε προσβάλλω και δεν σου απάντησα πάλι, όπως θα ήθελες.

Και σε ξαναρωτάω, είναι αυτό λόγος να με ψηφίσει κάποιος;
Γιατί εγώ αυτό κατάλαβα έτσι όπως το έθεσες.


Συγκέντρωσα τα μηνύματα, που είχε γράψει. Δεν είχε πει ουσιαστικά τίποτα σημαντικό και έρχεται ξαφνικά να ψηφίσει εμένα. Επειδή δεν πρόλαβα να συγκεντρώσω κάποια post και να μιλήσω. Ίσως έκανα μία μικρή σύγκριση με τον προηγούμενο ρόλο του, χωρίς όμως να τον ψηφίσω ενοχοποιώντας τον, λόγω αυτού. Ξεκαθάρισα την θέση μου ή να το εξηγήσω περαιτέρω;

Μα όλοι το ίδιο κάνουν μέχρι στιγμής. Οκ, σε πείραξε που σε ψήφισε, αλλά δεν έκανε κάτι διαφορετικό από τον υπόλοιπο κοσμο. Και δεν το λέω ούτε για να τον υπερασπιστώ, ούτε για κάποιον άλλο λόγο, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια αντίδραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Και σε ξαναρωτάω, είναι αυτό λόγος να με ψηφίσει κάποιος;
Γιατί εγώ αυτό κατάλαβα έτσι όπως το έθεσες.
Δεν είναι. Κατάλαβες αυτό, γιατί προφανώς δεν το έθεσα, όπως ακριβώς θα έπρεπε.

Μα όλοι το ίδιο κάνουν μέχρι στιγμής. Οκ, σε πείραξε που σε ψήφισε, αλλά δεν έκανε κάτι διαφορετικό από τον υπόλοιπο κοσμο. Και δεν το λέω ούτε για να τον υπερασπιστώ, ούτε για κάποιον άλλο λόγο, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια αντίδραση.
Έχω ψηφιστεί κάμποσες φορές και πάντα έφτανα στο όριο για να βγω. Προφανώς δεν με ενοχλεί τόσο αυτό, όσο το τι έχει πει και κάνει αυτός που με ψηφίζει. Και κυρίως ο λόγος του, όχι η δικαιολογία του-μην γίνει παρεξήγηση-,το πως γράφει και τι, αλλά και πόσο έχει μιλήσει ουσιαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Επέστρεψα να δω τα νέα σχόλια, αλλά ρε παιδιά δεν έχω βήμα να σχολιάσω πολλά. Μιλήστε και οι υπόλοιποι λίγο παραπάνω...


Όπως είπε και ο Ακριβός, ο Πάι τυχαία δεν παίζει, αλλά πάρε βγάλε συμπέρασμα με τόσες ''τυχαίες'' ψήφους που έχουν ήδη πέσει.

Το θέμα είναι ότι δεν έχουμε ιδιαίτερο λόγο να ψηφίσουμε κάποιον και γι' αυτό πέφτουν και οι τυχαίες ψήφοι. Εγώ π.χ. δεν ξέρω ποιον να ψηφίσε με σοβαρό λόγο...
Απλά ο Πάι μου φάνηκε πιο βιαστικός και ότι δεν έχει να φοβηθεί κάτι.



Άρα θέλει να καλύψει και αυτή τον εαυτό της; :hmm:
Ε, αυτό υπονοώ. Είναι μια εκδοχή.
λοιπόν καμάρια μου
η πρώτη ψήφος μου θα πάει σε ένα άτομο που δεν μίλησε ακόμα
μετά από μεγάλη σκέψη πίνοντας μπύρες :P
το άτομο το λένε
Nefeli Graf
Ψηφίζεις καθαρά στην τύχη και μέχρι στιγμής κάνεις κουβεντούλα στο θέμα. Αυτό με προβληματίζει, γιατί ανάλογος ήταν και ο τρόπος παιχνιδιού σου στο προηγούμενο Παλέρμο...
Αν ρωτάς εμένα που σχολίασα την ψήφο σου, μπορώ να σου πω ότι δεν με καλύπτει ο τρόπος που ψήφισες, μόνο και μόνο γιατί είσαι η πρώτη που επέλεξε να ρίξει δεύτερη ψήφο στο ίδιο άτομο.
Παρ' όλα αυτά, δεν θα βιαστώ να βγάλω συμπέρασμα, θα περιμένω να δω τι θα γίνει στην συνέχεια. Μένουν να ψηφίσουν άλλοι 8(εκτός από μένα), οπότε έχει ψωμί ακόμη η φάση.

Και θα το ξαναπώ, το έχω καιρό να παίξω/δεν έχω ξαναπαίξει, δεν μας δίνει άλλοθι να κάνουμε ό,τι θέλουμε και να μην μας την λέει κανείς.
Συμφωνώ μαζί σου ως προς το σκέλος της ψήφου, και εμένα μου φάνηκε περίεργο. Ωστόσο, ένας μαφιόζος βρε τσαφ δεν "βολεύεται" με το να μπει απλά σε ένα κύμα; Και εσύ λες για τις ψήφους των παικτών, αλλά δεν έχεις ψηφίσει...αυτό δεν θα μπορούσε να είναι καμουφλάζ; Και είσαι και συγκροτημένος παίκτης γενικά, οπότε δεν είναι εύκολο να σε καταλάβει κάποιος, εάν έχεις κακό ρόλο. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Παιδια σεβαστειτε το οτι εχω να παιξω χρονια παλερμο και με τους παλιους κανονες.Αν ημουν στον ρολο των κακων λετε να εκανα τετοιο πραγμα;Επισης η πρωτη ψηφοφορια ειναι καπως γενικη,δεν υπαρχει αιτιολογια να ψηφισεις καποιον ακριβως,απλως κυριαρχει το ενστικτο και στην συγκεκριμενη περιπτωση παει εκει.Μαλλον ολοι βιαζονται να ριξουν τα βλεμματα προς μια κατευθυνση...:whistle:
Προσωπικά δεν με πείθεις...
Συγκέντρωσα τα μηνύματα, που είχε γράψει. Δεν είχε πει ουσιαστικά τίποτα σημαντικό και έρχεται ξαφνικά να ψηφίσει εμένα. Επειδή δεν πρόλαβα να συγκεντρώσω κάποια post και να μιλήσω. Ίσως έκανα μία μικρή σύγκριση με τον προηγούμενο ρόλο του, χωρίς όμως να τον ψηφίσω ενοχοποιώντας τον, λόγω αυτού. Ξεκαθάρισα την θέση μου ή να το εξηγήσω περαιτέρω;
Calm down, όλοι μας θα δεχτούμε την κρίση των άλλων για την ψήφο μας. ;)

Ψηφίζω johnietraf, ναι ξέρω ότι είναι και πάλι μια μονή ψήφος, αλλα ήμουν ανάμεσα σε αυτόν και στον ultraviolence λόγο του ότι γράφουν αλλα δεν λένε κατι το ουσιώδες. Του ουλτρα για αυτόν τον γύρο θα πω πως είναι λόγο του ότι είναι πρώτο παιχνίδι, του johnitraf δεν μπορώ να το δικαιολογήσω.

Επίσης με παρεξένεψε η συμπεριφορά της kleop, αλλά από ένστικτο και μόνο για την ώρα δεν την ψηφίζω.

Επειδή θα βγω για μπύρα σε λίγο, λογικά θα ακούσετε απο εμένα μετά την ψηφοφορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Θυμόμαστε όλοι οι υπόλοιποι, μη φοβού.


Συνήθως δε ρίχνω ψήφο ποτέ τόσο νωρίς αλλά chill 2 χρόνια έχουμε να παίξουμε, νομίζω κάποιοι χαρήκαμε ιδιαίτερα. Αλλά ως εκεί. Πέρα απο αυτό δε δικαιολογούμαι, αλλά με τι λογική θα δώσεις ψήφο στην αρχή;

Η Κλεοπάτρα είναι αυτή; Κάνουμε δίδυμο με το Σπυράκο για να μην επιτεθούν στο Σπύρο όταν (και αν) απποκαυφθεί πως ουδεμία σχέση έχεις με τους πολίτες (πέραν της σφαγής). Πας και με ψηφίζεις, εσύ μάλιστα, χρησιμοποιώντας ως δικαιολογία τον ενθουσιασμό. Λες και στα άλλα παλέρμο όταν αρχίζαμε ήμουν η Μεγάλη Παρασκευή. Και ψηφίζεις εμένα λόγω ενθουσιασμού. Είναι σα να πας να δώσεις ψήφο σε κάποιον άλλο παλιό του παλέρμο και να κατηγορήσεις για ενθουσιασμό. Ναι με επεισες. Για την ψήφο στα τέτοια μου, αλλά ο χριστός κ η μάνα του με τη δικαιολογία "ενθουσιάστηκε ο τάδε"

το κρατάω στο μυαλό μου για αργότερα.

ρίξαμε την ψήφο και γεια σας φάση ε;

η φάση πάει κάπως έτσι


Ο Τάσος έφυγε γιατί όσο ήμουν μέσα δεν κουνιόταν φύλλο και πήγα για καφέ στις 9 το βράδυ χθες και γύρισα σπίτι 10:30 το πρωι και ξύπνησα πριν μισή ώρα.

κλάψε λίγο μπορεί κάτι να γίνει. τσιλλ λίγο

Απλα να πω οτι το "υφακι" με τη Κλεοπατρα ηταν καθαρα λογω του οτι εχουμε μιλησει λογω σπουδων ,εξηγησα γιατι τη ψηφισα και δεν αλλαζω τη ψηφο μου επειδη εχουν ψιλοαναψει τα αιματα και δεν εχω πειστει 100% για κατι ο πρωτος θα φυγει ετσι για τη πλακα..Μη γινεσαι επιθετικος με το καθε τι και ισως παιζω το ιδιο,ισως αλλιως...αυτο μετα απο 2 χρονια η πορεια θα το δειξει.Εσυ παντως το ιδιο παιζεις:whistle: Δε γνωριζω τι ειναι η Κλεοπατρα ισως πεσουμε σημερα μεσα με τις ραντομιες και φυγει κανας κακος:knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 27/7
  1. blue_butterfly --> PieMaker
  2. Drama Prinzessin --> Τάσος97
  3. Eileen --> blue_butterfly
  4. Emilouko --> i_lie_us
  5. i_lie_us
  6. JKaradakov --> johnietraf
  7. johnietraf
  8. kleop --> Τάσος97
  9. Libertus
  10. Nefeli Graf
  11. PieMaker --> tsarachaf
  12. Sommerfeld
  13. thomas l. --> Nefeli Graf
  14. tsarachaf
  15. ultraviolence
  16. ~Melania~
  17. Σπυρακος (^^) --> Drama Prinzessin
  18. Τάσος97 --> JKaradakov

Ψήφοι
2 Τάσος97
1 blue_butterfly
1 Drama Prinzessin
1 i_lie_us
1 JKaradakov
1 johnietraf
1 Nefeli Graf
1 PieMaker
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Ψήφος: Τάσος97

Λόγοι
1. Χώθηκε νωρίς και ψήφισε με άκυρη δικαιολογία.
2. Μου είπε να "κλάψω", το οποίο νιώθω σαν τραμπουκισμό (χαρακτηριστικό που θα μπορούσε να έχει ένας μαφιόζος).
3. Από τη μία μου είπε να κλάψω και από την άλλη να chillάρω (διχασμένη προσωπικότητα -> πιθανό χαρακτηριστικό μαφιόζου).
4. Προκλητικός τρόπος γραφής γενικά.
5. Προφανώς συντελεί και το μέχρι τώρα προβάδισμα του στην ψηφοφορία διότι δεν θα ήθελα να πεθάνω τόσο νωρίς :redface:
6. Είναι/Θα πάει Ολλανδία και τον ζηλεύω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Η ησυχία πριν την καταιγίδα ίσως; :hmm:

Ψηφοφορία για Δευτέρα 27/7
  1. blue_butterfly --> PieMaker
  2. Drama Prinzessin --> Τάσος97
  3. Eileen --> blue_butterfly
  4. Emilouko --> i_lie_us
  5. i_lie_us --> Τάσος97
  6. JKaradakov --> johnietraf
  7. johnietraf
  8. kleop --> Τάσος97
  9. Libertus
  10. Nefeli Graf
  11. PieMaker --> tsarachaf
  12. Sommerfeld
  13. thomas l. --> Nefeli Graf
  14. tsarachaf
  15. ultraviolence
  16. ~Melania~
  17. Σπυρακος (^^) --> Drama Prinzessin
  18. Τάσος97 --> JKaradakov

Ψήφοι
3 Τάσος97
1 blue_butterfly
1 Drama Prinzessin
1 i_lie_us
1 JKaradakov
1 johnietraf
1 Nefeli Graf
1 PieMaker
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ψήφος: Τάσος97

Λόγοι
1. Χώθηκε νωρίς και ψήφισε με άκυρη δικαιολογία.
2. Μου είπε να "κλάψω", το οποίο νιώθω σαν τραμπουκισμό (χαρακτηριστικό που θα μπορούσε να έχει ένας μαφιόζος).
3. Από τη μία μου είπε να κλάψω και από την άλλη να chillάρω (διχασμένη προσωπικότητα -> πιθανό χαρακτηριστικό μαφιόζου).
4. Προκλητικός τρόπος γραφής γενικά.
5. Προφανώς συντελεί και το μέχρι τώρα προβάδισμα του στην ψηφοφορία διότι δεν θα ήθελα να πεθάνω τόσο νωρίς :redface:
6. Είναι/Θα πάει Ολλανδία και τον ζηλεύω :(
Τι έγινε ; Πέσανε όλοι πάνω στον Τασούλη και βρήκες εξιλαστήριο θύμα; :whistle:
Εμένα περίεργο μου φαίνεται που πήρε ένας παίχτης δεύτερη ψήφο και ξαφνικά εμφανίστηκε και τρίτη.:P Λες και θέλετε να σιγουρέψετε ότι κάποιος αλλος θα φύγει.Χωρίς βέβαια να μην θεωρώ τον Τάσο ύποπτο.
Και γω σε συμπαθώ .Με αγάπη στα λέωω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,804 μηνύματα.
Παιδια σεβαστειτε το οτι εχω να παιξω χρονια παλερμο και με τους παλιους κανονες.Αν ημουν στον ρολο των κακων λετε να εκανα τετοιο πραγμα;Επισης η πρωτη ψηφοφορια ειναι καπως γενικη,δεν υπαρχει αιτιολογια να ψηφισεις καποιον ακριβως,απλως κυριαρχει το ενστικτο και στην συγκεκριμενη περιπτωση παει εκει.Μαλλον ολοι βιαζονται να ριξουν τα βλεμματα προς μια κατευθυνση...:whistle:

Ανετα!

Λοιπον,ψηφίζω i_lie_us γιατι το post του περι αγωνιας και οτι ειναι το πρωτο του παιχνιδι μου φανηκε καπως αλλα οκ νωρις ειναι ακομα ισως να κανω και λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Τι έγινε ; Πέσανε όλοι πάνω στον Τασούλη και βρήκες εξιλαστήριο θύμα; :whistle:
Εμένα περίεργο μου φαίνεται που πήρε ένας παίχτης δεύτερη ψήφο και ξαφνικά εμφανίστηκε και τρίτη.:P Λες και θέλετε να σιγουρέψετε ότι κάποιος αλλος θα φύγει.Χωρίς βέβαια να μην θεωρώ τον Τάσο ύποπτο.
Και γω σε συμπαθώ .Με αγάπη στα λέωω :D

Προφανώς και θα φανεί έτσι, be my guest.. Είπα άλλωστε ότι δεν θα ήθελα να πεθάνω από τώρα και εκμεταλλεύομαι το προβάδισμα.
Κατά πόσο είναι ύποπτος ή όχι, είναι αρκετά νωρίς να το κρίνω, πάνω-κάτω όλους τους θεωρώ για την ώρα :P
Ναι μου την έχωσες με αγάπη εσύ :redface:. Δεν ήταν sex, ήταν έρωτας :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Προσωπικά δεν με πείθεις...

Calm down, όλοι μας θα δεχτούμε την κρίση των άλλων για την ψήφο μας. ;)

Ψηφίζω johnietraf, ναι ξέρω ότι είναι και πάλι μια μονή ψήφος, αλλα ήμουν ανάμεσα σε αυτόν και στον ultraviolence λόγο του ότι γράφουν αλλα δεν λένε κατι το ουσιώδες. Του ουλτρα για αυτόν τον γύρο θα πω πως είναι λόγο του ότι είναι πρώτο παιχνίδι, του johnitraf δεν μπορώ να το δικαιολογήσω.

Επίσης με παρεξένεψε η συμπεριφορά της kleop, αλλά από ένστικτο και μόνο για την ώρα δεν την ψηφίζω.

Επειδή θα βγω για μπύρα σε λίγο, λογικά θα ακούσετε απο εμένα μετά την ψηφοφορία.
θα μου πεις δηλαδη οτι οι σκεψεις μου για τον piemaker ειναι μπαρουφες και οτι ειναι ανουσια αυτα που λεω?
νταξ δικαιωμα βεβαια η ψηφος σου αλλα αυτο που ειπες δεν μου φαινεται και σωστο
εδω οι μισοι δεν γραφουν και αλλοι λενε ιδια πραγματα με μενα
τεσπα και εσυ εμενα δεν με πειθεις καθως για μενα αυτα που λεω νταξ δεν περνουν και οσκαρ αλλα δεν ειναι και ανοησιες αλλα μια διαφορετικη προσσεγγιση στην κινηση του piemaker
εσενα δεν θα σε ψηφιζα τωρα καθως δεν σε εχω ψηχολογησει
καλη διασκεδαση!

Ψήφος: Τάσος97

Λόγοι
1. Χώθηκε νωρίς και ψήφισε με άκυρη δικαιολογία.
2. Μου είπε να "κλάψω", το οποίο νιώθω σαν τραμπουκισμό (χαρακτηριστικό που θα μπορούσε να έχει ένας μαφιόζος).
3. Από τη μία μου είπε να κλάψω και από την άλλη να chillάρω (διχασμένη προσωπικότητα -> πιθανό χαρακτηριστικό μαφιόζου).
4. Προκλητικός τρόπος γραφής γενικά.
5. Προφανώς συντελεί και το μέχρι τώρα προβάδισμα του στην ψηφοφορία διότι δεν θα ήθελα να πεθάνω τόσο νωρίς :redface:
6. Είναι/Θα πάει Ολλανδία και τον ζηλεύω :(

καλα το 6 ειναι ενας λογος που δεν ταιριαζει με το παιχνιδι
ο τασος ειναι καλος παιχτης δεν νομιζω οτι θα εκανε κατι τετοιο οπως λες στο 2 και 3 ..πιστευω θα φανει στη συνεχεια που τεινει ο τασος ( οχι στο απειρο παντως :P) αν δεν τον βγαλετε δηλαδη
απο το 5 παντως φαινεσαι οτι φοβασαι και δεν το θεωρω καθολου αθωο οτι θες να τον βγαλεις εξω
ετσι ας τον ψηφισουμε επειδη εχει δυο ψηφους>?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 27/7
  1. blue_butterfly --> PieMaker
  2. Drama Prinzessin --> Τάσος97
  3. Eileen --> blue_butterfly
  4. Emilouko --> i_lie_us
  5. i_lie_us --> Τάσος97
  6. JKaradakov --> johnietraf
  7. johnietraf
  8. kleop --> Τάσος97
  9. Libertus
  10. Nefeli Graf
  11. PieMaker --> tsarachaf
  12. Sommerfeld
  13. thomas l. --> Nefeli Graf
  14. tsarachaf
  15. ultraviolence --> i_lie_us
  16. ~Melania~
  17. Σπυρακος (^^) --> Drama Prinzessin
  18. Τάσος97 --> JKaradakov

Ψήφοι
3 Τάσος97
2 i_lie_us
1 blue_butterfly
1 Drama Prinzessin
1 JKaradakov
1 johnietraf
1 Nefeli Graf
1 PieMaker
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Λοιπον, αργησα λιγο αλλα ευτυχως προλαβα...

Αν πρέπει να ριξω αναγκαστικα ψηφο με αιτιολογηση θα ψηφισω τον PieMaker γιατί ήταν ο πρώτος πρώτος που έριξε ψήφο σε άλλο μέλος με όχι και τόσο πετυχημενη δικαιολογια και μπορω να πω οτι καπως με παραξενεψε...Είναι και η αρχή βέβαια, ακομη υποθεσεις κανουμε...Παντως εγω ψηφισα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 27/7
  1. blue_butterfly --> PieMaker
  2. Drama Prinzessin --> Τάσος97
  3. Eileen --> blue_butterfly
  4. Emilouko --> i_lie_us
  5. i_lie_us --> Τάσος97
  6. JKaradakov --> johnietraf
  7. johnietraf
  8. kleop --> Τάσος97
  9. Libertus
  10. Nefeli Graf
  11. PieMaker --> tsarachaf
  12. Sommerfeld ->> PieMaker
  13. thomas l. --> Nefeli Graf
  14. tsarachaf
  15. ultraviolence ->> i_lie_us
  16. ~Melania~
  17. Σπυρακος (^^) --> Drama Prinzessin
  18. Τάσος97 --> JKaradakov

Ψήφοι
3 Τάσος97
2 i_lie_us
2 PieMaker
1 blue_butterfly
1 Drama Prinzessin
1 JKaradakov
1 johnietraf
1 Nefeli Graf
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Ψηφίζω τον i_lie_us, όχι για την απειρία του ή για την απουσία μηνυμάτων, αντιθέτως δεν είναι λόγος να τον ψηφίσω γι' αυτό, όσο το ότι ο λόγος (το λέγειν του σε κάποια post) του μου θυμίζει κάποια παίκτρια, που αποδείχτηκε σε προηγούμενο παλέρμο, ότι ήταν στην μαφία. Ελπίζω να κάνω λάθος για εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top